Massale opkomst eerste jaar vergadering wsv Scharendijke Winkels in binnendijks gebied blijven op zondag gesloten De SGP staat op de bres voor het behoud van levenskrachtige provincies. K&. zEïu^fy \MSMXMS Mijnwerkers in V.S. aan het werk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Twee ereleden De komende verkiezingen Gemeenteraad Bruinisse Staatkundig Gereformeerde Partij i Heeft U nog een goed BANKSTEL maar- bent Uer toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii en bepaal meteen uw nieuwe keus. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2B maart 19715 131ste jaargang Nr. 22276 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Geen grote Paasdrukte in Westhoek SCHARENDIJKE, 25-3. Zaterdagmiddag hield de wa tersportvereniging „Scharendijke" in de als vergader zaal ingerichte gymzaal de eerste ledenvergadering, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Ongeveer vierhonderd leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer J. Lutgcrt richtte een bijzonder woord van welkom tot burgemeester E. Bae- rends en zjjn echtgenote en tot de gemeentesekretaris de heer L. F. van Wijck. Spreker memoreerde de eerste aanzet van een drijvende steiger in de oude haven te Scharendijke, ge volgd door een vaste steiger en twee jollesteigers, zodat in totaal voor 110 boten ligplaats ontstond in de oude haven. De voorzitter bracht in gedachten terug, dat een stuurgroep werd ge vormd door het gemeentebestuur voor aanleg van een nieuwe jaoht- haven te Scharendijke. In deze stuur groep waren naast vertegenwoordi gers van de gemeente, Prov. Water staat, Rijkswaterstaat, Waterschap, Kon. Ned. Verbond van Watersport- WASHINGTON, 27-3. De tot noch toe langste staking in de geschie denis van de Amerikaanse mijnbouw is in het paasweekeinde beëindigd. Na. een staking van vier maanden zijn de 160.000 mijnwerkers maandag weer begonnen met het delven van kolen. Ongeveer 14.000 mijnwerkers in de mijnbouw hebben hun staking voortgezet, omdat over hun aparte cao nog geen overeenstemming is bereikt. Ongeveer 57 procent van de mijn werkers heeft voor het nieuwe ar- beidskontrakt gestemd. Veel arbei ders gingen maandag echter met te genzin aan heit werk. omdat zij het n'et eens waren met de overeen komst. DEN HAAG, 27-3. Het laatste kie zersonderzoek van Rooie Haan/Nipo geeft als belangrijkste indikatie dal er bij de statenverkiezingen van aanstaande woensdag weinig ver schuivingen plaats zullen vinden tussen de diverse politieke partijen. Wel zal de opkomst invloed hebben op de uiteindelijke uitslag. Te voor spellen valt die cpkomst niet. Dat hangt af van gebeurtenissen in de laatste dagen voor de verkiezingen en van het weer op de \'erkiezings- dag zelf. Volgens de analyse van Maurice de Hond zal een lage opkomst gun stig zijn voor het CDA. dat dan de kans maakt de grootste partij te worden. Een 'hoge opkomst zal voor delig zijn voor de PvdA, die dan waarschijnlijk als grootste partij uit de bus komt. verenigingen, E.I.T.I.-Zeeland, ook enkele bestuursleden van de water sportvereniging opgenomen. Spreker waardeerde de zienswijze van het gemeentebestuur, dat de nieuwe jachthaven een verenigingshaven moest worden. Overlegkommissie Nu de jachthaven voor een groot deel gereed is, is er een overlegkom missie gevormd, waarin door het ge meentebestuur met het bestuur van de watersportvereniging alle zaken, de jachthaven betreffende, worden besproken. Een hartelijke verwelko ming was ook bestemd voor de heer J. Stoel, die benoemd is tot haven meester van het havencomplex. Een beheerscommissie van de watersport vereniging zal hem bijstaan in zijn taak. De heer Lutgert uitte ook zijn waardering aan het adres van de aannemer van de jachthaven, het aannemingsbedrijf Troost b.v. te Pernis en zijn medewerkers. Zeer triest was het, dat één van de werk nemers een ongeval overkwam tij dens de aanleg van de haven. Op voorstel van het bestuur werd een inzameling gehouden ten behoeve van deze werknemer, de heer Van der Mast, die een bedrag van f 1429,- opbracht. Door de vereniging zal dit bedrag worden aangevuld tot f 2.000. Over de besteding zal met betrokke ne overleg worden gepleegd. Jaarverslag De secretaris van de watersport vereniging, de heer J. W. van Riems dijk, kreeg hierna gelegenheid voor zijn jaarverslag. De vereniging groei de uit van 180 tot 673 leden. Dank werd gebracht aan de heer C. Vingerling voor het maken van een elektronische startapparatuur. De heer Vingerling ontving hiervoor van het bestuur een attentie. De penningmeester, de heer L. A. de Bakker, deelde mede, dat de jaarrekening over 1977 aan inkom sten beliep f 46.834,39 en aan uitga ven f 33.525,60 en een batig saldo van f 13.308,79, dat zal worden toe gevoegd aan de reserve. Op voorstel van de kaskommissie werd aan de penningmeester décharge verleend voor het financiële beheer. De zittende bestuursleden werden allen bij acclamatie herkozen. Ook de voorzitter, de heer Lutgert, werd als zodanig herkozen door de vergade ring. Erevoorzitter Burgemeester E. Baerends werd onder applaus van de vergadering benoemd tot het eerste erelid van de watersportvereniging. De heer Lutgert bracht de heer Baerends dank voor zijn inzet bij de voorbereidingen en de aanleg van de jachthaven. Ofschoon verschillende projektontwiklcelaars gereed stonden voor het aanleggen en exploiteren van de haven, werd door de gemeen te toch gekozen voor een vereni gingshaven. De heer Baerends, aldus de voorzitter, heeft zich zodoende verdienstelijk gemaakt voor de wa-- tersport in het algemeen en voor de watersportvereniging in het. bijzon der. Aan de heer Baerends werd door de voorzitter overhandigd het inge lijste erediploma en een sierfles met inscriptie. Burgemeester Baerends toonde zich bijzopder verrast met het gebeuren. Hij wees er op, dat hij het niet alleen is geweest, die het jacht havenplan heeft uitgevoerd; de ge hele gemeenteraad stond achter dit plan. Spreker bracht ook dank aan de gemeentesecretaris, de heer Van Wijck en zijn medewerkers. Voor een kleine gemeente met een bescheiden apparaat vereist het veel inspanning om grote projecten als een jachtha ven voor te bereiden en te begelei den. Burgemeester Baerends had ook waardering voor de aanpassing en omschakeling van een kleine, intie me watersportvereniging naar een grote vereniging, die het bestuur veel inspanning heeft gekost en nog kost. Eveneens werd tot erelid be noemd, de oud-voorzitter van de watersportvereniging, de heer H. Ot to. Als watersporter, ter hart en nie ren heeft hij veel voor de vereni ging gedaan, terwijl hij bereid ge vonden is de vereniging te blijven adviseren. De heer Otto ontving eveneens het erediploma en bijbeho rende attentie. De heer L. Vingerling, voorzitter van de wedstrijdkommissie, deed mededeling van de wedstrijden, die zullen worden gehouden. Nu een veel groter aantal leden aan zeilwedstrij den zal deelnemen, zal een grotere aandacht aan redding van de zeilers moeten worden besteed. Mevrouw Ten Cate werd aangewezen voor het organiseren van het reddingswezen. De heer H. Oomen, voorzitter van de jeugd kommissie, lichtte toe, dat aan de jeugd zeilies zal worden gegeven, niet alleen aan leden; maar ook aan de jeugd van Scharendijke. Een drie tal plaatselijke leden heeft medewer king toegezegd. Voorlopig zal met twee instruktieboten worden begon nen. Feestavond De heer Ebert, voorzitter van de evenementenkommissie, deelde me de, dat op vrijdag 4 augustus a.s. een feestavond zal worden gehouden in De Ark te Renesse. T-shirts met het embleem van de watersportvereni ging zullen worden verkocht. Ge dacht wordt, ook aan een vaartocht met verlichte boten des avonds op de Greveüngen. (Vervolg op pag. 6) BRUIINISSE, 24-3. De winkels in hel binnendijkse Wilnia-gebied zullen 's zondags gesloten blijven, zo besloot de meerderheid van de Bruse gemeenteraad. Alleen de winkels op de jachthaven „Aquadelta" zul len gedurende drie uur, van 9.00 tot 12.00 uur, op zondag open mogen zijn. Dit werd tydens de openbare raadsvergadering besloten bjj de behandeling van de nieuwe verordening ingevolge de winkelsluitingswet 1076 waarin een artikel is opgenomen dat b. en w. bevoegdheid krijgen ontheffing te verle nen om winkels die gevestigd zyn in het gebied bestemmingsplan „Itckrc- aticpian" toe te staan op zondagmorgen open tc zyn van 9-12 uur gedurende het tijdvak van 16 maart t/m 31 augustus. Burgemeester Hekman zei dat de gemeente de lusten van de rekreatie binnen heeft nu ook dc lasten zal moeten aanvaarden. Hij zei dat over Advertentie Laat Uw stem doorklinken voor het behoud van het Christelijk volkskarakter in Uw provincie. de winkelsluiting op zondag als eni ge tijd onenigheid is en dat er zelfs al verbalen zijn gevallen. Wilma is tegen de gemeente een kort geding aangegaan, maar dat is opgeschort omdat men dacht nu een kompromis gevonden te hebben in de drie uur openstelling van de winkels op zon dagmorgen. Wilma heeft echter wel gezegd waneer men niet akkoord gaat met deze drie uur, dat het kort geding dan wordt voortgezet, wat dan een zaak van dure processen zal gaan worden aldus de heer Hekman, die het als een taak zag dc raad op de eventuele konsckwcntics te wijzen. De voorzitter zei verder dat er in dertijd afspraken gemaakt zijn waar men zich nu niet aan kan ontrekken. Wethouder Jumelet zei hierop dat er voor het binnendijkse terrein geen afspraken zijn gemaakt, alleen maar voor de jachthaven. Dc jachthaven is door de gemeente aan Wilma ver kocht. maar het binnendijkse terrein is niet van de gemeente gekocht maar van partikulieren, aldus de heer Jumelet. „Grote afspraken" De burgemeester zei dat er des tijds grote afspraken zijn gemaakt, wat door de heer Jumelet ten zeerste werd tegengesproken, in elk geval niet voor het binnendijkse gedeelte, „want als we daar aan toe geven, moeten we dat straks ook voor de bebouwde kom doen". Door de heer Jumelet werd een amendement inge diend dat de steun kreeg van dc he ren Houtkamer. v. d. Bos (SGP- fraktie) en de heer Meeuwsen tPCG) waarmee de winkels binnendijks ge sloten moeten blijven op zondag waardoor een streep wordt gehaald door de nieuwe winkelsluitingsver ordening. Dc heer Verspoor (alg. belang) was ook de mening toegedaan dat Wilma destijds hier was gekomen mits er geen beperkingen zouden worden opgelegd op de zondagen. De heer Jumelet bleef er bij dat dit alleen de jachthaven gold. Dc drie stemmen die tegen het in gediende amendement waren kwa men van de heren A. Bal en IVI. v. d. Velde (lijst v. d. Velde) en M. Ver spoor (Alg. belang). Verschil van mening ontstond er ook in de raad bij de behandeling van de herziening van de subsidie voor de plaatselijke V.V.V. De heer Bal was van mening dat een verho ging van de subsidie van f 2.686 naar 5-175,nog niet aan de hoge kant is Meer kosten VVV Hij keek er ook vreemd van op dat met de invoering van de nieuwe subsidie verordening vrijwel alle verenigingen verhoogd waren, al leen de V.V.V. was verlaagd. Deze kreeg toen f 2000,van de week- woningen en f 1000,van de water sportvereniging. Dc heer Bul kon het goed begrijpen dat met de toe name van de rekreatie ook de V.V.V. meer werk krijgt en daardoor de kosten gelijktijdig stijgen. Advertentie II bent van harte welkom. \N1EUWERKERK.RIJKSWEG 26, TEL OU14-1268 OUODOtV. MASSAMARKT. TEL. 01878-1290 Burgemeester Baerends werd ere voorzitter van W.S.V. „Scharendij ke". Voorzitter, de heer J. Lutgert overhandigde de burgemeester een erediploma en een sierfles met in scriptie. (Foto: Zierik2cesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's J Een moralistische leer kan nog a geen echte deugd bewerken. i Schopenhauer Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering In het algemeen veel bewolking en plaatselijk regen; vrij krachtige tot harde wind uil zuid tot zuidwest; mi nimumtemperaturen ongeveer 6, ma ximumtemperaturen omstreeks 10 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperatuur: omstreeks 4 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 29 maart. Zon op 6.22, onder 19.08 Maan op onder 9.09 30 maart. Zon op 6.20, onder 19.10 Maan op 0.57, onder 9.59 Laatste kwartier: 31 maart (16.11) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 29 maart 6.10 18.36 11.52 30 maart 6.51 1.9.1.9 0.07 12.41 Doodtij: 2 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-3. Het K.N.M.I. deelt mee: Tweede paasdag trok een fron tale zone van een diepe depressie nabij IJsland over ons land en bracht langdurig regen. Achter het frontensysteem werd met zuidweste lijke wind minder koude lucht aan gevoerd en in vrijwel geheel Neder land kon de temperatuur tot 10 a 11 graden oplopen. De IJslandse de pressie vult thans op en trekt lang zaam in de richting van Schotland. Hierdoor blijven wij het komend et maal in een zuidwestelijke stroming, waarin golfvormige storingen naar het vasteland van Europa trekken. Een dergelijke storing bevond zich dinsdagochtend even ten zuiden van Ierland en zal na tijdelijk regen te hebben gebracht, ons land in de loop van dinsdagavond voorbijgetrokken zijn. Een volgende storing zal wel licht in de loop van woensdag op nieuw regen kunnen brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1