f Nog even over die belangrijke brief, die u van de PTT ontving. 1 automonteur 1 leerling-monteur Autobedrijf Slager B.V. k. ptt post 2t fSl2 6A ENSCHm 2/ 1512. 6 A ENSCttefó 13 1 Weekeiid- aanbieding I Snijmaistelers opgelet Originele Roots schoen H AGE'S C. POST HERSCHO TUINTURF A. ROMBOUTS Audi 0000 8 Leuk hlóemetje i voor een betaalbare l prijs, om de lente 5 in uw huis te brengen! Voor de prijs van 4,95! 1 l)us mensen, op naar de NohelstraatI 3 Gaarne opgave oppervlakte vóór 25 maart a.s. „DE KERN" Telefoon (0lll4) 12D2 met verlaagde biel. Brengt het natuurlijke lopen terug! Nu 69,90 SCHOENHANDEL Nieuwerkerk - Telefoon 1416 TE HUUR: EEN GARAGEBOX aan de Rengerskerkestraat te Kerkwerve. Inlichtingengemeentesecre tarie van Middenschouwen te Scharendijke (tel. 01117-457). H.H. landbouwers! Voor het a..s. seizoen hebben wij de nieuwe „Stegted" uienzaaimachine met granulaatstrooier, met diepteregeling. Rijenafstand 37.5 cm. Ook gelegenheid om lijnzaad en graszaad te zaaien. Tevens ook vroege pootaardappelen en alle tuinbouwzaden te koop. Beleefd aanbevelend Kerkweg 18 - Kerkwerve Telefoon (01110) 2071 D. H. DE KUP tandarts Vrijdag 17 maart géén spreekuur Schoonmaakbedrijf Ook voor het schoonhouden van: kantoren scholen bedrijfsvloeren nieuwbouw Telefoon (01110) 4441 - 4806 Tuinturf Turfstrooisel Gedroogde koemest Siertuincompost Potgrond Ook in onze depots verkrijgbaar. Franco door geheel Schouwen-Duiveland Hem 20 - Zierikzee Telefoon (01110) 3510 - 2475 Autowasscrelfe Oosterland Alle dagen geopend van 08.00 toi 18.00 uur; zaterdags ttft 17.00 uur. Woensdagmiddag gesloten. Van de Abeelestraat 6 Telefoon (01114) 2200 Leest het streekblad de „Zierikzeesclie Nieuwsbode" Gevraagd voor direkt of zo spoedig mogelijk: en/of Brouwershaven - Telefoon (01119) 344 Die brief is daarom zo belangrijk, omdat het onderwerp (DE POSTCODE) zo belangrijk is. Belangrijk voor het goed en snel sorteren van de post. Belangrijk dus, voor iedereen in Nederland. De bedoeling is dat we allemaal de postcode gaan gebruiken. Dat is even wennen. Maar u zult zien dat het in de praktijk best meevalt. We gebruiken al jaren, zonder moeite, huisnummers en telefoon nummers. En de postcode is net zoiets. Werken met de postcode. - Op de post die u verstuurt zet u'natuurlijk naam en adres van de afzender (van uzelf dus). Zet daar nü uw postcode bij. Dan kan iedereen die post van u krijgt zien wat uw postcode is. En hij of zij kan deze dan noteren, bijvoorbeeld in een adressenboekje. Doe het als afzender zó: Gebruik ook de gratis postcode- kaarten. Een andere manier om familie en bekenden snel van uw post code op de hoogte te brengen is: met een postcode-kaart. Een dezer dagen krijgt u een setje van 10 postcode-kaarten gratis in de bus. (Misschien hebt u ze zelfs al gekregen.) Het zijn net adreswijzigings- kaarten. Stuur ze naar uw relaties, dan kunnen zij uw postcode noteren En een postzegel hoeft er niet op. Hebt u aan 10 kaarten niet genoeg, dan kunt u er deze maand nog meer krijgen op het post kantoor, zo lang de voorraad strekt. Gratis. J>OSTOOI>E Dimt PTT De grotere postverzenders zoals bedrijven, verenigingen en instellingen waarvan u regelmatig post ontvangt, hoéft u nu niet met een postcode-kaart te infor meren. Zij kunnen bij de PTT terecht, die ze assisteert bij de aanpassing van de adresgegevens. Adresseer zélf dok met de postcode. Natuurlijk krijgt u zelf ook post code-kaarten van uw familie en bekenden. En andere post, waarop de postcode van de afzender is vermeld. Werk aan de hand van die gegevens ook uw eigen adres notities bij. En ga zo snel mogelijk alle adressen, op alle post die u verstuurt van de juiste postcode voorzien. (Vergeet niet dat post bussen een eigen postcode hebben!) Doe het zó: Er ligt een postcode-boek voor u klaar. Verzendt u regelmatig post en kent u de post code van de geadresseerde nog niet? Geen probleem. U kunt de postcode opzoeken in een speciaal postcode-boek. In dit "dikke" boek staan alle postcodes in Nederland vermeld. Dat postcode-boek kunt u afhalen op het postkantoor. Het is gratis. U moet alleen wel de aanvraag- kaart meenemen, die bij uw brief zat. Hoe beter u adresseert, hoe beter de PTT kan werken. Het ideale adres op een post stuk (een brief bijvoorbeeld) ziet er zó uit; w w Volledig adres Regels beginnen Straat, nummer 4- even- recht onder elkaar tueel toevoeging (A. B. Bis en dergelijke) Postcode vóór de plaatsnaam De zes-van-de-postcode. Het juiste gebruik van de post code is in zes hele simpele regeltjes samen te vatten. Als u zich aan dit gebruiksaanwijzinkje houdt, kan er nooit wat fout gaan: 1Vier cijfers, dan 2. wat ruimte, dan 3. twee hoofdletters, dan 4. béétje méér ruimte, dan 5. plaatsnaam. 6. En alles zónder streepjes ertussen of streep eronder.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 13