DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER DE ZWARTE MACHT IN ZUID-AFRIKA GROEIT OP TWEE MANIEREN Het midden- en kleinbedrijf Veel Molukkers blijken naar Indonesië te willen BLIK DOOR HET WERELD De grofsmederij in Zoeterwoude Assurantiekantoor am boer Alle verzekeringen, pensioenadviezen, financieringen, hypotheken. ZIEK1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 april 1978 Nr. 2228(1 0 De Zuidafrikaanse blanken heb ben met enige verbijstering ken nis genomen van een tweedracht on der de zwarte bevolking die tot dus ver nauwelijks vermoed werd. Al thans niet de omvang zgals die met name is gebleken op de begrafenis van Robert Sobukwe, de zwarte voorman die in gevangenschap op het Robbeneiland overleed. Bij die gelegenheid scheelde het maar een haar of een woedende menigte had het stamhoofd Buthelezi afgemaakt. Hij is het stamhoofd van de Zoeloe's en bovendien de regeerder i>an een thuisland. Volgens velen op de be grafenis was hij niet veel meer dan een verrader, wat gesymboliseerd werd door hem kleine muntjes in de handen te drukken. Het vreemde hiervan is dat Sobuk we en Buthelezi beiden geacht kun nen worden de strijd tegen de apart heid gevoerd te hebben op een ma nier waar premier Vorster niet truik- kelijk omheen kan. Maar wel anders. De naam Sobukwe is verbonden aan de aktie tegen de pasjeswetten - de vernederende eis dat zwarten te al len tijde een papier bij zich moesten hebben om aan te tonen dat ze niet illegaal waren waar ze waren. Dat liep uiteindelijk uit op de grote slachtpartij van Sharpeville, een trieste zaak waaraan vele blanke Afrikanen ook met afschuw terug denken. Voor Sobukwe en vele an deren was echter dit bloedbad ook een verheugende zaak omdat de aan dacht van de wereld daardoor pas goed werd gericht op de konsequen ties van het apartheids beleid en het verzet daartegen. Inderdaad zijn vooral nadien de internationale ak- ties op gang gekomen die het regime- Vorster bepaald niet plezierig zijn geweest. Zo is Vorster ook bepaald niet blij met Chief Buthelezi, de voorman van de grootste stam der Zuidafrikaanse negerbevolking. Het is niet alleen iemand die zijn mond open doet om fors van leer te trekken tegen Pre toria, maar hij is ook een gekwiekst politicus. Zijn voornaamste presta tie van de laatste tijd is dat hij een politiek verbond heeft gesloten, die weliswaar Zwarte Alliantie heet maar die ook andere groeperingen omvat. Met name heeft Buthelezi hel klaar gespeeld dat ook organisaties van „kleurlingen" zich bij hem aan sloten - dat is de groep niet-zwarten waarop de blanke minderheid reken de om er steun bij te vinden vooral voor de nieuwe plannen om een nog al ingewikkeld systeem van parle menten en regeringen te construeren. Oorlogen voorkomen Ook de Indiërs hebben zich btj hem aangesloten. Intussen is die al liantie de allergrootste politieke be weging van het land geworden. Het is niet de eerste keer dat een zo massale beweging is ontstaan alleen, 't is ook de eerste keer dat deze zijn strijdterrein zodanig kiest dat de re gering-V or ster zo weinig mogelijk vat erop kan krijgen. Buthelezi is niet van plan met zijn massa's de straat op te gaan zolang hij van te voren kan uitrekenen dat de politie DEN HAAG, 13-4. Minister Van Aardenne zal op korte termijn ini tiatieven nemen om 'het konfli'kt tus sen de direkteur en het personeel van de Koninklijke Nederlandse Grofsmederij an Zoeterwoude tot een einde te "brengen. De bewindsman verklaarde donderdag in de Tweede Kamer tijdens het mondelinge vra genuur dat op zeer korte termijn een oplossing gevonden moet worden omdat anders het gevaar dreigt dat het bedrijf failliet gaat. Bij zondere bloemkool LONDEN, 10-4. Boodschappen ge woonlijk gestopt in holle boomstam men of lege flessen zijn door Lon- dense huisvrouwen aangetroffen in uitgeholde stelen van bloemkolen. Er waren gefrankeerde enveloppen bijgedaan voor een reactie. De boodschappen bleken verstuurd door een groentekweker met een wrok tegen de winst van de tussen handel. Hij verzocht de huisvrouwen hem de prijs mee te delen die zij voor hun bloemkool hadden moeten betalen en ontdekte toen dat zij zes maal zoveel hadden moeien neertel len als men hem voor zijn produkt betaald had. en het leger daar snel een eind aan kunnen maken. Waaraan hij bouwt is een politieke macht waar de blan ke regering niet omheen kan. Voor lopig laat hij alleen vast weten dat met hem niet simpel even te praten is - hij heeft zijn eisen. En hij heeft geduld. Vanzelfsprekend kijkt men vanuit Zuid-Afrika over de grens met Rho- desië. Als er ooit iets moet gebeuren zal Vorster of zijn opvolger met Bu thelezi moeten praten zoals Ian Smith in Rhodesië met bisschop Mu- zorewa en zulke zwarte leiders moest praten. Ook mannen die niet alles slikken maar slechts zoveel (in de vorm van „overgangsperiodes") als nodig is om te voorkomen dat het tot burgeroorlog komt. Net als Muzo- rewa en de zijnen ziet Buthelezi er geen heil in zelfstandig te worden op de puinhopen van Zuid-Afrika - hij kan rekenen en weet dat zelfs het betrekkelijk lage welvaartspeil van de zwarte Zuidafrikaan afhankelijk is van de staat zoals die nu is met een economie die niet één, twee, drie weer uit de grond gestampt kan wor den als ze eenmaal vernietigd is. De zwarten die hem bestrijden, die hem een „systeemzwarte" noemen die met zijn toch uitzichtloos verzet tegen de apartheid dit systeem eer der dient en bestendigt dan bestrijdt en onmogelijk maakt, zijn van het revolutionaire slag dat gelooft dat al leen vechten een oplossing biedt. En laat dan maar bloed vloeien aan bei de zijden en laat dan maar de indu strie in de as gaan Als er in Zuid- Afrika lichtelijk - vooral na de grote ommezwaai van de eens zo onver zoenlijke Smith - rekening mee ge houden wordt dat op de duur toch wel eens de zwarte man in de rege ring gehaald zal moeten worden, dan denkt men liefst aan een zeer lange termijn en aan mensen die nog wat zachter zijn dan Buthelezi. Wat ze nu in het zwarte kamp mer ken is dat er veel felleren zijn. En niemand gerandeert dat die niet eens bij hun revolutionair elan de orga nisatie zullen voegen van de Allian tie van Buthelezi. Een beetje mislo pend nieuw Sharpeville of zoiets kan makkelijk de doorslag geven Flitsen uit het buitenland NEW YORK. Secretaris-generaal Kurt Wal'dheim van de Verenigde Naties gaat naar het Midden-Oosten om te spreken over de uitvoering van de resolutie van de Veiligheids raad inzake de terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten uit Zuid- Libanon. Dit heeft een woordvoerder van de VN in New York bekendge maakt. PARIJS. Politieke gevangenen in Iran hebben hun hongerstaking, die 42 dagen geduurd heeft, beëindigd, nadat hun eisen waren ingewilligd. Dit heeft het comité voor de bevor dering van de rechten van de mens in Parijs meegedeeld. LONDEN. De Pakistaanse leider generaal Zia Oel-Haq heeft aange kondigd, dat er in zijn land meer mensen in het openbaar zullen wor den opgehangen en getuchtigd bij het streven naar zuivering van Pakistan. SALISBURY, Rhodesië. De Rhode- sische regering heeft bekendgemaakt dat zij donderdag begint met het vrijlaten van 461 politieke gevange nen, bijna de helft van het totaal aantal zwarte nationalisten dat zon der vorm van proces wordt vastge houden. BRUSSEL. Verolme Cork Doek- yard Ltd. in Ierland zal met geld van de Europese Gemeenschap een nieu we veerboot gaan bouwen van 6000 ton. Dat schip zal een capaciteit krijgen van 1500 passagiers en maxi maal 342 personenauto's en 39 vrachtwagens. TUNIS. Bij een botsing tussen twee passagierstreinen in een voor stad van Tunis zijn 148 mensen ge wond, van wie er ongeveer 30 in ziekenhuizen moesten worden opge nomen. STRAATSBURG. De plannen voor het opslaan van zoutafval uit de ka limij nen in de Elzas stuiten thans op scherp protest van de betrokken ge meenten. De kalimij nen willen een deel van hun zoutafval in Boven-El zas in 1.000 meter diepe ruimten pompen om het te hoge zoutgehalte van het Rijnwater te verminderen. BONN. Kanselier Helmut Schmidt van West-Duitsland heeft in de bondsdag verklaard dat president Carters besluit tot uitstel van de produktie van de neutronenbom een signaal aan het Warschaupakt is bereidheid te tonen om de eigen be wapening te beperken. BEIROET. Syrische eenheden van de Arabische vredesmacht in Liba non zijn in Beiroet slaags geraakt met Christelijke gevechtsgroepen. Een ziekenhuis in een christelijke wijk in het zuidoosten van de stad werd door granaten getroffen en zwaar beschadigd. TOKIO. Leden van het Interna tionale Energiebureau (IEA) gaan een onderzoek instellen naar het be nutten van energie uit de golfbewe gingen op zee en het winnen van schone brandstof uit bomen en af- valprodukten van de bosbouw, FRANKFORT. De Duitse politie is donderdag een nieuw opsporingsof fensief begonnen tegen terroristen. Er worden grote beloningen uitge loofd voor de ontdekking van „ver dachte woningen". BANGKOK. Premier Pol Pot van Cambodja heeft de voorwaarden ge noemd voor vriendschappelijke be trekkingen met Vietnam, welk land hij beschuldigd', van voortdurende aanvallen met ais doel de overne ming van Cambodja en de vorming van een regering onder controle van Hanoi. MOSKOU. De Sow jet-republiek Georgië wordt op het ogenblik ge troffen dooi- grote overstromingen d'ie blijkbaar ernstige schade aan richten. Dit blijkt uit een bericht uit het blad „Morgenrood van het Oos ten". TURIJN. De aanslag die in Turijn is gepleegd op de gevangenbewaar der Lorenzo Cotugno, is opgeëist door een man die zei dat hij van de rode brigaden was. DEN HAAG, 13-4. Er kan rekening gehouden worden met een geringe stijging van het" reële inkomen van de zelfstandigen in mis land dit jaar. De werkgelegenheid in deze sektor zal dit jaar niet toe- of afnemen. Tot deze konklusie komt het Ko ninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) na de verwachting van het centraal planbureau dat het midden- en kleinbedrijf zijn econo mische positie in 1978 kan handha ven. Door de huidige ontwikkeling van het reële inkomen, zo konkludeert het KNOV, is misschien een eerste aanzet gegeven to he inhalen van de in de periode 1973-1977 opgelopen reële inkomensdaling van ruim ze ven procent. Gematigd .optimisme acht het KNOV op zijn plaats, hoewel het vreest dat het planbureau zowel de post initieel als incidenteel te laag heeft ingeschat. Wanneer dit be waarheid wordt zal het inkomen van de zelfstandigen zich minder gunstig ontwikkelen, aldus de KNOV. DEN HAAG, 12-4. Steeds meer Molukkers in Nederland willen zonder meer terug naar Indonesië, maar ze durven de stap niet te maken door de bureaucratic in Djakarta en het onduidelijke rcpatriëringsbclcid van de Ne derlandse regering. De ervaringen van Molukkers die teruggingen zijn slecht: ze zijn bij terugkeer lot op de laatste cent uit gekleed op Java. Daarna konden ze pas terug naar Ambon. Dat zegt vice-voorzitter ir. J. La- tuny van de Molukse organisatie Ru- kun Maluku. De vereniging geldt in Zuidmolukse R.M.S.-kringen als pro- Indonesisch, maar het bestuur houdt het erop dat de Rukun Maluku niet aan politiek doet. Toch is de organisatie weinig te vreden met het beleid in Den Haag en Djakarta. De regering heeft wei nig oog voor Molukkers met de In donesische nationaliteit. De rege ringsnota wijdt nauwelijks een blad zijde aan hel repatriëringsbeleid. schrijft Rukun Maluku in een notitie aan de bijzondere kamerkommissie voor de Molukse problematiek. LINDENLAAN 3 01870-3477 MICDELHARNIS Wat biedt de BEELDBUIS MAANDAG 17 APRIL NED. I: De uitzending begint mei Sky over Holland een film van John Fernhout. De cineast maakt in deze film een soort kaleidoscopische voorstelling van luchten zoals die zich boven de polders uitstrekken, maar ook vooral zoals zij te zien zijn op doeken van oud-Hollandse meesters. Vervolgens een spannen de, romantische film De terugkeer van de Rode Pimpernel van barones Orczy. De rode Pimpernel is de schuilnaam van een wat verwijfde aristocratische Engelsman, die zich als een ware held lijkt te ontpoppen, wanneer het erom gaat aristocraten van de Franse, revolutionaire guillo tine te redden. Deze Scarlet Pimper nel wordt op de hielen gezeten door TOKIO. Tussen Japan en China dreigt een conflikt nadat meer dan 30 Japanse vissersboten, sommige bewapend en andere met provoce rende opschriften, wateren zijn bin nengevaren waarop Japan aanspraak maakt. KARLSRUHE. Het Westduitse constitutionele hof heeft donderdag in Karlsruhe uitgesproken dat de wijzigingswet voor de dienstplicht, die in juli 1977 is aangenomen, in gaat tegen de grondwet. In de nieu we wet werd de verplichting van een psychologisch onderzoek voor een dienstweigeraar afgeschaft. BUENOS AIRES. De Argentijnse' guerrillabeweging JMontonero heeft de vè^anl^'doVdëlijitheid 'op zich ge nomen voor 'de' m'oord 'op Miguel Pa d-ilia. een hoog.geplaatse ambtenaar van, het ministerie van economische zaken in Buenos Aires. JAKARTA. De Indonesische le gering heeft drie vooraanstaande in- tellcktuelen, onder wie een topfunc tionaris van de Islamitische partij PPP, laten arresteren. Ze zijrn aan gehouden op last van procureur-ge neraal Ali Said. Een reden voor de arrestaties is niet opgegeven. VERENIGDE STATEN. President Anwar Satat van Egypte heeft dr. Isaac Lewin, hoogleraargeschiedenis aan de Joodse universiteit „Yeshiva" in New York uitgenodigd naar Egyp te te komen. een trawant van Robespierre, Chau- velin. Na deze rolprent en Varavisie volgt een temperamentvol muzikaal avontuur, te weten Zigeuners im proviseren. NED. II: Hel onverwoestbare duo Tom en Jerry opent de uitzending en wordt gevolgd door het tweetal Peppi en Kokki, die zich nog altijd uitgeven voor detectives, In de achttiende editie van de Muppet show is de mooie en geestige Can- dice Bergen te gast. Ze speelt een soort assepoester in een sketch met Muppet Slim en The Jug Band en zingt het lied You got to have friends. Voorts de laatste aflevering van de duurste Amerikaanse televi sieserie aller tijden Het verbond van de haat. Jon weet zich op het nip pertje uit de woeste baren der zee te redden. Wat hem op de been houdt is zijn wraaklust. Bijna geeft hij aan deze lust hoe. ware het niet dat Jenny tussenbeide komt. In Hij en zij is Rob door 'ziekte aan het bed gekluisterd. Helen moet nu de huishouding doen maar eveneens Roberts redaktionale bijdragen ver vaardigen. Ze roept de steun van de buurman. In de Ameri kaanse Stief been en zoon ofte wel Sanford en zoon organiseert Lamont met Rolle een feestje voor twee jongedames. Maar natuurlijk wil ook Fred van de partij zijn en dat gaat niet zonder moeilijkheden gepaard. Tot besluit de aktualitei- tenrubriek Brandpunt. MAANDAG 17 APRIL NED. 1: 10.00 Schooltelevisie 18.20 Teleac; 18.50 De fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 18.5.9 Sky over Holland; .19.20 Terugkeer van de Rode Pimpernel; 20.45 Vara-visie; 21.37 Journaal; 21.55 Zigeuners im proviseren; 22.35 Symbiose; 22.45 Journaal. NED. II: 18.50 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 18.59 Tom en Jerry; 19.09 Peppi en Kokki; 19.24 De Muppet show; 20.00 Journaal; 20.27 Het ver bond van de haat; 21.17 Hij en zij; 21.47 Sanford en zoon; 22.12 Brand punt; 22.52 Basis in beweging; 23.27 Journaal. DINSDAG 18 APRIL NED. I: De EO-uitzending vangt aan met Windkracht 16 waarin ge sproken wordt met verplegers en verpleegsters. Vervolgens de elfde aflevering van De Bijbel open. In deze editie wordt teruggekeken naar Donderdag 20 april, 20.40 uur, Ned. I: De Peter Gordeno show. Met een optreden van deze drie lieftallige jongedames: Chocolate, Menta en Mastik uit Israël. lokaties die aan vermeldingen in de Bijbel doen herinneren. De kust van Norfolk is de titel van een Engelse dokumenlaire over de schoonheid van natuur en architectuur aan de Norfolkse kunst. Nu Van U wil ik zingen en Nader bekeken neemt de NOS de uitzending over met Den Haag Vandaag en Ot hoe zit dat met Sien? In deze laatste editie van het seizoen aandacht voor drie onder werpen: de Bijlmerbajes, interna tionaal vrouwenarchief en vrouwen in de beeldende kunst. Tenslotte Onderdak een Engels televisiespel over weggelopen tieners, die een barak kraken. NED. II: Calime.ro bijl met een kort avontuur de spits af. Daarna De panda een Chinese dokumentaire over zeldzame pandaberen. In een groen discoland is een programma waarin oud-Hollandse liedjes op po pulaire wijze vertolkt worden door onder meer, Big Mouth en Little Eve, Trinity en Ron Brandsteder. Alle toppers uit het scala van Ne derlandse volksliedjes worden ten gehore gebracht. Na het nieuwsbul letin volgt de Amerikaanse speel film Days of wine and roses, met Jack Lemmon en Lee Remick in de hoofdrollen. Lemmon speelt een man die beroepshalve veel drinkt en daarbij een alkoholist wordt, zijn vrouw begint zich te ergeren en vervalt eveneens in alkoholisme. Na Aklua TV de zesde editie van Ses- jun waarin het Ronnie Scott Kwin tet enkele nummers ten beste geeft. DINSDAG 18 "APRIL NED. I: 10.00 en 14.00 Schooltele visie; 18.20 Teleac; 18.50 De Fabel tjeskrant; 18.55 Nieuws; IS.59 Wind kracht 16; 19.30 De Bijbel open; 20.00 De kust van- Norfolk; 20.30 Van U wil ik) zingen; 21.00 Nader bekeken; 21.37 Journaal21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Ol en hoe zit het nou met Sien?; 22.45 Onder dak; 23.20 Journaal. NED. II: 18.50 Paspoort; 1S.55 Nieuws; 18.59 Calimero; 19.12 De Panda; 19.32 In een groen, disco- land; 20.00 Journaal; 20.27 Days of wine and roses; 22.20 Aklua tv; 23.15 Sesjun23.45 Journaal. door G. FRANSSEN „En wat maak ik hier als voor lopige eindkonklusie uit op? Dat de spionage en de ontvoering twee verschillende aangelegenheden zijn, die niets met elkaar te maken heb ben." Zijn vrouw kijkt hem verbaasd aan. „Als dat zo is, ligt hierin opge sloten, dat die dochter van Van Hal verdingen nog altijd niet veilig is."' Beckers denkt na, intussen knab belend op een cracker met vis. „Tja, daar heb ik ook al aan gedacht. Zc is weer thuis. Ik denk, dat ik mor genochtend Van Halverdingen bel cn hem daarop attendeer. Misschien is het voor de jongedame beter om extra beveiligd te worden of weer ergens onder te duiken. Misschien kan hij haar opnieuw naar Markclo sturen." Zijn vrouw gaat naar de keuken en komt terug met een tweede kop koffie, dat ze voor haar man neer zet. Ze zegt. hem aankijkend: „Daar heb jij een bedoeling mee, he?" Hij begint te lachen. „Meid. ik heb je al vaker gezegd, dat je je carrière bent misgelopen. Jij had ook bij de politic moeten gaan. Toe gegeven, dat ik er oen bedoeling mee kan hebben. Want volgens mijn inlichtingen zit Peter Oldermun nog altijd in Laren. Vanavond, nadat Bronsa was vertrokken, zag ik hem wegrijden in zijn Volkswagen, maar niet de kant van Boshagen uit, wel richting Doetinchem. En zo kun jc dan in Laren komen, nietwaar? Feit is tevens, dat Clairc het helemaal niet uitgemaakt heeft met haar vriend Peter, zoals Van Halverdin gen suggeerde. want ik heb zelf ge zien. dat ze. weliswaar met nog ccn jong stel. samen wegreden in onbe kende richting. Om tenslotte nog vast te stellen, dat Brönsa cn Peter elkaar kennen en als rendes-vous plaats dat zomerhuisje hebben in de hossen nabij de grens. Morgen over dag ga ik cr eens op m'n gemak kij ken. Wie weet, wat ik dan misschien nog ontdek. Maar eerst bel ik mor genvroeg. Van Halverdingcn." Als uren later de verbinding tus sen Beckers en de direkteur van Pharmolin tot stand is gekomen, trapt de ex-politieman een open deur in, als hij zijn mening vertelt. „Ja," antwoordt de direkteur, „ik heb geprobeerd me met deze gc- dachtengang vertrouwd te maken. Het is geen prettige gewaarwording als je tot de slotsom moet komen, dat de ontvoerders nog steeds op vrije voeten zijn en het is dus niet uitgesloten, dat zij ergens op uit zijn. Dat ze in ruil voor een tweede ont voering bepaalde dingen willen weten. Mijn vrouw cn ik hebben trouwens deze mogelijkheid gisteren onder ogen gezien. Claire is gister avond met een nachttrein vertrok ken. Naar het buitenland. U houdt me ten goede, dat ik haar verblijf plaats geheim houd? Die weel zelfs haar broer niet: enkel mijn vrouw en ik." En binnen enkele uren Peter Oi- derman. denkt Beckers, maar hij zwijgt wijselijk daar over. Trou wens. Van Halverdingen is nog niet klaar met zijn kommentaar. „Uw rekening vind ik tamelijk hoog ge worden. meneer Beckers, maar het geld is inmiddels al onderweg. Ik heb u nu eenmaal de opdracht ge geven, dus u had alle recht om zo veel onkosten in rekening tc bren gen. Jammer, dat u niet meer resul taten hebt kunnen boeken," „Wat zegt u. dat ik geen resulta ten heb geboekt, meneer? Om tc be ginnen houd ik rekening met de mogelijkheid, ciat spionage en ont4- voering twee verschillende aangele genheden waren. Zodat er ccn tweede bende bij betrokken kan zijn. nietwaar? Niet, dal ik dit laat ste geloof, maar als ik geluk heb. krijgt u alsnog waar voor uw geld. dat wil ik u wel verzekeren. Ik ga namelijk op eigen houtje verder, begrijpt u? Omdat ik misschien iets ontdekt heb. dat wel eens de moeite waard zou, kunnen zijn. Ik zal u een tipje van de sluier oplichten, me neer, en dit is dan een vertrouwelij ke mededeling. Hangende het on derzoek, dat ik verder instel kun ik u zeggen, dat Bronsa en Peter Ol- derman, degene, die enige tijd een vriend was van uw dochter, elkaar kennen cn gisteren ergens in de buurt van de Duitse grens een on derhoud hadden met elkaar. Ik zou zeggendenkt u daar eens over na. Intussen ga ik verder, voor eigen re kening en risiko. Het bloed kruipt nu eenmaal, waar het eigenlijk niet kan gaan. Als ik een beetje geluk heb. meneer Van Halverdingen, weet ik binnen enkele dagen, wie uw dochter heeft ontvoerd. Eigen lijk weet ik dit al. maar ik moet wel een stevig bewijs hebben, voor ik een naam ga noemen, begrijpt u?" Hoofdstuk 14 De spionage affaire bij de Phar molin is intussen alweer vergeten. Er is in de pers maar heel summier een tipje van de sluier opgelicht', spionage voor derden heet het tc zijn. Over de aanklacht van Bild- zeitung. als zouden er in de labora toria van Pharmolin proeven wor den genomen met stoffen, waarmee een bacteriologische oorlog gevoerd zou kunnen worden, werd door ie dereen. die hierover aan de tand werd gevoeld, met een krachtig neen ge antwoord. Dc minister van Defensie probeerde het in de Kamer te baga telliseren. door te antwoorden; ln ieder geval niet voor rekening van de regering. Natuurlijk neemt men in een groot farmaceutisch bedrijf alle mogelijke proeven. Dat is heel gewoon. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9