Louis Oudmayer zoekt het in een uitgebreid assortiment Lederen en suède kleding uit eigen fabriek in Moniek B.V. Zaak (met de nieuwe naam) in Passage ging vrolijk open De nieuwe „kostuumkamer" in het stedelijk museum Slagerij in Passage STREEKNIEUWS OPROEP Nieuwe zaak in Concordia Zierikzee heeft „Droptiek" ZIERIKZEE, 13-4. „Wij trachten door voor onze pro- dnkten normale prijzen te berekenen, het gewone pu bliek te hereiken", aldus de heer Louis Oudmayer, eigenaar van de nieuwe slagerij in de Passage Appel markt 23. Samen met zijn vrouw, en twee assistenten zal de heer Oudmayer er zorg voor dragen dat de klanten een vlotte bediening krijgen. 's Morgens acht uur ging de derde slagerij door middel van een elek trisch rolluik officieel open. Eén zaak is in Rotterdam en de andere zaak is in Oude Tonge gevestigd. De heer Oudmayer zal niet heen en weer gaan reizen tussen de drie plaatsen, maar blijft in Zierikzee om zij-n eigen specialiteiten te maken. In de gekoele vitrine ligt het allemaal uitgestald. Zelfgemaakte salades, vier soorten gehakt: champignon-, kerry-, paprika- en indisch gehakt, paté en natuurlijk het lamsvlees, rundvlees, kalfsvlees en varkens vlees. Het uitgebreide assortiment biedt ook veel „vlug-klaar-artike- leo",.zoals een schnitzel en een ui- ensteek. Exklusieve produkten De heer Oudmayer heeft veel pro dukten in zijn winkeldie niet in el ke zaak te 'koop zijn, omdat daar volgens hem op Schouwen-Duive- land behoefte aan bestaat. Toch wil hij voor deze produkten een normale prijs berekenen, zodat de waren ook voor het gewone publiek te koop zijn. De slagerij biedt cok warme kippen van het spit, die direkt mee genomen kunnen worden. In het zomerseizoen start de heer Oudmayer met een standje, waar het voorbylopende publiek een broodje Duitse braadworst kan nuttigen. De liefhebbers van een koud buf fet zijn bij de slagerij aan 'het goede adres. Europees kampioen In 1976 werd de heer Oudmayer Europees kampioen afdeling koud Moniek B.V. verkoopt in een knu- se sousterrainachtigc ruimte met ccn oppervlakte van honderdtwintig vierkante meter, voornamelijk de in eigen fabriek gemaakte lederen en suède kleding. Daarnaast is er ook dames en he renkleding te vinden van onder meer Mondi. Falka, Clair-mode en Dick Holthuis. Zwierige mode dit jaar. aangepast aan de trend: wijde kle ding tn tere'kleuren. Moniek bv, ei gendom van de familie Kloosterman heeft acht filialen in het land en een fabriek in Etten Leur. Speciaalzaken 'in lederen en suède kleding zijn te vinden in Etten Leur. VLissingen en nu ook in Zierikzee. Speciaalzaak betekent in dit geval dat er vijf tot zesduizend lederen heren en damesj assen in vooraad zijn. Iedere week komen er nieuwe buffet. Een andere specialisatie van hem zijn de fondue- en gourmet - etentjes. Kortom veel keuze - bij slagerij Oudmayer en niet alleen voor het beter gesitueerde publiek. De ver bouwing 'heeft vier weken geduurd en is uitgevoerd door firma v. d. Klooster uit Zierikzee voor het tim mer- èn metselwerk, firma Van Loon uit Oude Tonge voor de be lichting' en de firma Smeva uit Val- kenswaard voor de koelmeübels. HAAMSTEDE Schrijfavond Amnesty International Maandag 17 april wordt er weer een schrijfavond gehouden in de re- kreatiezaal van de Gereformeerde kerk te Haamstede. 1) De tien van Wilmington (Ver. Staten). In 1972 werden na rassenon- lusten één blanke vrouw en negen zwarte mannen veroordeeld. A .1. heeft reden om aan te nemen dat hen een eerlijk proces onthouden is. 2) Michail Nikolayevich Zhicharev (U.S.S.R.). Deze 50-jarige ingenieur zit gevangen wegens „het versprei den van tegen de Sowj ét-Unie ge richte verzinsels". 3) Gasin Amin (Dem. republiek Soedan). Sinds 1974 zit dezevak bondsleider gevangen, zonder be schuldiging of berechting. 4) Huang Hua (Tawan, Chinese re publiek). Tot tien jaar veroordeeld wegens „het propageren van opstan dige denkbeelden en andere oprui ende aktiviteiten". Volgens A.I. heeft Huang Hua alleen gebruik gemaakt van het recht op vrije meningsuiting. Van half acht tot half tien is er modellen binnen naar de ontwerpen die door de twee ontwerpers van het bedrijf worden gemankt. Eigen ontwerp Mevrouw M. Kloosterman-Smit regelt de inkoop van de andere kle ding. Omdat in grote hoeveelheden ingekocht kan worden of zelf ge maakt liggen de prijzen erg gunstig. De ruimte, waarin Moniek bv is gevestigd, werd kaal opgeleverd. De heer J. Kloosterman heeft naar eigen ontwerp helemaal zelf met assisten tie van zijn schoonzoon de ruimte aangekleed. Het interieur is voorna melijk ui gevoerd in hout (met ver laagde deelplafonds) in klassieke warme tinten, waarin keper is ver werkt. Met antieke ook koperen voorwerpen is de winkel verder aan- Het interieur van de nieuwe slage rij, die er woensdag fraai opgepoetst ingericht bijstond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gelegenheid om voor deze mensen te schrijven. Meestal zijn er geen direkte ge volgen van de schrijfakties te kon stateren; toch leiden ze dikwijls tot verbetering van de omstandigheden van de gevangene. Een enkele keer heeft een aktie echter wel direkt re sultaat, zoals blijkt uit een bericht in het aprilnummer van „Wordt Ver volgd", het maandelijkse informatie blad van Amnesty International. Ge meld wordt dat in januari is vrijge laten Taisir el-Aruri. Voor hem-was in december geschreven. In een brief aan A.I. werd door de Israëlische procureur-generaal gerefereerd aan de duizenden brieven die ten behoeve van de heer el-Aruri waren ontvan gen. - Maandagavond is er tevens mate riaal te verkrijgen t.b.v. de Argen- tinib-aktie die momenteel gevoerd wordt. Er zijn naast brochures, .fol ders en stickers ook rode kaarten om naar de regering van Argentinië te sturen. Christen-Vrouwenavond Op woensdag 19 april zal me vrouw mr. H. J. van Henten-Boele uit Doetinchem, vice-presidente van de Nederlandse Christenvrouwen- bond, op de streekvergadering van de NCVB-afdeling Haamstede een lezing houden rond het thema „Vrouw en vrede". De avond wordt gehouden in de rekreatiezaal van de Gereformeerde kerk. RENESSE Reebok gedood Mevr. B. uit Renesse die, met haar Mercedes over de Vroon weg reed, kreeg dinsdag opeens een reebok voor haar auto. Ondanks remmen werd het dier aangereden en zodanig verwond dat het overleed. De auto liep .schade op. De reebok werd naai de Provinciale Voedselkommissaris te Goes getransporteerd. gekleed. Tachtig spots zorgen voor ccn goede verlichting. Nieuwe trend Zoals gezegd is het assortiment aangepa st aan de nieuwe trend. En daarbij is vooral ook veel aandacht besteed aan de kombi-mode. Dat wil zeggen da>t bij alle rokken en panta lons bijpassende blouses en I-shirts te koop zijn in dezelfde klcurenkom- binaties. Daarnaast zijn de mantels en jacks het neusje van de zalm. Fraaie moderne en klassieke model len uitgevoerd in diverse sooiten leer en suède. De prijzen variëren van hoog (en dan toch voordeliger dan elders om dat het veel eigen goed is) lot schap pelijk. Het streven is erop gericht om zoveel mogelijk voor elk wat wils te bieden. De leiding van de zaak is in handen van mevrouw M. Saly en van mevrouw M. B. Theunissen. Ver der zullen in de zaak een aantal aan komende verkoopsters aan het werk gaan. Vanaf vandaag twee uur is Moniek bv voor het publiek ge opend. SEllüüSKEllKE Auto's van de weg De sneeuwval van dinsdagmorgen, speelde de bestuurder van een Shell tankauto danig parten toen hij, van de Stoofweg komende, de Provin ciale weg op wilde rijden. Hij stuur de de goede richting uit, doch de wa gen schoof door en kwam met het voorstel in een pas gedichte geul te recht. Een Vrachtauto van Gouda's Glorie kwam daar eveneens in de berm terecht en een daarop volgende personenauto schoof ondanks rem men de sloot in. Alles liep vrij goed af. De vrachtauto's werden door een zware kraanwagen van Van Mourik uit Goes weer op de weg gezet, ter wijl de personenauto door J. de Jon- ge's Takelbedrijf op de kant werd gezet. Schade deed zich praktisch niet voor. ELLEMEET Kollekte De kollekte die door de Hart stichting in Ellemeet werd gehouden was goed voor f 212,06. Examen Afgelopen maandagmiddag werd aan do openbare basisschool tc Elle meet de door de afdeling Soh ouwen (Westhoek) van het Nederlandse Ro de Kruis georganiseerde jeugd- EHBO-A-'kursus afgesloten met een examen. In aanwezigheid van hun docente, mevr. C. A. de Vrieze-v. d. Bijl uit Schar endijke legden de kin deren- het examen af. Examinator was de heer H. J. Simons uit Renes se. De .zeven geslaagde leerlingen zijn: Johnny Elenbaas, Marion van Dommelen, Disiree Touw, Marjo Lingers, Wim Moelker, Erik Wehnes en Johan de dopper. BROUWERSHAVEN Opening van jeugdzeilseizoen Watersportvereniging Zaterdag 15 april zal het jeugd zeilseizoen van d,e Watersportvere niging op feestelijke wijze geopend worden, 's Middags zal, naast de ge bruikelijke 'toespraken dn het Ton- nenmagazijn, een nieuwe boei en reddingsboot ten 'doop. gehouden worden, die aan de reeds bestaande instruktievloot toegevoegd zal wor den. Vervolgens is er een koffie maaltijd en zal een fraaie film ver toond worden, waarna gelegenheid tot het maken van een dansje be staat. Bijeenkomst Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdag 18 april houdt de Neder landse Bond van Plattelandsvrou- De Passage had woensdagavond ai hét sfeertje, dat behoort bij kijkend (en later) kopend publiek. Een aro matisch geurte dreef op de warmte- golven, die het geheel een aangena me temperatuur geven en er is wei nig fantasie voor nodig, om te ver- De drop en het oud-Hollands snoep in de Passage-Droptiek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg van pag. 1) held van de Zeeuwse kostuums, waarvan er zo'n dertig bestaan, dan wel hebben bestaan. Een van de dames komt onderwijl werkend aan de opstelling, in het gesprek. „We zouden nog wel een aantal opstellingen kunnen maken. Aan stoffen, merklappen en japon nen hebben we genoeg om nog een keer de totale kostuumruimtes te vullen. Maar ja, daar moet natuur lijk het geld voor zijn. Misschien dat wen, afdeling Brouwershaven een bijeenkomst in het Tonnenmagazijn. Mevrouw De Veth-Thurzova zal tij dens deze avond over baar geboorte- Land Tsjechoslowakije vertellen, de heer F. Camp zal bij deze causerie een film vertonen. Tevens zal tijdens deze bijeenkomst door mevrouw De Veth zelfvervaardigd Tsjechoslo- waaks gebak geserveerd worden. Voor «tijd zie agenda. ZONNEMAIRE Haakkursus voor beginners Dinsdagmiddag 25 april zal in het Verenigingsgebouw, de eerste les van de haakkursus voor beginners aanvangen. De lessen zullen gegeven worden door mevrouw Kuyper, le rares van de Huishoudelijke Voor lichting. De kursus bestaat uit zes lessen van 2V2 uur. De laatste les middag is dinsdag 30 mei. Voor tijd zie agenda. KERKWERVE Prijs voor scholier De scholier Eelco Boot behaalde in de door Mengvoeder UT-Delfia B.V. uitgeschreven kleur wedstrijd een derde prijs. Eelco deed mee in de kategorie jeugdige leerlingen in de leeftijdsgroep 9 tot 10 jaar. De prijs werd uitgereikt in de Martinair-ves tiging op het vliegveld Lelystad NIEUWERKERK Opbrengst Harstichting-kollekte De vorige week te Nieuwerkerk gehouden kollekte van de Neder landse Hartstichting bracht het mcc'ie bedrag van f 944,76 op. Ver mel dingswaard:ig is, dat het bedrag heel wat 'heger is dan vorig jaar. Aan alle gevers en kollektanten har telijk dank. onderstellen dat straks duizenden toeristen deze „passage" zullen „nemen". Nu waren er de felicitan- ten, die - onder het genot van een glaasje (en mogelijk een, dropje) - hét geheel met bewondering in ogenschouw namen. Goede kombinalie Uilvoerder van het droptiek-ge- heel is de fa. Van der Klooster, maar het denkhoofd achter alles is er per seizoen een pop bij gaat ko men. Dit is trouwens onze derde opstelling sinds hel bestaan van het kabinet. Elke twee jaar ondergaan de kostuums een opknapbeurt, dus we zitten hier sinds '72 of '73. Dokumciilatie „We willen niet alleen voor de presentatie zorgdragen," zo herneemt de heer K eik es> het woord, „er wordt ook gewerkt aan dokumentatie en verzorging van de bewaarde textilia (de antieke kleding). De dames heb ben al dankbaar gebruik gemaakt van de deskundigheid van mejuf frouw A. A. van der Poel; zij is kon- servatrice van het Zeeuws Museum in Middelburg. Maar het is een don ders moeilijke materie." „De musea voorzien, dacht ik, in een behoefte. Beide musea, gemeen telijk en maritiem, trekken per sei zoen 25.000 mensen. En zo'n kos tuum-kabinet is natuurlijk bijzonder aantrekkelijk. Wat een aquarium is in hel Mari tiem museum, zijn de kostuum-op stellingen hier. De mensen gaan hier op de banken een tijdje zitten kijken. Aan een schatting wal betreft de materiële waarde van het tentoon gestelde waagt de konservator-ar- chivaris zich liever niet. „Dat zou de kat maar op hel spek binden," vindt hij. „Het is echt „Roversgoed", ver handelbaar materiaal, in tegenstel ling tot bijvoorbeeld veel zilverwerk dat zich in het stadhuis bevindt. „Maar", voegt hij er geruststel lend aan toe," sinds kort hebben we een gesloten televisie-circuit; bij de kassa is alles op de monitor te vol gen Bijna niet meer te krijgen zijn ook de zogenaamde kar kassen, de „baHjnen" van de folkloristische kappen en mutsen. Het is voor een kos tuum-kabinet uiteraard erg belangrijk om over zulke kar kassen of het karkasdraad te kunnen beschikken. De dames van het kabinet zouden daarom langs deze weg een oproep willen rich ten aan diegenen die deze on ontbeerlijke „kleinigheden" nog bezitten, om zich in ver binding met het museum te stellen. de (alles)-inrichler W. Werensteyn van het Winkelinterieur - bouwbe drijf te Schiedam, die ook vier an dere boetieks in de Passage voor zijn rekening nam. De heer Capelle vertelde, dal hij geprofileerde mogelijkheden ziet voor zijn droptiek, zo gezellig dicht gelegen bij zijn notenbar, ook aan de Appelmax-kt. Dc kombinalic drop-noten mag „outsiders" wat vreemd voorkomen, dat is gelicel ongegrond. De kombinatie beheerst in dc on- derwerpelijke branche, ons goede vaderland, zo deelde de nieuwe droptiek-eigenaar mee. die overi gens in praxis het verkoopwerk overlaat aan twee vlotte assisten tes, die gisteren uiteraard al druk in de weer waren met de drankjes en „hapjens". Uit het geheel van informatie valt nog te onderstrepen, de nieuwe op mars in deze omgeving van de Zeeuwse babbelaar, die als regionaal sabbellje hoge ogen gooit in de Pas- sage-teokomst voor authochtoon en toerist. ZIERIKZEE, 13-4. Vooraan in tie passage van winkel centrum „Concordia", aan de kant van de Appel markt, is het filiaal te vinden van Moniek B.V. uit Etteii-Lour. ZIERIKZEE, 12-4. In een sfeer, die sterke herinne ringen oproept aan het Utrechtse Hoog Catharijne, maar dan op minieiner schaal, werd - met drie andere zaken - woensdagavond de Droptiek geopend van Betty en Macliiel Capelle, in de Passage, Appelmarkt 15. Verheugd te weten dat de Nederlandse taalschat verrijkt is met het woord droptiek, stonden wy geheel onbevangen tegenover de oneindi schijnende hoeveelheid dropsoorten, om precies te zyn 50 kategorieën, die in het on derhavige geval - nog eens worden aangevuld met 80 soorten oud-Hollands snoep. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4