Eerste winkeltje in Concordia- winkelcentrum opent de deur Toernooi voor leerlingen basis scholen op Schouwen-Duiveland André de Ruiter behaalde gedeelde eerste plaats met zijn hond Sjors De Pupekop" STREEKNIEUWS AmroPrivérekeningi !®J INGEZONDEN STUKKEN ONZE PUZZELRUBRIEK Het winkeltje zal 's morgens reeds om kwart over zeven open zün. „Als service tegenover de mensen, die vroeg naar hun werk moeten", ver telt Kees Bü de Vaatc. HU vond het passend de kiosk een Zeeuwse naam te geven. Bovendien zal in de etalage aan de Appel markt zij de een aantal antieke pijpenkoppen tentoongesteld worden. Met de opening van „De Pupekop" is wederom een klein stukje van het vroegere „Concordia" tot leven geko men. Kees en Corrie Bij de Vaate achter de toonbank in hun winkeltje „De Pupe- 1 kop'. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 30-3. Kees en Corrie Bij de Vaate open den donderdag hun kioskwinkeltje „De Pupekop" op de hoek Appelmarkt/Havenplein. DEN HAAG. Koningin Juliana en de secretaris-generaal van de Vere nigde Naties, Kurt Waldhcim, zullen aanwezig zyn bü de officiële inge bruikneming van de uitbreiding van het Vredespaleis, dinsdag aanstaan de. UTRECHT. Een aantal operatieve ingrepen kan met behulp van acu punctuur worden uitgevoerd, al ver dient deze methodiek alleen in een gering percentage de voorkeur bo ven normale anesthesie. DEN HAAG. De invoering van Arbeidsbureaus Nieuwe Stijl (ANS) wordt voorlopig opgeschort. Minister Albeda van sociale zaken heeft dat donderdag gezegd in een gesprek met de bonden van overheidsperso neel. Dat heeft de Algemene Bond van Overheidspersoneel (ABVA) be kend gemaakt. EINDHOVEN. Staatssecretaris Van Eekelen van defensie is donder- jdag van Schiphol naar Washington (vertrokken. Hij zal tijdens zijn vijf daagse bezoek in Amerika onder (meer besprekingen voeren over de 'vervanging van het verouderde maritieme partouillevliegtuig (De Neptune). VELZEN. De ondernemingsraad van Hoogovens in IJmuiden heeft de reorganisatieplannen van de directie in grote lijnen afgewezen. De geko zen leden van de ondernemingsraad zijn er niet van. overtuigd dat 2.250 arbeidsplaatsen in IJmuiden zouden verdwijnen. MOSKOU. Twee leden van een dissidentenbeweging in de Russische Oekraine zijn donderdag veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en vijf jaar interne verbanning. Het zijn de 28-jarige Miroslay Marinovich en de 30-jarige Mykola Matusevich Zij zijn veroordeeld tot anti-Sovjet- propaganda en agitatie tegen' do staaf. BREST. De Britse supertanker Nordic Commander met 113.000 ton ruwe olie aan boord is donderdag aan de 'ketting gelegd en mag van de Fransen de Atlantische haven Donges niet uit zolang een van de twee ketels die stuk is niet is gere pareerd. PEKING. Een 22-jarige Chinees is in januari van dit jaar geëxecuteerd in Koenming >Ln de Ghineese provin cie Yoennan. Vier mensen zijn ter dood veroordeeld, maai- hebben nog twee jaar de tijd om in beroep te gaan. De verdadhten zouden dief- staLlen hebben gepleegd en premier Hoea Kwo-Feng beledigd hebben. TEL AVIV. De Israëlische minis ter van defensie Ezer Weizman heeft donderdag in Cairo twee uur met president Sadat van Egypte gespro ken zender dat enige vooruitgang werd geboekt in de richting van (her vatting van hot vredesoverleg tussen Israel en Egypte, zo heeft radio Cairo volgens meldingen uit fTeJ Aviv laten weten. BONN. De Westduitse afdeling van Amnesty International, de inter nationale organisatie die zich het lot van de politieke gevangenen op de wereld aantrekt, heeft de rege ring van de Bondsrepubliek en de Westduitse zakenlieden verweten het apartheidssysteem in Zuid-Afri- ka „op grote schaal" te steunen. TAFELTENNIS ZIERIKZEE Benoeming „Beter Wonen" Met ingang van 1 april 1978 is be noemd tot sociaal stafmedewerker bij de woningbouwvereniging „Be ter Wonen", drs. A. E. van der Lee te Groningen. De heer Van der Lee wordt belast met de voorlichting aan en het overleg met de bewoners, als mede de begeleiding van bewoners en woningzoekenden. Ger. Vrouwenvereniging De Geref. Vrouwenvereniging ver gadert op woensdag 5 april in de be- neden-kerkzaal aan de St. Domus- straat. Mevrouw N. Bom-van Beve- ren houdt een inleiding over het on derwerp: „De macht van de mens". RENESSE Opbrengst kollekte De kollekte ten bate van de Rheu- mabestrijding heeft een bedrag van f 1.220,opgebracht. BROUWERSHAVEN Kandidaten VVD De kandidatenlijst van de V.V.D. voor de gemeenteraadsverkiezing te Brouwershaven ziet er als volgt uit: i. Ph. J. van Ast, Brouwershaven; 2. J. K. Goemans, Zonnemaire; 3. P. C. S. van Hattem, Noordgouwe; 4. M. C. J. Mol, Dreischor; 5. mevr. E. Klompé-de Jonge, Dreischor; 6. mi'. A. Gast, Brouwershaven; 7. mevr. A. van Oeveren-de Wit, Zonnemai re; 8, mevr. J. C. H. v. d. Hoek- Moermond, Dreischor; 9. R. van Snippenburg, Brouwershaven. NIEUWERKERK Uitslag verkiezingen Bij de uitslagen van de provinciale statenverkiezingen werden CPN en PSP samengeteld. Deze partijen, die in Duiveland onder het hoofdstuk „overige partijen", samen 20 stem men haalden, kregen uitgesplitst de volgende uitslag: PSP 14 en CPN 6 stemmen. BRUINISSE „De Pupekop" is de eerste winkel, deel uitmakend van het Concordia- komplex, die zün deur voor hef pu bliek Opent. De officiële opening van het winkelcentrum zal plaatsvinden op woensdag 26 april aanstaande. Het winkeltje van Kees en Corrie Bij de Vaate heeft met zijn 17 m- verkoopruimte een intiem en gezellig sfeertje. De fi'isse plavuizen, de spot verlichting en het vrolijk oranjekleu rig behang dragen hiertoe bij. Archi- tekt Werenstein tekende voor het ontwerp van het interieur. Assortiment Het belangrijkste verkoopartikel in de kiosk is de tabakswaar. Men vindt er een ruime keuze sigaretten, siga ren, tabak en aanverwante artikelen als aanstekers en pijpen. Verder wordt een vrij breed scala van be kende tijdschriften aangeboden, evenals een aantal dagbladen. Wie een aardig kinderboek of een ont spannende pocket zoekt, kan ook te recht in „De Pupekop". De verpakte snoepwaren maken ook een aanzien lijk deel uit van het assortiment. Tenslotte treft men er een kleine sortering horloges aan. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND sc'hiedam. De gemeente Schie dam zal voorlopig doorgaan met haar pogingen de sluiting van de scheepswerf Gusto, onderdeel van het IHC-concern, te voorkomen. Dit ondanks het feit, dat de oproep aan alle betrokken overheden om de werf extra opdracht te verlenen, die in september van het vorig jaar werd gedaan, vrijwel niets heeft op geleverd. Advertentie Gehoord bij de Amro Bank. (5) f \/y Kollekte Stichting ,Het Hoogeland" In de week van 20 t'm 26 maart werd in Bruinisse een kollekte ge houden ten bate van de stichting „Het Hoogeland" te Beekbergen. De zeventien kollektanten haalden een bedrag van f 1.143,73 bij elkaar, waarvoor alle gevers hartelijk dank. Dit jaar werd voor het eerst met in tekenlijsten gckollekteercl hetgeen een groot verschil met de opbrengst van vorige keer (f 265,55) tot gevolg had. Nu moet ik dringend cm rekening betalenmaar ik heb geen geld meer op m 'n AmroPrivérckcningslaan Dat kunnen wc wel oplossen, meneer. Met een Amro Moment Krediet. Dan kunt u altijd even „rood" staan, als u 't maar ccn keer van tevoren afspreekt. Zo>j Amro I*rrvcrckanng, kan ik die nu ook gebruiken otn mijn studietoelage te ontvangen Natuurlijk, daar is een Amro Privérekening voor. En niet alleen voor ontvangsten maar ook voor uitgeven van uw geld. ZIERIKZEE, 30-3. Aan het door dc tafeltennisvereniging Scaldina don derdag in de sporthal Onderdak te Zierikzee georganiseerde tafeltennis- toernooi voor leerlingen van de ba sisscholen op Schouwen-Duiveland werd door een kleine 200 scholieren deelgenomen. van 2 april a.s. genoemd. De datum waarop deze trimtocht zal worden gehouden is zondag 9 april a.s.. Een ieder vanaf 14-jaar kan hieraan deel nemen. Inschrüfgeld moet voor deze tocht niet worden betaald. Bang voor pech behoeven de deelnemers niet te zyn daar een reparatiewagen de deelnemers (sters) vergezelt. VOLLEYBAL Programma voor vrijdag 31 maart: 19.50 uur: Kwiek II-Zeelandia II; Rabo Schouwén-L. en O. I; P.J.Z. III- Brandw. Kerkwerve II; R.K. Zieken huis II-R.K. Ziekenhuis I; 20.45 uur: Big S-MEVO I; Brandw. Kerkwerve I-Luctor; Neptunus-Tuinc. Noord- gouwe; P.J.Z. II-Reisb. v. OeVeren II; 21.40 uur: MEVO III-P.J.Z. I; R.T.M.-Mazda; de Putters-Onderdak; Z.V.O.-MEVO IV. DEN HAAG. Tegenover secretaris Bcyen (economische zaïken) heeft het Centraal Orgaan voor dé Economische betrekkingen met het buitenland zijn teleurstelling uitge sproken over de door de regering be kend gemaakte, maatregelen ter on dersteuning van de export. Di,t maakte het Centraal Orgaan dofi- derdag bekend. ZEVENHOVEN. In het Zuidhol landse Zevenhoven is donderdag de 22-jarige mevrouw C. M. D. visser uit Amsterdam in het verkeer omge komen. De vrouw reed mee in een auto die op een kruispunt op een an dere wagen botste. Eén van de au to's had volgens de politie geen voorrang verleend. Flitsen uit het buitenland BREST. Drie helikopters van de Franse marine hebben een geslaagd bombardemeht uitgevoerd op de Amoco Cadiz, zo hebben autoriteiten in Brest bekendgemaakt. De operatie die drie kwartier duurde was be doeld om alle olie die zich nog in de ruimen van de tanker bevond snel ler in zee te laten stromen. BEIROET. Een Palestijnse woord voerder heeft 'in Beiroet bevestigd dat Syrië de Falestijnen „bijzondere medewerking" geeft bij' het doorvoe ren van Arabische hulpgoederen naar de Palestijnse strijders in Liba non. Dit werd bekendgemaakt door het Palestijnse persbureau Wafa. Geneve. Nederland heeft don derdag op dc Gcneefsc ontwape ningsconferentie een voorstel inge diend om een permanente internatio nale ontwapeningsorganisatie in het leven te roepen die in het byzonder toezicht zou moeten uitoefenen op dc naleving van nieuwe verdragen voor beheersing van dc bewapening. De organiserende vereniging, waar van dertig leden aan de organisatie meewerkten, kan terugzien op een geslaagd toernooi dat op een vlotte wijze wez-d afgewerkt. De deelnemers die allen in poules waren ingedeeld, speelden in twee leeftijdsgroepen, n.l. van 8 tot 10 jaar en van 10 tot 12 jaar, met aparte groepen voor de jongens en de meisjes. Naast het propaganderen van de tafel tennissport bij de jeugd op Schouwen-Duiveland was dit toer nooi bij de tafeltennisvereniging Scaldina ook bedoeld als een repeti tie op de in januari van het volgend jaar te organiseren Zeeuwse kam pioenschappen te Zierikzee. Verloting Voor de deelnemers was er nog een gratis verloting, terwijl daarnaast ieder, nog een sticker kreeg aange boden. Bij de meisjes van acht tot tien jaar werd Mij rjon Heijnen uit Nij megen winnares, bij de jongens in deze leeftijdsgroep werd Stoffel van der Wekken uit Kerkwerve winnaar. Tanja van der Wekken uit Kerk werve eindigde op de eerste plaats bij de meisjes van tien jaar en ouder en André Romijn uit Zierikzee bij de jongens. hij dc Amro Bank staan zc altijd voor u klaar j. Voor 40 jaar ADVERTENTIE. Knippatronen, buitengewoon moderne patronen. Bij aankoop van stof, cadeau. De normale prijs bedraagt 35 cent. BROUWERSHAVEN. Zondagmid dag kwart over drie is nabij de tramremise alhier, voorbij een wis sel, een goederenwagen ontspoord en gekanteld. Persoonlijke onge lukken hadden daarbij niet plaats. Men is onmiddellijk begonnen met de wagon te lichten en in de rails te plaatsen, zoodat 2 uur daarna alles weder in orde was. SEROOSKERKE. Onlangs kwa menin Café Boot alhier een der tiental personen bijeen, om te trach ten een plaatselijke rijvereiiAging op te richten. Door toetreding van alle aanwezigen werd dit gestelde doél bereikt. HAAMSTEDE. Naar wij verne men zal de beroemde telepaath Jim Murray een experimentenavond gé ven in Hotel Bom a.s. Vrijdag met medewerking van de goochelaar Davola. OUWERKERK. Op de hofstede van den heer J. v. d. S. alhier is een zieke tiöé; vermoedelijk ten!gèv.ölge va.n een' Uier-infectie, gestorven. Mo gelijk is dit nog een nakomertje van het mond- en klauwzeer. Tévens kan worden gemeld dat zich hier weer verschijnselen Van genoemde ziekte zouden vèrtoonen. Men spreekt van een drietal gevallen. ZIERIKZEE. Blijkens een aan kondiging van de RTM in dit num mer, exploiteert deze maatschappij met ingang van Maandag een taxi dienst tusschen Bruinisse-dorp tramhalte en Zijpe. OUWERKERK. Dezer dagen is de goot langs de. ring vernieuwd. We vernemen verder, dat door het ge meentebestuur aan de firma W. is opgedragen de vernieuwing van de Zuidstraat. De hierdoor vrijkomen de oude klinkers zullen worden ge bruikt voor de bestrating te Viane. ADVERTENTIE. Gouda kaas zachte 20 5 cent per ons, Edam mer 35 cent per pond, Oude komijhe 7 cent per ons en volvette goudse 8 cent per ons. Jaarlijkse kollekte Hartstichting Het bestuur van de Hartstichting wil in de week van 3 tot 8 april weer haar jaarlijkse kollekte organiseren. De intensieve voorlichtingsaktivitei- ten gaan vruchten afwerpen. Uit re cent cijfermateriaal blijkt dat het sterftecijfer van Hart- en vaatziek ten gedurende de laatste jaren da lende is. Natuurlijk is ook het om vangrijke programma van door de Hartstichting gefinancieerde projek- ten (snelle hulp na hartinfarct, hart revalidatie bevordering, open hart- chirurgie en wetenschappelijk speurwerk mede debet daaraan. Duidelijk is echter dat door de Vrienden van de Hartstichting zich een wijziging aan het voltrekken is in het voedings- en leef patroon. Dit jaar wordt een aktie ingezet ter be strijding van de hoge bloeddruk. Ho ge bloeddruk is een ernstige risiko- gitarist en blazer speelt een belang- digingen aan hart, hersenen, ogen en nieren. Men kan lange tijd met hoge bloeddruk lopen zonder het tc weten Er zijn nl. geen symptomen Om meer bescherming tc verkrijgen van één op de vijf landgenoten die veelal ongeweten hoge bloeddruk heeft, voert de Hartstichting haar voorlichtingsaktie. Steunt u de Hart stichting zodat we aan dc winnende hand blijven in dc strijd tegen hart en vaatziekten. Hartstichting afd. Bruinisse SPORT Trimtocht over Schouwen-Duiveland BÜ het gisteren (donderdag) gepu bliceerde bericht over de flets trim tocht over Schonwen-Duiveland Is absusievclük de verkeerde datum HONDENSPORT Onder bijzonder slechte weersom standigheden behaalde André de Ruiter lid van de P.H.V. Schouwen en Duiveland met zijn hond Sjors op Tweede Paaödag een fraaie ge deelde eerste plaats bij politiehond wedstrijden te Hoeven (Noord-Bra bant). In afdeling I met o.a. zoeken, springen en volgoefeningen behaal de An'dré het hoogste aantal pun ten, nl.: 65. In afdeling III met o.a. het spek takulaire stehverk werden 343, punten vergaard, wat goed was voor een fraaie beker, die beschikbaar gesteld was voor de beste steller. Door dit resultaat eindigde André de Ruiter gelijk in puntenaantal mei de heer Klodz uit Uden. De heer Klodz is bekend als de kampioen van Nederland 1976, en reserve kampioen 1977. Na loting tussen beide heren kwam Klodz als win naar uit de bus. Gezien het bijzon der sterke deelnemersveld een fraai resultaat voor Sjors en zijn. baas. Onze Paaspu^zel blijkt geweldig aan te slaan, maar 'helaas 'hebben we moeten 'konstateren dat dit enigszins iben koste gaat vam de wekelijkse op gave. We 'hopen da u .daar u enthou siasme qdk weer, voor terug vindt deze week. De prijswinnaars zijn: Eerste prijs: Dt heèr J. Legemaatc Raveslootstraat 58 ZIERIKZEE Tweede prijs Mevrouw N. D. Kooman-Kooman Provinciale Weg 318 KERKWERVE 'De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. krasser; 6. graniet; 12. puur; 14. ijzer; 15l p.p.; 17. bekoorlijk; 20. mi; 21. set; 23. zes tien; 24. bon; 25. teer; 27. goot; 28. enkel; 29. nep; 31. hoeri; 32. e.d.; 33. barak; 35. mm; 36, snedig; 37. riche 39. al; 40. gebit; 42, ar; 44. Parijs; 46 las; 47. drama; 49. trek; 52. snor; 5? ons; 54. koekoek; 58. gek; 59. co.; 6C mandoline; 62. da; 63. raad; 64. sein; 66. trekker; 67. stukvat. VERTIKAAL; 1. kapster; 2. A.P.; 3. sub; 4. Suez; 5. erker; 7. rijles; 8. azijn; 9. nek; 10. Ir.; 11. twintig; 13. botter; 16. peen; 18. os; 19. R.I.; 20. moor; 22. tekenares; 24. boemerang; 26. redelijk; 27. gomhars; 29. nagel; 30. Paris; 33. big; 34. kit; 38. optocht; 41. balkon; 43. markant; 45. Arno; 48. moed; 50. ronde; 51. Zeist; 54. kaak; 55. ed.; 56. O.L.; 57. kneu- 60. mak; 61. eik; 63. re; 65. N.V. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: I. vierstemmig zangstuk; 6. R.K. geestelijke; 12. wandelboofd in zee; 14. soort pan toffel; 15. Ned. Spoorwegen (afk.); 17. voorzetsel; 18. vis; 20. onbepaald hoofdtelwoord; 21. tot rouwbeklag (afk.) (op vusitiekaartje); 22. zwem vogel; 24. rollende trap voor het vervoer van personen; 27. dunblade- riig gesteente; 28. groot ongeluk; 30. drijvende, stuwende kracht (figuur lijk); 31. gevoel voor hetgeen past of betamelijk as; 32. persoonlijk voor naamwoord; 33. antwoord betaald (afk.) (op telegrammen); 35. rivier in Utrecht; 36. en andere (afk.); 37. uitroep van' blijdschap; 38. deel v.h. jaar; 40. 'bijzonder goed; 43. letter v.h. Griekse alfabet 44. welpenleid ster; 46. niemendal; 48. dunne paal of staak met een dwarsklamp als voettrede; 50. voorzetsel; 52 num mer (afk.); 53. schaaktemr, 55. gelid (van soldaten); 56. soort onderwijs (afk.); 57. geregelde toestand; 59. deel van Europa; 61. deel v.e. schip; 63. dauw die zich op vaste voorwer pen (heeft verdicht en daar bevroren is; 64. onzin; 66. hoofdplaats van Ameland; 67. motorschip (afk.); 68. muzieknoot; 69. dwaas; 70. geheel de uwe (afk. Latijn); 72. sint (afk.); 73. wereldlijk priester van de Russische Kerk; 75. dichte menigte; 77. ge reedschap om spijkers uit te trekleer. 78. soort duif. VERTIKAAL: 1. zangvogel; 2. Am sterdams peil (afk.); 3. tocht te paard per fiets enz.; 4. kleverige stof; 5. bijwoord; 7. overblijfsel bij verbran ding; 8. zonder stevigheid; 9. door- tochtgeld; 10. voegwoord; 11. uitvoe ring v.e. muziekprogramma door een solist; 13. gekanaliseerd riviertje van Moerkapelle naar Rotterdam; 16. buikpotig weekdier; 18. rode vloei stof; 19. olifantssnuit; 21. tegenspoed; 23. 1000 meter (afk.); 25. voorzetsel; 26. paardeslee; 27. muzieknoot; 29. soort bonbon; 31. nogal 'groot; 34. geestelijke v.e. katholieke orde; 36. vrachtschip voor de binnenvaart; 38. onbepaald voornaamwooid; 39. voch tig; 41. knaagdier; 42. zangstem; 45. ploegleider; 47. groef, diepsel in hout 48. hoofddeksel; 49. pistoolfoedraal; 51. bedrag dat voor iets betaald wordt; 54. samengcsteld'bloemige plant; 56. zangvogel; 58. 0,1 meter (afk.); 59. rivier in Italië; 60. de on bekende (afk. Latijn); 62. voorzetsel; 64. stamloze moeraspalm; 65. halmen van gedorst koren; 68. insekt; 71. hoogste punt; 73. per procuratie (afk.); 74. voegwoord; 75. titel (alk.); 76. Militaire Politie (afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4