Nieuwe woningen in Dreisehor zijn aangepast aan omgeving Nieuwe Koninkrijk's zaal komt in werkplaats aan Kerkhof n.z. Achttien grote bomen geplant in centrum Aquadelta-projekt Nieuwe mosselkotter in haven van Bruinisse 'n Ei hoort erbij 4 Vijf blokken van drie Restauratie bijna klaar Razendsnelle verhuizing STREEKNIEUWS DREISCHOR, 9-3. Vandaag - donderdag 9 maart - wordt begonnen met het graafwerk voor de houw van vijftien fraaie woningwetwoningen aan de Welleweg in Dreisehor. te Dreisehor een aantal woningen in Noordgouwe te realiseren, waarna een kleine uitbreiding van alle ker nen in de gemeente Brouwershaven een feit zal zijn geworden. Medewerking De woningen worden in opdracht van woningbouwvereniging „Beter Wonen" in Zierikzee, gebouwd door BV Aannemingsbedrijf Den Ilartog. Ontwerp Architekten- en ingenieursbureau Pennink te Amsterdam-Middelburg maakte een ontwerp dat naar vorm en materiaalgebruik zo goed moge lijk is aangepast aan de schaal en karakter van Dreisehor en dat voel- doet aan de eisen van het beschermd dorpsgezicht. Zo worden bijvoor beeld rode gebakken dakpannen toe gepast, ook op de luifels die de voor- en zijgevel verfraaien. Het projekt bestaat uit vijf blok jes van drie woningen. In elk blok zijn twee woningtypen opgenomen. Uitbreiding In de afgelopen jaren heeft „Be ter Wonen" reeds woningen voltooid in de kernen Brouwershaven en Zonnemaire. „Beter Wonen" streeft ernaar om na deze vijftien woningen Bij de voorbereiding van het bouwplan te Dreisehor heeft „Beter Wonen" alle medewerking verkre gen van het gemeentebsetuur van Brouwershaven en van de Direktie van de Volkshuisvesting. Bij voort zetting van die medewerking zal de bouw van woningwetwoningen te Noordgouwe volgens „Beter Wonen" zeker slagen. Een tekening van de woningen die in Dreisehor zullen worden ge bouwd. ZIERIKZEE, 9-3. Dit oude pand aan Kerkhof Noord zijde zal over enkele treken weer helemaal in oude glorie hersteld zijn. Over vier weken denkt aannemer Quant klaar te zjjn, dan kan het ge bouw in gebruik worden genomen als Koninkrijk's zaal van de Jehova's getuigen. Veel Zierikzeenaars zullen zich nog wel herinneren dat het gebouw in vroegere dagen de werkplaats was van de heer Van der Velde. „Een van de beste vakmensen van Zierikzee", meent de heer Quant. De heer Van der Velde was eigenlijk wagenmaker, maar hij restaureex'de ook erg veel meubels. Verder repareerde en maakte hij rijtuigen. Dat is allemaal al weer.zo'n twintig jaar geleden en na hem gebruikte antiquair Jan Kor- stens het gebouw als meubelopslag. In de werkplaats knapte de heer Frans Rombouts antieke meubels op voor deze firma. Bekend is ook nog dat voor de heer Van der Velde, de meubelmaker Lokker zijn werk plaats daar gehad heeft. Eeuwen oud Volgens de restaurateur is het ge bouw zeker een paar honderd jaar oud en is het kennelijk als werk plaats gebouwd. Het interieur van het gebouw is door de Stichting Be- kro nu in eigen beheer opgeknapt en in overleg met Monumentenzorg wordt op dit ogenblik de voorgevel door de firma Quant onder handen genomen. Die is daar twee weken geleden mee begonnen en denkt het karwei in een tijdsbestek van zes weken te kunnen klaren. Symetrisch De voorgevel zal er iets anders uit gaan zien. Het raam aan de linker kant en de deur rechts daarnaast zullen zo blijven, maar rechts daar van, waar twee dubbele deuren zijn, waardoor vroeger kennelijk rijtui gen in en uit reden, zal ook een zelf de raam als aan de linkerkant wor den gemaakt. Daardoor zal de voor gevel een symetrische opbouw krij gen. Alles wordt in de oude steen, zogenaamde Utrechtse stenen die ook wel „Bremers" genoemd worden gerestaureerd. Deze lange steensoort is in heel wal gev^js in Zierikzee te zien. Verder zal de gootlijst worden vernieuwd en de buiklijst en neus- lijsten. Boven wordt een zogenaamde rol laag gemetseld en verder zal onder de onderdorpels van de lichtkozijnen een „Zeeuwsche Slag" worden ge maakt waaronder weer een zelfde rollaag als boven is aangebracht. Zoals bekend moesten de Jehova's getuigen hun Koninkryk's zaal aan Kerkhof zuidzijde verlaten om plaats te maken voor het nieuwe belasting kantoor. Tot het zover is zullen de bejaarden van Zierikzee in het ge bouw hun soos krjjgen. NIEUWERKERK Torenklok weigerde De Nieuwerkerkers zijn al hele maal gewend aan de torenklok. Hoe zeer, bleek deze week, toen de klok buiten werking werd gesteld. Maan dagavond waren opeens slagwerk en wijzers „dol". De wijzers bleven veel te vlug doordraaien en om erger te voorkomen werd alles stop gezet om spoedig te worden gerepareerd. Feestavond Sportvereniging SKNWK houdt vrijdag 17 maart een feestavond voor de leden en donateurs. Muzikale me dewerking verleent het „Asoosjale Orkest" uit Rotterdam. Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND L.P.G.-gasstation Het sinds jaar en dag bestaande Gulf-benzinestation bij de Blauwe Keet, waarvan momenteel de heer A. ten Klooster exploitant is, heeft een uitbreiding ondergaan. Vanaf heden kan men er ook, als eerste station in Duiveland, LPG-gas verkrijgen, af komstig van de Poly-Gas Maatschap pij. Zodoende kunnen auto's die op gas lopen, ook bij de Blauwe Keet terecht. Tot op heden waren er in de regio maar twee pompen waar gas verkrijgbaar is, één te Haamstede en één te Zierikzee. Regionale brandweerwedstrijden Op 6 mei zullen in Oosterland, in en bij de oude openbare school, re gionale brandweerwedstrijden wor den gehouden. Deze wedstrijden worden georganiseerd door de Ver eniging van Bevelvoerders van de Vrijwillige brandweer op Schouwen- Duiveland. In totaal zullen twaalf korpsen meedoen, waarvan er tien van Schouwen-Duiveland afkomstig zijn. De andere twee komen uit Krabbendijke en Kamperland. Spullen voor rommelmarkt Op zaterdag 1 maart e.k. rijden de mannen van de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" weer met traktor en wagen over het dorp, teneinde spulletjes op te halen voor de in de zomer te houden rommel markt. Nu de grote schoonmaak weer in het verschiet komt heeft men licht weer eens wat op te rui men dat dan graag in ontvangst ge nomen wordt, en opgeslagen tot de tijd van de rommelmarkt. Er zijn weer enkele nieuwe instrumenten nodig en uniformen zodat aan geld behoefte is. nationale squashbanen, (tennissen tegen de muur), een sauna met alles wat er bij behoort, een grote moder ne bowling, een groot restaurant, (eigenlijk drie aparte restaurants, namelijk een fondue-, een algemeen- en een specialiteitenrestaurant), hel hotel „Aquadelta" met 32 kamers en drie appartementen. Onder het hotel bevindt zich een winkelgalerij. Dat winkelcentrum zet zich boven de grond voort en loopt in de rondte verder rondom het plein. Naast deze gelegenheden komt er ook nog een hal voor kongressen, toneel en sport waar wel degelijk behoefte aan be staat. „Het is de bedoeling om het pro ject op het niveau te brengen dat de huidige rekreant verwacht", zegt de heer Jens. „Een dergelijk modern rekereatieproject vind je nergens in Nederland". Voor de opvang van de kinderen wordt ook gezorgd als de ouders samen willen gaan eten. Het is de bedoeling om alles zoveel mo gelijk autovrij te houden. Het cen trum, dat in de stijl van donker ei kenhout, leer en koper wordt ge houden, zal op 1 juli dit jaar klaar zijn. Het moment van de planting. Vier mannen en een kraan waren er nodig om de boom, met de goede zijde naar de zon gekeerd, op zijn plaats te krij gen. Op de achtergrond een deel van de appartementen en het winkelcen trum. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 7-3. Deze week is in het centrum van het Aquadeltaprojekt in Bruinisse een begin gemaakt met de aanleg van de groenvoorziening. Daartoe gingen in totaal achttien bomen de grond in. Dinsdagmiddag om tien voor drie was de achtste aan de beurt, woensdag middag de achttiende. De bomen, zeventien linden en één kastanje, zijn ongeveer vijf en twin tig tot dertig jaar oud, en dat betekent dat het nieuwe groene hart van Aquadelta nu al ongeveer vijf honderd „boomjaren" telt. Wilma bv heeft het meteen royaal aan willen pakken en heeft daarom gezocht naar wat oudere bomen. Wachten tot uit prille „sprieten" eindelijk iets ge groeid zou zijn, duurde toch wat lang, vertelt Aquadelta-manager H. J. Jens. Met bemiddeling van het Bureau Tuin en Landschapsverzorging zijn de bomen gekocht van het DeltaT ziekenhuis te Poortugaal. Het over planten ging razendsnel. In Poortu gaal werden ze opgegraven, in ge pakt en opgeladen en drie uur later stonden ze in Bruinisse. Omdat de grond in Bruinisse zout en kleiig is, werd grond verversing toegepast in een straal van drie meter rond de boom. De komende drie jaar zullen ze intensief bewaakt worden en de ze zomér krijgen ze elke dag veel water. Dit alles gebeurt om de bo men zo goed mogelijk te laten wen nen aan het andere milieu. Met deze goede verzorging zijri de overlevings^- kansen groot: ruim 95%. Ook in de rest van het Aquadelta- centrum, dat nu snel zijn voltooiing nadert, zal aandacht aan de groen voorziening worden besteed. Rekreatie- mogelijkheclen Hét centrum van het projekt voor tweede woningen bevat veel moge lijkheden: een zwembad, twee inter- RENESSE Oranjevereniging Op woensdag 15 maart' houdt de Oranjevereniging „Juliana" te Re- nesse, de algemene ledenvergadering in „Het Wapen van Renesse". KERKWERVE Boomplantdag Voor de eerste maal in de geschie denis zal in Kerkwei-ve aandacht worden besteed aan de Nationale Boomplantdag (ook wel Nationale Boomfeestdag genoemd). Volgende week woensdag, 15 maart aanstaan de, om ongeveer half elf in de mor gen zullen door de leerlingen van de hoogste klassen (vijf en zes) van bei de lagere scholen boompjes worden geplant. Dit zal gebeuren bij het nieuwe sportveldencomplex aan de Verseputseweg. De leiding van deze boomplantdag berust bij de heer P. Berrevoets, tuinman-gemeentewerk- man bij de Gemeente Middenschou- wen. Verwacht wordt dat de bevol king van Kerkwerve belangstelling toont, voor deze happening. Twee voor twaalf Onze dorpsgenote mevrouw H. Root-Gorter heeft vorige week don derdag meegespeeld in de televisie- kwis „Twee voor twaalf". Samen met een vriendin uit Amsterdam, mevr. Nierkens, wist zij door te stoten naai de tweede ronde, door het. goede woord te raden en de meeste punten over te houden. De tweede ronde, die mevrouw Root en haar vriendin spe len, is te zien op zondagavond op Ne derland I, 's avonds om kwart over negen. Oud papier Op zaterdag 11 maart wordt door leden van de sportvereniging WIK te Kerkwerve weer oud papier opge haald in Kerkwerve, Noordgouwe en Schuddebeurs. Verzocht wordt om het papier gebundeld langs de weg te zetten, zodat dit werk wat wordt vergemakkelij kt. BRUINISSE, 7-3. In de haven van Bruinisse arriveerde de nieuwe mo- selkotter, die door Scheepswerf „Vooruit" te Zaandam, in opdracht van de firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse, is gebouwd voor de fir ma A. P. Ilollestelle te Ycrseke, de nieuwe YE 56. In dit schip wordt momenteel een Cummins motor gebouwd 320 pk Diesel, van het type 1150 M. Naast de hoofdmotor, komt in het schip een hulpmotor eveneens Van het fabri kaat Cummins. Naast de gewone lenspompen fabrikaat K. en R., ko men ook nog pompen voor het los sen van het schip, dat moet worden uitgerust met de nieuwe lossings methode voor de mosselen, namelijk met waterdruk. Dit zijn 3 pompen van het fabrikaat *K. S. B. (cap. 800 nr' per uur en 2 pompen met een ca paciteit van 100 m:l per uur). De keerkoppeling op de motor is een Massen 3.44 op 1. Op het schip komt verder een viert rommelige originele Maaskant vislier, plus een 4 koppige trommeluitrusting voor de uitkap lier. BRUINISSE Naam voor scholen Wanneer na de vakantie het nieu we scholenkomplex in Bruinisse ge opend wordt, zal daar een passende naam voor moeten zijn. De ouders en leerlingen van de vier scholen, diie sta aks in, he,t scholencomplex worden ondergebracht, zijn nu uit genodigd om een naam te bedenken. Voor de vier scholen, de christelijke kleuterschool, de openbare kleuter school, de christelijke lagere school en de openbare lagere school, moet ieder afzonderlijk een naam worden bedacht, maar daarbij wordt gepro beerd een relatie te leggen tussen de kleuterschool en de daarbij be horende lagere school. De nieuw bedachte namen moeten vóór 15 maart op de scholen ingeleverd worden. Voor de eventuele winnaars of winnaressen is een mooi aanden ken beschikbaar. Afdeling N.V.V. De afdeling Bruinisse van het NW houdt vrijdag 17 maart een prepaganda-avond in het dorps-huis te Bruinisse. Deze avond zal de heer Jacobs spreken namens de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA). Ver der staat er cp de agenda de huldi ging van enkele jubilarissen. Het toneelgezelschap „De Komedianten" uit Bruinisse zullen het blijspel in drie bedrijven „De voordeur stond open" van Max Andrea ten tonele brengen. S.V. „Kwiek" De sportvereniging „Kwiek" houdt woensdag 22 maart a.s. jaarverga dering in hotel „Storm". Doorgereden na aanrijding Mevr. M. uit Bruinisse die tijdens een zwemuurtje haar auto cp de parkeerplaats had neergezet ontdek te dat een andere, onbekend geble ven auto, de linkerzijde van haar auto had beschadigd. Op de par keerplaats werden glas- en lakdeel- tjes door de rijkspolitie gevonden. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4