Woonwagenschap voelt weinig voor „passantenkampen" voor vakantie woonwagenbewoners WUmESM Vijftien brandweerlieden van Schouwen-Duiveland geslaagd VVf „Knelpunten nota" Zuid-Molukkers Huiszoekingen in Assen na overval L. A. 1STA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kamp Bruinisse wordt duur Heeft II nog een goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii en bepaal meteen uw nieuwe keus. Voor kursus persluchtmaskerdrager AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land Rover en Range/Rover SI. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. (01114) 1495 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 maart 197}» 134ste jaargang Nr. 22371 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1PQ9) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Afdeling W'eslhoek Rode Kruis Advertentie ZIERIKZEE. Wat de naderende lente ook allemaal met zich brengt, het landschap ligt hoopvol te wach ten op het komend zoele getij. Hier een scene langs Rijksweg IS. Te ve len rijden er achteloos aan voorbij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) GOES, 16-3. De Interdepartementale Kommissie voor de rijdende bevolking, heeft voorgesteld om voor va kantie houdende woonwagenbewoners „passanten kampei" in te richten. zogenaamde schap te nemen. De bijdrage per in woner zal daardoor stijgen van f 0,64 naar f 0,80 per inwoner en tot f 0,90 als de kampen gereed zijn ge komen. Het tekort wordt op annuie- teitsbasis over dertig jaar uitge-, smeerd. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden, maar ook een en kele bui; overwegend matige noor delijke wind; minimumtemperaturen van plus 2 graden aan de kust tot ongeveer min 2 graden plaatselijk in het binnenland; maximumtempera turen omstreeks 7 graden. Voor zondag: Aantal uren'zon: 2 tot 10. Min.*-temperaturenomstreeks 0 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 2 gra den en voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waar den. ZON- EN MAANSTANDEN 18 maart. Zon op 6.48. onder 18.48 Maan op 12.31, onder 3.23 19 maart. Zon op 6.46. onder 18.50 Maan op 13.29, onder 4.01 20 maart. Zon op 6.44, onder 18.52 Maan op 14.29, onder 4.36 Volle maan: 24 maart (17.20) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 18 maart .9.50 22.30 3.23 16.00 19 maart 11.17 4.49 17.27 20 maart 0.02 12.35 6.08 18.37 Doodtij: 1.9 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie, die ons don derdag onstuimig weer bracht, trekt langzaam opvullend via zuid-Skan- dinavië naar de Oostzee. Aan de westflank van deze depressie wordt met noordwestelijke tot noordelijke wind vrij koude en onstabiele lucht aangevoerd waarin regen-, hagel en natte sneeuwbuien worden afgewis seld door opklaringen. Even ten westen van Ierland be vindt zich een rug van hogeluchl- druk. die oostwaarts trekt en dc buiïgheid geleidelijk zal onderdruk ken en de kans op meer zon doet toenemen. Verder westelijk op dc oceaan be vindt zich een volgende depresie. Verwacht wordt dat deze een vrij noordelijke baan naar het oosten zal volgen. Fronten van dit laag zullen na zondag Nederland dicht zijn gena derd. De eerstkomende nachten kan de temperatuur nog tol onder nul dalen. Advertentie U bent van harte welkom. De groep geslaagden voor het diplo ma persluchtmaskerdrager met in- strukteur De Leeuw in de garage in Zierikzee. De kursisten uit Duive- land ontbreken, omdat zij moesten uitrukken voor een brand in Ooster- lancl. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 15-3. „Waar de gewone man ophoudt, kan de persluchtmaskerdrager doorgaan. Ze zijn dan ook onmisbaar voor een brandweer". Zo vatte adjunkt-oppcrbrand- meester J. Quant het woensdag avond samen, toen tijdens een bij eenkomst in de brandweergaragc te Zierikzee de diploma's werden uit gereikt aan dc geslaagden van de kursus persluchtmaskerdrager. De heer Quant sprak namens de vereniging van bevelvoerenden bij de gemeentelijke vrijwillige brand weren op Schouwen-Duiveland, die deze kursus in samenwerking met de brandweerinspektie, organiseerde voor brandweerlieden van de 2-egio. Diploma Alle vijftien deelnemers aan de kursus slaagden en zij mochten dan ook uit handen van de heer F. J. de Leeuw van de Brandweerinspektie te Breda, het diploma in ontvangst nemen. De vier geslaagden van het korps Duiveland konden bij deze bij eenkomst niet aanwezig zijn, omdat er brand was in Oosterland. De theorielessen voor deze kursus wer den gegeven door de heer De Leeuw. De heren Quant en De Leeuw zorg den samen voor de praktijklessen. Besle krachten Tijdens de bijeenkomst woensdag avond verwelkomde de heer Quant de vertegenwoordigers van de ge meentebesturen, waarbij hij de ge meentes dankte, omdat zij de brand weer in staat stellen te werken zo als het moet. ,,Er wordt door de ge meentes veel in de brandweerkorp sen geinvesteerd, maar daar staat te genover, dat de gemeentes recht hebben op een geoefende brand weer". Hij wees erop, dat er bij de brandweerkorpsen veel en gelukkig goed werk gebeurt. Brandweerman is een vak geworden. Ieder heeft zijn vaste taak in het korps. „We kunnen alleen maar dankbaar zijn, dat zo- velen hun beste krachten geven en altijd beschikbaar zijn." Zware kursus 'In het bijzonder ook verwelkom de hij de heer De Leeuw en later op de avond burgemeester ,E. Baei'ends van Middenschouwen, die zijn kol lega's van de andere gemeentebe sturen vertegenwoordigde. Hij prees de manier van lesgeven van de heer De Leeuw, die zoveel kontakten op Schouwen-Duiveland heeft en die 24 uur per dag klaar staat voor de vrijwillige brandweer. Deze opmer king werd onderstreept met een ap plaus van de kursisten. De heer Quant verwelkomde ten slotte de deelnemers aan de kursus, die hij erg zwaar noemde. „Ik vond het zelf de moeilijkste. Maar u hebt allemaal doorgezet met goed resul taat". Verplichtingen Het diploma brengt, zekere ver plichtingen met zich mee, vervolgde spreker. De gediplomeerden kunnen een pand in gaan waar ademhalen onmogelijk is geworden. Wanneer eenmaal een reddingsaktie is ingezet hangt het resultaat van de aanpak van de persluchtmaskerdrager af. Dat is een verantwoording, waar niet te licht over gedacht mag wor den. De gediplomeerden moeten re gelmatig gekeurd worden en verder zullen zij een verplicht aantal ma len per jaar moeten oefenen. (Vervolg pag. 4) ASSEN, 16-3. Dc recherchegroep die bezig is met het onderzoek van de bezetting van het provinciehuis in Assen heeft donderdagmorgen op een viertal adressen in de Zuidmoluksc wijk in Assen een zoekaktie gehou den. Óp drie van die adressen woon- Dat deelde voorzitter j. P. Linden- bergh mee tijdens de bestuursverga dering van het Woonwagenschap Midden 'cn Noord-Zeeland, donder dagmorgen in Goes. In de departementale kommissie heeft het schap naar voren gebracht, dat er bezwaren bestaan tegen het lange tijd parkeren van caravans van woonwagenbewoners op rekre- atieobjekten zoals De Piet, het Veer- se Meer en het Grevelingenstrand te Bruinisse. De rekreërende dagjes mensen of sportvissers, stellen het innemen van staanplaatsen, die zijn bedoeld voor auto's van dagre- kreërende niet-woonwagenbewoners, niet altijd op prijs. Tijdens een ver gadering in Ooltgensplaat van dc Zeeuwse en Zuid-Hollandse burge meesters bleek, dat het inrichten van de kosten- geen aanbeveling verdient. Ook de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten adviseerde af wijzend. Bezwaren Het Landbouwschap heeft een aantal bezwaren ingebracht tegen de aanleg van een nieuw woonwagen kamp bij Goes. Aan deze bezwaren werd gedeeltelijk tegemoet geko men, waarop zij werden ingetrok ken. Na uitvoerige besprekingen werd besloten groen licht te geven voor zowel de aanleg van een nieuw woonwagenkamp in Goes als voor .een in Vlissingen, respektievelijk met negentien en tweeëntwintig staanplaatsen. Een bijkomend be zwaar is, dat CRM bepaalde voor zieningen niet wil of kan subsidiëren Dat betekent voor Goes f 105.000, en voor Vlissingen f 140.000,onge subsidieerd. Ook voor Bruinisse zal een ongedekt gedeelte overblijven, maar dat zal wel ten laste van een volgend dienstjaar komen. Omdat de tot standkoming van deze kampen al zo lang geduurd heeft werd be sloten de tekorten in de kapitaals voorziening, voor rekening van het' „Schriele houding" De heer L. Hoogerhuis (Wester- schouwen), kon de, wat hij noemde, „Schriele houding" van CRM in deze niet begrijpen. „Wij zitten nu met een tekort van twee en een halve ton. Toen onlangs échter door de storm in Westerschouwen een woon wagen beschadigd was kreeg be trokkene een nieuwe caravan ter waarde van f 30.000,Terwijl het euvel voor f 1000,verholpen kon worden. De heer Hierkamp van het woonwagenwerk van CRM, ant woordde daarop, dat individuele hulp niet verward mag worden met algemene hulp bij de aanleg van woonwagen centra. CRM zal dik wijls het advies volgen, dat door een gemeentebestuur wordt uitgebracht. Dure staanplaatsen De voorzitter kon hierna meede- (Vervolg pag. 2) DEN HAAG, 16-3. Het aange kondigde spreidingsbeleid van Mo- lukkers in Nederland komt neer op een vernietiging van de Molukse identiteit. Deze spreidLngsplannen beroven de Molukkers van een stuk eigen cultuur - het samen wonen - maar gaan ook in tegen de aange kondigde regeringsplannen cp het gebied van onderwijs, werkgelegen heid en sociaal-cultureel beleid. De Molukkers 'krijgen dwingend de Ne derlandse een-gezinscultuur opgc- legd. Dat staat in een „knelpunten-no ta" van het inspraakorgaan welzijn Molukkers. De nota. is donderdag avond aangeboden aan minister Wie gel (binnenlandse zaken). Volgens voorzitter drs. M. Fr. Mual gaat 'het om een discussiestuk dat ook in de Zil'dmolukse gemeenschap bespro ken zal worden. den de bezetters vanhet provincie huis, het vierde adres werd frekwent door hen bezocht. Onder de vloer in een. schuur von den agenten een handgranaat en voorts de schrijfmachine waarop de brief met eisen is getikt die aan het ministerie van justitie werd gezon den. De z.oekaktie verliep zonder in cidenten. Twintig rechercheurs en 24 man bewakingspersoneel deden er aan mee, aldus de commissaris van politie L. L. Spaanderman in Assen. De mannen kregen volgens hem zelfs koffie. Slechts in één huis is een ruit ver nield om binnen te komen. De bewo ner lag op een bovenverdieping te slapen. De ruit zal er donderdagmid dag weer worden ingezet. Er zijn geen aanhoudingen gedaan. De drie bezetters zijn woensdag kort verhoord waaruit niets bijzon ders is gekomen. De commissaris weet niet of er nog meer verdachten zijn. Evenmin is hem iets bekend van anderen die elders in het land ter ondersteuning een kaping zouden verrichten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1