DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER Aantal van zeventig pijlers in stormvloedkering Oosterschelde is voldoende stem „Zeeland helpt Rwanda" vraagt tien cent voor iedere „VERHOUDING MET NIEUWE LANDB0UW- K0MMISSARIS SLECHT" Geen drie-en-tachtig pijlers r N boer administraties en belastingzaken, economisch advies en begeleiding J Man rijdt in op groep mensen Grote partij hasj onderschept Radio en televisie over Statenverkiezingen STER van zeven uur 's avonds verdwijnt Wat biedt de BEELDBUIS De omstreden twee procent 7.IF.RIKZF.F.SCIIE NIEUWSBODE n.„a,rd«« 23 maan m» N,. 22211 7 DEN HAAG, 22-3. Voor <le stormvloedkering in de Oosterschelde zijn geen 83 pijlers nodig, zoals aanvan kelijk was bepaald, maar 70; dit omdat de afstand lus sen de pijlers niet kleiner behoeft te zijn dan 45 meter. Een tweede stel schuiven als reserve in de pijlers is niet nodig, omdat die niet die extra veiligheid bieden die men eerst dacht. De aan te brengen schuiven worden 45 meter breed. Advertentie Accountantskantoor LINDENLAAN 3 - 01870-3477 - MICDELHARNIS Dit staat in de voortgangsrappor tage over de vorderingen van de voorbereidingen in de tweede helft van het vorige jaar voor de storm vloedkering in de Oosterschelde door rijkswaterstaat. Minister Tuynman van verkeer en waterstaat heeft het rapport aan het parlement gestuurd. De pijlers zullen in het begin van de jaren tachtig worden gebouwd in het bouwdok Schaar achter het al voltooide dam vak in de Oos ter sely Idem onding. Er wordt een hulp brug gebouwd tussen Schouwen en het bouwdok voor het vervoer van personeel en materiaal. Voorts bestaat het plan i'n het werkeiland Noordland een schutsluis te bouwen, zowel voor werkzaamhe den tijdens de bouw als voor het toekomstig onderhoud van de storm, vloedkering. Binnenkort zal hierover een 'be slissing worden genomen. Tevens be kijkt men of de sluis ook voor andere scheepvaart gebruikt kan worden. De hulpbrug In de eerste helft van dit jaar zal MIDDELBURG, 23-3. Het provin ciaal komité „Aktie Zeeland helpt Rwanda" (Unicef) heeft in een brief je aan alle besturen van de politieke partijen in Zeeland, die deelnemen aan de verkiezingen voor de provin ciale staten op 29 maart aanstaande, verzocht voor iedere stem die op elk van deze partijen wordt uitgebracht, uit de partijkas een minimale bij drage van 10 cent voor de aktie te geven. Dit zei in Groningen ir. D. Luteijn, voorzitter van het Kon. Ned. Land bouw Comité en Nederlands verte genwoordiger in de COPA. De heer Luteijn had met name kritiek op het beleid ten aanzien van prijsvoorstellen voor land bon w- produkten van de EEG-commissie. „Het is een slechte zaak dat het zo lamig duurt voordat er besluiten worden genomen. De akkerbouw kan nu bij de planning geen rekening gaan houden houden met prijsont- ook een begin worden gemaakt met de bouw van de hulpbrug en de toe- ritten en het aanleggen van een bui tenhaven op het werkeiland N eelt je Jans. Voorts zal er op het werkei land Noordland met de aanleg van een binnenhaven worden begonnen. Daar komt ook een elektrische cen trale in uitvoering voor de stroom- leverantie van de werken. Ook be gint men met de bouw van het ver- diohtingsschip, dat de bodem onder de pijlers moet verdichten. „Meervoudige zekerheid" Wat betreft de schuiven tussen de pijlers: het tweede stel reserveschui- ven is niet nodig, omdat er al sprake is van een systeem met een „meer voudige zekerheid". Als één of meer schuiven bij een stormvloed haperen, vervult het Oosterscheldebekken een buffer- funktie voor het bergen van het bin nenstromende water, terwijl de be staande dijken langs de eilanden dan als een tweede kering fungeren. Het verdient onder deze omstandigheden de voorkeur - aldus het rapport van Rijkswaterstaat - de reserve aan vei ligheid eerder te zoeken in het tref fen van meervoudige voorzieningen voor energie en bediening. De bo dembescherming zal zo zwaar moe ten worden uitgevoerd, dat zij een geconcentreerde stroomaanval vol doende 'kan opvangen om de stabili teit van het kunstwerk niet in ge vaar te brengen. De voorbereiding van het bestek van het betonwerk aan de sluizen in de Philipsdam is bjjna klaar. In de ze dam zullen twee duwvaartsluizen van 24 bij 280 meter worden ge bouwd en een jachtensluis van negen bij 75 meter. Alle sluizen zullen worden voor zien van een zout/zoet bestrijdings- systeem en 'het aanbod van zoet wa ter voor de Oosterschelde tot een minimum te beperken en om te voor komen, dat het zoete meer ten noor den van. de sluis 'teveel zout water krijgt. Op economische gronden is besloten tegelijkertijd het betonwerk vcor een tweede identieke jachten sluis uit te voeren, maar deze sluis zal niet meteen worden afgebouwd. Vijf en half jaar De bouw van de duwvaartsluizen en de jachtensluis zal vijfeneenhalf Als de provinciale partijbesturen het verzoek inwilligen, dan kan 29 maart, afhankelijk van de opkomst tussen de 17 en 20 mille voor Rwan da opleveren. Op 2 februari jl, werd in Middelburg het startsein voor de ze provinciale aktie „Zeeland helpt Rwanda" 'gegeven. De aktie heeft tot doel an totaal twee miljoen gulden bijeen te brengen cm de aanleg van waterputten in deze voormalige (Bel gische kolonie mogelijk .te maken. wikkeling. En omdat er voor half april geen besluiten zijn te verwach ten, moeten de vlees- en melksektor een maand langer voor de oude prijs doorwerken: dat scheelt hen een verlies van een twaalfde van het nieuwe prijsjaar." De COPA wil een prijsverhoging van 5 procent, terwijl de EEG-land- bouwcommissarls momenteel slechts 2 procent wil toestaan. „En die vijf procent zijn met name voor de Be- nelux-landen al aan de krappe kant" aldus de heer Luteijn. jaar in beslag nemen. Van de zoge naamde partiële dijkverhoging langs de eilanden was op 1 januari 48 km klaar. Men streeft ernaar nog in de eerste helft van dit jaar twintig' ki lometer dijk in de provincie Zeeland en 11 'km in Noord-Brabant voor verhoging aan te besteden. In het totaal zal in 1978 ongeveer 44 km dijk in uitvoering komen. APELDOORN, 22-3. De 18-jarige J. C. de J. uit Apeldoorn heeft te genover de politie bekend dat hij vrijdag met een auto opzettelijk is ingereden op een groep van drie mensen. Bij die aanrijding raakte de 18-jarige Willem Timisela zo ern stig gewond dat hij later in het So- phiaziekenhuis in ZwolLe is overle den. De J. verklaarde tegenover de politie dat haatgevoelens het motief voor zijn daad vormden. BREDA, 22-3. De rijkspolitie te Breda heeft dinsdagavond op de rijksweg Etten-Leur-Roosendaal in een auto een partij hasj van 100 kilo aangetroffen. De hoeveelheid ver dovende middelen vertegenwoordigt volgens de politie een waarde van 200.000 gulden. De 'bestuurder van de auto, M. van P. uit Yersëke, alsmede een inzitten de, M. de E. uit Putte, zijn. aange houden en vervolgens ingesloten. Het onderzoek naar de herkomst van de partij hasj is nog in volle gang. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WASSENAAR. De zeehond Jeroen uit het dierenpark in Wasenaar is losgelaten in het Lauwersmeer in een poging de zeöhondenstand al daar weer op peil te brengen. Dat heeft het dierenpark in Wassenaar dinsdag bekendgemaakt. DEN HAAG. De eerste klassen van de pedagogische akademies en de opleidingsscholen voor kleuterleid sters, zouden in het komende studie jaar niet groter Imoëteri^zijn dan in augustus '76 (het geval was. Minister dr. A. Pais van onderwijs en weten schappen. heeft de direkteuren van de rijksopledd'ingen verzocht ervoor te zorgen dat de nieuwe eerste klas sen niiet groter zullen worden. UTRECHT. Het hoofdbestuur van de Nederlandse maatschappij tot bevordering der tandheelkunde is tegen het verlenen van de parame dische status aan tandprothetisten. Het hoofdbestuur meent, net zo als de centrale raad voor de volksge zondheid en een aantal hoogleraren in de prothetiek, dat er geen be hoefte aan is en dat het belang van de patiënten er niet mee gediend is. UTRECHT. Tachtig studenten van de pedagogische subfaculteit van de Rijksuniversiteit in Utrecht hebben maandagmiddag het instituut voor pedagogische en andragogische we tenschappen aan de Nieuwegracht bezet. HILVERSUM, 22-3. Radio en tele visie zullen op 29 maart uitgebreid aandacht schenken aan de statenver kiezingen: in ons land. De radio-uit zendingen zijn op Hilversum 1 van 19.00 uur tot middernacht, de televi siebeelden komen op Nederland I vanaf 19.45 uur. Voorts zullen flitsen van de verkiezingsuitslagen via de radio worden uitgezonden in het programma „Langs de lijn" op Hil versum 3. Op de televisie zal Ton Planken meteen na het begin van de uitzen ding een prognose geven, gebaseerd op een onderzoek in een aantal stembureau's. De tv-uitzending zal daarna alleen worden onderbroken voor reklame en journaal om 21.30 uur terwijl af en toe korte flitsen worden getoond van de Europacup voetbalwedstrijden PSV-Barcelona en Twente-Anderlecht. HILVERSUM. 22-3. De Neder landse televisie-uitzendingen zullen met ingang van 1 april a.s. dagelijks behalve op de woensdag, vijf minu ten later beginnen. Dit is het gevolg van de door* de vorige minister van c.r.m. bevolen verschuiving van de Ster-reklame. Zoals bekend besloot ex-minister Van Doorn, de Ster-re klame rond het journaal van zeven uur te verbieden nadat de kamer een motie-Scholten had aanvaard, waarin onder meer stond dat de tele- visie-reklame een slechte invloed zou kunnen hebben op kinderen. VRIJDAG 24 MAART NED. 1: Na een aflevering van Tom en Jerry volgt een editie van Daar i>raag je me wat. Vervolgens een avondvullend toneelstuk, oor spronkelijk geschreven door Ber nard Shaw Saint Joan. Onder de ti tel Heinige Jeanne, het is overdui delijk dat hiermee de beroemde Frase vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc mee wordt bedoeld, vertolken onder andere akteurs de hoofdrollen Will en Seist, Leen Jongewaard, Jo- s-ine van Dalsum, Lo van Hensber- gen, Lex van Delden en Ruiger Hauer. NED. II: Robbie, Tobbie en het Frawatuig reizen naar het driehoe kig kasteel, ook wel het Plumpud ding kasteel geheten, om te zien of het er werkelijk spookt. Dan de konsumentenrubriek Koning Klant, gevolgd door de elfde aflevering van de brave soldaat Schwejk. De ge vangenschap van Schwejk en zijn kornuiten blijkt reuze mee te val len. Zelfs zozeer dat het hen uitein delijk spijt weer te moeten vertrek ken. Vervolgens een editie uit de dramaserie dubbelleven namelijk het spel Jaap Dolder, nooit van ge hoord, geschreven door Hilbert Kuik. Het stuk gaat over een gezin dat gedoemd is ten onder te gaan door werkloosheid, drankmisbruik en ontsporing van de rails van het moreel. Na Vara-visie de tweede aflevering van de serie Martin Lu ther King: van Montgomery tot Memphis. In dit tweede deel wordt veel aandacht besteed aan de strijd om politieke rechten voor de zwar te bevolking. VRIJDAG 24 MAART NED. I: 18.15 Teleac; 18.55 De fa beltjeskrant; 19.00 Nieuws; 19.05 Tom Jerry; 19.15 Daar vraag je me wat; 19.55 Heilige Jeanne; 21.35 Journaal; 21.45 Heilige Jeanne; 23.35 Journaal. NED. II: 18.55 Paspoort; 19.00 Nieuws; 19.05 Robbie, Tobbie en het Frawatuig; 19.30 Koning ICldnt; 20.00 Journaal; 20,20 De' brave sol daat Schwejk; 21.25 Dubbelleven; 22.15 Vara-visie; 23.05 Martin Lu ther King; 23.50 Journaal. ZATERDAG 25 MAART NED. 1: De Bereboot komt de uitzending binnenvaren en zet koers naar de Holle boom, waar Viola haar verjaardag viert. He laas wordt de feestpret bedorven. In het kindermagazine Wat je zegt ben je zelf, weer de vaste rubrieken, konsumehtentest van modelspoor- treinen, boekbespreking, kinder voorstelling en de mop van de maand. In de vijfde les uit de kur- door G. FRANSSEN Hij is die stille zaterdagmorgen al vroeg in Laren en wil in eerste in stantie de wagen weer in het dood lopende laantje parkeren, maar be denkt zich. Als de jongeman met de hond' dezelfde wandeling gaat ma ken, zien ze elkaar en zal hij onge twijfeld op zijn hoede zijn. Nee, ik moet nu voor hem onzichtbaar blij ven. Dus rijdt hij wat rond en vindt dan ineens een ideale plek om de woning van die tante in het oog te houden. De achterzijde loopt uit op een bosrand met een zandweg. En van hier uit kan hij tevens de gara ge zien. Als er een auto uitrijdt, kan 't hem niet ontgaan. Ditmaal is Beckers op alles voor bereid. Hij heeft voldoende eten en drinken bij zich en rookwaren. Plus een ochtendkrant. Veel gelegenheid zal hij niet hebben die te lezen, want hij wil ditmaal de jongen schaduwen, als hij wegrijdt; daarom is het uitkijken geblazen. Bart Beckers moet ook deze dag weer heel wat geduld opbrengen. Pas om half twee 's middags gaan de garagedeuren open en rijdt er een blauwe Volkswagen naar bui ten. Beckers is meteen weer aktief, start zijn auto en rijdt naar de vol gende dwarsweg, waarlangs hij kan komen in de laan, waaraan de villa van tante Bertha ligt. Hij gokt er op, dat de jongen deze kant zal gaan. Niet westwaarts, maar naar het oosten. Waar Markelo ligt. Waarschijnlijk weet hij al. dat die Claire er vertoeft, als zijn theorie juist is. Terwijl hij naar de weg rijdt, komt er een nieuwe gedachte in hem naar voren: best mogelijk, dat die twee het officieel uitgemaakt heb ben, maar elkander toch heimelijk op gezette tijden ontmoeten. Als hij met dit doel voor ogen naar Marke lo gaat heb ik toch de goede draad te pakken, denkt Beckers opge wekt. sus Gitaarspelenderwijs komt Fies ta Guitarra aan bod. In het avond programma allereerst Wonderlijke wereld, waarin Bernard Droog, Tonny Huurdeman, Jennefir Wil- lems en Wim Dröge ditmaal de ironie van het motto Geef om de natuur bekijken. In Tweekamp wordt de eerste halve finale voor middelbare scholen gestreden, waarna de NCRV de speelfilm De overwinning van Wilma Rudolph uitzendt. Het opmerkelijke levens verhaal van dit meisje verliep als volgt: ene Wilma lijdt op jeugdige leeftijd aan kinderverlamming en moet later in een beugel lopen, gooit die beugel tijdens een partijtje basketball af en haalt vanaf dat momeit grote sport-suksessen met drie gouden medailles in Rome als hoogtepunt. In U zij de glorie wor den geestelijke liederen gezongen en gespeeld door het Hervormd koor uit Nijverdal, de Christelijke Gemengde Zangvereniging Hoop op Zegen, Almelo's Chr. Mannenkoor en de New Valley Singers. Na het laatste nieuws volgt een uitzending van de Paaswake, viering van de li turgie van de paasnacht in de kerk van Franciscus te Amersfoort rond om te tekenen van vuur water en doop, brood en wijn. NED. II: In de Bereboot krijgt juffrouw Alida de Zeeslang de in druk dat haar oneerbare voorstellen worden gedaan door een man in een badkuip midden op zee. Vervol gens Avro's Toppop presenteert de nationale hitparade. Daarna een af levering uit de setie De man aan de top. Desmonds vrouw Yvonne was in een vroeger huwelijk getrouwd met een producer van pornofilms. Deze man komt haar nu weer op zoeken om Desmond te vertellen dat Yvonne wel eens in zo'n film heeft meegespeeld. Stacey Walling vindt onderdak bij Summer Johnson na zijn vogelvrijverklaring. Voorts Wie van de drie. Een smid respek- tievelijk kaasdrager wordt onder vraagd. door Eefje Smit, Martine Bijl, Kees Brusse en Albert Mol. Voor het laatste nieuws de pro gramma's Televizier. Magazine en Avro's sportpanorama na het laat ste bulletin een editie van Studio Sport. ZATERDAG. 25 MAART NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 K Nieuws; 15.32 Bereboot; 15.45 De holle bolle boom; 16.10 Wat je zegt ben je zelf; 16.30 Stuif es in; 17.30 Gitaar spelenderwijs; 18.15 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant18.55 Nieuws; 19.05 Wo-nderlijke wereld; 19.30 Tweekamp; 20.12 De overwin ning van Wilma Rudolph; 21.35 Journaal; 21.50 U zij de glorie; 22.40 Journaal; 23.00 Paaswake. NED. II: 18.40 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Bereboot; 19.10 Top pop; 20.00 Journaal; 20.25 De man aan de top; 21.15 Wie van de drie?; 21.45 Televizier; 22.35 Sportpanora ma; 23.00 Journaal; 23.05 Studio Sport. Hij is nog niet bij de laan of hij ziet de lichtblauwe V.W. al langs stuiven. Met een flinke vaart. Bec kers gaat hem volgen, met een me ter of zeventig er tussen. Hij heeft gisteren mijn wagen gezien, maar het zal de vraag zijn, of hij gelet heeft op kleuo en kenteken en zo. We hebben immers lopende gepraat. Laten we hopen, dat hij er geen erg in heeft gevolgd te worden. Bij het kruispunt slaat de Volks wagen linksaf en Beckers knikt triomfantelijk, als hij het ANWB- bord ziet: Markelo, 9,2 km. Op naar Markelo 1 De weg is tamelijk bochtig, er is gelukkig weinig verkeer, want de monteur rijdt alsof hij op een auto baan zit: zo ongeveer doorlopend honderd en tien, bij kleine bochten snel afremmend, maar even snel daarna weer opvoerend. Beckers heeft de grootste moeite de wagen bij te houden, want zo'n coureur is hij nu ook niet bepaald. En risiko's nemen vindt hij doodeng, met al die bomen langs de weg. De rit naar Markelo duurt nog geen tien minuten, dan is het dorp bereikt. Daar rijdt de jongen heel kalm door een hoofdstraat en als hij ergens een parkeergelegenheid ziet, zet hij de wagen er neer en blijft even zitten. Beckers rijdt voor alle zekerheid- nog een aantal meters verder en vindt dan ook een plekje, waar hij zijn auto kwijt kan. Zet hem er neer, stapt uit, sluit de auto af en loopt dan terug naar de hoofd straat en ziet meteen de jongeman lopen. Aan de andere kant van de straat volgt Beckers hem. Af en toe staat de jongen stil voor een etalage, maar loopt daarna weer rustig ver der. Tot hij bij een kruispunt is ge komen. Peter Olderman kijkt daar naar rechts. Beckers nadert hem en zet nu een zonnebril op. Zo kan hij aan de overkant van de straat de an der in het hoog houden. Af en toe EERSTE PAASDAG ZONDAG 26 MAART NED. 1: In het kader van deze christelijke hoogtijdag zijn er 's middags en 's ochtends drie pro gramma's te verwachten: De vie ring van de liturgie van het paas feest vanuit de basiliek de Sint Pie- ter in Rome, de Paastoespraak van Paus Paulus VI en een Paasdienst vanuit de Grote Kerk in Vollenho ven. Cees van Drongelen opent de avonduitzending met Jonge mensen op het concertpodium. Er zal mu ziek vertolkt worden van de Sara- sate, Bach, Lortzing, Sibelius en Thomas. In Hier Parijs toont Jan Brusse de kijker enige Franse we derwaardigheden. Daarna de films van de maand, te weten de rolprent Prudence and the PUI, een Ameri kaanse produktie met een volledig Britse bezetting, waarvan de be kendste zijn David Niven en Debo rah Kerr. De film gaat over twee echtelieden die een saai huwelijk leiden. Buitenechtelijk zijn ze ech ter druk doende, hoewel ze dit van elkaar niet weten. Hij komt erach ter dat zij de pil gebruikt en ver vangt die door aspirines. Na zwart op wit een boekenprogramma volgt nog Mensen over mensen, waarin portretten van humanisten. NED. II: Het programma ziet er op deze zender wat anders uit dan gewoonlijk en vangt al aan in de vroege middag. Dankzij de geza menlijke inspanningen van Ludwig van Beethoven en Leona.rd Bern stein, wordt vanmiddag de opera Fidelio getoond. Deze opera is bo venal een loflied op de liefde en de huwelijkstrouw en tevens een ode aan de vrijheid, zoals Florestan en Fidelio zullen laten horen. Tussen twee bedrijven door de programma's Paradijs der dieren en Waar hoor ik thuis? Na het tweede bedrijf van de opera volgt Sesamstraat, gevolgd door een fraaie dokumentaire over de Olympische Spelen in Montreal 1976. De VPRO zet de uitzending voort met Het gat van Nederland. Dit keer ncht het programma zijn aandacht op de film en de litera tuur. Allereerst worden portretten gegeven van de cineast René Daler en de auteur van Jan Willem van de Weteringdie beiden naar de States zijn verhuisd, vervolgens een terugblik op de film carrière van Francoise .Arnoul. ZONDAG 26 MAART NED. I: 10.45 Paasfeest in Rome; 11.55 Toespraak van Paus Paulus; 15.30 Teleac; 17.00 Paasdienst; 18.15 Teleac; 18.50 Paspoort; 19.00 Nieuws; 19.05 Jonge menen op het concert podium; 19.55 Hier Parijs; 20.05 Pru dence en de pil; 21.50 Zwart op wit, boekenprogramma; 22.25 Mensen over mensen; 22.40 Journaal. NED. II: 14.45 Fidelio16.00 Nieuws; 16.02 Paradijs der dieren; 16.30 Waar hoor ik thuis; 16.55 Fi delio; 18.05 Sesamstraat; 18.30 Mon treal 1976; 20.30 Nieuws20.35 Het gat van Nederland; 22.45 Journaal. 40 draait Peter zich om en kijkt alle kanten uit. Of hij voelt zich niet op zijn gemak, of hij verwacht iemand. Of het is beide veronderstellingen. Ik kom niet los van de gedachte, dat hij misschien iets in zijn schild voert. Ik ben er niet gerust op. Be slist niet. De minuten lijken eindeloos; de jongeman loopt op en neer en kijkt telkens in het rond. Er kruist ver keer, maar het is niet druk op deze zaterdagmiddag. Dan, plotseling wordt Peter ak tief. Er komt een kleine Ford aan, lichtbruin. Een niet veel voorko mende kleur. Die stopt vlakbij het kruispunt. Peter heeft hem dus zien komen, loopt er snel heen. Er gaat een portier open, hij stapt in en nog voor het portier geheel dicht is trekt de wagen op. Komt precies de kant uit, waar Beckers staat. De man prijst zich nu gelukkig, dat hij een zonnebril op heeft. In de éne sekonde, dat de wagen hem pas seert, vrij dicht langs de stoep, heeft hij gezien, dat er vier mensen in zit ten: twee jonge mannen en twee jonge meisjes. En één van hen is Claire. In een onderdeel van die sekonde heeft hij de glimlach gezien op het gezicht van het meisje. En dat Peter achterin naast haar zit. Terwijl de wagen door de hoofd straat rijdt, neemt hij het kenteken op en loopt dan 7.0 snel als mogelijk is met zijn stijve knie terug naar zijn eigen wagen. Er gaan een paar kostbare minuten overheen, voor ook hij de hoofdstraat kan indraaien en dezelfde richting inslaat als de bruine Ford. Tot hij bij een kruis punt komt. Wat nu? Hier kan hij drie kanten uit. Ja ja. wat is wijsheid onder de gegeven omstandigheden? En waar heen is de reis? We zijn die beide andere jongeren, die voor in de wa gen zitten? (wordt vervolgd) Advertentie GRONINGEN, 22-3. „De verhouding met de nieuwe landbouwkommissaris de heer Gundclach, is erg slecht. Er z|jn grote problemen, vooral omdat we Mansholt en later Lardinois gewend waren. De heer Gundclach lykt in de 14 maanden dat h\j nu landbouwkommissaris is, een systematisch gesprek met de COPA, de Europese Boerenorganisatle, uit de weg tc gaan en dat terwijl wü de enige professionele Europees georganiseerde vereniging zu'n".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7