Drukbezochte jaarvergadering van peuterspeelzaal Oosterland Voorjaarsvergadering van het bedrijf s- en zomeravond voetbal Chr. schoolvereniging „Samuel" te Kerkwerve vergaderde Toestemming voor wisselwoningen maakt aanvang renovatie mogelijk Bruse bejaardensoos op bezoek te Oosterland „Het Kraaiennest" STREEKNIEUWS „Hevige diskussies" Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vlöitag 14 apill 1978 Nr. 22286 3 OOSTERLAND, 12-4. Jeugdwerkleider Gabri de Groot heeft tijdens een ouderavond van de Stiehting Peuterspeelzaal ,,Het Kraaiennest" in Oosterland een toelichting gegeven oji de film „Speelruimte". KERKWERVE, 12-4. Woensdag werd in het /.aaltje van de Chr. Geref. kerk te Kerkwerve de ledenvergadering gehouden van de Christelijke Schoolver eniging „Samuël". Tot blijdschap van het bestuur was de belangstelling góed te noemen, er waren meer aanwezigen dan vorig jaar. In Bruinisse In deze film, die vijf jaar geleden door Jan Vrijman werd gemaakt worden de vele facetten van het kleuterleven cp het platteland en in de grote steden, belicht. De film behandelde onder meer de voor en tegens van de peuterspeel zalen en liet de rol van de vrouw en moeder in de huidige samenleving zien. Na de vertoning beantwoordde de heer De Groot vragen van de aan wezigen. Nieuwe zaal Er bestond veel belangstelling voor de jaarvergadering van de peuter speelzaal woensdagavond in de klei ne zaal van dorpshuis „Oosterhof". Voorzitter P. Lapré heette de aan wezigen welkom en in het bijzonder de heer De Groot en enkele afge vaardigden van naburige peuter speelzalen. In het openingswoord deelde de voorzitter mee dat er op het ogenblik 28 peuters zijn die de zaal bevolken met een viertal leid sters: mevr. R. Bal-Rotte, mevr. Goudzwaard-Janse, mevr. De Jong- Machielsen en mevr. N. van der Maas-Bal. Er is op 6 december van het vorig jaar een nieuwe zaal be trekken in „Oosterhof', die speciaal voor dit doel in het gebouw was in gelast. Het tijdelijk onderdak in de houten school: „Radda Barnen" kon hiermee vaarwel gezegd worden. Verslagen De voorzitter wees verder op het belang van kontakten met andere speelzalen ter bevordering van re gionale samenwerking. De - secreta resse, mevrouw Vermaas-de Kievit, las vervolgens het verslag van het afgelopen jaar, waarbij zij belang stelling vroeg voor het Landelijk Or gaan van Peuterspeelzalen: „De Kleine Wereld". De penningmeeste- resse, mevrouw Elmendorp, deed vervolgens verslag van de kasmid delen: de inkomsten bedroegen f 9607,77 en de uitgaven f 9264,94, zo dat er een- batig saldo uit de bus kwam van f 342,83. De voorzitter dankte de beide bestuursleden voor hun uiteenzettingen. Bestuur Bij de bestuursverkiezingen wer den alle drie de aftredende dames: mevrouw Elmendorp, mevrouw Nee- Ie en mevrouw Vermaas herkozen. OOSTERLAND, 13-4. Het was donderdagmiddag 13 april een hele drukte in het dorpshuis „Oosterhof" toen de bejaardensociëteit uit Brui nisse, 31 vrouWfcn en mannen sterk, een bezoek aan de bcjaardensoos bracht. De leiding berustte by mevr. Poelman-van Leeuwen, die de be zoekers hartelijk welkom heette. Ze vond het fijn dat de vergad'er- akkommodatie nu in Oosterland zo is dat er gasten ontvangen kunnen worden. Zei wenste allen een pret tige middag toe. Hierna zong men gezamenlijk Gezang 121:1 en 2, waarna men overging tot de gebrui kelijke gang van zaken. Er werd een theepauze gehouden, waarin de leid ster uit Bruinisse; mevr. P. IJzelen- berg-Joppe, een zelfgemaakt gedicht voorlas waarin zij verschillende fa cetten uit het bejaardenleven naar Eén der leidsters, mevrouw Van der Maas-Bal, vestigde de aandacht op enige facetten in de speelzaal, b.v. wat er liever niet meegegeven kan worden. Verder is er gebrek aan een poppenkast. Goede belangstelling De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer C. van der Wekken Azn. cpende de bijeenkomst met net lezen uit de Bijbel. Hij sprak een welkomstwoord tot de leden. Na hem kreeg de heer H. Lichtendahl het wcord. Hij hield een referaat over „Het waarom van een psycho-tech- nisch onderzoek i.v.m. school- en beroepskeuze". Kinderen worden ge test om de ouders te helpen bij de schoolkeuze voor hun kind. Boven dien geeft het hoofd van de school een -beoordeling cvër de kinderen en natuurlijk kunnen ook de ouders zelf een woordje meepraten. De heer Lichtendahl sprak verder over het eigenlijke nut van de test. Na zijnreferaat was er gelegen heid om vragen te stéllen waar dank baar gebruik van werd gemaakt. Hierna volgde een pauze. Het jaarverslag werd voorgelezen door de secretarese, mevr. G. Kes- teloo-Berrevoets. Penningmeester J. Francke belichtte de financiële za ken. De werkgroepen van binnen- en buitenschoolse aktiviteiten brach ten ook verslag uit over het afgelo pen jaar. Statuten Dan was er op deze avond een voorstel tot wijziging van de statu ten. Dit was nodig omdat de oude te sumier waren. Bovendien was er een nieuw lokaal geplaatst. De sta tuten werden één voor één behan deld. Na enkele diskussies die en kele uren in beslag namen was dit voor elkaar. voren bracht. Zij stelde voorop dat de soos voor vele bejaarden een wel kome gelegenheid is in kontakt te komen met leeftijdgenoten, vooral als er zo af en toe eens een uitgaans- middagje aan verbonden is. Nadat vervolgens op koffie met gebak ge- tracteerd werd zong men Ps. 138:1 en 4, en vervolgens gezang 281:1, 2, 3 en 4. Tenslotte dankte mevr. IJzelen- berg (weer op rijm) bijzonder harte lijk voor de uitnodiging en voor de hartelijke ontvangst de bejaarden van Bruinisse bereid. Ze hoopte dat het contact zou worden voortgezet. Mevr. Poelman sloot deze zeer ge zellige bijéénkomst af met een tot weerziens tot de gasten van deze middag. Hiermee was deze middag ten einde. De orgelbegeleiding tij dens het zingen der liederen was in handen van mevr. D. Capelle- de Ronde. Tijdens de rondvraag kwamen en kele huishoudelijke zaken ter spra ke, o.m. de ongevallenverzekering van de kleuters en het eventuele ver schijnen van een eigen blaadje. Noch voor het eerste, noch voor het laatste bestaat veel animo. Toch zal getracht worden, al is het dan maar éénmaal per jaar, een bescheiden kon takt-or gaan het licht te doen zien. Dat de water-zandbak niet in de speelzaal mag worden geplaatst, vinden vele moeders en leidsters jammer. Vol gens de voorzitter zal hier nog eens over worden gediskussieerd. In het bestuur heeft een wisseling plaats gevonden. De heer N. M. van der Have was aftredend en niet- herkiesbaar. Voor hem in de plaats werd gekozen de heer H. Coomans. Mevrouw Kesteloo-Berrevocts werd herkozen. De verkiezingen voor de werk groepen zal t-'Z.'t. plaatshebben daar hier niet genoeg tijd' voor was. Rondvraag In de rondvraag werd uitgebreid gesproken ever het ontslag van mevr. Trcosst-OffringaEnkele leden be treurden dit ten zeerste. De voor-- zitter en het hoofd der school tracht en het vertrek van de jitf zo goed mogelijk foe te lichten. Aan het eind: van de avond werd de heer Van der Have dank gezegd voor de acht jaren waarin hij in het bestuur werkzaam was. Ook de le den werden bedankt voor hun aan wezigheid. Na deze drukke verga dering' waarin veel moest worden besproken ging om half één het hoofd der school, de heer C. J. van Siuys voor in dankgebed. ZIERIKZEE Botsing Om ongeveer kwart over drie don derdagmiddag reed P. W. S. uit Zie- rikzee over het Slabberswerf. Op de hoek van de P. D. de Vosstraat kwam hij in botsing met de auto van mevr. J. B. de V. uit Kerkwerve, die uit de Vosstraat kwam en verzuim de D. voorrang te verlenen. De scha de aan beide voertuigen was gering. WESTERSCHOUWEN Kollekte Hartstichting De kollekte voor de Nederlandse Hartstichting heeft te Haamslede het mooie bedrag van f 1378,op gebracht. Te Ren esse bedroeg de op brengst van deze kollekte f 887,29. De Hartstichting brengt de kollek- tanteni en milde gevers (s-ters) dank voor de behaalde resultaten. ZIERIKZEE. De eerste winkels In de Pdssage gingen donderdag voor het publiek open. Daaronder was ook Moniek B.V., met een meer dan ruime sortering in lederen en suède kleding. Hier een kijkje in het inte rieur van de zaak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 13-4. De vergunning om rond de ysbaan in Plan West een vijftal z.g.n. wisselwoningen te plaat sen, te Bruinisse is afgekomen. Nu kan de amovering (afbreken en op nieuw bouwen) van de woningen v'n „Beter Wonen" aan. de Prinses Wil- helminalaan,, dit voorjaar beginnen. Öe scheidsrechters kregen tot nu toe voor elke gefloten wedstrijd een vergoeding van f 4,50. De scheids- rechtersorganisatie meende dit be drag echter tot f 8,00 te moeten ver hogen. Na veel heen en ucer ge praat en herhaaldelijk ingrijpen van de voorzitter, de heer C. I. Jumelet, werd het bedrag toch door de ver gadering aangenomen. Een voordcel bij deze prijsverho ging is wel dat de scheidsrechters nu zelf hun vervoer regelen en niet meer afhankelijk zijn van de spelen de verenigingen, wat in het verleden nogal eens tof verwarringen leidde. Twee „nieuwelingen" Bij de deelnemende verenigingen aan het zomeravondvoetbal zijn twee verenigingen toegetreden. De verga dering besloot dat de nieuwkomende clubs Zierikzee Veteranen en ZZ'72 beiden f 125.in de kas moesten bij dragen. Bij de vraag of een hele kompetitie of een halve kompetitie of anderhal ve kompetitie gespeeld gaat worden, kwam naar voren dat V.A.B. en Bro- gum beiden geen kans zien om met een elftal in de kompetitie te ver schijnen. Derhalve werd ioch bcslo- Aan de Prinses Wilhelminalaan staan de z.g.n. balkonwoningen en als de bewoners r na de bouwperiode - weer terug zijn in deze huizen, zul len de wisselwoningen weer ter be schikking komen van de bewoners van de Prinses Marijkestfaat. Hun huizen staan dan op de nominatie om te worden gerenoveerd. ten een hele kompetitie te gaan spe len. Feestelijk gebeuren De prijsuitreiking was een feeste lijke aangelegenheid op de voor jaarsvergadering. Toren Boys, kam pioen van het vorige jaar. mocht de beker voor do eerste prijs in ont vangst nemen. Een zeer verdiende prys voor To ren Boys. die met slechts twee ge lijke spelen en geen enkel verlies- punt als duidelijke winnaar tevoor schijn kwam. De tweede prijs was voor Konin klijke Zeelandia, de derde prijs was voor Stella Boys, de vierde prijs voor V.A.B.de vijfde prijs voor Velocitas en de zesde en laatste prijs voor Brogum. De sportiviteitsprijs ging definitief naar Stella Boys. Deze prijs, waar vee! waarde aan wordt gehecht, da teert al van 1962. Het ligt wel in de bedoeling om met de sportiviteits prijs door tc gaan. maar dan in een andore vorm. De kommissie meende om in het vervolg de winnaar een wedstrijdbal uit te reiken. Naast het ZIERIKZEE. Aan de Iloge Molen straat, een interessante straat voor de nauwkeurige vorser, staat dit pand, dat eigendom is van Mondra- gon. Dat het hard aan een restaura tie toe is, behoeft geen betoog. Het dak heeft het intussen al begeven. De heer N. v. d. Zwan, direkteur van Mondragon deelde mee, dat het de bedoeling is, dat dit voormalige koetshuis met theehuisje wordt ge restaureerd in de oude staat en dat het pand dan drie garages gaal be vatten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DREISCHOR NOORDGOUWE Plattelandsvrouwen Noordgouwe e.o. In de konvokatie van de Platte landsvrouwen Noordgouwe e.o. is een foutje geslópen. Abusievelijk werden de voorletters van vader en zoon Goëmans verwisseld. Spreker op 19 april is niet de heer J. M. Goë mans, maar'zijn zoon J. K. als frak- tievoorzitter van de VVD. OOSTERLAND Rheuma-kollekte De huis-aanhuiskollekte ten bate van de Rheuma-bestrijding werd .'hier ter plaatse georganiseerd 'door mevrouw J. Bolle-Pannemans. Als leerkracht aan de huishoudschool te Bruinisse schakelde zij een aantal van haar meisjes-leerlingen in die het mooie bedrag van f 485,bijeen wisten te brengen. Hiervoor past een dankwoord aan degenen die dit werk met een gift gedenken wilden, en niet minder de leiding en de jongedames. Examens brandwacht Bij de te Middelburg gehouden brandweerexamens slaagden een tweetal leden van de brandweer van Duiveland voor het diploma „Brand wacht tweede klasse". Het zijn de brandwachten de heren C. van Beek en W. C. Ista, beiden wonende te Oosterland. ontvangen van de bal zal de vereni ging ook nog een vaantje of medaille in ontvangst kunnen nemen. Terrcinhuur Bij de behandeling van het finan cieel verslag kwam van de heer W. B. Schot, bestuurslid van Stella Boys, de vraag naar voren waarom de ter- reinhuur van sportveld „Bannink" te Zierikzee veel hoger is dan de huur van sportveld „Velocitas" te Seroos kerke. En dat terwijl tweederde van het aantal wedstrijden in Seroosker- ke gespeeld wordt. De voorzitter gaf als redenen op dat de akkommodatie van Zierikzee veel beter is dan de akkommodatie van Serooskerke, dat sportveld „Bannink" veel meer on derhoud vraagt dan. „Velocitas" en dat Serooskerke geen kantine tot zijn beschikking heeft. Nabeschouwing Bij de nabeschouwingen van de kompetitie 1977 memoreerde de heer Jumelet dat sommige verenigingen het afgelopen jaar helaas met te wei nig spelers hadden deelgenomen. Hij hoopt meer interesse te verwachten van bedrijven die in dienst zijn van Schouwen-Duiveland. De sporluit- wisseling is het afgelopen jaar een sukses geweest en aan het kampioe- nentoernooi heeft Toren Boys met een beperkt aantal spelers meege daan. De sportieve mentaliteit vond de voorzitter een prestatie op zich. In zijn sluiting zei de heer Jumelet dat iedereen moest proberen om de sportiviteitsprijs te winnen. MIDDENSCHOUWEN V.V.D.-lijst raadsverkiezingen De. V.V.D. zal voor de komende gemeenteraadsverkiezingen voor de gemeente Middenschouwen met de onderstaande lijst uitkomen. L L. C. Hart, 2. M. J. der Wedu wen, 3. C. H. Ruseier, 4. j. C. A. Ribbens, 5. R. W. Menschaar, 6. J. M. van Langei'aad, 7. C. M. van Vugt, 8. S. C. Coomans, 9. J. S. M. Hanse, 10. A. L. van der Wékken, li. A. A. K. van den Hoek, 12. A. van der Stolpe. KERKWERVE N.C.V.B. naar Haamstede Woensdag 19 april heeft de NCVB- afdeling Kerkwerve weer een ver gadering. Ditmaal zijn ze echter te gast in Haamstede, in de Gerefor meerde kerk waar de streekvergade- i'ing zal worden gehouden. Mevrouw Van Henten-Boele uit Doetinchem komt spreken over „Vrouw en Vre de". Voor vertrek vanaf het Vereni gingsgebouw (Beatrixstraat) zie agenda. Aanrijding Over de Prov. weg reden donder dagmorgen eèn vrachtauto "met aan? harigwagen, bestuurd door J. P. d. R. uit Kérkwervé en een autobus be stuurd door G. A. R. uit Gorinchem achter elkaar. Toen de vrachtauto de Verseputseweg in wilde slaan, rich ting aangaf en remde, werd dit te laat door de bus opgemerkt waar door dit voertuig tegen de aanhan ger opbotste. De aanhanger werd aan de achterzijde beschadigd, de - bus bleef onbeschadigd. In memoriam C. van Burg Donderdagmiddag werd na een rouwdienst in de Nederlandse Her vormde Kerk, te Kerkwerve, de heer C. van Burg ter aarde besteld. De heer Van Burg was in zijn leven aktief als timmerman* een. toeroep wat hij meer dan veertig jaar op Kerkwerve uitoefende. Na de ramp werd hij ook bekend door het her stel van de Lutherse Kerk te Zie rikzee. Ook in de brandweer was de heer Van Burg zeer aktief. Meer dan tien jaar was hij kommandant en ook na zijn .brandweertijd'leefde hij in tens mee met het vrijwillige brand weerkorps ter plaatse. Een markante persoonlijkheid ging met hem heen. ZIERIKZEE, 13-4. Aanleiding tot hevige diskussies was het agendapunt Kompetitie 1978-niogeIijkheden tijdens de voorjaarsvergadering van de Commissie Bedrijfs- Cii Zomeravondvoelbal Rayon Zierikzee in „De Zeeuwse Herberghe".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3