Gemeenteraad akkoord met rekening-courant verhouding met de Stichting „Bekro" Om dekking risiko's in verkeer Voor Koninkrijkszaal in Zierikzee STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 februari 1978 Nr. 22257 ZIERIKZEE, 20-2. De gemeenteraad van Zierikzee heeft maandagavond besloten om inet de Stiehting „Bekro"1 een rekening-courant verhouding aan te gaan ten behoeve van de financiering van de restauratie van het pand Kerkhof 16. Dat betekent dat de Jehova's Ge tuigen kunnen beginnen met de nieuwe Koninkrykszaal en dat de bejaarden van Zierikzee voorlopig hun soos in de oude zaal kunnen gaan vestigen. Toch vormde dit punt maandag avond nog aanleiding tot enige dis- kussie. De oorzaak daarvan was, dat de heer J. Groen (P.v.d.A.) signa leerde dat de regeling voor rekening- courantverhouding eigenlijk is be doeld voor partikulieren. Daarin gaf gemeentesecretaris R. van Ommeren hem volmondig gelijk. Wethouder W. den Boer stelde echter voor om in dit geval toch medewerking te ver lenen in het belang van de Stichting „Bekro" en de bejaardensoos. De raad praatte over de mogelijk heid om de regeling uit te breiden, waardoor ook zondermeer stichtin gen met een ideeële doelstelling er gebruik van kunnen maken. De heer Groen opperde uiteindelijk het idee om er later op terug te komen. Het kollege zal de formulering van de re geling nog eens bekijken en er latei- op terug komen, beloofde raadsvoor zitter Th. H. de Meester. Industrie Tijdens deze vergadering, waarbij de heren A. Verschelling en P. de Rijke afwezig waren wegens ziekte, deelde de voorzitter mee, in ant woord op vragen van de heer W. F. Sprengelmeijer (P.C.F.), dat er nog niets bekend is over de toekomstige bestemming van de gebouwen van Van Dijk Co. Bouwstoffen B.V., nu dit bedrijf gaat verhuizen naar het industrieterrein. Wel is bekend dat er al bedrijven interesse hebben ge toond, maar er is nog geen serieuze gegadigde. Dagverblijven De heer Sprengelmeijer wilde ver der nog weten of de Stichting Dag verblijven, waarvoor grond is gere serveerd in Poortambacht, het hui dige gebouw zal handhaven. Wethou der C. Bij de Vaate kon meedelen dat het de bedoeling is 'dat de huidige ge bouwen in de toekomst worden ge bruikt door het Werkvoorzienings schap De Zuidhoek. Tenslotte vroeg de heer Sprengel meijer zich af wat er gaat gebeuren met het parkeerterrein van de Ze- vengetijstraat en de Minderbroeder straat. Op dit stuk rust namelijk de bestemming bebouwing. Op voorstel van de voorzitter ging de raad er mee akkoord dat dit parkeerterrein, in het belang van het publiek, voor lopig gehandhaafd blijft. Maasroute Het gedeelte van de nieuwe weg A 59, de zogenaamde Maasroute, tus sen Zierikzee-Hellegatsplein-'s Her togenbosch-Cuyk, is opgenomen in de eerste fase van het struktuufschema. Dat deelde de voorzitter mee naar aanleiding van een bericht in de Staatscourant van februari. De mi nister van verkeer en waterstaat heeft aan dit weggedeelte een hoge prioriteit verleend voor wat de ver beteringen betreft. Subsidies De raad ging hierna akkoord met het nemen van een voorbereidings- besluit voor het gebied Breedstraat- hoek Rozemarijnstraat, het vaststel len van presentiegelden voor leden van stemburo's, met een subsidie van f 5.000,aan de Meester Breetvelt- speeltuin, met de verpachting van de jachthaven aan de W.S.V. „Zierik zee" en de Kon. roei- en zeilvereni ging „De Maas" en met het vaststel len van vergoedingen voor het bij zonder kleuteronderwijs en voor schotten voor dit onderwijs. Verder werd besloten om de leerkrachten nuttige handwerken voor het bijzon der onderwijs in vaste dienst van de gemeente te. benoemen, om boek houdkundige redenen, en om niet ak koord te gaan met een subsidie aan de Stichting Hulpdienst Zeeland voor „Mensen in nood". Argument om deze subsidie te weigeren was dat er al een stiehting op dit terrein werkzaam is en dat het niet juist is dat de gemeenten voor een derge lijk partikulier initiatief op moeten draaien. Tenslotte ging de raad nog akkoord met vergoedingen voor het bijzonder lager onderwijs en een aantal begro tingswijzigingen, waaronder een ten behoeve van de aanpassingswerken in de voormalige afdeling sociale za ken van het stadhuis. De personeelsvereniging van de ge meente krijgt een subsidie van 2760 gulden. Parkeerwachter Bij de rondvraag vroeg de heer L. Jonker (P.v.d.A.) zich af wat de op dracht van de parkeerwachter is. Hij had zelf een bekeuring gekregen en die was hem onredelijk voorgekomen. De voorzitter vroeg om begrip voor het moeilijke werk van deze man. „Het aantal mensen dat meent aan spraak te maken op een ontheffing, is erg groot", zo zei hij. De heer L. Becu (V.V.D.) wilde we ten hoe ver het is met de plannen voor de riolering van de Touwbaan en een eventuele verbreding van deze weg. Wethouder W. den Boer zegde hem toe dat het kollege hier binnen kort op terug komt. De heer Groen (P.v.d.A.) vroeg zich af of er al besprekingen zijn geweest met het bibliotheekbestuur over een eventuele verhoging van de subsidie, zoals die door zijn fraktie was voor gesteld. Hierover komt binnenkort een tweede gesprek, aldus de voor zitter, en dan zal de raad daar ver der over geïnformeerd worden. Tenslotte vroeg de heer Groen nog aandacht voor de gevaarlijke ver keerssituatie op het kruispunt Gre- velingenstraat-Scheldestraat en de Laan van St. Hilaire in het alge meen. Daarover zal binnenkort in de verkeerskommissie worden gepraat. MIDDELBURG Vrouwen in de VVD Het provinciaal bestuur van de vrouwen in de VVD heeft vorige week een ledenvergadering georga niseerd waaraan ook vrouwen van Schouwen-Duiveland hebben deel genomen. Voorafgaand aan de ver gadering brachten de leden een be zoek aan de kerncentrale in Borsse- le. Dit bezoek werd ingeleid door de heer De Lange, die als voorlichter aan de kerncentrale verbonden is. de dag werd besloten met een inte ressante lezing door de heer Porteine tweede -kamerlid voor de VVD. ZIERIKZEE Verhuizing op stadhuis Nu de dienst sociale zaken is ver huisd naar het naburige pand zal de afdeling bevolking, die tot heden op de tweede verdieping van het stad huis bij de sekretarie gehuisvest was, in de kantoren van sociale zaken ko men. Ook de afdelingen burgerlijke stand en militaire zaken gaan naar beneden. Omdat deze afdelingen nogal wat bezoek trokken was de asagagBaa A.R. Kiesvereniging Op donderdag 23 februari verga dert de A.R.-kiesvereniging „Neder land en Oranje" in één der zalen van de Chr. Ger. Kerk. Op deze verga dering zal de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen worden samengesteld. Na de vergadering is er een bijeenkomst in CDA-verband, waarop de drie kan didatenlijsten in één geschoven zul len worden en de lijsttrekker zal worden gekozen. WESTERSCHOUWEN ZIERIKZEE. De aanleg van de nieuwe riolering in het Lange Groendal ligt stil door de strenge vorst. Dit leidt voor de bewoners tot een kruip- en sluip- door spelletje om in en uit hun huizen te komen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) overweging dat het voor het publiek, vooral voor bejaarden en gehandi- kapten, heel wat aantrekkelijker is wanneer niet eerst een trap beklom men hoeft te worden. Op de plaats van de afdeling be volking, bij de sekretarie, komt nu de afdeling algemene zaken, die voorheen achter de sekretarie was gehuisvest. Zo komt ook deze afde ling dichter bij het publiek. De ruim te waarop het moment nog de afde ling zaken zetelt, wordt bestemd als typekamer. Daar worden alle la waaimakende machines bij elkaar gezet, zodat het op het gemeente huis op de de andere afdelingen rus tiger werken wordt. Praatavond D'66 Op woensdag 1 maart organiseert D'66 in het Huis van Nassau een praatavond. De toegang is vrij. Informatie-avond De werkgroep Amnesty Internatio nal Westerschouwen houdt in samen werking met de Vredesgroep Wester schouwen op 28 februari in de chris telijke mavo in Zierikzee een infor matie-avond over Zuid-Afrika. Op het programma staan de film „Zuid- Afrika ongecensureerd" (een klan- destien opgenomen film over de si tuatie in de zogenaamde thuislan den), een forum met diskussie en verder is er een informatiestand. Tij dens deze avond zal ook de heer A. Smit aanwezig zijn, die onlangs uit Zuid-Afrika is teruggekomen. Jaarvergadering ABVA Bondssekretaris H. Pont zal tij dens de jaarvergadering van de af deling Zierikzee van de Algemene Bond van ambtenaren spreken over aktuele problemen. De vergadering wordt op dinsdag 28 februari gehou den in hotel Van Oppen en op de agenda staat verder onder meer de bestuursverkiezing. Wegens vertrek naar elders is voorzitter L. M. J. Stuik niet meer herkiesbaar. Wel herkiesbaar is sekretaris L. v. d. Bijl en bestuurslid L. Juffer mans (P.T.T.). Het bestuur zoekt verder nog kandidaten voor de funktie van tweede sekretaris-pen- ningmeester. Hiervoor stelt het be stuur de heer J. C. Sinke kandidaat en verder als bestuurslid de heer C. Heyboer. Gidsenkursus De vereniging Stad cn Lande van Schouwen-Duiveland gaat in sa menwerking met deskundigen op dit gebied, een kursus organiseren voor gidsen, die geïnteresseerde bezoe kers door de stad kunnen leiden. Vooral in de zomermaanden is er gebrek aan goede gidsen. Het doel van de kursus is de kur- sisten letterlijk wegwijs te maken in Zierikzee. zodat zij geschiedkundige en aktuele wetenswaardigheden op anderen kunnen overbrengen. Wie belangstelling heeft voor de ze kursus kan zich aanmelden bij de sekretaris van de vereniging: P. Jonker, Oude Haven 45, Zierikzee. Telefoon 3966. Geslaagd Voor het eindexamen Ziekenver pleging diploma A slaagden in Goes de onderstaande kandidaten van het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis: de dames H. G. Parlevliet en C. C. van Wingerden en de heer M. Kooman. Flamingo De roze flamingo, die vorig jaar zijn verliefdheid voor dit gebied il lustreerde door frekwente aanwezig heid, is weer opgedoken en werd ge signaleerd in de Gemene Geul bij de Schelphoek. ELKERZEE Aanrijding In tegenstelling tot een bericht in het vrijdagnummer over een aanrij ding tussen twee personenauto's, wordt thans medegedeeld dat E. M. uit Staphorst geen voorrang ver leende aan een auto bestuurd door J. L. K. uit Zierikzee. KERKWERVE Optreden T.S.E.-Formation De T.S.E.-Formation ging succes vol van start in een goed gevuld ver enigingsgebouw, dat de aangepaste, eigentijdse muziek van T.S.E. wist te waarderen t.w. rock 'n roll met „een tikkeltje" punk. Nummers van T.S.E. staan op. een eigen single, maar ook bij een zaaloptreden weten de leden van deze groep te overtui gen. De musici werden dan ook drie maal teruggeroepen door het publiek en beloonden het applaus met een toegift. Al met al een geslaagd op treden van een amateurband, die vrij professionele trekken krijgt. BROUWERSHAVEN Uitvoering „Smalstad Koor" Het „Smalstads koor" onder leiding van dirigent M. Hogenstein en het kinderkoor „Smalstadterjes" onder leiding van mevrouw Hellendoorn- Hogervorst, geven op vrij dagavond 3 maart in het Tonnenmagazyn in Brouwershaven een uitvoering, met medewerking van muziekvereniging „Nu met Hope" uit Burgh. Na de pauze wordt het toneelspel „Gevaarlijk Snoepgoed" onder regie van Kees de Vreugde, opgevoerd. Hierna volgt nog een gezellig samen zijn met gelegenheid tot dansen met muziek van de „Nova's" uit Bruinis- se. Op het programma staat na het openingswoord van voorzitter C. v. Sluis, eerst een optreden van het kinderkoor. Hierna zingt Smalstads Koor werken van Valerius en M. Karsemeyer-Spruit. „Nu met Hope" speelt het Bondslied van E. Flipse en Vinela van Fr. Abt, waarna allen nog gezamenlijk optreden met onder meer de Zonnezang, het Slavenkoor, Morgenklanken van Joh. Strauss en tenslotte het Schouws Volkslied van C. A. Swenne. Onder de pauze zal een grote verloting worden gehou den. ZONNEMAIRE Groenten en fruit Het Produktschap voor Groenten en Fruit houdt morgen-woensdag avond 22 februari in het Verenigings gebouw een voorlichtingsavond voor de Plattelandsvrouwen afd. Noord- gouwe e.o. Niet alleen komt het belang van het gebruik van groenten en fruit ter sprake, maar tevens wordt een over zicht gegeven van het tegenwoordige aantal soorten op dit gebied. Voorts wordt aandacht besteed aan exoti sche vruchten, bijzondere groenten en tuinkruiden. Het programma afge rond met een dia-show, films, het proeven van een groentehapje en een verloting. Voor lijd: zie agenda. SIRJANSLAND Verkoping Welfare-goederen Op zaterdag 25 februari vindt in de hervormde kerk te Sirjansland. een verkoping plaats van Welfare- goederen, onder auspiciën van de af deling Duiveland van het Ned. Rode Kruis. Allerlei handwerken en ver schillende soorten textiel, vervaar digd door patiënten en bejaarden, zullen aan de man/vrouw worden gebracht. De Welfare-afdeling rekent op een goede belangstelling van het publiek. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ne derlands Christen vrouwenbond ver gaderde afgelopen week in het Ne derlands hervormd verenigingsge bouw onder leiding van mevrouw v. d. Spek-de Waal. Deze avond werd begonnen met het zingen van gezang E vers 1 en 2. Na het gebed las de presidente enkele verzen uit Mat- theüs 6 en hield naar aanleiding hiervan een meditatie. Nadat ieder een was verwelkomd, vertoonde me vrouw v. d. Hoek uit Renesse een prachtige serie dia's over de reis die zij enkele jaren geleden met haar ge zin maakte door Zuid-Afrika. Tijdens deze reis bezocht zij onder andere de steden Pretoria en Johan nesburg en het Kruger wildpark. Dit park waar vele soorten dieren leven heeft de oppervlakte van heel Neder land. Door de toelichting van mevrouw v. d. Hoek bij deze dia's kregen de dames onder meer ook een indruk over de rassendiskriminatie in dit land. Na haar interessante betoog werd mevrouw v. d. Hoek hartelijk bedankt door de presidente. Na het zingen van het bondslied werd de avond door de presidente op de ge bruikelijke wijze gesloten. Nieuwe ijsbaan De. aanhoudende vorst heeft er voor gezorgd dat er het afgelopen weekend volop geschaatst kon wor den in Bruinisse. Vele jaren heeft men in Bruinisse al problemen ge had met de ijsbaan, die niet af le sluiten was en vernield werd alvo rens het ijs sterk genoeg was. Aan deze problemen is nu een eind ge komen doordat Wilma de kanovijver binnen het recreatiegebied beschik baar heeft gesteld aan ijsvereniging „Nooit Gedacht". Deze vijver is wel drie maal zo groot als de ijsbaan langs de Deltastraat, en het ijs is van een goede kwaliteit. Zaterdagmiddag werd deze vijver officieel openge steld voor de schaatsenrijders, die er dan ook gretig gebruik van maakten. In de avonduren wordt de baan ver licht via de verlichting van de ten nisbaan zodat de schaatsliefhebbers zowel overdag als 's avonds aan hun trekken komen. Als de vorst voort blijft duren is het bestuur van de ijsvereniging van plan voor de leerlingen van de ba sisscholen woensdagmiddag wed strijden te organiseren. Jaarvergadering K.V.O. Het Koninklijk verbond van onder nemers afdeling Bruinisse houdt woensdag 22 februari a.s. de jaarver gadering in café-restaurant. „Storm" te Bruinisse. Kettingreaktie Omdat de Gebrs. De Keizer een nieuw schip hebben gekocht is er een kettingreaktie ontstaan. De fir ma L. Padmos, die het nieuwe schip leverde, heeft nu de Bru 19 van Dé Keizer verkocht aan de Gebrs. Ju- melet Hz. te Harlingen. Het schip van deze Harlingse firma, de H. A. 27, verkocht Padmos vervolgens aan Joh. de Waal te Bruinisse, eigenaar van de Bru 25. Deze Bru 25 zal waar schijnlijk in Yerseke terecht komen, om „voor de wal" te gaan vissen. De onderhandelingen daarover zijn nog niet afgerond. RENESSE. Dit is misschien wel het laatste ijs-winterplaatje in de krant. De ijsbaan te Renesse, die eerst niet en later u>el goed iras, hier onder het keurend oog van de mensen, die moesten beslissen. Vandaag is het allemaal al weer niet meer zo nodig, want met een portie vocht en glad digheid, zette de dooi in. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MAASTRICHT. De overgrote meer derheid van de dpor gedeputeerde staten van Limburg ingestelde ad viescommissie met betrekking tot de omstreden mergelafgraving van het plateau van Margraten door de ENCI (Eerste Nederlandse Cement Indus trie) heeft maandag gunstig geadvi seerd over de door de ENCI gevraag de vergunning. Van de achttien com missieleden stemden er elf voor, zes tegen en één bleek afwezig te zijn. Voor 40 jaar ADVERTENTIE. Volvette kaas 9 cent per ons, jonge Leidsche 6 cent per ons roomkaasjes 32 cent en Edammers 35 cent per stuk. KERKWERVE. Tijdens het storm weer der laatste dagen zijn aan den zeedijk meerdere groote vaten wijn, zgil. okshoofden komen aandraven. Slechts twee vaten zijn ongehavend de dijk opgehaald en twee andere zijn stuk geslagen. BROUWERSHAVEN. Bij den Burgemeester-Strandvonder dezer gemeente is heden een fust wijn aangebracht, dien gevonden is op de Paardeplaal in de Grevelingen. Het fust bevat 500 liter roode wijn. NOORDWELLE. Op verzoek van ouders van 52 leerplichtige kinde ren. om de in 1934 opgeheven lagere school alhier weer te heropenen, besloot de raad met algemene stem men, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, die school met 1 Mei a.s. weer open te stellen. OUWERKERK. De nieuwe lei- lindeboomen voor aanplanting aan de buitenzijde van den ring, liggen op de hofstede van de Burgemeester gereed. Er zullen 65 bomen gepland worden en de onderlinge afstand ral 4 meter bedragen. DREISCHOR. Bij den landbouwer J. v. d. L. Azn. alhier heeft een paard een veulen geworpen, dat de naam van „Beatrix" ontving. De vader is de bekende hengst „Ave- OOSTERLAND. In de Dinsdag avond gehouden vergadering van aandeelhouders van de Fairbank „Station Oosterland" is besloten tol den bouw van een nieuw modern weegtoestel met een draagvermogen van 20.000 Kilogram. ADVERTENTIE. Veerdienst Sia- venisse-Ouwerkerk v.v. Passagiers tarief 0,75 per persoon. Gezel schappen reductie, 's Zondags niet. ►JJ. Dames- en heren paraplu's in alle bekende merken »AM9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE DEN HAAG, 20-2. Een studiegroep in 1973 ingesteld door dc minister van justitie, heeft vastgesteld dat het gemotoriseerde verkeer zulke grote risico's met zich meebrengt, dat de geringste onvoorzichtigheid reeds tot grote schade kan leiden. De studiegroep, die de vergoeding van schade door dood cn letsel bij verkeersongevallen heeft bestudeerd, stelt de vraag of het gerechtvaardigd is dat op basis van een dergelijke on voorzichtigheid vergoeding van de schade moet plaatsvinden. Zij vraagt zich voorts af of het juist is, een slachtoffer dat zelf een onvoorzich tigheid heeft begaan, geheel of ge deeltelijk schadevergoeding te ont houden. Andere landen zijn reeds af gestapt van de traditionele schuld aansprakelijkheid. De commissie, bestaande uit drie ambtenaren van justitie en drie per sonen uit kringen van automobielas suradeuren en A.N.W.B.. is in zijn studie uitgegaan van de belangen van het slachtoffer en van een snelle en efficiënte afwikkeling van de schade. Tevens moet het systeem te dekken zijn tegen een economisch aanvaardbare premie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3