DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER Raad van Bruinisse akkoord met aanschaf kopieermachine Watersportvereniging ,Aquadelta' werd weer nieuw leven ingeblazen am boer d e u r I o o Assurantiekantoor Alle verzekeringen, pensioenadviezen, financieringen, hypotheken. ZIERIKZEESCtlE NIEUWSBODE Vrijdag 21 maart 197S Nr. 22?78 9 Bibliotheek in kleuterschool BRUINISSE, 30-3. Tijdens de vorige week gehouden gemeenteraadsverga dering stelde de raad een krediet beschikbaar van f 9.500,excl. voor aan schaf van een kopieermachine. Voor de aanleg van trottoirs en brandpaden in de Boeyerstraat en 't Hoefje ging de raad akkoord en stelde het benodig de krediet beschikbaar. De in aanbouw zijnde woningen in deze straten zijn nu zover voltooid dat het college van mening is dat aanleg van trottoirs en brandpaden nodig is. Akkoord ging de raad ook. met het voorstel de gemeentelijke biblio theek met leeszaal te gaan onder brengen in beide lokalen van de hui dige kleuterschool. Men had geen bezwaar tegen het plan van inrich ting zoals dat is voorgesteld door de Nederlandse bibliotheek en lektuur centrum (N.B.L.C.). Burgemeester Hekman wees er op dat als de ge meente indertijd had besloten met de gemeenschappelijke bibliotheek voorziening Schouwen-Duiveland in te stemmen de subsidie daaraan on geveer gelijk zou zijn als nu de kos ten worden en dan heeft men daar bij nog een leeszaal. De gemeerite ziet deze voorziening ook gelijktijdig een „slechtweer" akkommodatie in verband met de rekreatie. De raad kon zich dan ook ten volle verenigen met dit voorstel. Grondaankoop Akkoord ging de raad verder met de verkoop van enkele stukjes grond totaal 364 ms gelegen tussen Dr. de Kockstraat en Molenstraat aan de Christelijke woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland voor een totaal prijs van f 23.598,12 excl. b.t.w. Deze grond is nodig voor de bouw van de 32 zogenaamde zorgwoningen. Het voorstel van het college mede werking te vragen by gedeputeerde staten om de gemeente ingedéeld te krygen in de klasse van gemeenten vanv ier tot vyf duizend inwoners kreeg de volledige steun van de raad. Vastgesteld werd de nieuwe veror dening op de drank en horecawet waarmee het verstrekken van alco holhoudende dranken binnen de be bouwde kom wordt beperkt. De heer v. d. Bos (SGP) zei dat zijn fraktie gelukkig is dat deze ver ordening van kracht wordt. De heer Bal (lijst v. d. Velde) zou graag zien dat er een mogelijkheid wordt open gelaten om wanneer daar aanleiding toe is er op terug te komen. De voor zitter zei dat deze mogelijkheid ten alle tijden open is. Het agendapunt, bestemming leegkomende gebouwen werd terug genomen omdat op voor stel van de heer Bal besloten werd hierover eerst een werkvergadering te beleggen met de raadsleden. Stichting Samenlevingsopbouw Besloten werd deel te nemen in de Stichting Samenlevingsopbouw - Schouwen-Duiveland met de stem men van de heren G. E. Houtekamer en L. J. v. d. Bos tegen. De voorzit ter betreurde de afwijzende houding van de SGP- fraktie, die zeiden eerst wel eens de daden hiervan te willen bekijken. De raad ging met het voor stel van b. en w. akkoord om mej. C. van( der Linden als leidster en mej. T. M. cle Kok als leidster belast met de waarneming van het hoofdschap te benoemen aan de openbare kleu terschool die ingaande het nieuwe schooljaar van start gaat. Beide zijn momenteel ai werkzaam in de kleu terschool te Bruinisse. Voor de aankoop van een zoge naamde paternosterkast voor de op berging van het dynamisch archief, stelde de raad het gevraagde krediet van f 21.763,35 excl. b.t.w. beschik baar. Deze nieuwe kast zal in het nieuwe gemeentehuis pas in gebruik komen, omdat deze niet in het oude gemeentehuis geplaatst kan worden. Voor een bodemonderzoek van het zuid-oostelijk gedeelte van de be graafplaats stelde de raad een kre diet beschikbaar van f 9.652,—. Dit onderzoek is nodig om de mogelijk heid te bekijken daar tot een meer dere diepte van 50 cm te mogen gra ven ten aanzien van de grondwater stand en doorlaatbaarheid van de grond. Kohier hondenbelasting De raad ging verder akkoord om ontheffing te verlenen in verband met inzage van het kohier honden belasting. Hiermee kan aan het ver zoek van de anti-trek en kettinghon- denbond gehoor worden gegeven hun een kohier hiervan ter inzage te geven in verband met de kontrole op de naleving van de bepalingen van het waak- en heemhondenbesluit. Verder werd door de raad besloten het braakliggende terrein dat is vrij gekomen na de afbraak van de wo ningen in de Beursstraat gereed te maken voor een tijdelijk parkeerter rein. Burgemeester Hekman zei dat voor dit terrein bouwplannen be staan, maar dat de uitvoer hiervan mogelijk twee jaar op zich laat wachten, en om nu een vuilnisbelt te voorkomen zag het kollege een oplossing in een tijdelijke parkeer plaats. Mede ook omdat in Bruinisse grote behoefte bestaat voor parkeer gelegenheid. De raad kon zich ge heel met dit voorstel verenigen. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Bal naar de dakbedekking van het nieuwe scholenkompleks. De voorzitter zei dat dit een tussen- dak is en dat er onder en boven nog een andere laag komt. Verder wees de heer Bal er op dat het rapport dat de middenstand in verband met de invoering van een week markt zou overleggen er nog steeds niet is. De heer v. d. Bos merkte op dat het stopbord in de Goudzwaardstraat aan de verkeerde kant zit. Hierna ging de raad verder in besloten zit ting. BRUINISSE, 30-3. Yachtklub „Aquadelta" is tijdens een vergade ring van watersporters welke gehou den werd vrydagavond in het dorps huis, weer wat nieuw leven ingebla zen. Deze vereniging werd ongeveer een jaar geleden opgericht maar draaide steeds op losse afspraken wat tot gevolg had dat de vereniging tegen de winter ging inslapen. Enkele watersporters vonden dat echter niet leuk en zagen liever dat het nieuwe seizoen weer begonnen werd met een gezonde bloeiende vereniging. Zij namen het initatief en schreven alle leden en ligplaat senhouders uit jachthaven „Aqua delta" aan om naar de vergadering te komen. Vele gaven hieraan gehoor en op zeer prettige wijze werd be reikt dat de vereniging een voortbe staan kreeg. De initiatiefnemers bo den de aanwezigen conceptstatuten aan d'.e - zij ket met enkele kleine wijzigingen - werden goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Vier van de zes initiatiefnemers stelden zich kandidaat voor het be stuur dat als volgt werd samenge steld: voorzitter de heer A. van Doorn uit Bruinisse, secretaris de heer J. Pomper uit Zierkizee, pen ningmeester de heer J. van Puyvel- de uit België, wedstrijdkommissaris de heer B. Govaerts uit België (de initiatiefnemers). Als bestuurslid stelde uit de aanwezigen zich be schikbaar de heer A. Wessels uit Capelle a/d IJssel. Twee van de an dere initiatiefnemers de heren A. de Zeeuw uit Bruinisse en B. v. d. Sprong uit Tilburg zullen de wed strijdkommissaris assisteren. „Het vorige bestuur heeft een juist financieel beleid gevoerd" aldus de voorzitter die zei dat na kontrole de boeken konden worden afgesloten met een batig saldo van f 1.444,57. Besloten werd verder de aanhef van Yachtklub te veranderen in water sportvereniging en aan te sluiten by de Koninklyk Nederlands Water sport Verbond. De kontributie werd vastgesteld op zestig gulden voor leden en dertig gulden voor jeugdleden incl. kontri butie K.N.W.V. Een zeer uitgebreid programma met aktiviteiten werd de aanwezigen voorgelegd dat 30 april begint met een openingstocht en 24 september met een sluitingstocht. Daa-r tussen zullen verschillende ak tiviteiten plaats vinden o.a. twee daagse puzzeltocht, autorally, jeugd- dag, nachtelijke tocht, lampionnen- optocht, jeugdzeildag, windsurfdag, mossel tocht en verder viswedstrijd, barbecueavond, filmavonden enz. Fianciële kommissie Verder werd een financiële kom missie samengesteld uit drie aanwe zigen en de medewerking gevraagd van vrijwilligers zoveel mogelijk te assisteren bij de te organiseren eve nementen. De vergadering werd be sloten met de vertoning van een film „Raind Britain race" die een beeld gaf van de race van 2000 mij len om Engeland waarvoor 61 jach ten aan de start verschenen waar onder enkele uitzonderlijke type zo als de trimaran en catamaran. KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND DEN HAAG. Het sociale beleid mag niet meer als randvoorwaarde voor het ekonomische beleid worden beschouwd. De doelstelling van het ondernemen moet zich verbreden. Aldus oud-minister drs. J. Boersma, lid van de Tweede Kamer voor hel C.D.A., in een vraaggesprek met „De Werkgever", orgaan van het Nederlands Christelijk Werkgevers verbond. AMSTERDAM. Met de voorgeno men sanering van de scheepsbouw en de zware metaalindustrie in het Noordzeekanaalgebied zijn geen 3.000, maar 6.100 arbeidsplaatsen gemoeid. Het door de regering op gevoerde getal van 3.000 houdt geen rekening met de arbeidsplaatsen bij de toeleveringsbedrijven. HILVERSUM. De AVRO herdenkt dit jaar het feit, dat Han Hollander vijftig jaar geleden - om precies te zijn op 11 maart 1928 -. de eerste radioreportage heeft verzorgd van een voetbalwedstrijd Nederland- België. HILVERSUM. De VARA en de VPRO hebben van het ministerie van c.r.m. de boodschap gekregen dat zij bij de hertelling van het le denbestand weer boven de rode streep zijn gekomen. De VARA blijft dus A-omroep, de VPRO heeft de C-status gehandhaafd. DEN HAAG. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het bedrijf heeft DAF donderdag een bedrag van 150.000 gulden beschikbaar ge steld voor een gezondheidsprojekt in Soedan. Dit projekt zal via de me definancieringsorganisatie Cebemo gerealiseerd worden. DEN HAAG. Staatssekretaris Wallis de Vries van c.r.m. is bereid met alle betrokkenen in overleg te treden om te bezien op welke wijze gezamenlijk het probleem van de financiering van de restauratie van de Grote of Sint Bavokerk te Haar-' lem kan worden opgelost. DEN HAAG. De Britse groep Tu be Investments LTD, waartoe in Nederland o.a. de Gazelle Rijwiel- fabriek BV in Dieren behoort, heeft in 1977 een) rekord winst voor be lastingen behaald van 55,2 miljoen pond sterling tegen 49,6 miljoen pond; sterling in 1976. ROTT-ERDAM. Thomassen Hol land BV in de Steeg, een werk maatschappij van het Rijn-Schelde- Verolme concern, heeft van Van Gelder Couranten Papierfabriek op dracht ontvangen voor de levering van een gasturbine generator. Met deze opdracht is ca. f 15 miljoen ge moeid, aldus RSV. AMSTERDAM. B. en w. van Am sterdam zullen de raad voorstellen de 41-jarige B. B. van der Woude, beter bekend als Berend Boudewijn, te benoemen tot direkteur van de stadsschouwburg in de hoofdstad. AMERSFOORT. Bijna de helft van de leraren bij het avondonder wijs voor Mavo, Havo en VWO wil andere leerboeken. De huidige boe ken zijn te kinderachtig voor de volwassen avondscholieren. Flitsen uit het buitenland GENT. ALle 2000 werknemers van het onderdelencenitrum van Volvo in de Belgische stad Gent zijn iin sta king gegaan. De a'ktie wordt ge steund door de vakbonden. De arbei ders wiillen met de staking protes teren tegen het feit dat de werkge vers de cao-afspraken wat betreft ontslagen niet nakomen. BRASILIA. President Carter is vanuit Caracas on Venezuela in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia aan gekomen waar hij twintig uur zou verblijven. Voor besprekingen met president Geisel was in totaal twee uur uitgetrokken. Onderwerpen mensenrechten en Westdui.tse kern- installatdeleveranties aan Brazilië. LONDEN. Amnesty International heeft donderdag opnieuw een beroep gedaan op de Cambodjaanse rege ring haar standpunt bekend te ma ken naar aanleiding van berichten over massamoorden in Cambodja. Ook vraagt de organisatie de Leiders in. Pnom Penh om vertegenwoordi gers van Amnesty in het land toe te laten. WENEN. Begin april komt er dn de Oostenrijkse hoofdstad een telefoon diénst voor kinderen. Aan de andere kant van de „'kindertelefoon" zal een vertegenwoordigster van het bu reau jeugdzaken van de gemeente, antwoord geven op vragen van het grut en zal dit ook helpen bij zijn schoolproblemen. BEIROET VERENIGDE NA TIES JERUZALEM CAIRO. De Palestijnse leider Yasser Arafat heeft de Verenigde Naities laten we ten alles te zullen doen om de V.N. vredesmacht de kans te geven haar taak uit te voeren. De PLO-leider deed deze belofte na een onderhoud met de commandant van de vredes macht in Libanon majoor-generaal Emmanuel Erskine. Advertentie LINDENLAAN 3 01870-3477 MICDELHARNIS Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 2 APRIL NED, 1: Nu een avontuur van Tom en Jerry volgt een editie van All you need waarin het tijdperk van de glitter is aangebroken, naast beelden van spektakulaire licht shows en reusachtige synthesizers, vallen er opnamen te zien van Da vid Bowie, Alice Cooper, Ermerson Lake and Palmer, Gary Glitter, Erich Clapton en Labelle. Verbeter de wereld is lie lit el van een doku- mentaire over de Bond zonder naam die dit jaar het veertigjarig jubi leum viert. Voorts een blijspel iwn de Franse schrijver Dorin, getiteld een vuile egoïst, met Guus Hermus, Ko van Dijk, Leontien Ceulemans en Paul van Gorcum in de hoofd rollen. Het stuk gaat over een zeke re Lionel, die zijn geld, en dat is niet weinig verdient in de kunst handel. Hij heeft een echte butler, niet James maar Victor geheten en een kokkin, Ambroisine Lionels medemensen zijn er echter van overtuigd dat zijn leven niet louter uit rust mag bestaan en zeer inkom pleet -is. Hij wordt zelfs regelmatig voor egoïst uitgemaakt. In Heel de mens vertelt Hans Dorresteijn hoe hij zijn moeilijke jeugd heeft ver- iverkt. Tot besluit Zingenderwijs, waarin liedjes die te denken geven, ditmaal over de lente handelen. NED. II: Als gewoonlijk begint het zondagmiddagprogramma met een aflevering uit Het paradijs der dieren waarin vandaag aandacht wordt besteed aan de zogenaamde weide eigenschappen. In Waar hoor ik thuis? toont Jamei dat niet de Marokkaan, maar de toerist het ste reotype beeld van de fez bepaalt. In Sprekershoek spreekt de Verenigin-g Botterbehoud, waarna de uitzending wordt voortgezet door Studio Sport, Van gewest tot gewest, Kijken naar kinderen en Sesamstraat. In Artse nij wordt aandacht besteed aan wratten en aan de hartweek. Na de tweede helft van Studio Sport komt de VPRO met een aflevering van Het is weer zo laat, waarin Waldo met een ekonomische krisis te kampen heeft: er komt geen pu bliek: Of dat niet genoeg is, komt zijn dochter Petra hem ook nog eens lastig vallen. De platte jungle is de titel van een film over de Wadden- Advertentie Donderdag 6 april, 20.00 uur, Nederland I: Peter Schaap. Naast Peter Schaap staat in dit programma ook Barbra Nielsen die in het dage lijks leven lerares Engels en Duits is op een avondschool voor ouderen. Het nieuwe intermeubel woonmagazine 1978 is uit. Gratis verkrijgbaar Tevens een woonplanmap voor uw interieurplannen. meelstraat 31 zierikzee zee. Om een kompleet beeld te ge ven van dit wat uitzonderlijke ge bied, dat beschermd' dient te wor den, werd gepraat met de meest uiteenlopende lieden. In Mary Hart man probeert Mona aan Mary uit te leggen hoe een sextherapie in zijn werk gaat. ZONDAG 2 APRIL NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 15.30 Teleac; 17.00 't Is maar een vraag; 18.15 Teleac; 18.50 Paspoort; 19.00 Nieuws; 19.05 Tom en Jerry; 19.15 All you need; 20.05 Verbeter de wereld; 20.30 Een vuile egoïst; 22.35 Heel de mens; 23.05 Zingen derwijs; 23.15 Nieuws. NED. II: 16.00 Nieuws; 16.02 Pa radijs der dieren; 16.30 Waar hoor ik thuis?; 16.55 Sprekershoek; 17.10 Studio Sport; 17.55 Van gewest tot gewest; 18.10 Kijken naar kinderen; 18.25 Sesamstraat; 18.50 Artsenij; 19.20 Studio Sport; 20.30 Nieuws; 20.35 Het is weer zo laat;21.05 De platte jungle; 22.35 Mary Hartman; 23.05 Nieuws. MAANDAG 3 APRIL NED. I: Was het kort geleden De man van zes miljoen die de rol schaatsen onder moest binden nu zijn het Charles Angels die zich op de wieletjes wagen, nadat de kam pioene Karen Jasonzich heeft dood gereden. In Simonskoop wordt aan dacht besteed aan Wim Verstappens nieuwe film die werd gemaakt naar Vestdijks boek Pastorale 1943. Voorts een aflevering uit de Duitse Krimmiserie Tatort. In deze afle vering komt een zekere Jaczek vrij, die jarenlang heeft gezeten in ver band met een gewapende overval. Kommissaris Konrad vertrouwt hem echter voor geen cent en houdt hem, terecht zoals later blijkt, in de ga ten. Daarna Theo Olof presen teert Peter Iljitsj Tsjachaowiski en Nadejda von Meck. Na afloop hiervan volgt een uitzending van Symbiose, waarin de nood van mijnwerkersgezinnen aan de orde komt. NED. II: Aangezien zij nog altijd geen vrede gesloten hebben volgt opnieuw een fikse ruzie tussen Tom en Jerry en zij werden gevolgd door een minder intelligent duo, Peppi en Kokki. Daarna de Muppet show waarin de zanger en komiek Jim Nabors te gast is. Hij zingt de lied jes Gone with the wind, en Thank god I'm a country boy. In de vier de aflevering van Het verbond van de haat, wordt John Ferrier door de rechtbank niet beschuldigd van moord, tot ergernis van de plaatse lijke bevolking. Hij steekt zich op nieuw in de nesten, wanneer hij toe geeft aan zijn verlangen naar Jen ny. In Hij en zij, is de tiende trouw dag van Robert en Helen aangebro ken. Een groot feest wordt voorbe reid, maar helaas, en hoe kan het' ook anders, er komt iets vervélends tussen. Vervolgens Sanford én zoon, waarin Julio en Fred twisten over de verdeling van grond. Tenslotte - volgt nog de aktualiteitenrubriek. Brandpunt. MAANDAG 3 APRIL NED. I: 18.20 Teleac; 18.50 Fa beltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Charlie's Angels; 19.48 Simonskoop; 20.10 Tatort; 21.37 Journaal; 21.55 Theo Olof presenteert; 22.50 Sym biose; 22.59 Nieuws. NED. II: 18.50 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Tom en Jerry; 19.09 Peppi en Kokki; 19.24 De Muppet Show; 20.00 Journaal; 20.27 Het vet- bond van de haat; 21.17 Hij en z{j 21.40 Sanford en zoon; 22.05 Brand punt; 22.45 't Zand 33; 23.10 Socute-' ra; 23.25 Nieuws. door G. FRANSSEN Of hadden ze daar wat anders mee op het oog? Blijven verder nog die Bronsa over, alsmede Job Generuis en Zager. Ook dit klopt ergens niet, want Bronsa heeft een leidende funktie in een klein che misch bedrijf, dat bepaalde halffa brikaten betrekt van Pharmolin. Hij behoort zodoende tot de staf. Als beide patroons er niet zijn - en dat gebeurt wel eens volgens Bronsa's eigen woorden - is hij de verant woordelijke man in het bedrijfje. En zo iemand gaat om met een louche figuur, afkomstig uit het be ruchte doodlopende straatje op de grens van Tefelingen en Boshagen, het Vermaningseind. Bronsa verliest zijn horloge, maar Job vindt het en verliest het op zijn beurt vlak bij het Vermaningseind in de berm van de Straatweg. Op enkele meters af stand van de abri, waar Van Hal verdingen en zijn zoon op die vroe ge ochtend zijn ontvoerde dochter terugvond. Die dag maakt hij de rekening op voor Van Halverdingen. In ieder ge val heeft hij er wat mee verdiend. Maar de zaak zelf laat hem niet los. Hij piekert er de hele dag nog over, tot ergernis van zijn vrouw, want ze weet uit ervaring, dat ze hem dan toch niet uit zijn concentratie krijgt, met geen mogelijkheid. 's Avonds gaat Beckers naar de zaak van ome Jaap Schalkjaar, waar hij al ongeveer als stamgast wordt begroet. Bronsa is er ook al. Ze groeten elkaar en drinken een biertje. Bronsa zegt: „Ze hebben die snuiters, he? Die de dochter van Van Halverdingen hebben ontvoerd. Daar heb ik grietdorie nog een paar dagen voor vastgezeten, moet je wat? 't Blijken twee chemici te zijn, die in het lab van Pharmolin werken. Gewoon ordinaire bedrijfs- spionage. Laat ik je eerlijk vertel len. dat ik er al zo'n vermoeden van had, wil je dat wel geloven? Toen ik hoorde van die ontvoering, dacht ik meteen: ze maken wat bij Phar molin, waar anderen nieuwsgierig naar zijn geworden. En proberen op deze wijze een soort chantage te plegen. Het begint met een proef- ontvoering en als de heren er de ge legenheid voor hadden gehad, zou er nog wel wat meer uit de bus zijn gekomen. Morgen bel ik die Van Halverdingen op; het minste is, dacht ik, dat die vent zijn excuus tegenover mij maakt: Of niet soms?" Beckers is het natuurlijk hele maal met zijn nieuwe „vriend" eens. Bronsa zegt verder: „Hel zou misschien best interessant zijn om er achter te komen, wat voor gehei me formules ze het bedrijf uitge smokkeld hebben. En wie de be langhebbenden waren. Het zal de vraag zijn of de justitie er ooit ach ter komt. In de regel maken in der gelijke affaires de kleine deelne mers de fouten en kunnen de gro ten achter de schermen blijven. Let eens op mijn woorden." Ook nu beaamt Beckers, dat de man wel eens gelijk kan hebben. Een minuut of wat later komt ook Job binnen. Hij komt er bij zitten en drinkt een biertje en weet dan te vertellen, dat Zager vanavond niet komt. En denkelijk heel wat avon den niet. Job kijkt Bronsa veelbe tekenend aan en Bronsa begint dan te knikken en lacht. „Is het weer zover met hem? Wat was het nu?" Job haalt de schouders op. „Weet ik niet. Zaterdagnacht hebben ze hem van zijn bed gelicht." Bronsa kijkt nadenkend voor zich uit. „Misschien valt het nog mee; de vorige keer heeft hij er zich ook uit gesmoesd en was hij binnen een week weer thuis." Job antwoordt: „Ik hoop 't voor 44 hem, maar ik zie het nog niet zit ten, Wout." Beckers is een scherpe opmerker. Het is voor de eerste keer, dat Job Bronsa bij zijn voornaam noemt. Dat geeft hem te denken. En. hij snapt natuurlijk tevens, dat Zager gearresteerd is. Er blijkt die avond geen vierdë man beschikbaar te zijn, dus wordt het een spel, dat ze met z'n drieën kunnen doen. Maar de juiste stem- ming wil niet komen. Na een uurtje houden ze ermee op, drinken en ro ken. Job kijkt Beckers aan en vraagt: „Wat doe jij eigenlijk? Waf' is jou specialiteit?" Beckers grinnikt, op zijn stijve' knie wijzend. „Wat kan ik hiermee? Af en toe een klusje," fantaseert hjj. In het midden latende, wat hij hier mee bedoelt. Job geeft niet dadelijk antwoord, maar het ontgaat Beckers niet, dat Bronsa en de jongeman een veelbe tekenende blik uitwisselen. Pas als- Beckers aanstalten maakt om naar huis te gaan, komt ook Job over eind. „Laat maar, ik betaal van avond wel." zegt hij. „Als je ten minste naar het Vossepad moet." Beckers heeft dat weggetje ge noemd als zijn domicilie, maar heel voorzichtig antwoordt hij: „Ik ga tenminste wel die kant op." „Oké. rijd ik mee." Met een hand zwaai nemen ze afscheid van Bron sa, die alleen achterblijft en van de kastelein, die even joviaal terug groet. Even later zijn ze buiten en lopen naar de wagen van Beckers. Zwijgend stappen ze in en zwijgend rijdt Beckers weg. Met de jongen naast zich. Maar als ze de straat uit rijden, vraagt Job: „Heb je daar bergruimte? Aan het Vossepad?" Beckers begrijpt terstond, waar Job heen wil. Zager is waarschijn lijk heler cn is opgepakt. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9