Raad Middenschouwen akkoord met instruktie havenmeester Bejaardenboiid Zierikzee hield de jaarvergadering Optreden van popgroep Vitesse in Dorps'uus te Bruinisse STREEKNIEUWS Kombin-concert „Kunst en Eer" en Oratoriüitivéreiriging Amnesty International organiseert schrijfavond voor Zuid-Afrika Voorlopig programma rond Koninginnedag in Bruinisse 'PHYTOSOL Overeenstemming- met exploitant tegen uievlieg en kroef ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 3 maart l'J7S Nr. 22563 3 SCHARENDIJKE, 3-3. De gemeenteraad van Midden- schouwen besloot dinsdagavond tot vaststelling, kon- form het aangeboden ontwerp, van de instruktie voor de havenmeester voor de havens in Seharcndijke. De heer C. J. van Burg bracht in dit verband het havenreglement van de watersportvereniging ter sprake en vroeg zich af in hoeverre hier overlapping van bevoegdheden ging optreden. De heer L. den Boer vroeg Of de watersportvereniging bevoegd is een havenreglement vast te stel len. Burgemeester E. Baerends ant woordde dat de watersportvereni ging" krachtens een huurovereen komst verantwoordelijk gesteld wordt voor een goed beheer van de haven en derhalve regels vaststelt voor haar leden cm haar eigen ver antwoordelijkheid te kunnen nako men. De havenmeester staat in dienst van de gemeente en op som mige punten is inderdaad sprake van een zekere verwevenheid van belangen. Exploitatie jachthaven De voorzitter deelde verder mede, dat met de heer H. Zaadnoordijk, exploitant van een jachtwerf te Hee renveen overeenstemming is bereikt over een vestiging aan de jachtha ven te Scharendijke. Er kcmt een bedrijfsgebouw voor winterberging, reparatie, nautic-shop, showroom vcor boten en een kantinegedeelte voor de watersportvereniging. Ten behoeve van de boten komt er een portaalkraan en een hydraulische wagen. De overeenkomst is thans in de uitwerkingsfase. Op een desbetreffende vraag van de heer Den Boer antwoordde de voorzitter dat het onderhoud van de jachthaven voor de gemeente is, met dien verstande dat alle kosten wor den doorberekend aan de water sportvereniging, zodat de inwoners van de gemeente geen cent behoe ven te betalen voor de jachthaven. Met algemene stemmen werd de heer J. Steel, thans havenmeester voor de haven Kloosternol, benoemd tot havenmeester voor de nieuwe jachthaven en de cude. haven. De raad toesloot een krediet van f 6.870,beschikbaar te stellen vcor vergroting van de berging bij de jeugdsoos te Scharendijke. De voor zitter zei waardering te hebben voor zcwel de ouderen als jengeren, die de jeugdsoos Trace leiden. Er be staan tussen de gemeente en de soos prettige kontakten. Voor de bijdrage van de jeugdsoos aan de bejaarden sociëteiten te Scharendijke en ELIe- meet bestond eveneens veel waarde ring. De kosten van vergroting van de berging zullen in de huur voor de jeugdsoos worden verdisconteerd. De exploitatievergoeding voor de chr. nat. kleuterschool te Scharen dijke over 1977 werd vastgesteld op f 10.455 naar de maatstaf per lokaal en op f 2.156,25 naar de maatstaf per kleuter. De vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs over 1977 werd, vast gesteld op 91 x f 429,— of f 39.039,— voor de chr. nat. school te Kerkwer- ve en op 802,-j x f 429— of f 34.606 vcor de chr. nat. school te Schai'en- dijke. N.V. vorm De raad van 'bestuur van de PZEM heeft een uitspraak van de raden gevraagd ever de meest gewenste struktuurvorm voor dit energiebe drijf. B. en w. stelden de raad voor zich uit te spreken voor de N.V.- voi«m met realisering van een aantal statutaire wijzigingen. Met de stem men van de heer C. J. van Burg en mevrouw J. Ktoet-Schellingerhout tegen verklaarde de raad zich ak koord met dit voorstel. De heer C. J. van Burg verklaarde dat de leden van de raad wat anders tegen de struktuurvorm van de PZEM aankijken clan de leden van de ambtelijke kommissie, die het rapport voor dit energiebedrijf heb ben uitgebracht. De demokratische kont role-mogelijteh eden zijn bij een gemeenschappelijke regeling groter. Het standpunt van de PvdA in de prov. staten is derhalve een gemeen schappelijke regeling te vormen. De voorzitter lichtte toe, dat bjj de standpuntbepaling van burgemees ter en wethouders sterk heeft mee gespeeld, dat de nadruk in belangrij ke mate gevallen is op een provin ciaal bedrijf. Het aangaan van een gemeenschappelijke regeling is slechts terzijde genoemd. Burge meester en wethouders zijn daarom van piening,. dat willen de gemeen ten hun' zeggenschap in hej: bedrijf behcudett, dé N.V.-vorm de voor keur verdient. Vastgesteld werd nog de 3e wijzi ging van de gemeentebegroting voor 1978. De gemeen tereken ing over 1976 werd de raad ter voorlopige vast stelling aangebeden. Een kommissie bestaande uit alle raadsleden, met uitzondering van de wethouders, zal de rekening onderzoeken. ZIERIKZEE, 1-3. De bejaarden- bend afdeling Zierikzee heeft woens dagmiddag in het Huis van Nassau een drukbezochte jaarvergadering gehouden. Aan het begin van de vergadering herdacht voorzitter J. v. d. Berge 24 overleden leden van de vereniging. De vergadering nam hiervoor een minuut stilte in acht. De voorzitter deelde hierna mee, dat de algemene bejaardenbond een fusie is aangegaan met de staatsge- pensioneerden en dat daarom de naam van de bond is veranderd in Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen. Penningmeester K. Jonker gaf hierna voor de 24e keer zijn finan cieel verslag. Waarschijnlijk zal het de laatste keer voor hem zijn in ver band met zijn gezondheidstoestand. Hij kreeg een langdurig applaus voor de manier waarop hij de gelden weer heeft beheerd. Ook de kas- kommissie prees in dichtvorm het beleid van de penningmeester. In de Voor jeugdsoos „De Pull' BRUINISSE, 3-3. De bekende pop groep Vitesse treedt zaterdagavond 4 maart op in het Dorps'Uus in Brui nisse. Deze avond werd georgani seerd door de jeugdsociëtcit „De Pull". In het Nederlandse clubcircuit is de naam Vitesse van overbekende klank. Sinds de oprichting van de groep in 1975 speelt de 4-mans-for- matie o.l.v. Herman van Boeijen zo'n 4 a 5 keer per week en verwierf de reputatie van „Liveband bij uitstek". Doch naast het livegebeuren bestaat er voor elke zichzelf respekterende popformatie ook het platengebeuren en ook daarin onderscheidt Vitesse zich van de rest: Vitesse financiert n.l. altijd zelf zijn platenopnamen. teneinde een zo groot mogelijke arti stieke vrijheid bij deze opnamen te waarborgen. Pas wanneer het pro- dukt gereed is stapt Herman van Boeijen naar een platenmaatschap pij. Dat gebeurde in eind '75 met de debuutelpee, die via WEA op dc markt kwam en dat gebeurt thans met de elpee „Rendez-vous" waar Negram zijn boste beentje mee gaat voorzetten. „Doe het zelf" In augustus '75 sloegen Herman Brood en Herman van Boeijen de handen ineen en startten Vitesse. Twee maanden na de oprichting kwamen ze al met een elpee op de proppen, doch drie maanden later viel de groep uit elkaar. Drummer Herman van Boeijen bleef echter niet bij de pakken neerzitten; nog geen zes weken later stond er al weer een gloednieuw Vitesse op de planken en sinds die tijd ging het bergopwaarts met de groep. Tevens zag Van Boeijen zijn kans schoon om zich te ontwikkelen als zanger en komporiist. Dit gaf nogal wat deining in de groep, waardoor de traditionele bezettingswisselingen ook in 1976 doorgang konden vinden (al waren het er dan nog maar vier, tegen vijf in het jaar daarvoor). Met slechts één wisseling in 1977 lijkt Vi tesse stabiel te zijn geworden. Rudi de Queljoe is de nieuwe gitarist. Basgitaar speelt André Versluys en de andere gitaar is in handen van Jan v. d. Mey. Door de jaren heen verdween de „Doe-het-zelf" opzet in de groep wat betreft boekingen en transport, zodat er thans een mana ger, een geluidstechnicus en een lichttechnicus meewerken aan Vites se. kaskommissie voor volgend jaar werden mevr. v. d. Pol, mevr. v. Zpidland en dé heer De Rijke geko zen. Hét jaarverslag van de sekrèta- ris A. G. J. v. d. Eijnde werd hierna eveneens met applaus goedgekeurd. Uit dit verslag bleek een groot aan tal aktiviteiten in het afgelopen jaar. Ook het bestuur zit niet stil en moet menigmaal op de bres staan voor de belangen van de bejaarden. Nieuwe afdeling Namens het rayonbestuur was de heer Tissing aanwezig. Hij deelde mee, dat er word gepraat over de oprichting van een nieuweafdeling in Westerschouwen. Er is overleg tussën de besturen van Zierikzee en Nieuwerkerk en mevrouw v. d. Klooster uit Haamstede. De voorzit ter stelde hierna voor, dat er dit jaar geen middagreis maar een dag reis wordt gemaakt met koffietafel en diner. De reis zal op 25 april wor den gehouden en zal gedeeltelijk door de leden zelf en.gedeeltelijk uit de kas van de afdeling worden be kostigd. Deze reis komt dan in plaats van het jaarlijkse feestje. Bejaardensoos Hij stelcle verder voor om een kp- mité in te stellen, dat aan ziekenbe zoek enz. zal gaan doen. De dames Droog-Verkaart, Wijsman-Verkaart en Bosboom-Verkaart stelden zich hiervoor beschikbaar. Bij de rond vraag stelde de heer Hak voor om als bond zelf een bejaardensoos te gaan oprichten, in plaats van de or ganisatie daarvan over te laten aan de UW. De voorzitter zei te hopen, dat dit in de toekomst te verwezen lijken is. De heer Hak merkte hierna op het verschrikkelijk te vinden, dat de be jaarden van Zierikzee na de grote reis nooit opgewacht worden door een lid van het kollege van b. en w. Kunst en Eer geeft wel altijd acte de présence. „Zouden burgemeester èn wethouders niet eens openlijk be langstelling kunnen tonen voor de bejaarden van Zierikzee", vroeg hij zich af. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw Van Ruijswijk en de heer Jonker herkozen. De heer. v. d. Schelde werd gekozen. Na de pauze werd een grote verloting gehouden waarvoor enorm veel prijzen 1 be schikbaar waren gesteld door de middenstand van Zierikzee. ZIERIKZEE P.J.Z. naar de „Üithof" Zaterdag jl. bracht de P.J.Z.-afde ling Schouwen-Duiveland een pret tige dag door in Den Haag. Doel van de reis was de kunstijsbaan „De Uit hof". De enthousiaste schaatsliefheb bers konden gebruik maken van zo wel de overdekte ijshal als van de buitenbaan. Omstreeks vijf uur werd naar Den Haag vertrokken voor een gezellige maaltijd, 's Avonds brach ten de leden van de PJZ een bezoek aan de Koninklijke Schouwburg. Daar werd het toneelstuk „Twee- licht" van Eric Schneider opgevoerd. Vooral de eenzaamheid en het ver schil in milieu tussen twee echtparen kwam in dit stuk sterk naar voren. De P.J.Z. kon terugzien op een pret tig uitstapje, dat zeker voor herha ling vatbaar is. Koffiebar „Youth for Christ" Zaterdag 4 maart is er in „de Lichtboei" weer koffiebar van Youth for Christ. Medewerking wordt ver leend door de groep „Benedicamus". Deze groep komt uit Vlaardingen en speelt Middeleeuwse volksmuziek. Naast een optreden van deze groep is er tijd om anderen te ontmoeten, om te praten of wat te eten en te drin ken. Öok is er een boekentafel, met erg goede lektuur daar op. Iedereen die graag eens wil kijken, is van harte welkom. Herv. Vrouwengroep „Wees een zegen" De Hervormde Vrouwengroep „Wees een zegen" komt weer in ver gadering bijeen op donderdag 9 maart in hel Hervormd verenigings gebouw. Hotel-restauiant „Mondragon" Per 1 maart heeft de direkteur van hotel-restaurant „Mondragon", de heer J. Arkenbout, het 'bedrijf verla ten, in verband met zijn direkteur- schap van een eigen, nieuwe vesti ging te Schuddebeurs. In een rond schrijven aan de klientele wordt de aandacht gevestigd! op de verdien sten van de heer Arkenbout en wordt hem dank gebracht voor het werk in dienst van „Mondragon" verricht.. Mededeling wordt verder gedaan, van de direkteursbendeming van de heer N. J. W, v. d. Zwan, die opvolger wordt van de heer Arken bout. De heer Van der Zwan is al en kele. jaren bij de Explöitatiemaat'- schappij „Mondragon" in dienst. Brommer gestolen Donderdagmiddag is van het par keerterrein bij de school aan de Nieuwe Bogerdstraat, de nieuwe brommer gestolen va'n- rrïej. A.'W.. B. té Burgh, leerlinge vah tie Havo. 'De diefstal vond plants'tussen half twee en half vier, toen h.el meisje- in school zat. Helaas stond de bromfiets niet op slot. Van de dader(s) ont breekt elk spoor. Een nieuwe laffe streek intussen, die een schoolleer- linge ernstig dupeert. Jaarvergadering C.B.T.B. De kring Schouwen-Duiveland vap de C.B.T.B. organiseert donderdag 9 maart'de jaarvergadering in het Huis van Nassau, Na het huishoudelijk ge deelte zal de heer A. Remijn spreken over: „Mechanisatie in eigen beheer of loonwerker". Voor tijd zie agenda. Haamstede Rektifikatie De causerie- en demonstratieavond van schoonheidshuis Dr. N. G. Payot, wordt niet, zoals abusievelijk in onze krant werd vermeld, op dinsdag 4 maart, maar op dinsdag 14 maart ge houden. De avond vindt plaats in Hotel Vliegveld en kontaktadres hiervoor is Schoonheidssalon „Haje- nius", Jonge Jan Boeyesweg 11, Haamstede. RENESSE Voorlichtingsavond Zeeuwse Vrouwenraad Dinsdagmiddag organiseert de Zeeuwse Vrouwenraad in samenwer king met het Produktschap voor Groenten en Fruit een voorlichtings middag in het dorpshuis van Re- nesse. duiveland Burgerlijke stand óver februari Geboren: 2. Anna Sebilla Eliza- Op vrijdag 14 april ZIERIKZEE. 2-3. Op vrijdag 14 april gaan de K. II. „Kunst en Eer" en de Zlerikzcese Oratorium Vereniging, gezamenlijk concerteren in dc Concert zaal. Een voor een zo breed mogelijk publiek samengesteld programma is in voorbereiding en de hoop bestaat, dat het ditmaal lukken zal flink wat mensen naar dit kombi-concert te krijgen. Dat is hard nodig, om - vooral bij „Kunst en Eer" - dc moed er in te houden en ter bestrijding van de onkosten. Wat men ook doet im mers. geld gaat het kosten. „Kunst en Eer" heeft in het ver leden heel geslaagde zaalconcerten gegeven, maar helads bleef de pu blieke belangstelling doorgaans be neden de maat. ZIERIKZEE. Het hergen van „De Chera", het vorig jaar gezonken motor schip, gaat moeizaam. Donderdagmiddag werd het grootste gedeelte van hel schip gelicht en op het plateau aan hei oostelijk havenhoofd gezel. Het res terende gedeelte van het'schip zal ook in onderdelen geborgen worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 3-3. De werkgroep Westerschouwen van Amnesty In ternational organiseert op maandag 6 maart een extra schrijfavond in de Geref. Kerk te Haamstede. IJeze beth, d. van A. Eos en van M.J» Hoogendoorn (Nieuwerkerk); 12. He lena Stoffelina, d. van P. Kik en van C. S. Verlare (Oosterland1), geboren te Dirksland; 13. Fanny Marije en Fem ke Jorien, d. van J. Slijkhuis en van M. W. Vijge (Nieuwerkerk), geboren te Goes; 15. Patrick, z. van G. J. Da lebout en van W. Tissink (Ooster land); 20. Johanna Elizabeth, d. van J. de Bruine en van A. de Bruine (Oosterland), geboren te Dirksland; 23. Wendy, d. van J. J. Hoogland en van W. Cremer, wonende te Bruinis se; 24. Jöhanna Wilhelmina, d. van J. Bodbijl en van F. Fonteine (Ou- werkerkj; 28. Jan Leendert Mattheus, z. van P. M. Dooge en van M. Steen- poorte (Oosterland). Overleden: 1. Cornelis Pieter Kuij- per, oud 76 j., wed. van Maria Boo- gerd (Ouwerkerk), overleden te Zie rikzee; 3. Cornelis Abraham Dees, 23 j„ wonende te Goes; 17. Besman Tak, 87 j„ (Oosterland); 20. Maarten Stouten, 64 j., e.v. Anna Cornelia Bo- lijn (Oosterland), overleden te Goes; 21. Marinus Willem Rooze, 51 j., e.v. Sai'a Stouten (Oosterland), overleden te Middelburg. avond wordt gehouden in het kader van de internationale aktie die Am nesty veert tegen Zuid-Afrika onder het motto: „Zuid-Afrika: Blank en Zwart voor de wet ongelijk". De werkgroep hoopt, dat naast de groep die al naar de t maandelijkse sjfhrijfavonden kólrftj 'eV n dg* vele an deren zullen willen meedoen aan de ze aktie. Daarmee wordt steun ver iaend aan de poging om een'eindè. té maken aan de'grote "fecHtsongelijk- heid die het gevolg is van 'het' apart heids-systeem. Men kan zijn veront waardiging en verontrusting laten blijken door te schrijven naar de Zuid-Afrikaanse autoriteiten en de Zuid-Afrikaanse ambassade. Verontrusting Het is de bedoeling de verontrus ting door te geven over de schendin gen van de mensenrechten,' de wille keurige arrestaties, de lange perio den van voorarrest, de martelingen en dood in gevangenschap en te vra- gen om een grondig onderzoek naar deze beschulidingen en de naleving van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens te garanderen. Op de schrijfavond, zijn voorbeeld brieven aanwezig. Door een gift kan het luchtpostpapier deze keer gra tis worden verstrekt. Wie in andere plaatsen op Schouwen-Duiveland (b.v. met club of vereniging, vrien den of kennissen) aan deze aktie mee willen doen kan een voorbeeldbrief aanvragen bij het sekretariaat in Amsterdam of bij mevr. v. Dalsen, Bouwmansweg 5, Haamstede, tel. 01115-1711. BRUINISSE, 2-3. De „Stichting festiviteiten Bruinisse" gaat in sa menwerking met het onderwijzend- personeel de feestelijkheden rond Koninginnedag verzorgen. Een voorlopig programma is sa mengesteld voor maandag 1 mei en dat ziet er als volgt uit: 8.00 uur Klokgelui; 8.15 uur Een koper-ensemble brengt vanaf de to ren koraalmuziek ten gehore; 8.30 uur Herauten te paard doen de be volking verkondigen van de ver jaardag van H. M, de Koningin; 9.15 uur Vertrek vanaf het Dorpshuis van de muziekkorpsen „Nu met Ho pe" uit Bruinisse en „Oefening en Uitspanning" uit Nieuwerkerk, voor het. ophalen van de schoolkinderen 10.00 uur Ten overstaan van het kol lege van b. en w. zal bij het gemeen tehuis de vlag worden gehesen en het Wilhelmus ten gehore worden gebracht: 10.15 uur Kinderspelen voor leerlingen van de kleuterschool en de beide basisscholen t/m de vier de klas; 14.00 uur Optocht m.m.v. de beide muziekkorpsen. Voor deze op tocht hebben alle scholen en vereni gingen een stencil ontvangen. Tot 14 maart kan men zich hiervoor opge ven in verenigingsverband of indivi dueel bij de sekretaris de heer J. W. Braber; 15.30 uur Puzzeltocht voor fietsen voor leerlingen van de beide lagere scholen vanaf de vijfde klas en huishoudschool: 19.00 uur Gekos tumeerde voetbalwedstrijd; 20.30 uur Er wordt nog overleg gepleegd over een toneeluitvoering met bal na in het Dorpshuis, of een Oranje bal. In verhand met dc medewerking, welke dc beide muziekkorpsen ook moeten verlenen aan het programma te Nieuwerkerk. is het mogelijk dat de aanvangstijden van hel middag programma nog iets gewijzigd worg den. inzet Gelet, op de enorme inzet van de harmohie het gehele jaar door, is dat verdrietig. Op 14 april brengen har monie en drumband een aantrekke lijk programma. Het oratoriumkoor zingt een viertal werkjes, waarvan één samen met „Kunst en Eer". De entreeprijzen noemen we hier niet, maar ze zijn zo laag. dat ze geen belemmering kunnen vormen hel concert te bezoeken. Op hei pro gramma. zowel als op verdere details van dit concert, komen wij in de loop van de maand, nog nader terug. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3