Winkels blijven in het seizoen tot tien uur 's avonds open Joop en Ank de hervestigen zich in het pand Havenplein 14 Bestuur en kommissieleden van Brogum praatten verder STREEKNIEUWS Sneeuw belemmerde komst van het voorjaar niet Beslissing raad Westerschouwen f 69.75 Vernieuwde zaak in centrum HAAMSTEDE, 10-4. De raacl van de gemeente Wester- scljouwen is het tijdens de vergadering van maandag avond pas na uitvoerige diskussie eens geworden over een aantal verordeningen in de Winkelsluitingswet. De raad hail er geen moeite mee, dat de koopavond op vrijdag wordt gehouden en dat de winkels op twee de paasdag, tweede pinksterdag en op koninginnedag van acht tot halt' een geopend zijn. Meer moeite had de raad met het kollegevoorstel om de kampwinkels in de periode van 15 mei tot 15 sep tember vergunning te verlenen op zondag van negen tot twaalf uur open te zijn en op zaterdagavonden tot tien uur. Het kollege was tot dit voorstel gekomen na overleg met de twee middenstandsverenigingen in de gemeente, de kommissie voor Midden- en Kleinbedrijf en de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland. Bezwaren Namens de P.C.-fraktie verklaarde de heer J. v. d. Berge tegen het open stellen van de winkels op de kam peerplaatsen te zijn op zondag. Daar de winkels op de zaterdagen tot tien uur open kunnen blijven vond hij het ongewenst de 2ondagrust te ontheili gen. Ook de heer L. Tieleman zag er de noodzaak niet van in, om de kamp winkels op zondag te openen, daar men op de doordeweekse dagen al zoveel open is. Voor 40 jaar ADVERTENTIE. Dik vet gezou ten spek 42 cent per pond, Rund- en varkensvleesch 50 cent per jjond, Worst en gehakt 45 cent per pond ZIERIKZEE. De heer W. P. K. heeft zijn zaak op de hoek van de Oude Havne, Kraanplein door ver bouwing een moderner aanzien en tevens meer ruimte en beter licht gegeven. Wat aan het geheel zeer ten goede, komt. Ruime uitstalkas ten frisch in de verf gaven volop de gelegenheid de waren te stallen. SCHOVWEN-DUIVELAND. Za terdagavond geraakte geheel Schou- wen-Duiveiand, behalve Bruinisse zonder electrisch licht. Uit het door de PZEM ingestelde o-nderzoek bleek dat tussen Nieuwerkerk en Oosterland een onder de hoogspan ningslijn hangende draad van de bedrijfstelefoon door een eend in de hoogspaningslijn was gevlogen, waardoor een aardsluiting ontstond. OUWERKERK. In werkverschaf fing wordt in samenwerking met de aangeladen de dreef bij den land bouwer L. S. onder profiel gebracht. Velen zullen deze eerste schrede op den weg naar afdoende verbetering toejuichen. NOORDWELLE. Naar wij verne men is er thans alhier een ajdeelin-g van Landbouw en Maatschappij op gericht met 16 leden. ZIERIKZEE. Morgen wordt in het Ned. Herv. Vereen, gebouw een bazar gehouden, door de Vereeni- ging van Rechtzinnig Hervormden georganiseerd. De gebruikelijke at tracties zullen voor de noodige af wisseling zorgen. ZONNEMAIRE. Dezer dagen her dacht het leesgezelschap Tot ver lichting en uitspanning" zijn 75-ja- rig bestaan. DU voor een dorpsver- eeniging zeldzame feit werd dan ook gevierd door de gewone vergadering te koppelen aan een feestelijke bij eenkomst, die bijgewoond werd door bijna alle leden met hun huisgeno ten. ADVERTENTIE. Goedkoop en doeltreffend is een advertentie in de rubriek Succesjes. Deze worden ge plaatst Dinsdags, Donderdags en Zaterdags. Prijs slechts 60 cent van 1-4 regels. Advertentie Levi's laat je van je beste kant zien. mol 5-7 7lerik?et - telMoon 01110-28 Partijgenoot, wethouder L. C. Hoo- gerhuis was het hier niet mee eens. Hij was de mening toegedaan, dat dit eigenlijk een verkregen recht was waar men niet vanaf kan stappen. Al twee jaar geleden heeft de raad besloten om de kampwinkels op zon dag van 9.00 tot 12.00 uur open te stellen. Beelje veel De heer v. d. Berge liet weten, dat de P.C.-fraktie ook toen had tegen gestemd. Namens de P.v.d.A.-fraktie vond de heer J. C. Hendrikse het openstellen van de winkels tot 22.00 uur, wat een werkweek van 72 uur betekent, wel een beetje erg veel van het goede. Hij vroeg zich af of er hierbij ook wel rekening was gehou den met het personeel. De heer M. J. Steur (V.V.D.) ver klaarde dat de belanghebbenden achter het openstellen tot 22.00 uur staan. Namens de P.v.d.A.-fraktie deed de heer Hendrikse het voorstel om op de zaterdagen de winkels open te stellen tot 20,00 uur en op de ove rige wex-kdagen tot 21.00 uur. Wethouder Hoogerhuis wees erop dat de beide middenstandsverenigin gen het openstellen tot 22.00 uur heb ben aangevraagd, hoewel niet iedere middenstander daar gebruik van zal maken. Naar zijn mening brengt het langer openstellen van de winkels, gezelligheid met zich mee in de ker nen en betekent het een zekere ser vice aan de gasten en de inwoners. Bij het in stemming brengen kreeg het voorstel van de P.v.d.A. alleen de steun van de eigen fraktie-leden. De raad ging eensgezind akkoord met het voorstel om de koopavond op vrijdag te houden. Ten aanzien van het openstellen van de winkels op de kampeerplaatsen op zondag wenste de P.C.-fraktie de aanteke ning, hier tegen te hebben gestemd. Vraagtekens Bij het behandelen van de aan vraag van de W.M.Z. om vergunning ingevolge de Grondwaterwet water leidingbedrijven, zei de heer J. C. Hendrikse moeite 'te hebben om te gen het verlenen van de vergunning geen bezwaar te maken' eh instem-: ming te betuigen met het voornemen van het kollege om G.S. te adviseren zich te konformeren aan het advies van-de CoGroWa. Plet zette een aantal vraagtekens bij verschillende zaken, zoals de eer dere weigering door de minister. Hoeveel tijd gaat er mee heen voor het geinfitreerde water de gewensté diepte heeft bereikt en men het op kan pompen, nu de datum van 1 juli 1978 niet kan worden gehaald; wan neer gaat men nu met de infiltratie een aanvang nemen?" Belangrijk vond hij het, dat de kwaliteit van het in te voeren water bij de inlaat wordt gekontroleerd en dat men de beschikking krijgt over de cijfers van de hoeveelheid geïnfiltreerd water en de kwaliteit hiervan. Dit laatste vond hij vooral belangrijk voor de flora en fauna in de duinen. Keihard Burgemeester H. P. Everwijn deel de de raad mee, dat er momenteel keihard wordt gewerkt om zo spoe dig mogelijk tot infiltratie te kun nen overgaan, hoewel de datum van 1 juli 1978 niet zal worden gehaald. De gegevens over de hoeveelheid en de kwaliteit van het water zullen zeker door de WMZ worden ver strekt. Over de mogelijkheid om het water bij de invoer te zuiveren is momenteel nog een studie gaande. De heer L. Tieleman toonde zich ook niet geheel gerust gesteld over de gang van zaken. „In welk avontuur storten wij ons?", vroeg hij zich af. Als er niet tijdig kan worden geïn filtreerd voorzag hij nog heel veel moeilijkheden. „Aan elke vorm van produktie zijn risiko's verbonden", zei de raadsvoorzitter, die verder van mening was, dat de WMZ voor een systeem heeft gekozen, dat hoege naamd geen risiko's met zich mee brengt. Uit de verschillende aan wezige alternatieven is ook deze keus gemaakt om het water voor de verbruiker goedkoop te houden. De heer L. Tieleman was ook veront rust over de 32 putten die vrij dicht bij de oppervlakte komen. Vergunning Wethouder M. J. Steur wees er verder op, dat de kwaliteit van het water we] wat zal terug lopen. Hij zei het volste vertrouwen te hebben over de kwaliteit van het te infiltre ren water. De raad ging akkoord met het voorstel van b. en w. om over eenkomstig het advies van CoGroWa een vergunning te verlenen aan dc W.M.Z. voor het onttrekken van 3.9 miljoen kubieke meter water per jaar. De W.M.Z. had toestemming gevraagd voor een hoeveelheid van 4.5 miljoen kubieke meter per jaar; een hoeveelheid die volgens dc Co GroWa pas in 1990 nodig zal zijn. Wclslandskoiilnussie Het voorstel om over tc gaan tot dc vaststelling van de regeling van het gemeentelijk welstandstoezicht en de benoeming van de leden van de wclstandskonimissic, werd door het kollege ingetrokken. Door het kollege was voorgesteld tot leden van deze kommissie te be noemen: de heer Z. Roseboom. di- rekteur van de dienst gemeentewer ken, de heer ir. J. P. H. Blok, hoofd van het bureau Middelburg van liet Stedebouwkundigadviesbureau Stad en Landschap en de heer ir. C. J. Keulemans, architekt verbonden aan het Architektenbureaü Rothui zen en 't Hooft te Goes. De heer L. Tieleman zag hier graag een raads lid aan toegevoegd. De raadsleden blijven altijd onwetend over wat er in deze kommissie wordt besproken en van de motieven, waarop ver schillende beslissingen al dan niet worden genomen. De heer S. Roos (P.v.d.A.) wilde een landschapskundige aan de kom missie toegevoegd zien, waarbij hij dacht aan een lid van bijvoorbeeld Stad en Lande. In de V.V.D.-fraktie waren de meningen verdeeld. De heer J. Janse ging akkoord met het voorstel van b. en w. mevr. A. G. J. Hogenboom-Landegent zag graag een landschapskundige terwijl de heer M. J. Krijnse-Lock'er deze al leen nodig vond als het landschap er werkelijk bij wordt betrokken. In de kommissie R.O. zal een en ander nog nader worden bekenen. Advertentie DREISCHOR Plattelandsvrouwen „in de politiek" De afdeling Noordgouwe e.o. van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen gaan woensdag 19 april in het Dorpshuis te Dreischor een bijeenkomst houden, die is afge stemd op de gemeenteraadsverkie zingen. Burgemeester C. Slabbekoorn houdt dan een informatief praatje over de gang van zaken op het ge meentehuis. Daarna zullen drie fractievoorzitters, te weten C. J. de Munnik (PvdA), J. A. v. d. Bijl (ODA) en J. M. Goemans (VVD) over het doel en streven van hun respek- tiievelij'ke partijen vertellen. Het koor zal ook deze avond zijn mede werking verlenen. De Plattelandsvrouwen staan voorts de volgende aktiviteiten te wachten: 26 april, start nieuwe haakcursus'te Zonnnemaire; 26 april lezing over de leesbaarheid van het verhalende kinderboek, in de, Zeeuw se Herfoerghe te Zierikzee; 11 mei: de heer v. d. Vet over „kleine ker nen"; 22 juni, de iheer Van Géfffen over „bijenteelt". Ophalen oud papier De muziekvereniging „Crescendo" houdt zaterdagmorgen een oud-pa- pieraktie in het dorp. Vrijdagavond wordt 'het oud papier in de polder opgehaald. De bevolking wordt ver zocht hot oud papier goed gebundeld en vroegtijdig gereed te zetten, zo dat het ophalen een goed verloop kan hebben. BRUINISSE Doortrekken Molenstraat Deze weck werd begonnen met het doortrekken Molenstraat naar het nieuwe postkantoor, dat in mei in gebruik moet worden genomen. In verband met de bouw van twee ëndertig zorgvvoningen naast het be jaardentehuis „In 't Opper" komt het tegelpad dat de Dreef met de Dokter de Kockitraat verbindt tij delijk tc vervallen. Er komt wel een nc-odu'tgang vanu t de aula van het bejaardentehuis, tcldat een nieuw verbindingspad Dokter de Kock- straat-Dreef, tussen de zorgwonin- gen en „In 't Opper", is aangelegd. Programma koninginnedag Hieronder volgt hot programma van dc feestelijkheden f.g.v. de ver jaardag van H.51. dc koningin, op maandag 1 mei a.s.: 8.00 uur: Klokgelui. 8.15 uur: Een koperkwartet van „Nu met Hope" zal vanaf de toren enige koralen ten géhore brengen. 8.30 uur: Herauten te paard zullen de verjaardag van H M de koningin nnnkodigen. 9 15 uur Vanaf lu t dorpshuis starten de muziekverenigingen ..Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning" voor het ophalen van de schoolkinderen. 10.00 uur: Ten overstaan van het kollege van b. en w. wordt bij het gemeentehuis liet Wilhelmus ten ge hore gebracht en de vlag gehesen. 10.15 uur: Kinderspelen op het sportterrein voor de kinderen van de beide lagere scholen en de kleu terschool. 14.00 uur: Start van een optocht van versierde wagens en fietsen en derg. (start en finish bij het dorpshuis). 15.30 uur: Puzzel- tocht voor fietsen voor kinderen vanaf de 3e klas (start en finish bij hot dorpshuis). 19.00 uur: Gekostu meerde voetbalwedstrijd op hel sportterrein. 20.30 uur: Toneeluit voering in het dorpshuis. Opgevoerd zal worden het blijspel „De voordeur stond open" van Max Andrea, dooi de toneelklub „De Komedianten" uit Bruinisse. Na afloop gezellig samen zijn. De Sakof-kollekte (Ingezonden) Een niet gering deel van onze Ne derlandse kinderen zit in de knel In een tijd van snel veranderende normen en waarden is het niet ver wonderlijk dat ouders gedesoriën teerd raken en ook jongeren niet meer weten waar zich op te richten. De kinderbescherming heeft tot taak hier opvang te bieden en, waar mogelijk met. de ouders samen, deze jeugdigen hulp te verlenen en ze te begeleiden in hun ontwikke ling tot volwassenen die hun weg in de maatschappij van morgen kun nen vinden. Deze begeleiding is een taak die vraagt om een persoonlijke inzet en volle aandacht voor het kind met zijn eigen karakter en mo gelijkheden, maar ook met zijn eigen moeilijkheden en behoeften. Dit werk eist van vakmensen en vrijwilligers dikwijls méér dan de subsidie, die de overheid beschik baar heeft, mogelijk maakt. Hierbij biedt de SAKOR, die op komt voor de hele Nederlandse kin derbescherming van alle gezindten, steun. Zij kan dit echter alleen met de hulp van de gehele bevolking en houdt daarvoor haar jaarlijkse na tionale SAKOR-kollekte in de week van 17 t/m 23 april. In het belang van de kinderen roept de SAKOR u op om gul te ge ven. Hun toekomst is uw geld waard SAKOR Kcllekte van de Nedeilandse Hartstichting De kollekte die vorige week te Bruinisse ten bate van de Neder landse Hartstiebbing gehouden werd, is wederom een groot succes gewor den. Mede ook door de aktieve inzet ZIERIKZEE, 11-4. Dinsdagavond werd door hel bestuur en kommis- sielcdcn van jeugdsoos Brogum een follow-up gehouden in verband met liet op 4 en 5 maarl gehouden vor- mingsweekend in het vormingscen trum liedenesse tc Cadzand. Op dat weekend, dat toen als zeer geslaagd beschouwd werd, zou een vervolg komen in Zierikzee. Ook dinsdagavond was de op komst zeer groot en de bespx-oken punten werden zeer positief bena derd. Zo bleek, dal de onderlinge kommissies al beter samenwerkten en dat er voor de opzet van de muurkrant een ontwerp wordt ge maakt, zodat straks alle leden via de muur krant goed geïnformeerd worden, om wat er wel en niet ge beurd in de Zicrikzeese jongeren- soos. Nieuwe opzet De lees- en speelzaal werd op nieuw opgezet. ,Acht nieuwe kom- van de kollektanten en de milde geefsters en gevers uit Bruinisse, kwam men aan 'het fantastische be drag van f 2701,37. Dit is f 450, meer dan vorig jaar. Het bestuur wil dan ook langs deze weg iedereen be danken, die bijgedragen hebben lot dit mooie resultaat. Toch lente DEN HAAG, 13-4. Ondanks de sneeuw van de afgelopen dagen is de lente toch in aantocht, zo meldt het Nationaal Bureau voor Toerisme woensdag. Tussen Egmond aan Zee en Lim- men bloeien de krokussen in alle kleuren, terwijl ook de trompetnar cissen in bloei staan. De tulpen zijn nog in knop. Bezoekers zullen de meeste velden zien indien binnenwe gen worden genomen. Bloeiende narcissen en krokussen, missieleden zullen zich in de toe komst met het beleid en het pro gramma van de leeszaal gaan bezig houden. Ook werd voor de scboonmaak- kommissie een alternatief gevonden. Van belang werd ondermeer geacht, dat de hulpverleningsklub weer her boren zal worden'en dat er meer le denvergaderingen belegd worden. Ook vond men het zeer nuttig om regelmatig de besluurskommissiele- denvergadering gezamelijk te hou den. Bestuur Het punt om mensen op te leiden die later de bestuursfunktie kunnen gaan overnemen kreeg veel aan dacht. Drie leden werden aangesteld om zich te verdiepen in het werk van een aantal bestuursleden. Zij zullen zo langzaam ingewerkt wor den om later de taken te verlichten en zonder nadelig gevolg voor het jongerencentrum de funkties te kunnen overnemen. Ook vond men dat Brogum meer van zijn aktiviteiten aan de bevol king en ouders bekend zou moeten maken. Binnenkort zal een open avond worden gehouden voor alle belangstellenden onder de bevol king. Nadat veertig kommissieleden zich vrijwillig opgaven voor het hel pen verbouwen van de Brogum- boerderij werd de nuttige avond af gesloten. kleurende hyacinthen en tulpen in knop sieren West-Friesland. Rond Den Helder en Anna Paulowna ziet men paarse, gele en witte krokussen en tweekleurige narcissen. Boven dien staan in deze streek rood-oranje tulpen in bloei. Op de velden in de bollenstreek, d.w.z. Kennemeriand, Leiden en om streken, verwacht men vóór het ko mende weekeinde nai'cissen en kro kussen in volle fleur, kleurende hya cinthen en tulpen in knop. De bloe sem in de vruchtbomen zal nog enige tijd op zich laten wachten. ZIERIKZEE, 12-4. Als Mohammed niet naar de berg komt, komt de berg wel naar Mohammed". Joop en Ank de liegt zaten vijf jaar met hun kollekties ver lichtingsartikelen en kunstnijverheid aan de Lange Nobelstraat. Ze „knalden" uit het pand, maar er kwamen niet genoeg mensen langs om ze van hun voorraden te verlossen, met andere woorden, ze lagen uit dc rou te van het looppubliek. Dat gaat nu veranderen, zo hoopt het neringdoende echtpaar De Regt. Woensdag, opende het hun nieuwe zaak aan het Haven plein nummer 14. bruine wand- en vloerbedekking. Het pronkstuk van de eigenaars van de nieuwe zaak is een geheel door vakmensen gerestaureerde trap, die bovendien in zijn geheel negentig graden werd gedi'aaid. Ook bekijken ze enkele gerestaureerde deuren met de nodige trots. Er is een gezellige en smaakvol ingerichte winkel ontstaan waar het dan ook prettig winkelen is,, te meer daar de winkeliei's door de grote ruimte in staat zijn om veel van hun assortiment le lonen. Gerestaureerde trap In het interieur domineren - wel overwogen - het grenenhout en de De verbouwing Vijl' weken zijn we met de ver bouwing bezig geweest, en dat was keihard werken om het in die tijd allemaal voor elkaar te krijgen", vertelt Ank de Regt, die samen met haar man het bedrijf begonnen is in een soortement van schuur aan de Caustraat, waar ze wasautomaten en artikelen zoals koffiepotten ver kochten. „Alles bijclkaar zijn we twee we ken dicht geweest voor de verhui zing; alle lampen moesten natuurlek aan het plafond". Ze wil ook nog wel even kwijt dat ze erg blij is met de nieuwe zaak en dat er gehoopt wordt, dat de vaste bevolking en de toeristen de weg zullen welen te vinden naar hun zaak, waar zoveel zorg aan is be steed De realisatie van de verbouwing was ondermeer in handen van aan nemingsbedrijf Roggeband en het schilderswerk werd uitgevoerd in ei gen beheer. Grotere ruimte, ruimere keus. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5