Afdeling Schouwen kampt met teruglopen van ledenaantal Geslaagde uitvoering van hervormd kerkkoor Renesse VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET STREEKNIEUWS SCHETSPLAN KLAAR VOOR SPORT- AKKOMMODATIE IN KERKWERVE Ned, Bond van Plattelandsvrouwen Flitsen uit het buitenland Nog goedkeuring nodig L J INGEZONDEN STUKKEN ZIEKlkZEE, 13-3. Het ledental van de Ned. Hond van Plattelandsvrouwen afdeling Schouwen, loopt terug. Jarenlang kon deze afdeling zieli de grootste van Zee land noemen, terwijl de vereniging thans zelfs niet de grootste van Sehouwen-Duiveland is. In vroeger tyden telde de afdeling Schouwen bijna tweehonderd leden, dit aantal is nu echter gedaald tot 145. Dit in tegenstelling tot de an dere afdelingen in de regio, die bijna alle een groei van leden noteren. Deze mededeling werd gedaan tij dens de voorjaarsve2'gadering van de Ned. Plattelandsvrouwenbond af deling Schouwen maandagmiddag in de bovenzaal van de Zeeuwse Her- berghe'. De presidente van de bond mevrouw M. Berman-Steendijk deed in dit verband een oproep aan de le den eens introducé's mee te brengen naar de bijeenkomsten en lezingen, die door de bond worden georgani seerd. Meteen na het openingswoord van de presidente kwamen reakties uit de zaal los naar aanleiding van het dalende ledental. Lezing over geneesm iddelen Bij de ingezonden stukken en me dedelingen bevond zich een bericht van de Zeeuwse Vrouwenraad over de organisatie van een lezing over geneesmiddelen met dia's te houden in apotheek Verschuren. Gezien het ruimteprobleem zal deze lezing voor diverse groepjes gegeven moeten worden. Verder werd melding ge maakt van een lezing over „Goede Kinderboeken" door de heer Zonder van op woensdag 26 april aanstaan de in de Zeeuwse Herberghe. De agrarische commissie organi seert op donderdag 6 april een stu diemiddag met als onderwerp: „Boe ren of alternatief Boeren". Deze middag wordt gehouden in een zaal van het Landbouwhuis in Goes. Op dinsdag 11 april kunnen de da mes deelnemen aan een middagreis je naar Museum Boymans te Rotter dam, waar een tentoonstelling ge houden wordt over alles wat met thee te maken heeft. Verder werd door de Tuincommissie medegedeeld dat de Provinciale bloemschikwed strijd wordt gehouden op 18 april in de „Prins van Oranje" te Goes. De jaarvergadering van de Zeeuwse Plattelandsvrouwenbond wordt ge houden in Goes en wel op woensdag 19 april. K.W.F.-kollekte Mevrouw Berman deelde verder mede dat voor de kollekte van het K.W.F., die gehouden zal worden van 28 augustus t/m 9 september, uit de afdeling ongeveer 35 koliektantes nodig zijn. Zij zei te hopen ciat vele dames zich hiervoor zullen opgeven. Mevrouw T. Wiebols-Holleman gaf in het jaarverslag over 1977 een op somming van de aktiviteiten van de bond. Hieruit bleek duidelijk dat het bestuur van de afdeling Schouwen, ondanks dat teruglopende ledental, beslist niet stil zit en vele bijeen komsten en exkursies op touw zet. Het financieel overzicht van 1977, opgesteld door mevrouw C. M. Bejjer-Waaycr sloot met een batig saldo van f 1,86. De penningmees- teresse wees erop dat nog van 19 le den de kontributie moet worden ont vangen. Zij hoopte' dat dit geld spoedig binnen zal komen, mede in verband met de afdracht aan het hoofdbe stuur, die de helft van de kohtribu- tiè bedraagt. Wat betreft de verdere aktivitei ten van de bond in de komende maanden staan op het programma; Een voorlichtingsavond over groen ten en fruit op maandag 3 april in het Hervormd Verenigingsgebouw, een reisje naar de HEM A-magazijn nen in Utrecht op dinsdag 9 mei en een theemiddag in „Hostellerie Schuddebeurs" op maandag 5 juni. Tijdens deze voorjaarsvergadering" kwam men verder tot de instelling van een fietskommissie voor de or ganisatie van fietstochten in het ko mende zomerseizoen. Rondvraag Tijdens de rondvraag werd ver zocht eens in verenigingsverband een bezoek aan het Gemeentemu seum in Zierikzee te brengen. Me vrouw Keikes deelde in dit verband mede dat in mei of juni een open avond voor het museum zal worden georganiseerd. De leden worden hierover nog nader geïnformeerd. Tenslotte werd besloten de moge lijkheden te bekijken van een reis in kringverband naar de bloemen tentoonstelling te Boven-Karspel. Met toneelspel RENESSE, 11-3. Het Hervormd kerkkoor van Renesse gaf zaterdag avond in het Dorpshuis een geslaagde uitvoering. Voor een goed bezette zaal bracht het koor een gevarieerd programma en na de pauze speelde een toneelgroep die voornamelijk uit leden van het koor bestond, het to neelspel „Het leven gaat door". Dit toneelspel zal dinsdag 14 maart wor den opgevoerd voor de bejaardensoos van Renesse en vrijdag 17 maart tij dens de uitvoering van het kerkkoor te Haamstede. Het programma werd zaterdag avond geopend met een werk van Adriaan Valerius uit 1626: „Komt nu met zang". Hierna verwelkomde voorzitster mevrouw J. Moerland- Visser alle aanwezigen en in het bij zonder burgemeester en mevrouw H. P. Everwijn, de vertegenwoordigers van de zusterverenigingen uit Haam stede en Zierikzee en mevrouw Jan- se-Verboom. Ook vestigde zij de aan dacht op de verloting tijdens de pau ze. Gevarieerd programma Het koor bracht hierna onder lei ding van mevrouw J. Lemson-Daame een gevarieerd programma, dat werd afgewisseld met samenzang, die werd begeleid door Lex Zeedijk op het orgel en ds. L. de Wit op de piano. De organist begeleidde verschil lende koornummers. Een aantal werd ook a capella gezongen. Bijzonder in de smaak viel de koraal „Wohl mir, dasz ich Jesum habe" van J. S. Bach. De koraal werd begeleid door ds. De Wit op de piano en de heer D. v. d. Hoeven op cello. Er werd ook hedendaags werk ten gehore gebracht door het koor. „Heer, ik kom met al mijn noden", van Aide Pronk en „Kinderen van de reke ning", van Henk Blom. Waardering Na afloop van het muzikale gedeel te van de avond sprak burgemeester H. P. Everwijn waarderende woor den tot het koor en in het bijzonder tot de dirigente mevrouw Lemsom.. Hij memoreerde, dat zij gedurende twee jaar met goed resultaat de kur- sus volgde die, op initiatief van de kommissie gezamenlijke koren op Sehouwen-Duiveland, werd gegeven door de bekende Zierikzeese koordi- rjgente Riet van den Dungen. De verloting die tijdens de pauze gehouden werd liep uitstekend en de beschikbare lootjes waren in een mum van tijd uitverkocht. Na de pauze konden de aanwezigen kijken naar het ernstige toneelspel: „Het leven gaat dooi-' van Martin van Spaandonk. Het stuk werd voor namelijk door eigen leden van het koor gespeeld. De grime werd ver zorgd door de heer J. Schults en me vrouw M. Fennet was souffleuse. De schaalkollekte, die ter bestrij ding van de onkdsten aan de uitgang werd gehouden, had een uitstekende opbrengst. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van liels of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken ft, Zierikzee. Telef. (Off 10) 2255, na kantoortijd (01119) 660. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte werd een gezellige dia-kwis gehouden, waarvoor enkele prijzen beschikbaar werden gesteld. ZIERIKZEE Handenarbeidkursus voor jeugdleiding Op vier maandagavonden in april namelijk, 3, 10, 17 en 24 april zal in het Clubhuis „De Lichtboei" in de Poststraat te Zierikzee, door de Stichting Jeugd Sehouwen-Duive land de laatste kaderkursus „Han denarbeid op de jeugdklub, spelen met materialen", van dit seizoen ge geven worden. Iedere avond zullen verschillende technieken en mate rialen behandeld worden. Het on derwerp op de eerste lcursusavond zal zijn, Maskers maken en ermee werken, de tweede avond, Werken met papier, de derde avond Teken en schildertechnieken en de laatste avond Werken met wegwerpmate- riaal. Op alle avonden staat een enorm aanbod van technieken, cen traal, ook het doen neemt een plaats in. De leiding is in handen van jeugdwerkleider Gabri de Groot. De kosten bedragen f 20, Opgeven kan tot 30 maart., opge ven en/of- verdere informatie bij de Stichting Jeugd Sehouwen-Duive land, Maarstraat 12 te Zierikzee, telefoon (01110) 3566. HAAMSTEDE Vernielingen aangericht bij in aanbouw zijnde bungalows Maandagmiddag 13 maart heeft J. F. V., uitvoerder bij het Bouwbedrijf Delta te Middelburg, aangifte bij de politie gedaan vdh vernielingen die bij de in aanbouw zijnde bungalows, aan de Westerenbanweg te Haam stede, zijn aangericht. De funderingen zijn afgebroken, elektroleidingen zijn omgebogen, water- en rioleringsbui- zijn zijn vol zand gegooid. Ook zijn verschillende bouwstenen kapot ge gooid. Deze schade bedraagt al 15.000 gulden. Voorts is een trilplaat vol zand gegooid, waarvan de schade 10.000 gulden bedraagt. De vernielingen zijn aangericht tus sen vrijdag 10 en maandag 13 maart. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. ZONNEMAIRE Paaskaarten Evenals vorig jaar hebben de meis jes van de Meisjesklub ook nu weer paaskaartén getekend voor gehandi- kapte kinderen in „Vijvervreugd'' en Hernesseroord. Begin dit jaar ont vingen de meisjes kaarten uit Israël als antwoord op de groeten, die ze in de zomer van 1977 verstuurd had den. NIEUWERKERK Kandidatenlijst V.V.D. De kandidatenlijst van de V.V.D. voor de raadsverkiezingen van Düi- velaiid is als onderstaand samengë- - steld. 1. mevr. A. F.-van de Zaride-Vletl- gels Sthut.ter; -2'. P. Kuin; 3: W. Stouten; 4. M. K. Romeijn; 5. J. K. de' Feij.ter; 16.: W: Flikw'eert Azn.; 7.. H. B. van .de Zande;. 8.jA, Vijverberg 9. mevr.. A.Lievense-Klompe10. A. Vetbcek; - - Botsing .De.autobestuurder T/v. S. die va nu it N f eu w er kerk yia'de 'S'toipweg de -.Rijksweg 18 wilde.' oversteken', verleende., dégrbij '.geen: v.oorrangaan een andere 'auto," bestuurd 'door K, T. uitvHaren. De auto van' - v. S. Iwerd gegrepen en eriiStig' be'SQhadigd; die vari 'T. liep' lichte schade op.' Pér- soo.nlijke ongelukken deden zien niet vóór.--. - r: OOSTERLAND „Ophaaldienst" van Oosterlands Fanfare De „ophaaldienst" van de muziek vereniging: „Oosterlands Fanfare" heeft j.l. zaterdag li maart weer suc ces gehad met de ophaling van oude spullen ten behoeve van de rommel markt, die men deze zomer, weer hoopt te houden ter versteviging van de kasmiddelen der vereniging. Het bestuur dankt de ingezetenen zeer hartelijk voör deze medewerking en. ze houdt zich voor een volgende maal weer aanbevolen. Het ligt n.l. in de bedoeling mettertijd nog een keer rond te komen voor hetzelfde doel. BRUINISSE N.C.V.B.-afdeling De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse komt donderdag 16 maart a.s. weer bij een in het Nederlands hervormd ver enigingsgebouw aan de Deestraat. Tijdens deze bijeenkomst zal mevr. Witkamp-Schalkwijk uit Hóogerhei- de eeri boekbespreking houden over „De danseres zondér benen". .Ii]< Kandidatenlijst S.G.P. Voor de aanstaande, gemeente raadsverkiezing is de kandidaten lijst van de SGP als voLgl samenge steld: lijsttrekker de heer L. J. v. d. Bos van Luyk;. 2. G.' E.' Houtekamer; '3. J; Boogerl; 4. A. IJielenberg; 5. B. Schot; -6. C, W. J. Wolfensperger; 7. L. v. d. Ouden; 8. G. Slingerland; 9. J. de Boed en 10. M. van Domme- ié. DELAREYVILLE. Vier met pisto len gewapende zwarten hebben- in 'Zuid-Afrika een blanke boer dood geschoten, zijn buurman verwond en twee blanke vrouwen ontvoerd, die na een paar uur weer werden vrij gelaten. aldus' de politie. TURIJN. Aan de deken van de orde van advocaten in Piemonte, Gianvittofio Gabri, is verzocht te willen optreden als verdediger van de leiders van de afdeling van de rode brigaden, die inleen vroeger stadium zijn .voorganger om het le ven hebben gebracht. BEIROET. Yasser Arafat, leider van de Palestijnse bevrijdingsorga nisatie PLO heeft maandagnacht verklaard dat Israël troepen samen trekt aan de grens met Libanon ter voorbereiding van een militaire ak- tie tegen Zuid-Libanon. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Londen (Eng.) Dutch Church: mevr. J. J. Vogel, Bras- schaat (Protestantse Kerk van Bel gië); te Ouderkerk aan de IJssel: J. Vroegindeweij, Katwijk aan Zee; te Heteren: H. Schipaanboord, kand.. Utrecht; te Ommen (toez.): M. H. Boogert, Leiden; te Harderwijk; W. Verboom, Waddinxveen. Aangenomen naar Den Haag (Be- KERKWERVE, 14-3, Het schetsontwerp voor <le ak- koinmodatie van WIK op liet nieuwe sportveld van Kerkwerve, is gereed. Het bestuur van WIK is akkoord gegaan met dit ontwerp en ook het gemeentebestuur heeft er in principe zijn fiat aan gegeven. Zoals het woord „schetsontwerp" al zegt, verkeren de plannen rond dit nieuwe sport-onderkomen nog in een pril stadium. Momenteel wordt er door de tech nische dienst Middenschouwen te Bruinisse hard gewerkt aan de be groting, zo vertelde hef. hoofd van die dienst de heer G. Bunskoeken. Men hoopt daar deze week mee ge reed te komen. Maar dan zulen de raad en g.s. hun goedkeuring er nog aan moeten hechten. Zelf doe Men streeft er in ieder geval naar de bouwwerkzaamheden tegen hel eind van het jaar te hebben voltooid zodat het klubhuis tegelijk met het ■bespeelbaar zijn van de velden (vcorjaar 1979) volop dienst kan gaan doen. Van de zijde van WIK zal enige zejfwerkzaamheid worden ver wacht. Verscheidene leden hebben op de laatste vergadering al toege zegd een deel der werkzaamheden op zich te willen nemen. Wanneer de plannen volgens het schetsontwerp worden gerealiseerd, gaat het klubhuis er uitzien, zoals op bijgaande tekening. Hoofdgebouw De overdekte kenidor tussen de twee gebouwen in wordt de toegang tot de terreinen. 1-Iot hoofdgebouw bestaat uit een flinke katine met aansluitend een half-open keuken, hal, bestuurskamer, twee toiletten, een berging en ruimte voor de c.v.- insial'iatie. In het andere gebouw komen vier kleedkamers met dou ches en toiletten, een kamer voor de scheidsrechter met sanitaire voorzie ningen en een berging. Deze tekening toont dc gevel, zoals die er nan do veldzijde uit zal gaan zien. m - T j n r*i ZIERIKZEE. Onder auspiciën van de Z.V.U. zal op vrijdag 17 maart in de Concertzaal een voorstelling plaats vinden van de groep „Fun- hoirse" met het nieuwe programma .After Eight". De foto toont de groep tijdens het optreden. noordenhou't-Archipehvijk): E. J. Bosch, Julianadorp Callantsoog; naar SchevèningenE. K. Teygeler, Katwijk aan de Rijn. Gereformeerde Kerken Beroepen te Heerde: W. van der Kooij, "St. Jans Klooster. Aangenomen naar Makkum: J. L. Zijlstra, Lemelë en Lemelerveld, die bedankte voor Oude en Nieuwe We- tering en Beetgum. Gereformeerde. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rotterdam-Oost: A. Veefkind, Rijswijk; te Appingedam: A. Duits, Kollumerzwaag-Zwaag- westeinde; té Pernis en te Loenen aan de Vechl/Abcoude in kombina- tie met Weesp: A. J. Minnema, kand., Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Den Haag-West en voor Enschede-West: J. Dol, Sneek; voor Middelburg: A. W. Drechsler, Haarlem-Noord Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rhenen en te Rotter dam-I Jsselmonde: A. Moerkerken, Nieuw-Beijerland, die bedankte voor Nunspeet. Bedankt voor Enkhuizen en voor Scherpenzeel: A. Hofman, Scheve- ningen; voor Eindhoven en Oud- Beijerland: L. Blok, Capelle aan de IJssel. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Ermelo: de heer A. P. van der Meer, Monster. Oud Ger. Gemeente - Oosterland Woensdag 15 maart a.s., 19.30 uur ds. J. Slager. SCHEEPVAART Acmaea, 13-3 te Shellhaven verw. Diloma, 13-3 te Willemstad. Diogenes Pass, 13-3 Mona Passage naar Christobal. Zafra, 11-3 van Teesport naar Auck- field. Lawaai aan strandje Dit ingezonden stuk is ontstaan door mateloze ergernis die mij zater dag jl. overdonderde. De bron van deze verregaande irritatie was een overdosis aan geluid op het zoge naamde Stille strandje van Ouwcr- kerk. Dit trommelvlies tergende mis baar werd voortgebracht door twee motoren, die door hun berijders in grote cirkels door het zand wbrden gestuurd. Ik heb niks tegen motorsport: het zal de bèoefcnaars ervan wel voldoe ning geven (of ander positiefs). Waar ik iets tegen heb is het verkrachten van een gebiedje dat nog een maag delijk voorkomen heeft - en dus nog weinig uiterlijkheden van menselijke bemoeienis vertoont. Een stel motorcrossers te zien razen (om over het horen nog maar te zwij gen), op een voor iedereen toeganke lijk verkeersveilig gebied, is voor mij even banaal als een kinderzandbak midden op het circuit van Zandvoort. Het. verbaasde me dat dit soort milieudelikten nog plaats kunnen vinden op een „eiland", waar een groep paarden af voor een bepaalde tijd van de dag van het strand ge weerd kan worden; waar gepraat wordt over hel natuurmonument Westhoek. Over deze laatste maat regelen niets dan goeds, maar als ik zie hoe er in dit geval van Ouwer- kerk's strandje niet naar de leefbaar heid wordt gekeken, bevreemdt me dat. Of is het nu in de wintertijd niet zo belangrijk en worden dc maatre gelen alleen genomen voor do geld schietende toerist. Als het laatste waar is. erger ik me niet meer. want dan is het al te erg. MARJA LODEW1JK Hoge Rerkstraai 28 4306 CD Nieuwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4