„Restauratie van panden voor gemeentewerken was fijn werk" STREEKNIEUWS „Jammer dat de restauratie- rehabilitatie-pot leeg is" van Dreischor IJsfeest voor de schooljeugd Architekt B. V. van den Bergh: GEVOLGEN VAN GLADHEID ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donilildag 23 feblllari 1978 Nr. '22258 der architekt, aannemers, opzichter en medewerkers. ZIERIKZEE, 21-2. De restauratie van de vier panden waaruit het nieuwe kantoor van «le dienst gemeente werken is samengesteld, heeft ongeveer anderhalf mil joen gulden gekost en twee jaar geduurd. Dat vertelde architect B. V. v. d. Bcrgh dinsdagmiddag tijdens de bij eenkomst in de trouwzaal van het stadhuis ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe kantoor. De heer Van den Bergh liet met dia's van de Zierikzeese fotograaf Johan Berrevoets, zien hoe het was, hoe het werd en hoe het geworden is. Hierna dankte hij allen, die het vele en moeilijke werk hebben ge daan en in het bijzonder aannemer Woudenberg, opzichter Goedegebure, onderaannemers, medewerkers, de direkteur gemeentewerken de heer J. Louwerse en het gemeentebestuur voor het vertrouwen in de gemeente Rotterdam en in haar stadsarchitekt. „Het was een fijn werk om te doen", vond de heer Van den Bergh. Buur en vriend Gemeentesekretaris R. van Om meren wenste hierna als „buur en ook als vriend" de heer Louwerse en zijn medewerkers geluk met deze nieuwe behuizing. „We zijn niet ja loers. We huizen zelf ook in een mooi gebouw en we gunnen u dit van harte". De heer Van Ommeren meende dat de kontakten tussen de sekretarie en gemeentewerken nu ook heel wat gemakkelijker zullen gaan vërlopen en dat op die manier ook de dienstverlening naar de bur ger toe nog beter gemaakt kan wor den. „Ik geloof, dat we dat. vanuit een behuizing, die zo bij Zierikzee past, op een goede manier kunnen doen. Zowel bij gemeentewei-kén als bij ons is de goede wil daartoe aan-, wezig. Ik hoop dat we veel goeds voor Zierikzee kunnen bereiken", be sloot de heer Van Ommeren zijn ge lukwens. Schijnwerper Namens de personeelsvereniging feliciteerde hierna de heer W. H. Keikes. In plaats van op het gebouw, wilde hij de schijnwerper richten op de mensen die er werken. „De vrije vogels van de Oude Haven zijn nu in een kooitje gevangen", grapte hij, „maar ze zullen merken hoe prettig het werken is zo dicht bij de sekre tarie. Dat hoeft niet tot moeilijkhë- den aanleiding te geven". Het be stuur van de personeelsvereniging verheugt zich ook over de nieuwe si tuatie en heeft met enthousiasme meegewerkt aan de aankleding van het gebouw. „Ik hoop dat deze wandversiering de goede verstand houding onderstreept, die er tussen buren hoort te zijn", besloot hij. Geschiedenis Ceremoniemeester D. D. J. v. d. Poel gaf hierna het woord aan de di rekteur van gemeentewerken de heer J. Louwerse, die namens de ge bruikersgroep sprak. Hij dook nog even in de geschiedenis van de be huizing van de dienst gemeentewer ken. In 1963 scheidde Zierikzee zich af van de centrale dienst Noord-Zee land en in 1964 ontstond een eigen dienst gemeentewerken. In die tijd ontstond het plan om de dienst dan maar onder te brengen in een vfer- Mevrouw Doeleman had voor de heer J. Louwerse, direkteur ge meentewerken ook een verrassing: een suikerrol, die nog is gebruikt in de tijd, dat de koekfabriek van de familie Doeleman nog in de -panden was gevestigd, waarin nu de dienst gemeentewerken huist. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dieping boven het kantoor van het gasbedrijf. De heer Louwerse zou als direkteur gemeentewerken ook de heer Baas op gaan volgen als direk teur van de gasfabriek en een der gelijke huisvesting lag daarom voor den hand. De gasbedrijven gingen in die tijd echter samenwerken in de Zegam en de plannen gingen niet door. Gemeentewerken kwam te recht op de Oude Haven 51 en die behuizing werd in de loop der jaren wel erg nauw. „Toen de nood het hoogst was in 1975", vertelde de heer Louwerse, „was de redding na bij in de vorm van een voorgenomen restauratie van het voormalige poli tiebureau en de daarnaast gelegen panden". Ook hij sprak zijn vreugde uit over het feit, dat mevrouw Doe leman het nieuwe kantoor wilde openen. Tussen 17 december 1975 en 25 november 1977 werden twintig bouwvergaderingen gehouden, die uitmondden in de huidige situatie. De heer Louwerse dankte raadsleden en het kollege van b. en w. voor de genomen besluiten, die deze ver bouwing mogelijk maakten en ver- ZIERIKZEE, 21-2. „Het is zeer te betreuren dat de gekombineerde restauratie-rehabilitatie-pot nu leeg is, zodat voor uitsluitend restauraties de subsidies nog maar binnenkomen en nog dikwijls zeer vertraagd". Dat zei burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee dinsdagmiddag bij ge legenheid van de opening van het nieuwe kantoor van de dienst ge meentewerken in de Meelstraat; ZIERIKZEE Vereniging Stad en Lande De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland houdt een vergadering op vrijdag 3 maart in Hotel van Oppen. Voor tijd: zie agenda. Bioscoopvoorstellingen Film „The Deep" is geprolon geerd en draait donderdag 23 en vrijdag 24 februari voor de laatste maal. Zaterdag 25 en zondag 26 februari draait in bioscoop „De Concertzaal" „Voor een handvol dollars". 1872: Joe, een Amerikaan, is in San Mi guel, een stadje op de Mexicaanse grens, waar misdaad en verwarring aan de orde van de dag zijn. Twee families strijden om de macht: de Morales en de Rojo's. De Rojo's be sluiten de Morales voorgoed uit te roeien, ter voorbereiding hiervan houden ze een groot feest. Marisol, een weduwe die door Ramon, de ge vaarlijkste van de Rojo-broers, gevangen wordt gehouden, wordt bevrijd door Joe. Joe keert naar het stadje terug, waar Ramon hem op wacht. In een tweegevecht wordt beslist wie de sterkste is. Herinnering Tenslotte dankte hij iedereen, die heeft meegeholpen de verhuizing in de eerste week van januari zo vlot te laten verlopen en besloot hij met de wens uit te spreken dat in dit fraaie kantoor in alle werken zegen mag schuilen voor de stad Zierikzee. Nadat het gezelschap de officiële openingsplechtigheid buiten en in het nieuwe kantoor had bijgewoond, overhandigde mevrouw Doeleman de heer Louwerse als herinnering aan deze gebeurtenis een oude suikerrol waarmee de 7,uurtjes in de voorma lige fabriek werden gemaakt. De heer Louwerse op zijn beurt had voor mevrouw Doeleman een prach tige Zeeuwse knop en voor de heer Baas als herinnering aan de destilla tieprocessen in de oude gasfabriek een fles ander gedestilleerd. Hij dankte beiden voor hun medewer king deze middag. Hierna kregen de genodigden de gelegenheid om het nieuwe kantoor uitgebreid te gaan bekijken. „Ongelooflijk", aldus me vrouw Doeleman, „het is bijna niet meer te herkennen hoe het vroeger geweest is". In een van de kantoren was voor deze gelegenheid een foto tentoonstelling van J. Berrevoets in gericht en was op tekeningen te zien hoe de restauratie verlopen is. De burgemeester zei erg verheugd te zijn over de vele woonhuisrestau raties van de laatste jaren, waardoor vrijwel alle schuttingen zijn verdwe nen en vele open plekken weer zijn of worden ingevuld. Zierikzee heeft in de jaren 1975 en 1976; kunnen profiteren van de zeer aantrekkelijke renovatiesubsidie. Deze regeling heeft erg stimulerend gewerkt. „Nu de bijdrage in deze regeling van de zijde van het ministerie van CRM geheel wegvalt door gebrek aan middelen, wordt het voor de burger, maar ook voor de gemeente wel zeer kostbaar om nog rehabilitatie-res- tauratieprojekten uit te voeren", meende hij. Achterstand In de afgelopen 25 jaren werd in Zierikzee wegens restauraties voor ruim negen miljoen gulden geïnves teerd aan gemeente-eigendommen. Aan de eigendommen van anderen voor drie en een half miljoen en hiervan kwam ongeveer vijf miljoen voor rekening van de gemeentekas. Aan rehabilitatiesubsidies werd in Zierikzee een bedrag van ruim zes miljoen geïnvesteerd. Hierover zou den de ministeries van VRO en CRM en provincie en gemeente ruim vier miljoen subsidie moeten verlenen. „Mede door de achterstand in deze uitkeringen van de zijde van betrok ken ministeries, waarop de gemeen telijke uitkering moet wachten, is tot nu toe pas ongeveer een miljoen uitgekeerd", aldus de burgemeester van Zierikzee die de hoop uitsprak, dat hier spoedig een verbetering in zal komen. Lektuur in het vrouwencafé In het vrouwencafé, dat elke twee de en vierde dinsdag van de maand geopend is, kan men nu behalve door het prikbord en de leestafel ook met de gedachten van de vrouwen beweging kennismaken door de lek tuur, onder andere uitgaven van de feministische uitgeverij „De Bonte Was", die daar te koop wordt aange boden. Burgemeester van Zierikzee: Aanrijding Twee auto's kwamen dinsdagmid dag, omstreeks 16.20 uur met elkaar in botsing. Bestuurster W. D. die van de Wielingenstraat opkwam en links af wilde slaan, zag door een aantal geparkeerde auto's een haar tege moetkomende auto, bestuurd door L. S. v. L. niet. Beide dames, afkom stig uit Zierikzee liepen geen ver wondingen op, doch de voertuigen werden beschadigd. Jubilaris bij Dienst Gemeentewerken Tijdens een bijeenkomst maandag 27 februari in de trouwzaal van hel Stadhuis zal het feit herdacht wor den dat de heer C. v. d. Welle 25 jaar geleden in dienst trad als werk nemer van de Dienst Gemeentewer ken. RENESSE Verkiezingsbijeenkomst CDA De heer A. L. van Geesbergcn. CDA Gedeputeerde, 7.al tijdens een verkiezingsbijeenkomst van het CDA Westerschouwen een inleiding hou den. De bijeenkomst wordt, op dins dag 7 maart gehouden in het, Dorps huis. Alle belangstellenden zijn wel kom. Voor tijd: zie agenda. ELLEMEET Strafeest Zaterdag 4 maart wordt in Eile- meet het jaarlijkse srafeest gehou den. Na de keuring van de paarden vertrekt de stoet over het strand in de richting Renesse. Bij terugkomsi worden de ruiters opgewacht door de muziek. Burgemeester E. Baerends zal een toespraak houden, 's Avonds wordt het strafeest afgerond met eer« gezellige dansavond. BROUWERSHAVEN Zangvereniging „Nu mei Hope" Door een misverstand is een fout geslopen in de aankondiging van de uitvoering van Smalstads Koor vrij dag 3 maart. Niet de muziekvereni ging „Nu met Hope", maar de zang vereniging van diezelfde naam uit Burgh zal medewerking aan dit concert verlenen. OUVVERKERK Extra muziekuitvoering De extra-uitvoering door muziek vereniging „Nieuw Leven" op vrijdag 3 maart is hoofdzakelijk voor ouden van dagen en voor hen, die de druk te van de officiële uitvoering schu wen. Bejaarden, die deze avond ver voersproblemen zouden hebben, kun nen zich vooraf melden bij J. Man- ni, telefoon (01110) 2542. NIEUVVERKERK Ophalen oud papier Zaterdagmorgen 25 februari zal weer oud papier worden opgehaald voor de zending van de Gereformeer de Gemeente. Gebundeld gereed zet ten, bevordert, een vlotte afvoer. Disco in „Ons Dorpshuis" Onder auspiciën van de Vereni gingsraad zal zaterdag 25 februari een disco-avond worden gehouden in de grote zaal van „Ons Dorpshuis". Deze avond wordt verzorgd door de groep „Okapi-disco" uit Rotterdam. Het is de bedoeling een dergelijk dis co-evenement elke maand te organi seren. Voor de jeugd van acht tot DREISCHOR, 21-2. Nog juist op lijd, wijselyk een dag eerder dan in de bedoeling lag, hebben zo'n 90 kin deren van dc lagere en de kleuter school traditioneel wedstrijden op liet jjs gehouden. Dat gebeurde on der auspiciën van de IJsvereniging, waarvan het bestuur - soms tot drie uur 's nachts - met sproeiinstaliaties de \jsvloer steeds glad hield. En juist ook daarom vindt datzelf de bestuur het zo jammer, dat hel vele werk vaak teniet wordt gedaan door een aantal knapen die de ijs vloer dan weer bederft. Maar goed, dinsdagmiddag was het dan grole pret. De leerlinge!ies van de kleuter school werden gefêteerd op chocola demelk en koeken. Daartoe was ern „koek- en zopie-tent" op de baan aanwezig. twaalf jaar zal zaterdagmiddag in „Ons Dorpshuis" een film worden vertoond. BRUINISSE Vergadeifng V.V.V. De V.V.V. van Bruinisse houdt donderdag 2 maart een algemene ledenvergadering in hotel „Storm". Voor tijd: zie agenda. Val door gladheid Tengevolge van de gladheid kwam dinsdagmorgen de heer J. de W. zo ongelukkig ten val, dat hij daarbij zijn heup brak en moest worden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Filmvoorstellingen In het Dorpshuis worden zaterdag 25 februari a.s. een drietal films ver toond. Op de eerste plaats Walt Dis ney's tekenfilm „Assepoester". De tweede film is de adembenemende film over de mensen etende reuze haai „Jaws". Als laatste de Neder landse speelfilm ..Soldaat van Oran je". De eerste is toegankelijk vóór alle leeftijden, de tweede vanaf 12 jaar en de derde vanaf 16 jaar. Dc overige leerlinr.cn vermaakten zich met allerlei spelletjes op liet ijs, onder andere een soort ..sjoelbak ken". Toen de punten vi :i .il die on derdelen waren ver'.nmeM. kwamen de volgende leerlingen als eersten op de lijsten: Uitslagen Klas 1: Coen v. d. Hoek; klas 2: André v. d. Kasteele en Jeanine Lu- teyn; klas 3 en 4: Luuk Heyboer en Johanna Mol; klas 5 en 6: Piet Jan v. Langcraad en 2. Marion Roskam. De wedstrijden werden geleid dooi de onderwijzers van de school cn lo den van de oudercommissie. Verder waren uiteraard bestuursleden van de ijsvereniging aanwezig. Voorzitter J. J. v. d. Linde ver zuchtte, dat hij de leden toch wel eens graag op de ledenvergaderingen zou willen zien, zeker nu men ziet. hoeveel werk er in deze tijd wordt verzet SCHOUWEN-DUIVELAND. Dins dag kreeg Schouwen-Duiveland een tik mee van de winterse gladheid. Op de Serooskerkseweg moest een wagen van „Brabantia" uit Waalr'e, bestuurd door H. C. v. d. H. uit Val- kenswaard, inhouden voor een hem tegemoet rijdend voertuig. De wa gen geraakte in een slip en kwam op het ijs terecht van de langs de weg gelegen sloot. De wagen werd geborgen door een takelwagen van Van Maurik te 's Heer Arendskerke. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Eveneens dinsdag geraakte een S.R.V.-wagen, bestuurd door M. v. B. uit Heihkenszand op de Delings- dijk in een slip en schoot de sloot in. Het aan de voorzijde ernstig bescha digde vehikel, werd eveneens gebor gen door een takelwagen van Van Maurik te 's Heer Arendskerke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3