DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER Akkerbouw in het zuidwesten heeft speciale aandacht nodig ontwapenings- konferentie Koffie en thee goedkoper De E.E.G.- landbouwprijzen Vergadering hoofdbestuur Z.L.M. De Amro Privérekening (Dj Ambtenaren mogen (nog) niet staken Kind bedolven onder huisvuil Wat biedt de BEELDBUIS ZIERlkZELSCHE NIEUWSBODE Donderdag li april 1978 Nr. 22281 7 Advertentie Gehoord bij dc Amro Bank. (8) BERGEN OP ZOOM/GOES, 3-4. Het dagelijks bestuur van bet Landbouwschap heeft gereageerd op «Ie brief van de drie Zeeuwse landbouworganisaties over de zorgwekkende toestand in de zuidwestelijke akker bouw. Dat deelde voorzitter A. L. G. Doe- leman mee tijdens de vergadering van het ZLM-hoofdbestuur maandag in Bergen op Zoom. Het Landbouw schap heeft gekonstatecrd dat het zuidwesten nu en in de toekomst inderdaad speciale aandacht behoeft en wil daarover van gedachten wis selen met mensen uit het gebied. GENEVE, 5-4. De ontwapenings conferentie in Genève heeft bekend gemaakt, dat zij tot 25 april op reces gaat. Verwacht wordt dat de vertegen woordigers van de 30 deelnemende landen dan nog een maand zullen vergaderen, voordat de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties op 23 mei in New York voor een speciale zitting over het ontwape- ningsvraagstuk bijeenkomt. AMSTERDAM, 5-4. Voor de derde maal dit jaar worden koffie en thee goedkoper. Vrijdag zullen de koffie- pi ijzen worden verlaagd met gemid deld 25 cent per pak van 250 gram. Tegelijkertijd gaan de prijzen van resp. een pakje thee van 100 gram en een doosje theezakjes van 20 stuks met 5 cent omlaag, zo heeft de Vereniging van Nederlandse Kof- fiebranders en Theepakkers bekend gemaakt. De prijsverlagingen houden ver band met een daling van de grond- stoffenprijzen en zijn tot stand ge komen in overleg met het ministe rie van ekonomische zaken. Al eni ge weken circuleerden sterke ge ruchten dat een daling van de kof fieprijs op komst zou zijn. De schat tingen liepen hierbij uiteen van 25 tot 53 cent. Met de aanstaande prijs verlaging mee is de koffie nu f 1,24 goedkoper dan per eind december vorig jaar en de thee 17 cent. LUXEMBURG. 5-4. Eind april zullen er nog wel geen nieuwe EEG- landbouwprjjzen zjjn, want de tegen stelling tussen de lid-statcn zijn groter dan ooit. Minister mr. A. van der Stee van landbouw en visserij verklaarde dit in de vooravond, nadat de EEG- ministerraad dc hele dag bezig was geweest met de eerste grote prjjs- rondc van dit jaar. Dat men er begin mei uit zal zijn is volgens de be windsman nog een redelijk optimis tische verwachting. De brief van het dagelijks bestuur van- het Landbouwschap zr! op 19 april in het overlegorgaan var» de drie Zeeuwse Landbouw Organisa ties besproken worden. Daarna zal zo spoedig mogelijk opnieuw kontakt opgenomen d.enen te worden met het Landbouwschap om tot komkrete maatregelen te komen. Toestand in de akkerbouw De heer H. C. v. d. Maas hield tij dens deze vergadering zijn gebrui kelijke praatje over de toestand in de akkerbouw. Hij toonde zich ver heugd dat nu de voorjaarswerk zaamheden overal zijn begonnen. „Het is laat, maar gelukkig nog niet te laaf. Juist door de hier en daar aanwezige overkapaciteit aan ma chines is men nu ook in staat om zeer snel een grote oppervlakte land poot- en zaai klaar te maken. Ook in de ons omringende landen zijn de vcorj aars werkzaamheden verlaat, zodat niet van een klimatologische achterstand kan werden gesproken ten' opzichte van onze konkurren- ten." Slechte prijzen „We beginnen weer aan een nieuw boerenjaar. Dat wil niet zeggen dat we de slechte prijzen van oogst 1977 zijn vergeten, evenmin als de slechte landbouwpolitieke hoek waarin we helaas zitten." De heer Van der Maas toonde zich bezorgd over het lage aardappel-ex porttempo in vergelijking met voor gaande jaren. Per week gaan nu ze ker 10.000 ton -minder aardappelen de grens over dan anders in deze tijd van het jaar. De verwerking door de aa rdappeizetmeelf aibri eken verloopt ook min dei- vlot dan werd verwacht. Het ziet er nog' niet naar uit dat er een nieuwe overeenkomst voor de verwerking van 50.000 ton zal wor,- den gesloten. Het gevaar is grcot, dat er straks grote restvoorraden over blijven. Welke bestemming hiervoor zal moeten worden gevonden' is niet bekend. De heer Van der Maas be pleitte maatregelen ter bevordering van het opruimen -van de aardappe len oogst 1977. Veel uien Het ziet er naar uit dat we dit seizoen zeker cp dezelfde oppervlak te uien kunnen rekenen als het voor gaande. Wanneer bijvoorbeeld Span je het areaal van 27.000 ha (helft West-Europese produktie) niet zal inkrimpen dan zijn de vooruitzich ten voor dit gewas zeker niet roos kleurig. Om sprmtvormi-ng bij de uien le gen te gaan is er onder andere het middel Ethrel. Het voordeel hieavan is dat Frankrijk geen bezwaar heeft tegen invoer van uien die hiermede zijn behandeld, in tegenstelling tot het tot nu toe gebruikte middel M.H. 30. Van der Maas 'bepleitte een toe lating van Ethrel reeds voor het ge was oogst '78. Suikerbieten Ten aanzien van de laatste ont wikkelingen -bij 'het kiezen van het kontraktenstelsel bij de suikerbieten zoi de heer Van der Maas dat hij zonder meer aannam, dat de even tueel gekozen referentie voor toe passing oogst '78 geen konsekwenties heeft voor de nog door het gezamen lijke bedrijfsleven te kiezen refe rentie voor de individuele kontrak- ten-toewijzing voor de jaren na 1978. DEN HAAG, 4-4. ln aanwezigheid van koningin Juliana heeft dr. Kurt Waldheim, sekretaris-generaal van de Verenigde Naties, dinsdagmiddag het nieuwe gcbouic voor het internationaal gerechtshof, dat is gebouwd in de tuin van het Vredespaleis, in Den Haag. in gebruik genomen. De president vdn het Internationaal Gerechtshof, de heer Jimenez de Aréchaga heeft in het trappenhuis van het gebouw een steen onthuld, waarin in het Latijn is gebeiteld de spreuk van Cicero: „Dc basis van rechtvaardingheid is geloof waardigheid. dat wil zeggen de onvermijdelijke geldigheid van afspraken overeenkomsten". President De Aréchaga bracht een brief uit 1003 ra» ko ningin Wilhelmina m herinnering waarin zij de ivcns uitsprak dat het Vre despaleis door de tijden heen zal zijn een symbool van menselijk streven om de verschillen tussen de naties op een vreedzame manier op te lossen, waarvan Nederland zich als de bewaker beschouwt „Weliswaar laat, maar gelukkig nog op tijd1 heelt nu ook het Land bouwschap gelcczen vcor het kon- trajktenstelselaldus besloot Van der Maas zijn akkerbouwoverzicht. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HELMOND. De Helmondse politie heeft de 22-jarige P. K. uit Helmond aangehouden. De man heeft bekend de afgelopen weken achtentwintig valse biljetten van honderd gulden in Helmond en omgeving te hebben uitgegeven. DEN HAAG. Minister-president Van Agt en de minister van c.r.m., mevrouw Gardeniers-Berendsen, hebben een gelukstelegram gestuurd naar de bemanning van de Flyer. Zij feliciteren schipper Cornelis van Rietschoten en zijn bemanning met hun prestatie.. De Flyer, arriveerde dinsdag in Rotterdam met prins Bernhard aan boord. DEN HAAG. Een aantal gedeti neerden heeft te kennen gegeven deel te willen nemén aan de PSP- dèmonstratie op het Haagse Binnen hof, komende maandag 10 april te houden bij de behandeling in de Tweede Kamer van de nota beleids vraagstukken gevangeniswezen. DEN HAAG. Met ingang van 1 mei zullen verkccrsovertreders in een groot aantal gevallen aan straf vervolging en registratie van hun overtreding kunnen ontkomen dóór by dc aanhouding kontant tc beta len. AMSTERDAM. De Vereniging Milieudefensie heeft een boek uitge geven over de wijze waarop in de zeventiger jaren op milieugebied aktie werd en wordt gevoerd. Het eerste exemplaar van dit boek (op lage 3000) is dinsdagmiddag op het kantoor van milieudefensie in Am sterdam overhandigd aan de jour nalist W. L. Brugsma. LEIDEN. De boycot Outspah ak tie in Leiden heeft wijnimporteurs Jevline LTD in Alphen aan de Rijn en R. ten Voorde in Apeldoorn ge vraagd op té houden met de ver koop van Zuidafrikaansè wijnen. Een aantal klanten van de bedrijven had de Boa attent gemaakt op een reklamekampagne voor Zuidafri kaansè wijnen, aldus de brief. DEN HAAG. De tweede-kamer- komihissies voor buitenlandse za ken, handelspolitiek en ekonomische zaken hebben besloten het kamer presidium te vragen een bijzondere kamerkommissie in te stellen en de ze te belasten met het onderzoek naar de effekten op het Nederlandse bedrijfsleven van de Arabische boy cot inzake Israël. ARNHEM. De próvincie Gelder land laat onderzoeken of de ver halen juist zijn dat koeien minder snel drachtig worden dan vroeger, doordat het grasland waarop zij grazen bemest wordt met afvalstof fen van zuiveringsinstallaties. Die afvalstoffen bevatten nog restanten van anticonceptiva, die niet vol doende worden verwij derd. AMSTERDAM. Dc plannen, zoals minister AIbcrda die bekend heeft gemaakt na een overleg met de vier ondernemers, RSV (Ryn-Schelde- Verolme) IHC, VMF-Stork en Van der Giessen de Noord en de indu striebonden zijn voor de industrie bonden NVV en NKV aanvaardbaar. STAPHORST. Een frontale bot sing tussen twee personenauto's heeft in Staphorst twee mensenle vens geëist. Het zijn de 36-jarige mevrouw W. Boersma-Tanboezer uit Dedemsvaart die ter plaatse overleed, en de 29-jarige J. Veer man uit Ommen. Hij overleed even na het ongeluk in een ziekenhuis in Zwolle. DEN HAAG. Delegaties van de F.N.V. en het C.N.V. hebben woens dagmiddag in Den Haag met premier Van Agt gesproken over de werkloosheidsbestrijding in Europa. Dat gebeurde in het kader van de aktie die de bij het Europees verbond van vakverenigingen aan gesloten vakbonden deze week voe ren tegen de werkloosheid. TILBURG. Bij een botsing tussen een truck met oplegger en een auto bus zijn in Tilburg twaalf mensen gewond geraakt, van wie twee ern stig. Het ongeluk gebeurde toen de bus. die werknemers van een sociale werkplaats vervoerde, geen voor rang verleende aan de vrachtwagen die geladen was met ijzerwaren. DEN HAAG. De belangstelling voor busreizen geeft geen reden tot klagen en het aantal boekingen voor busreizen voor de komende maan den ligt ruim tien procent hoger dan vorig jaar. Aldus de Koninklij ke Nederlandse Vereniging van transport-ondernemingen woensdag. UTRECHT. Dc Utrechtse politie verdenkt de man voor wie de vrijdag om het Leven gebrachte Judith Kroonbergs antiektijdschriften ver kocht ervan betrokken te zijn ge weest bij de moord op deze 33-jarige vrouw. DEN HAAG. Drs. .1. de Koning, minister voor ontwikkelingssamen werking, heeft 16 miljoen gulden be schikbaar gesteld voor een aantal projektcn op Kaap Verdie. Dit heeft de minister meegedeeld aan dc mi nister van economische zaken van Kaap Verdie, Osvaldo I.opes da Sil- va. die b(j hem op bezoek was. Nu blijk ik een oom in Amerika gehad te hebben. En die heeft me een erfenisje nagelaten. Kan ik dat op m'n Amro Privérckening laten overmaken? Zeker, meneer. Ontvangsten uit het buitenland regelen wij ook voor u. Kan ik als Amro Privérckening- houder nu ook met m 'n Eurocheques in een restaurant betalen? Ja hoor. Overal in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in Frankrijk en Duitsland. (bij de Amro Bank staan ze altijd voor u klaar). DEN HAAG, 4-4. Het stakings recht voor ambtenaren vormde in de Tweede Kamer bij de behandeling van het regeringsvoorstel het Euro pees sociaal handvest te bekrachti gen, het meest omstreden punt. De behandeling heeft, zo merkte Van Dam (CDA) op, een bijzonder accent omdat in het handvest het stakingsrecht, ook voor ambtenaren, wordt erkend. De Nederlandse rege ring wil echter voor ambtenaren voorshands een uitzondering maken miet het oog op ambtenaren in vitale diensten a?l's nationale veiligheid, politie, brandweer, gezondheids diensten e.d. Eerst moeten voor deze groepen wettelijke 'bepalingen ko men, alvorens het stakingsrecht vcör de (andere) ambtenaren kan worden onderschreven. HEERLEN, 5-4. De zesjarige Eddy Frissen uit Heerlen is rónd vijf uur dicht by huis onder een enorme hoe veelheid huisvuil bedolven cn op slag gedood. Het kind speelde sarpeh met een neefje in een niet omheinde voor malige zilverzandgroeve aan de Heer en weg op een diepte van rond 25 meter. De spelende kinderen wer den verrast door een vrachtwagen die vanaf de rand van de groeve een lading huis vu id loste. Eddy Frissen werd hieronder bedolven. Zijn neefje kon nog tijdig aan de lading ontko men. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. VRIJDAG 7 APRIL NED. I: Pommetje Horlepiep is jarig en viert feest in de dorpsher berg. De baron komt ook. In de Lu cy show zal Lucy voor haar vriendin dienst doen als koppelaarster. Aan gezien voor deze funktie een aantal handelingen vereist zijn wordt echt genoot Ricky vervuld van argwaan. Vanuit de Rijnhal volgt daarna de tweede ronde van het Lustrum springtrofee 1978, gevolgd door Wonderlijke wereld, waarin kapita listische geldtrucs aan de orde wor den gesteld. Na het gesprek met de minister-president volgt een doku- mentaire over Richard Tauber, de grote tenor. Ér zijn fragmenten te horen van stukken van Mozart Puc cini,. Bizet Lehar en van Tauber zelf. Voorts de dagsluiting. Tol besluit waarna het IKON begint met de se rie Nieuwe ketters Zuid-Amerika. In de eerste aflevering komen de duistere praktijken van de Peru aanse generaaal Velasco aan de or de. NED. II: Robbie Tobbie en hel Frawatuig hebben in het Plumpud ding Kasteel een merkwaardige ma chine gevonden. Na de konsumen- tenrubrvek Koning Klant beleeft De Brave soldaat Schwejk zijn laatste avontuur. In deze negende afleve ring is voor de brave Josef de oor log afgelopen, de lange vermoeien de terugtocht is begonnen. Vervol gen de 6de editie van Dubbelleven, Ria Cort schreef het stuk getiteld Dagleven Nachtleven, waarin Ma- riëlle Fiolet en Huib Broos de hoofdrollen vertolken. Het spel gaat over een Anna, een suksesvolle ad vocate, die 's avonds in het café de galante en intelligente Chris ont moet. Ze krijgen een leuke relatie totdat Anna beroepshalve met hem te maken krijgt. Na Vara-visie en het laatste nieuws brengt Avro's Sportpanorama nog wat beelden van het ABN wereldtennistoêrnooi. VRIJDAG 7 APRIL NED. I: 10.50 Journaal voor de scholen; 11.30 Schooltelevisie; 18.20 Teleac; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.00 Pommetje Horle piep; 19.50 De Lucy show; 20.15 Lus trum Springtrofee; 21.05 Wonderlij ke wereld; '21.37 Journaal; 21.56 Ge sprek met minister-president; 22.05 Dit was Richard Tauber; 23.05 Tot besluit; 23.10 Nieuwe ketters: Zuid- Amerika; 23.40 Nieuws. NED. II: 18.50 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Robbie, Tobbie en het Frawatuig; 19.25 Koning Klant; 20.00 Journaal; 20.27 De brave sol daat Schwejk; 21.30 Dubbelleven; 22.20 Vara-visie; 23.15 Nieuws; 23.20 Sportpanorama. ZATERDAG 8 APRIL NED. I: Allereerst het middagpro gramma, dat geopend wordt door een aflevering uil de poppenserie Bolke de beer. In zolder de gebrui kelijke onderdelen, zoals daar zijn, Toverpotlood, Lolek en Bolek en een sprookje en een natuurfilm Het verhaal van de reiger en de kraan vogel is de titel van een Russische tekenfilm over twee langbenige, langsnavelige vrijers. Vervolgens een aflevering uil de serie Salty waarin Tim en de titelheld een amulet vinden. Dankzij dit sieraad hoopt Tim, zal hij in staat zijn de schat te vinden, 's Avonds opnieuw een tekenfilm, ditmaal met Ton en Jerry. Daarna niet als gewoonlijk Bij ons in alswel Bij op ons op de MS Norstar. Op het dek van dit schip zullen onder meer de revue passeren. Joke Bruijs, Jaap Stobbe, Jack Jersey, de Havenzangers en de Kermisklanten. Voorts de Willem Ruis Show, waarin een bekende spelleider, onbekende kandidaten en de panelleden, Merel Laseur, Rita Corita, Alexander Pola, juffrouw Ooievaar en de Zangeres zonder naam. In Ellery Queen wordt de schrijvende detective door een schrijvende kolonel in een restau rant uitgenodigd. Nadat aan de in vitatie gehoor is gegeven en Ellery op zijn plaats van bestemming is aangekomen, blijkt de kolonel te iijn vermoord. Tot slot een Man van vrede, een portret van Bernardus Johannes kardinaal Alfrink, dit ter ere van zijn aftreden als voorzitter van de Internationale Pax Chrisli Beweging. NED. II: De bemanning van de Bercboot heeft zich laten inspireren door de geldzucht van Fred de Kei en is op zoek gegaan naar de schat van Ei-land, de schat blijkt hel ei van Columbus te zijn. De barome terstanden in het Neerlajidse pop wezen worden traditionallesgewijs bekend gemaakt in Avro's Toppop presenteert de nationale hitparade. Na het journaal volgt de vijfde afle vering van De man aan de top, waarin Stacey van de gevangenis naar haar ouders verhuist. Hilary ontdekt tot haar grote verbazing dat haar geliefde Nick een zoontje heeft, Glory Dalessio verbreekt haar verhouding met Andrew Galt, ter wijl Yvonne zich ingespannen be ijvert om Mark zijn job terug te be zorgen. Tot zover de verwikkelin gen achter de schermen van het Amerikaanse zakenleven, terug naar Hilversum. In Wie van de drie? ra den Martine Bijl, Eefje Smit, Kees Brusse en Albert Mol naar de be roepen glazenier en taxichauffeuze. Na de aktualiteitenrubriek Televi- zier, presenteert Avro's Sportpano rama vanuit het Rotterdamse Ahoy Sportpaleis de hoogtepunten van de halve finales van het ABN-wereld- tennistoernooi. Om de honderdvijf enzeventigduizend dollar prijzengeld wordt onder meer gestreden door Nastase, Connors, Borg. Gerulaitis, Stockton, Rosewall en Smith. ZATERDAG 8 APRIL NED. I: 10.30 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 Bolke de beer; 15.40 Zolder16.55 Het verhaal van de reiger en de kraan; 17.05 Salty; 18.20 Teleac; 18.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Tom en Jerry; 19.09 Bij ons op MS. Norstar; 19.59 De Willem Ruis show; 21.37 Jour naal; 21.55 Ellery Queen; 22.45 De nlan van de vrede; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.00 Bereboot; 19.05 Top pop; 20.00 Journaal; 20.27 De man aan de top; 21.20 Wie van de drie?; 21.50 Televizier; 22.40 Sportpanora ma met wereldtennis; 23.45 Jour naal. door G. FRANSSEN De pamen van beide arrestanten, die Bildzeitung noemt, is Tabe Zam- stra, afkomstig uit Leeuwarden, maar die vóór hij zes jaar geleden bij Pharmolin kwam, al enige jaren gewerkt had bij Bayer in Leverkus- ten en als een bekwame chemicus beschouwd kan worden. De ander is een uit Engelse ouders in Oost- Duitsland geboren man van acht en veertig jaar. Ook chemicus. Zijn va der was importeur van Engelse pre- cisie-apparatuur, die men voorna melijk gebruikt in laboratoria en de cosmetische industrie. De gearres teerde man 9preekt vloeiend drie talen: Nederlands, Engels en Duits. Hij werkte sinds twee jaar bij Phar molin en beschikte bij zijn sollicita tie over uitstekende papieren. Maar de Nederlandse recherche is er al achter gekomen, dat deze getuig schriften vals zijn. Hoewel Bildzei- tung het land niet bij name noemt, waarvoor bedrijfsspionage werd gepleegd, kan iedereen tussen dc regels door lezen, dat de D.D.R. wordt bedoeld. Boshagcn ligt niet zo ver van de Duitse grens. Beckers, die deze dins dagmorgen met zijn vrouw aan dc koffie zit. luistert naar het nieuws van tien uur en neemt gelijk een besluit. Hij zegt tegen zijn vrouw: „Even een ritje over de grens ma ken. Kan ik meteen tanken. Zin om mee tc gaan?" Ja, mevrouw Beckers heeft cr inderdaad wel zin in. dus rijdt het echtpaar even later Boshagcn uit in de richting van de grens. Een kilo meter of twaalf aan de andere zijde is een stadje. Beckers is er bekend omdat hij er nogal eens tankt, want de benzine is hier toch altijd nog een cent of twaalf, dertien goedko per por liter, zodat het wel de moei te van he rijden waard is, als jc ruim vijftig liter kunt hebben in je wagen. Maar nu rijdt hij eerst naar het station, waar een Bahnhofsbuch- handlung is. Hij heeft geluk: er zijn nog een paar exemplaren van de Bildzeitung over. Hij neemt ze bei den mee en betaalt, neust nog even in een paar andere Duitse ochtend bladen, maar die vermelden er niets over. Vanavond zal het Wel in dc Nederlandse kranten staan. Vervol gens rijdt hij de stad in en tankt, voldoet aan het verlangen van zijn vrouw om even de voornaamste winkelstraat op en neer te lopen. Er wordt nog wat gekocht en tegen dc middag keert men terug naar Ne derland. Bij een overweg, halverwe ge de grens, moeten ze wachten op een trein. Beckers, die van jongsaf aan geleerd heeft altijd op te letten en rond te kijken, ontdekt de grote Chevrolet van Van Halverdingen, die aan de andere kant van de over weg staat te wachten. Met hemzelf achter het stuur. Wel wel. meneer moet dus ook Duitsland in. Als hel soms ook om de Bildzeiting gaat, zal-ic waarschijnlijk ergens anders zijn geluk moeten beproeven, want in de stations-boekhandef is hij uit verkocht. Er zit iemand naast Van Halver- dingen. Als de trein voorbij raast en even later de bomen langzaam om hoog gaan, passeren ze elkaar op de overweg. Een onderdeel van een sekonde ontmoeten hun blikken el kaar. En in het andere onderdeel heeft Beckers gezien, wie de man is. die naast Van Halvcrdingcn zit: het is Piet Vrieze, van Vriezc en Co. Het bedrijfje aan de Havensin gel. waar Bronsa chef is. Piet Vrieze, die een uitnodiging ontving de re ceptie ter gelegenheid van het zilve ren jubileum van direkteur Van Halvcrdingen bij te wonen, maar de uitnodiging in dc prullemand wierp waaruit Wouter Bronsa hem viste. Hoofdstuk 12 Natuurlijk memoreren de avond bladen het bericht in de Beldzcitung. Er is zelfs al een verslaggever in allerijl naar Boshagen gereisd om Van Halverdingen te spreken te krijgen, maar die was niet bereik baar, dus heeft adjunct-direkteur Van Maaien de repoi-ter tc woord gestaan. En heel voorzichtig beves tigd. dat namen en funkties van bei de arrestanten kloppen, maar dat het vervaardigen van stoffen, die geschikt zijn voor het voeren van een bacteriologische oorlog naar het rijk der fabelen moet worden ver wezen. „Wij maken hier geen din gen om mensen te doden, meneer," heeft de adjunct op verontwaardig de toon gezegd, „maar geneesmid delen, dus om mensen beter te ma ken, voorzover dat dan mogelijk is. Wij vervaardigen hier een kleine duizend verschillende preparaten en wij zijn in dc laboratoria altijd bezig met het uitproberen van nieuwe vindingen op het gebied der farma cie. Dat wij daarbij ook op het ter rein der chemie terechtkomen, is uiteraard onvermijdelijk cn dat er tijdens de proefnemingen bacteric- en aan tc pas komen is eveneens be grijpelijk. Want in veel gevallen zijn het bepaalde bactcriecn, die de ziek tes veroorzaken. Daarom hebben wij aan ons bedrijf ook een aantal bac teriologen verbonden en één van hen is inderdaad Leslie Champs, de andere arrestant. Waarschijnlijk heeft men hierdoor in bepaalde landen het klokje horen luiden, maar nog niet uitgevonden, waar in werkelijkheid de klepel hangt." Daarop wordt dc vraag gesteld door de journalist: ..Moet ik hier uit opmaken, dat elders in Europa of dc wereld voorbereidingen wor den getroffen voor een bacteriologi sche oorlog?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7