DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER DIVERSE ZAKEN AAN DE ORDE TIJDENS JAARVERGADERING CHR. ONDERWIJS De sprot: mogelijk goede vervanger van de haring S VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! I bezorger te ELLEMEET LENING 197B Geen overeenkomst met schoolhoofden Voor 30 jaar STAAT DER NEDERLANDEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dondera»* 9 maart 1978 Nr. 22266 9 Advertentie BRUINISSE, 8-3. Dc vereniging tot bevordering van het Christelijk school onderwijs hield vrijdagavond een jaarvergadering in het Dorpshuls. De voor zitter de heer H. Schot opende de vergadering met een kort welkomstwoord waarna gezongen werd psalm 118 vers 7. Vervolgens las de lieer Schot enkele verzen uit Mattheus 17 vanaf vers 24. De leerlingen uit klas twee zon gen daarna enkele liedjes onderlei ding van de nieuwe meester de heer De Leeuw. Over de ouderwetse win ters van vroeger zongen en spraken daarna de leerlingen uit klas vijf en zes, hetgeen was samengesteld in een musical. Het initiatief voor deze mu sical was uitgegaan van het onder wijzend personeel en de heer D. Vleugel heeft er de liedjes opge maakt. Zowel de leerlingen uit klas twee als die uit klas vijf en zes de den het voortrefeflijk. Het hoofd der school de lieer H. Groeneveld zei dat de leerlingen uit klas vijf en zes vrijdagmiddag enke le leden van de duivenhoudersver- eniging op bezoek hadden gehad, en deze hadden de kinderen bijzonder instruktief voorgelicht en het mooie LAND- EN TUINBOUW Een nieuwe manier van voeding- voor potplanten Een geheel nieuwe wijze van be mesting voor potplanten is thans mogelijk geworden door Precise meststofparels. Dit zijn kleine parel tjes, die de plant maandenlang van de juiste dosering voeding voorzien. Wat is nu het geheim van deze mest- parels? De meststoffen zijn omgeven door een dun vliesje, voorzien van microscopische poriën. In de voch tige aarde (u geeft uw potplanten toch regelmatig water?) laten de mesftparels door de poriën de mest stof los, die zodoende de wortels van de plant bereikt. Afhankelijk van de potgroootte zijn enkele theelepels tot enkele eetlepels voldoende voor een krachtige regelmatige groei geduren de 3-4 maanden. De werkingsduur is eevoudig te kontroleren: de don kergroene meststofparels staan lang zamerhand hun inhoud af, en ver kleuren daarbij van helder-groen naar bijna transparant-kleurloos wanneer ze leeg zijn. Op dat moment kan men dus weer bijmesten voor de volgende 3 maanden. Het vliesje ver teert tenslotte in de grond zonder nadelige gevolgen voor de plant. Eèn nieuwe vinding waarvan men veel plezier kan hebben. RECHTSZAKEN Boete voor Zeeuwse vissers DEN HAAG, 8-3. Elf Zeeuwse vis- sersbedryven hebben in hoger beroep wegens overschrijding van de in 1976 toegestane vangsten tong en schol op de Noordzee van de ekonomische strafkamer van het Haags gerechts hof geldboetes opgelegd gekregen van 9.000 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk tot 250 gulden geheel voorwaardelijk. De procureur-generaal mr. P. A. H. Bos had geldboetes geëist van tot 500 gulden, waarvan de helft voor waardelijk. De economische politie rechter in Middelburg had de vis sers in eerste instantie ontslagen van rechtsvervolging, waarna de officier van justitie beroep aante kende. Hij had geldboetes geëist van 25.000 tot 2.500 gulden. De pro cureur-generaal mr. Bos was met de hoge raad van mening, dat de vangstbeperkende maatregelen rechtsgeldig zijn. DUIVENDIJKE. De actie voor de Stichting1 Nationale Oorlogsmonu menten in deze gemeente heeft als resultaat opgeleverd een somma van 41,22. BROUWERSHAVEN, t Voor het nationaal huldeblijk van de Neder landse vrouwen aan H.M. de Ko ningin bij gelegenheid van haar 50- jarig regeringsjubileum zijn vanwe ge het plaatselijk damescomité al hier handtekeningen verzameld en een bedrag van 160. ZIERIKZEEWoensdag houdt voor de Zeeuwse Volks Universiteit Caspar Höweler in de Concertzalil een lezing m et grammofoonplaten en lichtbeelden over humor in de muziek. KERKWERVE. Onder deze ge meente zijn door een hond 7 scha pen van de heer M. te Zierikzee zo danig gebeten dat 4 dieren moesten worden afgemaakt. ADVERTENTIE. Na dc lezing van Caspar llöweler zal een bus rijden via Brouwershaven, Renesse naar Westenschouwen waarvan de leden van de Z.V.U. gratis gebruik kunnen maken. ZIERIKZEE. In het kippenhok van. de heer J. N. alhier is een kip- peëi gevonden dat het formidabele gewicht had van 109 gram. Een bui tenkansje voor deze kippenhouder. BRUINISSE. Met enige plechtig heid had Donderdag de eerste steen legging plaats van een kompier van 61 Gemeentewoningwetwoningen die verrijzen tussen de Dccstraat en de Steinstraat. ADVERTENTIE Gevraagd in klein gezin: Net meisje kunnende koken en zelfstandig werken. Loon f 65,per maand. Hulp van tweede meisje aanwezig. laten zien van de duivensport. De brugklas van de Christelijke huis houdschool zal met ingang van het nieuwe schooljaar in Zierikzee star ten volgens de heer Groeneveld. Vier nieuwe scholen Verder zei de heer Groeneveld dat het nieuwe schobljaar zal starten met vier nieuwe scholen, gescheiden in één groot komplex met een grote open speelplaats. Tenslotte dankte de heer Groenveld de ouders die as sisteren bij het zwemmen en voor het vervoer naar het zwembad zor gen. Het loopt allemaal voortreffelijk aldus de heer Gi'oeneveld. Klas zes heeft enkele weken gelederx eeix be zoek gebracht aan de landbouw school in Middelharnis en de visse- rijschool te Stellendam. De oudei's die ook hiervoor mede voor het ver voer zorgden wei-den hartelijk be dankt door de heer Groeneveld, Met de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende heren H. Schot en D. v. d. Berge herkozen. In de plaats van de heer C. Hoogerhei- de, die zich niet meer herkiesbaar stelde omdat met ingang van bet nieuwe schooljaar hy geen kinderen meer op school heeft, werd de heer J. W. Schenk gekozen. Als herinnering aan zijn bestuurs periode werd de heer Hoogerheide een boekwerkje aangeboden over de ramp. De voorzitter zei dat net ver- trek van een aantal leerlingen naai de refonnatoi-ische school te Ooster- land geen konsekwentie heeft gehad op het leraren bestand van de school. Aangifte leerlingen De voorzitter betreurde het dat de regeling die overeengekomen was tussen de vier schoolhoofden van de nieuwe scholen met betrekking tot de aangiften van nieuwe leerlingen niet kon worden nagekomen omdat de gemeente op verzoek van de ou derkommissie van de openbare school een schrijven heeft gericht tot ouders van vier jarige kleuters. Deze ouders kunnen aan de hand van een formulier dat zij moeten invullen de keuze maken voor hun kleuter naar welke school zij moeten. De voorzit ter vond dit geen zaak van de ge meente, maar van de schoolhoofden. Voor aangifte van leerlingen aan de beide scholen moet nu naar een an dere regeling gezocht woi-den, Eén van de aanwezige leden drong er op aan weer net als voox-heen een ad- vertentie te plaatsen in de Ziei-ikzee- sche Nieuwsbode. Na het zingen van gezang 138 het eerste vers werd de vergadering door de voorzitter ge sloten met dankgebed. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Twee klubhuizen van voetbalverenigingen zijn geheel door bx-and vernield. De politie in Rotterdam vermoedt, dat hier spra ke is van brandstichting. In een buurthuis van de sociëteit ,,'t Hart" werd ingebroken. De inbrekers had den de inboedel kort en klein gesla gen. DEVENTER. De Deventer politie heeft de 30-jarige A. M. C. en zijn 43-jaiige echtgenote aangehouden op vei-denking van brandstichting. Ze zouden twee keer hebben gepro beerd hun woning in brand te ste ken. DEN HAAG. De academische raad wordt aanbevolen voor twaalf stu dierichtingen een numerus fixus aan le vragen. De universiteiten en hogescholen kunnen wellicht een studentenstop voorkomen voor zes andere studierichtingen. Voor nog zeven andere kan worden volstaan met een plaatsingskommissie. DEN HAAG. Er zal een extra sub sidie worden verleend aan die groe pen vrouwen die aan een kadertrai ning willen deelnemen of willen organiseren gericht op het vergro te van vaardigheden voor het op zetten van emancipHtoir-gerichte aktiviteiten. DEVENTER. De politie heeft een bende van heroïnehandelaren opge- rold, die sinds november vorig jaar in de omgeving van Deventer per week voor ongeveer tienduiztend gul den aan heroïne omzette. DEN HAAG. De Griekse premier, Constantin Karamanlis, en zijn mi nister van buitenlandse zaken De- metrios Bitsios zullen, in het kader van een x-ondreis langs diverse Eu ropese hoofdsteden, op 4 en 5 april een bezoek aan Nederland brengen. EINDHOVEN. De 2I-jarige gla zenwasser P. van H. uit Eindhoven is tijdens zijrx werk twaalf meter naar beneden gestort en daarbij ernstig gewond gex-aakt. De man is opgenomen in een ziekenhuis. DEN HAAG. De CDA-fraktie in de tweede kamer zal voorstellen, openbare hoorzittingen met verten genwoordigers van het bedrijfsleven te organiseren over medewerking door Nederlandse bedrijven aan de boycot van Israël door de Arabi sche liga. VISSERIJBERICHTEN BRUINISSE, 7-3, De sprot, een tot de haringachtigen behorende vis, is in Nederland nooit populair geweest. Alleen in gerookte vorm vond zij misschien binnen onze landsgrenzen enige aftrek. De aanvoer overtrof de vraag en een indertyd door de rege ring opgericht opvangfonds, moest worden opgeheven, omdat dc aan voer steeds te overvloedig was. Nu de kotterV'issers, door quote ring van de schol- en tongvangsten, hun bedrijf niet meer winstgevend kunnen uitoefenen - terwijl over treding van de quotering steeds gro tere boetes tot gevolg heeft - wordt natuurlijk gezocht naar vervan gingsmogelijkheden. Horsmakreel en blauwe wijting wax-en mogelijk heden van in ons land minder gang bare vissoorten, maar nu de haring bijkans geheel iis weggevallen wordt, vooral als vervanger voor de haring, ook een mogelijkheid gezien in de sprot. Samenhang Nu men op deze wijze genood zaakt is te experimenteren en die experimenten ook weer de nodige studies vergen, begint men oog te krijgen voor een merkwaardige sa menhang in de vissenwereld. Bij vergelijking met vangstcijfers van vorige jaren ontdekte men niet alleen een onderlinge verhouding tussen twee haringachtigen: de ha lting en de sprot. Dc regel is: hoe minder haring, hoe meer sprot, maar ook hoe meer schol. De schol stand is gegroeid, naarmate de ha ringstand kleiner werd, maar de grootste vermeerdèi'ing is toch voor de sprot te konstateren. Herstel Gaat het omgekeerde ook op, dan hoopt men door het populariseren van de sprotkonsumptie, dus xrxeer lonende sprotvangsten, ook nog te bereiken, dat naarmate mèer sprot aan de markt kan worden gebx-acht de haringstand zich des te sneller herstelt. Waar het te voorzien is, dat de geringe haringaanvoer in 1978 ge heel in de konsumptie zal komen als Hollandse nieuwe en maatjes, zal misschien de sprot in gerookte toe stand, een leemte in de markt kun nen opvullen als gerookt produkt wanneer de hax-ing daarvoor niet (meer) beschikbaar is. Een nadeel is het voorkomen van jonge haring tussen de spx*ot, de jonge haring die mee wordt opge vist en die er juist voor moet zorgen dat de haringstapel zich herstelt. Denen en Noren vissen al inten sief op sprot, die naar de vismeel- fabrieken verdwijnt. Jubileum B.V. Solidair Het bestuur van de BV Solidair te Ycrseke, herdacht deze maand het twintig jarig bestaan. De BV Solidair is een kombinatie van mosselkwe- kex-s uit Bruinisse, Zierikzee en an dere plaatsen, die zich toelegt op de export en binnenlandse handel in mosselen. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als J Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. Jt M.IWTIt.ü bedrag koers rente aflossing schuldbewijzen Inschrijving storting toewijzing open bedrag de koers wordt na inschrijving op dinsdag 14 maart 1978 vastgesteld aan de hand van de koersen en bedragen waartegen is ingeschreven (tendersysteem) jaarlijks op 15 april in 5 jaarlijkse termijnen vsn 15 april 1984 af vervroegde aflossing is niet toegestaan. nominaal 11.000 (CF of K) schuldregisterinschrijvingen van tenminste f 100.000 14 maart a.a. aan 9 tot 15 uur door tuaaenkoma* van bank of commissionair in effecten onder opgave ven het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen 17 april 1978, onder bijbetaling van twee dagen lopende rente uitsluitend aan inschrijvers die hebben ingeschreven tegen de vastgestelde koers (gereduceerde toewijzing mogelijk) of tegen een hogere koers (toeerijzing ten volte) afrekening vindt pteels legen de vastgestelde koers prospectus kosteloos bij bi i commissionairs Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 10 MAART NED. I: In Pommetje Horlepiep moet Pommetje toezien hoe een jeugdvriendin van hem slecht wordt behandeld door haar echtgenoot. In de Lucy Show wordt Lucy door haar eigen man van diefstal ver dacht, nadat ze voor een bazaar een heleboel snuisterijen heeft verza meld. Vervolgens komt de NCRV met het Lustrum Springtrofee 1978 vanuit deRijnhal te Arnhem. De wedstrijden omvatten een klassiek springconcours en gecombineerd puissance- en jachtsprihgen. Won derlijke wereld toont op satirische wijze aan in hoeverre de cosfnetica- industrie 's mensen uiterlijk bepaalt Na het wekelijkse gesprek met de minister-president mr. A. A. M. van Agt, volgt een programma over een eeuw christelijk onderwijs, onder de titel Laat de school ons helpen. Daarna een programma rondThérè- se 'Steinmetz. De uitzending Thérèse met liedjes in twee landentoont beelden van de televisie-opnamen die er in Roemenië van deze zange res zijn gemaakt. Tot slot een ken- merk-Special handelend over Chili. NED. II: Robbie, Tobbie en het frawatuig zijn op de Noordpool be land, alwaar zij twee eskimoPieisjes hebben ontmoet. Daarna de consu mentenrubriek Koning Klant ge volgd door de negende aflevering van De brave soldaat Schwejk. Ons zogenaamd domme soldaatje be leeft in dezè aflevering een hoop avonturen hij gaat naar het front in Italië, ivordt overgeplaatst naar de Marine, laat een munitiedepot in de lucht vliegen en maakt met een vliegtuigje een ivoodlanding in Hon garije. Onderhand is het weer tijd voor een oorspronkelijk Nederlands drama. In de serie Dubbelleven is varlavond Nel Bakkers eenakter Van alles het beste aan de beurt. Tiny is met haar reisgezelschap op vakantie in zuidelijk Europa. Daar leert ze Bob kennen, een sportieve jongeman, die in een poenerig pa radijs leeft. Dat zijn leven uiteinde lijk niet blijkt te rijmen met haar leven, blijkt wanneer ze wat serieu zer met elkaar omgaan. Voorts nog twee programma's Varavisie en We reldkampioenschappen kunstrijden op de schaats voor heren. VRIJDAG 10 MAART NED. I: 10.50 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Pommetje hor lepiep; 19.55 Lucy Show; 20.20 Springtrofee 1978; 21.05 Wonderlij ke wereld; 21.35 Journaal; 21.50 Ge sprek met de minister-president; 22.00 Laat de school ons helpen; 22.35 Thérèse zingt, liedjes; 23.00 Chili; 23.50 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Robbie, Tobbie en het Frawatuig; 19.30 Koning klant; 20.00 Journaal; 20.25 De brave soldaat Schwejk21.30 Dubbelleven; 22.20 Vara-visie; 23.10 Journaal; 23.15 W.K. kunstrijden. ZATERDAG 11 MAART NED. I: Peppi en Kokkï iiemen de honneurs waar en openen de uit zending met een aflevering die zich in het ziekhuis zal gaan afspelen. Maja de bij, vervolgens zet haar ontdekkingsreis voort en komt in aanraking met een bologige kikvors. Het laatste programma-onderdeel van de middaguitzending is Klasse- werk, waarin gestreden wordt door kinderen uit Nieuwegein, Wierden en Lelystad, 's Avonds om te begin nen de wekelijkse stoeipartij tussen Tom en Jerry, gevolgd door Plan kenkan, een reportage van de fina le-avond van een variëté talenten jacht, die over het gehele land in zes ronden gehouden is. Daarna Hij en zij, hetgeen de titel is van een nieuwe komedieserie waarin Pleunie Touw en Jeroen Krabbé de hoofd rollen vertolken. In dit gezinnetje is de emancipatie volledig doorgevoerd want hij doet de huishoudingter wijl zij de mannenklussen opknapt. In Sanford en zoon, wordt Lamont vdor zijn gevoel ten onrechte be keurd. Zijn verontwaardiging hier over mondt uit in een rechtszaak. Na het nieuws volgt een Hollywood- speelfïlm, daterende uit 1957, geti teld Decisiion at Sundown of Met getrokken pistolen. Een wraakzuch tige bejaarde zorgt in deze rolprent voor de sensatie wanneer hij in een of ander de gangster Tate Kim- brough het leven zuur gaat maken, ten einde hem uit liet plaatsje te verdrijven. Na het laatste journaal volgen nog enkele beelden van de W ereldka m pioenschappen kunstrij - den op de schaats voor dames. NED. II: De Bereboot heeft te kampen met een telefonische sto ring, en wordt verward met de be- hangerij Zonnewand. Allerhande mensen bellen op om een fleurig behangetje le bestelleti. Daarna de niet minder fleurige onthulling van de meest recente ontwikkelingen van het popwezen in Avro's Toppop presenteert de nationale hitparade. Ook op Nederland II start vana vond een nieuwe serie, te weten de negentiendelige Amerikaanse De man aan de top. De serie heeft zijn raakvlakken met de Hammonds, wa re het niet dat laatst genoemde bij- zonder Brits en de Carduwy Corpo ration, waar het om gaat bijzonder Amerikaans is. Iu. deze eerste afle vering wordt een bomaanslag ge pleegd en worden de eerste intriges van het bestuursleven geopenbaard. -Voorts Wie van de drie, waarin door het overbekende panel geraden wordt naar de ware fritoloog, res- pektievelijk de vrouwelijke detekti- ve. De uitzending wordt voortgezet met Televizier Magazine en Avro's Sportpanorama. ZATERDAG 11 MAART NED. 1: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws 15.32 Peppi en Kokki; 16.05 Maja, de bij; 16.30 Klasewerk; 18.15 Te leac; 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Tom Jerry: 19.20 Plankenkans; 20.35 Hij en zij; 21.05 Sanford en zoon; 21.35 Journaal; 21.50 Met getrokken pistolen23.05 Journaal; 23.10 W.K. kunstrijden. NED. 11: 18.40 Paspoort: 18.5 5 Nieuws; 19.05 Bereboot; 19.10 Top pop; 20.00 Journaal; 20.45 De man aan de top; 21.15 Wie van de drie? 21.45 Televizier; 22.35 Sport panora- ma; 23.00 Journaal. door G. FRANSSEN „Och, ix\ de eerste plaats vinden mijn vrouw en ik Claire nog te jong; ze is immers pas negentien? Dat is wel zo ongeveer de hoofdzaak". „Aannemende, dat uw dochter een jaar of di'ie ouder geweest zou zijn, zou u dan ondanks bezwaren gehad hebben? Ik bedoel: tegen de jonge man in kwestie?' „Meneer Beckers, ik heb maar één dochter en ik wil graag, dat als ze trouwt, een goed huwelijk doet. Ik ben erg democratisch ingesteld, dat wel, maar ja..,. Claire is uiteraard mijn oogappel en mijn vrouw en ik waren van mening, dat de bewuste persoon niet de juiste voor Claire was". „Mag ik weten, wie die jongeman is?" Het is weer even stil. „U gaat me toch niet vertellen, dat u hem ervan verdenkt dc hand in die ontvoering gehad te hebben? Bijvoorbeeld uit wraak?" „Waarom zou die jongen wraak nemen? Hebt u hem soms de deur uitgeschopt?" De ander lacht. „Welnee, hij is trouwens nooit bij ons in huis ge weest. Ik zei u al, dat het een bevlie ging was". „U wilt geen naam noemen?" „Ik weet niet eens, hoe hij heet. Claire had het over ene Peter". „Heeft die vinendschap lang ge duurd?" „Enige weken, als ik mé goed her inner". „Is u bekend, wat hij doet voor de kost?" „O. hij werkt in een garage. Aan de Buurtlaan. We hebben er onze wagens in onderhoud". ..Dank u voor dc inlichtingen. Zo dra ik wezenlijk iets bijzonders weet, waarschuw ik u". De volgende dag bezoekt Beckers garage Van Domen aan dc Buui't- laan. En vraagt, terwijl hij zijn tank laat volgooien en dc olie laat contro leren, of Peter er niet is. Het is een schot in de lucht, want de jongen, die hem bedient, kan immers zo he ten! „Peter werkt hier niet meer, ïne- neer". Beckers schrikt even, maar om zich een houding te geven, knikt hij enkele malen met een gewichtig ge zicht, „Ik dacht alik mis hem sinds enkele dagen". „Klopt. Hij is vorige week maan dag ineens niet meer teruggekomen. Dc baas zei, dat-ie ergens anders ging werken". „Is u ook bekend waar?" „Nee. We hebben Peter trouwens nooit meer gezien". „Eigenaardig, niet? Ik kreeg dc in druk. dat Peter hier wel schik had". „Had is ook, meneer, zat altijd vol grappen. Wij snappen het evenmin en dc baas zegt er verder niets over". „Nou, niets aan te doen. Woont-ie nog op hetzelfde adres?" Het is vier en twintig gulden en dertig cent. Hij geeft de jongen een briefje van vijf en twintig en zegt: „Laat maar zo". Dc jongen knikt. „Merci, meneer. Ja. hij woont nog bij zijn moeder Ihuis. In de Herenstraat. Vlak bij het Weidcplcin." „Ja, dat is waar ook. Nou, be dankt". Peter heet de jongeman en hij ie waarschijnlijk op staande voet weg gegaan. Vorige week vrijdagmiddag was hij er nog, maandag niet meer. En hij woont in de Herenstraat vlak bij het Weideplein. Goed, zoeken we wel uit. En vanavond maar weer ccn kaartje leggen. In de hoop, dat Bronsa er ook zal zijn. En Job. En die Zager. Van die laatste snuiter met zijn droefgeestige hangsnor weet hij nog niets. Zager kan er ook wat mee te maken hebben. Maar die avond heeft hij een dub bele strop. Bij ome Jaap in het café zijn geen van de drie stamgasten er: evenmin is er gelegenheid te kaar ten. Dus gaat hij gauw weer weg. Van ome Jaap heeft hij intussen zo ongeveer vernomen, waar die mon teur woont, die werkte aan de ga rage van Van Domen aan de Buurt laan heet van zijn achternaam: Ol- derman. Beckers vindt het adres belt aan en krijgt ccn vrouw van middel bare leeftijd aan de deur. Met armen als kabeltouwen. Schoon aan dc haak zeker een eind boven de twee honderd pond. Ze bekijkt dc man op de stoep met een ietwat nieuws gierige, deels wantrouwende blik aan. Met haar brede gestalte bedekt zij vrijwel de hele deuropening. Bart Beckers is door zijn vroegere werk bij de politie al heel wat gewend, maar zoiets heelt hij nog nooit ge zien. Er ontsaat zodoende een zeker respect voor de reusachtige vrouw. „Moet u mij hebben?" vraagt ze. Haar stem klinkt neutraal, maar cr is iets als op haar hoede zijn in dc hele gestalte vqn dc vrouw. Beckers kan ccn lach nauwelijks onderdruk ken, door haar manier van vragen; moet u mij hebben? Beckers denkt: alsjeblieft niet! (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9