V c Belangengemeenschap eens met aanwijzing beschermd natuur gebied van ,Kop van Schouwen' Smith en het Rhodesië- akkoord PLEZIER THEATER IN ZIERIKZEE MET KLUCHT „DE VERLEGEN VERSIERDER" Twee mensen doodgeschoten te Vlissingen Mijnwerkers in V.S. zeggen „neen" DEFENSIEMINISTER DR. R. J. H. KRUISINGA AFGETREDEN GELD NODIG Gevolg kwestie neutronenbom Kleiner begrotingstekort over 1977 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eerste jaarvergadering WESTENSCHOUWEN, 4-3. Op de zaterdagavond in café-restaurant „Zeelust" te Westenschouwen gehou den eerste jaarvergadering van de belangengemeen schap Westenschouwen", heeft de vereniging haar in stemming betuigd met het in overweging nemen dooi de minister van crm van de natuurmonument. Advertentie ,Kop van Schouwen" als 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 De voorzitter dc heer A. J. de Beyer deelde op deze druk bezochte vergadering de leden mee, dat dc vereniging zich bewust nog niet in de diskusies hierover heeft gemengd daar men eerst een uitspraak ten aanzien hiervan van de leden wilde hebben. De voorzitter noemde het een lo gische zaak dat bij het in overwe ging nemen de ten aanzien hiervan geldende bepalingen onmiddellijk van kracht werden en dat men hierna in beroep kon gaan tegen eventuele aanvechtbare begrenzin gen, nog te realiseren bouwwerken enz. Als men niet direkt de geheel in overeenkomst met de wet geldende bepaling hierop was gelegd, dan was waarschijnlijk het hek van de dam geweest en was er nog van alles ge realiseerd. SALISBURY, 4-3. Na vrijdag het akkoord voor een overgangsbewind to hebben ondertekend verklaarde dc Rhosesische premier Ian Smith voor de televisie: „Ik ben de politiek meer dan beu. Het is een langdurig en verradelyk spel". De premier zei te hopen dat hij op 31 december de politiek vaarwel zal kunnen zeggen om zich te gaan bezighouden met dc veehouderij „zoals ik altyd al heb gewild". Ian Smith riep verder de „vryc wereld" op het tussen zwarten en blanken gesloten akkoord te erken nen, aangezien het „de volledige steun van 85 tot 90 procent van alle Rhodesiers" heeft. Scène uit „De verlegen versierder". Aarzelingen De heer De Beyer zei dat de aan wijzing van de Kop van Schouwen als beschermd natuurgebied er wel van moest komen, gezien het grote aantal nota's in de laatste jaren en de grote aarzelingen welke door het kollege van b. en w. van Wester - schouwen aan de dag werd gelegd om zich aan te passen aan de ge wijzigde omstandigheden. Hij vroeg zich af of de uitspraak van Tijl Uilenspiegel „je hebt erom ge vraagd", ook hier niet van toepas sing is. „De beslissing is beslist niet met de botte byl gedaan, maar het na tuurgebied wettigt deze maatregel", liet de voorzitter weten. Hij had er verrouwen in dat de onbillijkheden welke nu in de begrenzing van dc kaart voorkomen, ten aanzien van de agrariërs, boomgaarden en campings zullen worden gekorrigcerd. De heer De Beyer schonk ook aandacht aan de aktiviteiten welke de vereniging In haar eerste vereni gingsjaar heeft ontplooid. De ver eniging heeft erkenning gekregen bij de gemeentelijke en provinciale overheid en is aangenomen als lid en deelnemers in het Zeeuws coör dinatie orgaan. Camping van 6 ha In eerste instantie heeft men bij de overheid de aandacht gevestigd op de plannen van het realiseren van een 6 ha grote camping gele gen tussen de Westerseweg en de Kampweg welke als kompensatie moest dienen voor het verbreden van de Krayesteinweg te Westen- schouwen waarvoor dan van een camping een gedeelte van zou moe ten worden afgestaan. Schriftelijk heeft men hierover van de overheid een positieve toezegging gehad dat dit niet gaat gebeuren. Voor het realiseren van de cam ping zal geen toestemming worden verleend, terwijl het verbeteren van het gedeelte van de Krayesteinweg zal geschieden zonder een al te gro- i. te aantasting van de hisidige situa tie. Met de DOS-bouw werd kontakt opgenomen over de toegangsweg naar de 31/* km lange brug, welke gebouwd gaat worden aan de Punt te Westenschouwen. Bij gerucht was vernomen dat de route hiervan zou lopen over de Kampweg, maar na nadere informatie bij de DOS-bouw bleek dit niet het geval te zijn. Individueel werd door de leden deelgnomen aan de aktie „Geef om de Natuur". Bij de overheid werd de aandacht gevestigd op de situaties rond de Torenhoeve, De Schouwse Boer en de bouw van 92 appartementen aan de Hogeweg. (Vervolg pag. 2) DEN HAAG, 4-3. Dr. R. J. II- Kruisinga is zaterdag afgetreden als minister van defensie in het kabinet- Van Agt. Kruisinga verzocht Hare, Majesteit de Koningin'per brief hem ontslag te verlengn. Dit verzoek is door de koningin ingewilligd. Oorzaak van het aftreden is de in terne spanning in het kabinet rond de kwesie van de neutronenbom. De staatssecretarissen van defensie de heer C. L. J. van Lent en dr. W. F. van Eekelen, hebben overeenkom stig hetgeen staatsrechtelijk gebrui kelijk is, in aansluiting op de ont slagaanvrage van de minister van defensie de funkties ter beschikking gesteld van de koningin. Hare ma jesteit heeft deze ter beschikking- ZIERIKZEE, 6-3. Woensdagavond 8 maart treedt het Plezier Theater uit Bréda in de Concertzaal op met het toneelstuk ,,De verlegen versierder", met in de hoofd rollen Johnny Kraaykamp sr. en jr. Verder treden in dit stuk op de actrices Teddy Schaank, Kika Mol en Marja Huynen. „De Verlegen ver sierder" is de Nederlandse titel van het Engelse stuk „The Mating Game" van Robin Hawdon, dat met veel succes in Londen gespeeld werd. Voor de Nederlandse versie werd de handeling door Berend Boudetvyn naar Amsterdam verplaatst. Hoofdpersoon is Menno Dekker, presentator van een populair, eigen televisieprogramma. De handeling speelt zich af in zijn flat. Die flat is op bijzondere wijze ingelicht: het merendeel van de meubels kan op vernuftige wijze in de muyir verdwij nen waarbij een ander meubelstuk tevoorschijn komt. Zodoende dient één en hetzelfde vertrek als kantoor en even later als slaapkamer. Oom Adriaan Aan het begin van het stuk komt onverwacht Adriaan opdagen de zor geloze oom van Menno. Met enige moeite wordt hij ingepast in het vrij gezellen-huishouden van Menno, dat min of m.ecr in handen is van drie vrouwen: mevrouw Boersma, de con ciërge van Menno's flat, die op on verwachte ogenblikken komt bin- nenvallen. Lieve Meerman, de aan trekkelijke publiciteits-agente van Menno en Catia Winter, zijn ogen schijnlijk koele secretaresse. Als dc dames niet betrokken zyn in het liefdeleven van Menno. dan bemoeien ze zich er n el mee. Dat liefdeleven schynt nogal turbulent te zyn - dc bekende televisie-presenta tor heeft een reputatie als Casanova. Als hij aan Adriaan bekent dat dit meer schijn dan werkelijkheid is. neemt oomlief de zaken ter hand. Dat heeft tot gevolg een opeenstapeling van mislukte samenzwerinkjes en vermakelijke toestanden. Daarbij speelt de merkwaardige kamer zeker zo'n grote rol als elk der akteurs. stellingen in overweging genomen. Hare majesteit de koningin heeft de minister voor ontwikkelingssamen werking, drs. J. de Koning, belast met het tijdelijk beheer van het de partement van defensie. VLISSINGEN, 5-3. Zondagnacht rond twaalf uur zijn bij een schiet partij in 't ontmoetingscentrum voor buitenlandse werknemers in Vlissin gen twee Joegoslaven doodgeschoten. De dader van de aanslag, de 23-ja- rige C. V., een landgenoot van de beide slachtoffers, is door de politie van Vlissingen gearresteerd. Over het motief van de moord1 kon de po litie zondagmorgen nog geen mede delingen doen. De twee slachtoffers, de 28-jarige A. H. en de 39-jarige H. R., waren beide werkzaam en woonachtig in Vlissingen. WASHINGTON, 5-3. De in dc vak bond United Mine Workers Union georganiseerde mijnwerkers in de Verenigde Staten hebben zondag een onlwerp-akkoord ter beëindiging van hun al drie maanden durende sta king verworpen, zo bleek zondag uit de definitieve uilslagen van de grote kolendistrikten in het land. DEN HAAG, 4-3. Vice-minister- president Wiegel heeft meegedeeld dat het geraamde 'begrotingstekort over 1977 „aanzienlijk beneden de oorspronkelijke raming" blijft. Vol gende week zal minister Andriessen (financiën) de zogenaamde februari- nota uitbrengen, waarin een over zicht wordt gegeven van de uitvoe ring van dc begroting voor 1977 en de meevaller nader wordt toegelicht. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BIBLIÖTSSNs REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: prjjS per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90. per jaar 91,—. Losse Redakteur^/TJ^lsij^d^Vaate "A96nda nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) j 4.40. wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Maandag 6 maart 1978 134ste jaargang Nr. 222G4 waarin opgenomen (1797- 1M9) fn dit nummer: Jubilerende sport consul ZIERIKZEE. Op deze plaats in de Weststraat verrijst in de toekomst een partikuliere woning. Om ruimte te scheppen, moest helaas deze fraaie reslaurabeleschuur wor den afgebroken. Van een oud bin- nenstadschuur een bruikbare wo ning makenis wellicht niet moge lijkmaar oude binnenstadschuren hebben een bijzondere historische charme en hun verdwijnen is der halve verdrietig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's WAT UW 01 61 IT Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering In de nacht cn ochtend plaatselijk mist; minimumtemperaturen rond min Twee graden. Overigens zonnige perioden en in het algemeen weinig wind; maximumtemperaturen onge veer 8 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor dc temperaturen geldt een marge van 3 graden rond dc op gegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 7 maart. Zon op 7.14. onder 18.29 Maan op 6.09, onder 16.46 Nieuwe maan: 9 maart (3.36) HOOG- EN LAAGWATER 7 maart 1.44 14.22 7.32 19.54 Springtij: 11 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 6-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied. dat zich eind vorige week boven het ooste lijke deel van de Atlantische Oceaan vormde, trok gedurende het week einde oostwaarts en nam daarbij in betekenis toe. Hierdoor kwam er een einde aan de zuidelijke wind cn werd met een noordelijke stroming geleidelijk drogere en enigszins on stabiele lucht aangevoerd. Met uit zondering van het zuidoosten van ons land. werd hel een zonnige maar frisse zondag. Bij heldere he mel en weinig wind kwam het in dc nacht van zondag op maandag bijna overal tol lichte vorst en vormde zich plaatselijk mist. Daar het hoge drukgebied het komende etmaal weinig van plaats verandert en zich nog iels naar het noorden uitbreidt, zal er in het weerbeeld bij ons wei nig veranderen. Voor dinsdag wordt droog en zonnig weer verwacht met in de nacht weer lichte vorst en hier en daar mist.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1