Fotohandel Jan Krakeel onderging een uitbreiding en gehele vernieuwing van 4.4 procent Van Agt verliest „Urenco-zaak" Baron Bracht dood Streven naar ekonomische groei Loos alarm in Israël De zaak Moro De neutronenbom Nederland en Carters besluit Nieuwe winkelsluitingswet op 1 november in werking Aangepaste K.L.M.-tarieven AGENDA Gedurende vijf weken Miljoen leden K.N.V.B. Om behoud(?) van de vos Afscheid kardinaal Alfrink De A.P.O.'s Politie pakt jeugdbende Onderzoek naar Leprafonds Vrouw bijt politieman Man dood na caféruzie ROME, 9-4. In.Rome is zendag op schudding ontstaan door een gehei me brief van de ruim drie weken geleden ontvoerde chrlslen-dcmocva- tisdhe oud-premier Aldo Mcro aan zijn vrouw. De bij het onderzoek be trekken autoriteiten weigerden de inhoud van het schrijven mee te de len, maar volgens politiekringen be vatte deze vijfde brief die de 61- jarige' politicus sinds zijn ontvoering heeft geschreven, een „zeer ernstig ultimatum". Meisje wel, jurk niet LONDEN, 6-4. Noy geen uur na dat Debbie Mason-Lee als vijfde onder zeven finalisten was geëin digd in de schoonheids wedstrijd oni de titel „Miss Englandkwam de politie haar halen op verdenking van diefstal van de jurk die zij op het door de televisie uitgezonden evenement droeg, Richard Lee, houder van een boe tiek in: Wilmslow, herkende de ja- ipon waarin Debbie op zijn scherm verscheep als de jurk van ruim iizend gulden die uit zijn zaak K ontvreemd. •rwijl dus de jury haar kéus be- belde Lee de politie óp. M .Dwllc blrk i)6h de dgci/tcn id met hm label van l.ce's 'd hen Debbie bij de haren ebby zèi de jurk tweede- "hbefi gekócht. DEN HAAG, 8-4. De beslissing van de Amerikaanse president Carter om de produktic van de neutronenbom uit te stellen in afwachting van tic onderhandelingen over wapenbe heersing stemt overeen met het Ne derlandse streven invoering van de neutronenbom te voorkomen door hem in te brengen in die onderhan delingen. DEN HAAG. 7-4. De nieuwe win kelsluitingswet treedt op 1 novem ber a.s. volledig in werking. Staats secretaris Hazckamp van economi sche zaken heeft dat vrijdag bekend gemaakt. Vanaf die dag komen de verplich te vakantie - en halve dagsluiting te vervallen en mogen winkels niet meer dan 52 uur pdr week voor hel publiek geopend zijn. Deze uren lig gen tussen 5 en 17 uur op zaloidag ui 5 lol 18 Uur op andere werkdagen, en bovendien tussen 18 en 21 uur op de wekelijkse- door de gemeente raad aangewezen - koopavond. WASHINGTON. President Carter van de Verenigde Stalen heeft n-1. besloten de preduktie van de om streden neutronenbom uit 'te stellen. Dal. heeft het Witte Huis vrijdag be kend gemaakt. Tevens gaf de Ame rikaanse president opdracht aan hel Pentagon om'dcor te gaan met de ontwikkeling van raketten, waarop de neutronenkep eventueel in dc toekomst gemonteerd kan worden. N&aSt de wekelijkse koopavond wer den vijf koopavonden vóór Sinter klaas en drie vóór 24 december mo gelijk. Onder bepaalde voorwaarden kan een winkelier op grond van zijn godsdienstige overtuiging zijn win kel op zondag van 10 tot 18 uur openslellen. Op basis van gemeente lijke .vrijstellingen of ontheffingen kan een winkeL langer open zijn dan 52 uur. Bij iedere voor het publiek In teipdc ingang van een winkel moet een aankondiging worden aan gebracht. waarop de toegestane openingstijden staan vermeld. KOPENHAGEN, 8-4. Europees top- ovcrlcg, vrijlag en zaterdag in Ko- licnhagen. heeft geleid tot dc af-< spraak dat de EG-lidstaten al het mogelijke zullen doen om tegen het midden van 1979 te bereiken dat de gemiddelde ekonomische groei op jaarbasis dan 4,5 procent is. HANNOVER. Een 21-jarige mili tair van de grenstroepen van de DDR is in cle nacht van vrijdag op zaterdag, ondanks aanzienlijke ver wondingen hem toegebracht door een automatisch wapen, naar West- Duisland gevlucht. LONDEN. De Britse conservatieve pat tij is zaterdag weer van vele kanten fel aangevallen cm contro versiële nieuwe voorstellen ter be- peiking van de immigratie in Groot- Brit lannië. Kiiljek kwam er met name van leiders van de kleurlingen, de regerende Labcurpartij en zelfs van een van de eigen conservatieve parlementariërs. LAATSTE NIEUWS De ministers van financiën en van ekononische zaken hebben drie maan den dc tijd om de daarvoor beno digde maatregelen te ontwerpen. Een nieuwe bijeenkomst van de Europese regeringschefs en ministers van bui tenlandse zaken zal jn juni, in Bre men, die maatregelen beoordelen. In Kopenhagen wérd men het er ook over eens dat de werkloosheid aangepakt moet worden door het scheppen van nieuwe arbeidsplaat sen, maar - voor het eerst ook - over het standpunt dat maatregelen in overweging genomen moeten worden voor een verdeling van de beschik bare arbeid. AMSTELVEEN, 8-4. De KLM wil per 1 mei cp de x*oules Amsterdam- New Ycik en Amsterdam-Chigago ten nieuw, goedkoper tarief invoe ren. Krijgt de KLM daarvoor toe slemming, "dan betalen KLM-passa- giers 'in mei en juni f 736,voor een retourtje Schlphol-New York. In de maanden juli, augustus en september wordt de prijs van dit nieuwe „indi viduele excursie-tarief' i' 846, Voor een retour Amsterdam-Chigago zijn de prijzen respectievelijk f 899,— en f 1.013,—. Zlerikzce Werkgroep „In 't zelfde schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. OHIO- 4997. Maandag 10 april Haamstede Ellemeet Dorpshuis: Afd. Noord wel le e.o. Plat- tclandsvrouwenbond, 20.00 uur. Woensdag 12 april Zicrikzee Herv. Verenigingsgebouw 14.30 uur Bejaardenmiddag NCVB Haamstede Rekreatiezaal Gerei", kerk 19.45 uur Vrouwenraad lózing de heer J. Ph. P. St enger. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof", 20.00 uur. Ouderavond peuterspeelzaal „Kraai- enest". Donderdag 13 april Zierikzee Havenplein 24, rechtswinkel 19.00- 20.00 uur. Zonnemairc café Bom men ede, kjaverjaswedstrij- den. 20.00 uur. BruinLssc Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, gemeenteavond over „Steun aan Israël" 19.30 uur. Vrijdag 14 april Zicrikzee Concertzaal Kombi-concert „Kunst en Eer" - Oraloriumvereniging. 20.00 uur. Zonnemairc Café Bommenede 20.00 uur Bingo avond Bond voor opzichzelfstaan- den. Zaterdag 15 april Zierikzee Hotel Van Oppen 15.00 uur Koi'fie- uurtje Bond voor opzichzelfstaan- den. Bioscoop „De Concertzaal, 20.00 uur Are you being served? (Wordt u al geholpen?). Zondag 16 april Zierikzee Bioscoop „De Concertzaal, 20.00 uur Are you being served? (Wordt u al geholpen?). Dinsdag 18 april Goes Prins van Oranje, Provinciale bloemschikwedstrijd Plattelands vrouwen. Oosterland „Oosterihof", 19.30 uur, afd. Duive- land Plattelandsvrouwenbond. Woensdag 19 april Goes „De Prins van Oranje". Afd. Zeeland Ned. Bond. van Plattelandsvrouwen 10.30 uur. Haamstede „De Graaf van Haamstede". Afd. Westerschouwen Ned. Ver. v. Huis vrouwen. Lezing: „Mondige patiënt''. Donderdag 20 april Zierikzee Huis van Nassau. Fraktievergade- ring V.V.D. 20.00 uur. Vrijdag 21 april Zierikzee Mondragon, ledenvergadering Stad en Lande, 19.30 uur. Woensdag 26 april Zierikzee Zeeuwse Herbergh, 20.00 uur lezing „Leesfoaaiheid van verhalende kin derboeken", Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Donderdag 27 april Zierikzee Havenplein 24 Rechtswinkel 19.00- 20.00 uur. Scrooskerke Dorpshuis, jaarfeest vrouwenvereni ging „Debora". Zaterdag 29 april Zicrikzee R.K. Kerk, 20.30 uur, uitvoering Zierikzees Kamerkoor. Dinsdag 2 mei Middelburg Provinciale griffie, vergadering vas te kommissie van advies en bijstand voor de waterstaat, 16.30 uur. Dinsdag 9 mei Zierikzee Corneliaslichting. Kreatieve dag Rhcumafonds, 14.00-16.00 uur. Woensdag 17 mei Zierikzee Concertzaal, vergadering afdeling Zeeland VNG, 10.30 uur. Middelburg Provinciehuis, vergadering staten- kommissie onderwijs, kuituur enz. 16.30 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Rodaktie (01110) 4669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezoiglng (01119) 660 ANTWERPEN. 10-4. Dc Belgische baron Charles-Victor Bracht (63) is door zijn ontvoerders gedood. Het stoffelijk overschot van de ba ron Is in de nacht van zondag op maandag in de gemeente Oelegem bij Antwerpen gevonden na een aan wijzing van de ontvoerders aan dc familie. Baren Biudif w< rd 7 maart on1- voerd Volgens de boodschap zou het .-loffelijk overschot al een maand op de vindplaat- hebben gelegen Gemeentehuis, raadsvergadering 19.30 uur. Dinsdag 11 april Zicrikzee Bussstation, 13.00 uur, vertrek Plat telandsvrouwen naar museum Boy mans. Vrouwencafé in: „De Witte Raaf' vnnnf 20.00 uur Kerkwcrvc Zaal Chr. Go Kerk, 19.30 uur. Koor- repetitie ZIERIKZEE, 8-4. „We zijn bijzonder tevreden met dit resultaat", zeiden Jan en Leny Krakeel, zaterdag bij de opening van liun geheel vernieuwde fotohandel in de Nieuwe Boogerdstraat. De heer K§a/keel begon elf jaar geleden zyn winkel en achtte nu de tijd gekomen het geheel te vergroten en een volkomen nieuw aangezicht te geven om zodoende te komen tot een efficiënter bedrijfsvoering. Dat werkelijk alles veranderd is en vrijwel niets meer herinnerd aan het vroegere intérieur blijkt direkt al bij het binnenkomen. De tinten wit, zacht groen en bruin zijn sfeerbepa lend. De frisse spotverlichting legt de nodige aksenten en de fraaie wand van rode poriso-stenen blijkt een prima achtergrond voor de uit schieters in het fotowerk. TEL AVIV, 9-4. Onbevestigde be richten ever een landing van Pales tijns guerrillastrijders .op de Israë lische kust hebben zondagavond ge leid. tct grootscheepse veiligheids maatregelen, waarbij- het leger, de politie en eenheden van de bescher ming burgerbevolking waren betrok ken. Na enige uren kwam men tot de ■kciiklusie dat "het eén lcos alarm was geweest. Aanleiding tot het alarm was een mededeling van een jonge vrouw aan de politie, dat. zij een boodschap had opgevangen, 'klaarblijkelijk af komstig van een radio in een land bouwvoertuig, dat deze vrachtauto was gekaapt door zeven of acht guerrillastrijdei's, die eén meisje hadden gedood en vier mensen had den gegijzeld. Uitbreiding Belangrijker dan deze inrichting is echter nog de vergroting van de winkel. Door het bijtrekken van een achterliggende kamer werd heel wat verkoopruimte gewonnen. Een vrije loop van de 'klanten door de winkel is daardoor gewaarborgd. Verder werd ook de etalage in een ruimer jasje gestoken. Deze presentatie- ruimte wordt met houten lamellen van de winkel gescheiden-, waardoor een ruime aanblik vanaf de straatzij de blijft behouden. De grotere verkoopruimte leidde ook tot een uitbreiding van het as sortiment. Vooral de camera's in de populaire prijsklasse zijn nu flink vertegenwoordigd. Verder vindt men in fotohandel Krakeel film- en fotokamera's dn al le soorten en maten, donkere kamer- artikelen, fotoalbums en fctolijsten, zowel moderne als klassieke en in- struktieboe'kjes voor film- en foto- amateurs. Belangrijk deel van het werk is ook het ontwikkelen en af drukken van foto's binnen twee da gen, het maken en direkt afleveren van pasfoto's en het verzorgen van bruidsreportages. Vijf weken De verbouwing nam vijf weken in beslag, in die tijd draaide de winkel - zij 'het onder moeilijke omstandig heden - „gewoon" door. „De 'klanten bleken bereid via de huisdeur dooi de rommel heen naar de winkel ruimte in de studio te kernen", ver telt dé heer Krakeel. Het werk werd uitgevoerd door: P. C. Tieleman (architekt), Fa. D. Quant Zn. (timmer- en metsel- Kijkje in het nieuwe en vergrote in terieur van fotohandel Jan Krakeel. werk), ia. Gebrs. Koster (schilder werk), de heer J. Kosters (elektra) en firma R. de Spirt (vloerbedek king). Flitsen uit het buitenland MAPUTO. De leiders van de natio nalistische guerrilla in Rhcdesië, Nkcmo en Mugabe, hébben zich be- re'd verklaard 15 april in Dar es Sa laam met de ministers van b'uiten- land'se' zaken van Amerika en Enge- land, Vance en Océen, te piaten ever het Brits-Amerikaansé plén voor Rhodesië. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Cy rus Vance gaat op 20 en 21 april naar Moskou. Dit heeft het State Depart ment in Washington bevestigd na eerdere berichten uis Moskou waar in geen precieze datum werd ge noemd. KOPENHAGEN. De negen rege ringsleiders van de Europese Ge meenschappen die vrijdag en zater dag in de Deense hoofdstad Kopen hagen bijeen zijn geweest hebben een verklaring uitgegeven over.het terrorisme, waarin zij stellen dat in dien het terrorisme niet doeltreffend wordt bestreden," het de werking en de grondslag van de democratie zou aantasten. TORONTO. De Zuidafrikaanse hartchirurg Chris Barnard heeft in een vraaggenprek in het Canadese Toronto verklaard, dat honderden artsen Zuid-Afrika verlaten uit vrees vcor een zwart meerderheids bewind. Het merendeel van deze doktoren zcu naar de Verenigde Sta ten of Canada trekken, waar hun diploma's werden erkend. KOPENHAGEN, 8-4. De Neder landse premier Van Agt en zijn mi nister van buitenlandse zaken, Van ïlcr Klaauw, zijn er in Kopenhagerf niet Cn geslaagd de zogenoemde „Urencö-zaak" bevredigend te rege len. Van Agt die zaterdag opnieuw (maar heel kort) overlegde met de Duitse bondskanselier Schmidt, zal een brief schrijven aan zowel de Duitse bondskanselier als aan de Britse premier Callaghan. In de brief zal Van Agt nog eens de nieuwe sug gesties uiteenzetten die hij vrijdag Schmidt en Callaghan voorlegde. Van Agt zal op zijn brieven ook een schriftelijk antwoord krijgen, zo is overeengekomen. Over de inhoud van de suggesties heeft aVn Agt niets willen zeggen. DEN HAAG, 8-4. De 6-jarige Ar jen Kruisinga, pupil bij de voetbal vereniging SJS te Stadskanaal, de 15-jarige Willemien Dyevaar van de Karwiel Boys uit Broek en Water land, en Rinus Segerius, jeugdleider bij de vorig jaar juni opgerichte voetbalvereniging Almere,zijn za terdagmorgen in een feestelijke bij eenkomst in het Nederlands Con gresgebouw-in Den Haag gehuldigd' als miljoenste lid van de KNVB, Ne derlands grootste sportorganisatie. ARNHEM, 8-4. „De Stichting Kri tisch Faunabeheer pleit voor onmid dellijke stopzetting van de jacht op vcssen. Het huidige bel'eid 'bij het beheer van de vcssenstand is in strijd' met de elementaire regels van een moreel en wetenschappelijk verantwoord faunabeheer". Met deze stelling ging de Stichting Kritisch Faunabeheer zaterdag dn Arnhem haar symposium 'in ever „Vossen, rabies en jacht". DEN HAAG, 8-4. In aanwezigheid van «talrijke binnen- en «buitenlandse gasten heeft kardinaal B. Alfrink za terdagavond in de Haagse Ridder zaal afscheid genomen als interna tionaal president van de katholieke vredesbeweging Pax Chrisli en zijn taak cvergedagren aan de Italiaanse bisschop Luigi Bettazzi. Onder de aanwezigen waren o.m. prinses Bea trix en prins Claus. UTRECHT, 8-4. Het instandhouden of scheppen van arbeidsplaatsen bij het afsluiten van een arbeidsplaat- senovereenkomst (APO) kost nauwe lijks meer dan anders aan sociale uitkeringen moet worden opgebracht. Wat in totaal wordt betaald aan ex tra-loonkosten vloeit weer terug door besparing op de sociale uitke ringen en hogere premie- en belas tingontvangsten. Op langere termijn betekent de herverdeling" van werk via APO's ook lager sociale kosten omdat de produktiviteit stijgt cn de koopkracht toeneemt. DEN HAAG, 8-4. De Haagse poli tie heeft vier jongemannen uit die stad' in de leeftijd van 17 tct. 22 jaar aangehouden. Zij hebben bekend in het afgelopen halfjaar in Den Haag en randgemeenten 25 auto's te heb ben gestolen, meestal voor joyrijden, leren jasjes uit scholen te Rijswijk te hebben meegenomen, inbraken in benzinestations le hebben gepleegd en kratten melk van straat te hebben meegenomen. Ook sneden zij linnen daken van auto's stuk en schoten met luchtbuksen cp ruiten van hun buren. De politie schal de waarde van de buit op enkele tienduizenden gul dens. DEN HAAG, 8-4. Het centraal ar chief en inlichtingenbureau inzake het inzamelingswezen gaat een on derzoek instellen naar de inzameling die het Nederlands Leprafonds drie jaar geleden heeft «gehouden ten be hoeve van het dorp Agua de Dios in Colombia. Het dagelijks bestuur van de stichting heeft dit'vrijdagmiddag besloten. Doel van het onderzoek is na te gaan of de eerder deze week tegen het Leprafonds geuite beschuldigin gen juist zijn. EINDHOVEN, 9-4. De Eindhovense gemeentepolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag de 29-jarige Eindhovense S. S. aangehouden, na dat zij een agent tweemaal 'had ge beten. Ook haar vriend, de 19-jarige J. K., eveneens uit Eindhoven, werd aangehouden, omdat hij zich verzet te. Een en ander gebeurde teen de vrouw 'in de Eindhovense binnen stad in een onbemande politie-auto wilde stappen cm, zoals ze verklaar de, er een ritje mee te maken. Toen een agent dat wilde verhinderen ontstond een worsteling, waarbij de dienaar van Hermandad eerst in de hand' werd gebeten en daarna nog eens in het bovenbeen. Hij moest zich in het ziekenhuis laten behan delen. DEN HAAG, 8-4. De 46-jarige koopman H. Verweij uit Den Haag is zaterdagmiddag in een ziekenhuis overleden, vermoedelijk aan de ge volgen van een vechtpartij in een café in zijn woonplaats cp 30 maart. Bij de politie heeft zich zondag ochtend de 28-jarige Haagse taxi chauffeur D. J. K. gemeld. Hij kwam vertellen dat 'hij het slachtoffer dal onder drankinvloed verkeerde, een klap had' gegeven omdat de koop man een mouw van hem had kapot getrokken. Volgens getuigen was de koopman toen van de barkruk ge vallen. De taxichauffeur had hem toen nog enkele schoppen gegeven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2