„Opmerkingen over Smit en Bolnes wekken valse hoop" Horecabedrijven in Westenschouwen samengevoegd Algemene ledenvergadering ruitervereniging „Renesse" Gratis zeereisje aangeboden door „De Slavenkas" te Zierikzee Voorzitter N.V.V. Schouwen-Duiveland: STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag is a,.ni ms Nr. 222s» 3 ZIERIKZEE, 18-4. De heer M. J. Willemse, voorzitter van (le NW-afdeling Zierikzee, is het niet eens niet opmerkingen die door burgemeester Tb. H. de Meester zijn gemaakt tijdens de behandeling van de begroting van de gemeente vorig jaar. De burgemeester kondigde toen aan dat er enkele gegadigden waren voor de fabriek van Smit en Bolnes. „Nu, is er nog niets bekend", aldus de heer Willemse in het jaarverslag van het NVV. „Wij vinden dit een kwalijke zaak. Met zulke opmerkin gen wordt valse hoop gewekt. Zeker in een streek, waar de in dustrie dun gezaaid is. Wij begrijpen wel waarem er niets meer wordt ge hoord. Volgens onze inlichtingen is er wel naar de prijs geïnformeerd, maar van een serieuze kandidaat was volgens ons geen sprake. Er zijn volgens ons te vroeg uitspraken ge daan. Men vraagt zich bij deze zaken wel af of men in ambtelijke kringen wel beseft wat men met zulke uit spraken teweeg brengt". Lichtpuntje De heer Willemse konstateert ver- dor in het voorwoord dat de werk gelegenheid op. Schouwen-Duiveland in. het afgelopen jaar geen verbete ring van betekenis liet zien. Het eni ge lichtpuntje is het wer'k aan de Oostersdheldedam. Het NVV heel't er cp aangedrongen dat tijdig de nodige beleidsmaatregelen worden genomen om personeelsmoeilijkheden te voor komen wanneer de pijier dam. en de vaste oeververbinding over de Wes- terschelde worden uitgevoerd. Jubileum Overigens staat het NVV ook een feestelijke gebeurtenis te wachten. Op 13 september 1978 is het zestig jaar geleden dat de NVV afdeling Schouwen-Duiveland werd opge richt. Het is de bedoeling dat dit op 13 oktober wordt gevierd in het Dorpshuis in Bruinisse. Het trio „Paula Koster" is al uitgenodigd voor deze feestavond. Een en ander zal besproken wor den tijdens de jaarvergadering die op donderdag 20 april wordt gehou den in het Huis van Nassau in Zie rikzee. Tijdens deze vergadering zal oolc een bestuursverkiezing worden gehouden. Aftredend' en herkiesbaar zijn de heren J. J. de Jonge en C. P. Remmers. Voor de twee vakatures stelt het bestuur de heten P. A. J. Verploeg en J. Schults, kandidaat'. Na de pauze zal de heer J. Pomper, direkteur van het werkvoorzienings schap De Zuidhoek een inleiding houden over het onderwerp: „Wat kan de WSW voor U betekenen". Tekort De NW-afdeling sluit het jaar 1977 af met een batig saldo van f 273,51. De begroting voor 1978 laat een tekort zien van f 4544,49, welk tekort voornamelijk geschreven moet worden op de plannen, die er zijn voor de viering van het zestig jarig jubileum. Werkgelegenheid De werkgelegenheidssituatie is, zoals ook uit de cijfers van 'het Ar beidsbureau in dit jaarverslag opge nomen, is te lezen, niet al te best. Het totaal aantal ingeschreven werk zoekenden bedroeg op 23 januari van dit jaar 343, waarvan 115 a-n Zie rikzee en 74 in Westersdhouwen. Brouwershaven heeft 45 werkzoe- „Probleempjes overwonnen" RENESSE, 15-4. De ruitervereniging „Renesse" hield in cafetaria „De Ori- sant" te Renesse de ledenvergadering. De vergadering werd met een opkomst van ongeveer 50®/o van het ledenbestand uitstekend bezocht. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer M. de Jong, op dat de jonge vereniging mag terug zien op een goed jaar. Wel heeft men het afgelopen jaar met wat kinder ziektes te kampen gehad, maar men heeft kans gezien alle probleempjes te' overwinnnen. Een bijzonder woord van dank had hij voor de heer H. Beije, die grond heeft afgestaan voor de buiten/bate en die daarmee een grote bijdrage le verde tot het succes van de vereni ging. De sekretarosse, mevr. A. van Meerten gaf in haar verslag een te rugblik op de evenementen. Financiën De begroting voor 1978 werd dooi de vergadering goedgekeurd. De kon- tributie blijft op hetzeLfde peil ge handhaafd. Het evenementenpro gramma voor 1978 stemde de leden tot groot enthousiasme. Naast o.a. natuurritten en een puzzelrit staat er in augustus weer een barbeque- avond met bingodansant op het pro gramma. In juli zal er in samenwer- kig met de paaidenfokvereniging een regionale keuringsdag van Belgen worden georganiseerd. De statuten van de vereniging zijn aangepast aan het nieuw vereni gingsrecht. Op voorstel van het bestuur werd besloten het 'bestuur terug .te bron- gen van 9 naar 7 leden. De jeugd commissie, werkcommissie en evene menten oommissie werden opgehe ven. Men 'kwam overeen dat in het vervolg het 7 mansbestuur zelf alle zaken in de hand zal houden. In ver band met de 'herstrukturering waren drie bestuursleden, te weten de he ren E. Romer, N. Timmermans en, T. den Braber aftredend. In hun plaats werd één nieuw 'bestuurslid, gekozen. Het werd de heer H. van Sonsbeek. Rondvraag Bij de rondvraag kwam duidelijk naar voren dat de leden zeer positief staan tegenover het bestuursbeleid en dat men blij is met wat in het af gelopen jaar is opgebouwd. Na afwerking van het zakelijk ge deelte werden er tot groot genoegen van de aanwezigen enkele films vertoond die gemaakt zijn 'bij ver schillende evenementen van de ver eniging. Het eerstkomende evenement zal reeds a.s. zondag 23 april plaatsvin den. Het wordt een natuurrit die is uitgezet door de heer Kristeldjn. De deelnemers zullen door deze zeer fraaie stukjes natuur in en om Re nesse worden geleid. kenden, Bruinisse 27, Duiveland 52 en M'iddenschouwen 30. Van het to taal waren 248 mensen werkeloos, waarvan weer de meesten in Zie rikzee: 86. Brouwershaven heeft 34 werkelozen; Bruinisse 12, Duive land 42, Middenschouwen 19 en Wes- terschouwen 55. Het aantal jeugd werklozen, jonger dan 19 jaar, be draagt voor heel Schouwen-Duive land: 18. Zierikzee en Westerschou- wen hebben ieder zes jeugdwerklo zen. MIDDELBURG Kommissie over „Kop" De statenkommissie voor ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, re- kreatie en natuurbescherming zal in de vergadering van dinsdag 16 mei in het provinciehuis in Middelburg, gaan praten over het voornemen van de minister om de „Kop van Schou wen" aan te wijzen als beschermd natuurmonument. De staten van Zeeland zullen dit punt in de verga dering van 26 mei gaan bepraten. ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen Over onderstaande gevonden voor werpen kunnen inlichtingen worden ingewonnen bij het groepsbureau van de rijkspolitie te Zierikzee. Nieuwe dameskleding in papieren zak; wollen muts; dames handschoen Volvo autosleutels; kinder jasje ge vonden in Renesse; sleutel; horloge met band; rode sjaal; kunstleren tas; dameshandschoen; ringsleutel; huis sleutel; autosleutels van Mazda; bos sleutels waaraan VW sleutel; horlo ge; suêde kinderwant; dwerggeit; re- genbriek; huissleutel; damespolshor loge; sleutels aan zwarte label; nieuw kinderschoentje; hugenoten- kruisje; herenbril; horloge met bruin leren bandje; blauwe regenbroek; jonge geit; kinderkleding in plastic tas; gouden of dubble schakelarm band; wollen handschoen; paar zwarte dameshandschoenen; rechter zwarte dameshandschoen; korte rub berlaars; Zeeuwse boerenschort; 1 sleutel met hanger-geel. Verder staan nog een aantal fiet sen en bromfietsen te wachten op hun eigenaar. Te bezichtigen op het bureau te Zierikzee. Streekvergadering NCVB Mevr. H. J. v. Heuiten-Boele zal tijdens de sttreekvergaderimg van de NCVB, woensdag 19 april in de ge reformeerde kerk in Haamstede, spreken over het onderwerp „Vrouw eni Vrede". De afdeling Zierikzee vertrekt per bus vanaf garage Van Oeveren naar deze bijeenkomst. Kollekte Hartstichting De opbrengst van de kollekte voor de Nederlandse Hartstichting is dit jaar in Zierikzee weer een groot suk- ses. De opbrengst bedroeg: f 6346,32 en dat is ruim f 400,meer dan in 1977. Alle gevers en geefsters wordt hartelijk dank gezegd, maar in het bijzonder de kollektantes voor hun inzet en bereidwilligheid. Bijeenkomst CPB Op dinsdag 25 april houden de le den van de CPB afdeling Zierikzee de maandelijkse bijeenkomst in het Nederlands Hervormd Verenigings- SCHUDDEBEURS. De heer Pieter Boo-ne en mevrouw Anna Boone- Wondergem vierden zaterdag in hostellerie Schuddebeurs hun gou den huwelijksfeest. Het echtpaar, dat officieel vorige week donderdag vijftig jaar getrouwd was, kwam vorig jaar in het nieuws omdat de heer Boone toen een koninklijke on derscheiding kreeg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het voormalige hotel-café-restau rant „Westenschouwens Welvaren" werd, zoals eerder gemeld, geheel verbouwd en wordt nu samen met „De Schouwenaar" voor het restau rant gedeelte bediend vanuit een ceyitrale keuken. De nadruk voor beide zaken zal op dat restaurant- deel gelegd worden. Hier een kijkje- in het interieur. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) „De Schouwenaar," voorheen een cafetaria, kan voortaan ook worden gebruik voor bruiloften, partyen en vergaderingen. In plaats van slaa tjes enz. kunnen daar nu van te vo ren bestelde koude schotels en der gelijke worden afgehaald. Zo ziet de zaak er, na een flinke verbouwing, uit. gebouw in Zierikzee. Deze vergade ring zal in het teken staan van Am nesty International. Tevens wordt een bestuursverkiezing gehouden, omdat twee bestuursleden aftredend zijn, waaronder presidente mevrouw C. M. Boot-Dieleman. SCHARENDIJKE Brandweer Op vrijdagavond 21 april wordt om half acht het nieuwe instruktielo- kaal van de vrijwillege brandweer ingebruik genomen. KERKWERVE Simavi-kollekte De Simavi-kollekte heeft dit jaar te Kerkwerve opgebracht een bedrag van f 280,20. Dit is een fraai resul taat, want er is bijna honderd gulden meer geofferd dan vorig jaar. Harte lijk dank aan gevers en de kollektri- ces: Liesbeth Bil, mevr. v. d. Hoek- Ooms, Joppa v. d. Houten, Mientje Jonker, Janny Viergever, mevrouw De Vlieger en Anja v. d. Wekken. Eerste paal Op donderdag 20 april (14.00 uur), wordt de eerste paal geslagen voor de nieuw te bouwen gymnastiekzaal te Kerkwerve. Verkiezing werkgroepen Zoals gemeld werd vorige week woensdag de ledenvergadering van de Christelijke Schoolvereniging ge houden. Er waren zoveel agenda punten dat men aan de verkiezing van werkgroepen niet toekwam. Dit is nu gebeurd en daarom volgt hier het resultaat. In de werkgroep van Buitenschoolse aktiviteiten werden gekozen de dames Noordijke, Boot- de Bakker en Stouten-v. d. Goot. In de werkgroep van Binnenschoolse aktiviteiten mochten plaatsnemen mevrouw Quartel en de heer Bolle- man. De werkgroepsleden die zich herkiesbaar stelden zijn allen herko zen. Gemeenfeavond Hervormde Gemeente Dinsdag 18 april wordt in de con sistorie van de Ned. Hervormde kerk de jaarlijkse gemeenteavond gehou den. Alle leden van deze kerk zijn hierbij hartelijk welkom. Voor aan vang van deze bijeenkomst zie: agen da. Inbraak Vorige week werd een inbraak ge pleegd bij de familie C. v. d. V. aan de Zwaardweg. Op het moment van de inbraak waren de bewoners niet thuis. Vermist werden een ring en een sleutelbos. Van de daders ont breekt tot nu toe ieder spoor. Eerste steenlegging gymnastiekzaal Donderdagmiddag 20 april wordt de eerste steen van het nieuwe gym nastieklokaal gelegd. Dit zal gebeu ren door twee leerlingen, van iedere basisschool één. Het gemeentebe stuur zal bij deze gebeurtenis verte genwoordigd zijn. Voor tijd: zie agenda. Eenzijdig ongeval Maandagmorgen omstreeks half vijf vond op de Heuvels weg ter hoogte van „Kruus" een eenzijdig ongeval plaats. De heer S. uit Brou wershaven ging door onbekende oorzaak met zijn auto over de kop. Enkele bomen langs de kant werden vernield evenals de wagen. Persoon lijke ongelukken deden zich geluk kig niet voor. DREISCÏIOR Uitbreiding telefooncentrale Op 26 april a.s. zal de capaciteit van de telefooncentrale Dreischor (01112) worden uitgebreid met 200 nummers. P.T.T. is hierdoor in de gelegenheid te voldoen aan de ver zoeken van adspirant abonnees. Op 26 april of zo spoedig mogelijk daar na zullen de thans wachtende aan vragers worden geholpen aan een te lefoonaansluiting. OUWERKERK Winkel surfsportbenodigdheden Windsurfing „Vierbannen" te Ou- werkerk opent zaterdag 22 april een winkel van surfsportbenodigdheden. Vanaf 10 uur 's morgens wordt „open huis" gehouden. In de mid daguren vinden op de kreek surfde- monslraties plaats, te geven door de Schouwen-Duivelandse windsurf- vereniging „Sunnemare". Voor tijd: zie agenda. ZIERIKZEE. 17-4. De Slavenkas tc Zierikzee heeft weer het besluit ge nomen een kooi tc betalen en tc re serveren op de zeegaande gaffel- schoener „Eendracht". De „Eendracht" staal onder be heer van de daartoe destijds opge richte Stichting „Het Zeilend Zee schip". De gedachten voor dit bui tenkansje gaan uit naar een Zierik- zees' meisje of jongen, tussen dc 16 en 26 jaar, bij voorkeur geen schip perszoon. De uitgekozene moet een reisje mee willen maken met de „Eendracht" en in het algemeen dus minimaal wel enige belangstelling hebben voor het zeilen. De kosten komen echter voor rekening van de Slavenkas. Eventuele gegadigden kunnen zich wenden tot de sekretaris van de Sla venkas. dc heer J. C. van Bcvcren. Weststraat 38, Zierikzee. Sluitings termijn voor opgave zaterdag 29 april 1978. De enige voorwaarde, welke de Slavenkas hieraan verbindt is dat na afloop van de zeereis een verslag van de zeiltocht wordt ingeleverd bij de sekretaris van de Slavenkas.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3