Gemeente Wester schouwen wil sportakkommodatie verhuren Gemeenschap Bruinisse (ook) onder druk van groeiende rekreatie Opvolger defensieminister uO DE ZIERÏKZEESCHE COURANT A. Padmos stapt uit raad Meevallend begrotingstekort ENGELSE BARK Stookolie iets goedkoper Petitie tegen neutronenbom V.V.V. heeft tekort C ^-* - ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 maart 1978 134ste jaargang Nr. 22265 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. r.\ dit nummer: Ook PZEM-prijsen te Renesse HAAMSTEDE. 6-3. De heer A, Padmos zal de raad van Westerschonwen gaan verlaten. Hij deelde aan het slot van de maandagavond gehouden raadsvergadering mee dat hij tien dagen geleden het lidmaatschap van de CHU heeft opgezegd. Hij zal deze zittingsperiode van de raad nog uitdienen. Een van de beslissingen die de raad maandagavond nam was het beschikbaar stellen van een krediet van f 100.000,vcor de uitbreiding van de sportakkommodatie op het sportpark Van Zuijen in Burgh. Gedeputeerde Staten hebben al goedkeuring aan deze investering verleend Omdat de omstandighe den gewijzigd zijn moest 'het voor stel echter nog eens in de raad wor den behandeld. Verhuur De vergroting van de huidige a'k- kommcdatie, eigendom van de sportvereniging DFS, zal bestaan uit de bouw van nog een tweetal kleed kamers, een 'bestuurskamer en een onderkomen voor de scheidsrech ters. Het bestuur van DFS had bij de gemeente gevi-aagd cm een ren teloze lening van f 82.000 cm dit in eigen beheer uit te voeren en het geheel in eigen beheer te houden. De kommissie van advies van jeugd- DEN HAAG, 6-3. Minister Andries- sen van financiën heeft maandag in een nota aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat het begrotingstekort over 1977 volgens de huidige ver wachtingen twee miljard gulden minder groot zal zijn dan in septem ber 1977 in de miljoenennota 1978 werd geraamd. Het tekort wordt nu geraamd op 7.6 miljard gulden. In sepember j.l. werd het geraamd op 9.6 miljard gulden. beleid en sportzaken heeft echter aan b. en w. geadviseerd om de nieuwbouw door de gemeente te la ten verrichten en dit dan aan de sportvereniging te verhuren. De raad ging met dit advies akkoord met de stem van de heer J- v. d. Berge - om principiële redenen - tegen. De algemene vergadering van de sportvereniging DFS zal nu moeten beslissen of men met deze zienswij ze van 'het gemeentebestuur akkoord gaat. Aan de sportvereniging Renesse werd een gemeentelijke garantie ge geven van f 15.000 voor het realise ren van vier lichtmasten op het trai ningsveld. De lening, met een rente van acht procent zal in vier jaar of eerder, worden afgelost. Tuin burgemeester Daar geen enkel lid van de PvdA- fraktie aanwezig kon. zijn bij het behandelen van de gemeentereke ning ever 1976 werden hierover door de heer J. Lustig een aantal vra gen gesteld. De heer Lustig wilde weten of de post die op de rekening stond voor het onderhoud van de tuin van de burgemeester wel juist was. De burgemeester antwoordde de heer Lustig hierop, dat bij het be trekken van de ambtswoning de overeenkomst i9 gemaakt, dat het onderhoud van de tuin niet vcor zijn rekening zou komen en aangemerkt zou worden als openbaar groen. Dat werd destijds door de gemeenteraad aanvaard. In verband hiermee deed hij afstand van het recht om een la gere huurvaststelling aan te vragen. De opgevoerde post van 52 uren aan de tuin is, zo verklaarde de bur gemeester niet juist weergegeven, daar dit niet het onderhoud van de tuin betreft, maar dat van de weg bermen van de ambtswoning en van de gemeentewerkplaats. Inmiddels zijn. de voorschriften zodanig gewijzigd door g.s. dat een- overeenkomst zoals indertijd door de raad is gemaakt niet meer piogelijk is. De heex- Lustig ging met de uit-' leg akkoord. DEN HAAG, 613. Mr. W. Scholten, lid van de Raad van State en oud- Tweede-Kamerlid voor de CHU staat nummer één op de lijst van het CDA om de ministerspost van defen sie te gaan vervullen. BRUINISSE, 4-3. „Het bestuur heeft veel vergaderd om de belangen van de leden te behartigen. De akkom- modatiegids werd samengesteld, evenals de eigen gids van Bruinisse". Aldus de voorzitter van VVV, de heer C. Jumelct, op de in hotel „Storm" gehouden algemene ledenvergadering, die ook werd bijgewoond door de heer J. Holm, sekretaris Streek-VVV en de heren M. J. v. d. Velde en A. Bal, respektievelyk wethouder en raadslid. De voorzitter deelde mede dat van de eigen gids vyf duizend stuks wer den gedrukt, maar voor het eind van het seizoen moeten er nog 2000 ex emplaren worden bij besteld. „Door de toename van rekreatieve mogelijkheden van huur en koop vakantiewoningen, nam het aantal rekreanten dat hun vakantie in Bruinisse doorbracht met grote sprongen toe," aldus de voorzitter. Tweehonderdvijftig zomerwoningen en verdubbeling van de caravans en tenten gaven niet alleen een grote drukte in Aquadelta, maar ook in de kom van Bruinisse. De voorzitter meende dat de leden voor 1977 een dankbare terugblik konden werpen, immers het was voor Bru een grote drukte, waardoor toch een ieder aan zijn trekken is gekomen. Ditzelfde beeld gaf het afgelopen jaar ook het V.V.V.-kantoor te zien. Stapels post werden verwerkt. In het begin van het seizoen in lichtingen voor verhuur, in het sei zoen over de plaats, de regio, dc pro vincie enz. De vraag naar gidsen, plattegronden, autokaartcn. visver gunningen, waterkaarten enz. vloog eveneens met sprongen omhoog. Het organiseren van evenementen was voor het bestuur van het V.V.V. niet langer meer verant woord wegens de vele andere druk ke werkzaamheden, zodat 5 april 1977 de Stichting Festiviteiten Bruinisse weer nieuw leven is ingeblazen. De topper die de stich ting organiseerde was zeker de „Jikkeminenmart" die voor het eerst in Bru was. De visserijdagen noemde de voorzitter beter dan ooit en de taptoe. De financiën Financieel gezien was het afgelo pen jaar niet ongunstig. De pen ningmeester heeft de boeken af kunnen sluiten met een batig saldo van f 1524,28. De begroting voor 1978 baart meer zorgen. „Een begrotingstekort van f 12.850,is niet niks en waar zul len we het halen?" „Dit tekort wordt veroorzaakt door de steeds stijgende administratiekosten, de toenemende drukte die met zich mee brengt dat meer gidsen nodig zijn, die de nodige verzendkosten en drukwerkkosten met zich mee brengt. Oude b.l.w.-post Dan staat er een post van f 5300,nog te betalen b.t.w. op de begroting, dit betreft wel voor gaan de jaren, maar het zal dit jaar op tafel moeten komen. Het bestuur heeft al een beroep gedaan op de gemeente voor een aangepaste subsidie en hoopt begrip te vinden, mede omdat de ver hoogde uitgaven van het V.V.V. voortvloeien uit de toenemende ro- kreafriedrukte. „Daar zijn we allen blij mee, Aquadelta - het gemeen te bestuur - winkeliers en toeleve ringsbedrijven enz." „De gemeente Bruinisse heeft gekozen voor re kreatie. Dan zal men er voor moe ten zorgen ook". De voorzitter was van mening dat het V.V.V. zijn best doet om de toerist het naar de zin te maken, „wij dienen het Bruse be lang, dan hebben we ook recht op medewerking." Met de inwerking treding van de nieuwe subsidiever ordening is het V.V.V. gelijk ge steld mof een hobbyvereniging. Vol gens de voorzitter .is dit niet juist, want het V.V.V. is een vereniging die de belangen behartigd van de rekreant. Vanuit de leden vond men het echter geen billijke zaak dat de ge meente het tekort zou moeten bij betalen, wat neerkomt op dat -de Bruse belasting betaler opdraait voor de genoegens van de toerist. Met nadruk stelde de voorzitter echter dat het bestuur niet verlangt dat de gemeente het tekort betaalt, maar dat zij naar een goede oplos sing zoekt. Voorgesteld werd vanuit de vergadering toeristenbelasting in te voeren, waarop de voorzitter zei dat dit een zaak is van de ge meente. Dit is al eens eerder voor gesteld maar dat werd door de ge meente afgewimpeld. De begroting 1978 betekent het doodvonnis voor het V.V.V. als er geen reddende en gel op komt dagen. Gemeentelijke aandacht Wethouder v. d. Velde zei dat de financiële moeilijkheden van hel V.V.V. de aandacht hebben van het gemeentebestuur. De eerstkomende vergadering van b. en w. zou dit ter tafel komen en de eerstvolgende raadsvergadering op 23 maart a.s. zal het op de agenda staan. De heren C. Bolijn en D. Kik die het afgelopen jaar de kaskontrole hebben verricht werden hiervoor hartelijk bedankt. Voor het komen de jaar werden de heren H. Kok en L. Jonker gevraagd deze kontrole op zich te willen nemen. Bes t li u rsverkiezi ng Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden me vrouw C. Haeck en de heer J. W. Braber herkozen. In de plaats van de heer J. J. Dengerink die zich wegens vertrek uit de gemeente niet meer herkiesbaar stelde, werd ge kozen de heer M. P. Bruynes. De voorzitter maakte bekend dat het bestuur van het V.V.V. voorne mens is het aanstaande seizoen weer een orginele journalistendag te organiseren met bezoek aan de in aanbouw zijnde Philipsdam. het Grevelingenmeer en het Aquadelta- gebied. Onder dankzegging sloot de voorzitter deze vergadering die maar matig bezocht werd door de leden. (Foto: Zierikzecschc Nieuwsbode) DEN HAAG, 6-3. De prijs van stookolie voor verbruikers is met ingang van zaterdag verlaagd, zo heeft het ministerie van ekonomi- sche zaken gemeld. De maximum prijs van stookolie met een zwavel gehalte van 2l/-> procent zakte met 5,55 gulden per ton, die van olie metJ één procent zwavel met 5,10 gulden per ton, exklusief b.t.w. AMSTERDAM, 6-3. Het aantal ondertekenaars van de petitie tegen het neutronenwapen heeft volgens een telling van de initiatiefgroep Stop de neutronenbom het miljoen overschreden. De initiatiefgroep heeft dit maandag laten weten. In aparte telegrammen is een en ander ook meegedeeld aan regering en parlement. De initiatiefgroep houdt op 18 maart in Amsterdam een internatio naal forum tegen de neutronenbom, waaraan delegaties uit een groot aantal landen deelnemen. De inza meling van handtekeningen voor de petitie, gericht aan het parlement, wordt voortgezet, aldus de initia tiefgroep. Verwachting tot woensdagavond: Wolkenvelden Droog weer met wolkenvelden: over wegend matige zuidwestelijke wind; maximumtemperaturen circa 8 gra den, minimumtemperaturen rond het vriespunt. Voor donderdag: Aantal uren zon 1 tot 8. Min.-temperatuur: omstreeks 3 gr. Max.rtemperatuur: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 8 maart. Zon op 7.11, onder 18.31 Maan op 6.42, onder 18.02 9 maart. Zon op 7.09. onder 18.33 Maan op 7.10, onder 19.17 Nieuwe maan: 9 maart (3.36) HOOG- EN LAAGWATER 8 maart 9 maart Hoogwater 2.39 15.11 3.25 15.55 Laagwater 8.16 20.32 8.59 21.11 Springtij: 11 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied boven west- en midden-Europa bepaalt ook woensdag het weer in ons land. Het centrum ervan lag dinsdagmorgen boven België en zal het komende et maal weinig van plaats veranderen. Van de oceaan afkomstige frontale storingen trekken langs de noord flank van het hogedrukgebied via de Britse eilanden en de Noordzee naar het oosten weg en kunnen het weer in onze omgeving niet bedreigen. Er wordt dan ook weinig verandering verwacht in het huidige weerbeeld. Ook in de afgelopen nacht kwam in bijna het gehele land lichte vorst voor. De laagste temperatuur die ge meten werd was min drie graden en dit kwam voor in het midden van het land maar ook plaatselijk in het duingebied. ZIERIKZEE. In de haven van Zierikzee meerde een typische Engelse Theems bark af, een nautisch uitje voor de liefhebbers. NIEUWERKERK. De sloop van een oud huisje in het centrum van Nieuwerkerk, heeft het zicht vrij gemaakt op toren en kerk, twee objekten waar de plaats uiteraard heel trots op is. Ze pronken thans in volle schoonheid. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een huis wordt gebouwd: een tehuis wordt gevormd. Inayat Klian 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1