MIDDENSTANDSVERENIGING RENESSE ZET JAARFEITEN OP EEN RIJTJE 'n Ei hoort erbij D'66 en de Oosterschelde VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET Verschillende subsidies Het C.D.A. en de Troonrede Knokploeg in vrouwenhuis Model Oost-Indië-vaarder ZIERIKZEESCHE NIEIIWSIIODE Donderdag 16 maart 1978 Nr. 22270 9 RENESSE, 13-3. Ouder voorzitterschap van de heer M. J. Krijnse Locker vergaderde de Middenstands- vereniging Renesse. De bijeenkomst werd bezocht door een dertigtal leden. In zijn openingswoord besteedde de voorzitter aandacht aan de vroege Pasen en het feit dat het - landelijk gezien - niet zo best gaat in het mid den- en kleinbedrijf. Bjj de ingekomen stukken was de medeling van de heer J. S. de Feiter dat hij bedankt als lid van de winkelweekkommissie. Van het fanfarekorps Luc- tor et Emergo was een verzoek binnen gekomen om een bijdrage van f 400, voor he vermaken van lessenaars. Een verzoek dat men sloot te honoreren. Ook nam men de beslissing om aan het verzoek van Rusthuis „Duinoord" tc Haamstede, om een financiële bijdrage voor het organiseren van evenemen ten, te voldoen met een eenmalige bijdrage van f 200,De vraag van de V.V.V. of men mee wilde doen aan de door de V.V.V. uitgegeven landelijk geldige geschenken bonnen werd positief beantwoord. Advertentie DEN HAAG, 15-3. De CDA-fraktie in de Tweede Kamer heeft geen 'be slissing genomen over de vraag, of de slotbede in de 'troonrede moet te rugkeren. Op voorstel van CDA- fraktievoorzitter Aanitjes werd deze „■tere kwestie" voor nader overleg en advies terugverwezen naar het GDA-bestuur. Ook de partijvoor zitters van KVP, ARP en CHU zul len in de advisering worden betrok ken. ARNHEM, 15-3. Naar schatting zes a acht nog onbekende mannen zijn in de nacht rond vier uur de door een kleine twintig vrouwen gekraak te voormalige konfekticfabrick in Arnhem binnengedrongen. Volgens verklaringen van de vrou wen, die in dc fabriek aan de Berg straat sinds zondagavond een wou wenhuis hebben ingericht, trapten de mannen de deur in, probeerden brand te stichten, sloegen een jonge vrouw tegen 'het hoofd, vielen an dere vrouwen lastig en sloegen ob- sene taal uit. Een aantal ruiten sneuvelden. Bij de politie is dinsdag morgen aangifte gedaan van mishan deling en diefstal. Gestolen zouden zijn radio's, een schrijfmachine en gereedschappen. De eigenaar van het pand, die op de plaats van de oude fabriek flat woningen wil bouwen, zegt niets te welen van een knokploeg. PERTH (West-Australië) Iö-3. De uit Nederland afkomstige lector in de klassieke talen dr. C. de Heer, die momenteel in Australië woont en verbonden is aan de universiteit van West-Ausbralië. heeft een natuur getrouw mcdel gemaakt van de in 1712 voor de 'kust van West-Austra- lic vergane Oostindië-vaarder „Zuyt- dorp". Dr. C. de Heer heel't het mo del in bruikleen afgestaan aan het F reman tie museum. Het bestuursvoorstel om vanaf 28 maart de winkels dinsdags weer een halve dag te openen werd aangeno men. Ook was men het er over eens dat de winkels op 1 mei (koningin nedag) van 8 tot 12 zullen zijn ge opend. Het financiële verslag van penningmeester W. O. Hoogerhuis werd op advies van de kaseommissie bij monde van de heer J. O. Ree horst, goed gekeurd. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing waren de heren Joh. Everaers en W. O. Hoogerhuis aftredend. Laatstge- Flitsen uit liet buitenland NEW YORK. De Sowjetrussische ex-generaal Piotr Grigorenko, de ijveraar voor de mensenrechten wienst staatsburgerschap hem door president Brezjnjev is afgenomen, heeft maandag aan het presidium van de opperste Sowjet gevraagd hem toe te staan naar huis terug te keren, zodat hij terecht kan staan en zichzelf kan zuiveren van de blaam van onvaderlandslievend ge drag. NEW YORK, president Anwar Sa- dat van Egypte zegt in memoires die deze week gedeeltelijk worden ge publiceerd in het Amerikaanse tijd schrift Time, dat oud-minister van buitenlandse zaken dr. Henry Kis singer, Egypte dreigde met Ameri kaanse tussenkomst in de oktober- oorlog van 1973. MOGADISJOE. Volgens inlichtin gen die zijn ontvangen uit betrouw bare bronnen in de hoofdstad vaar Somalië, zou het aantal mensen, dat in verband met de Ethiopische op-- mars in de provincie Harrarghe en in het zuiden van de Ogaden op de vlucht is geslagen, meer dan 100.000 bedragen. NEW YORK. Israël heeft maan dag bij de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, krachtig gepro testeerd tegen de „barbaarse" ter- reui-aktie van Palestijnse comman do's afgelopen zaterdag in Israël waarbij 36 burgers het leven verlo ren. BAMAKO. De regering van Mali heeft maandag bekendgemaakt dat 37 personen, onder wie ministers, hoge officieren en politie-ambtenaren, zijn gearresteerd in verband met een sa menzwering tot omverwerping van het bewirtd van president Moussa Traox-e. MOSKOU. Dr. Andrei Sacharov, de dissident en nobel-prijswinnaar, heeft meegedeeld, dat de Sowjet- autoriteiten zijn partikuliere tele foon hebben afgesneden. BRUSSEL. Het internationale Ru bensjaar, dat Antwerpen in 1977 ge vierd heeft, heeft de stad geen wind eieren gelegd. Het heeft, zo is nu uit gerekend, ruim 5,5 miljoen gulden in het laadje gebracht. BEIROET. De voorstanders van harde aktie binnen de Palestühse bevrijdingsorganisatie PLO krijgen nog steeds meer invloed binnen dc organisatie die dc verschillende Pa lestijnse commando-groepen over koepelt. PLO-lcidcr Jasscr Arafat voelt dit scherp aan. Het heic proces- is duidelijk in een versnelling geko men. TAASINGE. Een lid van een Deense valschexmspringei-siklub heeft een val van 750 meter ovex-leefd waarbij zijn parachute zich pas op het laatste ogenblik opende. Met twee gebroken benen en inwendige kneuzingen moest hij in een zieken huis worden opgenomen. noemde werd hei-kozen; eerstge noemde was niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer W. J. Koeman gekozen. De voorzitter dankte de heer Everaers voor zijn werk als be stuurslid, wat hij maar liefst 22 jaar was geweest. Hij liet zijn woorden van dank vergezeld gaan van een attentie. Vex-volgens werd in de ver gadering gespx-okeii over de groei mogelijkheden in Renesse, Men be sloot een brief te zenden aan de ge- meentei-aad, gedeputeerde staten en aan het rijk om aandacht te vx-agen voor de problematiek die ontstaat als groei achterwege blijft. Verslag Winkelweekkommissie Namens de winkelweekcommissie werd uitvoerig verslag uitgebracht over de succesvolle evenementen van de winkelweek in 1977. door de heer J. S. Feiter. Uit het verslag van de penningmeester van de kommis sie bleek dat men de evenementen heeft kunnen afsluiten met een ba tig saldo. Na hët verslag van de winkelweek van vorig jaar ging men over tot de bespreking van de win kelweek 1978. Men besloot dat de kommissie het pi-ogi-amma zal be spreken, maar reeds nu staat vast dat er ook dit jaar weer een grote avond zal worden georganiseerd. Nadat men het er overeens was geworden om half apx*il weer een reisje te maken werd de geanimeer de vergadering met de rondvraag besloten. LONDEN. De Britse minister van buitenlandse zaken, David Owen, is er niet in geslaagd Rihodesisohe guerrillaleiders er tce te bewegen eert uitgebreide konf eren tie over de toekomst van Rhodesië bij te wonen. LISSABON. De regering van An gola heeft een verbod uitgevaardigd voor de bouw van nieuwe kex-ken. In een uitzending van radio-Luanda is gezegd, dat kerken en religieuze or ganisaties zijn verboden, „die onge hoorzaamheid aan en het negeren van de wet bevorderen". PARIJS. De Franse socialisten, communisten en links-radicalen hebben besloten elkaar te steunen bij de tweede ronde van de verkie zingen a.s. zondag. PARIJS. In Bordeaux iheeft een vrouw het leven geschonken -aan een dochter met een kogel van liet kali ber 7,65 mim in de borst. ARICGIA, Italië. De comimxnis- tisoh-sociaiistische leidingvan Ita- lië's grootste vakorganisatie 'heeft dinsdag eenstemmig besloten te bi-e- ken met- de door Mos'kou beheerste wereldfederatie van vakbonden (WFTU). PARIJS. Frankrijk en vier Arabi- sdhe landen hebben een overeen komst tot militaire samenwerking getekend aangaande tedhnische bij stand en wapenpxroduktie. WASHINGTON. Onderhandelaars voor de stakende mijnwerkers en de mijndirekties in de Verenigde Staten hebben dinsdag in beginsel overeen stemming bereikt over een nieuwe arbeidsovereenkomst die het einde van de 99 dagen oude staking zou kunen betekenen. STOCKHOLM. Israël heeft Zwe den verzocht, Ihet bureau van de Pa lestijnse bevrijdingsorganisatie PLO in de- Zweedse hoofdstad te sluiten. Een funktionaris van het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken heeft dinsdag meegedeeld, dat Zwe den Israël geantwoord heeft, dat Zweden dit niet 'kan doen. BEIROET. Texwijl de Palestijnse guerrillastrijders in Libanon zich voorbereiden op een verwachte aan val van Israël, is de Libanese rege ring een diplomatiek offensief be gonnen om een dei-gelijke aktie te voorkomen. WASHINGTON. Een federale „grand jury" iheeft Olin Coi-p. be schuldigd van illegale wapenuitvoer naar Zuid-Afrika in 21 gevallen. De onderneming zou andere landen als bestemmingsland hebben genoemd in de aanvragen oin een vergunning. Het gaat om geweien en munitie. SALISBURY. Het oppeibevel van de Rhodesische strijdkrachten heeft in Salisbury bekend gemaakt, dat achtentwintig mensen bij gevechten om het leven zijn gekomen. DEN IIAAG. 15-3. Bij dc voort zetting van dc kamerdebatten over de begroting 1978 van verkeer en waterstaat is het kamerlid Zccval- king (D'66) niet gekomen met de door hem aangekondigde motie over dc Oosterschelde. Hij zei de handelingsvrijheid van zijn fraktie niet cp voorhand te wil len blokkeren en daarom af te zien van de indiening van een motie, die zeer zeker in de Tweede Kamer geen meerderheid gekregen zou hebben. De motie werd vorige week aange kondigd, waarbij het kamerlid Zee- valking dijkverhoging bepleitte - op grond van technische en financiële aspektcn - boven de aanleg van een stormvloedkering in dc Oosterschel de. Hij zei dinsdagmiddag zijn be zwaren tegen dc voorgenomen door laatbare afsluiting van deze zeearm te handhaven. Wal biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 17 MAART NED. I: Charlie's Angels springen vanavond in de bres voor enkele lichte vrouwen. Een zekere Harper, eigenaar van een nachtklub, chan teert namelijk voormalige werk neemsters van hem, voornamelijk prostituees, die met een rijke man zijn getrouwd. Discoop is de titel van een amusementsprogramma waarin de volgende gasten optre den. Belle epoque, Eruption, Love machine en Allan Jeffers. Daarna een televisiespel van Leo Derksen, getiteld De groeten van tante Louise. Het stuk gaat over een rijke oude dame met een arme behoeftige neef, die bovendien tante's enige erfgenaam is. Neeflief besluit echter het lot in eigen handen te nemen. Na het wekelijkse interview met de minister-president komt TROS- Sport met de eerste van vier ronden om de Tros-bokaal voor het con cours hippique. In O, moeder wat is het heet schrijft het kabaret een voorstelling over de Britse geschie denis, ter ere van een hoge gast. Tot hun schrik moeten ze konstate ren dat de ere-gast een Indiër is. Tenslotte Martin Luther King, van Montgomery tot Memphis, hel eer ste deel van een driedelige serie over het leven van de beroemde pa cifistische negerdominee. NED. 11: Robbie, Tobbie en Fra- watuig moeten nog een examen vraag oplossen en daarvoor moeten ze naar Schotland. Een noodlanding na een klein defekt aan het Frawa- tuig brengt ze bij heel vreemde we zens. Hetty Blok, Ati Dijckmeester, Joop Brusse en Hans Emmering presenteren vervolgens Hoe bestaat het. In de serie televisiespelen volgt dan een stuk van Hannes Meihke- ma. Verder is alles O.K. Ansje Been tjes vertolkte hierin de rol van Aefke, een meisje dat verondersteld wordt met ene Hans verloofd te zijn, maar dat meer liefde voelt voor haar vriendin Saskia. Voorts een sho-wprogramma rond Bruce Forsyth, onder de titel Bring on the girles. Ónder die meisjes zijn onder meer Twiggy, The Three Degrees en door G. FRANSSEN Hij is al half en half besloten om een uur of vier weg te rijden, want als de jongeman dan nog niet te voor-schijn is gekomen, heeft het' geen zin meer langer te wachten. Tenslotte is het nog een dik uur lij den naar Boshagen. Als het geen vijf kwartier is. Maar om half vier verschijnt er uit het huis een jonge kerel, die waarschijnlijk de bewuste Peter Oldexman is. Met een grote hond van hem onbekend x-as aan een lijn. Gaat de laan in en loopt in de rich ting, waar Beokers in zijn wagen zit. De man komt steeds nader en loopt dan de doodlopende weg in. De blikken van beide mannen ont moeten elkaar. De wandelaar inet. de grote hond loopt vei'der de weg in. Verdwijnt tenslotte tussen de bomen, want Beckers kan door de achtexuitkijkspiegel goed zien. dat de weg uitloopt in een bospaadje. Beckers denkt na en neemt dan een besluit. Hij stapt uit zijn wagen en loopt ook de weg in. Index-daad staan er enkele woningen met tuin tjes ervoor, maar dan komt cr bos. Het vex-harde gedeelte van de weg houdt hier op en er blijft een paad je van nauwelijks een meter over, dat via een bocht in het bos ver dwijnt. Beckers besluit hier in de buurt maar te wachten. In de hoop. dat Peter inet de hond ook weer langs deze weg zal terugkeren. Want al staat er aan het begin het bord ..doodlopende weg", dat zal wel uit sluitend voor het grote verkeer be doeld zijn. Met een fiets kun je des noods over het bospad rijden, want er staat hier geen verbodsbox-d of iets dergelijks. Beckers loopt wat heen en weer, nadenkend. Want het feit. dat Peter Olderman die bewuste dinsdagmid dag in Boshagen was, kan haast geen toeval zijn. Diezelfde avond immers is Claire van Hnlverdingcn ontvoerd, en dot kan Peter gedaan Lena Zavaromi. In de vijfde afleve ring van Graag gedaan, verlaat Arkwright zowaar zijn winkel om naar de begrafenis van een vriend tegaan,die hem nog wat - geld schuldig was. Tot slot ontvangt de VARA enige parlementariërs in Haagsche kringen. VRIJDAG 17 MAART NED. 1: 10.50 Schooltelevisie; IS.15 Teleac; 18.45 De t fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 19.05 Charlie's Angels; 19.55 Discoop; 20.25 De groeten van tante Louise; 21.35 Journaal; 21.50 Interview minister president; 22.00 Sport; 22.35 O moe der wat is het heet; 23.05 Martin Luther King; 23.50 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Niéuws; 19.05 Robbie; 19.30 Hoe bestaat, liet; 20.00 Journaal; 20.25 Dubbelleven; 21.15 Bring on the girls; 22.05 Graag gedaan; 22.35 Haagsche kringen; 23.35 Journaal. ZATERDAG 18 MAART NED. I: Poppenspeler Ray Nusse- lein bijt de spits af met zijn 'reizend theater Paraplutheater. De grimmi ge superspeurder Mumbly. stort zich daarna wederom op de onderwereld, gevolgd door de serie Het hiiis van niemand. In dit huiskrijgen inbre kers dé schrik van hun leven toén ze dacht een rijke buit weg te halen, doch er een spook aantroffen. Het olifantje Bollie Blauw beleeft het avontuur met de sportman van het jaar, waarna De film van ome Wil lem een snoepwinkel opent. Tot -slot een aflevering van Chapi Cftapo.'s Avonds o-m te beginnen de kinder- spelshchv 't Spant erom, gevolgd door Vara's Muziektoto. In dit geva rieerd programma dal onder méér een muziekkwis en muziektoto be vat komen muziekstukken aanbod van Bizet, Lehar, Offenbach, Mozart Bricdaldi. Na Vara-visie een afle vering van de brave soldaat Schwejk. De goedaardige Josef heeft de laak op zich genomen voor de voedselvoorziening te zorgen en kaapt een koe. Als gewoonlijk valt hij in handen van de vijand. Simon Carmiggell besluit de uilzending en hebben. Claire keilde hein exi heeft het waai-schijnlijk op advies van haar oudex-s uitgemaakt. Alsof dat nog niet voldoende was, kreeg Peter ook zijn ontslag bij garage Van Do men. Wat wel op i-ekening van di- rekteur Van Halverdingèn geschi-e- ven kan worden. Grote heren heb ben nu eenmaal heel wat in de melk te bi-okken. Gestel, dat Peter zwaai de pest in kreeg en op wraak zint. Hij houdt zich tijdens de receptie op in de omgeving van PHarniolin in dc hoop Claire te zien te krijgen. Dat zal wel gebeurd zijn en wat is er daarna voorgevallen? Peter kan overigens onmogelijk alleen die ontvoering op touw gezet hebben. Hij moet dus hulp hebben gehad. Is hij de jongeman of de door Clairc aangeduide „oudei-e man met schor re stem"? Beckers heeft hem nog niet horen spreken. Verder is er dan nog dc zogenaamde verpleegster; wie heeft daarvoor gefungeerd? En waar is Claix-e gedurende die nacht geweest? Beckers neigt steeds meer over naar de mogelijkheid, dat Pe ter het samen met een ander deze ontvoering heeft verricht. Met Bronsa soms? Dan moet hij de man kennen. Tenslotte kan ook die Job, die aan het Vermaningseind woont, erbij betrokken zijn geweest, want er is nog altijd het horloge, da f in de buurt van de droppingsplek werd gevonden. Het begint te regenen. Zoals ge woonlijk, als hij met de auto weg rijdt. heeft hij geen ï-egenjas bij zich. Stom natuurlijk, maar hij denkt er gewoon niet aan. De kx-aag van zijn colbert wat opzettend, pro beert hij onder een boom tc schui len. Maar hij heeft nu eindelijk een beetje geluk, want uit het bos komt ineens Peter Olderman met de grote hond te voorschijn. De jongen ziel dc ander staan, maar besteedt ver der geen aandacht aan hem en wil langs Beckei-s heenlopen. Tot er op eens een stem klinkt: ..Hallo Peter, Maandag 20 maart 21.15 uur, Neder land II: Hij en Zij, Pleuni Touw en Jeroen Krabbé in een scène uit de ze televisieserie. leest voor uit eigen werk, te weten Uit eten. NED. II: De Bereboot zet koers naar het Centrale Telefoon Eiland,- om tante Neel van haar telefonische storingen af te helpen. Vervolgens presenteert Krijn Torringa de Avro's Toppop hitparade. Onder de Avro-vlag biedt Fred Oster de kij kers vervolgens een editie van de Wie kent kwis aan, waarin aan staande echtparen een deel van hun uitzet kunnen winnen. Dan is het tijd voor de tweede aflevering van de Man aan de top waarin een bomaanslag is gepleegd op de Card- way-bolwerken. Hoewel Stacey Walling er mede de hand in heeft gehad, maakt Brian Walling zich liever druk om de mooie Summer Johnson. Vader Walling ondkrtus- sen moet zich inspannen voor ene Mark Desmond. Wallings echtgenote zoekt troost bij Yvonne, de vriendin van Mark. Kortom verwikkelingen genoeg. Na Avro's Sportpanorama volgt een interessant debat in Te- levizier Magazine. De disussie zal gaan tussen de fraktieleiders Den Uyl, Rietkerk en Aantjes. ZATERDAG 18 MAART NED. I: 10.00 Telcac; 15.30 Nieuws; 15.32 Paraplutheater; 16.05 Mumbly; 16.15 Het huis van nie mand; 16.40 Bollie blauw; 16.50 De film van ome Willem; 17.20 Chapi- Chapo; 18.15 Teleac; 18.45 De fabel tjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 l Spant erom; 20.00 Muziektoto; 21.35 Journaal; 21.50 Vara-visie; 22.40 De brave soldaat Schwejk23.40 Simon Carmiggelt; 23.50 Journaal. iïED. II: 18.40 Paspoort: 18.55 Nieuws19.05 Bereboot; 19.10 Top pop; 20.00 Journaal; 20.25 Wie-kent -kivis; 21.25 De man aan de tóp; 22.15 Sportpanorama; 22.45 Televi- zier00.15 Journaal. 36 hoe bevalt het je bij je tante Ber tha?" De man staat meteen als een blok stil. De hond kijkt zijn baas aan. Maar de aangespi-okene draait zich om, want hij is intussen twee of drie passen vooi*bij de spreker. Hun blikken ontmoeten elkaar nu voor de tweede maal. Datzelfde wantrou wen, dat Beckers ook las in de ogen van zijn moeder in Boshagen, ont moet hij in de ogen van haar zoon. „Wie bent u? Hoe kent u mij?" „Mijn naam ls Beckers, maar dat zegt u natuui-lijk niets. Ik kom uit Boshagen, waar ik bij uw moeder was. Zij vertelde me, dat ik u hier kon vinden. Ik wil graag eens rustig met u praten." „Waarom Waarovei-?" Dc? jonge man geeft een ruk aan de riem, want de hond kijkt de ander niet bepaald vriendelijk aan en gromt. Peter zegt tegen hem kort en bon dig: ..Zitten." Dat doet. dc hond. maar hij houdt zijn blik gericht op de andere man. Beckers antwoordt 'op argeloze toon: „Onder meer over de ontvoe ring van uw vroegere vriendin, Claire van Halverdingen." De man schrikt een ogenblik en dat ontgaat Beokers niet, al herstelt hij z ich bijna meteen weer. ..Wat heb ik daarmee te maken? Bent u van de politie?" „Nee; vie ik wel ben, doet er op het moment niet toe. Ik stel vast. dat u enige tijd omgang had met dc bewuste jongedame en dat die het uitgemaakt heeft op aandringen van haar oudex-s of pa Van Hnlverdin gcn zelf. Voeg daarbij, dat u onver- wacht èn onvei-diend ontslag kreeg bij dc zaak. waar u al zeven jaar werkte, in casu garage Van Domen aan dc Buurtlaan, dan zult u vast geen prettige herinneiingen en ge dachten hebben over dc familie Van Halverdingen, meer in hel bijzonder meneer zelf." (wordt vervolgd) Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kanfoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewckken 11, Zierikzee. Telcf. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9