Nuttige informatie voor ieder die bedrijven adviseert. ■s Rabobank 9 S. V.V.V.-voorzitter Van Zuylen verontrust over kampeerwet Het einde van de Asser gijzeling Feestelijk slot van kompetitie Gemeente-avond Gereformeerde Kerk Zierikzee Scaldina boekte een grote overwinning op Answest II: 1-9 P Jaarvergadering in Haamstede geld en goede raad HAAMSTEDE, 14-3. Dr. H. J. van Zuylen, voorzitter van de WV Burgh-Haamstede, heeft tijdens de alge mene vergadering in hotel Bom te Haamstede, zijn ver ontrusting uitgesproken over de nieuwe - op stapel staande - kampeerwet. Hoewel in deze wet op het ogen blik nog veranderingen worden aan gebracht, vond hü de algemene ten dens van de wet toch niet „om over naar huis te schrijven". Hij zag in deze nieuwe wet vooral gevaar in de beperkingen, die de kampeerterreinen zullen worden op gelegd. De gevolgen daarvan zullen niet alleen voelbaar zijn voor de kampeerhouders, maar voor de ge hele gemeente, met name de mid denstand. Rumoer Veel rumoer is er geweest over de overweging van c.r.m. om de „Kop van Schouwen" aan te wijzen als beschermd natuurmonument. In overleg met bet gemeentebestuur heeft het bestuur gemeend, een ge matigde brief aan de minister van cj.m. te moeten sturen. „Tegen het aanwijzen, van bepaalde gedeelten maken wij geen bezwaar, maar de lijnen (grenzen) zijn met veel te gro ve pen getrokken", was de mening van. dr. Van Zuylen. In de toekomst zag hij nog een ge weldige toename van de rekreatie, gezien, de nc-g steeds toenemende ar- beidstijdsverkcrting. Binnen vijf tot tien jaar voorzag hij een 4-daagse werkweek en twee grote vakantie periodes: één in de zomer en één in de winter. Over de vakantiespreiding valt nog niet veel goeds te vertellen. „Om die te doen slagen zal men vooral op de scholen tot een andere opbouw van de vakantie moeten komen". •Een tekortkoming van de regering vond hij het, dat er geen rekreatie- plan bestaat. „Het zal nodig zijn dat de regering een rekreatieplan maakt wat cp een hoger plan, evenals de vakantiespreiding, zal moeten wor den aangekaart. Van gemeentewege zal iets meer moeten worden gedaan aan de slecht weerakkommodatie. Sfeer Van grote betekenis noemde de voorzitter ook de aankleding van de kernen Burgh en Haamstede voor het scheppen van meer- en. gezellige •sfeer. Jammer vond hij het dat van het luifelplan niets is terecht geko men. Belangrijk in dit verband werd het verbeteren van de Ring van Haamstede door de gemeente ge noemd. Een ongebreidelde groei zit er niet meer in, reden waarom er gezocht zal moeten worden naar meer sprei ding, waarvoor de mogelijkheden zeker aanwezig zijn. „Men zal moe ten streven naar vooruitgang, daar stilstand achteruitgang betekent". Rekreatiepa troon De laatste jaren is er cp Schou- wen-Duiveland veel veranderd in het rekreatie patroon. Naast de Westhoek maken cok Bruinisse, Brouwershaven, Ouwerkerk en Sciharendijke een stormachtige ont wikkeling door. „Mede hierdoor is de rekreatie een van de belangrijkste ekonormisühe peilers geworden, een gegeven dat ten onrechte door som mige wel eens wordt ontkend." Een neg nauwere samenwerking zal er moeten komen tussen de VVV's, de gemeenten en hot kerkelijkleven, meende de VVV-voorzitter. „Jaarlijks zal er enige malen een samenspraak moeten ko-men tussen de VVV's en de gemeentebesturen, waarin men. gezamenlijk denkbeel den naar voren kan brengen vcor de tachtiger jaren." Dr. van Zuijlen wees er cp, dat er meer belangstel ling zal moeten worden getoond, daar anders de toekomst er niet gun- slio uitziet. Welkom In zijn openingswoord 'had de voorzitter een speciaal woord van welkom gericht tot de heer J. Holm van de Streek VVV, mej. Hovestad van de Provinciale VW, wethouder L. C. Hoogerhuis, opperwachtmees ter H. J. Theunisse en de vertegen woordigers van de zustervereniging Ren esse Vooruit" de heer N. A. Dalebcut en mevr. M. Dalebout-v. d. Sloot. De voorzitter deelde mee, dat de administrateur de heer W. Flohil zijn taak heeft overgedragen aan mej. C. H. Kik. „Veel dank zijn wij aan de heer Flohil verschuldigd voor de wijze waarop hij gedurende een groot aantal jaren de belangen van de VVV „Burgh-Haamstede heeft gediend". Gedurende de zomermaan den zal de heer Flohil nog op het kantoor zijn medewerking blijven verlenen. Gids De akkommodatiegids is op tijd ver schenen, is minder duur en geeft een •voortreffelijk, overzicht der akkom- medaties op geheel Schouwen-Duir- veland. De toeristengids is vrijwel uit verkocht. In de nieuwe gids zal de tekst nog wat worden uitgebreid.. De wandelgids levert wat moeilijk heden op, mede in verband met het in overweging nemen van de Kop van SChouwen als beschermd na tuurmonument. Een achttal wande lingen zijn uitgestippeld, die via de Streek VVV zullen worden uitgege ven. Op 30 mei zal weer de jaarlijkse autorally worden -gehouden voor de bewoners van Westerschouwen. Mej. M. Hovestad deelde mee, dat door het Nationaal Bureau voor Toe risme een bedrag van f' 300.000 be schikbaar zal worden gesteld voor Zeeland voor het stimuleren van het toerisme buiten het hoogseizoen. Volgend jaar zal met deze aktie wor den gestart. Voorwaarde hierbij is dat het be drag van f 300.000 verdubbeld zal moeten worden door de belangheb bende partijen. Drie-jarenplan Het betreft hier een driejarenplan waarvan het le jaar volledig zal werden gesubsideerd, het tweede jaar voor 50"/», terwijl het derde jaar volledig voor rekening van Zee land zal zijn. De Provinciale VVV heeft over dit plan een aantal wen sen kenbaar gemaakt aan het natio nale bureau. Het kommentaar hierop komt ui bespreking bij de provin ciale VVV, waarna kontakt zal wor den opgenomen met de belangen groepen. De 'heer J. Holm onderstreepte hierbij neg eens, dat de rekreatie een belangrijke ekonomische peiler in Zeeland is.-De rekening over 1977 werd onveranderd vastgesteld. Wethouder L. C. Hoogerhuis, na mens het gemeentebestuur, wees er op dat men zuinig moet zijn met de natuur, maar dat het mogelijk moet zijn om kompromissen te sluiten. Veel inwoners hebben direkt en- in- direkt hun inkomsten uit de rekrea tie. Momenteel zit men op 52.000 overnachtingen waardoor het moge lijk is nog wat te doen aan sociaal toerisme. De gemeente -heeft nog weinig gedaan aan de slechtweer- akkommedatie. De wethouder sprak de hcop uit, dat de nieuwe «raad hier wat aan -gaat doen. Namens de VVV „Renesse Vooruit" sprak de -heer N. A. Dalebout woorden vajj dank tot de heer Flohil voor de prettige sa menwerking die er steeds is ge weest. ROTTERDAM. Volgens de Rot terdamse rivierpolitie zijn bij een ongeluk met de sleepboot Wiljo naar alle waarschijnlijkheid de twee opvarenden verdronken. Sinds het ongeluk worden de 28-jarige kapi tein W. J. Klunder uit Zwijndrecht en de 26-jarige stuurman R. Oost- dijk uit Papendrecht vermist. ASSEN, 14-3, Dinsdagmiddag even na half drie hebben twee pelotons van het bijzondere bijstandsteam van de mariniers een einde gemaakt aan de bezetting van het provincie huis van Drenthe in Assen. Drie jeugdige Zuidmolukkers, die zichzelf het „Zuidmoluks zelfmoord- commando Mena Muria" noemden, hielden daar zesenvijftig mensen ge gijzeld. De aktie was de kortste die Nederland de laatste jaren heeft ge kend, Hij heeft achtentwintigeneen- half uur geduufd. Réden voor de regering om zo snel een einde aan de gijzeling te maken is geweest, zo vertelden premier Van Agt en minister van justitie De Rui ter, dat mensenlevens zeer ernstig en dadelijk in gevaar waren. Het zelf moordcommando dreigde vanaf half drie dinsdagmiddag elk half uur twee van de gegijzelden te fusileren als hun eisen niet onmiddellijk werden ingewilligd. Eén dode De bezetting heeft één slachtoffer geëist. Dit is drs. K. de Groot, hoofd afdeling onderzoek van de provincia le planologische dienst Drenthe. Hij is. al bij de aanvang van de gijze- lingsaktie doodgeschoten en uit een raam van de eerste verdieping naar buiten gegooid. Zijn lichaam heeft gedurende de aktie buiten het pro vinciehuis gelegen. Vier mensen raakten tijdens de bezetting gewond, twee ambtenaren tijdens het verla ten van het provinciehuis en twee omstanders, een schooljongen en een persfotograaf. Tijdens de bevrij- dingsaktie raakte een vijfde man ge wond. De gedeputeerde Trip werd door een kogel in de buik getroffen. Eén vrouw en vijf mannen liepen lichte verwondingen op. Vier hiervan konden na behandeling naar huis. Rekord „kinder- tvagenduwen AMSTERDAM, 15-3. Twaalf stu denten van de HTS-A aan de Euro paboulevard in Amsterdam zullen donderdag 23 maart beginnen met een poging het wereldrekord „kin- derivagenduwen"te verbeteren. Met een tocht van ongeveer 1300 kilome ter langs alle HTS-en in ons land hopen zij dat te bereiken. Volgens de HTS-ers die het rekord op hun naam willen zien te krijgen, beslaat er op dit moment een niet-officieel rekord van 750 kilometer. Om erkenning van hun rekord te verkrijgen is het nodig dat de aan staande kinderwagenduwers zich houden aan een aantal iwonoaarden gesteld in het „Guinness Record Book". De HTS-ers zijn van plan zondag middag 2 april hun tocht te beëin digen met een perskonferentie in hun Amsterdamse school. ZAALHANDBAL SPORT VOF.TBAL Europacup-wedstrijden In het Europa Cup voetbal van woensdagavond is Ajax er te Turijn in het treffen tegen Juventus niet in geslaagd tot de halve finale van Eu- rapa Cup I door te dringen. Evenals de eerder te Amsterdam gespeelde ontmoeting eindigde de wedstrijd in een 1-1 gelijkspel, een stand welke ook na de verlenging gehandhaafd bleef. Bij het nemen van de strafschoppen, welke de be slissing moest brengen, faalde Ajax volledig. Ruud Geels, Pim van Dordt en Tscheu la Ling lieten achter el kaar de door hen genomen straf schoppen onbenut, terwijl Juventus er drie van de vier wist te benutten. De FC Twente had weinig proble men tegen het Deense Vejle BK en plaatste zich via een 4-0 zege in de halve finale van Europa Cup II. Een attraktieve en spannende strijd le verden PSV en de FC Magdenburg in Eindhoven. Pas in de laatste min. wist Harry Lubse het voor PSV be slissende doelpunt (4-2) te scoren en plaatste het zich voor de halve fi nale van de Europa Cup III KERKNIEUWS In de Middelburgse sporhal speel den de beide Delta Sport kampioen- teams tegen de nummer twee van de ranglijst EMM. De meisjesadspiran- ten gaven EMM geen schijn van kans en wonnen met 11-5. De dames hadden heel wat meer moeite met hun tegenstrevers, die erg gemoti veerd speelden. De toch veel scholvaardiger Delta Sport dames zagen EMM steeds weer de stand gelijk trekken, ruststand 4-4. Ook na de rust bleef EMM goed volgen maar bij 6-6 wist Delta Sport eindelijk tweemaal te scoren, maar via 8-6 en 9-7 kwam EMM tot 9-8 terug. Enkele seconden voor het ein de kreeg EMM nog een strafschop te nemen waarbij de paal voor Delta Sport redding bracht. Door dit resul taat beëindigden de Delta Sport da mes de kompetitie ongeslagen zon der een enkel verliespuntje en pro moveren nu naar de landelijke 3e di visie. Muziek en toespraken In Zierikzee teruggekeerd werden de beide teams in Onderdak opge wacht door muziek en via enkele toespraken, kregen beide aanvoer sters een fles champagne die in dank werd aanvaard en genuttigd. Het herenteam speelde tegen het op de tweede plaats staande Til- burgse Boemerang. De Zierikzeeëna- ren, die er de laatste weken in ge slaagd waren de topploegen in de 3e divisie puntenverlies toe te bren gen, bleven onder de vorm van die wedstrijden en moesten de winst dan ook aan de Tilburgers laten (17-15). Na afloop kreeg het team van Delta Sport van enthousiaste sup porters een met bloemen versierd krat bier, voor het zich verdienste lijk handhaven in de 3e divisie, Het reserve heren-team speelde twee wedstrijden, tegen het zwakke Hontenisse werd de score 18-7 voor Delta Sport, terwijl van Volharding met 24-14 werd verloren. De meis jespupillen klopten GSC in een spannende strijd met 2-1, de jon genspupillen wonnen van EMM II met 10-7, maar verloren van EMM I met 6-2. TAFELTENNIS Onder voorzitterschap van de pas tor loei ds. F. Spoelstra, vond woens dag in de kerkzaal aan de St. Do- musstraat, de gemeente-avond plaats Aan d.e erde kwamen de financië le jaarstukken. Dank zij een vrij grote offervaardigheid van de ge meente, het stelsel van. vaste bijdra gen en een zuinig beleid van de Kommissie van Beheer, konden de financiën in evenwicht worden ge houden. De voorzitter van de kom missie, de 'heer B. Waayenberg gaf eeni uitvoerige toelichting op de stukken. De resultatenrekening 1977 gaf in ontvangsten en uitgaven een bedrag te zien van f 160.944,62. Ook de be groting voor 1978 is in evenwicht, met een bedrag van f 150.000. Iets lastiger ligt het met de dia- konie-begrating, die werd toegelicht door de heer J. v. d. Woestijne. Er is sprake van een klein tekort, dat met een extra 'koliek te zal moeten worden weggewerkt. In een samenspreking kwamen daarna, andere zaken aan de orde, w.o. de noodzaak van een funktio- nele tafel in het liturgisch centrum. Deze .tafel zal - althans zo probeert men - in eigen beheer worden ver vaardigd. Verdere zaken: inschake ling van aktieve jongeren bij huis bezoek en 'het zingen in de eredienst. Het eerste senioren team van Scaldina wist zich in de afgelopen week ten koste van Answest II ge makkelijk op de leidersplaats te handhaven. Leen v. d. Wekken en Herman Meerbeek zorgden met drie overwinningen beiden voor de volle- winst. Jaap Huigens trok tweemaal aan het langste eind, terwijl hij verder Advertentie1 De brochure „Cijfers Trends" van de Rabobank geeft gecomprimeerd en overzichtelijk infonnatie over de toestand en vooruitzichten van liefst 23 branches in de sector Detail handel en Ambacht. Ze vormt daarmee een waardevol instrument voor ieder die zich min of meer beroepshalve met adviesvcrlening aan bedrijven bezighoudt. Vult ii deze coupon in. dan hebt u de meest recente „Cijfers &Trcnds" per omgaande in uw bezit. U kunt deze bon opsturen naar de Rabobank in uw woonplaats of ongcfrankccrd zenden naar: de Centrale Rabobank. Antwoordnummer 700, Eindhoven. (Firma) naam: Ter attentie van: Adres Plaats- Rekening bij de Rabobank ja/nee? Postcode:. met Herman Meerbeek ook het dub belspel in winst wist om te zetten. Deze resultaten resulteerden uitein delijk in een sprekende 9-1 over winning. Het reserve team van Scaldina ging op bezoek bij Kapelle II waar het kans zag om de inzet met de thuisclub te delen (5-5). Dpordat Jac. Witmer veihinderd was, speelde in zijn plaats Joh. Holm mee. Eevenals Bram Vroegop wist hij één partij in winst om te zetten. Cor Smalheer kwam tweemaal tot winst, terwijl hij verder Bram Vroegop ook het dubbelspel tot winst wist te bren gen Het eerste jeugdteam was te gast bij ONA te Oostburg, waar het met 6-4 de boot inging. Het team bestond uit Aart Quist, Ronald de Rijke en Mar. .Holkers die Thomas v. d. End verving. Aart Quist kwam tweemaal tot winst, tegen D. Pieternel (14-21 en 26-26) en R. Vreeke )2I—II, 19-21 en 14-21). Mar Holkers kwam niet tot winst, maar bood joch verdien stelijk tegenstand. Ronald de Rijke wist evenals Aart Quist twee par tijen in winst om te zetten. Tegen D. Pieters deed hij dat met de set stan den 21-12; 15-21 en 21-7 en tegen J. Oers met 21-6; 17-21 en 14-21. Daar het dubbel verloren ging kwam de volle winst bij ONA. De jeugd reserves trokken tegen koploper Arnemuiden II met 9-1 aan het kortste eind. Alleen het dubbel Rita de Oude-Hans Volkeri kwamen in deze wedstrijd tot Winst Programma Scaldina IV. Donderdagavond speelt het le seniorenteam thuis aan de Raam straat tegen MZ XIII uit Middelburg. Zaterdag a.s. gaat het eerste jeugd team het in de sportzaal aan de Raamstraat opnemen tegen Wesler- zicht, terwijl de reserves op bezoek gaan bij Marathon II te Vlissingen. Klubblad „Scaldina" In het vierde nummer van het klubblad van tafeltennisvereniging „Scaldina" uit Zierikzee kunnen we vernemen, dat op 30 maart een scho- lierentafeltennistoernooi wordt ge houden en dat „Scaldina" zich kan didaat zal stellen voor de organisa tie van de Zeeuwse kampioenschap pen 1978/1979 op 13 en 14 januari 1979. Verder volgt een uitgebreid verslag van de clubkampioenschap pen 1977, gevolgd door de uitslagen van dó Zeeuwse kampioenschappen. Het eerste jeugdteam is het afgelo pen kompetitiegedeelte kampioen van de tweede klasse geworden. Het team bestaat uit Ronald de Rijke. Thomas v. d. End en Aart Quist. Een ander verslag is van de interland Nederland-Rusland, waarin Neder land het met Bettine Vricsekoop (zij heeft de aanmoedigingsprijs, die on der de naam Tom Schreursprijs wordt uitgereikt, toegewezen gekre gen) niet slecht deed. Rusland won met 4-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5