Twee doosjes Pickwick theezakjes met twee Pickwick theeglazen samen voor f6,12; Je eigen, vertrouwde Pickwick thee. Afscheid C. Berrevoets van Zierikzeese brandweer STREEKNIEEWS 4 Tijdelijke aanbieding! (Vervolg van pag. 1) kennis met de ontwikkelingen in de brandbestrijding, maakte in 1953 de ramp mee en leerde verschillende onderkomens kennen. Verder ver- leendè het korps onder zijn leiding assistentie bij tal van gebeurtenis sen. De h eer De Meester schetste Berrevoets als een man over wie veel ankedotes zijn te vertellen. „U zag met een veldheersblik kans overal binnen te dringen, zelfs in de Tweede Kamer en bij een receptie van de Russische ambassade. U wist te imponeren en dat is Berrevoets ten voeten uit". Veel goed M erk Hij prees het vele goede werk en al de tijd die de scheidend kom- mandant heeft besteed aan de brandpreventie, zijn rol op regionaal, landelijk en buitenlandsniveau. Zijn werk als jurylid bij brandweerwed strijden en de manier, waarop hij zijn korps wist te maken tot een hechte eenheid met gediplomeerde, technisch bekwame en gediscipli neerde manschappen. Bovendien tot een waanzinnig snel korps, dat daar om beroemd is in de hele buurt en dat daardoor veel groot onheil heelt kunnêh 'voorkomen'. Ooktot een korps dat een grote vriendenkring bleek te zijn-in' voor en'tegenspoed. Ook' mevrbuw Berrevoets betrok hij in deh ulde ,H ij dankte haar voor alles wat zij heef tg edaan, voor de eindeloze reeks telefoontjes die zij beantwoordde en voor het begrip waarmee zy zoveel avonden en za terdagen alleen zat. „U bent een ge weldige moeder voor het korps ge weest". Hierna speldde de burgemeester van Zierikzee de heer Berrevoets, die ereburger is van Zierikzee, de gouden eremedaille op, waarna hij hem de oorkonde overhandigde voor 45 jaar brandweerdienst. Deze oor konde hoort bij het erekruis van de Koninklijke Nederlandse Brand weervereniging. Namens de gemeen te Zierikzee bood hij hem tenslotte als afscheidskado een zilveren siga rendoos met inskriptie aan. Prettig korps Waarnemend kommandant van de brandweer, de heer J. Quant nam hierna namens het korps Zierikzee afscheid. Met een veelheid aan anekdotes, herinneringen aan het verleden en waarderende woorden. Hij stelde de heer Berrevoets onder meer allerlei alternatieven voor, waarmee hij zijn vrijgekomen tijd als 65-plusser kan vullen. Namens het korps dankte hij hem tenslotte voor al het goede. „U laat een pret tig korps achter, dat het vertrouwen heeft van bevolking en gemeente bestuur. Hartelijk dank daarvoor. Wij gaan door". Namens dat korps bood hij hem een polshorloge met inskriptie aan waarna de voorzitter van de afdeling Zeeland van de Ne derlandse Vereniging van Brand- weerkommandanten, de heer H. den Hartog namens hoofdbestuur en kommandanten van Zeeland Berre voets toesprak. Hij noemde hem een groot brandweerman, een groot hulpverlener en een der laatste der Mohikanen. Als dank voor de vriendschap, die de vereniging van hem heeft ondervonden en het vele werk dat hij deed voor het brand weerwezen in Zeeland en daarbui ten, bood hij hem de zilveren leg penning met draagmedaille voor bij zondere verdiensten van de Neder landse Vereniging van brandweer- kommandanten aan. Namens de BB sprak hierna het hoofd van de A- kring van de BB-Zeeland de heer J. R. den Boer. Hij dankte hem voor alle goede kontakten. „U hebt al tijd al onze verzoeken om hulp ge honoreerd". Hij bood hem een af scheidskado aan. derscheidingen en de dankwoorden. Voor alle aanwezigen en sprekers had hij enkele woorden en zijn korps dankte hij voor de warmte en vriendschap in de voorbije jaren en voor alles wat belangeloos voor de brandweer werd gedaan. Tenslotte wekte hij de manschappen op zich niet te laten overspoelen door aller- De heer en mevrouw C. Berrevoets, burgemeester Th. li. de Meester en waarnemend kommandant J. Quant inspekteren hei brandweerkorps ran Zierikzee. De brandweerlui tra den vrijdagmiddag voor het stadhuis aan ter gelegenheid van het afscheid van de brandweerkommandant. Zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) lei voorschriften, maar een praktisch en bekwame brandweerman te blij ven, die direkt toeslaat. „Hopelijk heet het over tien jaar nog gewoon brandweerman en geen technisch hulpverlener, omdat dat mooier klinkt". Tenslotte zei hij te hopen dat het korps een klub van mensen blijft, die goed met elkaar overweg kunnen. „Ik geloof dat het een korps is, dat ik rustig in andere handen kan over laten gaan". Tijdens een feestelijke bijeenkomst nam de heer Berrevoets hierna nog eens afscheid van ieder afzonderlijk. BRUINISSE Mishandeling Mogelijk in een overmoedige bui stak de Bruinissenaar C, H. zijn plaatsgenoot IC. IC. met een schroe vendraaier in de buik. K. moest zich onder doktersbehandeling stellen. De mishandeling geschiedde in de nacht van 8 op 9 april om drie uur. H. kreeg een proces verbaal. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De officier van justitie bij de rechtbank in Amster dam, mr. R. A. M. Behling, heeft straffen tot anderhalf jaar geëist te gen zeven spoorwegrechercheurs, die in de afgelopen vijf jaar ruim een ton hebben buitgemaakt bij een reeks diefstallen in diverse stations gebouwen. AMSTERDAM. In Amsterdam zijn 20 Iraanse studenten in honger staking gegaan om te protesteren tegen de dictatuur in hun vaderland, zij eisen onder andere opheffing van de censuur en violating van de poli tieke gevangenen die door het regi me van de sjah worden vastgehou den. UTRECHT. Na een onderbreking van acht jaar zal het Academisch Ziekenhuis Utrecht (A.Z.U.) vermoe delijk In augustus de open-hartchi- rurgie hervatten. Aanvankelijk zou al in ipei zijn gestart, maar er zijn nog niet voldoende gespecialiseerde verpleegkundigen, zo heeft econo misch direkteur D. Verkerk bekend gemaakt. TERNEUZEN. Drie jonge verste kelingen uit de Afrikaanse staat Gambia hebben de rederij van het Griekse schip Hellas Eter Nity een schadepost bezorgd van ruim tien mille. De jongelui kregen tot twee keer toegedaan dat hen nieuwe kle ren weiden aangemeten, alvorens ze op het vliegtuig naar Gambia zou den worden gezet. UTRECHT. Het Christelijk Natio naal Vakverbond (CNV) steunt de 120 werknemers van de Koninklijke grafsmederij in Zoeterwoude, die donderdag hun bedrijf hebben bezet met het doel de directie tot aftreden te dwingen. ETTEN-LEUR. De aanhangwagen- fabriek EWA BV in Etten-Leur wordt gesloten. Alle 34 personeels leden hebben ontslag aangezegd ge kregen, maar er is geen afvloeiings regeling. Het bedrijf heeft surseance van betaling gekregen. DEN HAAG. Ruim honderd wis kundigen hebben dit weekeinde per brief geprotesteerd tegen de gevan genschap van hun Russische collega Anatoly Sharansky. AMSTERDAM. De 7,75 procent tienjarige lening van f 100 miljoen van de Nederlandse Middenstands- bank, waarop vrijdag kon worden in geschreven tegen 101 procent, is ruim overtekend. De belangstelling was uiterst groot. „De lening is meer dan geslaagd", zo heeft het bestuur in de jaarvergadering gezegd. UTRECHT. De directie van BAT- CO (British-American Tobacco Com pany) handhaaft haar standpunt, dat de produktie-afdeling in Amsterdam (230 werknemers) moet worden ge sloten. Voor 30 jaar BRUINISSE. Door enige nageko men giften steeg de te Dordrecht gehouden collecte in de Ned Her if. kerken voor de wederopbouw van de Hervormde kerk en pastorie te Bruinisse tot bijna 2300, ZIERIKZEE. De aanwagen tot vestiging van een Rijkswerkplaats op 'het eiland voor om- en herscho ling iian bouwvakarbeiders zijn verzonden. 156 arbeiders hebben zich aangemeld. ADVERTENTIE. Zo juist ontvan gen: geruite backfish japonnen al vanaf 12,69. Gebloemde dames ja ponnen 13,05. OOSTERLAND. Een kip van de heer W. D. aan de Molenweg alhier heeft een dezer dagen een ei gelegd, dat een respectabel gewicht bleek te hebben van 125 gram. Wanneer men zo'n exemplaar op de bon krijgt heeft men geen reden tot klagen. ZONNEMAIRE. Van de 10 keu ringsplichten voor de lichting 1949 alhier werden 8 jongens goedge keurd, 1 persoon tijdelijk ongeschikt verklaard, terwijl 1 persoon werd afgekeurd. BRUINISSE. De levering van 2000 ton basalt steenslag en gressteen- slag en 500 ton gressplit voor de wegen van het waterschap Schou- wen-Duiveland werd opgedragen aan W. v. d. B. ZIERIKZEE. Hoewel de politie meermalen bekeuringen moet op maken voor het los laten lopen van honden, die wolfachtige eigenschap pen vertonen, blijken deze papieren waarschuwingen weinig effect te hebben, zodat tot loden terechtwij zingen voor de blaffende gemeente zal moeten worden overgegaan. ADVERTENTIE. Te koop een zo goed als nieuwe herenrijwiel met banden voor 75, Advertentie Twee doosjes Pickwick thee zakjes vindt u in de winkel tijdelijk met twee aantrekkelijke Pickwick theeglazen. Zo kunt u snel een paar van die fraaie, graag geziene Pickwick theeglazen in huis halen. En voor weinig geld. *Twee doosjes theezakjes Engelse melange plus twee theeglazen zijn verkrijgbaar voor: f 6,12. Twee doosjes theezakjes Ceylon melange (4-grs. zakjes) plus twee thee glazen zijn voor: f 6,60. Dank De rij sprekers, die door ceremo niemeester, brandweersekretaris H. E. S. Sinck waren ingeleid, werd hierna besloten, waarna de heer Berrevoets zelf een dankwoord sprak. Op zijn eigen manier nam hij hierna geestig afscheid en dankte hij -oor de gesproken woorden en dc wezlgheid van zovele bekenden, .onder geroerd bleek hij over dc blijken van waardering, de on- altijd vers en geurig)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4