C. van der Welle vijf-en-twintig jaar bij Dienst Gemeentewerken Verenigingsraad Nieuwerkerk gaat op dezelfde manier door „Beter Wonen" besteedde renovatieprojekt aan L.T.S.-klas won prijs STREEKNIEUWS Geschenkenhuis toont resultaat van ingrijpende verbouwing Viering ten stadhuize Aktiviteiten nemen toe ZIERIKZEESCHE MEUWSBODE Donderdag 2 maart l"J/8 Nr. 22262 3 ZIERIKZEE, 27-2. In de trouwzaal van liet stadhuis te Zierikzee vond maandagmiddag een bijeenkomst plaats van de Dienst Gemeentewerken, w aarop het 25- jarig jubileum in gemeentedienst van de heer C. v. d. Welle werd gevierd. Burgemeester Th. II. de Meester sprak namens het gemeentebestuur ecu openingswoord uit, waarin liü de jubilaris, zijn echtgenote, alle kinderen, aangetrouwde kinderen en kleinkinderen en verdere aanwezigen van harte welkom heette. Hierna liet de burgemeester de- afgelopen jaren van de loopbaan van de jubilaris de revue passeren. Het alleieerste begin werd gemaakt bij het bedrijf van ir. C. Koopman. Na een na-lf jaar hier gewerkt te hebben, trad de 'heer v. d. Welle, van 1933 let 1953 in dienst bij het C.A.V. te Zierikzee. In deze periode viel ook de oorlog. zijn dal hij een bepaalde levensvor ming heeft gekregen. „Een belang rijk facet hiervan is wel de vast houdendheid." Nadat hij vijfentwin tig jaar geleden bij de gemeente be noemd werd en diverse werkzaam heden verrichtte heeft hij avond studie voor klaarmeester tot een goed einde weten te brengen. Dit bewijst dat hij altijd intens met de zaken bezig is geweest Toen in 197(5 de ontkoppeling van de zuivering kwam en deze overging naar de Waterschappen heeft hij in dertijd ook zeer veel begrip voor de situatie kunnen opbrengen Vervolgens feliciteerde de heer Louwerse de jubilaris en bood hem namens de gehele dienst gemeente werken en de personeelsvereniging een découpeerzaag aan. Slem personeel Namens het personeel spraken de heren J. Struijk en M. A. Sweere neg een felicitatie uit. Tot slct sprak namens de kinderen de heer J. v. d. Welle, die zijn ouders allereerst met dit heugelijke feit feliciteerde. Vervolgens bood de zoon een boor machine aan en mevrouw v. d. Wel le een fles parfum. Moeilijke jaren Tijdens deze jaren heeft de jubi laris verschillende tijd in het con centratiekamp Dachau doorgebracht. Na de bevrijding, die hieiop volgde kwam in 1953 de ramp. Tijdens deze droeve tijd werkte hij bij de reserve politie. Het is in die tijd geweest dat h\j opviel als een kordaat werker. Toen tenslotte een vakaturc ontstond bij de gemeente, is hij in dienst getre den van dc gemeente Zierikzee. De aktiviteiten bij dc gemeente bestenden uit het verrichten van werkzaamheden bij de haven, de rioolgemalen en vervolgens bij dc keersluis. Vijfentwintig jaar in dienst van de gemeente is niet zo uitzonderlijk lang, maar d.e manier waarop deze vervuld zijn. zijn van belang. Ver volgens bracht de burgemeester na mens het gemeentebestuur dank, voor de vijfentwintig jaar. die de ju bilaris op uitstekende wijze de ge meente heeft gediend. Hij sprak de hoop uit, de heer v. d. Welle nog een aantal jaren als medewerker te mogen behouden in goede gezond heid. Hierna bood hij hem een ge schenk onder couvert aan. „Vasthoudendheid" De heer J. Louwerse, direkteur Gemeentewerken wees erop, dat be paalde ervaringen in het leven van de heer v. d. Welle, zoals het ver vullen van de militaire dienstplicht, de ervaringen in de oorlog met de Gestapo, de ramp. de oorzaak ervan In binnenstad van Zierikzee ZIERIKZEE, 2-3. In opdracht van de woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee werd woens dag 1 maart door architektenbureau Jobse B.V. uit Vlissingen een open bare aanbesteding gehouden voor de algehele renovatie van elf wo ningen in de gemeente Zierikzee. Deze woningen liggen verspreid in Zierikzee aan de Venkel, Molenstraat, St. Domusstraat, Lange Grocndal, Kapellestraat, Varremarkt en Lam mermarkt. Vcor dit projekt werden inschrij vingen ontvangen van in totaal veertien bouwbedrijven uit Zeeland, Noord-Brabant, Zuid-Holland en zelfs uit Hei no. De laagste inschrijfprijs, groot f 958.600,exklusief 18 ü/o b.t.w. werd ingediend door Aannemings bedrijf v/h H. Berghout Zn. b.v. uit Rotterdam. De hoogste inschrij ving, groot f 1.173.000,exfcl. 18 b.t.w. kwam van MACO b.v. te Mid delburg. Goedkeuringen Met de openbare aanbesteding is de renovatie van deze elf woningen een stap dichter bij uitvoering geko men. (Vervolg van pag. 1) Werk van <le klas „Vroeger werd het gebruik gesti muleerd. nu zegt u als maker van dit produkt: maak er zo zuinig mo gelijk gebruik van. Dat is toch wel iets bijzonders." LTS-direkteur Scherjon vertelde dat aan het onderwerp in de derde klas met veel enthousiasme is ge werkt. Er zijn. folders aangevraagd, er is een lezing gehouden en lang zamerhand zijn de leeidingen be wust geworden van het probleem, waarna groepjes aan diverse onder delen gingen werken. '„Het is niet zo, dat de leraar het gemaakt heeft. Het was het werk van dc klas on der leiding van de leraar. Ook de heren J. Hoekstra en L. S. P. van Velthoven hebben er aan meege- wérkt". Nadat de heer Scherjon de klas gelukgewenst had, feliciteerde PZEM-voorlichter de heer A. Koop man namens de wedstrijdorganisa tie de school. Hij vertelde, dat mo gelijk in: „Van gewest tot gewest", nog aandacht aan dit gebeuren zal worden besteed.. De leerlingen: J. Bal, A. P. Slager, A. C. v. d. Berge, D. v. d. Velde, A. P. v. Damme, M. W- v. d. Velde, J. Flikweert, D. Viergever, M. Geuze, J. M. v. d. Werf, G. L. de Jonge, A. Willemse, C. Juffermans, B. J. Schot, M. T. Koot, P. v. d. Hoeven, J. M. v. d. Maas, J. Roelse, A. L. v. Mou- rik, J. A. Louwerse en L. Seinen, mochten hierna een kado uitzoe ken. De maquette van het ontwerp waarmee de leerlingen van dc LTS in Zierik zee de eerste prijs in de PZKM-wedstrijd in de wacht sleepten. Voor 'het zover is moet „Beter Wo nen" nog goedkeuringen verkrijgen van de gemeente Zierikzee en van de direktie van de volkshuisvesting te Middelburg. Van de elf woningen zijn negen panden nog eigendom van de ge meente Zierikzee, waarva vijf pan den, soms tijdelijk, zijn verhuurd. Met de bewoners van deze woningen moet nu overleg plaatsvinden over herhuisvesting. Gewest Zeeland P.y.d.A. Het Gewest Zeeland van de P.v. d.A. houdt op vrijdag 3 maart een openbare verkiezingsbijeenkomst in de „Opstandingskerk" te Terneuzen. Sf>rekers zijn de heren Paul ,Boers- ma te Middelburg en Jan Sghaefer ie Amsterdam. Op maandag 6 maart wordt een bijeenkomst gehouden te Oostburg in café-restaurant „De Postiljon". ZIERIKZEE Nummering „Concordia"-panden Na een ingrijpende verbouwing, zullen binnenkort de negen zaken- panden in het vroegere hotel-restau rant Concordia in gebruik worden genomen. De gemeente Zierikzee heeft zich over het probleem van. de huisnum- mering gebogen en heeft uit histo rische ovei-wegingen gekozen voor de „Appelmarkt". Het voormalige Concordia had Appelmarkt 13, als adres. Te beginnen met dit nummer is voor het nieuwe winkelcentrum een, oplopende on-evennummering gekozen en wel in de volgende volg orde: Mcniek -Boetiek Et-ten B.V., Appelmarkt 13; M. J. Capelle, Ap pelmarkt 15; ir. J. P. Gillet, Appel markt 17: mevr. J. W. Weltevreden. Appelmarkt 19; Reisburo van Oeve- ren, Appelmarkt 21L. H. A. Oud- maijer, Appelmarkt 23; Jade B.V. C. W. Wong. Appelmarkt 25; C. P. Bij de Vaate, Appelmarkt 27; P. F. Vos, Appelmarkt 29. Bioscoop Zaterdag 4 en zondag 5 maart draait in bioscoop „De Concertzaal" „What's up. doc?". Een komische film, met in de hoofdrollen Barbra Streisand en Ryan O'Neal. Een ge tikt meisje, Judy en een mesjokke jongeman, Howard, raken verwik keld in een verwisselings-incident met vier koffers. Judy, die een genie- in het kreëren van „toestanden"' is. heeft een oogje op Howard. In dc koffer van mrs. Van Hoskins zitten juwelen en de koffer van mr. Smith bevat top geheime dossiers. Alle be trokkenen logeren op de zeventiende verdieping van het. Hilton Hotel te San Francisco. Alle koffers hebben hetzelfde uiterlijk, wat tot vele ver wisselingen leidt. Expositie Ad en Tessa Braai De Zierikzeese kunstenaars Ad cn Tessa Braat exposeren van 4 tot en met 30 maart in „Galerie S" in Am sterdam respektievelijk plastieken en reliëfs cn keramiek. De tentoon stelling wordt op zaterdag 4 maart geopend in de Galerie aan de 2e Le liedwarsstraat 14. De Galerie is van dinsdag lot en met zaterdag geopend van half een tot half zes. Vormingsweekeind Brogumleiding Zestig kommissieleden van Bro- gum en het bestuur gaan dit week einde naar het Vormingscentrum Hedenesse. Doel van het weekeinde is om de samenwerking binnen dc kommissies nog beter te maken. Brogum is ter gelegenheid van dit gebeuren dit weekeinde gesloten. Vormingsleicjcrs zijn Ad Bos en Bert Billet. Kees Verkerk. Kees Schot, Olaf Schwantje en Gabri dc Groot hebben liet weekeinde voorbereid. HAAMSTEDE, 1-3. Het Geschenkenhuis in de Noordstraat toonde dinsdag middag met een „open huis" het resultaat van een grote uitbreiding. Dc eige naar, firma W. J. Goudzwaard Zoon heeft, door het bijtrekken van het voormalige woongedeelte en het magazijn dc verkoopruimte vergroot met 135 m2. De klanten hebben nu een énorme ruimte tot hun beschikking om op hun gemak de artikelen te bekijken in tegenstelling met vroeger toen het wel eens pas aan was, vooral in het toeristenseizoen. Het assortiment is niet vergroot, doch eender gebleven. Wel heeft de familie Goudzwaard er naar gestreefd om het intieme dorps karakter van de winkel te behouden. De verkoopsters zijn gedienstig ge noeg om de klant in de juiste rich ting te dirigeren. „De Snuffelhoek" Nieuw is „De Snuffelhoek" waar regelmatig goedkope aanbiedingen worden opgesteld. Het is dit jaar 25 jaar geleden dat de heer Goud zwaard dit winkelbedrijf begon, zij hét toen nog met' een verkoopruimte van 4x5 meter. De verbouwing ge schiedde in rekord-tempo dooi bouwbedrijf Prince te Haamstede. De elektro - voorziening werd uitge voerd door Elektro Bureau Bijkerk te Burgh en het' winkélinterieur door W.S.B. te Scherpenzeel. Cilroënshow Auto Louis Goedbloed in Zierik zee houdt op 4 en 11 maart de jaar lijkse voorjaarsexposities. Het hele Citroen personenwagenprogramma wordt getoond, dat bestaat uit 2 CV6 Special, 2 CV6, Dyane 6, Ami 8 Break, AK 400 besteleend. LN, GS in de typen Special, Special Break, XI, Pallas, Club, CX 2000 Super en als klap op d'e vuurpijl de CX 2400 GTI. De tentoonstellingen zijn van tien tot vijf uur geopend. Bijeenkomst duivenhouders Op vrijdag 3 maart wordt in het Huis van Nassau een bijeenkomst De belangstelling was tijdens het „open huis" groot en velen waaron der diverse zakenrelaties waren aan wezig om de familie Goudzwaard geluk te wensen. Velen deden dit via een bloemetje zodat een schat van planten en bloemen de opening op vrolijkte. gehouden van duivenhouders. Een Belgische film over duiVenhouden zal worden vertoond. Er worden gratis mestmonsters genomen. Voor tijd: zie agenda. HAAMSTEDE Huisvrouwen over wassen In „De Graaf van Haamstede" hield de afdeling Westerschouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen een voorlichtingsavond over het- ge bruik van wasmiddelen in do was machines. Over dit onderwerp sprak de heer A. de Kok uit Middelburg, die de dames voorhield dat de wasmachi ne een van de meest gebruikte elektrische machines is, naast de stofzuiger. Wasmiddelenverspilling is er een der medeoorzaken van, dat de huisvrouwen de „kléinvervuilers" worden genoemd. De heer De Kok begon met de wasmethodes van vroeger om vervolgens-met de vol automatische machines met hun knop en het wasmiddelenbakje, uit de doeken te doen. Hij vroeg-zich af of iedereen niet te veel waspöeder in dat bakje doet. Spreker die veel in laboratoria werkt en onderzoe kingen doet is tot de slotsom geko men dal het water, bij het aanzet ten van de machine via het wasmid- delenbakje in de machine stroomt, maar dat wil zeggen dal het eerste Blik in het nieuwe gedeelte van Het Geschenkenhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) water reeds wasmiddel bevat, wat niet via het wasgoed gaat, maar di- rekt het afvoerysteem vult. Hij was met deze gang van zaken niet zo gelukkig en is dat eerste water gaan onderzoeken. De hoeveelheid wasmiddel bleek niet gering. Daar om adviseerde hij de dames, om verspilling te voorkomen, eerst de wasmachine zich tien sekonden 'met water te laten vullen en dan pas het wasmiddel in het betreffende bakje te doen. Er zijn reeds machines die hieraan aangepast zijn. Aan het einde bedankte de presi dente, mevrouw Den Hamer-de Feijter de heer De Kok voor zijn verhelderend betoog. Causerie- en demonstratie-avond Op dinsdag 4 maart wordt in Ho tel Vliegveld een causerie- en de monstratieavond gehouden door het schoonheidshuis Dr. N. G. Payot. Kontaktadres voor deze avond is Schoonheidssalon „Hajenius" - Jon ge Jan Boevesweg 11 - Haamstede. ELLEMEET Welfare op Strafeest Zaterdag a.s. zal de Welfare aan wezig zijn ter gelegenheid van het stra-i'eest te Ellemeet in het Dorps huis. De Welfare artikelen zijn de gehele middag van 14.00 tot 17.30 uur te bezichtigen en eventueel ook te kopen. In het Dorpshuis zullen ook enige attrakties zijn waar men aan mee kan doen. RRTJINISSE Oud papier De leden van muziekvereniging „Nu met Hope" komen zaterdag 4 maart weer oud papier ophalen. Om de afvoer zo snel mogelijk te laten verlopen wordt men verzocht het oud papier gebundeld gereed te zet ten langs de trottoirs. MEUWERKERK, 28-2. IV Yorenifjiiigsraail van INieu- werkerk zal op dc ingeslagen koers verder gaan. Dal zei voorzitter A. 1'. Provoost tijdens de jaarvergade ring in liet Dorpshuis dinsdagavond. Dc verenigingsraad is het over koepelende orgaan. Waarin bijna al le verenigingen van Nieuwerkerk vertegenwoordigd zijn. Het doel van dc raad is het onderhouden van kon takten tussen de verschillende vere nigingen, het organiseren van festi viteiten cn het geven van nicer ont spanning cn vermaak. Voorzitter Provoost zei dut ook het te betreuren, dat maar een zo ge ringe belangstelling bestend voor deze vergadering. Eenzelfde gebrek aan belangstelling konstateerde hij ook in veel andere vergaderingen. „Maar we zullen doorgaan en pro beren le brengen, wal we kunnen' Daartegenover lie", hij ook posi tieve geluiden horen. In het afgelo pen seizoen zijn de werkzaamheden van de Verenigingsraad uitgebreid onder meer met beat-ballet. Aktiviteiten Uit het jaarverslag van sekrelaris J. Stins bleek dat er verder nogal wat aktiviteiten zijn geweest in 1977: koninginnedagfeest. sinterklaas feest. sportdag, zwemvierdaagse cn festiviteiten, een huis-aan-huis-en- quète enz. Ock zijn er kontakten on derhouden met het gemeentebestuur van Duiveland onder meer over dc nieuwe sportvelden. Verder is nog een handenarbeidklub opgericht. De voorzitter vroeg hierna de me ning van de vergadering over de in geslagen koers. Te weinig mensen zijn tot nu li bij dc voorbereiding betrokken. PennitlgmecsU-res.-c mevrouw Van Pepering lie! vervolgens weten, dat het batig saldo van de verenigings raad ongeveer tweehonderd gulden bedraagt; Enkele leden vroegen zich at of het aantal aktiviteiten niet teveel wordt, vooral cmdat die steeds moe ten worden georganiseerd door het zelfde kleine aantal mensen. Na wal diskussie wird'toch besloten om verder te gaan. Jaarprogramma Hierna werd het jaarprogramma vcor 1978 besproken. Allereerst werd voorgesteld om voor hel Koningin- ncfeest een huis-aan-huis-kollekte te houden. Een verhoogde bijdrage daarvoor is hard nodig. Sedert jaren wordt steeds hetzelfde bedrag opge haald cn het is. gezien, de stijgende kosten, hard nodig, dat dit bedrag wordt verdubbeld. Er werden verschillende sugges ties gedaan om ook tijdens de fees ten aktiviteiten te organiseren, die wat op kunnen leveren vcor het be strijden van de onkosten. Zo werd onder meer gddacht aan de organi satie van een rommelmarkt, tafel tennissen. schiettent, sjoelbakken enz. De voorzitter dped nogmaals oen beroep op de bevolking pm het de raad mogelijk te maken de aktivi teiten tc organiseren. V Geheid Bij de rondvraag werd nog ge vraagd naar de subsidie van dc ge meente. Die werdt alleen gegeven voor het feestgedceltc du: bestemd is voor di> kleuters cn lagere school jeugd. Aan het avondprngiamma voor het Koninginncfeest wordt nog ge werkt- Er zijn problemen rond hel discoJgébeüren, cmdat nu o<Jk van partikulierc zijde ccn dis-ko'-avond wordt gegeven. Aan het eind van de vergadering dankte sekrelaris Stins de aftre dende bestuursleden de horen Pro voost en Van Sluis cn mevrouw Popering. Als dank vcor het werk. dat zij gedaan hebben bood hij hen een enveloppe met inhoud aan. De heer Provoost wenste de Vere nigingsraad alle sukses toe en be loofde dat alle drie dc scheidende leden het komend jaar de Vereni gingsraad met adviezen zullen blij ven steunen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3