Kollege van Zierikzee gaat opnieuw over Ziejook praten Kursus-bijeenkomst peuterspeelzaal Haamstede De eerste mannelijke U.V.V.-er VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET Voorjaarsprogramma door de jeugdsoos „Big S" B.B.- BAKKERIJ IN DE SINT D0MUSSTRAAT HEROPEND NA EEN FLINKE UITBREIDING 4 Subsidie aan filmkring STREEKNÏEUWS Werkloze mag beetje werken Vals duizendje Bom te Breskens Vele broodsoorten ZIERIKZEE, 20-3. Het kollege van b. en tv. van Zie rikzee zal gaan onderzoeken of er alsnog meer infor matie ingewonnen kan worden over de nieuwe plan nen van filmkring „Ziejook". Tijdens de raadsvergadering maan dagavond besloot 't kollege 't voor stel om de subsidieaanvrage van Ziejook af te wijzen, terug te nemen. In een volgende raadsvergadering zullen b. en vv. dan met een nieuw voorstel komen. Het kollege zag aanvankelijk niet veel heil in een subsidie aan de filmkring. Reden daarvoor was, dat er zowel bij de overige gemeentes op Schouwen-Duiveland als bij het kollege van b. en w. van Zierikzee angst bestond voor het scheppen van precedenten. De heer H. Asma (PvdA) was daar maandagavond toch wel wat verbaasd over. „Hoe veel subsidie geven we aan de Stichting Cultuurspreiding Zeeland, aan Kunst en Eer enz.? Er is geen sprake van precedenten. Realiseert u zich wel wat hier gebeurt? Er wordt hier een lans gebroken voor het brengen van kulturele films. En dat is een goede zaak. Het is plezierig dat er lieden zijn, die er hun vrije tijd voor over hebben". De heer As- ma vond wel, dat de aanvraag erg onduidelijk was. Hij vroeg het kol lege daarom het voorstel terug te nemen, wat meer gegevens te ver zamelen en de subsidiemogelijkhe den nog eens te bestuderen. Ook de heer P. de Rijke (PCF) wilde graag wat meer informatie hebben. Waar om blijven ze niet in de aula van de rijksscholengemeenschap? vroeg hij zich af. Dat is toch veel goedkoper. De heer J. Roskam (VVD) wilde nog wel kwijt, dat de stijl van de brief waarin de subsidieaanvraag werd gedaan, hem niet aanstond. Ook hij vond de informatie erg summier en wilde graag meer inlichtingen. Voorzitter burgemeester Th. H. de Meester zei te veronderstellen dat.de voorkeur van de filmkring naar de concertzaal uitgaat omdat daar met een 32-millimeterprojektor meer mo gelijkheden zyn dan met de 16-mil- limeterprojektor in de aula van de rijksscholengemeenschap. Hij zei wel iets voor de suggestie van de raad te voelen om het voorstel terug te nemen. De beide wethouders wa ren het daar mee eens. Musea gesloten De musea van Zierikzee zullen van de zomer op zaterdag gesloten blij ven. De oorzaak daarvan is, dat de nieuwe beveiligingsinstallatie door een aantal mensen bediend moet worden. Dat betekent een extra be lasting in het weekeinde en die be lasting is toch al groot in de zomer maanden voor de betrokken toe zichthouders. Hij deelde dat mee in antwoord op een vraag van de heer B. Leijdekker (KVP), die de heer W. H. Keikes dankte voor de verslagen van de aktiviteiten van de musea. Het kollege van b. en w. heeft een brief aan de raadsleden gestuurd waarin voorstellen worden gedaan voor een aantal exposities in Het Gravensteen van de zomer. De heer J. Groen (PvdA) zei het te betreu ren, dat de groep v. d. Ven-Van Paassen daar niets meer aan doet, maar hij vond het prettig dat er nu iets tegenover staat. Hij wilde wel weten wie voor de spullen gaat zor gen en hoe die bewaakt worden. De voorzitter kon hem meedelen dat op dezelfde manier gewerkt gaat wor den als vroeger in het Gravensteen en nu nog in het martitiem museum. Er zullen niet-dure deelkrachten worden aangesteld zoals werkstu denten en ouderen. „In het verle den'', zo zei hij, „is dat altijd goed gelukt". Winkels open Op verzoek van de heer G. A. de Jager (VVD) besloot het kollege om de tweede winkelsluitingsverorde ning van de gemeente Zierikzee nog even aan te houden. Het breekpunt voor het VVD-fraktielid was de re geling van de tien vrijstellingsdagen. In het ontwerp werden daarvoor de drie kermisdagen en de paarde- markt al vastgelegd. De heer De Ja ger was bang, dat de middenstand dan niet meer over voldoende moge lijkheden beschikt voor het 's avonds open houden van de zaak. Hij wilde het daarom vrij laten, omdat van de vrijstelling op de kermisdagen toch bijna geen gebruik meer wordt ge maakt. Wethouder C. Bij de Vaate merkte op dat in de middenstands kommissie daar niets over gezegd is. De voorzitter vond dat ook vreemd. „Daar zijn die kommissies voor". De zaak zal nu eerst nog eens bestu deerd worden. De raad ging wel ak koord met de eerste en derde win kelsluitingsverordening. Alleen de heer \V. F. Sprengel- meyer had moeite met de derde ver ordening, waarin wordt geregeld dat souvenierswinkels op zondag enige tyd open mogen zyn. „Ik heb me daar in 1968 al tegen verzet. Dat is in stryd met de zondagsrust. Ik ben er nu weer op dezelfde grond tegen". De wijziging van de ha ven veror dening werd hierna goedgekeurd. Als uitwijkmogelijkheid voor grote schepen zal de haven De Val in de drukke zomermaanden gebruikt worden. In antwoord op een vraag van de heer L. Jonker (PvdA) zei de voorzitter, dat daarbij wordt ge dacht aan schepen die langer zijn dan vijftien meter. De stoomboot in de haven De Val is verplicht sche pen langszij te laten meren. Bibliotheek De raad ging verder akkoord met de verhoogde bijdrage voor de ge meenschappelijke bibliotheekvoor ziening en met de vaststelling van het bibliotheekplan, waarin onder meer de-definitieve vestiging van de bibliotheek in de binnenstad wordt geregeld Daarbij wordt niet alleen aan nieuwbouw gedacht. Planolo gisch gezien is de vestiging in bij voorbeeld een van de leegkomende schoolgebouwen aantrekkelijker. De heer J. Groen (PvdA) zei erg blij te zijn dat de bijdrage voor de biblio theek nu toch omhoog gaat. Hij vond het niet juist, dat de sub sidie aan de bibliotheek op een lijn wordt gesteld met andere tarieven die slechts vijf procent mogen stij gen. De voorzitter wees erop dat te forse stijgingen het begrotingsbeleid in de war brengen. „Er wordt bo vendien te vaak wel eens lichtvaar dig gedacht over subsidieverhogin gen". Stiefmoederlijk De raad nam verder weer een voorbereidingsbesluit voor Malta. De heer Asma vond het wel lang du ren voor de bestemmingsplannen klaar zijn. „Malta wordt stiefmoe derlijk bedeeld", meende hij. De voorzitter wees hem erop, dat het juist zaken als de woonerven zijn, die de boel vertraagd hebben. „We dringen echter aan op spoed en ho pen binnenkort met een plan te ko men". Voorts ging de raad akkoord met de vaststelling verordening tot wij ziging van de Algemene Politiever ordening, tot het aangaan van een rekening-courantverhouding, met de eerste wijziging van de onroerend- goedbelasting, de wijzigingsverorde ning precariorechten de wijziging verordening marktgelden en leges verordening en met het aangaan van een vaste geldlening van een miljoen gulden. Verder zal een subsidiever zoek van de fa. J. W. Gudde voor de restauratie van het pand Mol 9 wor den gehonoreerd. „Brogum" De gemeente Zierikzee zal stoepen bij negentien woningwetwoningen in de binnenstad aan gaan leggen. De raad ging akkoord met een begro tingswijziging voor het beschikbaar stellen van een krediet daarvoor. Bij de rondvraag vroeg de heer Groen om de stand van zaken bij Brogum. Wethouder Den Boer deelde mee, dat nog niet bekend is wanneer Brogum uit het huidige gebouw moet. Wel is bekend dat er plannen zijn om nog eind van dit jaar met HAAMSTEDE, 22-3. De Stichting Peuterspeelzaal Haamstede hield de eer ste bijeenkomst van een kursus voor bestuursleden van peuterspeelzalen op Schouwen-Duiveland. f 2500 leiden. Voorts gaf hij nog eni ge suggesties om door middel van akties aan geld te komen, maar ook uit fondsen, zoals Jantje Beton en het Koningin Julianafonds is het mogelijk geiden te ontvangen. Hot tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door mevrouw Bom, boekhoudster te Ycrseke, die enige financiële problemen toelichtte. Me vrouw Karstens, voorzitster sloot do avond af met. een dankwoord gericht tot Gabri de Groot en mevreuw Bom. Tevens wees zij op de volgende bij eenkomst die dinsdag 4 april gehou den zal worden en waarbij de heer H. v. d. Berg uit Terneuzen het on-, derwerp „Public relations" zal be handelen. Het doel van deze avonden is, de besturen van. de speelzalen meer kennis te laten opdoen omtrent or ganisatievormen en van financiële GSpëkteh, die hieraan vastzitten. Financiering Op de eerste bijeenkomst waarbij acht van de negen speelzalen wer den vertegenwoordigd, gai Gabri de Groot, jeugdwerkleider van de Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland, een uiteenzetting over het verkrijgen van gelden. Hierbij wees hij op de interim RijksbiJclrageregelCnig 1978. Deze bijdrage dienst via de ge meente aangevraagd te worden en kan maximaal tot een bedrag van de bouw van pet belastingkantoor OP die plaats te beginnen. Intussen wordt het tekenwerk voor de Bro- gumboerderij gemaakt. „We willen op korte termijn de zaken rond ma ken en met een voorstel komen, dat haalbaar en verantwoord is". Op voorstel van de heer P. de Rij ke (PCF) zal het kollege gaan bekij ken of het mogelijk is voor het ge zinsvervangend tehuis aan de Touw- baan parkeerhavens te maken, nu verbreding van de Touwbaan niet mogelijk is. (Vervolg van pag. 1) heer P. v. Tiggelhoven, die altijd een trouwe bezoeker van de soos is geweest. Mevrouw v. d. Lelie deelde verder mee dat de Zeeuwse Vrou wenraad op 26 oktober in Goes een studiedag houdt over de school en de beroepskeuze van het jonge meisje. Op 28 april wprdt de Pro vinciale Dag in Vlissingen gehouden en op 26 april en 3 mei zijn er ont spanningsavonden voor bezoekers van een verpleegtehuis uit Utrecht en de bejaarden van Zierikzee. Een aantal UW-ers gaf zich op, om de bezoekers door de stad te rijden. Het programma zal worden verzorgd door mevrouw Beije met dia's van Zierikzee en omgeving, door de NCVB met een zangspél en door de dames Zeiler en Beije met sketsjes. Soos Veertien dagen geleden is in de bejaardensoos een ongelukje ge beurd. Een van de bezoekers viel over het kapotte zeil en dat was voor de voorzitster aanleiding om de hoop uit te spreken, dat in sep tember de nieuwe soos in gebruik genomen kan worden. De R.K. pa rochie wil van de twee zalen in het parochiecentrum één grote zaal ma ken en voelt er weinig voor om nu nog dure reparaties uit te laten voe ren. In de kaskommissie werden hierna mevrouw De Boer en me vrouw v. d. Werf gekozen. Mevrouw Van Vessum was aftredend. Het is de bedoeling dat de UW wat meer naar buiten gaat treden en daarom is nu een UVV-sticker gemaakt, die bij alle werkobjekten gebruikt gaat worden. Na de pauze gaf mevrouw B. van der Linde-Florusse een verslag van de vormingsdagen voor bestuursle den en mevrouw Knuist van de vriendschappelijke kontakten. De heer L. Westerburger gaf tenslotte antwoord op vragen over de Sociale Kaart van de gemeente Zierikzee. Met name de problematiek van de schoolverlaters kwam aan de orde. BRUINISSE Vergadering watersporters Vrijdagavond 24 maart zal in het dorpshuis aan de Grevelingenstraat een vergadering worden gehouden van watersporters die Ligplaats heb ben ïn jachthaven „Aquadelta" en leden van de watersportvereniging die vorig jaar werd opgericht. De bedoeling vari deze vergade ring is de vorig jaar opgerichte watersportvereniging „Aquadelta" nieuw leven in te blazen of deze ge heel opnieuw op te richten. Op de agenda staat verder goedkeuring statuten en verkiezing bestuur. Verder het samenstellen van de be nodigde 'kommissies, naam vereni ging (huidige handhaven of nieuwe naam), vaststelling kontributies, voorstel aansluiting Koninklijk Ne derlands Watersport verbond en het programma aktiviteiten seizoen 1978 zal besproken worden. Na het huishoudelijk gedeelte zal de film „Rail Britain race" vertoond wor den, die beelden Iaat zien van een race van 2000 mijlen om Engeland waar voor 61 jachten aan de start verschenen waarbij enkel uitzonder lijke type's zoals de trimaran en de catamaran. Opbrengst kollekte De reuma-kollekte die afgelopen week te Bruinisse gehouden werd, heeft het mooie beding opgebracht van f 1183,91, dertig gulden meer dan vorig jaar. Kollektanten en gevers worden hartelijk bedankt voor dit mooie resultaat. „Bru-Pop" Ook dit jaar zal er in BiDiniSsc weer een „Bru-pop" worden, geor ganiseerd dat nu voor de corstc keer in de openlucht zal plaats vinden. De datum is zaterdag 12 augustus, en de opzet zal aanmerkelijk groter zijn dan voorgaande jaren want er zullen deze keer zo'n zes S zeven groepen aan meewerken. Bezoek „In 't Opper" Een delegatie van de leerlingen van de Chr. Nijverheidsschool te Bruinisse bezocht, zoals ieder jaar hel bejaardencentrum „In 't Opper". De heer Boogert van de bewoners commissie heette de meisjes, die zich inmiddels op een heel speelse ma nier onder de aanwezige bewoners haddèn gemengd, van harte welkom. Samen werden wat liedjes gezongen, waarna de leerlingen met zelfge maakte poppen enkele spelen óp- voerden. In de pauze trakteerden de leerlingen op zelfgebakken cake en er ontwikkelden zich hele gesprek ken. Het programma werd vervolgd met grote door de leerlingen ver vaardigde rebussen, die de zaal moest oplossen. Met veel animo zet ten de bejaarden zich in om zoveel mogelijk raadsels tul een oplossing te brengen. Het programma werd besloten met een volksdansje, dat ook, zoals de leerlingen lieten zien, voor bejaarden geschikt was. Hoewel men nog een spelletje Pim-pam-pet in petto had, moest om 'der wille van de tijd het pro gramma worden afgesloten. Het spel werd daarom maar aan „In 't Opper" geschonken. Namens de bewoners dankte weer de heer Boo gert, terwijl ook de direktrice me vrouw Bal haar waardering uit sprak voor het geheel. DEN HAAG, 22-3. Een werkloze die een werkloosheidsuitkering ont vangt, mag voortaan op waf ruimere schaal dan voorheen onbetaald werk verrichten. Dit heeft staatssecretaris De Graaf vam sociale zaken na over leg met zijn collega Kraaijeveld- Wouters van c.r.m. dinsdag bekend gemaakt. De sociale verzekeringsraad had over deze zaak een rapport, uitge bracht waarin opgenomen een aan tal spelregels. De staatssekretaris is vrijwel geheel akkoord gegaan met dit rapport dat op zijn verzoek was uitgebracht. De uitvoerende instan ties zullen de voorgestelde regels voorlopig 'gedurende een jaar in do praktijk toepassen waarna ze op hieuw zullen worden bezien. ARNHEM, 22-3; Een. inwoner van Arnhem hééft bij een bank in Luxemburg een'vals biljet van dui zend gulden ontvangen. De man wis selde bij' dé Banque Generale de Luxembourg- Belgische franken in en ontving drie biljetten van dui zend .gulden. Bij ihet storten van het geld op een bank in Arnhem ontdek te men dat één biljet vals was, aldus woensdag de politie van Arnhem. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, moncfeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. Paasaktiviteiten in Haamstede HAAMSTEDE, 23-3. Ook dit voor jaar weer worclt voor een afwisse lend programma gezorgd door jeugd soos Big S in Haamstede. Voor het paasweekeinde zijn weer een groot aantal aktiviteiten gepland. Vrijdagmiddag wordt daar al mee begonnen. Dan worden informatie films gedraaid over allerlei onder werpen. Verder wordt gestart met een tafelvoetbal- en tafeltenniskom- petitie, die zondag verder gaat en maandag eindigt. Zaterdagmorgen kunnen de klein tjes weer genieten van een film en voor de groten wordt een sportdag gehouden. Evenals vorige keren zal BRESKENS, 22-3. De mijnoprui- mingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht uit Gilze-Rijen heeft woensdag direct nadat de betonnen vloer in een garage in het centrum van Breskens over dertig vierkante meter met diamantzagen was ver wijderd, een onverwachte vondst ge daan. Zo'n twintig a dertig centime ter on'der de betonnen vloer, trof men het voorstuk van een vijftig pond zware Engelse vliegtuigbom aan met flinke klompen springstof er nog aan. er weer volleybal en basketbal ge speeld worden. Rond vier uur 's mid dags is de soos nog even open voor degenen die bij willen komen. Zater dagavond treedt in de zaal van cam ping Duinrand de groep „Beautiful Garden" op. Deze tamelijk bekende groep maakt muziek in het gewone genre van „Santana Eagles". Zondagmiddag zijn 'er naast tafel tennis en tafelvoetbal ook teken- en informatiefilms. Bovendien zal de sportdag worden voortgezet met spe len buiten, voor het soosgebouw. Onder andere zal het bekende ei- ergooien aan de beurt komen. Het gaat er om, het rekord van 21 meter te verbeteren. 's Avonds wordt een zogenaamde „rustige avond" gehouden. Dat wil zeggen dal er geen bier geschonken wordt. Er wordt rustige muziek ge draaid, er worden snacks geserveerd en er is gelegenheid om té kaarten, een spelletje monopoly te doen enz. Maandagmorgen staat eerst een wandeltocht op het. programma, die wordt afgesloten met een broodmaal tijd. Dan volgen de finales tafelten nis en. tafelvoetbal en na een paar lekenfUmpjes begint de hoofdfilm „Pikant gevrij in de alpenwei'' in verband met de lente. Maandagavond wordt het pro gramma afgesloten met èen disco avond. Op 8 april wordt verder nog een bromfietsralley gehouden. ZIERIKZEE, 21-3. - Molensteenbrood, Oberlander- brood, sesamzaadbollen, kaas-uienstokbrood en we- nersnijers, het zijn slechts wat losse grepen uit bet zeer uitgebreide assortiment, dat de B.B.-bakkerij in de St. Domusstraat gaat voeren na een ingrijpende verbou wing. Door deze uitbreiding, die onge veer twee maanden duurde, beschikt de heer G. Droppers nu over een bakkerswinkel, die tweemaal zo groot is als voorheen. Woensdag werd deze volledig vernieuwde zaak heropend. Gedurende de verbouwingstij d werd een welkome huisvesting ge vonden in „De Kleine Roeibaerse", de tegenoverliggende pakhuisruimte. Het vergde wel wat meer inspan ning, maar de verkoop kon in elk geval gewoon doorgaan. Betere presentatie Motief om de winkel drastisch te vergroten was de wens een betere presentatie van het assortiment en betere werkomstandigheden te rea liseren. Bovendien werd de winkel ruimte te klein om het klanlenaan- bod vlot te kunnen verwerken. In het ruime nieuwe interieur hoopt men lange wachttijden voor de klanten te kunnen voorkomen. Voor een zo goed mogelijke doorstroming werden dan ook een aparte ingangs- en uitgangsdeur aangebracht. Aan de winkeluitbreiding ging een verbouwing van het woonhuis voor af, zodat in een tweede fase de voor malige woonkamer bij de winkel ge trokken kon worden. Het aanzienlij ke aantal broodsoorten krijgt uiter aard de meeste aandacht, het banket wordt gezien als een service-artikel. „Terwijl de winkel werd verbouwd kreeg de bakkerij een scort face lift", vertelt bakker Droppers. De hele heel kreeg oen nieuw verfje. Belangrijke aanwinst voor de bak kerij betekent de zogenaamde deeg- remkast. De heer Droppers wijst er op dat dit één der nieuwste ontwik kelingen in: de bakkerij branche is, die erop gericht is de nachtarbeid voor de bakker terug te dringen. Door het gebruik van deze deegrem- kast treedt een verschuiving van de arbeidstijd op van de nacht naar de dag. Veel bezoekers Door de mime opzet en goede be lichting is de bakkerij volledig inge steld op het rondleiden van gasten. Vele hakkers uit den lande hebben reeds een bezoek aan de B.B.-bak kerij gebracht, terwijl ook groepjes plattelandsvrouwen af en toe een kijkje komen nemen. De werkzaamheden aan winkel en bakkerij werden uitgevoerd door: SChuch Kraamer (architekt), fir ma Van der Klooster (hoofdaanne mer). Wesdho uit Haagen (D.) (win kelinterieur), firma Lievense uit Nieuwerkerk (elektriciteit), firma Kouwenbcrg (loodgieterswerk), fir ma Scüiuits (schilderwerk), firma Koma uit Roermond (leverancier deegrem'lcast) en firma Beije te Oos- terland (aanleg C.V.). Kijkje in de vergrote winket van de B.B.-Bakkerij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4