Watdoetde Rabobank vooru in het betalingsverkeer? Rabobank C. van Doorn kampioen driebanden 3e klas klein Tafeltennismiddag voor leerlingen van de basisscholen in de regio Damvereniging „Zierikzee" in hoofdklasse van Zeeland „Marathon" organiseert spelregeltest I I I I I geld en goede raad SPORT BfLJARTEN C. van Doorn (Foto: Zieri'kzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 8-3. Na een spannende strijd is C. van Doorn er in de Coun try Club te Renesse in geslaagd be slag te leggen op het kampioenschap driebanden 3e klasse klein van bet distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB. Voor de aanvang van de laatste twee finale party en waren er nog drie kanshebbers op de titel nl. C. van Doorn, van de biljartvereni ging Bommenede te Zonnemaire, N. Janse van de biljartvereniging Re- nesse en de voor G. van Dtfk inge vallen N. Tuinman van Neptunus uit Zierikzee. In deze twee beslissende partijen moest Van Doorn het opnemen tegen Janse en Tuinman tegen Schapeköt ter. Tuinman verspeelde z'n kansen daar hij zich door Schapekötter ge klopt zag en Van Doorn kwam in het bezit van de titel door zijn partij te gen Janse in winst om te zetten. In het toernooi scoorde Tuinman de hoogste serie (6) en kwam Van Doorn met 0.625 tot het hoogste partij ge middelde. C. van Doorn, \V. Schape kötter en N. Janse kwamen met hun algemeen gemiddelde van vesp. 0.380, 0.321 en 0.315 tot promotie naar de 2e klasse. Aan het slot overhandigde de voorzitter van het distrikt Schou wen-Duiveland de heer J. A. Vas- seur aan de kampioen de bondsme- daille en de distriktswisselbeker. De voorzitter van de organiserende vereniging De Country de heer A. M. Verseput overhandigde met een toe passelijk woord aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen. Na mens de deelnemers sprak de heer Van Doorn woorden van dank tot de organiserende vereniging voor de uitstekende wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd en de fam. Rijstenbil voor de gastvrije ont vangst. De uitslag: C. van Doorn, Bommenede, Zonnemaire N. Tuinman, Neptunus, Zierikzee W. Schapekötter, Bommenede, Zonnemaire N. Janse, B.V. Renesse M. P. Bruynes, Ent re Nous, Zierikzee A. Verwest, Bommenede, Zonnemaire H. Linthout, Neptunus, Zierikzee Joh. Tierie, O.K.K., Nieuwerkerk 12 97 255 0.625 4 0.380 10 88 294 0.484 6 0.299 8 89 277 0.424 4 0.321 8 90 286 0.404 5 0.315 8 95 321 0.428 4 0.296 6 91 350 0.393 1 0.266 2 83 329 0.342 4 0.252 2 76 360 0.375 3 0.211 TAFELTENNIS ZIERIKZEE, 9-3. Tijdens de ko mende paasvakantie gaat de Schou- wen-Duivelajidse tafeltennisvereni ging „Scaldina" op donderdag 30 maart in de sporthal Onderdak tè Zierikzee een tafeltennisdag voor de basisscholen op Schouwen-Duive- lacL organiseren. De heer I. Vermeulen, die'zijn sporen op het organisatorisch vlak reeds ruim heeft verdiend bij een aantal nationale toernooien van de N.T.T.B., heeft in samenwerking met de sekretaresse van Scaldina me vrouw M. van de Bcrcht-Horsten 'de voorbereidingen en organisatie van deze /tafeltennisdag. ter hand geno men. De heer Vermeulen liet weten dat alle basisscholen op Schóuwen-Dui,- veland een deelnemersformulier ter hand is gesteld. In wezen is deze tafeltennisdag een voorzetting van het twee jaar geleden georganiseerd toernooi voor de basisscholen van Zierikzee waaraan toen. door een 60-tal kinderen -werd deelgenomen. Voor de 'komende scholieren tafel tennisdag verwacht de voorberei dingskommissie tussen de 200 en 300 deelnemers die op minstens 20 op gestelde tafeltennistafels zich op sportieve wijze kunnen uitleven. Niet alleen prestaties Bewust is er naar geatieeft dit evenement niet op prestatie te rich ten al zal er uiteindelijk wel een winnaar uit te voorschijn komen. Zonder onderscheid van 'hun ka- paciteiten zullen alle kinderen in de gelegenheid zijn een aantal wed strijden, minstens drie of vier, te spelen op deze dag. -Doel van het organiseren van deze dag is in de eerste plaats, de Schou- wen-Duivelandse jeugd kennis te •laten maken met de tafeltennissport en deze sport in onze regio te stimu leren. De tafel tennissport is op Schouwen-Duiveland voor wat Zee land betreft nog min of meer een zwarte vlek. De heer Vermeulen vertelde dat het er beslist niet om is begonnen om de enige vereniging in onze regio Scaldina een stroom van nieuwe leden te bezorgen. Bq Scaldina zou het beslist wel kom zyn dat ct op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland een tafeltennisvereniging zou wor den opgericht waartegen men dan wedstrijden kan gaan spelen. Dit toernooi is ook een voorloper van het op 13 en 14 januari 1979 te orga niseren toernooi om de Zeeuwse ta- feltenniskampioenschappen. Scaldina heeft de organisatie hier van gekregen Ier gelegenheid van DEN HAAG. De minister van bui tenlandse zaken, dr. C. A. van der Klaauw, zal in de tweede week van de volgende maand, waarschijnlijk van 9 tot 12 april, een bezoek aan Washington brengen. Het program ma voor dit bezoek staat nog niet vast, maar het is vrijwel zeker dat het met zijn Amerikaanse collega, Cyrus Vance, besprekingen zal voe- het vijfjarig bestaan van de vereni ging in januari 1979. Als deze scholieren tafeltennisdag aan de gestelde verwachtingen! be antwoord ligt het in de bedoeling om volgend jaar deze dag nog uitbrei ding te geven met de deelname van middelbare scholen. Met het organi seren van deze dag zal een eerste stap gezet worden om er een. jaar lijks evenement van te maken. Gespeeld zal worden in groep A, leeftijd 8 t/m 10 jaar en in groep B, de leeftijd van 11 jaar en ouder. Ie dere deelnemer zal een gratis lot nummer krijgen voor deelname aan een verloting met mooie prijzen en een fraaie kleurensticker. De in schrijving is opengesteld töt 16 maart a.s. SCHAKEN Schaakvereniging „Zierikzee" Maandag 6 maart jl. werden in de I9de ronde van de huishoudelijke kompetitie 8 partijen gespeeld. De uitslagen Groep I: J. A. J. Seeleman-A. J. Scheele Yz-Yz\ H. Uil J. J. v. d. Ende V2-V2; R. v. d. Veken-C. G. Over- weel 0-1; A. M. v. d. Westen- J. van Loon afgebr.; J. A. J. v. d. Made- P. Wiebols afgebr. Groep 2: R. J. Scipio-P. Verploeg 0-1; A. Koster-C. van Eldik; L. Oos- se-P. C. v. d. Schee 1-0. De afgebroken partij J. J. v. d. Ende-R. v. d. Veken (van 27-2) werd zonder verder spelen op remise ge houden. De uitwedstrijd tegen WZV I te Oostburg op zaterdag 4 maart is weer op een teleurstelling voor het 1ste team uitgelopen. De voorlopige uit slag is 4-3 in het voordeel van de thuisclub met 3 afgebroken partijen waaruit wellicht slechts li punt ge haald kan worden door Zierikzee. Evenwel lijkt het erop dat het de- gradatie-spook niet zal toeslaan. De ged. uitslagen: B. de Melker-J. J. v. d. Ende 0-1; L. A. de Vlieger- J. A. J, Seeleman 0-1; P. Risseeuw-R. v. d. Veken 1-0; J. Jansen-A. J. Scheele afgebr.; F. de Putter-H. (Jil 0-1; T. Riemens-C. G. Overweel 1-0; J. C. Louws-J. M. Bevelander afgebr.; W. Bokelaar-J. van Loon 1-0; G. de Winter-A. M. v. d. Westen afgebr.; J. Worst-R. Moerman 1-0. Het 2e team bracht het er afgelo pen maandag heel wat beter af: De voorlopige uislag van de thuiswed strijd tegen de „Scheldeschaker" I is 4-2 met 2 afgebroken partijen waar uit tenminste 1 punt gescoord kan worden. De ged. uitslagen: A. de Spirt-E. Pallada afgebr.; P. Bou- wens-P. Hoogesteger 1-0; O. Smilde- H. Tjoonk 0-1; R. P. Hogerheyde-W. Gent 1-0; R. Moerman-I. Kooiman afgebr.; M. J. v. d. Post-M. Hooge steger 0-1; J. J. Hoogstrate-A. Bee- rens 1-0; J. L. Bom-P. de Nooyer 1-0, Deze overwinning, gevoegd bij de definitieve uitslag van de mach „Vlissingen" III-Zierikzee II die door een remise van de heer Bevelander op ZYz-lYz werd gebracht brengt het kampioenschap voor het 2de team en daarmede promotie, binnen handbe reik. Een woord van lof voor de teamleider, de heer Hoogstrate, on der wiens bezielende leiding dit mooie resultaat in één jaar werd be haald, is ojp zijn plaats. Van de twee afgebroken partijen in de wedstrijd Zierikzee II tegen Scheldeschaker I, Wemeïdinge is in tussen de uitslag bekend. A. de Spirt-Pallada Yz-Yz; Rob Moerman- I. Kooiman 1-0. 'Hierdoor wordt de einduitslag 5Yz-2Yz. HENGELSPORT Kampioenschap kusthengelen N.V.V.S. Afgelopen zaterdag vond aan de Afsluitdijk de uitgestelde wedstrijd om het kampioenschap kusthengelen 1977, plaats. Kampioen werd J. v. Meel uit Lepelstraat terwijl tevens het klubkampioenschap in Lepel straat terecht kwam. De enige ver tegenwoordiger van de h.s.v. „Oos- terschelde" Leo Boller bereikte een eervolle 14e plaats met 223 cm vis. ZIERIKZEE, 9-3. Dc promotie van het tienal van de damvereniging „Zierikzee" naar de hoofdklasse van Zeeland is een feit geworden, In het afgelopen weekeinde speelde men twee beslissingswedstrijden tegen Middelburg II, welke beide in winst voor de Schouwse dammers eindig den. Afgelopen vrijdag won men thuis met 11-9, terwijl maandag de uitslag 12-8 in het voordeel van Zie rikzee was. Al met al een fraaie prestatie; des te meer, als men ziet dat Zierikzee in de hoofdklasse speelde. Beide ontmoetingen kenden span nende partijen. Vermeldenswaard uit de wedstrijd van vrijdagavond is, dat J. A. Verton slechts drie kwartier nodig had om zijn tegenspeler J. Baayens te verslaan. De tweede ontmoeting in Middel burg op maandagavond' leende een sensationeel scoreverloop. Op een ge geven moment leidde Middelburg met 7-3 en waande zich reeds hoofd klasser. Ze kwamen echter bedrogen uit, want Zierikzee begon te scoren en uiteindelijk werd een 8-12 uitslag in het voordeel van Zierikzee bereikt en de promotie was een feit. Vrijdag 10 maart speelt het tweede vijftal van Zierikzee thuis tegen het eerste van Middelburg. De overige dammers spelen partijen voor de on derlinge kompetitie. Er wordt ge speeld in de basisschool aan 't Vrije, daar het klublokaal in 't Herv. Vere nigingsgebouw voor een keer niet beschikbaar is. De gedetailleerde uilslagen van beide ontmoetingen: Zierikzee-Middelburg II. 1. F. Bas- temeijer-J. F. Boon 1-12. A. Saman- P. v. Splunter 0-2; 3. J. A. Verton-J. Baaijens 2-0; 4. J. Huigens-P. M. Walraven 2-0; 5. P. M. Kort-J. L. Grim 2-0; 6. C. Verton-A. Trapman 1-1; 7. C. L. Bool-C. de Wolf 0-2; 8. J. de Jonge-J. Rotte 1-1; 9. M. de Wild-P. P. J. de Ruijter 0-2; 10. J. de Wild-P. Coppoolse 2-0. Einduitslag Zierikzee-Middelburg II: 11-9. Mi'ddelbui-g II-Zierikzee. 1. J. F. Boom-F. Bastemeijer 0-2; 2. J. Baaij ens-J. A. Verton 1-1; 3. P. M. Wal- raven-J. Huigens 0-2; 4. P. v. Splun- ter-C. Verton 1-1; 5. J. L. Grim-A. Saman 0-2; 6. A. Trapman-P. M. Kort 0-2; 7. C. de Wolf-C. L. Boot 2-0; 8. J. Rotte-J. de Jonge 2-0; 9. P. Tange-J. de Wild 2-0; 10. P. P. J. de Ruijter-M. de Wild 0-2. Einduitslag Middelburg II-Zierikzee: 8-12. BASKETBALL Kleine nederlagen voor Mevo De basketballvereniging Mevo heeft het afgelopen weekeinde twee kompetitiewedstrijden gespeeld. He laas werden zowel de thuiswedstrijd van donderdagavond tegen Kapeïle als de uitwedstrijd van vrijdagavond tegen Souburg verloren. In de wed strijd van donderdag had Mevo wel een 'kans om te winnen. De eerste helft werd met 10-15 in het voordeel van Mevo afgesloten. In de tweede helft, waarin erg hard gespeeld werd kon Mevo, geplaagd door te weinig HANDBAL In het afgelopen weekend werd in het klubhuis „De boerderp" van de Vlissingse sportvereniging Marathon een spelregeltest georganiseerd voor adspiranten en junioren. De uitste kende organisatie van deze avond was in handen van de handbal-afde ling van Marathon en de afdeling jeugdkommissie van het Nederlandse Handbal Verbond afdeling Zeeland. De deelnemende teams waren: EMM uit Middelburg; GSC uit Goes; Walcheren, Marathon en Zeeland Sport uit Vlissingen en Delta Sport. Delta Sport had ingeschreven met 2 adspiranten- en 2 junibrenteams. Elk team bestond uit 4 jongens of meisjes, die aan de hand van .een binnen de vereniging gehouden „se- lektie-test" waren geselekteerd. De Delta Sport teams waren samenge steld uit, meisjes-adspiranten: Han- neke Verhey, Marjon Rook, Ellen en Michaele Jongschaap. Jongens-ad- spiranten: Marcel Dekker, Ad de Jonge, Henny Merle en Jaco Groe nendijk. Dames-junioren: Jacqueline v. d. Brand, Roeline Ornée, Annelies v. d. Goot en Andrea Bech. Heren junioren: Jaco Vleeshouwer, André Kort, Bert de Vos en Jan Groenen dijk. Tot verrassing van iedereen bleek de Delta Sport ploeg de meest suksesvolle vereniging van deze avond. Resultaten De resultaten van de teams waren als volgt: bij de adspiranten wonnen de jongens de 3e en de meisjes de 4e prijs. Bij de junioren werden de meisjes 4e en wonnen de jongen de le prijs en de daaraan verbonden wisselbeker. In het individuele to- 1 taai-klassement eindigden Bert de Vos en Jaco Vleeshouwer met een gelijkaantal punten op de eerste plaats. Ook na het stellen van een extra vraag, die door beide goed werd beantwoord, bleef de situatie ongewijzigd, waarop werd besloten beide de le prijs toe te kennen. Het junioren team van Delta Sport zal nu op 22 april a.s. in Amsterdam deelnemen aan de Nationale spelre geltest. Voor Theo de Looze, Johan de Jonge en Kees de Vos, die de teams van Delta Sport in „spelregel- land" wegwijs hadden gemaakt, was dit uiteraard een groot en niet ver wacht sukses, die 5 mooie bekers opleverden. routine het niet redden. Kapelle werd de winnaar met een stand van 24-29. Ook in de wedstrijd tegen Sou- bui*g was er geen winst voor Mevo. Beide teams verdedigden zeer goed, waardoor het scoregehalte laag bleef. De eindstand was een 16-23 overwinning voor Souburg. Vanavond (donderdag) speelt Me vo een thuiswedstrijd in sporthal „Onderdak" öm 22.00 uur tegen Vol harding uit Goes. BRIDGEN De uitslagen van de dinsdag ge houden onderlinge kompetitiewed strijden van de Zierikzeese Bridge Club zijn als volgt: Groep RA: 1 en 2 (gedeeld) Heren Oostwoud-Wijdenes-Ribbens en Kloet-Nolet, 130 pnt.; 3. hm. Goed hart-de Vlieger, 122 pnt.; 4. hrn. Van Geesbergen-Verschcore, 11 pnt.; 5. hrn. Schiirmann-Wiebols, 109 pnt.; 6. dames. Kloet-Nolet, 102 pnt.; 7. hrn. Becu-van der Post, 96 pnt.; 8. hrn. Dreijer-de Leeuw, 95 pnt.; 9. mw, Matthijsse-hr. Paulisse, 93 pnt.; 10. hrn. Eekman-Rakhorst, 92 pnt. (108 is 50 0/0). Groep B: 1 dames Van der Valk- Van de Zande, 94 pnt.; 2. hrn. Hen- drikse-Sweere, 86 pnt.; 3. mw. Oost woud Wijdenes-hr. Timmerman, 82 pnt.; 4. hrn. Timmer-Turel, *76 pnt.; 5. dames Born-Sluijter, 74 pnt.; 6 en 7 (gedeeld) dames Does-Hendriiksen en echtp. Geluk, 65 pnt.; 8. echtp. Meulstee, 57 pnt.; 9. hrn. Van Tig- gelh oven-Viergever, 49 pnt. (72 is 50 °/o). Groep C 1: 1. echtp. Pomper, 110 pnt.; 3. dames Schiettekatte, 94 pnt.; 4. hrn. Pos-Schot, 87 pnt.; 5. hrn. Hommersen-Pankow, 86 pnt.; 6. da mes Dreijer-Goedhart, 71 pnt.; 7. dames Anjker-'Tillema, 66 pnt.; 8. dames Van Geesbergen-van Oeveren 63 pnt. (84 is 50 °/o). Groep C II: 1. mw. Heuser-hr. Teerlinck, 59 pnt.; '2. en 3. (gedeeld) dames De Graag-Schot en echtp. De Klerk, 54 pnt.; 4 en 5 (gedeeld) da mes Kops-Tuinman en echtp. Van der Wolf, 45 pnt.; 6. dames Eekman- Post, 40 pnt.; 7. dames Becu-Van der 9 Post, 39 pt. (48 is 50 °/o). WANDELEN Rode Kruis-wandeltocht De zaterdag voor Pasen, 25 maart 1978 zal door de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Roder Kruis een wandeltocht wor den georganiseerd. De lengte van de tocht zal 12 a 15 km bedragen. Eventuele deelnemers en deel neemsters kunnen zich vanaf 13.00 uur aanmelden in de Beatrixschool, Weststraat 34b te Haamstede (lin ker gedeelte). De start van de tocht is bepaald op 14.00 uur. De Koniklijke muziek vereniging „Witte van Haemstede"' zal bij het vertrek en de aankomst van de deelnemers en deelneemsters voor de muzikale omlijsting zorg dragen. Onderweg zullen aan de deel nemers en deelneemsters een aan tal versnaperingen worden uitge reikt, terwijl er voorts diverse kon- trole-posten zullen worden inge steld. Een aantal leden van de co lonne van de afd. Schouwen (West hoek) van het Nederlandse Rode Kruis zullen ter assistentie aanwe zig zijn. Een ieder, die de tocht voor 17.00 uur volbrengt zal een fraaie herinneringsmedaille in ontvangst kunnen nemen. Advertentie IrTdeze nieuwe brochure van de Rabobank komen uitgebreid aan de orde de rekening-courant, automatische incassi, cheques,afstortingsregelingcn, buitenlands betalingsverkeer, girale salarisbetaling, spaar- en termijn depositorekeningen, beleggen. Kortom een uitgebreide brochure over het betalingsverkeer, wellicht ook voor uw bedrijf interessant. Vult u even de bon in en u krijgt de brochure gratis en zosnel mogelijk toegestuurd. Natuurlijk kunt u ook bij een kantoor van de Rabobank binnenstappen. Er zijn er maar liefst 3100; dus altijd wel eentje in de buurt. (Firma) naam: il. Ter attentie van: _l_jiil. Adrcs: Plaats: i iiii__u Rekening bij de Rabobank ja/nee? U kunt deze bon opsturen naar de Rabobank in uw woonplaats of ongefrankcerd zenden naar: de Centrale Rabobank, Antwoordnummer 700, Eindhoven. ..Postcode: ™s s

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5