Vissers willen meespelen in normbepaling voor sluiting van Oosterscheldedamopening P.P.C. vindt sanering van „De Duinpolder" van groot belang Lijk van Charlie Chaplin verdwenen L.A.ISTA Voorzitter van „Helpt Elkander" Di'nun,mer bestaat uit 14 paeinas DE ZIERIKZEESCHE COURANT Heeft U nog een goed BANKSTEL bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii MMen bepaal meteen uw nieuwe keus. Streekplan Schouwen-Duiveland Stichting Samen levingsopbouw Schouwen-Duiveland Honderd arbeidsplaatsen minder in Zeeland C Jachthavens Advertentie Dc kommissie merkt verder op. dat het aantal ligplaatsen in de jachthavens tot 1985 is bepaald op 3500. Deze ligplaatsen zullen op een bepaalde manier worden verdeeld over de jachthavens, in overeen stemming met de gemeenten. Ze zui len gefaseerd worden gerealiseerd. Voor de periode na 1985 kunnen Ge deputeerde Staten het streekplan nader uitwerken ten aanzien van de situering en de fasering van het aan tal nog toe te voegen ligplaatsen. (Vervolg pag 4) AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van Mini - Allegro - Princeas - Triumph - Marina Dealer voor geheel 2eeland van Land Rover en Range/Rover St. Joostdijk 41 - OosIerland - Tel. (01114) 1495 De zee is voor de volkeren de eerste voorwaarde voor een grote toekomst. Ferrero ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. Vrijdag 3 maarl 1978 134ste jaargang Nr. 22203 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) in dit nummer: Bezoekcijfers gemeentemusea ZIERIKZEE, 2-3. „Het is nodig, dat de vissers mee spelen in het bepalen van de normen, die straks zullen gelden voor het sluiten van de Oosterscheldeopening". Dat zei voorzitter B. W. Schot van vissersvereniging „Helpt Elkander" in Zierikzee donderdagavond tij dens de jaarvergadering in hotel Van Oppen. De vissers zullen verder blijven pleiten voor een zo groot mogelijke door- laatopening in deze dam. Voorzitter B. W. Schot vond echter de zekerheid dat er een doorlaatopening van 75 procent komt ai redenen tot optimisme en vol doening. „Wc zyn in rustiger vaarwater terecht gekomen na jarenlange ak- ties voor het open houden van de Oosterschelde". „Het water is echter nog niet hele maal rimpeloos. Een doorlaatopening van negentig procent kan ook en het is jammer, dat dat niet doorgaat Advertentie U bent van harte welkom. VNIEUWERKERK, RIJKSWEG 26. TEL OItt4-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 Toen de heer L. van As, aan de Kloosterweg in Noordgouwe, dins dagmorgen zijn tuin in keek, kreeg hij de schrik van zijn leven. In het gras wandelde een wild zwijn. Het beest, dat bij nadere kennismaking erg mak bleek, werd in de schapen wei gezet en deed zich daar tegoed aan de hém door mevrouw Van As toegestopte boterhammen. Na aan gifte bij de politie bleef de eigenaar onbekend, maar later bleek het dier toe te behoren aan de heer Paauwe, die in Zonnemaire een dierenparkje heeft. Toen bleek ook dat het vrien delijke beest er een gewoonte van maakt om zo nu en dan op de kuier latten te stappen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) vanwege de meerkosten van 160 mil joen. We zullen echter proberen of daar nog iets aan te doen is". Wat de mosselkweker betreft, zag hij goede mogelijkheden. Voor de mosselhandel ligt dat wat anders. Het risiko bestaat, dat de verwate- ringsmogelijkheden in Yerseke pro blematisch worden. „Ik denk toch, dat daar met aanpassingen wat aan te doen is". Oester dam De vissers hebben verder gepleit voor" een zo~oostelijk mogelijk tracé van de Oesterdam en een kleine sluis daarin. De heer Schot wees donderdagavond op de gevaren van een grotere sluis in verband met de doorlaat van zoet water in de Oos terschelde. „Bij de Oesterdamsluis zijn grote hoeveelheden mossels. De waarde beloopt enkele miljoenen. Daarbij komen dan nog de belan gen van de oesterkwekerij. Je loopt grote risiko's, wanneer je daar een bepaalde male van zoet water op laat komen", meende de voorzitter. Vaargeul Hij zei het verder jammer te vin den, dat blijkt, dat nogal wat men sen gefrustreerd zijn over de be slissing dat er een doorlaatopening komt in de Oosterschelde. „Jam mer", het is een goed kompromis". In verband met de Oosterschelde- werken zullen de twee noordelijkste stroomgaten van de zomer afgeslo ten zijn. „We hebben geprobeerd een vaargeul open te houden, maar dat is niet gelukb. Daar moeten we ons bij neerleggen". De vaargeul over de Roompot blijft open en zal goed worden geboeid. Op lellen passen „De visserij zal op z'n tellen moe ten passen bij de inrichting van de Oosterschelde. We moeten zorgen dat ook de visserij aan z'n trekken komt. Iedere gemeente trekt eraan. We zullen waakzaam moeten zijn. In het verleden is gebleken, dal de mossel weinig kan hebben in een goed milieu". De voorzitter zei ver der erg benieuwd te zijn naar de werkzaamheden van de stuurgroep Oosterschelde, die onlangs werd geïnstalleerd. Er zijn heel wat moge lijkheden, „Je kimt er een- groot re-" kreatiemeer van maken, je kunt al leen de visserij aan z'n trekken la ten komen of proberen iedereen er van te laten profiteren". „Kantje-boord" In zijn openingswoord konstaleer- de de heer Schot, dat het dit jaar „kantje-boord" geweest is met de Een van de mosselkotters van de Zierikzeese vlooi. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) scheepsongelukken. Verschillende schepen met chèmicaliën zijn ge strand en gescheurd. „Gelukkig zijn er maar weinig gezonken. Je moet er niet aan denken wat er dan gebeurt. Gelukkig zullen in de toekomst veel schepen gebruik maken van de nieu we vaarweg wanneer de Oesterdam en de Philipsdam er komen. Ze zul len dan niet meer op de Oosterschel de komen en dat betekent heel wat minder risiko voor de visserij. Goed jaar Het afgelopen jaar is voor de mos selvisserij een goed jaar geweest, (Vervolg pag. 2) MIDDELBURG, 3-3. De Provinciale Planologische Commissie van Zeeland vindt het van groot belang, dat de sanering van het natuurgebied De Duinpolder in Nieuw Haamstede tot stand komt. De gemeente Westersehouwen probeert de sanering voor elkaar te krijgen door middel van een bestemmingsplan, waarin overgangsbepalingen zijn opgenomen. Het bestemmingsplan verkeert nu in een stadium van beroep by dc Kroon. De commissie meent, dat de sanering van dit waardevolle stuk duingebied vooral kans van slagen heeft, wanneer de financiële midde len beschikbaar komen voor aankoop van terreinen en een financiële rege ling voor de eigenaren van de gron den die op liun perceel een caravan hebben staan. De PPC beveelt daar om aan te bevorderen dat van ryks- en provinciezydc gcldelykc middelen voor dit doel beschikbaar kotnen. Dat is een van dc opmerkingen van de PPC in het advies bij het streekplan Schouwen-Duiveland. Het ontwerp-herziening streekplan Schouwen-Duiveland zal vandaag (vrijdag) in de vergadering van de provinciale kommissie van advies en bijstand voor de streekplannen wor den behandeld. Bevolkingsuitbreiding De PPC vindt verder dal de moge lijke bevolkingsuitbreiding beslist geen verdergaande beperkingen wordt opgelegd dan in de regerings nota landelijke gebieden al wordt gedaan. In deze nota landelijke ge bieden wordt - Schouwen-Duiveland wel degelijk tot de open ruimten in het Midden-Deltagebied gerekend. ZIERIKZEE, 3-3. Per 1 april aan slaande is de heer P. B. Doeswijk uit Raalte benoemd als opbouwwerker voor de Stichting Samenlevingsop bouw Schouwen-Duiveland. De heer Doeswijk zal, in nauwe samenwer king mei de alsnog te benoemen funktionaris van het bijzonder Re gionaal Welzijnsbeleid, ondersteu ning verlenen aan het projekt „klei ne kernen". De Stichting Samenle vingsopbouw zal belast worden met de verantwoordelijkheid van de da gelijkse gang van zaken. GOES, 2-3. Zeeland raakt opnieuw honderd arbeidsplaatsen kwyt. De lingeriefabriek Sanbella Foun dations in Goes, heeft van hei ge westelijk arbeidsbureau in Goes toestemming gekregen ook zijn laat ste vijftig personeelsleden te ont slaan en het bedrijf op te heffen. Datzelfde aantal mensen wordt bij de ZOC, de Zeeuwse Offshore Com binatie. de straat opgestuurd wegens beëindiging van de offshore aktivi- teiten van dit bedrijf in het Vlissing- se Sloeg ebied. Verwachting tot vrydagavond: Plaatselijk mist In het algemeen veel bewolking maar geen regen van betekenis plaatselijk mist weinig wind en mi nimumtemperaturen omstreeks 4 graden, maximumtemperaturen on geveer 9 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperauur: omstreeks 4 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 4 maart. Zon op 7.20, onder 18.24 Maan op 4.01, onder 13.05 5 maart. Zon op 7.18, onder 18.26 Maan op 4.51, onder 14.15 6 maart. Zon op 7.16, onder 18.28 Maan op 5.33, onder 15.29 Nieuwe maan: 9 maart (3.36) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4 maart 10.18 23.08 3.42 16.19 5 maart 11.56 6 maart 0.34 13.17 Doodtij: 4 maart 5.14 17.54 6.36 19.06 HET WEEROVERZICHT DE BILT, 3-3. Het K.N.M.I, deelt mede: Een kleine depressie trok vrij dag over Nederland naar het noord oosten en bracht enige tijd regen. Verwacht wozbt dat dit laag naar zuid-Skandinavië zal trekken. Intus sen komt er wel enige verandering in de algemene luchtdrukverdeling. Bo ven de Britse eilanden stijgt de luchtdruk flink, terwijl de barometer boven zuidoost-Frankrijk gaat dalen. Hierdoor worden de luchtdrukver- schillen in onze omgeving klein. Om dat de vochtige lucht die de depres sie heeft aangevoerd vochtig is, zal er zaterdag in het algemeen veel be wolking zijn met in de nacht en och tend plaatselijk mist. Regen van be tekenis wordt niet verwacht. LAUSANNE, 2-3. De Zwitserse po litie heeft meegedeeld dat onbeken den de kist met het stoffelijk over schot van de beroemde filmacteur Charlie Chaplin uit het graf op de begraafplaats van het dorp Corsier- sur-Vevey, bij het meer van Genève, hebben gestolen. Chaplin stierf op eerste kerstdag op 88-jarige leeftijd en werd op 27 december naar zijn laatste rustplaats gebracht. Donderdagmiddag werd ontdekt dat het graf leeg was.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1