De Lof stem, Sjaloom, Sjofar en „Kunst en Eer" maken l.p. r4\ kollektie Domus" Planobouw wil bestemmings plan Nieuwerkerk realiseren Anneke Magito toont in haar boetiek „Sint Als Pasen met een ei begint, laaft dan eindigen met kip. ENORME GELD-INJEKTIE VOOR DE „ZWARE METAAL" STREEKNIEUWS d e u r I o o „Zingen in Zierikzee" Voor groot en klein Donderdag in raad Duiveland ZIERIKZEE, 20-3. De langspeelplaat „Zingen in Zie rikzee'" is hel resultaat van een hechte en enthousiaste samenwerking tussen de Chr. Ger. koren „De Eof- stem", „Sjaloom" en „Sjofar" en de Kon. harmonie „Kunst en Eer". Advertentie Tydens een perskonferentie maan dagavond jl. ten huize van de voor zitter van het koor „Sjofar", de heer W. C. C. Timmerman werd een toe lichting gegeven op de totstandko ming van deze fraaie korenplaat. De eerste beginselen voor „Zin gen in Zierikzee" ontstonden eigen lijk uit de wens de financiële mid delen van het jeugdkoor „Sjaloom" wat te verruimen en de voorzitster van dit koor. Betsy Schouls opperde het plan een plaat op te nemen. De heer Timmer/nan zag wel wat in dit idee, temeer daar hijzelf inmiddels veel ervaring had in opnametech niek in verband met zijn werk aan de uitzendingen via de kerktelefoon. „Sjalofar" Het gevolg was dat in oktober vo rig jaar de platenkommissie „Sjalo far" werd gevormd, waarin verte genwoordigers van de drie koren zitting hadden. Er werd een begro ting opgesteld en aan de hand daar van kwam men tot de konklusie dat de beste manier zou zijn zelf opna men te maken via de band en deze bij een platenmaatschappij - Phono gram in Amsterdam - te laten per sen. Om een voor-financiering te reali seren werden speciale platenbonnen gedrukt. Bij aankoop van zo'n pla- tenbon (ad f 17,90) gaf men te ken nen de nog te maken L.P. in de toe komst te willen ontvangen. Kuim vierhonderd bonnen gingen vlot van de hand, maar het benodigde bedrag was daarmee nog niet binnen. Het duurde echter niet lang of daarin werd voerzien door spontaan ter be schikking gestelde renteloze lenin gen. Advertentie Wanneer de raad daarmee tijdens de vergadering van donderdag 23 maart, instemt, kan Planobouw be ginnen om een perceel van ongeveer 1.26.00 ha te realiseren in het be stemmingsplan. Verder is het nodig dat de gemeente een exploitatie- overeenkomst met deze bv aangaat. Het kollege vraagt de raad verder om een krediet van f 5000,— te ver lenen voor beplantingen rond de Kerkring. Nu de door de gemeente aangekochte krotwoningen aan de Kerkring in Nieuwerkerk, zijn ge sloopt, kan het hele plantsoen rond de kerk en de toren opgeknapt wor den. Verder wil 't kollege 't strandje bij Ouwerkerk ophogen. De bedoe ling is om dit gelijktijdig met de dijkverhoging lussen de Zuidbout bij Ouwerkerk en het Stelletje bij Zie rikzee, aan te pakken Dat is aan merkelijk goedkoper. Het kollege vraagt daarom een krediet van Voordat de kommissie de inhoud van de plaat bepaalde, kwam men op het idee de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" te vragen medewer king te verlenen. Hier vond de kom missie een gewillig oor, de muzikan ten zegden hun enthousiaste mede werking toe. Na een aantal repeti tie-avonden was het zover dat met de opnamen kon worden begonnen. Deze opnamen vonden plaats in de - akkoustisch zeer geschikte - Chr. Geref. Kerk in Zierikzee, de Katho lieke kerk in Zierikzee en de Ned. Hervormde kerk in Noordgoüwe. Dirigenten De heer Mar v. d. Veer trad op als dirigent en beoordeelde samen met de heer Timmerman cle bandopna men. De heer E. A. de Looff diri geerde de nummers, waarbij het voltallige „Kunst cn Eer" medewer king verleende. De kopergroep van de Kon. Harmonie trad op bij de opnamen van het Schouwse volks lied en het Zeeuwse volkslied. In totaal vonden zes .opnamenavonden plaats. „De medewerking van dc koorle den en muzikanten was geweldig", vertelt dc heer Timmerman en hij wijst erop dat slechts zelden iemand ontbrak by dc repetities cn opna men. „Zingen in Zierikzee", waarvan duizend exemplaren werden ge perst, zit verpakt in een fraaie hoes. Voor het ontwerp hiervan teken den Danny de Vries en Rien de Bruine. Zierikzeese monumenten sieren de voorzijde van de hoes, terwijl op de achterkant foto's staan afgebeeld van de drie koren, van „Kunst en Eer" en van beide dirigenten. De foto's werden ge maakt door Bob Noomen en Johan Berrevoets. Muzikanten Op het lijstje van medewerkers ko men verder de namen voor ,van de muzikanten: Anton den Boer (orgel), Ernst Bin (orgel), Nanny Noordam (piano) en Art de Jonge (orgel, pia no, dwarsfluit). Deze stereo-L.P. telt zestien lie deren en heeft een tijdsduur van 46 minuten. Toen aan het eind van de perskonferentie de plaat op de draaitafel werd gelegd kon gekon- stateerd worden dat de drie Chr. Geref. koren in samenwerking met „Kunst en Eer" een zeer verdienste lijk stukje werk hebben geleverd. De plaat zal via partikulieren te koop worden aangeboden. NIEUWERKERK Gemeente-avond van de Gereformeerde kerk Nieuwerkerk en Oosterland Donderdagavond 30 maart zal in het verenigingsgebcuw van de Gere formeerde keik aan de Badhuisstraat te Nieuwerkerk een ledenvergade ring van de Gereformeerde kerk f 75.000, Een krediet van f 46.000,- is nodig voor de verbetering van de Sportweg in Sirjansland cn f 124.935, voor de aanleg van de rioolleiding ten behoeve van dc campings aan dc Zandweg en het bestemmingsplan aan de Bredeweg in Sirjansland. Opknapbeurt Voor het bestemmingsplan Sir jansland zal de gronduitgifteprijs moeten worden vastgesteld. Het kol lege stelt voor om die voor de bouw langs de Bredeweg en het perceel tje langs de Lageweg vast te stellen op f 56.27 per vierkante meter; voor de bouw ten oosten van de Kerk- laan op f 61,90 per vierkante meter en voor de bouw van een rijtje wo ningen naast de bcslaandé bejaar den won in geil op f 50.64 pet v ierkan te meter. Het eerste exemplaar van „Zingen in Zierikzee,, zal vrijdagavond 31 maart worden uitgereikt aan Zee- land's kommissaris dr. C. Boertien in de Chr. Geref. Kerk in de Zeven- getystraat. Bij dit gebeuren, waar aan koorleden en muzikanten hun medewerking verlenen, is iedereen van harte welkom. worden gehouden. Hoofdmoot van deze avond' zal bestaan, uit do stand v?n de financiën, alsmede de diverse werkzaamheden dit zeer binnenkort aan het kerkorgel en aan het kerk gebouw zullen worden verlicht. Voor tijd: zie agenda. Kandidaten SGP In de onlangs gepubliceerde kan didatenlijst voor de SGP is de naam van dc heer J. W. Donselaar op nummer 9 per abuis weggelaten. Dn lij.-t ziet er als volgt uit: 1. Matlh. Stouten Cz, Oosterland; 2. A. van Klinken. Nieuwerkerk; 2- L. Meerman Cz.. Oostoiland; 4. J. IIo- gesteger. Nieuwerkerk; 5. Jac. dc Visser, Sirjansland; 6. M. Braam, Nieuwerkerk; 7. J. van Ha aften, Oosterland; 8. L. van Klinken Jac.z.. Ouwerkerk; 9. J. W. Donselaar. Oos terland; lü. C. R. .1. Heukelcm. Nicu- werkerk; 11. Joh. van der Have Jacz. Oosterland. Nieuwe aanplant aan de Kerkring Nadat vorig jaar enkele oude wo ningen. staande aan de Kcrkkring gesloopt werden, zijn op deze plaats een aantal nieuwe bomen geplaatst. Het geheel beslaat een oppervlakke van de kerktoren .tot de muziektent. Wanneer in de loop van dit voorjaar het één en ander flink in hot groen zal komen, zal' de aanblik van dit stukje „oud" Nieuwerkerk zeker een aantrekkelijk aanzicht verkrijgen. Zanguitvoering in de Gereformeerde Kerk Donderdag 6 april zal in de gere formeerde kerk aan de Ooststraat te Nieuwerkerk een zanguitvoering werden gehouden. De zangkoren, de Christelijk Gemengde Zangvereni ging „Een Naam is onze Hope" uit Nieuwerkerk en het kinderkoor ..Zingt nu de Heer" en het Jeugd koor, beide laatsten uit Middelhar- nis zullen aan deze avond, onder 'leiding van de heer P. H. Wessels uit Somimelsdijk, hun medewerking verlenen. Voor aanvang: zie agenda. OOSTERLAND Uitvoering fanfare Het is de bedoeling dat Oosterlands Fanfare, onder leiding van de heer Jac. Capelle, op vrijdag 31 maart nog een uitvoering zal geven in het dorpshuis „Oosterhof". De toneelver eniging van de afdeling „Duiveland" van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs zal die avond medewer king verlenen. Er zal een stuk wor den gespeeld, dat vorig jaar wegens het ontbreken van goede zaalakkom- modatie in het „dak is blijven ste ken". Nadere mededelingen volgen nog. Gymnastiek sv Duiveland Aan de kringkeuzewedstrijden van de Zeeuws-Brabantse Turnkring' van het K.N.G.V. werd door een groep meisjes onder leiding van mej. L. J. Rotte, en een groep jongens onder leiding van de heer J. A. Waasdorp, deelgenomen. Bij de ritmische bal- IIcL Dorpshuis in Nieuwerkerk heeft een opknapbeurt nodig. Op verzoek van de Stichting tot exploi tatie van dit dorpshuis vragen b. en w. nu van de raad een krediet van f 6560. voor schilderwerk en hot opknappen van de grote zaal. Ver- dor zal het voorlopig bedrag voor uitgaven voor hol openbaar Jager onderwijs over 1971 cn 1975 moeten worden vastgesteld. Het kollege komt voorts met een voorstel voor hel gemeentelijk plan voor het openbaar bibliotheekwerk. Daarin wordt voorzien in een uitbreiding van het aantal uren van de biblio bus met een half uur per week in Nieuwerkerk, Oosterland en Ouwer kerk. De school met dc Bijbel in Nieuwerkerk heeft een aantal nieu we artikelen nodig en daarom komt het kollege nu met het verzoek om daar medewerking aan te verlenen. Het gaat om benodigdheden voor dc inrichting van een dokumentatie- centrum, zes trapeziumtafels, dertig kuipstoelen en een papierbak. Verder ligt er nog een voorstel om grond op de plaats van de voorma lige kleuterschool in Oosterland te verkopen aan dc heer J. J. de Vlie ger om de eerste herziening van het bestemmingsplan Buitengebied vast te stéllen en om grond in Sirjans land te kopen, die nodig was voor de verbreding van een gedeelte van de Sportweg. oefening behaalden de meisjes een tweede prijs, terwijl ze nog twee der de prijzen behaalden, respektievelijk voor minitrampspringen met paard en voor vrij springen met mini- tramp. De jongens behaalden bij ht t vrij minitrampspringen eveneens een derde prijs. Bij het minitramp springen met paard waren zij de enige ploeg uit de gehele Zeeuws- Brabantse Turnkring, die voor dit onderdeel had ingeschreven. Bij de prijsuitreiking ontvingen zij een .her inneringsstandaard met inscriptie, alsmede een derde prijs. Al met al voor de vereniging weer een goed resultaat. BRUIN IS SE Vergadering gemeenteraad Dc gemeenteraad van Bruinisse zal donderdag 23 maart een flink aantal punten gaan behandelen. Een van de voorstellen van het kollege is om aan Gedeputeerde Staten van Zee land medewerking te vragen voor de hei klassifikatie van de gemeente. Met de indeling in de klasse van ge meentes met vit r tct vijfduizend m- woners kunnen bestuurders en ad ministratief personeel hoger bezol digd worden. Het kollege vindt deze klassifika tie op zijn plaats omdat Bruinisse, ï.aar de mening van b. en w., een aanmerkelijk zwaardere taak heeft dan andere gemeenten met hetzelfde aantal inwoners. In de ontwerpbrief wordt GS daarom gewezen cp de algemene problematiek van de om schakeling d:e Bruinisse moet ma ken van c overwegend vissersdorp naar ten dorp met andere middelen van bestaan zoals een grootschalig rckicatieprojskt. De Rijksweg langs de gemeente betekent verder onder meer een taakverzwaring, evenals het vaarwater Het Zijpe en de wa teroverlast van de buitendijkse be drijven. Uitbaggeren haven Afgelopen week heeft firma Van Noord uit Utrecht geprobeerd met een zuiger de vissershaven te Brui nisse uit. te baggeren, maar de instal latie bleek voor dit werk niet te vol doen. Met dezelfde installatie is dc jachthaven van „Aquadelta" uitge diept. hetgeen daar met succes is ge beurd omdat hier de bodem zanderig is, wat in de Vissershaven niet. het geval is. De Vissershaven zal nu door dezelfde firma worden uitgebaggerd met een grijpinstallatie. Films in Dorpshuis Zaterdag 25 maart zullen in het dorpshuis aan de Grevelingenstraat een drietal films vertoond worden. Zaterdag zag Anneke met het ope nen van de deuren van het pand Sint Domusstraat 17 jaar ideaal - een eigen zaak 1 verwezenlijkt. Hier aan gingen vele weken van verbou wen en inrichten vooraf, waarin zij terzijde werd gestaan door haar man Ben. De fris ogende „Boetiek Sint Do mus" wordt door de charmante eige naresse omschreven als een kleding- winkeltje voor grote en kleine men sen. Men vindt er de maten 86 l m 42. Het bijzondere van het assorti ment is dat alles door Anneke Magi- to zelf is vervaardigd cn daardoor uitblinkt in exklusiviteit. Zij wordt in dit werk bijgestaan door haar moeder, zusjes en nichtjes. Eerst een hobby „Mijn eigen kleren maken was al- lijd een hobby van me", vertelt An- DEN HAAG, 20-3. De regering heeft 950 miljoen gulden' beschikbaar gesteld voor wat minister Albcda (sociale zaken) maandagavond in Den Haag „de cmvangrykste opera tie van na de oorlog" noemde. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De ministers Van der Klaauw (buitenlandse zaken) en De Koning (ontwikkelingssamen werking) zullen woensdag 22 maart drie vertegenwoordigers van het Pan Afrikaanse kongres van Azania (Zuid-Afrika) ontvangen. Deze zijn op uitnodiging van het Azania komité in Nederland in verband met de herdenking van het bloedbad van Sharpeville. VLISSINGEN. Er heerst by N dc vakbonden in Zeeland grote onze kerheid over het lot van dc répara- tiewerf Scheldepoort van het RSV- concern in Vlissingcn-oost. De eerste is „Pippi Langkous" voor alle leeftijden. De tweede is getiteld „Twee door het dolle heen" en de derde is de bekende film „Een brug te ver". De laatste twee zijn allebei toegankelijk voor twaalf-jarigen en ouderen. neke: „Toen ik met mijn beroep van sekretaresse niet meer aan dc slag kon komen, ben ik die hobby verder gaan uitdiepen". Ze volgt de mode op de voet. bezoekt beurzen, schaft zich elke week ongeveer tien vak bladen aan en gaat af en toe een kijkje in Parijs nemen om zoveel mogelijk de vinger aan de pols te houden. De kollektie, die thans in „Boetiek Sint Domus" te vinden is, is daar een duidelijk bewijs van. Zij vertelt dat het maken van kle ren afhankelijk is van haar stcni- mihg: „Na een flinke wandeling, heb ik meestal zin om wat sportiefs te maken, ben ik in een romantische bui dan is een romantische jurk. rok of blouse meestal het resultaat". Anneke is in staal ongeveer drie kledingstukken per dag te vervaar digen. voor de verdere op peil hou ding van het assortiment kan zij steunen op de hulp van fa- Bij de hele operatie in de zware metaal gaat het cm 6000 van de 46.000 arbeidsplaatsen Volgens mi nister Albcdu zijn 2000 daarvan zon der problemen te behouden. 2.000 arbeidsplaatsen zullen mogelijk bin nen de concerns kunnen worden ge vonden en de laatste 2000 zullen ..naar buiten toe bemiddeld' moeten worden. Dat laatstekomt :n een voudig Nederlands neer óp ontslag. UTRECHT. Hel c.a.o.-overleg bij Hoogovens is vastgelopen op hel punt van de vijfploegendiensten. Hoogovens wil wel praten over ex perimenten, maar blijft op hel standpunt staan, dat de werknemers zelf voor de financiering moeten opdraaien. UTRECHT. De onderhandelingen over de textiel-c.a.o. (46.000 werk nemers) zijn maandagmiddag na een drie uur durend gesprek lussen vertegenwoordigers van dc bonden en de werkgevers afgebroken. AMSTERDAM. Dc Industriebon den FNV en NKV organiseren don derdag op een neg nader vast tc stellen plaats een openbare bijeen komst voor vijf a zesduizend man waarop ook alle parlementariërs zijn uitgenodigd, die momentcel met paasreces zijn. milieleden. Ze maakt ook kleding van plaatjes, daar ze geen proble men heeft met patroontekenen. Ook voor de exeptionele maten kan men bij haar terecht. Modeshow In de nieuwe' boetiek, die een op pervlakte heeft van 50 m- werd een aanzienlijk nivoverschil aangebracht. Op het verhoogde gedeelte staat een flinke werktafel, waaraan Anneke de kledingstukken vervaardigd. Om het publiek een zo duidelijk moge lijk beeld te geven van de kollektie werd zaterdagmiddag een modeshow- gehouden in „Boetiek Sint Domus". Zusjes, nichtjes en vriendinnen bie- ken verdienstelijke mannequins, die de kledingstukken goed tot hun recht deden komen. Anneke noemt de hedendaagse mode 'n „zalige mode voor iedereen" Ze wijst op de fijne kleuren en vele kombinatieniogeiijkheden. Over de terugkomst van de mini-mode. waarover in Parijs druk wordt ge praat. heeft zij nog wat twijfels. Tijdens een druk beluchte mode show werd dc kollektie van ..Boe tiek Sint Domus" geloond. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) Het nieuwe intermeubel woonmagazine 1978 is uit. Gratis verkrijgbaar Tevens een woonplanmap voor uw interieurplannen. meelstraat 31 zierikzee NIEUWERKERK, 20-3. Hel kollege van i». en w. van Diiivelainl vraagt aan «Ie raad nni medewerking Ie ver lenen aan Piano)»onw BV, lol hel in boiiwe.xploilalie brengen van grond in liet bestemmingsplan Nieuwer kerk. ZIERIKZEE, 18-3. Dat Anneke Magilo-Van tie Kas- steele veel talent bezit op modegebied, deed haar op treden op de Toeristeninarkt vorige zomer reeds ver moeden. Met de opening van liaar „Boetiek Sint Do mus" heeft zij dit vermoeden bevestigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4