Syrisch luchtdoelgeschut beschikbaar voor de Arabische vredesmacht Plannen voor uitbreiding van camping in Westenschouwen De Israëlische aktie in Libanon Ingrijpen van de mariniers voorkwam tweede bezetting Italiaanse oud-premier ontvoerd Jaarvergadering technische school Schouwen-Duiveland Israël valt Palestij nen aan Brief aan provinciale staten Anni-Frid-8enny Björn-Aqnetha AGENDA 2 LAATSTE NIEUWS Advertentie BEIROET, 15-3. Syrië heeft besloten luchtdoelge schut voor gebruik ter afwering van eventuele Israë lische agressie" ter beschikking te stellen van de Ara bische vredesmacht in Libanon, zo heeft de vredes macht woensdagavond deeld. m ill communique t'imumiiiKTiie TEL AVIV, BEIROET. Israëlische troepen zyn dinsdagavond op grote schaal het zbiden van Libanon binnengedrongen om' „terroristische bases óp te ruimen". De aanval is een direct uitvloeisel van de Palestijnse tcrreurakw tie van afgelopen zaterdag in Israël waarWj 34 burgers, onder wie'13' vroii- wen en zes kinderen, en negen Palestfönen omkwamen. De aanval begon rond midder nacht met een artilleriebeschieting van Palestijnse bases in de Liba- nees-Israëlische grensstrook. Tij dens deze beschieting stegen Israë lische jachtbommenwerpers op die korte tijd later eveneens bombarde menten uitvoerden op Palestijnse stellingen. Tevens .wierpen zij fak kels uit. Deze maakte het de Israë lische grondtroepen, die werden bij gestaan door pantservoertuigen,, mo gelijk zeer snel op te rukken. Arabische vredesmacht i - i De Arabische vredesmacht in Li banon bestaat uit 30.000 man en is sinds november. 1976 belast met de handhaving van de orde in Libanon. Het is rechtstreeks geplaatst onder het gezag van president Elias Sar- kis en wordt gekommandeerd door de Libanese kolonel Sami El Cha- tib. De vredesmacht deelde in haar communiqué voorts mee dat Israë lische luchtaanvallen op westelijke buitenwijken van Beiroet en op de stad Damour, twintig kilometer van de hoofdstad, voorzover nu bekend aan vijf personen het leven hebben gekost. Er zijn twaalf gewonden. Flitsen uit het buitenland STUTTGART/BONN. Uitsluiting van het werk dreigt sinds woensdag ook voor metaalarbeiders in de bondsrepubliek. Vanaf a.s. maandag zal dit hét geval zijn vcor alle me taalbedrijven met 1000 of meer man personeel in de Westduitse deelstaat Baden-Württemberg. PARIJS. De Britse en Spaanse mi nister van buitenlandse zaken David Owen en Marcelino Oreja Aguirre, hebben woensdag in hun gesprek in Parijs ever de toekomst van Gibral tar vooruitgang -geboekt. Naar in een communiqué werd meegedeeld heeft het verloop van het gesprek aange toond dat overeenstemming mogelijk is. CAIRO PARIJS. Egypte en Syrië bobben woensdag overigens onaf hankelijk van elkaar laten weten ingrijpen van de VN te willen om een einde te maken aan de Israëli sche aktie in Zuid-Libanon. BRUSSEL. Woensdag is in Brussel een beroep gedaan op de Verenigde Naties om stappen te ondernemen ten behoeve van de 84 militairen en burgers die in Zaïre terecht staan cp de beschuldiging betrokkën te zijn geweest bij de poging een. staats greep uit te voeren. WASHINGTON. Dc onderhandc- lingsraad van de verenigde Ameri kaanse münwerkersbond heeft woensdagavond zjjn goedkeuring gehecht aan een ontwerp cao die on derhandelaars van de bond onlangs overeenkwamen met een werkge versdelegatie. Het ontwerp werd met 22 tegen 17 goedgekeurd na een vergadering van 4,5 uur. CAIRO. President Sadat van Egypte heeft de Palestijnse aanval van zaterdag bij Tel Aviv veroor deeld als „een onverantwoordelijke daad" en indirekt een beroep gedaan op Israël geen vergeldingsaktie te ondernemen. Echt beestenspul 'LONDEN, 15-3. lun en Pa mela Sanderson hebben van de rechtbank drie weken de tijd gekregen om zich te ont doen van hun meer dan 50 eenden, ganzen, kippen en pauwen in de tuin van hun sjieke huis In een Londense buitenwijk. De rechter stond goedgun stig toe dal de Sandersons hun geit behielden. De- buren van het echtpaar waren naar het gerecht ge stapt omdat het lawaai dat uit dc pluimveetuin kwam niet te verdragen was. Maandag draaiden zij voor de rechtbank bandopnamen af van blazende ganzen, kwa kende renden en krijsende iwnwcn. De rechter was ge heel overtuigd van hun gelijk. Omdat de buren geen gewag maakten van de geit ran (Ie Sandersons, mogen ze dat dier houden. Door menten de Israëlische bombarde zijn volgens de Arabische vredesmacht 15 woningen vernield. In ziekenhuizen in Tyrus op 80 kilometer ten zuiden van Beiroet liggen volgens welingelichte krin gen zeven doden en drieënzeventig gewonden. Een algemeen overzicht van het aantal slachtoffers van de Israëli sche aktie is nog niet voorhanden, maar het heet dat het er reeds veel zijn. In Beiroet werd vernomen dat in het gebied van Tyrus en in de buurt van Damour twéé Israëlische vlieg tuigen zijn neergeschoten. Israël heeft zyn massale inval in het zuiüon van Libanon uitgelegd als „geen wraakoefening (voor dc aanslag van de Palestijnse terroisten zaterdag in de buurt van Haifa) maar een zuiveringsaktie voor het voer eens en alt\jd uitroeien van Palestijnse bolwerken., van waaruit aanvallen op Israël worden onderna men". "I I Het gebeuren in Assen TEL AVIV, BEIROET, WASHING TON, 16-3. De Israëlische troepen die woensdagmorgen Libanon bin nenrukten, hebben donderdagmorgen op diverse plaatsen stellingen inge nomen. Naar hel zich liel aanzien was het offensief clat woensdag met tanks, vliegtuigen en sdhepen was ingezet, vcorbij. Wel voerden de militairen op diverse plaatsen nog zoeka'kties uit, daarbij woningen opblazend waar zij wapens aantroffen. De Is raëliërs 'bezetten donderdag een strook Libanees grondgebied van de Middellandse Zee tot aan het drie landenpunt bij Metullah. De strook varieerde in breedte .tussen de vier en acht kilometer. Uit diverse uitlatingen van Israë lische leiders bleek donderdag dat Israël denkt voorlopig in 'het gebied te blijven. Premier Menachem Begin verklaarde woensdagavond op een rendrit door het gebied dat de Isra ëliërs zullen blijven tot er een- over eenkomst is bereikt die de Palestij- nen voorgoed de toegang tot zuide lijk Li'bancn ontzegd. De Israëlische ambassadeur in de Verenigde Staten Simcha Dinitz, heeft de Amerikaan se regering gevraagd te helpen bij het op gang brengen van besprekin gen over een dergelijk akkoord. ASSEN, 16-3. Dc groep die de be- zettingsaktie van het provinciehuis beraamde, bestond niet uit drie maar waarschjjnljjk uit zes man. Volgens welingelichte kringen in Assen heeft dc mariniersaktic dinsdag voorko- LUSAKA. De politie van de Zam- biaanse mijnstad Kitwe, 350 km ten noorden van de 'hoofdstad Lusaka, heeft bij een inval dn een krotten wijk van de stad meer dan duizend vreemdelingen gearresteerd. Dit be richtte het dagblad Zambia Daily Mail woensdag. Parel in visschotel VENETIË. 15-3. Een 'klant van het Venetiaanse visres taurant „Da Bruno" heeft tijdens het genieten van zijn gerecht een schitterende vondst gedaan: Hij viste er een parel ter waarde van 2 miljoen lire uit. „Da Bruno" is er langza merhand beroemd om: hel is de derde keer binnen een paar maanden dat een klant op deze manier verrast wordt. In juli van het vorig jaar en februari van dit jaar vonden een Duitse toerist en een Ita liaan even fraaie maar iets kleinere parels in hun schotel. KAATSHEUVEL. De tot nu toe duurste Nederlandse jeugdfilm „Pinkeltje" gaat op 29 juni in ver schillende steden in Nederland in première. De film heeft ruim één miljoen gulden gekost. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft bij minister Ginjaar van volksgezondheid en milieuhygiëne aangedrongen op direkt overleg met de regeringen van de buurlanden over grensoverschrijdende milieu verontreiniging. men dat de drie overblijvers een tweede „objekt" bezetten. De „medestanders" - zoals premier Van Agt ze noemde in een tv-uit- zending - zouden het gemunt heb ben op een gebouw in het westen van het land, aldus Zuidmolukkers in Assen. In de wijk in Assen neemt men aan dat de justitie weet wie de „me destanders" zijn. maar dat niet in gegrepen kan worden, zolang niet aangetoond wordt dat zij wapens hebben geleverd voor de aktie in Assen. Dat komt overeen met een verklaring van justitie-voorlichter mr Van Leeuwen die na terugkeer uit Assen zei dat hij op korte termijn geen arrestatie verwacht. „Het on derzoek moet uitwijzen of er mede plichtigen zijn", aldus Van Leeuwen. ROME, 16-3. De Italiaanse oud premier Aldo Moro is donderdag bij zijn woonhuis ontvoerd door gewa pende mannen. De vijf lijfwachten van Moro zijn bij de overval gedood. Het comman do is met Moro in een auto verdwe nen. De overval vond plaats vlakbij het gebouw van het christen-demo cratisch studiecentrum in het district Camilluccia. (Vervolg van pag. 1) verontrustends. In verband met het dalende geboortecijfer na de oorlog, hebben alle scholen daarmee te kampen. „We verwachten in de toe komst nog meer teruggang". Het aantal leerlingen bedroeg op 31 de cember: 433. Overigens ziet het er naar uit dat dit cijfer volgend jaar weer hoger zal zijn. „Ik verwacht dat we dan op ongeveer 460, 470 leerlingen kunnen rekenen", aldus de heer Scherjon. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd. In antwoord op vra gen uit de zaal' zegde de voorzitter toe, dat bekeken zal worden of een uittreksel van de notulen voortaan in het jaarverslag opgenomen kan worden. Herdenking De heer J. Timmerman deed hier na verslag van de bevindingen van de kaskommissie, die had gekonsta- teerd dat de administratie goed in orde is. De heer Timmerman treedt dit jaar af en in zijn plaats werd de heer J. A. Klompe uit Dreischor ge kozen. Ir. J. L. v. Sloten blijft nog een jaar lid van de kaskommissie. Na de pauze, met koffie en gebak dat onder leiding van de heer P. Rotte door de leerlingen was ge maakt, herdacht de voorzitter aller eerst de heer van der Klooster, die vorig jaar is overleden. De heer Van der Klooster is bijna veertig jaar lid van het bestuur van de LTS ge weest. „De vereniging heeft zeer veel aan hem te danken. Hoe druk hij het had, of hoe ziek hij ook was, hij stond altijd klaar en had altijd belangstelling". De vergadering nam hierna enige ogenblikken stilte in acht te zijner nagedachtenis. WESTENSCHOUWEN, 16-3. He luren B. B. C. en H. T. Landegent van Camping Duinoord aan Zee te Wes tenschouwen, hebben aan provieiale staten van Zee land gevraagd 0111 een bestemmingswijziging voor een perceel bouwland, tussen de Kampweg en de Westerse- weg te Westenschouwen. Dc reden voor dit verzoek is, dat dc heren Landegent plannen voor rekreatieve doeleinden hiermee heb ben. Zc wijzen erop, dat het be staande perceel al is omsloten door houtwallen en grenst aan een ter rein met vele bungalows zonder groen en een hele dijk met een wo ning. Verder grenst het aan twee wegen met bermbeplanting en sloten. „Hel is een perceel landbouwgrond van minimale landbouwkundige waar de". zo schrijven zij. „Door de enor me vraag, die we op do bestaande camping bij dc rotonde (op nog geen 100 meter afstand) hebben, naar plaats voor groepen gchandi- kaplén on mindcrvaliden en naar plaats vooi' mensen die slechts en kele dagen willen blijven, is het plan ontstaan om hiertoe de mogelijkheid te bieden". Bovendien onderstrepen zc dal ze al jaren ervaring hebben met vele groepen gchandikupten en korte-tijd kampeerders. Opzei De opzet van de uitbreiding van camping Duinoord aan zee met dit perceel, is het aanbrengen van veel groen (bossages), zodat dc bungalows en het parkeerterrein bij dc roton de vanaf de Dnmmenwcg uit hel zicht zijn. Ze wijzen er verder op, dat door en boven deze groengordel dan dc toppen van de duinen te zien zijn. Een ander argument van dc he ren Landegent is dat in dc winter alles vpn hel terrein afgaat en dat /Hfs in overweging wordt genomen om verplaatsbare loilctkabines aan te brengen, zodat zowel in de win- ter-maanden als in de periode van eind april tot oktober weinig van het terrein te zien zal zijn. In de zomer is het door een groengordel omge ven; 's winters cn in voor- en na jaar is het een schone weide. De he ren Landegent vragen verder aan provinciale staten om eens met des kundigen ter plaatse te komen kij ken en de belangen van de gehan dicapten te bespreken en willen voorts weten welke beroepsmoge lijkheden er zijn, wanneer het streekplan Schouwen-Duiveland de finitief wordt. Bezoek Dc brief is behandeld in dc kom missie van advies cn bijstand voor dc streekplannen. Deze kommissie zal op dinsdag 28 maart een bezoek brengen aan Schouwen-Duiveland om een aantal in het streekplan voorkomende probleempunten te gaan bezichtigen. Zo staat voor de ochtenduren een bezoek aan de binnendliinrand van dc Westhoek op het programma, waarbij onder meer de Duinpolder en het gebied Hógrzoom-Lngczoom wordt bekeken. In de middaguren wordt ccn bezoek gebracht aan dc rekrcatie-projeklen Den Ossc tc Brouwershaven en Aquadclta tc BminLsse. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE vertoont deze week: Ntoor hel eerst in een speelfilm met atte bekende- Regie: Lasse Hallstrom City film Alle nieuwe nummers uit de film op de L.P. ABBA The Album Zaterdag 18 maart: MATINEE-VOORSTELLING Aanvang 14.00 uur Toegangsprijs f 3,50. Op zaterdag 18 maart en zondag 19 maart Aanvang 20.00 uur Toegangsprijs f 6,50. (Zaal open half uur vóór aanvang) Volgende week (Pasen): Matinee's^ „OOM FERDINAND EN DE TOVERDRANK" Avondvoorstellingen „KANONNEN VAN NAVARONE" Westenschouwen Hoofdingang Boswachterij 14.30 uur Pannekoekenloop 7,5 en 15 km. s.v. Delta Sport. Dreischor Dorpshuib 19.30 uur Uitvoering Mu ziekvereniging „Cresendo". Bruinisse Manege „De Korenzolder", 13.00 uur, indoordressuur en springwedstrij- den. Zondag 19 maart Zierikzee Bioscoop .De Concertzaal', 20.00 uur Film: „ABBA-Thet Movie". Maandag 20 maart Zierikzee 20.00 uur Ver. Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillonconcert. Werkgroep „In !t zelfde schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. 01110- 4997. Donderdag 16 maart Zierikzee Zaal Nieuwe Bogerdstraat, 19.00 uur solistenconcours K. E. 19.30 Kerkgebouw Ger. Gemeente, uur, tijdrede S.G.P. Haamstede 19.30 uur, jaarvergadering Rode Kruis, afdeling Schouwen (West hoek). Renessc Hotel „Het Wapen van Zeeland", 20.00 uur: Voorjaarsvergadering V.V. V. „Renesse Vooruit". 8.00-12.00 uur, inzameling kledingak- tie „Mensen in Nood". Bruinisse Dorpshuis, 19.30 uur, ouderavond openbare basisschool. Herv. Ver.-gebouw, 19.45 uur, NCVB afdeling. Vrijdag 17 maart Zierikzee Concertzaal 20.00 uur Z.V.U. caba retgroep Funhouse met After Eight". Haamstede Winterkerk, 19.30 uur Uilvoering kerkkoor Haamslede. Zonncmairc Café Bommencdc, 19,30 uur, uilvoe ring gezamenlijke verenigingen. Nicuwcrkerk Feestavond SKNWK, 20.00 uur. Bruinisse Dorpshuis, 19.30 uur, afd. N.V.V. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, jaar vergadering vissersvereniging Zaterdag 18 maart Zierikzee De Zuidhoek, 14.00 uur, jaarverga dering Anib. Hotel Van Oppen 15.00 uur Koffie- uurljc Bond van op zichzclfstaandcn Bioscoop .Dc Concertzaal', 14.00 uur Film: ..ABBA-The Movie" Bioscoop .De Concertzaal'. 20.00 uur Film: „ABBA-The Movie" Huis van Nassau „Philatelica". Huis van Nassau 20.00 uur jaarver gadering Ver. „Philatelica". Stadhuis, vergadering gemeenteraad 20.00 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, jaarver gadering Philatelica Schouwen-Dui veland. Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk, schrijf- avond Amnesty International, 19.30 uur. Brouwershaven Stadhuis, 19.30 uur, vergadering ge meenteraad. Zonnemaire Dorpshuis, 20.00 uur, voorjaarsver gadering en quiz Bond van Platte landsvrouwen. Dinsdag 21 maart Zierikzee Openbare kleuterschool „De Woel waters", ouderavond, 20.00 uur. Haamstede Zaal Ger. Kerk. NCVB-afdeling 19.45 uur. Woensdag 22 maart Zierikzee Huis van Nassau, PvdA-verkiezings- bijeenkomst 20.00 uur. Sprekers M. van der Stoel en W. Don. Mo<ndragen, 20.00 uur. verkiezings bijeenkomst V.V.D. Bruinisse Hotel Storm, S.V. „Kwiek". Donderdag 23 maart Zierikzee Havenplein 24, rechtswinkel 19.00- 20.00 uur. Vrijdag 24 maart Zierikzee Havenplein 24, Rechtswinkel, 19.00- 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede 20.00 uur Praten en dansen, Bond van op zichzelf- staanden. Maandag 27 maart Zonnemaire Café Bommenede 17.00 uur Feeste lijke maaltijd Bond voor opzichzelf- staanden. Dinsdag 28 maart Brouwershaven Tonnenmagazijn, bijeenkomst Plat telandsvrouwen, 20.00 uur. Donderdag 30 maart Haamstede Gemeentehuis, 19.30 uur-21.30 uur Voorlichtingsavond. Scharendijkc Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering. Vrijdag 31 maart Zierikzee Chr. Ger. Kerk 19.30-21.00 uur zang- dienst cn uitreiking plaat „Zingen in Zierikzee" aan kommissaris C. Boer- tien. Zaterdag 1 april Zonnemaire Café Bommenede. 14.30 uur uitvoe ring gezamenlijke verenigingen. Donderdag 6 april Goes Landbouwcentrum 13.30 uur, Stu diemiddag agrarische kommissie NBvP. Zaterdag 8 april Zierikzee Concertzaal, Grote Balletuitvoering balletschool mevr. Kramer, 16.00 uur Dinsdag 11 april Zierikzee Bussstation, 13.00 uur, vertrek Plat telandsvrouwen naar museum Boy mans. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2