c Deze zomer vijf toeristendagen en waarschijnlijk slotfestijn Konrektor W. Donker nam afscheid R.S.G. Prof. Zeeman COEN HONIG OPTIEK De V.V.D. en de eigen woning Geen nieuwe studie P.T.T.-spreiding I DE ZIERIKZEESCHE COURANT Plannen Evenementenkommissie Voormalig hoofd openbare ulo ZIERIKZEESCHE Dinsdag 28 februari 1978 134ste jaargang Nr. 22261 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1*39) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90. per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T.W. IN DIT NUMMER: Brie/" „Bvil OosC ZIERIKZEE, 27-2. Deze zomer krijgt Zierikzee weer vijf Toeristendagen en wel op 11, 18 en 25 juli en 1 en 8 augustus. Het programma van deze dagen zal grotendeels overeenkomen met dat van voorgaande jaren, terwijl de braderie een woord dat de Evene mentenkommissie liever niet nicer gebruikt - slechts op beperkte schaal zal plaatsvinden. Dit werd medegedeeld maandagavond tijdens de algemene ledenvergade ring van de V.V.V. in restaurant „De Zeeuwsche Herbcrghc" door de voor zitter van de Evenementenkommissie de heer H. Schot. Voor deze vergadering bestond overigens slechts een zeer geringe belangstelling van de zijde der leden. Voordat de heer Schot een over zicht gaf van de komende Toeristen dagen, deelde hij mede dat dit voor hem het laatste seizoen als voorzit ter zal worden. Hij omschreef zijn funktie als een onnoemelijk zware taak, waar hij niet meer voor hon derd procent achter kan staan. Der halve drong hij aan nog dit zomer seizoen iemand naast zich te krij gen om in te weiken voor het voor zitterschap van de Evenementen kommissie. „Diegene die mij opvolgt komt niet op een zinkend schip'-, deelde de lieer Schot mede en wees erop dat inmiddels een bedrag van f 14.000 exkiusief B.T.W. is ontvan gen voor de organisatie van de Toe- ris-tendagen. Hij achtte de hoop dan ook wel gerechtvaardigd dat het streefbedrag van f 25.000,bereikt zal worden. Braderie Op een vorig jaar gehouden en quête onder de Zierikzeese onderne- mers ten aanzien van de braderie kwamen gunstige reakties binnen, echter slechts twintig ondernemers zeiden toe aan een dergelijk evene ment te zullen deelnemen. Het be stuur van de Evenementenkommis sie heeft derhalve unaniem gemeend de braderie niet als apart evenement te moeten zien, maar onder te bren gen in het programma van de Toe ristendagen en slechts plaats te la ten vinden op de Mol, Schuithaven Op maandag 27 februari bleek uit een volkomen onverwacht bezoek van de inspekleur, dat drs. P. Vis, (rechts op de foto) rektor van de rijksscHolengemeenschap Professor Zeeman, 25 jaar aan het onderwijs verbonden is. Hij begon op 1 januari 1949 als leraar aardrijkskunde aan het Rijnlandslyceum in Wassenaar en kwam in 1950 aan de rijks-HBS te Breda. Daar bleef hij leraar tot 1963, waarna hij van 1963 tot 1967 lid ran de Tweede Kamer voor de P.v.d.A. werd. In 1967 koos hij voor een weg terug in het onderwijs en werd hij rektor van het Professor Zeemanlyceum en in 1968 van de rijksscholengemeenschap. Op dit jubileum komen wij nog nacler te rug. Links op de foto de scheidende konrektor de heer W. Donker. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) en de Melkmarkt. De ondernemers, die destijds 'hebben toegezegd deel ajs prima afsluiting van het toeris- De organisatie van een slotavond hangt nog af van de financiën, maar van de zijde van de Evenementen- kommissie wordt er naar gestreefd deze avond inderdaad te realiseren. Wel of geen vlootsliow Als een soort diskussiepunt legde de heer Schot de vraag op tafel of een vlootshow tijdens het slotfestijn gehandhaafd moet worden of in plaats daarvan eens gedacht moet worden aan een taptoe. Uit de ver gadering kwam naar veren dat een vlootshow toch wel gewaardeerd wordt, maar anderzijds ook het op treden van een aantal muziekkorp sen- het overwegen waard is. Verder bleek duidelijk dat een vuurwerk te willen, nemen, zullen dan zeker een plaatsje op de braderie krijgen. De heer SchoJ deelde verder mede dat de aktiviteiten op de toeristen- markt voor 70 ü/o uit oude ambach ten zal bestaan. Om zoveel mogelijk ambachtslieden naar Zierikzee te krijgen, worden dit jaar adverten ties geplaatst in het blad „De Koop man". De evenementen op de Vis markt - mosselverkoop en oude ambachten - zullen ook dit jaar ge handhaafd worden. Men heeft inmiddels een formule gevonden op te kunnen treden tegen konkurrerende mosselverkoop bulten de Vismarkt, zoals die vorig jaar op De Mol plaatsvond. Een gebeuren dat de V.V.V. met zeer lede ogen heeft aangezien. De Toeristendagen zullen muzi kaal worden omlijst door het f roe- ba doursduo Robert en An ja van Lint. tenseizoen wordt gezien. Wat de rea lisering van dit evenement betreft vestigt de Evenementenkommissie de hoop op de bereidwilligheid van enkele sponsors. Andere suggesties voor de slotr avond, die door de V.V.V. werden genoteerd waren de opvoering van een volksspel met als achtergrond het poortenkomplex en een groots voorprogramma in de Concertzaal. Plannen, die nader door het bestuur en de voorstellers zullen worden uitgewerkt. Een opmerking vanuit de verga dering; als zouden de .toeristen te weinig weet hebben van wat in Zie-*- rikzee wordt georganiseerd, wees de heer Schot van de hand met de me dedeling dat voor de Toeristendagen op zeer grote schaal reklame wordt gemaakt. V.V.V.-voorzitter de heer (Vervolg pag. 4) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE, 27-2. In een plenaire vergadering heb ben docenten, niet leraren, leden van de ouderkom- missie en enkele leerlingen vrijdagmiddag in de aula van de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman, afscheid genomen van konrektor de heer W. Donker. De heer Donker verlaat de rijks scholengemeenschap vanwege zijn pensionering en maandagmiddag werd hem om diezelfde reden nog een afscheidsbijeenkomst aangebo den in het gebouw van de mavo-af deling waarvan hij de leiding heeft sinds de rijksscholengemeenschap werd gesticht. Daarvoor was vanaf 1 februari I960 hoofd van de open bare ulo. De heer Donker, op wiens uitdruk kelijk verzoek het afscheid sober is gehouden, kwam in 1940 naar Zie rikzee, Hij was toen 27 jaar en be noemd als leraar aan de ambachts school en de landbouwhuishoud- school. In februari 1944 evacueerde hij naar Westellingerwerf in zijn ge boorteland Friesland en in 1944 werd hij korte tijd leraar aan de am bachtsschool in Hengelo. In augus tus 1945 kwam hij terug naar Zierik zee, waar hij in september 1945 werd benoemd aan de openbare ulo. Hij doceerde wiskunde en handelskennis. Fusie In februari 1960 werd hij hoofd van deze school en toen in 1968 de mam moetwet in werking trad, bleek hij een grote vorstander van een fusie tussen de openbare ulo en het pro fessor Zeeman-lyceum, waaruit de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman ontstond. Hij werd eerste konrektor, speciaal belast met de lei ding over de mavo-afdeling. Verstandhouding De fusie verliep erg vlot. Grote problemen zijn er nooit geweest; er groeide een goede verstandhouding lussen beide groepen Ieraren. De rektor van de Rijksscholengemeen schap drs. P. Vis prees tijdens de bij eenkomst vorige week vrijdag, het grote aandeel dat de heer Donker daarin leverde. „Mede door uw takt, wijsheid en overtuigingskracht is dat gebeurd", zei hij, „u hebt voor hon derd procent aan de fusie meege werkt". Gevoel voor humor De school groeide sinds 1968 erg snel. De ulo had in die lijd 150 leer lingen; het lyceum 217. Óp het ogen blik heeft de Rijksscholengemeen schap er 860. waarvan het aandeel van de mavo 350 leerlingen bedraagt. De heer Vis schetste de scheidende konrektor als een man, die leiding gaf zonder al teveel nadruk, rustig maar met een eigen duidelijke stel- lingname. Als een man. die nooit star was, maar een duidelijke bereidheid heeft om te luisteren. ..U was strikt rechtvaardig, maar ook bewogen wat u wist te verbergen achter een zekere male van noordelijke koel- (Vervolg pag. 3) Moraliteit is de bloem van de plant der persoonlijkheid. Deze fraaie gravure, gemaakt naar een tekening van de bekende tekenaar C. Pronk, laat zien hoe het er rond het stadhuis van Zierikzee in de achttien de eeuw uitzag. De gravure werd afgedrukt op de uitnodigingskaarten Ier gelegenheid van de opening van het kantoor van de dienst gemeentewerken. Pronk maakte de tekening in 1743 en de gravure werd in 1747 vervaardigd door C. J. Philips. Die belandde weer in de uitgaven van de „tegenwoordige staat der Vereenigde Nederlanden" uit 1751. 1 Verwachting tot woensdagavond: In de nacht enige regen Perioden met zon, maar in de nacht en ochtend enige regen; meest ma tige wind uit zuidelijke richtingen; min.-temperaturen ongeveer 6, maxi mum-temperaturen circa 12 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: S0 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B'. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 maart. Zon op 7.27, onder 18.19 Maan op 0.50, onder 10.25 2 maart. Zon op 7.25. onder 18.21 Maan op 1.59, onder 11.10 Laatste kwartier: 2 maart (9.34) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 1 maart 7.05 19.29 2 maart 7.52 20.19 Doodtij: 4 maart Laagwater 0.22 12.49 TOKIO. Premier Takeo Fukuda van Japan gaat reeds begin mei naar Washington voor een gesprek met president Carter, zo is maandag in Tokio uit officiële bron verno men. Oorspronkelijk was als datum voor dit nieuwe Japans-Ameri kaanse topoverleg eind mei/begin juni opgegeven. ASSEN, 27-2. „De mogelijkheden voor een eigen woning moeten niet worden verkleind, maar juist eerder worden vergroot". Dit heeft mr. J. G. Rietkerk, voorzitter van de V.V.D.- fractie in de Tweede Kamer, maan dagavond in Assen gezegd naar aan leiding van het rapport-Hofstra over het neutraliseren van dc inflatie bij dc belastingheffing. „Hofstra spreekt ondermeer over de mogelijkheid dat hypotheekrenten niet meer kunnen worden afgetrok ken van de belastingen. De V.V.D. heeft grote problemen met het gaan sleutelen aan de hypotheekrente. Duizenden mensen zijn financiële verplichtingen aangegaan in de ver wachting, dat de hypotheeki'entc zou kunnen worden afgetrokken", aldus Rietkerk. Hij wees er op, dat als de aftrekbaarheid verminderd wordt, het ideaal van een eigen woning voor velen nog moeilijker bereikbaar zal worden. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in onze omgeving wordt ook de komende dagen be heerst door stromingen die via de Golf van Biscaje over west-Europa naar het noorden trekken. Dinsdag ochtend bevond een dei-gelijke sto ring zich ten zuidwesten van Ierland en naar het zich laat aanzien zal deze in de loop van woensdagnacht en -ochtend Nederland met enige regen passeren. Na het voorbijtrekken stroomt dan wat minder zachte lucht binnen waarin weer opklaringen voorkomen. Op het midden van dc oceaan be vindt zich. een volgende depressie die donderdag west-Europa dicht gena derd zal zijn. DEN HAAG. Staatssecretaris me vrouw Smit-Kroes (PTT-zaken) heeft maandagavond, in een verga dering van de verkeerscommissic uit de Tweede Kame r, gezegd „he lemaal niets te voelen" voor het op zetten van een nieuwe studie over de voorgenomen PTT-spreiding naar Groningen en Leeuwarden. De door hot vorige kabinet geomen sprei- digsbeslissig zou daardoor onverant woord uitstel van ondervinden. Advertentie cro GEDIPLOMEERD OOGMEETKUNDIGE Visstraat 16 Zierikzee Telefoon (01110) 4211 Zie onze advertentie elders in dit blad t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1