Winkel in vrijetijdskleding „De Croone" opent zijn deuren Funhouse- „After Eight" Veel aktiviteiten bij Rode Kruis afdeling Schouwen (Westhoek) Bram en Marianne Wilkens TOTO EN LOTTO Wat biedt de BEELDBUIS AmroPrivérekeningi STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSRODE Maandag 20 maart 1973 Nr. 22272 3 GOES Carolien van Beveren, Petra Bom, Eric v. d. Aarsen, Wim Fokker. Cle ment Rijnberg. Ronny van Nieuwen- huize, Tonny Siesse en Steven Rijp- kema. BURGH Gymnastieklessen De gymnastiek voor mensen vanaf 50 jaar welke tot nu toe in de Koebel op de woensdagmorgen plaats vond zal met ingang van woensdag 22 maart a.s. verplaatst worden naar de voormalige basisschool in het Duin wegje. Daar de Koebel weer in ge bruik wordt genomen door vakantie- groepen is het niet mogelijk hier nog langer het gymnastiekuurtje van 10 tot 11 uur te houden. De organisatoren doen een beroep op de ouderen om het gymnastiek uurtje te bezoeken waarmee de mo gelijkheid wordt geschapen zich fit te houden, terwijl daarnaast ook aan de gezelligheid aandacht wordt be steed. Nieuwe leden kunnen zich iedere woensdag aanmelden bij de school of bij mevrouw v. d. KIoos- ter-Sonsbeek te Westensehouwen. BROUWERSHAVEN Opbrengst kollekte De reuma-kollekte heeft in Brou wershaven een~ bedrag van f 413,52 opgebracht. NIEUVVERKERK Kandidaten SGP De afdeling Duiveland van de SGP heeft tijdens de vorige week gehouden vergadering, de lijst sa mengesteld van kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen. Die ziet er als volgt uit: 1. Matth. Stouten Cz., Oosterland; 2. A. van Klinken, Nieuwerkerk; 3. L. Meer man Czn., Oosterland. Deze drie hebben op het ogenblik al zitting in de gemeenteraad. Op de lijst staan voorts: 4. X Hogesteger. Nieuwer kerk; 5. Jac. de Visser, Sirjansland; 6. M. Braam, Nieuwerkerk; 7. J. van Haaften, Oosterland; 8. L. van Klinken, Jac.z., Ouwerkerk; 9. C. R. J. van Heukelom, Nieuwerkerk en 10. Joh. van der Have Jac.z., Ooster land. Eenzijdige aanrijding op parkeerterrein Zondagavond te 18.10 uur had op het parkeerterrein aan de Bi*ouwers- straat te Nieuwerkerk een eenzijdige aanrijding plaats. A. v. d. V. uit Nieuwerkerk wilde zijn auto parke ren, maar raakte hierbij uit de koers waardoor de personenauto's van A. K. V. uit Nieuwerkerk en van W. N. v. L. uit Heinkeszand flinke schade opliepen. Aanrijding op kruispunt Vrijdagmiddag 17 maai't te 16.15 uur had te Nieuwerkerk op de krui sing Burg. Boumanstraat en West- straat een aanrijding plaats tussen de personenwagens van C. L. te Zie- rikzee en J. D. - P. te Nieuwerkerk. J. D.-P. stond achter C. L. Toen deze wilde wegrijden reed deze achteruit in plaats van vooruit, zodat aan bei de voertuigen lichte schade ontstond. AZ'67-Sparta X PSV-FC Den Haag X FC Twente-NEC X Haarlem-FC VVV X Ajax-FC A.dam X FC Utrecht-Volcndam X Vitesse-Telstar X NAC-GA Eagles X Feycn.-Roda JC X Excelsior- Wagen. X Fortuna SC-MVV X Herenv.-Hcracles X Willem II-Eindh. X Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit 2. 1. 1. 1. 1.3. 1. 1. 3, 3. 3. 3. 2. Het aantal deelnemers bedroeg 208.714, er was een inleg van 683.56] gulden en de prijzenpot bedraagt 324.691 gulden. De prijzen zijn als volgt verdeeld: eerste prijs: f 129.876 tweede prijs: f 81.173. derde prijs f 113.642. Lotto Lotto 11. Er was, door 884.467 deel nemers, een inleg van 3.568.572 gul den. Dc prijzenpot is. inclusief de jackpot. 1.759.597 gulden. De prijzen zijn als volgt verdeeld: eerste prijs (inclusief jóckpot) f 657.800: tweede prijs f 169.507: dorde prijs: f 254.261: vierde en vijfde prijs f 339.014. De winnende getallen van lotto 11 zijn: 9 21. 22. 30. 32. 36. Reservegetal: 2. Z.V.U. Het kan dan wel zijn, dat „men" van Groningen tot Maastricht onge nuanceerd, alleen maar laaiend is over het nieuwe „Funhouse"-pro- gramma „After Eight", te Zierikzee liet de voorstelling van vrijdagavond toch een meer gemêleerde indruk achter, vooral wat betreft het eerste deel, dat in ieder geval niet toren hoog uitrees boven het bruiloften-en partijen-niveau. Mensen op toneel roepen en kusjes verkopen is wel zo akelig flauw en in wezen inkorrekt, omdat de tonelist - wie dat dan ook is - misbruik maakt van zijn domi nante positie. Enfin, dat is dan maar een opmer king apart. Funhouse teerde in het verleden exklusief bijna op het mi misch vermogen van Rob van Hou ten en die mimische elementen ble ken nog wel gereserveerd voor het nieuwe programma, maar veel min der. De klub van typische theater mensen rond hem, heeft gemikt op een mélange van show, glitter, clownerie en talrijke revue-achtige elementen, die samen een aardig kijkspel opleveren. Dominant daarbij en daarrond zijn de acts van fraai gepolijste danseressen, die het totaal gebeuren een pikante noot meege ven. In die danserij echter is ook veel vakvrouwschap geïnvesteerd en natuurlijk geldt dit ook voor de an deren, o.w. Rob van Houten zelf en Daisy Dynamite, in een Parijs nacht- klub-achtig travestie-nummer, met - zo was het - als penissen verklede balletmeisjes. Toch wel opmerkelijke vondsten in deze show. Twee springen er uit: Van Gogh's aardappeleters, die tot leven gewekt een volkdans uitvoe ren en de stoel, die verliefd wordt op de schone nimf, die er zich in neervlijt. Stoel vrijt vrouw is een apart gegeven. Treffend komisch was Cor Beurkens, met zijn slappe, onnozele vertoningen, maar vooral in de Russische gewichtshefferij. Rob van Houten als gevangene, her innerde aan vroegere sublieme mi me - scenes en een dolle kantoor- scene gaf ook weer een uplift aan het na-pauze-programma. Er wordt - maar dat is al gezegd - uitstekend gedanst in deze show, maar ook ge zongen en er bleek een hetereogeen en welgekozen muziekprogramma op de band staan, dat tot optimale funktionaliteit voerde. In de slotscène kwamen de saxo foons er weer aan te pas, die vroe ger al zo sterk frappeerden, maar helaas ook het „toneelspugen". Dat de fluimen naar de bezoekers op de eerste rij worden gemikt, is toch wel uiterst smerig. Dat moet dan ook maar gezegd, op gevaar af van de beschuldiging, de fijnere Funhouse- intenties niet te hebben bêgrepen. Hoewel Bdv STRAATSBURG. Het Europees Parlement meent -dat. het de taak van de Europese Gemeenschap is, tech nologische, financiële „en vooral psy chologische barrières" die de ontwik keling van kernenergie belemmeren, te overwinnen. SCHEEPVAART Amersfoort, 16-3 van Alicante naar Cadiz. Ganymedes, 17-3 te Buenaventura Vlieland, 16-3 van Amsterdam naar Paranagua. Toto De uitslagen van de wedstrijden die voorkomen op totoformulier num mer 11 zijn: DINSDAG 21 MAART NED. I: Het jongerenprogramma van de EO Windkracht 16, begint de uitzending met het motto Wie wer ken wil, kan werken. Vervolgens de tiende editie van de Bijbel open, een serie die zich verdiept in de apocriefe boeken. Dit deel is gewijd aan de legenden rond de kuise Susanna. Zijn dood ons leven, is de titel van een Passie- en Paaspro- gramma waaraan medewerking wordt verleend door de Hervormde gemengde Zangvereniging Vox Ju lians, het Christelijk Dubbelkwartet en een strijkers- en koperensemble. Na de aktualiteitenrubriek Nader bekeken zet de NOS de uitzending voort met een aflevering van Ot hoe zit het nou met Sien? In deze aflevering wordt het onderwerp vrouw en kriminaliteit gekoppeld aan de Bijlmerbajes. Gepraat wordt met ex-gedetineerden, bewaaksters deskzindigen en gevangenisperso neel. NED. II: In een aflevering van Calimero wordt maar weer eens be wezen hoe overrompeld de wereld is voor een klein kuikentje waarna Bassie en Adriaan een jongetje van de verdrinkingsdood redden. Uit dankbaarheid biedt de vader van het jongetje, die een restaurant heeft, het tweetal een maaltijd en een baan als kelner aan. Vervolgens presenteren de Musketiers voor de zevende maal hun Mickey Mouse Club. Na het journaal presenteert het Theater van de lach een blijspel van Peter Yeldman, getiteld Inpak ken en wegwezen, met John Lan ting, Marjan Berk en Carry Tefsen in de hoofdrollen. Het duo Elizabeth en Caroline reist de hele wereld af om i>ia hun vrouwelijke charmes hun oplichtingspraktijken uit tc iweren. De gewiekste zakenman Bill laat zich eerst ook in de lu.rcn leg gen tot hij beseft wat hem overko men is en de jaeht op het duo opent. Na de aktualiteitenrubriek Aklua TV volgt de buisversie van het ra dioprogramma Sesjun, dat van avond wordt gevuld door het Dex ter Gordon Kwartet. DINSDAG 21 MAART NED. 1: 10.00 en 14.30 Schooltele visie; 18.48 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Windkracht 10; 19.30 De Bijbel open; 20.00 Zijn dood ons leven; 21.00 Nader bekeken; 21.35 Journaal; 21.50 Ot en hoe zit het nou met Sten?; 22.40 Journaal. NED. 11: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Calimero; 19.17 Bas sie cn Adriaan; 19.40 Mickey Mouse club; 20.00 Journaal; 20.25 Inpakken en wegwezen; 22.25 Aklua tv; 23.20 Sesjun: 23.45 Journaal. Vergadering D'66 Donderdag 23 maar organiseert D'66 een vergadering in „De Prins van Oranje". Sprekers op deze avond zullen zijn Jopie Boogerd-Quaak (lijsttrekker Provinciale Stalen), Lotty Valster-Boekhoff (lijsttrekker gemeenteraadverkiezingen Goes) en Jan Glastra van Loon (voorzitter D'66). Er zal gesproken worden over akluele politieke zaken. ZIERIKZEE Jaarverslag Muziekschool ZIERIKZEE, 18-3. Er is heel wal gebenrrl met liet pand Haveiiplein 4-, dat nu de winkel in lieren-, dames- en kinder-vrijetijdsklediiig en jeans-shop van Bram en Marianne Wilkens huisvest. Kijkje in het interieur van „De Croone (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Deze nieuwe zaak kreeg de naam „De Croone" dezelfde als van het historische pand. De nieuwe eige naar Bram Wilkens is geen onbeken de in Zierikzee. Reeds in 1970 vestig de hij „Het Dumppaleis" op de Ap pelmarkt. Na beëindiging van de tientallen jaren aan het Havenplein gevestigde dames- en herenmodezaak van de heer M. J. Poldermans, besloot Bram Wilkens zijn blik verder te richten dan de sportartikelenbranche en een winkel in vrijetijdskleding te vesti gen. Het resultaat van zijn plannen toonde hij vrijdagmiddag tijdens de openingsreceptie. Ruime entree Reeds het aanzien van de voorpui, die in historische stijl werd geres taureerd, doet vermoeden dat het pand een metamorfose heeft onder gaan. De ruime entree wordt ge vormd door twee openslaande deu ren, hiermede het publiek gelegen heid gevend ongedwongen binnen te wandelen en te snuffelen in het zeer ruime assortiment. „De Croone" heeft een oppervlakte van 135 m- en bestaat uit het vroegere winkelge deelte, de bijgetrokken woonruimte en keuken. Tenslotte werd ook een stuk aangebouwd voor kantoor, dag verblijf en magazijn. In de etalage prijkt een antieke lantaarn, die leuk kombineert met het toch vrij mo derne interieur. Bram Wilkens wil zijn winkel be slist niet als „boetiek" omschreven zien, daar hij zich niet uitsluitend op de jeugd wil richten, maar een zo breed mogelijk publiek in zijn zaak hoopt te ontvangen. Dat blijkt ook duidelijk uit de gro te kollektie vrijetijdskleding, zoals jeans van tien verschillende fabri kanten, T-shirts in 44 kleuren, jur ken, blouses, overhemden, jacks sa- lopets voor dames en heren, kinder kleding, leren jasjes, vrijetijdsschoe nen. Dat bij de inrichting van de zaak uitgegaan is van een zo goed moge lijke service aan de klant, blijkt voor al uit de zes paskamers, die werden gekreëerd in het achterste gedeelte van de winkel. Overigens vindt men in „De Croo ne" ook nog een gedeelte met wat luxere - kleding, waarbij de nadruk toch blijft liggen op het gemakke lijke dragen ervan. De ingrijpende verbouwing van het pand Haven plein 4 nam drie maanden in beslag en werd uitgevoerd door: Schuch Kraamer (architect), Westbout B.V. in Haamstede (hoofdaannemer), fa. Verboom in Nieuwerkerk (schilder werk), Levi Strauss (interieurverzor ging), P. v. Lingen (binnenhuisarchi- tekt) en fa. W. Quartel (elektriciteit). Jaarverslag 1977 Inrichting Het kreeg allemaal een overzich telijk plekje in de 7 m lange winkel. Tegen de stenen wanden werden uit wisselbare houten schappen aange bracht, spotverlichting legt de ak senten daar waar het nodig is, spie gels om de klant het kiezen te ver gemakkelijken, plavuizen op de vloer en daarboven een fraai sy steemplafond. HAAMSTEDE, 16-3. Tijdens de donderdagavond in de Beatrixschool gehouden vergadering van de afde ling Schouwen (Westhoek) van het Ned. Rode Kruis bleek uit het zeer uitgebreide jaarverslag: van de se- kretaris P. Zoon, dat het ledental steeg van 1483 tot 1490. De totaal- kontributie bedroeg f 12.804,30, het geen neerkomt op f 8,59 per lid. De bloedplasma-avond in 1977 was v/oer een groot, sukses; 186 do nors gaven bloed. Op 1 januari 1977 werd met de gemeente een huur overeenkomst- gesloten voor de Bea trixschool. De huurprijs bedraagt f 2000 waaavan de gemeente de helft voor zijn rekening neemt. Aan de Zeeuwse vaartocht met de J. Henri Dunant namen drie perso nen uit de afdeling deel, n.l. de heer en mevrouw Bouwman uit Seroos- kerke en mevrouw Vermaat-Lijk uiit Haamstede. De 'lieren C. Speelman en C. Kenters uit Haamstede en de heer J. Kenters uit Burgh braöhten een week door i.n huize Den Valken berg. Ni col eb te de Ridder uit Burgh bracht de jeugd-vakantieweek door aan boord van de J. Henri Dunant. De klassen drie t'm zes van alle basisscholen vervaardigden teke ningen die aan zieken werden ver stuurd. Tevens werden op diezelfde scholen jeugd-EHBO kuisussen ge organiseerd, met als gevolg dat aan 93 leerlingen een getuigschrift A kon worden uitgereikt. De kampagne sloot met een inza melingsbedrag van f 13.949,06 of te wel f 9,29 per gezin. Dit betekende een tweede plaats in Zeeland', op nieuw achter St. Philipsland en een Advertentie Gehoord bij de Amro Bank. (1) Kan ik van mijn Amro Privc- rekening ook dc contributie voor mn biljartclub laten overschrijven? Natuurlijk, meneer. We kunnen dat voortaan zelfs automatisch voor u doen als ti wilt. O Ik zeil m salaris voortaan graag per bank ontvangen. Kunt u dat bij dit kantoor voor mc regelen. Ja hoor. Dan openen we een Amro Privcrckcning voor u. (bij de Amro Bank staan zc altijd voor u klaar). landelijke vierde plaats. Kolonne De kol'onne werkte haar gebruike lijk programma af. Vijftien leden startten met de opleiding tof (helper- helpster 3e klasse. Dokter Stenger verzorgt in samenwerking met mevr. M. C. Alblas-Slager de .opleiding. Naast de assistentie bij de bloed plasma-avond, was het team aktief bij sportevenementen en 'bejaarden- reizen. Het aantal leden bedraagt 48, waarvani 2 helpsters le klasse, 1 helpster 2e klasse, 5 helpsters 3e klasse en 18 1.1.-helpsters. Verder 3 helpers 2e klasse, 9 helpers 3e klasse en 8 1.1.-helpers. Dokter Simons is kolon ne-kom m a n da n t Welfare Het aantal Welfare-vrijwilligsters bedroeg 1 januari 1978: 21. De Wel fare was zeer aktief bij verkopingen in de dorpskernen', tijdens de Stra- feesten, de seizoenweekmarkt te Re- nesse en tijdens het Oranjefeest te Haamstede. Verder waren er ont- spanndngsmiddagen in hét rusthuis te Scharendijke, fe Renesse (m.m.v. „Op Drift") en het verzorgen van een feestavond aan boord van de J. Henri Dunant. Medewerking werd ondervonden van de heer P. Slager, van bungalow „Schouwenduin", zo dat ook daar artikelen werden ver kocht. Ambulance De ambulance had het in 1977 drukker dan ooit en maakte in to taal 220 ritten met 17.286 km en een gemiddelde afstand van 80 km. In 1977 werd begonnen met de voorbe reidingen tot verkrijging voor een vergunning voor .het verrichten van ambulance-vervoer op basis van de wet ambulance-vervoer. 32 kandida ten ontvingen in 1977 een EHBO- diploma. Dat deze afdeling in de belang stelling staat van het hoofdbestuur bleek uit het bezoek van de direk- teur van het Ned. Rode Kruis aan een gewone werkavond. Altijd vissen op Grevelingen DEN IIAAG, 18-3. Voor dc Greve- lyigen cn het afgesloten deel van het Brouwcrshavcnsc Gat zal in dc periode van 1 maart tot 28 februari 1979 geen gesloten lijd voor vistuigen gelden. Dit houdt onder meer in dat men in die wateren mag blijven vis sen met de gewone en de speciale hengel. Dit heeft minister Van der Stee (landbouw en visserij) medegedeeld. De muziekschool te Zierikzee heelt onder de titel „Muziekpost" een jaarverslag gemaakt, dat spciaal be doeld is voor de regio Schouwen- Duiveland. Hoewel ieder jaar een verslag van de Zeeuwse Muziek school verschijnt, wil de direktie met Muziekpost de ouders van de leer lingen wat extra informatie ver strekken over wat er zoal in Zierik zee gebeurt. De belangstelling voor het mu ziekonderwijs neemt toe en dat is ook op Schouwen-Duiveland te kon stateren. Op 1 februari 1977 bedroeg het aantal leerlingen 340; op 1 fe bruari 1978 al 407, Het grootste aan tal van hen (142) volgt de lessen al gemene muzikale vorming en de rest krijgt lessen op instrumenten waarbij blokfluit (65), piano (49) en elektronisch orgel (31) favorieten blijken. Opmerkelijk is de toename van het aantal nieuwe amv-leerlin- gen. In augustus 1976 bedroeg dat aantal 57, nu zijn er al 83 eerste- jaarsleerlingen. Sinds november 1975 is het mogelijk om behalve In Zie rikzee ook in Nieuwerkerk amv-les- sen te volgen in de openbare basis school. Nu en dan wordt de vraag gesteld of ze in andere plaatsen kun nen worden gegeven. Dat is mogelijk wanneer er vijftien leerlingen zijn aangemeld en er een bevoegde do cent gevonden kan worden. Brogumkrant In de Brogumkrant, het geïllu streerd nietoptijdschrift van de jeugdsoos in. Zierikzee, staat weer van alles te lezen. Het Paasnummer komt zo onder meer met nieuws over de Brogumboerderij. Gemeen tewerken van Zierikzee maakt een tekening naar het ingediende ont werp en wanneer die door alle par tijen wordt goedgekeurd kan met de verbouwing worden begonnen. Verder is Brogum nog steeds aan het koliekteren voor het adopteren van een kind in een van de ontwikke lingslanden. Wanneer eenmaal zo'n kind aangewezen wordt, moet een keer per maand een bedrag worden overgemaakt waarvan de kosten voor onderwijs en onderhoud wor den betaalt. Vanuit Brogum wordt dit jaar ook weer een paasreis ge maakt op tweede paasdag en wel naar Amsterdam. Informatie bij Brogum. Het tijdschrift is voorts weer boordevol nieuws gepropt van alle aktiviteiten en ook de fraaie te keningen ontbreken weer niet. U.V.V.-kontaktavond Tijdens de UVV-kontaktavond, die dinsdag 21 maart in het R.K.-cen- trum in Zierikzee wordt gehouden, zal na de uitreiking van de UVV-in- s.ignes aan elf medewerkers, de ge legenheid worden geboden om vra gen te stellen aan de heer L. Wester- 'burger. Dit naar aanleiding van de Sociale Kaart van de gemeente Zie rikzee, die op de vorige vergadering werd besproken. Op de agenda staat verder de bespreking van de verde ling van het koffieschenken op de bejaardensociëteit en een verslag van de vormingsdagen voor be stuursleden te Aai-denburg, door me vrouw B. van der Linde-Florusse. Opening Vissernautic Mevrouw J. M. J. de Meester-Post, echtgenote van de burgemeester van Zierikzee zal op woensdag 22 maart de nieuwe zaak in watersport- artikelen Vissernautic Zierikzee b.v. openen. Deze winkel is gevestigd in het pand Nieuwe Haven 19. Aanrijding winkelwagen en personenauto Op het Kerkhof N.Z. had te Zie- rik, zaterdagmiddag te 14.00 uur een aanrijding plaats tussen een winkel wagen, bestuurd door M. B. te Re- nesse en een personenauto bestuurd door E. M. te Ehorst. De winkelwa gen wilde uitwijken voor een andere personenauto, maar door deze ma noeuvre raakte hij de personenauto van E. M.. Er onstond lichte schade. Vergadering C.P.B. Dinsdag 28 maart komt de C.P.B. afeling Schouwen-Duiveland in ver gadering bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw. De avond zal verzorgd worden door het Bedrijf s- schap voor het slagers bedrijf. Er zal informatie worden verstrekt over vlees- en vleeswaren en na de pau ze worden borrelhapje e.d. opge maakt, waarvan geproefd mag wor den. HAAMSTEDE Jeugd-EHBO-examens Donderdag 16 maart 1978 werd aan de openbare basisschool „de Kirre- weie" jeugd EHBO-A-examen ge houden voor de leerlingen van de 6e klas. De kursus daaraan voorafgaan de werd georganiseerd door de afde ling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis, Mevrouw J. L. v. cl. Maas-van Klooster en me vrouw C. W. v. cl. Aarsen-Deurloo verzorgden de opleiding van de leer lingen. Dokter Simons uit Renesse trad op als examinator. Alle twintig leerlingen slaagden voor het examen. Het waren Janet Zijta, Kllen Tuin man, Marian Wijnvoord. Jolanda de Vrieze. Evert Jan Stout, René Stoel. Erik Jan Vos. Gerard Sonnemans. Herman Slager. Henk van Nieuwen- huizc. Marjan de Braai. Rian Kloet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3