Studierapport over de inflatie- neutrale belastingheffing Werklozen in de E.E.G. Wreedheden in Rhodesië Moeilijkheden bij Hoechst in Vlissingen Egypte „kapt" met Cyprische president A FISTFUL OF DOLLARS Zoon Italiaanse oliemagnaat is weer vrij Plan prof. Hofstra „Samen vervuilen, samen betalen" Verdacht van moord Twee doden in het verkeer Nederland op Leipziger Messe De schoolmelk- voorziening Koopkracht vindt kunstvlees Oosterhouts bedrijf sluit Boete voor Zeeuwse vissers SERGIO LEONE'S CUNT EASTWOOD AGENDA 2 DEN HAAG, 22-2. Op basis van een aanbevelend rap port van oud-minister prof. mr. H. J. Hofstra, wil de regering komen tot de uitgifte van een bedrag van f 1,1 miljard voor tijdelijke belasting verlagende maatregelen. De voorstellen hebben ten doel de nega tieve invoed van de inflatie (koopkrachtverlies) via de belastingheffing ongedaan te maken. Prof. Hofstra heeft zyn studierapport over inflatie-neutrale 'belastinghef fing twee maanden geleden aan minister Andriessen overhandigd, In 1975 had hij van de toenmalige bewindslieden van financiën opdracht gekregen om na te gaan of het wenselijk en praktisch mogelijk zou zijn de belasting heffing in verband met de inflatie te herzien. Uitgangspunt van cle opdracht was, dat belastingheffing, die geen reke ning met inflatie houdt, leidt tot on rechtvaardigheden en bovendien eco nomisch schadelijk is. De fiscus be last bijvoorbeeld schijnwinsten, die ontstaan doordat vermogensbestand delen als gevolg van de inflatie een hogere waarde in guldens krijgen. Dit draagt bij tot de uitholling van bedrijven, terwijl de niet voor infla tie gecorrigeerde belastingheffing verder ook de spaarzin nadelig be ïnvloeden kan. BRUSSEL. 22-2. Het aantal werk lozen in de Europese Qemeenschap is van eind december tot eind jan uari met 3,4 pet gestegen tot rond 6.243.000. De Europese commissie, „dagelijks bestuur" van- de EG, die dat woensdag bekend maakte, schrijft die stijging echter toe aan seizoenfactoren. Ze is van mening dat er eigenlijk sprake is van een lichte daling, van de werkloosheid. SALISBURY, 22-2. Beschuldigin gen van moorden, wreedheden en marteling van Afrikaanse burgers door Rhodesische veiligheidstroepen zijn woensdag voorgelegd aan het parlement in Salisbury. De zwarte afgevaardigde Augu stine Mabika verklaarde in een uit voerige aanval op de activiteit van veiligheidstroepen in afgelegen strijdgebieden dat sommige veilig heidsmaatregelen een gevaar voor de stamleden waren geworden „en dat zijn een toekomstige relatie tussen de belangrijke rassen van Rhodesië zullen schaden". Afrikanen in een „beschermd stamgebied" bij Umtali aan de oos- telijke grens met Mozambique waren, onderworpen aan een avondklok die zo streng was dat kinderen die hun dorpen verlieten doodgeschoten kon den worden. DEN HAAG, 22-2. Willen gedepu teerde staten eraan meewerken dat alle gebruikers van open ruimten in Zuid-Holland mee betalen in de on derhoudskosten en worden inge schakeld by de dijkbewaking? Hierbij moet vooral worden ge dacht aan de dag- en waterrecrean ten en de milieu- en vogelbescher- mingsgroepen. die grote schade toe brengen aan agrarische gronden langs het water. Dit heeft het sta tenlid W. T. van den Berg (BP) schriftelijk gevraagd aan g.s. van Zuid-Holland. Hij wijst erop dat vooral in midden-Delfland grote on gerust is gerezen bij agrariërs over de sterk toegenomen vervuiling en beschadiging van hun land. Die agra riërs alleen moeten het herstel van de schade en de kosten van de schoonmaak voor de wateren dragen, aldus Van den Berg. J Zivarte studiemarkt 4 ROTTERDAM, 22-2. Op de 4 ekonomische fakulteit van de Erasmusuniversiteit van Rot- 4 terdam bestaat een zwarte 4 markt voor een bepaald on- 4 onderdeel van het doctoraal 4 examen, zo meldt hel univer- 4 siteitsblad Quod Novum. Het 4 gaat hier om de zogenaamde 4 statistische opdracht, waarbij 4 studenten een kwantitatieve 4 bewerking moeten geven van 4 een ekonomisch probleem. Dit 4 karwei, dat door velen als 4 saai en tijdrovend wordt ge- 4 zien, wordt soms tegen beta- 4 ling uitbesteed aan derden. 4 Volgens Quod Novum ge- 4 beurt dat 20 a 30 keer per 4 jaar tegen bedragen die va- 4 rieren van 250 tot 500 gulden. 4 VALKENBURG. De door de stich ting „Het Limburgs Landschap" en de „Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten" gevoerde aktie Geuldal heeft het streefbedrag van twee miljoen ruimschoots gehaald. De verleden jaar begonnen aktie heeft namelijk twee ton meer opge bracht dan verwacht, in totaai 2,2. miljoen, zo hebben belde organisa ties woensdag meegedeeld. Andere winstberekening Prof. Hofstra stelt een andere winstberekening voor, die van ingrij pende betekenis is voor alle onderne mingen, ook in de landbouw e.d. In grijpend zijn ook de voorstellen, die hij doet ten aanzien van de belas tingheffing" van rente. Van de ont vangen rente zou het inflatiedeel on belast moeten zijn en van de betaal de rente zou het inflatiedeel niet lan ger aftrekbaar moeten zijn. LONDEN. In het Zuidwesten van Engeland, waar veel sneeuw is ge vallen met overstromingen. In vallen, kampt men, nu de dooi is in- sommige plaatsen staat twee meter water. De bevoorrading gebeurt met hefschroefvliegtuigen, die woensdag veel last van mist. hadden. VLISSINGEN, 22-2. Woensdagmid dag rond kwart over vijf zijn de pro- testakties bij het chemische bedrijf Hoechst Holland N.V. in Vlissingen- oost geëindigd. Dit ondanks het feit dat de vakbonden niet tevreden wa ren over de rèsultaten van de onder handelingen met de raad van bestuur van Hoechst over het behoud van de werkgelegenheid bij het bedrijf in Vlissingen-oost. Op 8 maart aan staande zullen er nieuwe onderhan delingen plaatsvinden tussen de bonden en de raad van bestuur van Hoechst. HAVELTE, 23-2. De 39-jarige on derwijsassistent H. J. K. is donder dagmorgen door de politie van Ha- velte aangehouden op verdenking van moord op zijn 35-jarige echtge note. De vrouw werd in de nacht van woensdag op donderdag in haar woning, vermoedelijk door wurging, om het leven gebracht. K. meldde zich in de loop van de nacht over stuur bij een omwonende, die daar op de politie waarschuwde. De rijks politie in Havelte tast over het mo tief van de moord in het duister. Het echtpaar K. had twee zoons, respektievelijk van negen en vier jaar. LEEUWARDEN, 22-2.. De 30-ja- rige J. Suurds uit Peize en de 31-ja rige A. J. Wierts uit Amersfoort zijn woensdagmiddag om het leven ge komen op de provinciale weg Leeu warden-Drachten. Hun auto kwairi frontaal in botsing met een vracht wagen toen zij in vrij dichte mist enkele auto's wilden inhalen. Het voorstel tot beperking van de rente-aftrek heeft vooral gevolgen voor bezitters van eigen woningen, gefinancieerd met hypothecaire schulden en voor hen, die konsump- ticve kredieten opnemen. De vraag naar nieuw op te nemen consumptieve kredieten zou tenge volge van de vei'hoogde rentelast kunnen dalen en op die manier zal de vraag naar duurzame consump tiegoederen kunnen gaan afnemen, zo merken de bewindslieden van fi nanciën op in hun brief aan de Tweede Kamer, waarmede zij het rapport-Hofstra begeleiden. DEN HAAG. 22-2. Nederlandse be drijven zijn met vele wetenschappe lijk-technische topprodukten en hoogwaardige verbruiksgoederen vertegenwoordigd op de Leipziger voorjaarsbeurs, die van 12 tot 19 maart wordt gehouden, zo deelt het beursbestuur mede, In totaal nemen ongeveer 90 Nederlandse bedrijven aan de beurs deel alsmede het gra fisch export centrum, dat. een samen werkingsverband uit de grafische sector is. Om de Nederlandse beurs- aktivileiten te ondersteunen en om de export te bevorderen zal er een officiëlb inlichtingenstand van het ministerie van economische zaken zijn. DEN HAAG, 22-2. De reoi'ganisatie van de school melk voorziening zal in het totaal bij de eonsuraptiemelkin- dustrie meer mensen vragen dan voorheen. Er'zal-meer gedaan wor den aan promotie en begeleiding. Voorts wordt verwacht dat de schoolmelkverstrekking wordt uitge breid en dat zal meer werk geven. Dit heeft minister Van Aard enne ge antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Jansen (PPR) over het plaatsen van koelkisten op scholen, waar schoolmelk gebruikt "wordt. DEN HAAG, 22-2. Sommige diep vrieskroketten bevatten kunstvlees, ook al heten ze „vleeskrokett.en". Dit schrijft koopkracht, maandblad van Konsumenten Kontakt na een test van zeven veelgekochte merken diepvrieskroketten. Volgens Koop kracht zijn kroketten dUs niet in de eerste plaats vetballen. Voor een vijfde deel bestaan kro ketten uit vet. Eveneens eenvijfde deel van gefrituurde diepvrieskro ketten bestaat uit zetmeel. Alle kro ketfabrikanten voegen plantaardig eiwit aan hun produkten toe, aldus Koopkracht. OOSTERHOUT, 22-2. De Ooster- houtse vestiging van Lovable-Neder- land B.V. sluit met ingang van 31 mei aanstaande. Eind deze week zal de afvloeiingsregeling wqrden be kendgemaakt. De dirëktie in Zutphen heeft vakbonden en. personeel inge licht. Het bedrijf wli de produktie van lingerie in het buitenland onder brengen. Pogingen om bij ministerie van economische zaken en de Nehem om overheidssteun los te krijgen zijn mislukt. Van vakbondszijde is even eens van alles geprobeerd om de sluiting van hqt Oosterhoutse filiaal tegen te houden. Zonder succes. DEN HAAG, 22-2. De procureur- generaal bij het Economisch Ge rechtshof in Den Haag, mr. P. A. H. Bos, heeft woensdagmorgen :n hoger beroep tegen elf Zeeuwse vissersbe- drijven wegens het overschrijden van de in 1976 toegestane vangsten tonp, en schol op de Noordzee geldboetes geëist variërend van 5.000 gulden tol 500 gulden, waarvan de helft voor waardelijk. In januari heeft het ge- rechtshof in Den ITaag een eerste groep van Zeeuwse vissers veroor deeld tot geldboetes. CAIRO. 22-2. Egypte erkent Spy- ros K.vprianou niet langer als presi dent van Cyprus, zo heeft president Anwar Sadat woensdag bekend ge maakt. „Met ingang van heden trek ken w(j onze erkenning (van Kypria- nau als staatshoofd) in", zei Sadat in een toespraak tot Egyptische kom- niandotroepcn. Onder zijn gehoor bevonden zich de overlevenden van de opératie van Larnaka. Op deze Cyprische lucht haven sneuvelden zondag 15 Egyp tische kommando's. Ze weiden dood geschoten door de Cyprische Natio nale Garde die hen met de wapens belette het vliegtuig te bestormen waarin twee Palestijnse terroristen toen nog 11 gijzelaars vasthielden. Het duo had eerder de Egyptische journalist Joessef Sebni doodge schoten. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE vertoont deze week wederom een dubbel programma! GEPROLONGEERD: a.s. donderdag 23 en vrijdag 24 februari (laatste voorstelling) Een Columbia/EMI Pieseniatie 0e Casablanca fifmttbfisPiwtokfc EenPeter Yates'fiim ROBERT SHAW JACMJELINE BISSET HICK HOLTE "IKE DEEP" LOUIS GOSSETT en EU WAUACH Haatderomanvan Peter Benchley sceóatio Peter Benchley en Tracy Keenari Vi'ynn - ProtfukO'e Peter Gutxr Regie Peter Yales Minlek John Barry Toegang 16 jaar. A.s. zaterdag 25 en zondag 26 februari Muziek: Ennio Morricone -Voor een handvol dollars- Gian Maria Volonté Marianne Koch Techniscope' Technicolor* co~coao.ru* 0? geproduceerd door Jolly Film Toegang 16 jaar Aanvang alle voorstellingen 8.00 uur Zaal open half acht Tweede en vierde donderdag van de maand. Nieuwe Bogerdstraat 56, rechtswinkel 19.00-20.00 uur. Donderdag 23 februari Zierikzee J. W. van den DoeJschool, feest- en ouderavond 19.30 uur. Hervormd Verenigingsgebouw 20.00 uur Bijeenkomst Hervormde en Ge reformeerde Vrouwengroep. Zaal Chr. Ger. Kerk. A.R.-Kiesvere niging, 19.30 uur. Bioscoop „De Concertzaal" Film „The Deep 20.00 uur. Zaal Chr, Ger. Kerk, C.D.A.-verga dering, 21.00 uur. Haamstede Hotel Bom. 19.15 uur, algemene le denvergadering landbouwvereniging „C et C". Bruinisse Nederlands Hervormd Verenigings gebouw, 19.30 uur, bijeenkomst Vei lig Verkeer. Vrijdag 24 februari Zierikzee Mondragon 14.00 uur Coöperatie middag C.C.C. West Nederland. Huis van Nassau, 19.30 uur, alg. le denvergadering S. V. Delta Sport, afd. atletiek. J. \W. van den Doelschool, feest- en ouderavond 19.30 uur. Hotel Van Oppen, 19.45 uur: Lezing met dia's Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Bioscoop „De Concertzaal" Film „The Deep 20.00 uur. Burgh Bar „De Westhoek", 19.30 uur, voor jaarsvergadering H.S.V. „De Krab be". Haamstede R.T.M.-botel, Hogezoom, 19.30 uur: Jaarvergadering „De opgaande zon". Brouwershaven t Torinenmagazijn, 19.30 uur Ruiler- avond L.R. en P.C. „De Schouwse Ruiters". LAATSTE NIEUWS MILAAN, 23-2. De 23-jarige zoon van de Italiaanse smceroliemagnaat Giovanni Belioli, is na bijna vier maanden vrijgelaten door zijn ont voerders. Dit nadat de Italiaanse autoriteiten uiteindelijk een oogje dichtknepen teen de familie deze week een los geld betaalde. Dit zou bijna 1,2 mil joen gulden hebben bedragen. Aan vankelijk wilde men betaling niet toestaan met de bedoeling de (finan ciële) zin te ontnemen aan ontvoe ringen. Belioli verklaarde tijdens zijn gevangenschap redelijk goed te zijn behandeld. Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillonconcert. Werkgroep ..In 't zelfde schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. 01110- 4997. Café „Bommenede", 19.00 uur: Finale biljarten eerste klasse libre. Ouwerkerk Dorpshuis 19.30 uur uitvoering „Nieuw Leven". Bruinisse Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering. Durps'Uus, 19.30 uur muziekuitvoe ring „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning". Middelburg Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. Zaterdag 25. februari- Zierilczep Bioscoop „De Concertzaal" Film „Voor een handvol dollars" 20.00 uur Verenigingsgebouw, 20.00 uur: Feest avond V.O.O. Zonnemaire Café „Bommenede", 14.00 en 19.00 uur: Finale biljarten eerste klasse libre. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis" 14.30 uur filmvoor stelling voor de jeugd. 19.30 uur Dis co-avond. Sirjansland Herv. Kei-k Verkoping Welfare-goe deren. 14.00 uur. Bruinisse Dorpshuis filmvoorstellingen 15.00 uur „Assepoester", 17.45 uur „Jaws", 20.30 uur „Soldaat van Oranje". Goes Slot Ostende, 13.30 uur, Toogdag Zeeuwse C. P. J. „Prins van Oranje", 19.30 uur: „Die lustige Witwc". Zondag 26 februari Zierikzee Bioscoop „De Concertzaal" Film „Voor een handvol dollars" 20.00 uur Zonnemaire Café „Bommenede", 14.00 uur: Finale biljarten eerste klasse libre. Maandag 27 februari Zierikzee „De Zeeuwsche Herberghe", 20.00 uur algemene ledenvergadering VVV. Dreischor „De Drie Schapen", algemene ver gadering landbouwvereniging „Drei schor". Scharendijke Putmeet 19.30 uur ledenvergadering C.D.A. Donderdag 2 maart Zierikzee Hotel Van Oppen, 20.00 uur, jaar vergadering vissersvereniging „Helpt Elkander". Zonnemaire Café „Bommenede", 20.00 uur: KJn- verj as wedstrijden. Nieuwerkerk Dorpshuis 19.30 uur Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Oosterland Cafetaria „Neffen d' Eule", 19.30 uur „Breng eens een zonnetje". Bruinisse Ned. Hervormd Verenigingsgebouw vergadering/ruilavond „Philatelica" 19.00 uur junior leden, 20.00 uur se nioren. Hotel „Storm" 20.00 uur algemene ledenvergadering V.V.V. Durps'Uus, 20.00 uur jaarvergade ring Ned. Rode Kruis, afd. Bruinisse. Vrijdag 3 maart Zierikzee Vergadering Rode Kruis-afd., 19.30 uur, Paternosterstraat 1. Jaarvergadering van vogelvereniging „Zang en Kleur", 20.00 uur in het „Huis van Nassau". Hotel Van Oppen. Ver. Stad en Lan de. 20.00 uur. Burgh 19.30 uur, rekreatiezaal camping Duinrand, uitvoering sportvereni ging DFS. Brouwershaven Tonnenmagazijn, 19.30 uur: Uitvoe ring „Smalstads koor". 20.00 uur. Kantine sportpark „Onder de Molen", vergadering voetbalver enigingen op Schouwen-Duiveland. Zonnemaire Café Bommenede 20.00 uur Praten en dansen, Bond voor alleenstaan den. Ouwerkerk Dorpshuis, 19.00 uur, extra uitvoe ring muziekvereniging „Nieuw Le ven". Middelburg Provinciehuis vergadering kommis sie van advies en bijstand voor de streekplannen 14.00 uur. Dinsdag 28 februari Zaterdag 4 maart „Prins van Oranje", 19,30 uur: „Die lustige Witwe". Hotel van Oppen 15.00 uur Koffie- uurtje Bond voor alleenstaanden. Westenschouuren Café-restaurant' „Zeekist20.00 uur Belangenvereniging. Maandag 6 maart Haamstede 19.30 uur, gemeentehuis, raadsver gadering. Bruinisse Schoolgebouw Chr. kleuterschool vereniging 20.00 uur ledenvergade ring. i Dinsdag 7 maart Renesse Dorpshuis, 14.00 uur: Voorlichtings middag Zeeuwse Vrouwenraad. Dorpshuis, verkiezingsbijeenkomst CDA Westerschouwen 20.00 uur. Vrijdag 10 maart Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk, 19.45 uur: Jaarvergadering Natuur- en Vogel- -wacht Schouwen-Duiveland. Dinsdag 14 maart Haamstede Hotel Vliegveld, 20.00 uur: Demon stratie schoonheidsverzorging, make up en huidproblemen. Hotel „Bom", 20.00 uur: Voorjaars vergadering V.V.V. Burgh-Haam- stede. Donderdag 16 maart Haamstede 19.30 uur, jaarvergadering Rode Kruis, afdeling Schouwen (West hoek). Renesse Hotel „Het Wapen van Zeeland", 20.00 uur: Voorjaarsvergadering V.V. V. „Renesse Vooruit". Maandag 20 maart Zierikzee Aula Chr. Mavo 20.00 uur. Informa tieavond Amnesty International over Zuid-Afrika. Huis van Nassau, jaarvergadering zwemvereniging Onderdak. 19.30 uur Ned. Herv. Verenigingsgebouw Jaar vergadering C.P.B. afd. Schouwen- Duiveland 19.45 uur. Hotel Van Oppen, 20.00 uur: Jaar vergadering ABVA. Restaurant-café De Witte Raaf. 20.00-24.00 uur Vrouwencafé. Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur Gemeente raadsvergadering. Kerkwcrve, Zaal Chr. Geref. Kerk 19.30 uur. Koorrepetitie. Woensdag 1 maart Zierikzee Huis van Nassau. Praat avond D*66. 20.00 uur. Zierikzee Huis van Nassau 20.00 uur Ver. „Philatelica". Huis van Nassau 20.00 uur jaarver gadering Ver. „Philatelica". (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnri. na half zei Redaktie (01110) 4669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2