Café's in Bruinisse mogen van raad tot twee uur open blijven „Luctor et Emergo" Renesse bestaat vijf-en-zeventig jaar in 1980 Man vermoedelijk gedood door een politiekogel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Krediet buitendijkse bedrijven Hogere prijzen voor konsumptie- artikelen De vijftien miljoen gulden voor Hoogovens „Gezellige vergadering" GELD NODIG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 februari 1978 134ste jaargang Nr. 22260 WAARIN OPGENOMEN (1797 1F89) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W. in dit nummer: Nieuwe fase in coöperaties BRUINISSE, 2-1-2. Ut- meerderheid van de raad van Bruinisse heeft tijdens de vergadering van vrijdag avond besloten dat de café's in het dorp open mogen blijven tot twee uur 's nachts. Daarmee werd het voor stel van de SGP-fraktie, om het sluitingsuur terug te draaien tot half twaalf, verworpen. De heer G. Houtekamer deed dit SGP-voorstel bij de vaststelling van de algemene politieverordening, die door de voorzitter, burgemeester T. C. Hekman, wred aangeduid als „de nieuwe grondwet van de gemeente". De heer Houtekamer vroeg om een verordening via de drank- en hore- cawet, waardoor de uitbreiding van café's en andere horecavestigingen kan worden tegengegaan. Hij vond dat van belang uit het oogpunt van bescherming van het rustige woon genot, ook al in verband met de toe nemende rekreatiedrukte in de ge meente. De heer Houtekamer zei verder, dat de fraktie van de SGP het betreurd, dat de café's zaterdags nachts om twee uur dicht gaan en zes uur later weer open gaan en 's zondags niet meer gesloten zijn. Volgens ae heer Houtekamer is er door de verschillende kerken van Bruinisse ook een verzoek gedaan om het sluitingsuur 's zaterdags te- terug brengen tot half twaalf. Burgemeester Hekman zei, dat Bruinisse nog de enige gemeente is op Schouwen-Duiveland waar het sluitingsuur gehandhaafd wordt. Het voorstel van de SGP-fraktie om het sluitingsuur terug te brengen naèr zaterdagavond half twaalf werd met twee stemmen voor en vijf stemmen tegen verworpen. De heer M. Meeuwsen zei het met het voorstel van de SGP-fraktie eens te zijn, mits de café's ook op zondag gesloten zijn en daarmee de zondagsrust gehand haafd wordt. De heer A. Bal vond de verantwoording erg groot. Als de café's om half twaalf dicht zouden gaan gaan de jongelui met een auto naar andere gemeenten en ze moe ten dan in het late uur naar Bruinis se terug. De heer M. Verspoor zei het eens te zijn met een sluitingsuur om twee uur of helemaal geen sluitings uur. Oudejaarsavond Namens de fraktie stelde de heer Houtekamer verder voor om m de verordening op te nemen, dat op ou dejaarsavond tussen 7 en 9 uur geen vuurwerk mag worden afgestoken. Hij deed dit voorstel, omdat rond die tijd in alle kerken een ere dienst wordt gehouden. De voorzit ter zag een dergelijk verbod nog niet uitgevoerd, wegens gebrek aan per soneel. De heer Houtekamer zei hierop, dat de hele verordening een wasse neus is, wanneer deze niet uit voerbaar is. Het voorstel van de SGP-fraktie op oudejaarsavond geen vuurwerk af te steken tussen 19.00 en 21.00 uur werd door de raad aan genomen met de stemmen van de heren A. Bal en M. J. v. d. Velde te gen. Kermis „De fraktie van de SGP is ook te- ROTTERDAM, 25-2. A. Heijn, president-direkteur van Ahold BV, heeft vrijdag op het Rotterdamse kongres van de TNO over konsu- mentenzaken de verwachting uitge sproken, dat de voorsteilen van de Europese Commissie inzake wette lijke maatregelen ter bescherming van de konsument zullen leiden tot ernstige stijgingen van kosten en prijzen. Hij doelde met name op het voorstel de leveranciers aansprake lijk te stellen voor schade, die zou kunnen voortvloeien uit konsumptie of gebruik van zijn artikel. Ook verschraling van het keuzepakket der produkten kan een gevolg van uitvoering der EEG-voorstellen zijn. DEN HAAG, 25-2. Volgens vice- premier Wiegel is minister Albeda van sociale zaken bereid opnieuw met Hoogovens en de vakorganisa ties overleg te plegen, als er ondui delijkheid bij hen is ontstaan over de door Albeda toegezegde 15 mil joen gulden. Oe minister heeft dit bedrag kort geleden naast de 15 miljoen die de werknemers bij Hoogovens bereid zijn in te leveren ter bevordering van de werkgele genheid. gen verdere uitbreiding van de ker- mis-aktiviteiten tijdens de visserij- dagen", aldus de heer Houtekamer. „Op deze manier wordt de kermis, die destijds werd afgeschaft, weer ingevoerd.„De geringe uitbreiding het afgelopen jaar was een meerder- heidsbeluis van b. en w. en was no dig om de zaak rond te laten komen voor de stichting festiviteiten", zo deelde de voorzitter mee. De heer Meeuwsen (PCG) zei ook tegen ver dere uitbreiding van de kermisak- tiviteiten te zijn. Het grootste tekort het afgelopen jaar is geleden door het vuurwerk. Men zal dit program mapunt dit jaar niet terug laten ke ren. Het tekort is dan vanzelfspre kend minder. De voorzitter zei, dat de stichting een maximale subsidie is toegezegd en dat uitdrukkelijk is gezegd dat zij hiermee rond moeten zien te komen want dat er geen aan vullende subsidie meer beschikbaar zal worden gesteld. Daarom zal aan een kleine uitbreiding van de ker- misaktiviteiten niet te ontkomen zijn. Met de wijzigingen die nog zul len worden aangebracht, ging de raad verder akkoord met de nieuwe algemene politieverordening. Kredieten. De raad was het verder eens met het voorstel om het pand aan de Kerkstraat achter de Beurstraat, ei gendom van fa. Verspoor en Padmos aan te kopen voor een bedrag van vijfduizend gulden en drong er bij het kollege op aan, de sloop van de ze panden zo snel mogelijk te. laten plaats vinden. Voor juridische bijstand in ver band met schadevergoeding voor de buitendijkse bedrijven stelde de raad het gevraagde krediet van f 12.500, beschikbaar. De gemeente is overge gaan tot inschakeling van een jurist om te komen tot een doeltreffende oplossing voor de komende tijd en alsnog schadevergoeding te verkrij gen voor de buitendijks gevestigde bedrijven die last hebben van de ho ge waterstand. RIETHOVEN, 26-2. De 42-jarigc J. M. Pruimboom uit Waalre is in de nacht van zaterdag op zondag ver- moèdelijk om het leven gekomen door een kogel uit een politiepistool. Zekerheid daaromtrent heeft de po litie echter x\og niet. Omstreeks kwart over twaalf signaleerde een politiepatrouille in Bergeyck een BMW-personenauto. In, verband met de zware {criminali teit in de Brabantse Kempen de laatste maanden, waaronder enkele tientallen onopgeloste roofoverval len wilden de politiemannen een onderzoek instellen. De auto ver dween echter met grote snelheid. 'Na een gekoördineerde achtervol ging werd de auto enige tijd daarna teruggevonden in de gemeente Riet hoven. Uiteindelijk belandde de BMW in een greppel. De vier inzit tenden zetten (het op een lopen en zagen kans in de bossen te verdwij nen. De politiemannen losten eerst en kele waarschuwingsschoten. Daarna werd ook nog gericht geschoten. Tij dens een zcekaktie in de bossen werd 'het stoffelijk overschot van de 42-jarige inwoner van Waalre ge vonden. De politie vermoedt dat hij een van de inzittenden van de BMW was. RENESSE, 21-2. Vrijdagavond 24 februari werd in liet „Wapen van Renesse" de gezellige, goed bezochte vergadering gehouden van het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse. s Met groot enthousiastme werd besloteri ook dit jaar weer een onderling so listen concours te organiseren. Er werd uitgebreid gediskussieerd over de vorm van dc jaarlijkse donatursavonden. Erg moeilijk was het om tot een be slissing te komen over het al of niet deelnemen van het korps aan een mars- concours. ZIERIKZEE. 2.5-2. T. v. B. te Zierikzee ontdekte zaterdagochtend dat zijn op de Nieuwe Haven gestalde auto door onbekenden in de Nieuwe Haven was geduwd. De schade was beperkt, omdat liet een auto betrof, die toch al voor dc sloop bestemd, was. Bewoners van het woonwagenkamp hebben de auto er op verzoek van de havenmeester weer uitgehaald. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) De voorzitter van de vereniging, de heer J. A. Kouman, opende de veigadering met een kort woord. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot mevr. De Feiter-Eerland. die op de repetieavonden de koffie ver zorgd. De sekretaris gaf in hel jaar verslag een helder overzicht van de evenementen en gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Hieruit bleek duidelijk dat Luctor et Emergo een jaar achter de rug heeft vol aktivi- teiten. Dat de zaken ook financieel er goed uitzien kon men horen uit het verslag van de penningmeester, de heer S. L. de Feiter. Het boekjaar kon worden afgesloten met een batig saldo van f 6.662.51. Hierbij tekende de penningmeester evenwel aan dat van dit saldo enkele reeds bestelde maar nog niet geleverde instrumen ten moeten worden betaald. De kus- kommissie bestaande uit dc heren H. de Vos en A. Wandel had alls ge- kontroleerd en in orde bevonden Voor de heer H. dc Vos, die aftre dend was, werd de heer N. Pland- soen benoemd. Bestuursverkiezing Na dc pauze kwam deb cstuurs- verkiezing aan do orde. Aftredend waren de heren .1, de Feiter, M. de Hamer en Jac. Wandel. Alledrie wer den herkozen. Als nieuw leden wer den benoemd de heren H. Boer, B. Nelisse en J. van Oeveren. Ter af wisseling werd de vergadering een poosje onderbroken voor een mu- ziekquizje onderl eiding van de di- rekteur, de heer J. H. Blom. Laatste onderdeel van de vergade ring was de rondvraag. Mevr. De Feiter-Eerland stelde de bereidheid van de leden aan de orde om prijs jes mee te nemen voor de verloting tijdens de twee donateursavonden. Zij was van mening dat het altijd weer op de zelfde mensen neerkomt en riep ieder op in het vervolg wat aktiever te zijn op dit gebied. De ilonuteursavoiulen De heer J. v. d. Hoek stelde de vorm van dc donateursavond ter dis- kussie. Hij merkte op dat het al ja ren gewoonte is dat het programma na de pauze wordt verzorgd door de toneelvereniging „Op Drift" uit Re nesse. Dit brengt metz ich mee dat het gehele programma gewoonlijk nogal lang duurt. Het dansen kan daardoor ook meestal pas laat begin nen. De heer v. d. Hoek had slem- gehoord die hiermee niet zo gelukkig zijn en vroeg zich daarom af of Luc- Morgens gebeld '9 Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskanloor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kocfcstraal 28 Telefoon (01113) 1619 WESTHOEK. De New Forresi-pon- ny's tussen Renesse en Haamstede, zijn wat blij dat de vorst over is en zij weer kunnen drinken waar ze willen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Drie glazen wijn maken aan f honderd twistvragen een ein- f de. f Chinees spreekwoord tor et Emergo niet eens moet bekij ken of het mogelijk en wenselijk is een heel muziek programma te ma ken. Hij stelde zich voor een optre den van het gehele korps voor de pauze en na de pauze solisten en groepjes. Als tegenargument kwam naar voren dat de muzikanten na hun optreden voor de pauze te moe zijn voor verdere optredens. Ook vroeg menz ich af wat de donateurs er van zouden vinden. Zou het hen niet vervelen de hele avond muziek? Toch was er wel degelijk bij veel le den animo voor het idee van een he le muziekavond. Men besloot in het bestuur de zaak nog eens nader te bestuderen en del eden tijdens de re cepties van de plannen op de hoogte te houden. Concours Op vragen van de heer J. Moer land bleek overduidelijk dat er ge noeg enthouiassme was om weer een (Vervolg pag. 4) Advertentie Verwachting tot dinsdagavond: Weinig' verandering Vannacht plaatselijk enige regen en minimumtemperaturen omstreeks 7 graden; morgen overdag droog met zonnige perioden en middagtempc- raturen ongeveer 12 graden; matige, overdag vrij krachtige wind uit zuid tot zuidwest. Voor woensdag Aantal uren zon: 0 tol 5 Min. temperaturen: omstreeks 4 gr. Max. temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 febr. Zon op 7.29, onder 18.17 Maan op onder 9.49 Laatste kwartier: 2 maart (9.34) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 28 febr. 6.23 18.50 12.07 Doodtij: 4 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-2. Het KNMI deelt mede: Een omvangrijk lagedrukge bied boven de Atlantische Oceaan, waarin meerdere kernen voorko men, blijft het weer boven West- en Midden-Europa bepalen. De hoofd - kern van dit lagedrukgebied bevond zich maandagmorgen ten westen van Ierland en trekt in betekenis afnemend in noordoostelijke rich ting. Zuidelijker op de oceaan staat al dagenlang een krachtige west-stro ming. waarin regelmatig storingen meetrekken in de richting van de Middcllandsezee. Randstoringen er van dringen van tijd tot tijd tot bo ven onze omgeving door. Een der gelijke storing bereikte zondagavond het zuiden van Nederland en bracht hier en daar een regenbuitje. Het korpende etmaal zal het weerbeeld bij ons weinig verande ring ondergaan, zodat een wisselen de bewolking en overwegend droog weer verwacht wordt met ongeveer dezelfde temperaturen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1