wico Motorschip met mijnsteen wordt vandaag geborgen Gemengd protestants-katholiek bestuur van Corneliastichting „TELEURGESTELD OVER INTERPRETATIE KLEINE KERNEN-EXPERIMENT" Gebruikte meubelen als nieuw maandag" geslotfn voor prima gebruikte meubelen Voorzitter plankommissie: Gezonken na aanvaring Man doodgeschoten DE ZIERIKZEESCHE COURANT Officieel in 1979 ZIERIKZEE, 23-2. Sinds donderdagmorgen heeft de „Corneliastiehling" een ander bestuur. Ruim honderd jaar hebben de zusters Franciscanessen van het kloos ter St. Franciscus „Alverna" te Aerdenhout de scepter gezwaaid in deze sticlitiug. Nu is een bestuur gevormd uit de rooms-katliolieke en protestants christelijke ge meenschappen van Scliouwen-Duiveland. Een van de eerste opdrachten, die het nieuwe bestuur zichzelf heeft gesteld, is om te bekijken of de Cor- neliastichting kan worden uitgebreid met bedden voor demente bejaarden. Op het ogenblik heeft de Stichting 65 bedden beschikbaar voor licha melijk zieke bejaarden en biedt ver der onderdak aan achttien mensen op leeftijd. Het nieuwe bestuur werd donder dagmiddag aan de pers voorgesteld. De heer A. L. van Geesbergen, die donderdagmorgen tot voorzitter van het bestuur werd gekozen, vertelde dat al twee en een half jaar geleden de kongregatie van de zusters tot de konklusie was gekomen, dat van die kant de werkzaamheden gestaakt zullen moeten worden. De reden daarvoor is, dat het beperkte aantal religieuzen (een vijftal) dat leiding aan de Corneliastichting kon geven, ouder wordt. Daarom werd gezocht naar andere mogelijkheden en een voorbereidingskommissie, die bestond uit deken A. Blommerde, pastoor dr. H. de Graaf, mr. F. L. P. Koek, di- rektrice zuster Assunta van Paradijs en kongregatie-ekonoom drs. M. C. v. d. Heuvel kreeg de opdracht om een advies uit te brengen hoe en op welke wijze de verzorging van de bejaarde mensen in de regio Schou- wen-Duiveland in de Corneliastich ting kon worden voortgezet. Integreren „Dat was geen eenvoudige taak", aldus de heer Van Geesbergen. „De vraag was: wat wil je met het te huis?" Moet het geïntegreerd wor den in een groter geheel? Daarbij was de kommissie zich ervan bewust dat de al een eeuw oude verzorgen de taak van de stichting niet van de een op de andere dag onmogelijk kon worden gemaakt. Komt nog bij dat de Stichting werkgelegenheid biedt aan zeventig mensen. De kommissie adviseerde daarom het handhaven van de stichting, ech ter met een regionaal bestuur, dat een eigen identiteit zou moeten heb ben. Dat dat niet op uitsluitend rooms katholieke grondslag zou kun- Bij het Havenhoofd, in Zierikzee werd vandaag het in november vo rig jaar gezonken motorschii), dat met mijnsteen onderweg was naar de Schelphoek, geborgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) nen, was ook duidelijk omdat de sa menstelling van de regio ook tot uit drukking zou moeten komen. Het advies luidde daarom, een bestuur samen te stellen, dat zou bestaan uit 1 mensen, waarin 4 vertegenwoor digers uit katholieke en drie uit protestants christelijke kringen. De statuten vormden daarvoor geen moeilijkheid omdat daarin de Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 grondslag van de stichting vanuit het evangelie wordt gewaarborgd. Bestuur Van protestants christelijke zijde bleek onmiddellijk direkte bereid heid tot medewerking te bestaan. De eigen katholieke gemeente had wel moeite met een uitbreiding van pro testants christelijke zijde. Gaande weg groeide echter de overtuiging, dat dit de juiste vorm was. Het nieu we bestuur bestaat uit voorzitter A. L. van Geesbergen, namens de cari tas van de Willibrordusparochie, uit vice-voorzitter E. Baerends namens de classis Zierikzee van de Gerefor meerde kerken, uit sekretaris K. T. de Jonge, namens de gezamenlijke kerken van de Christelijk Gerefor meerde Kerk, uit penningmeester drs. M. C. van den Heuvel namens de kongregatie en uit de bestuursle den ds. W. J. Kolkert, namens de classis Zierikzee van de Nederlands Hervormde Kerk, mevrouw E. Vor- werk-Lodewijk namens de r.k. pa rochie en de heer G. J. van Wanrooij namens de caritas van de St. Willi brordusparochie. De kongregatie heeft statutair voor tien jaar een ze tel in het bestuurmaar hoeft daar, indien dat niet meer nodig is, geen gebruik van te maken. Zr. Assunta van Paradijs is direktrice van de Corneliastichting tot 1 januari 1979. Zij zal dan wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd haar funktie neerleggen. Uitbreiding ,j, Officieel zal het bestuur op 1 jan uari 1979 de stichting overnemen. Tot dan toe wil de kongregatie ech ter geen verstrekkende maatregelen meer nemen. Het studeren op de uit breiding van het beddenaantal zal dan ook al het nieuwe bestuur toe gaan vallen. Op Schouwen-Duive- (Vervolg op pag. 5) NIEUWERKERK, 24-2. „Mevrouw Van der Zande blijkt onvoldoende geïnformeerd te zijn. Ik ben teleur gesteld dat op die manier de zaak geinterpreteerd wordt". Dat zegt de heer A. L. van Geesbergen, lid van Gedeputeerde Staten en voorzitter ZIERIKZEE, 24-2. Vijf zogenaamde hefbokken van de bergingsmaatschappij Van de Graaf uil Rotterdam en Van den Akker uit Vlissingen, twee bergiugsvaartui- gen en vier sleepboten zijn voor het Havenhoofd in Zierikzee bezig met het lichten van een gezonken mo torschip. Het schip zonk en kwam door de zware ebstroom bij het westelijk havenhoofd in Zierikzee terecht. Berging In november vorig jaar kwam een 1200 ton metend motorschip, dat met mjjnstecn onderweg was naar de Schelphoek voor de Deltawerken, in aanvaring met de Zeelandbrug. Daar lag het sindsdien op onge veer dertig tot vijfendertig meter diepte. Rijkswaterstaat besloot ech ter dat het daar weg moest en gaf duikers opdracht de situatie te be kijken. Dat resulteerde in bergings werkzaamheden, die nu al enkele weken duren. Een gedeelte van de mijnsteen is al uit het schip gehaald. Deze week echter werden vijf bok ken ingezet en vandaag is het gelukt het schip een eind omhoog te krij gen, nadat met veel moeite „strop pen" onder het schip door zijn be vestigd. Naar Colijnsplaat Hot schip, dat nu in de kabels ligt, zal worden versleept naar een hoge re plek in de buurt van Colijnsplaat. Daar zal liet verder omhoog kunnen worden gehaald, worden leegge haald en vervolgens kunnen worden gesloopt. van de plankommissie die het „klei ne kernen-experiment" op Schou- wcn-Duiveland heeft aanbevolen. Zoals bekend zal de minister van c.r.m. ruim één miljoen gulden be schikbaar stellen voor experimenten om de leefbaarheid van de kleine kernen te verhogen. Mevrouw A. van der Zande-Vleugels Schutter sprak er tijdens de algemene be schouwingen, die zij hield voor haar fraktie Gemeentebelangen in de raad van Duiveland, de vrees over uit, dat het wel weer zal uitdraaien op „veel beloven, weinig geven, doet de gek in vreugde leven". Bo vendien suggereerde ze dat een groot deel van de koek wel zal wor den opgesoupeerd door sociale plan ners en andere welzijnswerker die de onderzoekingen zullen ventch- ten. f. 700.000,— De heer Van Geesbergen wijst die veronderstelling beslist van de hand. Van de ruim één miljoen gul den zal f 250.000 aan een sociaal planner worden besteed en f 100.000 aan inspraak en onderzoek. De resterende f 700.000 moeten aan aktiviteiten worden uitgegeven. Wat die aktiviteiten zullen zijn moet uit het onderzoek en de in spraak blijken. Zonder die twee dingen kan er geen beleid worden gevoerd. AARDENBURG, 23-2. Donderdag avond is in de gemeente Aardenburg in Zeeuws Vlaanderen de 57-jarige J. C. uit die plaats voor zijn woning met drie pistoolschoten om het leven gebracht. Uit het onderzoek, dat wordt ingesteld door de Rijkspolitie in Aardenburg en Middelburg, is tot nu toe nog geen enkele aanwijzing over de toedracht of eventuele da ders of dader naar voren gekomen. Adverttntl* AUTOMOBIELBEDRIJF W. C. ISTA ZOON Dealèr voor Schouv/en-Duiveland van Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina. Dealer v. geheel Zeeland van Land/Rover en Range/Rover L.A.ISTA St. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. (01114) 1495 ZIERIKZEESCHE Vrijdag 24 februari 1978 134ste jaargang Nr. 22259 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda' Redakteur: M. J. Bij de Vaate Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag.- Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Protesten „Kop van Schouwen Vakopticiëns f'vrma Bergmans te Zierikzee lieten donderdagmiddag ter gelegenheid van de heropening van hun verbouwde zaak, rozen uit delen aan bezoekers van de markt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's f Van alle moeilijkheden waar- a f voor men komt te staan is a f vaak het allermoeilijkste: het a T besluit. i x Geibel a Zaclit Eerst enkele opklaringen en in de nacht hier en daar mist. Later van uit het zuidwesten meer bewolking en plaatselijk regen. Meest matige, later tot krachtige toenemende zui delijke wind. Minimum temperaturen rond vijf graden. Maximum tempe raturen omstreeks tien graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: GO procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 febr. Zon op 7.36, onder 18.12 Maan op 21.15, onder 8.2S 26 febr. Zon op 7.33, onder 18.13 Maan op 22.26, onder 8.49 27 febr. Zon op 7.31, onder 18.15 Maan op 23.38, onder 9.17 Laatste kwartier: 2 maart (9.34) IIOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 25 febr. 4.47 17.13 10.28 22.31 26 febr. 5.18 17.42 11.02 23.02 27 febr. 5.49 18.12 11.32 23.35 Springtij: 25 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in ons land komt ge leidelijk meer onder invloed van een depressie. Kleine storingen kunnen daardoor het weer bij ons tijdelijk beïnvloeden, waardoor het een wis selvallig karakter zal krijgen. Het centrum van de depressie bevindt zich ten westen van Ierland. Een ge bied van hoge luchtdruk boven oost- Europa heeft zijn centrum boven midden-Rusland. Beide druksvsteinen houden cm zeer brede en langgerekte zuidelijke stroming over vest-Europa in stand. Met deze zuidelijke stroming wordt wanne luchb naar het noorden ge transporteerd. Verwachting tot zaterdagavond:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1