Stad en Lande blijft bezorgd over rekreatieontwikkelingen Lintjes voor C. Berrevoets bij afscheid van brandweer Parlementariërs opgelucht over genomen beslissing Overheidssteun voor alle bedrijven GELD NODIG Jaar vol aktiviteiten DE ZIERIKZEESCHE COURANT Afscheid in stadhuis Zierikzee Nagemaakte zaken mishagen met dezelfde dingen die be koren als ze natuurlijk zijn. La Rochefoucauld WAT 1£QT VI &IIT „Markante persoonlijkheid" Burgemeester Th. H. de Meester vertolkte hierna de gevoelens van het gemeentebestuur. „Ook wij be treuren uw afscheid, maar we weten dat het niet anders kan. Er is een leeftijdsgrens en het is onvermijde lijk, dat we daaraan vast moeten houden". Spreker herinnerde er aan. dat enkele jaren geleden bij het veertig jarig jubileum van de heer Berrevoets - al vele woorden van lof zijn gesproken over deze „mar kante persoonlijkheid". „We nemen nu afscheid van een uiterst be kwaam brandweerman en zeer bij zonder mens, ook als brandweer- kommandant was hij bijzonder". En dat kon niet anders. Het is u met de paplepel ingegoten, want ook uw vader was al brandweerkomman- dant". Alles gebeurd De heer Berrevoets is van 1950 af kommandant geweest. „En in die tijd is alles gebeurd". Hij maakte (Vervolg pag. 4) heidsstcun voor het handhaven van arbeidsplaatsen aan een aantal be dreven in de apparatenbouw beho rende tot de zware metaal, op alle bcdryven in de branche van toepas sing te verklaren. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 REDAKT1E, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar f 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W rN dit nummer. Brouws kunstwerk voor elders ZIERIKZEESCHE Maandag 10 april 1978 134ste jaargang Nr. 22283 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) SCHUDDEBEURS. «- Ondanks een schrale wind sloop het echte voor jaar naderbij. Nog niet uitbundig, maar het is vooral het licht dat van de lente spreekt, zoals hier in een van de vijvers van het buiten „Mon Plaisir" te Schuddebeurs. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 10-4. De doorgaande ontwikkeling van de rekreatie, met de daarbij behorende randverschijn selen, baart de vereniging „Stad en Lande" van Sehou- wen-Duiveland" "rote zorgen. Daarom heeft de vereniging aan het provinciaal bestuur van Zeeland gevraagd om de gemeentebesturen te verplichten hun bestemmingsplan nen en vooral hun oude uitbreidings plannen aan de veranderde inzich ten aan te passen. Verder werd ver zocht om meer dorpen aan te wijzen als beschermd dorpsgezicht. De vereniging meent, dat de ge meentebesturen in deze weinig ver antwoordelijkheidsgevoel lijkt te hebben en heeft deze mening dan ook kenbaar gemaakt in een brief aan de provincie naar aanleiding van plan Schouwen-Duiveland. Het nieu we streekplan zal vermoedelijk in mei in de provinciale statenvergade ring behandeld worden. Aktiviteiten De reaktie op het voorontwerp was een van de vele aktiviteiten van Stad en Lande in het afgelopen jaar. De vereniging heeft verder laten weten, dat de rekreatieve afronding van de rekreatie in de Westhoek van Schouwen-Duiveland wordt toege juicht. Die afronding zou dan wel moeten betekenen, dat de bestaande voorzieningen niet meer worden uit gebracht en dat er geen nieuwe voorzieningen mogen komen. Verder werd bezwaar gemaakt tegen de aanwijzing van Zonnemaire als re- kreatiecentrum en de inrichting Van het buitendijks oevergebied bij deze plaats voor dagrekreatieve doelein den. Geen jachthaven Het inrichten van een jachthaven bjj Zonnemaire dient voorlopig ze- geval moeten de verkeersvoorzienin- gen worden aangepast aan de voort schrijdende rekreatieve druk. De noodzakelijkheid daartoe acht Stad en Lande niet aanwezig. De vereniging heeft verder aan de provincie gevraagd om bij de kui tuurmonumenten ook op te nemen een gebied ten oosten van Scharen- dijke aan de Langendijk. In dit ge bied zijn oudheidkundige vondsten gedaan. De provincie heeft op deze vragen zo positief gereageerd, dat de vereniging geen aanleiding meer zag om opnieuw te schrijven. „Het her ziene streekplan voor Schouwen- Duiveland biedt perspektieven voor een leefbaar eiland", zo wordt ge- konkludeerd in het jaarverslag, dat is opgenomen in het jongste mede delingenblad. De vereniging is ver- Burgemeester Th. H. de Meester - speldt scheidend brandweerkom- mandant Cor Berrevoets de versier selen op, die horen bij de ereme daille in goud bij de Orde van Oran je Nassau. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) der nog van plan om een waarderen de brief te schrijven aan de minister van Cultuur, Rekreatie en Maat schappelijk Werk over de vooiTopige aanwijzing van de Kop van Schou wen als natuur gebied. Bezwaren Voorts heeft Stad en Lande aan het gemeentebestuur van Wester- schouwen een brief geschreven, waarin werd aangedrongen op het in oude staat handhaven van het huis annex schuur in de Kerkstraat in Burgh. Het geheel verkeert in Slech te staat en het bestuur is ongerust over de toekomst van het pand. Ook werd bezwaar gemaakt tegen de wij ziging van het bestemmingsplan „Hogeweg", met name de nieuwe doorbraak bij de Adriaan van der Weijdeweg en de aldaar te bouwen rekreatie woningen, alsmede de bouw MOGADISJOE. President Siad Barre van Somalië heeft zondag in een korte radiotoespraak gezegd dat zijn leger een lang verwachte staats greep van een groep ontevreden of ficieren de kop heeft ingedrukt. Barre kwam met zijn mededeling na. be richten dat in de hoofdstad Moga- disjoe voortdurend werd geschoten en dat tanks in de straten waren ver schenen. van appartementen achter het res taurant op de hoek van de Westen- schouwenseweg. Dat bezwaarschrift werd ongegrond verklaard. Ten behoeve van de restauratie van de sierdruipers aan de schuur van het Slot Kraaijenstein heeft Stad en Lande subsidie toegezegd. De brug van het Slot verkeert in een slechte staat van onderhoud en moet nodig worden gerestaureerd. Door enkele bestuursledendeskundi gen zal bekeken worden wat de restauratie gaat kosten. De vereni ging verleende ook subsid'e aan het orgel van de Nederlandse Hervorm de kerk in Burgh. Kursus In Zierikzee subsidieerde Zie rikzee de restauratie van enkele stoephekken en zal met het gemeen tebestuur een wakend oog houden op de ontwikkelingen rond de ha ven „De Val". In het afgelopen jaar verscheen het tweede jaarboek „Kroniek van het Land van de Zee meermin" en het derde boek is nu in voorbereiding. Een van de vele aktiviteiten is de gidsenkursus waarvan morgen (dinsdag) de eerste les wordt gegeven. Financiën De financiële positie van de ver eniging is niet slecht. Het jaar werd afgesloten met een batig saldo van f 782,46 op de rekening van de Kro niek, maar de begroting voor 1978 sluit met een nadelig saldo van f 1550,Dit zal echter opgeheven,, kunnen worden, met het batig saldo yan, f 2902,09 op de verenigingsreke ning van 1977. Het saldo in het 'fëst'auratiefonds bedraagt f 4172,03. De Europese verkiezingen BRUSSEL, 8-4. De principe-beslis sing van de Europese raad te Ko penhagen over dë datum van de Eu ropese verkiezingen (7 tot 10 juni 1979), is door Nederlandse leden van ZIERIKZEE, 7-4. Het leek bijna lintjesregen voor Cor Berrevoets vrijdagmiddag. Bij zijn afscheid, in het stadhuis van Zierikzee, als kommandant van de Zierik- zeese vrijwillige brandweer, kreeg hij niet alleen de eremedaille in goud die hij de Orde van Oranje-Nassau hoort, maar ook het erekruis en de daaraan verhonden oorkonde van de Kon. Ned. Brandweervereniging. Burgemeester Th. H. de Meester speldde hem beide onderscheidingen op, waarna de heer H. den Hartog we scheidende brandweerman bovendien de zilveren penning voor bijzondere verdienste van de Needrlandsc Vereniging van Brandweerkommandanten uitreikte. Dit kon er nog net bjj op het jas pand van de veel gedekoreerde brandweerman. Ook het korps Zierikzee heeft tij dens de bijeenkomst vrijdag uitbun dig afscheid genomen van de heer Berrevoets. De manschappen ston den voor het stadhuis opgesteld toen de heer en mevrouw Berrevoets in een taxi, waar voor deze gelegenheid het woord „brandweer" op prijkte, aankwamen. Liesbeth de Jonge overhandigde daar, namens het ge meentebestuur van Zierikzee, me vrouw Berrevoets een boeket bloe men. In de Vierschaar van het stadhuis wachtte hen een groot gezelschap op waaronder oud-brandweerlieden, de heer F. J. de Leeuw als vertegen woordiger van de rijksinspektie voor het brandweerwezen, gemeente raadsleden, het kollege van b. en w., ereburgers van de stad, vertegen woordigers van de BB, de Cornelia- stichting en niet te vergeten familie leden en kennissen. Bijzondere gast tijdens deze gebeurtenis was ook mevrouw Schuurbeque-Boeije, echt genote van de voormalige burge meester van Zierikzee. het Europese parlement met grote voldoening begroet. „Bijzonder verheugend", zei de on cl er voorzitter van dat parlement dr. C. Berkhouwer (Liberaal). „Enorm, (bevredigendluidde de realctie van dr. S. Patijn, de Neder landse socialist, die destijds het ver drag voor (het houden van de Euro pese verkiezingen heeft ontworpen. De ondervoorzitter van de öhristen- demokratische fraktie in het Euro pese parlement, drs. Harry Noten boom liet zioh in gelijke «geest uit. „Het is nu vooral aan de politieke partijen om aanstonds de grootst mogelijke aktdviteit te ontplooien om to voorkomen, dat door een te gerin ge opkomst de Europese verkiezin-v gen tot eén Europese anti-climax zouden worden", zo meende dr. Berkhouwer. „De partijen zullen alle zeilen moeten bijzetten om de pu blieke opinie te benaderen en aan te moedigen. DEN HAAG, 8-4. De binnen de vereniging voor de metaal- en de elektrotechnische industrie F.M.E. werkende branche-organisatie, Groep fabrieken van apparaten voor de chemische industrie (G.C.A.), heeft er in een brief aan de ministers van economische zaken en sociale zaken op aangedrongen eventuele ovcr- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting voor dinsdagavond: Vrij koud Plaatselijk enkele buien maar ook opklaringen; matige tot krachtige noordwestelijke wind; minimumtem peraturen omstreeks 3 graden, maxi mumtemperaturen ongeveer 8 gra den. Voor woensdag Aantal uren zon: 1 tot 8 Min. temperaturen: omstreeks 2 gr. Max. temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 april. Zon op 6.54, onder 20.30 Maan op 9.06, onder 0.39 Eerste kwartier: 15 april (15.56) HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 11 april 6.33 18.58 12.16 Doodtij: 17 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-4. Het K.N.M.I. deelt mee; Afgelopen zondag liep het weer in ons land sterk uiteen. Plaatselijk begon de dag met mist, soms over gaand in laaghangende bewolking, met later op de dag zon. Op and' plaatsen daarentegen scheen het grootste deel van de Helder had enkele min1' Enschede bijna 11 gebied lag de rr rond 7 grad' liep deze-' Het vr In1" J K De, Iana koud'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1