EVENEMENTENKOMMISSIE V.V.V. RENESSE HEEFT PROGRAMMA KLAAR Slachtoffers in Argentinië Baron Empain vrijgelaten Aandoeningen van Vietnam- veteranen Veel griepslachtoffers in de V.S. Weer satelliet uit baan? Paasboodschap op de Oostduitse televisie Reis president Carter Vakbonden en scheepswerven Weinig toeristen door slecht paasweer Conservatieve Volkspartij presenteert zich ook in Zeeland LIJST 8 DE MENSELIJKE PARTIJ DIE AAN MORGEN DENKT. HET REDELIJK ALTERNATIEF 2 Eventueel nog uitbreiding Arbeid en niet-aktief zijn Dode bij steekpartij Dieren in de bio-industrie Eindhovense wijk onder de poeder Sportvisser in Zeeland omgekomen AGEMDA RENESSE, 28-3. De evenelueiitenkommissie van <le VVV „Renes.se Vooruit" heeft voor het komend sei zoen een aantrekkelijk programma samengesteld. Een aantal evenementen staat nu al vast. Andere moeten nog op hun uitvoerbaarheid worden bekeken. NEW YORK, 25-3. Een Argentijns- Amerikaanse beweging voor mensen rechten zal op het Amerikaanse de partement van buitenlandse zaken een lijst afgeven met 10.000 namen van mensen die de afgelopen twee jaar in Argentinië zouden zijn ge dood, gevangen gezet of verdwenen. De beweging schat dat er in die pe riode 15.000 mensen zijn ontvoerd. PARIJS, 26-3. Baron Edouard Jean Empain (40), die 23 januari bij zijn Parijse woning werd ontvoerd is zondagavond vrijgelaten, zo deelt de politie in Parijs mee. De baren, die de Belgische natio naliteit heeft, ds president-direkteur van de industriële groep Empain- Schn eider. CHICAGO, 25-3. De Amerikaanse overheid onderzoekt of aandoeningen bij Vietnam-veteranen kunnen zijn veroorzaakt door de herbiciden die in Vietnam gebruikt zijn voor ontblade ring. Het gebruikte middel bevatte o.a. een kleine dosis van het dodelij ke gif Dioxine. De aandoeningen variëren van uit slag, gevoelloosheid in vingers en te nen tot kanker en misvormd nage slacht. Dit is meegedeeld door de „Vete- ranenadministratie" in Chicago. ATLANTA, 25-3. In de Verenigde Staten zijn als gevolg van de griep de afgelopen winter 6.700 mensen overleden. Dit heeft het Nationaal Centrum van Besmettelijke Ziektes in Atlanta in Georgie bekendge maakt. Voral de virussen „Texas-A" en „Victoria-A" hebben veel mensenle vens geëist. In 35 Amerikaanse sta ten is ook de „Russische griep" opge doken. BONN, 25-3. Heinz Kaminski, di recteur van het waarnemingsinsti tuut voor de ruimte in Bochum, West-Duitsland, zegt dat volgens de berekeningen de Russische aardsate- liet Cosmos 849 uit zijn baan raakt en omstreeks 20 april a.s. de damp kring kan binnenkomen. Het is een toestel van 10 meter lengte en een gewicht van 4,4 ton. Kaminski kan niet voorspellen waar delen van de satelliet mogelijk op aarde zullen inslaan. Op 24 januari j.l. kwam in Canada ae Cosmos 954 neer, die uitgerust was met een kerninstallatie. OOST-BERLIJN. 24-3. Bisschop Albrecht Schoenherr, hoofd van de Oostduitse protestantse kerk. heeft historie gemaakt met de eerste reli gieuze dienst op de staatstelevisie van Oost-Duitsland. Bisschop Schoenherr sprak de paasboodschap informeel uit aan het einde van een uitzending van de Jo hannes Passion. De uitzending was het resultaat van besprakingen die hij en andere kerkelijke leiders eer der deze maand hadden met de com munistische partijleider Erich Hon- neckcr. In de periode van 17 mei tot en met 6 september zal iedere woens dagmorgen een seizoenweekmarkt worden gehouden op de dorpsring. De kommissie buitengewone dien sten van de Nederlandse Hervormde Kerk .te Renesse houdt acht avonden te beginnen op woensdag 28 juni. Iedere week kan men dan in de kerk terecht tot en met 16 augustus. Het fanfarekorps Luotor et Emergo zal he>t Iceristenseizoen op 13 mei ope nen met een donateursconcert op de muziektent. „Öp fle fiets" Het evenement „Met de fiets de boer op" had vorig jaar veel sukses. Daarom is het ook dit jaar weer in ■het programma opgenomen. Wie wil kan meefietsen onder, leiding van de heren W. J. Kristelijn en W. Krijger op 27 juni, 4 en 8 juli. Wanneer er veel belangstelling bestaat, zullen nog meer data worden aangewezen. De deelnemers brengen per fiets een bezoek aan het boerenbedrijf van de heer A. J. Padmos. den. Hiervoor is men evenwel af hankelijk van waterstand en mede werkers. Evenals vorig jaar is het de bedoeling cm aan het eind van het seizoen een avond-tweedaagse te organiseren en verder gaan de ge dachten uit naar een taptoe. Het is neg onzeker of dit jaar rondleidingen kunnen worden geor ganiseerd door de tuinen rondom Slot Moermond. De heer W. L. Kris telijn zal de leiding van deze tochten hebben wanneer ze doorgaan. Er worden onderhandelingen gevoerd met de nieuwe huurder van het Slot. DEN HAAG. 25-3. Met behulp van verlofcoupons zou een stelsel geve- geld kunnen worden voor een andere verdeling van arbeid en niet-aktief zijn. In plaats van recht op werk of recht op arbeidsloos inkomen moet het gaan om recht op werk en be taald zinvol bezig zijn. Dit staat in een verkennende noti tie die de directie sociaal-cultureel werk van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft opgesteld- Daarin zijn ideeën ontwikkeld over de genoemde verde ling. Ze worden op het ministerie aL- gerond en zullen daarna in het over leg tussen verschillende departemen ten aan de orde worden gesteld. UTRECHT. Op het ogenblik is ongeveer zestien procent van de werkende vrouwen lid van een vak bond. Een paar jaar geleden was dat nog maar twaalf a dertien procent. Toch is er nog -t-n groot verschil met de mannen: van hen is ongeer 47 procent georganiseerd. Kermis Het bekende camplng-voetbal- tcurnooi'wordt, in principe gehouden van 19 tot en met 26 juli voor 10, 11 en 13 juli wordt de avonddriedaagse georganiseerd. Voor 22 juli staat naast de autocross, een demonstratie met Belgische trekpaarden op het programma en de jaarlijkse kermis wordt gehouden op 24, 25 en 26 juli. WASHINGTON. 27-3. President Cctrter begint dinsdag een buiten landse reis van een week waarbij hij vier Latijns-Amerikaanse en Afri kaanse landen bezoekt om de inte resse van zUn land voor de toekomst ygn de ontwikkelingslanden te tonen. Hij neemt zijn vrouw en een doch tertje mee. De landen die door de Amerikaan se president werden aangedaan zijn Nigeria, Liberia, Venezuela en Bra zilië. Tct de 'belangrijkste onderwer pen die hij daar bespreekt behoren olieprijzen, mensenrechten, handels- aangelegenheden en raciale konl'lik- ten in zuidelijk Afrika. Ringrijden Op 10 augustus is voor de tiende keer het ringrijden te paard aan de beui:t. Dit evenement verheugde zich de vorige negen keren altijd in een goede 'belangsteling van ruiters zo wel als van het publiek. Het evene- mentenseizoen zal op 18 augustus worden afgesloten met de traditio nele 1 ampionnenoptochtDe evene mentenkommissie streeft er naar dit jaa-r twee muziekkorpsen voor de begeleiding aan te trekken. Strandloop Er wordt verder nog gewerkt aan een aantal andere evenementen, waarvoor nog geen vaste datum is gesteld. Gedacht wordt aan een toertocht op de fiets en een excursie per fiets naar de molen op iedere maandagavond in het seizoen. Ook wordt gedacht aan een strandloop onder leiding van de heren K. Krij ger en G. v. d. Wiel. Men wil pro beren er een landelijk erkende loop van ,te maken. Binnen de evene mentenkommissie wordt eveneens gedacht aan strandmozaïekwedstrij- UTRECHT, 25-3. De Industriebon den NVV en NKV hebben vrijdag de directies van de scheepsbouwcon- cerns .RSV, IHC en Van der Giessen de Noord alsmede van het metaal concern VMF-Stork „dringend" uit genodigd om te komen praten over de werkgelegenheid. De besprekin gen zouden aanstaande dinsdag ge voerd moeten worden ten kantore van de Industriebond NVV in Am sterdam. Ook de Industriebond CNV en de Unie BLHP zijn voor bespre kingen uitgenodigd. GEERTRUIDENBERG, 26-3. De 17-jarige P. van Wingerden uit Dordrecht is zondagnacht gedood bij een steekpartij in een bar in Geer- truidenberg. Daarbij raakten nog drie jongeren gewond. Ze zijn opge nomen in een ziekenhuis in Raams- donksveer. De 17-jarige jongen uit Dordrecht overleed op weg daarheen, aldus de rijkspolitie. Van de gewonden heeft één een messteek in de buik, een an der een steekwond aan het hoofd. Bord in tuchtschool MOSKOU, 25-3. In het school gebouw op het terrein van de tuchtschool voor jongens in Ikrsja bij Moskou hangt een bord waarop in een paar lin nen de opvoedkundige politiek van de direktie is samengevat. Is het moeilijk, wij helpen. Als je niet iveet hoe, wij le ren het je. Als je niet wilt, zullen wij je leren. PEKING. Zondag heeft het Chine se ministerie van buitenlandse zaken een nota gepubliceerd, waarin een Sowjet-voorstel wordt verworpen voor een gemeenschappelijke verkla ring over de beginselen, die de we derzijdse betrekkingen bepalen" en een bijeenkomst van Chinese en Sowjet-leiders. DEN HAAG, 27-3. Er zijn dit jaar met de paasdagen slechts 700.000 buitenlandse bezoekers geweest. 250.000 minder dan een jaar geleden, teen de paasdagen twee weken later vielen, aldus het Nationale Bureau voor Toerisme in Den Haag. Oorzaak van dit slechte 'bezoek: in de eerste plaats het weer, dat het liet afweten, verder het feit dat de Fasen erg vroeg viel (sinds 24 jaar miet zo vrceg) en bovendien waren er geen bloeiende bollen. Dat dit laatste mede van invloed is op het bezoekerstal bewijst de donderdag jongstleden geopende nationale bloemententoonstelling Keukenhof, die thans 30.000 bezoe kers heeft geboekt tegen 97.000 met de paasdagen 1977. VLISSINGEN, 25-3. De op 15 ok tober jl. opgerichte Conservatieve Volkspartij (C.V.P.) doet in 7 provin cies mee aan de Statenverkiezingen. In Zeeland treedt de heer P. de Jon ge uit Hoek op als lijsttrekker. De tweede plaats wordt ingenomen door drs. J. M, H. van de Sande uit Vlis- singen. De C.V.P. vindt dat ook de provin ciale begroting sluitend moet zijn. Tekorten mogen niet worden opge heven door lastenverhogingen. De werkgelegenheid moet worden be vorderd' door vrijere vestiging van bedrijven. Onderzocht dient te wor den. waarom bedrijven uitwijken naar het buitenland en de knelpun ten moeten worden opgeheven. De werkloosheid kan worden bestreden door verruiming van het begrip „passende arbeid". De verkeersveiligheid dient te worden bevorderd door verbetering en waar nodig het aanleggen van parallelwegen en door de aanleg van fietspaden langs bestaande wegen. De aanleg van ongelijkvloerse krui singen voor fietsers en voetgangers moet worden bevorderd. Gevaarlijke kruisingen dienen te worden bevei ligd door verkeerslichtinstallaties. Tevens dienen in- en uitvoegstroken voor het snelverkeer te worden aan gelegd. Het ziekenvervoer dient regionaal gecoördineerd te worden. Hel politie apparaat op het platteland moet vooral in de nachtelijke uren telefo nisch beter bereikbaar zijn. Ook dient aandacht te worden besteed aan uitbreiding en betere uitrusting van het politieapparaat, zulks in het belang van een doelmatige misdaad bestrijding. De handel in en hel ge bruik van verdovende middelen dient streng te worden aangepakt. Leefbare steden Aan de leefbaarheid van de ste den dient veel aandacht te worden besteed, teneinde de leegloop naar het platteland te doen afnemen. De burger moet zoveel mogelijk een vrije keuze kunnen maken tussen openbaar en eigen vervoer. Voor voldoende parkeerruimte dient te worden gezorgd. De plannen tot ge dwongen overplaatsing van rijksper soneel dienen geen doorgang te vin den. Het landschap dient in stand te worden gehouden. Dat kan het beste gebeuren door degene die al eeuwen lang het landschap aankleedt en in stand houdt.... de boer. Aan de kleinschalige verblijfsrekreatie bij de boer. Aan de kleinschalige ver blijfsrekreatie bij de boer dient rui men aandacht. te worden geschonken De dorpen dienen voldoende uitbrei dingsmogelijkheden voor de eigen bevolking te hebben en zowel agra rische als andere bedrijven dienen de gelegenheid te hebben zich ie otplooien. Het subsidiebeleid dient kritisch te worden bezien. Er mag geen geld teredht komen bij instellingen die gezin en maatschappij ondermijnen cf die geen enkele levensvatbaar heid -hebben. „Kuituur" die indruist tegen de Christelijke grondslagen van ons volk dient te worden tegen gegaan. Het. milieu dient zo schoon mogelijk ie worden gehouden, maar men dient wel te beseffen dal wij in ons land de noodzakelijke werk gelegenheid in stand moeten houden. De partij wil geen versnippering van de huidige provincies cn ge meenten mogen slechts worden sa mengevoegd als betrokken inwoners dat zelf wensen. AMSTERDAM, 25-3. Enkele tien tallen leden van de aktiegroep „Lek ker Dier" hebben in Amsterdam ak- tie gevoerd tegen de behandeling van dieren in de bio-industrie. Op de Dam deelden zij pamfletten uit en hielden de wacht bij een houten na- maakmonument. Volgons de aktiegroep worden in Nederland jaarlijks 35U miljoen land- bouwdieivn mishandeld, omdat ze hun leven in te kleine ruimten moe ten doorbrengen. Met hun aktie wilden de leden van „Lekker Dier" ook protesteren tegen „het op de lange baan schuiven van maatregelen om het lot van het con sumptiedier te verbeteren". Dil heeft volgens de aktiegroepen tot gevolg, dat Nederland nog steeds niet de conventie van de Raad van Europa inzake de bio-industrie heeft onder tekend. EINDHOVEN, 24-3. Een kalkwolk, afkomstig van de belonmortelcentrg- le Beatrix, heeft een deel van de Eindhovense Hastelweg alsmede een zijstraat bestoven. Daken, auto's en bomen waren overdekt met een spierwitte laag. Volgens een woordvoerder van het bedrijf is de kalk niet agressief en zal het spul helemaal wegregenen. De milieuklachtencentrale van de ge meente Eindhoven stelt een onder zoek in. Hoe de kalk is vrijgekomen wist men bij het bedrijf vrijdagavond nog niet te vertellen. Een en ander ge beurde tijdens het vullen van een silo. De ondergestoven auto's krijgen op kosten vón het bedrijf een was beurt. VVESTKAPELLE, 26-3. De 27-ja- rige Duitse sportvisser Robert Hüt- ten uit München-GIadbach is zon dagmiddag verdronken bij West- kapelle op Walcheren. Hütten zat met drie landgenoten te vissen op het paalhoofd bij Westka- pelle. Rond twee uur kwam het wa ter zo snel op en de. golven werden in verband met de harde wind zo hoog, dat het viertal besloot naar de kant te gaan. Twee van de groep be reikten veilig de wal. De twee an deren werden van het paalhoofd ge slagen. Een van hen kwam tussen de twee paalhoofden terecht en wist zich nog te redden. Hütten kwam echter aan de buitenkant terecht. Omstanders kenden hem nieft meer aan de kant krijgen. Zierikzee Werkgroep „In 't zelfde schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. 01110- 4997. Dinsdag 28 maart Zierikzee Hervormd Vex-enigingsgebouw 19.45 uur vergadei-ing C.P.B., afdeling Schouwen-Duiveland. Restaurant-café De Witte Raaf, 20.00 tot 24.00 uur. Vi-ouwencafé. Brouwershaven •Tonnenmagazijn, bijeenkomst Plat- telandsvi'ouwen, 20.00 uur. Woensdag 29 maart Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. 14.30 uur, bejaai'denmiddag N.C.V.B. Donderdag 30 maart Zierikzee Zaal Ghr. Gei-ef. Kei'k, 20.00 uur, Ref. Politieke Federatie. 1. JOPIE BOOGERD-QUAAK, ZAAMSLAG 2. KEES DE SCHIPPER, KAPELLE 3. ED GROOTAARTS, MIDDELBURG 4. JOPIE DOORNEKAMP-ROMMERTS, RENESSE Zaterdag 1 april Zonnemaire Café Bommenede, 14.30 uur uitvoe ring gezamenlijke verenigingen. Hotel Van Oppen 15.00 uur koffie- uurtje Bond voor op zich zelf staan- den. Maandag 3 april Middelburg Provinciehuis, kommissie voor eko- nomisehe aangelegenheden, 16.30 uui*. Zierikzee Herv. verenigingsgebouw. Voorlich tingsbijeenkomst Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwenbond, 20.00 uur. Gemeentehuis, 19.30 uur-21.30 uur Voorlichtingsavond. Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsvei-- gadering. Zonnemaire Café Bommenede. 20.00 uur. klaver - jaswedstrijdèn. Nieuwerkcrk Geref. verenigingsgebouw. 19.30 uur. gemeenteavond. Oosterland Kerkgebouw Oud Oer. Gemeente. 19.30 uur. tijdrede SGP. Vrijdag 31 maart Zierikzee Chr. Ger. Kerk 19.30-21.00 uur zang- dienst en uitreiking plaat „Zingen in Ziei'ikzee" aan kommissaris C. Boer- tien. Oosterland „Oosterhof". 19.15 uur. uitvoering „Oosterlands Fanfare". Dorpshuis, 19.30 uur. gekombinoerde ledenvergadering CNV. Middelburg Provinciehuis, vergadering kommis sie voor de financiën. 16.00 uur. Dinsdag 4 april Zierikzee Havenplein 24. „Open Huis", Fede ratie Maatschappelijke Dienstverle ning 15.00 tot 20.00 uur. Renesse Bowlingcenti'um 20.00-22.00 uur bowling Bond voor opzichzelfstaan- den. Donderdag 6 april Goes Landbouwcentrum 13.30 uur, Stu diemiddag agrai-ische kommissie NBvP. Zierikzee Mondx-agon, openbare bestuursver gadering Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland 19.30 uur. Nieuwerkerk Gerefonneerde kei-k, 19.30 uur-, zang uitvoering Chr. Gem. Zangvereniging en Kinder- en Jeugdkoor uit Middel- harnis. Vrijdag 7 april Renesse Bowlingcenti-um 20.00-22.00 uur bowling Bond voor opzichzelfstaan- den Zaterdag 8 april Zierikzee Concertzaal, Grote Balletuitvoering balletschool mevr. Kramer, 16.00 uur Zonnemaire Café Bommenede 20.00 uur Dansen en praten Bond voor opzichzelf- slaanden. Maandag 10 april Haamstede Gemeentehuis, raadsvei-gadering 19.30 uur. Dinsdag 11 april Zierikzee Bussstation, 13.00 uur, vertrek Plat telandsvrouwen naar museum Boy mans. Woensdag 12 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw 14.30 uur Bejaai'denmiddag NCVB Haamstede Rekreatiezaal Gex*ef. kerk, 19.45 uur, vergadering N.C.V.B. Donderdag 13 april Zierikzee Havenplein 24, rechtswinkel 19.00- 20.00 uur. Vrijdag 14 april Zonnemaire Café Bommenede 20.00 uur Dansen en praten Bond voor opzichzelf- staanden. Zaterdag 15 april Zierikzee Hotel Van Oppen 15.00 uur Koffie- uurtje Bond voor opzichzelfstaan- den. Dinsdag 18 april Goes Pions van Oranje, Provinciale bloemschik wedstrijd Plattelands vrouwen. Woensdag 19 april Goes „De Prins van Oranje". Afd. Zeeland Ned. Bond. van Plattelandsvrouwen, 10.30 uur. Donderdag 27 april Zierikzee Havenplein 24 Rechtswinkel 19.00- 20.00 uur. Zaterdag 29 april Zierikzee R.K. Kerk. 20.30 uur, uitvoering Zierikzees Kamerkoor. Woensdag 17 mei Zierikzee Concertzaal, vergadering afdeling Zeeland VNG, 10.30 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2