J. Koot (V.O.G.) kampioen eerste klasse libre distrikt Schouwen-Duiveland Z VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger voor een gedeelte van BRÜINISSE RAP '73 kon positie verbeteren ERIC DE NOORMAN Dames-team neemt vastere vorm aan op Schouwen-Duiveland Uitvoering L.R. en Ponyclub „De Schouwse Ruiters" 1 sSport en weclótryclei\~, I STREEKNIEUWS 2 ffiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiujiiiiiiiiiiiiiiiiiiMninniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiijfl BILJARTEN Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. ZAALVOETBAL. J. Koot, lid van de biljartvereni ging V.O.G. te Zierikzee, is er in het afgelopen weekend te Zonnemaire in het klublokaal van de biljartvereni ging Bommenede in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap le klasse libre van het distrikt Schou wen-Duiveland van de KNBB. Op de eerste plaats in dit toer nooi eindigde Wim Hanse, die reeds eerder beslag wist te leggen op het kampioenschap 2e klasse libre, die buiten mededinging meedeed even als J. den Haan en P. Bodbijl, Koot kwam in het bezit van de titel door de finale partij tegen Leo de Munnik, die ook nog kanshebber was, in winst om te zetten. Bij de 20e beurt had De Munnik nog een lichte voorsprong (79-72) evenals bij het afsluiten van de 32o beurt (135-133). In de 33e beurt sloeg Koot defini tief zijn slag. Terwijl De Munnik poedelde maakte Koot de partij met een serie van 37 caramboles uit. Op de andere tafel haalde Wim Hanse de volle winst tegen Reede binnen. Tot aan de 15e beurt (66-65) was het een gelijkopgaande strijd, waarna Hanse het heft definitief in handen nam en in de 27e beurt de partij uitmaakte (170-95). Het hoog ste partij gemiddelde werd gescoord door Hanse (6.80), terwijl Reede de hoogste serie scoorde (40). W. Hanse promoveert, naar de le klasse, terwijl J. A. Vasseur met zijn algemeen gemiddelde van 3.36 op een halve degradatie kwam te staan. Aan het slot overhandigde namens het distrikt Schouwen-Duiveland de heer J. C. Goudswaard aan de kam- De eindstand: Heden (donderdag) avond spelen de heren van basketballvereniging Mevo uit Zierikzee een thuiswed strijd in sporthal „Onderdak". Om dat „Onderdak" altijd druk bezet is tot en met in, de late avonduurtjes, kan de wedstrijd pas om 10.00 uur 's avonds beginnen. Mevo speelt te gen Kapelle '77, wat gezien de stij gende lijn van Mevo een span nende strijd kan worden. Hoe wel Mevo in de uitwedstrijd zeker niet de mindere van Kapelle '77 was, werd toch verloren. Vrijdag spelen BROUWERSHAVEN, 24-2. Vorige week werd in het Tonnenmagazjyn, door de leden van de Landelijke Rjj- verenigLng en Ponyklub „De Schouwse Ruiters" een zeer geslaag de uitvoering gegeven. Allereerst opende de voorzitter de avond met. een welkomstwoord gericht tot de verschillende geno digden, de leden en donateurs en tot de belangstellenden. Hierna volgde een kort overzicht van het wel en wee in de vereniging en van de vast gestelde wedstrijden voor het aan staande seizoen. Door een aantal leden werd de klucht „Engeltje" voor het voetlicht gebracht. De rollen werden vertolkt door Hanneke Keuning, Joke Ver- burg, Margo Goudzwaard, Bram Bevelander, Nick v. d. Bijl en Jan Roelof Wessels Boer. Regisseur en souffleur was de heer M. van. 't Veer uit Zonnemaire. De uitvoering werd door het talrijke publiek met een gul applaus beloond. Als dank voor het gebodene kregen alle medewer kers een 'boeket bloemen aangebo den. MICROKORFBAL Programma voor donderdag 2 maart: Senioren: 3e klasse: C: Oude Ton- ge D.B.G.C. 2-AU Ready 3. Programma voor vrijdag 3 maart: Senioren: 4e klasse C: Zierikzee 19.30 uur Brouwershaven-D.F.S. 5e klasse B: Zierikzee 20.30 uur Dreischor 3-V.I.O.S. (W) 2; Zierik zee 21.30 uur All Ready 4-Vent. Sport 4. Wim Hanse (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) pioen de bondsmedaille en de dis- triktswisselbeker. De voorzitter van de organiseren de vereniging Bommenede de heer C. G. van Doorn overhandigde aan de deelnemers de door hen gewon nen prijzen. Namens de deelnemers sprak de heer Koot woorden van dank tot de organiserende vereni ging Bommenede voor de voortref felijke wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd en de lokaal houder voor de genoten gastvrij heid. 12 9 8 8 6 6 5 2 de heren een uitwedstrijd in Sou burg, tegen de basketballvereniging Souburg. Het dames-basketball begint lang zaam maar zeker van de grond te komen op Schouwen-Duiveland. De trainingen zijn van start -gegaan, welke onder leiding staan rvan Bob Noomen. Nieuwe dames-leden zijn desondanks nog altijd welkom. Mocht alles goed verlopen, dan heeft Mevo volgend seizoen ook een da- 'mesteam in de kompetitie. Rad van avontuur Aan 'bet rad van avontuur ter ver steviging van de verenigingskas, werd door vele aanwezigen enthou siast meegedaan. Tijdens het in orde brengen van de zaal voor een dansje onder leiding -van de Gold Stars uit Bergen op Zoom, kon in de hal' van het gebouw fotomateriaal bekeken worden van verschillende ruiter- sportaktiviteiten, waaraan in de loop der jaren is meegedaan. HOCKEY Rapide-HSD 5-1 Het le HSD-elftal is er in Hulst niet in geslaagd om koploper Rapide te verrassen. Na een goed begin van HSD-zijde, werd na een kwartier toch duidelijk dat Rapide dit sei zoen de grootste titelkandidaat is. Op regelmatige wijze werd een 2-0 ruststand bereikt. Na de pauze wist Oscar Korstanje, na een voortreffelijke solo de span ning nog terug te brengen (2-1), maar het laatste woord was toch aan de gastheren. Eerst konden zij doelman Leo Root na een snelle aanval verrassen, terwijl daarna Pe ter Lubbers zijn reeds gepasseerde doelman te hulp kwam, hetgeen in een strafbal resulteerde, welke doeltreffend werd afgerond. In de slotfase kon Rapide hel nog tot eer. enigszins geflatteerde 5-1 eindstand brengen. Pelikaan IV-HSD II 2-1 Het 2e HSD-herenelftal heeft het in Roosendaal net niet kunnen kla ren. De oudere HSD-ers gingen voortreffelijk uit de startblokken en wisten zich de nodige kansen te scheppen, maar een voortreffelijke doelman van de gastheren stond vooralsnog sukses in de weg. Toch konden de Schouwen-Duivelanders de score openen, toen een strafcorner door Bonne Brouwer doeltreffend werd afgerond. Vlak voor de rust kwam Pelikaan op gelijke hoogte, nadat ook zij een strafcorner wisten te verzilveren. Na de pauze heeft HSD er alles aan gedaan om de wedstrijd win nend af te sluiten, maar de afron ding' van de vele kansen liet veel te wensen over. Allengs konden de jeugdiger Roosendalers wat terug komen, maar zij hadden toch de hulp van de enige defensieve nala tigheid in de HSD-achterhoede no dig om de 2-L eindstand te verkrij gen. I1SD Bl-Etten Leur B2 2-2 Deze beide middenmoters uit de jeugdkompetitie speelden zatei'dag op een goed bespeelbaar sportpark Bannink een leuke gelijkopgaande en sportieve wedstrijd. Na een af tastend begin was het eerste sukses voor de gasten. Hierna kwam de jeugdige HSD-ai'vaardiging goed te rug en door Carel Gelderblom kon de ruststand bepaald worden op 1-1. Na rust leverde na ca. 10 minuten een offensief van Etten Leur resul taat op (1-2). Hierna was het alles HSD wat de klok sloeg, maar het duurde tot 5 minuten voor het eindsignaal eer Jacco van de Berge, na een goed door Herman Swaters en Kees van der Klippe opgezette aanval de gelijkmaker kon laten no teren. TENNIS Rekord aantal meldingen Binnen enkele maanden beginnen de kompetities weer en bij de opga ve aan de tennisbond bleek, dat zich veel meer mensen hebben aange meld dan vorig jaar. Natuurlijk zal het herenteam van Zierikzee weer uitkomen in de 2e klasse, maar ge lukkig is er ook weer een gemengd team voor de 5e klasse. De junioren gaan trachten opnieuw tot een goed resultaat te komen. Ook zij spelen in de zondagkompetitie. Voor de zondagkompetitie zijn 17 spelers be schikbaar. De distriktskompetitie heeft ook meer inschrijvingen dan vorig jaar. Aan de mixed- en de dameskompe titie nemen maar liefst 27 spelers deel. De zondagkompetitie begint op zondag 16 april. De dameskompetitie een dag later, terwijl de mixed-za terdag pas 20 mei van start gaat. HANDBAL Delta Sport-dames steeds dichter bij de kampioenstitel Zowel de dames als. de heren gaan zondag naar Vlissingen. Walcheren, de tegenstander van Heren 1, wordt getraind door ex-Delta Sporter Jaap Consemulder. Dit betekent voor Delta Sport een extra motivatie. De dames moeten zonder meer in staat zijn om Walcheren II te kloppen. In geval van winst is de wedstrijd EMM-Utopia van belang voor de dames. Verliest EMM die wedstrijd, dan is Delta Sport kampioen. Programma: Damesjunioren: Wal- cheren-Delta Sport; Dames I: Wal- cheren-Delta Sport; Heren I: Wal- cheren-Delta Sport; Meisjespupil len: Hulst-Delta Sport. Klubblad Delta Sport In het eerste nummer van 1978 staat weer veel intern nieuws voor de leden van handbalvereniging Del ta Sport uit Zierikzee. Het ledenaan tal dat wat heen en weer schommelt, formeert toch een aantal goede teams. Dat blijkt wel bij de dames, die een serieuze kandidaat voor de titel zijn. Worden ze kampioen dan zullen ook zij volgend seizoen in de derde divisie uitkomen. Heren 1 blijft hoogstwaarschijnlijk wel over eind in die derde klasse, zodat Vol gend seizoen twee teams in de derde divisie meespelen. Een uitstekende prestatie voor een vereniging met ZIERIKZEE, 1-3. RAP'73 heeft woensdagavond in de1 sporthal On derdak de wind weer in de zeilen gehad. Zelf wonnen zy met 4-0 van de reserves van Skol Boys, terwijl naaste konkurrent Country Club in het duel met Skol Boys niet verder kwam dan een 2-2 puntenverdeling. RAP'73 heeft door deze resultaten de leidersplaats van Country Club over kunnen nemen in de le klasse. Onderaan, de ranglijst zit de span ning er voor de tweede degradatie plaats nog volop in. Toren Boys kwam op gelijke hoogte met de FC Kerkwerve en Skol Boys II door een verdienstelijk 4-4 gelijkspel in de ontmoeting met Stella Boys. Vertig boekte een grote 7-1 zege op ZZ'72. RAP'73 17 13 1 3 55-26 27 Country Club 18 12 3 3 77-41 27 S'kol Boys 18 11 3 4 57-30 25 MEVO 17 11 2 4 77-29 24 Ver.tig 16 8 3 5 41-36 19 Stella Boys 17 6 3 8 40-61 15 ZZ'72 18 5 3 10 23-41 13 FC Kerkwerve 16 3 4 9 25-36 10 Toren Boys 16 4 2 10 33-56 10 S'kol Boys II 16 3 4 9 22-51 10 Country Cluib II 15 1 1 13 17-55 3 In de 2e klasse zag Dreischor kans om de ontmoeting met VAB in een 6-3 overwinning om te zetten. Hekkesluiter Renesse zag, zowaar kans om Die Gouwe de 'helft van- de inzet (2-2) te ontfutselen. een dergelijk ledenaantal. De meis- jes-adspiranten zijn al kampioen, zo dat ook zij volgend seizoen een klas se hoger spelen. Delta Sport koos zelf zijn eigen sportman/sportvrouw van het jaar. Ditmaal viel aan Rinus Nuyens de eer de beurt. Het twee maandelijkse blad staat vol met ad vertenties, wat de klubkas zeker ten goéde zal komen. VOETBAL Resultaten Europacup-wedstrijden In Europa Cup I heeft landskam pioen Ajax woensdagavond in het Olympisch stadion te Amsterdam in de ontmoeting met de Italiaanse landskampioen Juventus genoegen moeten nemen met een 1-1 gelijk spel. Voor de Amsterdammers is het nu bijzonder zwaar geworden om zich in de uitwedstrijd tegen Juven tus voor de volgende ronde te plaat sen. In Europa Cup II (bekerwinnaars) deed de FC Twente een stap naar dé volgende ronde door het Deense Vejle in eigenhuis met 3-0 te klop pen. Ondanks de 1-0 nederlaag wel ke PSV in Europa Cup III te Mag- denburg van de FC Magdenburg moest inkasseren heeft het toch een redelijke uitgangspositie om zich in de return over veertien dagen te Eindhoven voor de halve finale te plaatsen. FC Groendal 12 10 0 2 41-22 20 SKNWK 12 7 3 2 46-21 17 RAP'73 II 12 7 3 2 40-21 17 MEVO II 12 7 2 3 34-20 16 Brogum 13 6 2 5 44-28 14 Die Gouwe 12 5 3 4 24-24 13 SVOWK 12 5 2 5 32-31 12 ZZ'72 II 12 4 2 6 29-34 10 VAB 13 4 1 8 31-53 9 Stella Boys II 12 3 2 7 18-42 8 Dreischor 13 3 1 9 28-43 7 Renesse 13 2 1 10 21-49 5 SCHAKEN Schaakvereniging „Zierikzee" Maandag 27 februari werden in de 18e ronde van de huishoudelijke kompetitie 10 wedstrijden gespeeld. De uitslagen: Groep 1. A. J. Scheele-J. A. J. Seeleman 0-1; J. J. v. d. Ende-R. v. d. Veken afgebro ken; H. Uil-C. G. Overweel 1-0; J. van Loon-J. M. Bevelander 0-1; P. Bouwens-A. M. v. d. Westen 0-1; P. Wiebols-A. de Spirt 0-1 (regl.). Groep 2. J. J. Hoogstrate-R. Moer man 0-1; R. P. Hogerheyde-P. Ver- ploeg 1-0; J. L. Bom-R. J. Scipio 1- 0; N. A. C. Falter-C. van Eldik 1-0; P. C. v. d. Schee-P. B. van Veltho- ven 0-1. A.s. zaterdag, 4 maart, speelt het lste team een uitwedstrijd tegen West-Zeeuws-Vlaanderen I te Oost burg. Maandag, 6 maart a.s. speelt het 2de team een thuiswedstrijd tegen De Scheldeschaker I. DAMMEN Kompetitie damvereniging „Zierikzee" Vrijdag 24 februari werden 7 partijen gespeeld voor de interne kompetitie van de damvereniging „Zierikzee". J. Huigens bereikte de 2e plaats op de ranglijst achter C. Verton door zijn partij te winnen van J. de Wild. De partij A. Saman- J. de Jonge werd afgebroken. De uitslagen waren als volgt: P. M. Kort-J. C. v. d. De 2-0; C. Zoon-C. Monteban 2-0: J. A. Verton-C. M. v. d. Velde 2-0; C. J. Kostense-F. Bas- temeijer 0-2; A. Saman-J. de Jonge, afgebroken; J. de Wild-J. Huigens 0-2; S. Douw-M. de Wild 0-2. Stand ranglijst: 1. C. Verton 13- 21; 2. J. Huigens 13-193. A. Saman 12-18; 4. F. Bastemeijer 13-18; 5. en 6. C. L. Boot en P. M. Kort 12-7; 7. J. A. Verton 13-17; 8. J. de Jonge 12 -15; 9. J. de Wild 13-15. Vrijdag 3 maart wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee de eerste promotiewed strijd gespeeld tegen Middelburg II. Toeschouwers zijn welkom. De match begint om 19.30 uur. De re turn te Middelburg is maandag 6 maart. OOSTERLAND Rook zonder vuur De brandweer van Duiveland, werd maandagavond 27 februari om kwart voor zeven gealarmeerd voor brand bij bakker J. Bouwman aan de Sint Joostdijk. Men verkeerde in de mening, dat er op de zolderverdie ping brand was ontstaan, getuige de enorme rookontwikkeling, die het betreden van deze zolderruimte on mogelijk maakte. Toen enige brand weerlieden, die spoedig ter plaatse arriveerden, met adembeschermen- de middelen de zolder konden betre den, bleek dat er nog geen enkele vlam te bespeuren was, maar dat er wasgoederen lagen te smeulen in een wasdroger Waarschijnlijk werkte de thermo staat in deze droger niet, zodat de inhoud is gaan smeulen met als ge volg zeer veel rook. De brandweer lieden hadden onder bevel van kom- mandant L. A. Ista het smeulende wasgoed in één ogenblik gedoofd, zo dat erger kon worden voorkomen. Het merkwaardige van dit geval was, dat er op deze maandagavond juist een alarmoefening gehouden zou worden door de brandweer, die even later als de „echte" alarmmelding, zou worden doorgegeven. Gelukkig waren de mannen spoedig ter plaat se, maar de meegekomen spuit be hoefde ditmaal niet in aktie te ko men, omdat enkele manschappen het al hadden kunnen klaren. Biddag voor het gewas In Oosterland wordt de jaarlijkse biddag voor het gewas gehouden op woensdag 8 maart. De Gereformeerde Kerk houdt deze dag samen met Nieuwerkerk in de kerk daar en verder besteden de Gereformeerde pemeente en de Oud Gereformeerde Gemeente er aandacht aan. Verschillende middenstandszaken zullen gesloten zijn, zoals onder meer dé beide warme bakkers. Ook leerlingen van de ds. J. Bogerman- school voor chr. reformatorisch ba sisonderwijs en de christelijke kleu terschool zullen die dag vrijaf heb ben. Alleen de Nederlandse Her vormde Kerk doet niet mee. aan de ze biddag. BRÜINISSE Voorlichting duivenvereniging De leden van de duivenvereniging „De Bruse Trekker" die vrijdagmid dag enige voorlichting gaan geven op de basisscholen, zullen aansluitend hierop vrijdagavond in hotel „Storm" een film vertonen die geheel gewijd is aan de duivensport. Deze kleuren film gaat over de verzorging en de verzending van de postduiven en lossing van de duiven op verschillen de mooie wedvluchten. Voor ieder een die belangstelling .heeft voor de ze sport is dit een zeer interessante film. Rekiifikatie De film „De rode baretten" wordt niet zaterdag 4 maart vertoond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, maar vrijdagavond 3 maart De eerder aangekondigde protest vergadering gaat niet door. De Stichting Dorpshuis was onbekend met genoemde feiten en intussen is met de jeugd de zaal al onderling ge regeld. EHBO-examens In het Dorpshuis te Bruinisse is dinsdagavond het examen voor het diploma Eerste Hulp Bij Ongeluk ken (E.H.B.O.) afgenomen door drs. J. W. F. Loubert uit Zierikzee. Van de vijftien kandidaten slaag den er veertien en moest er één worden afgewezen. De volgende dames zijn geslaagd: L. C. Jumelet-van Oeveren, J. K. de Jong-van Doorn. R. Kik-van den Boom, B. J. Salemink-Helm, E. Ka merling-de Leeuw, H. F. Noordijk- Kuinegem, J. v. d. Berge, C. v. d. Enden, E. Klink en E. Koster. De heren die slaagden waren: K. Kamerling, A. Salemink, M. C. Tim merman en J. Verkamman. Het land der witte mannen 74. Van de wallen af slaan Eric en Svein de bewegingen van de tegenstanders gade. Deze zij niet meer dichterbij gekomen en bepalen zich er toe enkele pijlen af te schieten, die echter niets raken. Svein moppert iets onverstaanbaars en Eric zegt: „Ze zullen wel wachten met aanvallen tot morgen vroeg, vóór zonsopgang, zoals ge bruikelijk". Toch geeft hij de krijgers op dracht vooral op hun hoede te blijven. Daar er voorshands geen gevaar dreigt, maakt hij van de gelegenheid gebruik de voor malige nederzetting eens grondig te bekijken. Hierbij ontmoet hij Brigit. Het meisje blijkt juist op zoek naar hem en vraagt of hij ge legenheid heeft naar haar te luisteren. Enigszins verwondert stelt de Noorman vast dat Brigit een verdrietige en uiterst zenuwach tige indruk maakt. Uit haar woorden blijkt dat hij goed heeft gezien. Zij stelt zichzelf blijk baar verantwoordelijk voor de toestand waar in Eric en de zijnen geraakt zijn. „Het is vre selijk", stamelt zij, „dat ik zoveel last bezorg, u en uw vrienden. De aanvallers hebben het immers allereerst op ons gemunt. Gij zoudt misschien „Komaan", wimpelt Eric lachend af, „maak u om ons geen zorgen) Bovendien komen zij hier niet zo gemakkelijk in en als ze dat mer ken geven ze het misschien wel op". Brigit begrijpt heel goed dat Eric haar ge rust wil stellen en ze schudt mismoedig het hoofd. De Noorman weet echter het gesprek handig een andere wending te geven door over de oude nederzetting le beginnen. Brigit blijkt er wel een en ander van te weten. „Hoe oud zou deze sterkte zijn?" vraagt Eric. „O, heel oud", vertelt het meisje. „Het was één van de eerste bouwwerken die onze va deren in het nieuwe land maakten. Zc had den vele kostbaarheden uit het stamland over zee meegebracht. Waar die alle gebleven zijn, is niet te achterhalen. Wij hadden slechts een klein gedeelte. Maar Conall, mijn vader, zei altijd dat hier in de ruïne nog een grote goud schat verborgen moot zijn". Svein, die er bij is gekomen en ook naar het meisje luisterde, wordt eensklaps een en al belangstelling. „Tjonge", knort hij met een brede grijns, die de somberheid van zijn ver weerde tronie vaagt, „als dat zo is, zal ik deze in elkaar gezakte steenhoop tot mijn laatste snik verdedigen". W. Hanse, Bommenede, Zonnemaire 1131 238 6.80 4.75 39 J. Koot, VOG, Zierikzee 1105 274 5.15 4.03 37 L. J. de Munnik, Bommenede, Zonnemaire 1064 249 6.53 4.27 29 H. Reede, OKK, Nieuwerkerk 1012 272 4.47 3.72 40 G. Monster, DOS 976 238 6.07 4.06 34 J. den Haan, B.V. Renesse 1056 294 5.07 3.59 26 J. A. Vasseur, B.V. Renesse 1006 299 4.47 3.36 20 P. Bodbij 1, DOS 900 264 5.86 3.41 34 Toernooi gemiddelde 3.87. BASKETBALL

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5