UKUNTZE NU KOPEN. STAATSLOTEN? APART TONEELPROGRAMMA VAN C.J.V. OOGST VEEL SUKSES OP JAARFEEST Causerie over het Legerwerk door luitenant-kolonel A. M. Bosshardt Ontspanningsavond „Breng eens een zonnetje" werd een groot sukses RODE KRUIS BRUINISSE ZIET TERUG OP JAAR MET HULPVERLENINGEN 3 Dubbele avond „Samen Verder" STREEKNIEUWS Matige belangstelling 1° Als u van afwisseling houdt, moet u beslist eens kip-fondue maken. ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 maart 1978 Nr. 222G5 ZIERIKZEE, 3-3. De C.J.V. „Samen Verder" te Zie- rikzee heeft weer een jaar vol aktiviteiten achter de rug. Dat bleek vrijdagavond tijdens het jaarfeest uit het door enkele leden opgevoerde „televisieprogram ma": „Een avondje uit". Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwen In het „journaal" werd vermeld wat de CJV allemaal heeft gedaan. Er waren onder andere verslagen van het schipkamp van de senioren en de oliebollenaktie in interview- vorm. Een van de hoogtepunten in het afgelopen jaar was wel het bericht, dat de CJV f 15.000,zou krijgen uit de aktie „Jantje Beton". Ook donderdagavond al had voorzitter B. D. Schot 't voorbije jaar belicht tij dens de ontspanningsavond, die voor ruim honderd bejaarden werd ge houden. Zowel donderdag als vrij dagavond werd de klucht „De bok sende kangeroe" opgevoerd door le den van „Samen Verder". Bejaardendag In het bestuur van de CJV wordt druk gepraat over de vraag of er dit jaar opnieuw een bejaardendag moet worden georganiseerd. Dat deelde voorzitter Schot mee in zijn wel komstwoord donderdagavond. Hier na vertoonde de heer D. Dool een zelfgemaakte geluidsfilm -over het bezoek van de bejaarden aan het CJV-kamp in Renesse. Een ander kijkgenot vormde de dia's die de heer A. M. P. v. d. Schel de liet zien over de bejaardendag varr 27 augustus 1977. Aansluitend daarop vertoonde bij zes dia s over Zierikzee. Aan de bejaarden werd gevraagd op te schrijven wat men op de dia zag, of waar deze gemaakt OOSTERLAND, G-3. Vorige week vond in de grote zaal van het caféta- ria „Neffen d'EuIe de jaarlijkse ont spanningsavond voor bejaarden plaats, onder het motto: „Breng eens een zonnetje". De avond werd geor ganiseerd door het bestuur van de Oranjevereniging. Helaas was de belangstelling voor deze avond niet bijster groot. De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer Mach. Dalebout sprak een openingswoord tot „jeugd van vroe ger" en heette in het bijzonder wel kom burgemeester J. D. de Kam en de ereleden Matth. Steenpoorte LZ. en C. J. de Later. De kop van 't pro gramma werd afgebeten door de boe- renkapel van „Oosterlands Fanfaife" met een aantal bekende melodiën. Na een korte pauze .waarin koffie met gebak werd geserveerd, speelde de heer J. Zwart enige nummers op de accordeon. was. Onder de goede oplossingen werd een prachtige plant verloot. Afscheid Na de pauze met verloting voerden leden van „Samen Verder" de klucht „De boksende kangeroe" op. De avond werd besloten met samen zang' van een lied, begeleid door Bet- tie Dool op een elektronisch orgel en de sluiting van de heer Dool. Voorzitter B. D. Schot nam af scheid van de heer Dool als vaste medewerker (voorzitter) van de kommissie Bejaardendag. Als dank was er een attentie voor hem en zijn echtgenote. Jaarfeest De CJV „Samen Verder" hield vrijdagavond het achtentachtigste jaarfeest. Dat zei de heer W. Meer- dink in zijn openingstoespraak voor een volle zaal van het Hervormd Verenigingsgebouw, na samenzang en gebed. De CJV (senioren) is een groep jonge mensen van vijftien jaar en ouder, die elke zondagavond bij el kaar komt. Ook nemen zij deel aan kreatief spel. De hoofdmoot van de avond was het televisieprogramma: „Een avondje uit. Een aangename mededeling was, dat- de muziek-installatie van de Sleèp-in' te Rêriesse naar het C?JV- kamp te Renesse gaat. In de Sler-re- „Jannie en Annie" Het damesduo „Jannie en Annie" voerde vervolgens enkele leuke sket ches op. Bijzonder in de smaak viel ook de Tiroler muziek en zang door Vera Landy, begeleid door Rianda Dalebout op het orgel. Beide dames waren gekleed in Tiroler kostuum. Hoogtepunt van de avond werd het optreden van de voorzitter van de Oranjevereniging als Vader Abra ham en zijn smurfen. Diverse dorps figuren werden in de zang aan de kaak gesteld. Na afloop dankte de voorzitter allen die op enigerlei wij ze hadden meegewerkt deze avond zo goed te doen slagen. Een dank woord sprak hij ook tot de familie A. Dorst voor de prima verzorging. Namens de bejaarden sprak de heer Matth. Steenpoorte Lz. enige dank woorden voor het gebodene op deze ontspanningsavond. Een scene nit het toneelstuk „De boksende kangeroe", donderdag- en vrijdagavond opgevoerd door leden van de C.J.V. „Samen Verder." (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) klame werd een persiflage op de re- klame gehouden, waarin vooral het hondevoer en de wasmiddelen het moesten ontgelden. In de leuke en goed bedachte „Play back show" werden zangnummers uit binnen- en buitenland weergegeven. Zes perso nen, waaronder een baby met een vieze luier, vertolkten onder meer enkele liedjes gericht op Zeeland en „Tingeling" van André van Duin. Tussen de nummers door zat de gro te hit van Long Tall Ernie and the Shakers, „Do you remember" ver weven. Marieke Mandemaker imi teerde heel goed de „Minutenwals" van Jasperina do Jong. De oliebol lensong, goed begeleid door gitaar, oogstte veel sukses. Het lied vertel de het verloop van de oliebollenak tie. In de komische quiz kon het pu bliek raden naar op de piano ge speelde stukjes. Onder de donateurs van de CJV, werd een taart verloot. „De boksende kangeroe" Na de pauze met verloting werd de klucht in twee bedrijven, „De bok sende kangeroe", geregisseerd door P. Roelse opgevoerd. De grime was verzorgd door mevr. P. Schot-Bak ker. Spelers in dit televisiespel wa ren Mieke Ornée, Marianne Dorst, Wilma v. d. Weele, Sjaan Hillebrand, Marco de Waay, Kees Hamelink, Hu- go v. d. Klippe, Michel Holm, Joop Bolier en Mar Holm. Mar Holm, Joop Bolier, Marianne Dorst en Wil ma v. d. Weele hadden de hoofdrol, respektievelijk in de vertolking van jonkheer Frank Trotsenburg van Woudsend, Jimmy Swing en Tilly en Troen de twee dochters van kolo nel en mevrouw Dovenetel. Een leuk stuk, dat een enthousiaste uitwer king op het publiek had. Alle deelnemers en deelneemsters kregen na afloop een dik applaus en twee rozen. De heer B. D. Schot dankte in zijn slotwoord de mensen die aan het programma hadden mee gewerkt. Nog een lied en gebed be sloten de avond. ZIERIKZEE Geslaagd weekend Brogumleiding Vftig bestuurs- en kommissiele- den van jeugdsoos Brogum in Zie rikzee hebben het afgelopen weekend op het vormingscentrum Hcdenesse te Cadzand enthousiast en intensief gewerkt aan een met vorniingslei- ders Ad Bos en Bert Billet en .jeugd werkleider Gabri de Groot van de Stichting Jeugd Schouwcn-Duive- land, opgesteld programma. Besproken werd hel wel en wee van soos Brogum op dit ogenblik, de voor en tegens en datgene wat zal moeien gebeuren ten behoeve van de Brogum-aktiviteiten in Zierikzee. Ook werden de onderlinge kontakten verstevigd en de samenwerking tus sen de bestuurs- en kommissieledcn. De eindkonklusie was. dat er in Brogum veelsoortige aktiviteiten moeten zijn, zodat meer Zierikzee sche jongeren aan hun trekken ko men. De soos funktioneert prima, maar onvolledig, was de mening en men hoopt dan ook een en ander te kunnen realiseren, wanneer in de toekomst de nieuwe Brogum-boer- derij gebruikt kan worden. Verder was de mening, dat Bi'ogum meer van zijn aktiviteiten aan de bevol king en ouders bekend zou moeten maken. Vaak weten veel mensen niet wat er wel en wat er niet gebeurt in het Zierikzeesche jongerencentrum. Brogum vindt een goede relatie met de gemeentelijke overheid van belang, zeker omdat dat het jongeren werk in Zierikzee ten goede kan ko men en verder zullen relaties onder ling tussen bestuurs- en kommissie leden en de soosleden meer aan dacht moeten hebben, onder andere door betere berichtgeving in de Bro- gumkrant en meer muuraankondi gingen in het soosgebouw. Bestuurs- en kommissieleden vonden dit week end zo geslaagd, dat ze menen dat het in Zierikzee een vervolg moet krijgen. Het kijken naar je eigen soos en het verbeteren van het soos- werk werd als bijzonder nuttig en zinnig ervaren en die aktiviteit is dan ook zeker voor herhaling vat baar, zo was de mening. Aanbieding grammofoonplaat aan (commissaris C. Boertien Vrijdag 31 maart zal in de Chr. Ger. Kerk in de Zevengetijstraat de uitreiking plaats vinden van de eer ste grammofoonplaat „Zingen in Zie rikzee" aan Zeelands kommissaris dr. C. Boertien. Aan de tot standko- ming van deze plaat werkten mede de Chr. Ger. koren „De Lofstem", „Sjalom", „Sjofar" en de Kon. Har monie „Kunst en Eer". De uitreiking van deze plaat zal plaats vinden tij dens een zangdienst, waarin liederen zullen worden uitgevoerd welke op de plaat voorkomen. Ook hieraan wordt medewerking verleend door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer". Op de plaat komen zowel het Zeeuw se als het Schouwse volkslied voor. Diskussie-avond in vrouwencafé Dinsdag 14 maart wordt er in het vrouwencafé in Zierikzee (in café restaurant De Witte Raaf) een dis- kussieavond gehouden. Elly Brink uit Amsterdam zal dan het onderwerp „Menstruatie, wat vinden vrouwen ervan?" inleiden. Daarna gaan de aanwezigen in kleinere groepjes pra ten over een aantal vragen die op la- fel zijn gelegd door de diskussieleid- sters en liefst ook door de deelneem sters zelf. Het gaat niet zozeer om de medische kanten van de maandelijk se ongesteldheid, als wel om de ge volgen die iedere vrouw ervan on dervindt in haar dagelijks leven. Dat zijn er nogal wat, maar we weten er niet zoveel van, omdat het onder werp door de meeste vrouwen met een beschaamd zwijgen wordt be dekt. Door onze opvoeding hebben we geleerd maar liefst geen enkele aandacht aan het verschijnsel te schenken. Elly Brink heeft al meer malen praatavonden over menstrua tie geleid en werkt op het ogenblik aan een boek dat er helemaal over gaat. RENESSE Uitvoering kerkkoor Zaterdag 11 maart geeft het Her vormd kerkkoor Renesse, onder lei ding van mevrouw J. Lemsom-Daane, een uitvoering in het Dorpshuis van Renesse. De avond begint met „Komt nu met zang" van Adriaan Valerius. Daarna zal de voorzitster van het koor, me vrouw J. Moerland-Visser, de avond officieel openen. Het koor brengt een Het Rode Kruis heeft het afgelo pen jaar weer 'heel wat werk ver richt. Zo hebben zij negen maal de helpende (hand geboden wanneer zij geallarmeerd werden door de sire ne. Hierbij wordt dn het bijzonder terug gedadht bij de brand in 'be jaardentehuis „In 't Opper" en de ongevallen op Rijksweg 18. In vele gevallen blijft de E.H.B.O. aanwezig om zonodig de brandweer nog van dienst te kunnen zijn. De Rode Kruis kolonne was ook paraat bij de hoge waterstanden de afgelopen periode, en wanneer straks het gemeentelijk rampenplan in werking treedt wordt ook de kolonne daar nauw bij be trokken zo zei de kolonne komman - dant de heer A. Th. Lock. Toezicht op strand Wegens de slechte weersomstan digheden de afgelopen zomer werd van het Grevelingenstrand minder gebruik gemaakt dan de voorgaande zomei's. Samen met de kolonne van Oude Tonge werd het toezicht op dit strand uitgeoefend, waar slechts in enkele kleine gevallen hulp moest worden geboden. De AVRO rally waarvan vorig jaar de finish in Bruinisse was, heeft het Rode Kruis een bedrag van f 2450 opgeleverd wegens het toe zicht houden cp de parkeerruimte met de daarbij ingerichte EHBO- post en een kollokte. Het welfarewerk heeft het afgelo pen jaar drie verkopingen gehouden, waarvan de totale opbrengst f 3.730.83 was. De welfaremiddagen in „In 't Opper" gaan achteruit, slechts 2 a 3 dames uit het huis zelf komen handwerken en ongeveer 6 werken op hun kamers. Van buiten het bejaardentehuis komen ook nog enkele dames naai de welfaremiddag, maar wanneer de interesse niet wat gaat toenemen overweegt men deze te gaan stoppen. De dames van de welfare bezoeken eenzame bewoners van het bejaar dentehuis wat erg gewaardeerd werdt. Wanneer men interesse heeft voor een bezoekje van de dames van de welfare kan men zich hiervoor opgeven bij mevr. V. d. Bcrge-Hoo- gerheide, Kerkstraat. NIEUWERKERK, 6-3. Recentelijk sprak luitenant-kolonel A. M. Boss hardt voor de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Plat telands vrouwen in het dorpshuis te Nieuwerkerk, over het werk van het Leger des Ileils. Mevrouw Bosshardt is vooral be kend, door meer dan 25 jaar ver richten van liefdadigheidswerk in de binnenstad van Amsterdam. Het Le ger dat in meer dan 80 landen werk zaam is en zich bedient van 138 talen stelt zich als doel: Daarwerkelijk mee te helpen aan het scheppen van een betere wereld. Het geld dat voor dit werk nodig is komt voor drie vierde deel binnen uit giften en de rest uit overheidssubsidie. Voor het gebruik van de logiesgelegenheden van het Leger des Heils geldt bij voorbeeld het tarief van f 6,voor logies met ontbijt, maar de meeste gasten hebben geen geld om dit te gevarieerd programma, dat steeds af gewisseld wordt met samenzang. Na de pauze, waarin een verloting zal worden gehouden, spelen leden van het koor, versterkt met een en kele gastspeler, het toneelspel in drie bedrijven „Het leven gaat door", van Martin van Spaandonk. Het is een ernstig stuk, dat de toeschouwers kennis laat maken met een gezin dat op pijnlijke wijze te maken heeft ge kregen met de gevolgen van een ge val van jouriding. De vader is dood gereden door een jongeman die een auto stal en die na het ongeval door reed. Het slachtoffer had nog gered kunnen worden wanneer de dader zou zijn gestopt en snel hulp had ge haald. De weduwe heeft een intense haat tegen de knaap die het ongeluk van haar man veroorzaakt heeft. Aan het stuk wordt meegewerkt door de dames J. Moerland-Visser, L. Braber, I. Wandel en M. Verton- Koster en de heren O. v. d. Waal, F. Dudok, H. Boer en D. Kooman. Souf- fleuse is mevrouw M. Fennet en de grima wordt verzorgd door de heer J. Schults. De toegang tot deze avond is vrij. Aan de uitgang zal een schaal- kollekte worden gehouden ter be strijding van de onkosten. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over februari Geboren 8. Hendrikse, Maria Johanna Jan- nnetje, d.v. Hendrikse, L. A. en Vaane D. (Kerkwerve). Gehuwd 15. de Ronde, G. A, M., 31 jr. (Rot- Financieel verslag Hef financiële jaar 1977 kon wor den afgesloten met een batig saldo van f 4.820,32. De begroting voor 1978 geeft een tekort te zien van achtduizend gulden. Dit is echter niet verontrustend aldus de pen ningmeester omdat hier de aanschaf inzit van een oefenpop en aanschaf van portofoons e.d. voor de kolonne. In liet voordelige saldo van 1977 zit reeds een bedrag voor de oefenpop dat werd opgebracht tijdens de Avro-rally. De kaskontrole werd verricht door de heren Van Hekke betalen, dus kunnen zij Pro Deo hiervan gebruik maken. Amsterdam In de binnenstad van Amsterdam wordt soms de indruk gewekt dat duizenden soldaten hier werkzaam zijn. In werkelijkheid zijn het 60 h 70 soldaten. Nederland telt in zijn geheel ongeveer 11.000 heilsoldaten. Ook Zierikzee heeft een afdeling, waar 25 soldaten aktief zijn onder leiding van kapitein Bergsma. Presidente mevrouw M. Schoof- Klaassen, dankte mevrouw Boss hardt voor de uiteenzetting. De kol- lekte, die aan het einde van de avond voor het Leger des Heils gehouden werd, bracht een bedrag van f 180, op. Tot slot kregen alle aanwezige leden een plantje aangeboden. In de najaarsvergadering zal het plantje dat het beste verzorgt is met een prijsje beloond worden. terdam) en Boyer, B., 25 jr. (Mid- denschouwen). Overleden 8. Viergever, Cornc-lis Jacob, 76 jr. (Kerkwerve); 12. Gaanderse, Dina 96 jr. (Scharendijke). NOORDWELLE Vergadering Plattelandsvrouwen Dinsdagavond 14 maart houdt de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken, een bijeenkomst in de bovenzaal van het Dorpshuis te Renesse. Op deze avond zal mevrouw De Kup-Bos een praatje houden over de Europese verkiezingen, die volgend jaar zullen plaatsvinden. OOSTERLAND Chr. Schoolvereniging Vrijdagavond 10 maart houdt de Vereniging voor Chr. Onderwijs op Reformatorische Grondslag, de jaar vergadering annex ouderavond in het gebouw van de ds. J. Bogerman- school. Na het huishoudelijk piv- gramma van de jaarvergadering, leest mevrouw M. K. Beije, hoofd leidster van de Chr. Kleuterschool het jaarverslag over 1977, gevolgd door het verslag van de Chr. Basis school door hoofdonderwijzer de heer D. Morks. Vervolgens treedt als spreker op de heer A. Lagendijk van het Reformatorisch Vormingsinsti tuut te Anna-Jacoba polder. en Giljam, die zich bereid verklaar de dit volgend jaar ook weer te doen. Vcor de aftredende bestuursleden M. J. v. d. Wcude, A. Verwijs en J. J. Dengerink werden gekozen de heren H. v. d. Bos als sekretaris, C. Heule penningmeester en mevr. I. van Wolferen-de Ruyter als be stuurslid voor kolonneaangelegen- heden. Tijdens de pauze werd een gehaakte sprei vervaardigd door de welfare verloot. Deze bracht het be drag op van honderd gulden en werd gewonnen door mevr. J. van Roon-Stoutjesdijk. Tijdens de rondvraag werd voor gesteld alle leden persoonlijk uit te nodigen voor een vergadering voor al die van buiten de gemeente. De vergadering werd besloten met de film „Er zijn nog Zeeuwen". Advertentie Advertentie Speel eens samen in de Staatsloterij met méér loten heeft u méér kansen. Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070 - 653955. BRUINISSE, 7-3. Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Bruinisse hield donderdagavond haar jaarvergadering in het Dorpshuis. De matige opkomst van de leden werd geweten aan nog een vergadering dezelfde avond, waar voor de suggestie naar voren K nam dat tussen de verschillende verenigingen getracht moet worden een betere verdeling te bewerkstelligen zodat de ver gaderavonden niet teveel gelijk vallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3