sinaas appelsap SrÉ98 Koffie 379 V\ê\G\ê Bestuur geeft op elegante wijze een bestemming aan overscharige gelden Speld voor de eerste mannelijke U. V.V.-er in afdeling Zierikzee nu malse fiUp (Lente)-sneeuw in Ardennen C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Likwidatie Nutsbibliotlieek Keukenhof open Twaalf insignes t/$V ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MllOp/^S ZEEV-f^X Donderdag 23 maart 19715 134ste jaargang Nr. 22274 waarin opgenomen (1797 - 1PB9) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Öchtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W. in dit nummer: Rducl Zierikzee over Ziejook vanaf 374. Havenplein 1 naasl 's Gravensteen Zierikzee Telefoon (01110) 2443 Advertentie 9 iSUPLKi literpak, ter introduktie 119 klasse A, diepvries A bonen of gemalen, vacuucn ver- pakt. pak 250 gram BRUSSEL, 22-3. Op de tweede dag van de lente (die eergisteren offi- cieel begon) is België verrasit gewor den door weersomstandigheden die eerder -aan de. winter- dan aan het. voorjaar doen denken. In de Arden nen is in de nacht van dinsdag op woensdag op sommige plaatsen zo veel sneeuw gevallen dat men spe ciale machines moest inzetten om de wegen vrij te maken. Bij St. Vith w-erd woensdagochtend 30 cm sneeuw gemeld en ook in de hoge venen ds veel sneeuw gevallen. Op sommige plaatsen werd zelfs een meter sneeuw gemeten. LISSE, 22-3. Donderdag 23 maart gaat de nationale bloemententoon stelling Keukenhof in Lisse weer open en men hoopt haar twee maan den lanig, zo lang er bloembollen groeien open te houden. De dag voor de opening woensdag, was de bloei in de tuin nog maar bescheiden kro kussen, hadden de overhand, terwijl hyacinten nog niet meer dan een belofte van schoonheid gaven. In de grote 'kassen stonden wel al vele soorten tulpen, lelies en andere bloe men te bloeien, en in een nieuwe, speciaal voor hen gebouwde kas tal van amaryllis variëteiten. KERKWERVE. De peuterspeelzaal in Kerkwerve „De Schouwse Poe- letjes" herstelde woensdag morgen een oud volksgebruik in ere. Met fraai versierde palmpaasstokken maakten de peuters een wandeling rond de Ring en brachten een paIm- paasstok bij de zieke kinderen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) stond het bestuur voor een nieuwe opgave: een oplossing zoeken voor het omvangrijke oeuvre van deze bibliotheek. Een deel van het boekenbestand was heel oud en oogde niet meer. Dat deel is verscheurd en werd als oud papier van de hand gedaan. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's f Het geheim der gezelligheid f bestaat in de kunst met kreu- t pelen gelijke tred te houden. Verwachting tot vrijdagavond: Maartse buien Wisselend bewolkt met buien, som migen met hagel, sneeuw of onweer; krachtige tot stormachtige westelijke wind; minimumtemperaturen om streeks 3 graden, maximumtempera turen ongeveer 7 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temporat uur omstreeks 1 gr. Max.-lemperatuur: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 proeent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond dc opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 maart. Zon op 6.35, onder 18,59 Maan op 19.00, onder 6.26 Volle maan: 24 maart (17.20) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 24 maart 3.10 15.40 8.50 21.00 Doodtij: 26 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in onze omgeving wordt niet alleen donderdag, maar zal ook vrijdag beheerst worden door een depressie, waarvan het centrum zich tussen IJsland en Zuid-Scandi- navic bevindt. Het blijft onbestendig weer met weinig verandering in tem peratuur. Het bij de genoemde de pressie behorende frontensysteem trok in de nacht van woensdag op donderdag over ons land naar het oosten, daarbij op veel plaatsen re gen brengend. Achter dit fronlensy- sieem wordt nu met een krachtige weslelijke stroming lucht aange voerd. waarin buien lot ontwikkeling komen met hagel of zelfs onweer. Het ziel er op dit moment naar uil dat ook met Pasen op hetzelfde on bestendige weer moet worden gere kend. Ontspanningsavonden Tijdens de vergadering dinsdag werd hef overlijden herdacht van de (Vervolg pag. 4) Advertentie ■cs^cSo WAT DOET GOUD VOOR EEN VROUW? ZIEklKZEE, liet bt'Slllllt Villi tic Zicilkzccsc Een volgend deel bestond uit nog Nutsbibliotlieek lieeft zich gezet aan tie likwidatie van dez bibliotheek, die vele deeemiia het leesgrage pu bliek op voortreffelijke wijze lieeft gediend en op tleze wijze een kulturele rol van betekenis heeft gespeeld. liet proces van de likwidatie is versneld door de omstandigheid, dat een keus moest worden gemaakt: ophouden of (nog) elders beginnen. Dc Nuts- spaarbank. in een deel waarvan de bibliotheek was ondergebracht, heeft na melijk uitbreidingsplannen. De direktie van deze bankinstelling stond voor de keus. of de uitbreiding uitvoeren naar achteren met gebruikmaking van de tuin of dc Nutsbibliotheek de huur opzeggen. uitstekende boeken, die een beter lot verdienden dan versnipperd te worden. Verschillende Instellingen - w.o. het Leger des Heils zijn mei deze boeken bedacht, zeer lot verheuge nis van de bedachten. Een derde deel van het bestand, bestond uit vrijwel nieuwe boeken, die met pre ferentie voor de meest trouwe le zers, te koop werden aangeboden tegen een schappelijke prijs. Zo ontving het bestuur gelden, die ge voegd werden bij een nog bestaand kassaldo. In goed onderling overleg' is tot het laatste besloten. Zowel de bank- De voorzitster van de Unie Van Vrij willigers, mevrouw r. d. Lelie, speldt de eerste mannelijke vrijwilliger van de afdeting Zierikzee, de heer L. Weslerburger, het U.V.V.-insigne op. dii-ektie als het bibliotheekbestuur vonden het zonde te raken aan de fraaie tuin en het Nutsbestuur over woog dat de situering van de biblio theek en de leesservice aan het pu bliek toch een aflopende zaak zijn, gelet op de inmiddels in volle ont wikkeling gekomen centrale biblio theekvoorziening. Besloten werd derhalve tot likwi datie van de bibliotheek, al deed het allen hierbij nauw betrokken, pijn. In het Nuts-bibliotheekwezen ter plaatse immers, is een stuk kultu rele service aan de medemens ver- diskonteerd, die wel nimmer in vergetelheid zal geraken. Het boekenbestand Toen het besluit was genomen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verdeelsleutel Op basis van een rationele als ge voelsmatige overweging is een sleu tel gevonden voor een zo eerlijk mo gelijke verdeling van deze gelden onder verschillende Zierikzeese in stellingen en verenigingen, de be sturen waarvan dezer dagen bezoek kregen van een Nutsbibliotheek- funktionaris, die als een soort Len te St. Nikolaas door de stad trok, uiteraard overal grote vreugde en dankbaarheid oogstend. Spijt on vreugde De geschiedenis van het slot van deze biblotheekinstelling is dus een mélange geworden van spijt en vreugde. Aangetekend zij nog, dat tevoren het fraaiste deel van het fonds, alweer tegen een aimable prijs is aangeboden aan de Provinciale Bibliotheekcentrale, maar deze rea geerde merkwaardig genoeg niet op het aanbod. Hoe het allemaal zij, de Nutsbi- bliotheek is „iini" en daarmede ver dween weer een diep in het stadsle- t ven gewortelde instelling. Het „sic transit is in zo'n situatie een toepasselijk citaat! ook veel prettiger. Wanneer nu ie mand iets voelt voor het UW-werk, wordt er eerst een kennismakings gesprek gehouden en daarna werkt, het aspirant lid een half jaar mee in de afdeling. Hierna volgt een tweede gesprek en verder nog een reeks basisgesprekken. „Wanneer je nu geïnstalleerd bent, ken je al een groot aantal facetten van het UVV- werk". Drie pijlen Mevrouw v. d. Lelie wees er op dat de UW-speld is veranderd tege lijk met de naamsverandering. De speld is kleiner en sierlijker gewor- den, maar de boog met de drie pij len, het symbool van de UW, is ge bleven. „De boog heeft eigenlijk veel meer pijlen. Er zijn er 21", vertelde ze. Die 21 pijlen symboliseren alle werkobjekte» van de Unie. De drie pijlen op de speld wilde ze als sym bool zien voor hoofd, handen en hart. Het hoofd, omdat er gedacht moet worden bij wat er wordt ge daan; de handen omdat een UW-er de helpende hand biedt en de han den moet gebruiken en het hart als symbool voor het warm-voelcnd hart dat elke UW-er heeft, omdat zij of hij de medemens wil helpen. „Het is een mooi herkenningste ken", aldus de voorzitster, die ver der wees op de verantwoordelijkheid die UW-crs dragen voor het wel zijn van de ander. „Als aspirant- UW-er hebt U al bewezen, dat U betrouwbaar en een goed medewer ker bent. Gestimuleerd door dit in signe, hoop ik dat u dit lang vol zult houden". Ze sprak verder de hoop uit. dat dc UW-ledcn proberen als medemensen onder elkaar, respekf voor elkaar te hebben en taktvol. behulpzaam en verdraagzaam te zijn in het werk, met de doelstelling voor ogen. andere mensen die het nodig hebben, hulp te bicden en het leven wat plezieriger te maken. Hierna reikte ze de speld uit aan de heer L. Westerburger en aan de dames v. d. Linden. Knuist. De Wilde, Quaak. Berrevoel-. Hendrikse, Wijsman, Gierum, Bouwens en v. d. Wekken. ZIERIKZEE, 21-3. De Unie Van Vrijwilligers afdeling Zierikzee heeft tijdens de koiitaktavond, dinsdag in het R.K. Centrum aan de Mosselstraat, de eerste man nelijke vrijwilliger kunnen verwelkomen. I)e Unie, die sinds 1977 niet meer Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers heet, krijgt steeds meer mannelijke vrijwilligers. Ook voorheen al boden mannen vaak de helpende hand, maar nu is het voor hen ook mogc- lijk tot dc Unie toe te treden. In Zierikzee was, het „eerste schaap dat over de dam kwam", de heer L. Westerburger, die al ge ruime tijd aspirant lid is. Behalve aan hem, reikte voorzitster mevr. E. v. d Lelie-Fokker aan tien dames het insigne uit De elfde, mevrouw De Wild, kon deze avond niet aan wezig zijn. Richtlijnen Er zijn nog nooit in de geschiede nis van de afdeling Zierikzee, zoveel spelden tegelijk uitgereikt. De oor zaak daarvan was, dat aspirant le den. vroeger in één jaar vier lezin gen die op het UVV-werk waren ge richt, moesten bijwonen. Dat lukte lang niet altijd en mevrouw v. d. Le lie vond de nieuwe richtlijnen dan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1