Hypermoderne polikliniek voor Zweedse Rode Kruisziekenhuis Stemmen staken over voorstel verhoging V.V.V.-subsidie Dorpsgemeenschap organiseerde eierzoekwedstrijd voor de jeugd VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te NOORDWELLE j Paasrit van m.a.c. Sparta werd een groot sukses 'n Ei hoort erbij 4 Koploper in Nederland STREEKNIEUWS Gemeenteraad Bruinisse ZIERIKZEE, 30-3. Siiuls enkele weken worden poli- kliniek-patiënten bij het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierkzee ontvangen in een splinternieuwe hy permoderne ruimte. Op 10 maart kwam de duizend m2 grote polikliniek klaar - op enkele inventarisstukken na - en dat betekent dat patiënten nu op een heel wat prettiger, komfortaheler maar ook efficiëntere ma nier geholpen kunnen worden. Een officiële opening zal er dit keer niet komen. Wel zal de Raad van Bestuur van het ziekenhuis na de eerstvolgende vergadering de nieuwbouw gaan bezichtigen. Direk- teur C. G. Langelaar: „Wanneer op volksgezondheid bezuinigd moet worden, is het vervelend wanneer je geld uit gaat geven aan officiële ope ningen". Voor het publiek en het personeel maakt dat ook weinig verschil. Na twee jaar bouwaktiviteiten en ja renlang behelpen met toch een wat kleine en niet „up to date" poli is de uitbreiding een hele verbetering. „We zijn er erg gelukkig mee en ik dacht dat ook het publiek kontent is", zegt de heer Langelaar. „Het is natuurlijk nog een beetje zoeken, maar er zit een receptioniste achter de balie, die iedereen de weg wijst". Verder is ook alles met bordjes dui delijk aangegeven. Haalbaar Het Zweedse Rode Kruis zieken huis kreeg de polikliniek, omdat een uitbreiding van het aantal bed den er niet in zat. Het ziekenhuis heeft nu 80 bedden en streefde naar vermeerdering met 24 bedden. Dat zat er van. rijkswege echter niet in en zo kreeg het ziekenhuisbestuur van het kollege voor de ziekenhuis voorziening - een adviesorgaan voor het ministerie - te horen, dat een nieuwe, hypermoderne polikliniek wel haalbaar zou zijn. De hoop is, dat door deze polikliniek, de be hoefte aan een groter aantal bedden verminderd kan worden. In de poli kliniek, zo is de filosofie, kunnen in bepaalde gevallen patiënten gehol pen worden, die anders zouden moeten worden opgenomen. „Dat moeten we afwachten", meent de direkteur. „Geeft de poli geen verlichting, dan blijven we bij onze aanvraag voor 24 bedden meer". V oorzieumgeii Het kollege voor ziekenhuisvoor zieningen maakte op verzoek van het bestuur een schets voor de poli kliniek, die door architektenbureau v. d. Linden uit Amsterdam - ook de ontwerper van het ziekenhuis - werd uitgewerkt. De toestemming was er toen snel en in 1976 kon aan nemer Stegink uit Vlissingen met de bouw beginnen. In plaats van de vier polikliriiekkamers heeft in de nieuwbouw iedere specialist zijn eigen spreekkamer, onderzoekka- mer, behandelkamer en voldoende kleedruimte. Er zijn twee poliklini sche operatiekamers en een gipska- mer en verder allerlei voorzienin gen zoals een toilet speciaal j voor rolstoelpatiënten, een kinder wacht kamer met kindermeubels en kin dertoilet en in de ontvangstruimte zijn faciliteiten als een koffiebar, een telefooncel, garderobe enz. „Ik geloof dat we een koploper in Nederland zijn wat opzet en inrich ting betreft". NOORDWELLE, 27-3. Tweede paasdag werd door de Dorpsgemeen schap Noordwclle een elerzoekwed- stryd voor de jeugd georganiseerd. Om 9.00 uur verzamelden zich in het dorpshuis 29 deelnemers en van daar uit vertrok men in drie leef tijdsgroepen naar het sportveld waar de papieren eieren waren ver stopt. Degeen die de meeste eieren vond kon rekenen op een leuke prijs. Dit bracht dan ook de spanning en na enige tijd was het een gehol en gedraaf van jewelste. Nadat de cir ca 225 eieren gevonden waren, begaf men zi9h terug naar het dorpshuis waar de prijsuitreiking plaats vond. Groep tot en met 6 jaar: 1. Erwin Tangeman; 2. Annemarie Deïst; 3 en 4 Ralf Schoneman en Marcel Berre- voets. Groep 7 tot en met 10 jaar: 1. Chris Schoneman; 2. Arthur de Glopper; 3. Betsie den Boer. Groep boven 10 jaar: 1. Peter Jon ker; 2. Ad Wesdorp; 3. Jolanda Wes- dovp. Verder was er voor alle andere deelnemers een leuke verrassing. Advertentie Wij zoeken een slevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of lelefonsch aan het kantoor van de Zerikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer 5 J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255. na kantoortijd (01119) 660. De nieuwe polikliniek past architek- tonisch uitstekend bij de rest van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) kenhuis en er verder ook veel be- hag'elijker uitziet, is met frisse kleu ren gewerkt. Het wit met graniet heeft plaats moeten maken voor een aankleding die er op uit is de patiënt op zijn gemak te stellen. De ruimte van de voormalige poli kliniek kan ook goed gebruikt wor den in het ziekenhuis. Er wordt ge dacht aan uitbreiding van het labo ratorium en de afdeling physiothera- pie en voorts wordt in overweging genomen om een poliklinische ver loskamer in te richten. Voorlopig is nog geen- uitbreiding van het personeel nodig, alleen enke le extra huishoudelijke hulpen voor het schoonhouden van de nieuwe ruimte. De poli staat onder leiding van het hoofd van de operatiekamer, broeder N. ter Wolde. De bouwkosten waren ruim twee miljoen gulden. Aankleding In de polikliniek, die een lager pla fond heeft dan de rest van het zie- ZIERIKZEE Schoolkrant De Praatpaal Zojuist verscheen de gezamenlijke uitgave, van kleuterschool de Woel waters en basisschool de Theo Thijssenschool, de schoolkrant „De Praatpaal." Onder de rubriek Kleu ter allerlei wordt onder meer ver meld, dat de kleuterschool nieuwe meubels heeft aangeschaft. Ook ontbreken de komische kleuter-uit spraken niet. In het artikel Uit de school geklapt worden allerlei me dedelingen gedaan, onder andere worden de data van de schoolreisjes enj -kampen bekend gemaakt. Voorts een verslagje van de natio nale boomplantdag en een aankon diging, dat de gehele Theo Thijssen school 17 april in de Concertzaal een uitvoering zal bijwonen van het kindertheater „Limburg", met de Dolle avonturen van Tijl Uilen spiegel. Vervolgens Voetbalnieuws en de bijdrage Basisschool-Middel bare school, van een oud-leerlinge, waarin de sfeer van de middelbare school geschetst wordt. Tot slot de Puzzelhoek. De krant is voorzien van illustraties van de leerlingen zelf. Motor op Iraktor Woensdagmiddag te 16.00 uur reed W. J. G. v. O.-V. uit Kerkwerve met een tweewielig motorvoertuig tij dens een examenrit voor haar rijbe wijs in het Groene Weegje achter op een traktor met aanhangwagen, ei gendom van Aann. mij Visser en Smit te Papendrecht en bestuurd door G. S., eveneens uit Papen drecht. Mevr. v. O. reed over het Groene Weegje toen de traktor stil stond. De traktor begon toen achter uit te rijden, waarna de botsing volgde. Er ontstond materiële scha de aan beide voertuigen. Opbrengst kollekte De kollekte ten bate van de Stich ting De Zonnebloem heeft een be drag van f 2.005,opgebracht. Har telijk dank aan gevers en medewer kers (sters), die dit resultaat tot stand hebben gebracht. HAAMSTEDE Annita moest stemmen Het gezin P. v. d. Berge-v. d. Weel keek raar op toen het in plaats van twee - dit jaar drie - oproepen kreeg om le gaan stemmen. De derde op roep was voor dochter Annita. Op de oproep stond keurig de volledige naam Anton ia Maatje v. d. Berge, geboren 23 december 1975. Woensdag arriveerde Annita aan de hand van vader en moeder in het stemlokaal in de voormalige huis houdschool „De Schutsc" mot in de hand de oproepkaart, die zij keurig aan de voorzitter van het stembu reau de heer L. Tieleman overhan digde. Zij kreeg daarop een blanko stukje papier uit een blocnote dat zij in de bus mocht stoppen. Zo trots als een pauw verliet zij hel stembureau en wilde snel naar huis toe. Doch als dankbaarheid dat ze zo trouw naai de stembus was gekomen, kreeg ze van het stembureau een sinaasappel en een appel. Dat de computer niet altijd feilloos werkt bleek wel uit deze mechanische misser. RENESSE Diefstal in manege Heden (donderdag) morgen om streeks half zes werd eigenaar N. J. B. van manege „Grol" aan de Stoof- weg opgeschrikt door enig lawaai. Toen hij polshoogte ging nemen zag hij enkele personen wegrennen in de richting van het woonwagenkamp. Bij nader onderzoek bleek zijn win kel te zijn opengebroken en een gro te hoeveelheid groente, fruit en si garetten gestolen te zijn. De politie, die wei'd gealarmeerd, vond de ge stolen goederen terug in een niet in gebruik zijnde caravan op het woon wagenkamp. De daders zijn nog on bekend. KERKWERVE N.J.N.-kamp In een loods bij de Flaauwersin- laag logeerden deze week veertig NJN-ers van de afdelingen Rotter dam en de omgeving van Rotterdam, zoals Gouda, Dordrecht enz. De NJN-ers kwamen naar de omgeving van de Heerenkeet om daar met de strandwerkgroep, zoals dat heet te „kaderen". Het was de bedoeling om jonge leden de fijne kneepjes van strandwerk bij te brengen. Er wer den in de afgelopen dagen heel wat onderzoekingen verricht en in de Oosterschelde werdi het schepnetjes en fuiken onderzoekingsmateriaal gezocht, wat onder meer tijdelijk in een zoutwater aquarium werd on dergebracht. De bedoeling is dat de gegevens en dat na de afsluiting van de Oosterschelde vergelijkend on derzoek wordt verricht. Tijdens het bezoek zijn ook kontakten gelegd met de afdeling Zierikzee van de NJN. BROUWERSHAVEN Feestavond sportvereniging De Algemene Sportvereniging Brouwershaven houdt zaterdag 1 april haar jaarlijkse feestavond voor leden en donateurs in het Tonnen- magazijn. Door eigen krachten wordt opgevoerd het toneelspel „Amor richt zijn pijlen zelf" Met een grote verloting en bal na wordt de feest avond besloten. Oud papier Zaterdag aanstaande haalt de spoi'tvereniging weer oud papier op. Gebundeld gereed zetten bevordert een vlotte afvoer. DREISCHOR Afscheidsfeest kursisten Duitse les Morgen (vrijdag) wordt in het Dorpshuis een afscheidsfeest gehou den voor de mensen, die de afgelo pen jaren Duitse les hebben gevolgd bij mevrouw G. Neubacher. De do- NIEUWERKERK, 27-3. Ruin» hon derd automobilisten verschenen Tweede Paasdag aan de start om deel te nemen aan de gczcllighcids- rit van de M.A.C. Sparta. Deze rit, welke gesponsord werd door het garagebedrijf P. A. Re- meeus, BMW-dealer te Ouwerkerk, was uitgezet door de familie Alle- mek'inders en Paauwe. Bij de start ontving elke deelne mer als pa as verrassing een doosje met tien paaseieren, Door de sponsor waren voor deze rit heel wat prijzen beschikbaar ge steld, welke na afloop dn „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk werden uitgereikt. Prijswinnaars De voornaamste prijzen gingen in de A-klasse naai-: 1. C. Kloosterman 86 str.p.; 2. G. T. Timmerman, 95 str.p.; 3. A. M. Westveer 123 str.p.; 4. Iz. Bogte 142 str.p.; 5. J. Tuinman 151 str.p.; 6. J. C. Goudzwaaid 153 str.p.; 7. mevr. De Vos 164 str.p.; 8. Ch. Schaap 167 str.p.; 9. N. A. Tuinman 171 str.p.; 10. F. Schuilingh 177 str.p. In de B-klasse, werden de prijzen gewonnen door o.a.: 1. M. C. Boo- gert 197 str.p.; 2. A. v. d. Maas 198 str.p.; 3. L. Stoutjesdijk 199 str.p.; 4. P. Donselaar 221 str.p.; 5. A. de Rijke 227 str.p.; 6. R. F. Weijers 240 strp.; 7. K. J. v. d. Velde 245 str.p.; 8. Van Veghel 247 str.p.; 9. C. F. Kater 249 str.p.; 10. C. H. B. Weijers 254 str.p. De poedelprijs ging deze rit naar A. Ketting te Noordgouwe met 565 strafpunlen. cente ziet zich genoodzaakt te stop pen met het geven van deze Duitse lessen. Geslaagd •De heer H. P. Neubacher slaagde voor Ihet prakt ij k-examen montage- bankwerken, voortgezet onderwijs. NOORDGOUWE Opbrengst kollekte De kollekte voor de rheumabestrij- ding heeft een bedrag van f 375, opgebracht. OUWERKERK Exkursie krekengebied Zaterdag 8 april organiseert de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland een exkursie door het Krekengebied van Ouwerkerk. De start vindt plaats vanaf het parkeer terrein bij restaurant „De Vier Ban nen". Opbrengst Rheuma-kollekte Onlangs werd in het doip Ouwer kerk de Rheuma-kollekte gehouden, de opbrengst bedroeg f 480,65. NIEUWERKERK Schoolkrant „de Molenwiek" Vlak voor de Paasvakantie kwam het tweede nummer uit van de Mo lenwiek, de schoolkrant van de School met de Bijbel te Nieuwer kerk. Deze editie is in de vorm van een informatieblad uitgegeven. De reden hiervan is, dat vele zaken niet bekend zijn bij de ouders van de leerlingen. In dithummer staan al le namen, adressen en telefoonnum mers van het bestuur, het onderwij zend personeel en van de ouderkom- missie vermeld. Voorts heeft de heer G. R. J. van Heukelon, hoofdonder wijzer, een stukje geschreven over rapporten, de kontaktavonden, over bijbels, schoolkeuze, testen, en over diverse vernieuwingen en verande ringen in het onderwijs. In het arti kel van de heer J. van Sluis, onder wijzer, worden de schooltijden, de vakanties vermeld, voorts over Advertentie schoolsparen, het zendingsgeld, de bibliotheek en tot slot de schoolreis jes. Onderwijzer de heer G. J. Zwart gaat uitvoerig in op het zingen, de blokfluitlessen en het schoolkoor. Tenslotte geeft mevrouw De Reus- Hannewijk goede informatie over de Grote stap naar de basisschool. Paaswerk door zondagsschoolkinderen In de Paasmorgendienst van zon dag 26 maart hebben kinderen van de zondagsschool enkele liederen gezongen in de Ned. Hervormde kerk te Nieuwerkerk. Na afloop van de dienst hebben een aantal kinde ren fruitbakjes bij zieken bezorgd. In sommige gevallen werden door de leerlingetjes nog toepasselijke liedjes gezongen bij het afgeven van het mandje. Zaterdag zijn de vruch ten welwillend afgestaan door de ouders van de kinderen van de zon dagsschool. Dat één cn ander ge waardeerd werd, behoeft nauwelijks vermeld te worden. BRUINISSE, 24-3. In het kader van het dehat over de VVV, tijdens de jongste raadsvergadering, ging de heer Jumelet in op de door de heer Bal ter zake ge maakte opmerkingen. Dc heer Jumelet merkte op de V.V.V. altijd een goed hart te hebben toe gedragen, „maar Bruinisse heeft zjjn rckrcatic al binnen". Hy vervolgde, dat Bruinisse zelf niets meer te bieden heeft, zodat de door V.V.V. gemaakte rc- klamc alleen Wiima betreft, die echter zelf rcklamc maakt cn niets van dc V.V.V. wil weten. De heer Jumelet was ook van me ning dat de uitgavenposten op de begroting van de V.V.V. wel wat minder konden, en dat het doel uit eindelijk voorbij geschoten wordt; eerst zorgen dat er meer akkomeda- tie te bieden1 is en dan reklaime gaan maken. „De festiviteiten die eerst voor de tekorten zorgden bij het V.V.V. zijn nu daarvan losgekoppeld en worden apart gesubsidieerd". De heer Verspoor vroeg wat dc gemeente denkt te gaan doen als het V.V.V. straks geen geld meer heeft en de tent sluit. Dc voorzitter zei dat Bruinisse destyds voor Tckrcatie heeft gekozen cn een van dc lasten daaruit voort vloeiend het V.V.V. is. Vreemdelin gen die dc gemeente binnenkomen stappen allereerst naar het V.V.V.- kanloor om inlichtingen. De voorzitter zei verder erg blij te zijn dat zoveel mensen vrije lijd op offeren om hun medemens de weg te wijzen. De heer v. d. Bos (SGP) vond dat de huidige subsidie niet zo laag is gezien de festiviteiten los gekoppeld zijn en apart gesubsi dieerd worden. Hij vond verder dat het tekort op de begroting van het V.V.V. wel wat onwezenlijk was. "Verhouding 3-3 P.ii hm in stemming brengen van de verhoging van de subsidie van het V.V.V. bleef dit steken «net drie tegen drie stemmen omdat de heer M. Meeuwsen wegens omstandighe den pas later ter vergadering kwam. Tegen stemden de SGP-fraktie en dc heer Jumelet. Dit punt zal nu weer een volgende vergadering be handeld worden. Nieuwe havenmeester Wegens het bereiken van dc 65- janige leeftijd van de havenmeester de heer A. Kok in augustus a.s. zal deze op 1 juli dc dienst verlaten omdat hij nog enkele weken vakan tie te goed heeft. De raad werd toe stemming gevraagd een advertentie te plaatsen omdat een inwerktijd van twee maanden in acht moet woiden genomen. Het voorstel van het kollege de weekenddienst van de nieuwe havenmeester te gaan beper ken kreeg niet dc volle instemming van de raad. Dc heer G. E. Houteka mer (SGP) zag liever dat er in de advertentie gesproken werd van geen dienst op zondag. Het kollege stelde dc raad voor geen jachten meer toe te laten in de vissershavcn. maar hiervoor een uit zondering te maken voor de drukke maanden juli en augustus. De voorzitter voegde hier nog aan toe dat er voorheen geen mogelijk heden' waren voor jachten om af te meren, maar dat Bruinisse nu twee jachthavens heeft. De heer Verspoor vond 'het een onbehoorlijk gedrag om een haven af te sluiten op zon dag. en vroeg hoe of men dit denkt te gaan uitvoeren, waarop de heer Jumelet zei door het plaatsen van een bord. By het in stemming brengen werd besloten dc vissershaven 's zondags te sluiten voor jachten cn een adver tentie te plaatsen waarin staat ver meld dat de havenmeester op zondag geen dienst heeft. Bij de behandeling van het nieuwe gewijzigde kontrakt voor het inge- bruikgeving van dc meergelegcn- heid voor jachten aan de water sportvereniging „Bru" merkte de heer Verspoor (alg. belang) cp dat hij liever gezien had dat twee per sonen uit Bruinisse in het bestuur zitting nemen inplaats van één zoals dat nu in het konlrakt is opgeno men. ^Interne zaak"' De voorzitter zei dat dit toch ei genlijk meer een interne zaak is van de verertiging en dat men dan ook nog Briiinissenaars er voor moet vinden, waarop dc heer Vei-spoor zei dat iemand kandidaat heeft ge staan maar door de leden weid weg gestemd. De heer Meeuwsen (PCG) vond een kontrakt van vijf jaar te lang cn zag dit graag wat korter. De voorzitter zei dat cr voor de raad altijd nog een mogelijkheid open is wijzigingen aan 1l' brengen wanneer dit noodzakelijk blijkt. Van de wa tersportvereniging was neg geen antwoord voor akkoord ontvangen op deze gewijzigde vergunning, maai de voorzitter zei met nadink dat van gcmeenlczijde geen enkele wijziging zal worden aangegaan, waarop dc raad met deze wijziging akkoord

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4