Zeelands kommissaris dr. C. Boertien ontving eerste koorplaat Voorlichtingsavond voor de inwoners van Westerschouwen MINISTER-PRESIDENT SOMBER OVER EKONOMIE Meer werklozen in maart DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Zingen in Zierikzee" Export stagneert Plannen gemeentebestuur Veel geld voor K.S.H. GELD NODIG VJAT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 april 1973 134ste jaargang Nr. 22279 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1989) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakleur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: Jubileumviering bij Kantongerecht ZIERIKZEE, 31-3. „Ik vind dat u moet klappen als hier gezongen wordt", aldus Zeeland's kommissaris dr. C. Boertien, vrijdagavond in de Chr. Geref. kerk. Hij was daar met zijn gezin aanwezig voor de in ontvangst neming van het eerste exemplaar van de langspeel plaat „Zingen in Zierikzee". Deze plaat kwam tot stand met medewerking van de Chr. Geref. ko ren „De Lofstem", „Sjaloom" en „Sjofar" en van de Koninklijke Har monie „Kunst en Eer". Voor de or ganisatie van reperaties, opnamen en het persen van deze L.P. werd de platenkommissie „Sjalofar" gevormd. Bij de aanbieding van het eerste exemplaar aan kommissaris Boer tien vrijdagavond waren onder meer aanwezig burgemeester Th. H. de Meester en zijn echtgenote en de beide wethouders W. den Boer en C. Bij de Vaate. De bijeenkomst kreeg een stijlvolle aanvang met „Intrada" een fraai trompetsolo van A. den Boer. Na een kort openings woord door de heer W. C. C. Tim merman, voorzitter van de platen- kommissie en gebed, zongen alle aanwezigen Lied 44 1 en 3 met be geleiding van „Kunst en Eer''. Presentatie koreu De drie koren presenteerden zich met een drietal liederen, die ook voorkomen op „Zingen in Zierikzee". Tijdens het zingen van lied 415 door het kinderkoor droegen enkele jeugdige koorleden bordjes met let ters de kerk binnen, samen vormend de titel van de plaat. Onder leiding van dirigent Mar van der Veer zong het kinderkoor „De Sjofar" het lied Saulus. Het grote koor „De Lofstem" presenteerde zich met „Mijn herder is de Here God", terwijl het jeugd koor „Sjaloom" het lied „Uw bood schap dragen wij" ten gehore bracht. Deze kooroptredens werden afge wisseld met samenzang en het spe len van de Koraalvariatie van A. den Arend door de Koninklijke Har monie „Kunst en Eer". Alvorens de heer Timmerman overging tot het aanbieden van de plaat aan kommissaris Boertien, gaf hij een terugblik op de totstandko ming van „Zingen in Zierikzee". TJit zün woorden bleek dat zëer veel ZIERIKZEE. Men kan niet beweren dat de in de Beurs opererende marktkoopman zwanger gaat van historisch kiutuurbesej, maar hij vindt - handig als hij is - wel uit dat de pilaren van „de Beuze" ge schikt zijn om de schone was op te hangen, zij het in de vorm van nieu we vitrage. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) mensen zich op bijzonder enthou siaste wijze hebben ingezet om de plaat een feit te laten worden. Dankwoorden konden dan ook niet uitblijven. Deze werden in de eerste plaats gericht tot alle koorleden en muzikanten van „Kunst en Eer" en tot de dirigenten Mar v. d. Veer en E. A. de Looff. Als er een plaat ge maakt wordt, moet er ook een hoes gemaakt worden. Voor het ontwerp hiervan tekenden Danny de Vries en Rien de Bruine. Voor de op deze hoes voorkomende foto's verleenden de fotografen Bob Noomen en Johan Berrevoets hun belangeloze mede werking. Dankwoorden De gebroeders Schot stelden hun mossel kotter ter beschikking voor het maken van de foto met het kin derkoor. Dankwoorden sprak de heer >'jTimerman ook voor de mede werking van de firma „Phonogram", waar de plaat werd geperst. Ten slotte betrok hij ook de koster van de Chr. Geref. Kerk de heer P. v. d. Veer in zijn woorden, daar deze heel wat extra werk had door de meerde re repetities. Inmiddels is „Zingen in Zierikzee" reeds terecht gekomen bij de om roepvereniging K.R.O., hetgeen heeft geleid tot een uitnodiging aan het kinderkoor „De Sjofar" eens te ko men optreden. Muzikale medewerking op de plaat wordt naast „Kunst en Eer" verleend door Jan Flikweert (orgel) Anton den Boer (orgel) en Art de Jonge (piano en dwarsfluit). Nadat de heer Boertien de eerste plaat uit handen van een jeugdig koorlid had ontvangen, drong hij, zo als gezegd, aan op een warm ap plaus. Hjj zei zeer gelukkig te zijn met het feit dat in Zeeland zoveel amateurs elkaar vinden in muziek en zang. Wat betreft de kerkzang was hij van mening dat deze nog aanzien lijk verbeterd kan worden door mid del van de koorzang. „Muziek heeft iets dat de mensen met elkaar ver bindt", aldus de kommissaris en hij wéés in dit verband op het zojuist verschenen deel acht van de boeken over de Tweede Wereldoorlog van dr. L. de Jong. Hierin wordt verteld dat gevangenen in Nederland vaak steun vonden in zeer m >eilijke tij den bij Lied 392 „Blijf mij nabij". Samenzang Met de samenzang van dit- lied met begeleiding van „Kunst en Eer" werd deze samenkomst dan ook af gerond. Voor het echter zover was, sprak de penningmeesteresse van de platenkommissie mevrouw C. Vier- gever-Legemaate dankwoorden tot de heren Timmerman, Van der Veer en De Looff voor hun stuwende kracht achter de totstandkoming van de plaat. Voor de echtgenotes van deze drie heren was er een fraai boeket bloemen. Na afloop van deze dienst werd de plaat in de hal van de kerk ver kocht. „Zingen in Zierikzee" zal niet in de handel worden gebracht, maar uitsluitend via partikuliere adressen te verkrijgen zijn. DEN HAAG, 1-4. Minister-president Van Agt heeft de economische vooruit zichten voor ons land „lang niet best" genoemd. Na afloop van het weke lijks kabinetsberaad noemde hy met name de exportpositie van de industrie zorgelijk en wees hij op het verschijnsel van een „verborgen" werkloosheid, die niet in de officiële cijfers tot uitdrukking komt. De raad voor de economische aan gelegenheden uit de ministerraad kwam vrijdagmorgen in vergade ring bijeen voor een ernstig gesprek over de nota van het Centraal plan bureau over het centraal ekono- misch plan 978. Over twee weken zal deze nota worden gepubliceerd. Volgens de premier geeft de nota duidelijk aan, dat de vooruitzich ten voor 's lands ekonomie „eerder somberder dan gunstiger zijn" in vergelijking met wat tot nu toe werd voorspeld. HAAMSTEDE, 31-3. De bevolking van Westerschou wen heeft tijdens een voorlichtingsbijeenkomst in de raadszaal van hel gemeentehuis, uitgehreid kennis kun nen maken met de plannen van liet gemeentebestuur. De bijeenkomst stond onder lei ding van de direkteur gemeentewer ken, de heer Z. Roseboom, die een toelichting gaf op de uit te voeren werkzaamheden. Ook burgemeester H. P. Everwijn en wethouder L. Hoo- gerhuis woonden de bijeenkomst bü, waarvoor veel belangstelling be stond. Binnen niet al >te lange tijd wil de gemeente beginnen met het al vel'e jaren bestaande plan om -in Ren'esse aan weerszijde van de Hcgezoom een trottoir aan te leggen. De dienst gemeentewerken heeft hiervoor een plan ontworpen. In de bebouwde kom Icomit aan weerszijde een trot toir van twee en een halve meter breed. Hoewel de plannen hiervoor al een aantal jaren bestaan - onge veer zeven jaar geleden werden al paaltjes in de tuinen van de bewo ners geslagen - is men hiermee nog niet geheel rond. De gemeente ver wacht medewerking van de bewo ners aan de Hogezoom maar toch blijft de mogelijkheid niet uitgeslo ten. dat men in bepaalde gevallen tot onteigening zal moeten overgaan. Eén richtingsverkeer Op de kermiswoensdag in 1976 is tijdens de uren, dat op het sportveld ook de markt plaats vond, een proef genomen met éénrichtingsverkeer. De plaatselijke middenstand, die zich hierdoor benadeeld voelde, kwam dermate tegen de genomen maatregel in het geweer, dat het gemeentebestuur er vanaf heeft ge zien om deze proef nog qens te her halen. Om tct éénrichtingsverkeer op de Hogezoom te kunnen komen, bestaat cok al een aantal jaren het plan om een rondweg te maken van de Stoofweg naar de Roelandsweg met een parkeerterrein aan de noor delijke zijde van deze weg. Deze rondweg zal - naast een belangrijke verlichting va-n het verkeer door de kom van Renesse - met het parkeer- tcirein waarschijnlijk nog een ander probleem kunnen oplossen. Jaarlijks worden tijdens het zomerseizoen rond de duizend parkeerovertredin- gen gekonstateerd. Dat komt Renes se als toeristenplaats beslist niet ten goede. (Vervolg pag. 2) DEN HAAG, 1-4. Volgens de eer ste, voorlopige tellingen van het mi nisterie van sociale zaken is de voor seizoensinvloeden gecorrigeerde werkloosheid eind maart gestegen met 1.000 tot een niveau van 200.500 personen. Het verschil ontstond door een stijging van 700 mannen en 1.100 vrouwen tot resp. 135.000 en 65.500. Als feitelijk zonder werk waren eind deze maand 203.000 personen (142.500 mannen en 60.000 vrouwen) geregistreerd. Dit is 16.000 (13.000 mannen en 2.200 vrouwen) minder dan aan het eind van de vorige maand. UTRECHT, 1-4. De overheid en de banken zijn het eens geworden over kredietverlening tot 252 miljoen gul den aan het sinds drie maart in sur seance van betaling verkerende Ko ninklijke Scholten Honig concern (3600 werknemers). Hiervan komt 120 miljoen voor rekening van de banken en 132 miljoen voor rekening van de overheid (inklusief eerder verleende boedelkredieten). De vakbonden heb ben dit vrijdag te horen gekregen van de directeur-generaal voor de landbouw, de heer De Zeeuw. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Dr. C. Boertien neemt de eerste koorplaat in ontvangst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's In een opgeruimde kamer is soms ook de ziel van het huis opgeruimd. UQT VI BllT Verwachting tot dinsdagavond: Wolkenvelden Droog weer met wolkenvelden en ook nu en dan zon. Overwegend ma tige noordoostelijke wind, minimum temperaturen omstreeks 4 graden, maximumtemperaturen van onge veer 9 graden, in het Waddengebied tot circa 13 graden elders. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal 80 procent. N.B. voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 april. Zon op 7.09, onder 20.18 Maan op 5.42, onder 16.44 Nieuwe maan: 7 april (17.15) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4 april 0.18 13.02 6.16 18.54 Springtij: 9 april. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 3-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Het huidige weerbeeld zal dinsdag weinig verandering onder gaan. Gedurende het afgelopen weekend is de luchtdruk boven het zeegebied tussen IJsland en Noorr wegen flink gestegen en deze druk- stijgingen hebben zich tot boven Zweden en Finland uitgebreid. Tus sen het aldaar ontstane hogedrukge- bied en een depressie boven het centrum van de Middellandse Zee kwam een oostelijke stroming tot ontwikkeling, waarmee vochtige lucht vanuit het Oostzeegebied werd aangevoerd. In deze lucht kwamen wolkenvelden voor, maar vooral in het midden en zuiden van ons land kon de zon toch geruime tijd schij nen. Daar het hogedrukgebied zich nog iets naar het zuiden uitbreidt en de luchtdruk laag blijft boven Zuid- Europa, handhaaft zich bij ons een oostelijke stroming, waarin wolken velden voorkomen. Het blijft droog en de temperaturen ondergaan wei nig verandering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1