Zestig Egyptische kommando's bestormen vliegtuig Zeeuwse P.v.d.A. wil nu vaste Schelde ver binding ook Gruwelijk in Belfast „De wurger van de heuvels" Nederland en de Swapo 2 Gijzeling' op Cyprus Echtpaar gewond bij brand Dood na val op ijs Baby gevonden in vuilniszak Man lag maand dood in huis Onderscheiding voor Antoii Kersjes Zeeuws-Vlaanderen „beetje bang' AGENDA NICOSIA, 19-2. Egypte heeft zondag een kommando- eenheid naar Cyprus gezonden ter bevrijding van elf gijzelaars op het vliegveld van Larnaea, na de moord op de Egyptische journalist-politicus Joessef Sihai de dag tevoren. Waar teen het 60 man tellende commando zijn C-130-transportvliegtuig verliet ter bestorming van het Cyprische toestel waarin zich de twee terro risten met de gijzelaars en vier bemanningsleden bevonden, ontstond een drie kwartier duren^l fel vuurgevecht met de Cyprjsche Nationale Garde waarbij een tiental Egyptenaren werd gedood. De gijzelaars kwamen vrij. De terroristen /.ün in handen van de .Cyprische overheid dia besloot heni in suujt van beschuldiging te stellen. Egypte vroeg om uitlevering vnn de daders die, in- het Hiltonhotcl in Nicosia Jopssef Kibtu doodscho ten.' die .optrad aLs sekretaris-gene- raai van de soiidariteitsorganisalie der Afrikaans-Aziatische volkeren, en vervolgens deelnemers aan de konl'crentie. gijzelden. De overval lers, wier identiteit nog -niet vast staat, zeiden Sihai te hebben gedood omdat hij .tegenstander van de Pa lestijnse zaak zp.uj.zijn. Sibai was goede vriend van de Egyptische pre sident. Anwar Sadat, en vergezelde hem op zijn historische bezoek aan Jeruzalem op 19 november vorig jaar. Duizenden Egyptenaren liepen zondag mee in de stoet bij de begra fenis met militaire eer van Sibai, die direkteur-hoofdredaktcur van Al Achram en een bekend schrijver was. Voor het eerst werd in Egypte de leuze „Geen Palestina na van daag" aangeheven. VELP. 19-2. Bij een felle brand in de n?cht van zaterdag op zondag is in het koetshuis van kasteel Biljoen in Velp, is een bejaard echtpaar ernstig gewond geraakt. Door nog onbeken de oorzaak brak in het enkele hon derden jaren oude huis brand pit, Met vuur ontwikkelde zich zo snel, dat de twee bewoners van de bo venste verdieping naar beneden moesten springen. Doordat de bjrand nog een klein half uur onopgemerkt bleef, moest het in nachtkleding ge hulde echtpaar al die tijd in de don kere vrieskou doorbrengen. De man (63) en de vrouw (72) zijn beiden naar een ziekenhuis gebracht. Het groot ste deel van het koetshuis ging ver loren. BELFAST, 19-2. Dg Noordierses po litie heeft- zondag duizenden aan plakbiljetten :verspreid waarom- een foto jls afgedrukt van de--verkoolde resten van een van. de, vrouwen die vrijdagavond omkwamen bü een aanslag op een restaurant. Bij de explosie v.erloren 12 men sen het leven. De politie vermoedt dat de ontploffing het werk was van het verboden IerseRepublikeinse Leger (IRA). Zaterdag arresteerde de politie minstens. 20 IRA-leden in verband met de aanslag. Op het aanplakbiljet wordt de op roep gedaan „Help ons nu een einde te maken aan deze slachtingen". Volgens een woordvoerder van de politie is er. lang nagedacht over het al dan niet uitbrengen van het biljet. Men besloot echter hiertoe wel over te gaan om „het publiek te door dringen van de gruwelijkheid van wat is aangericht". LOS ANGELES, 19-2. „De wurger van de heuvels", die sinds oktober paniek zaait in Los Angeles, heeft voor de dertiende keer toegeslagen. Zijn laatste slachtoffer werd dooi de politie gevonden in de koffer ruimte van een auto. Het is de 20- jarige Cynthia Lee Hudspeth, bank- employee. De wurger, van de heuvels had voor het laatst op 14 december van zich doen spreken. De slachtoffers van de wurger va riëren in leeftijd van ,12 tot 28 jaar en de meeste van hen verden ver kracht. AMSTERDAM, 18-2. De Neder landse regering zal haar beleid ten opzichte a an de Swapo niet verande ren. Z\j zal d.e humanitaire hulp aan deze bevrijdingsbeweging van Namir bië in Zuidelijk Afrika voortzetten. Dat is, de indruk die Swapo-voor- zitter Sam Nujoma heeft overgehou den aan de besprekingen die een Swapo-delegatie zaterdagmorgen heeft gehad met de ministers Van der Kiaauw van buitenlandse zaken en De Koning van ontwikkelingssamen werking. Tijdens de bespreking hebben de Swapo-leiders hun dank en waarde ring overgebracht voor de hulp die zij reeds hebben ontvangen van de Nederlandse regering, zoals de 1,5 miljoen gulden, uitgetrokken voor 1978. Dit vertelde Nujoma zaterdag middag op een persconferentie in Amsterdam. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Om in Moskou de handelsbetrekkingen met de Sow- jet-Unie te bespreken, is zondag middag een delegatie van de Neder- Iande overheid van Schiphol naai de Russische hoofdstad vertrokken. EINDHOVEN. In de bossen rond het Brabantse Riethoven (bij Eind hoven) is in de nacht van zaterdag op zondag voor de achtste keer brand gesticht. Ditmaal brandde een paardcstal lot de grond toe af. In de vorige gevallen betrof het sla-cara- cans, Do totale schade beloopt in middels minstens honderdduizend gulden. DÉN HAAG*. In een brief aan de Tweede Kamer heci'l hel hoofdbe stuur van de Liberale Jongerenor ganisatie Vrijheid en Democratie (J.O.V.D.) gepleit voor de instelling van. een buitengewone kamerkom missie voor de mensenrechten. Rap porten van Amnesty International hebben volgens de liberale jongeren aangetoond dat het met d.e mensen rechten in veel landen alarmerend slecht is gesteld. DEN HAAG. Amnesty Internatio nal heelt zaterdagmiddag in het kader van haar Zuid-Afrika aktie een stille mars gehouden door de binnenstad van Den Haag en naai de Zuidai'rikaanse ambassade, waar al sinds vrijdagochtend een stille wacht werd gehouden. Aan de mars hebben naar schatting van de poli tie zeker duizend mensen deelgeno men. VLISSINGEN. Zaterdagmorgen rond tien uur zijn op de ,Wester- schelde bij de bocht van Bath bij een aanvaring twee tankers zwaar beschadigd. De van Antwerpen af komstige Italiaanse tanker „Anna Bibolini" (27.587 ton) liep aan bak boord een gat op en een ingedeukte reling. Bij de. Liberiaanse tanker „Maritiem Harmonie" (19.712 ton) scheurde de ankërkluis. AMSTERDAM. Op initiatief van de Bond van Iraanse studenten is zaterdagmiddag in Amsterdam een demonstratieve optocht tegen de regering in Perzië gehouden. De on geveer honderd Perzen die aan de betoging deelnamen droegen leuzen als „weg het sjah-regime" en „Ame rikaanse militaire adviseurs uit Iran". AMSTERDAM. Naar schatting 2.000 studenten hebben zaterdag middag in Amsterdam gedemon streerd tegen verkorting van de. kursusduur aan de universiteiten. De demonstratie was een onderdeel van een landelijke manifestatie, ge- ox-ganiseerd door het landelijk ov-er- >leg grondraden en gericht tegen de piannen tot hei-sti-ukturering van het wetenschappelijk onderwijs. NIEUW-VENNEP, 18-2. De 38-ja- rige L. Westerhof uil Nieuw-Vennep is zaterdag tijdens het schaatsen in zijn woonplaats zo ernstig teil val gekomen, daf hij bewusteloos in een ziekenhuis in Haarlem is opgenomen, waar»hij in de loop van de dag over leed. WATERINGEN, 18-2. Een baby die zaterdag in het Zuidhollandse Wateringen in een vuilniszak op het ijs werd gevonden, gaat vooruit. De rijkspolitie meldde zondagmiddag dat de temperatuur van het pasgeboren jongetje stijgt: Het kind werd door spelende kin- dei-en gevonden op het ijs achter een vuilnisbelt. Het was in een vuilnis zak gewikkeld. Op een boerderij in de omgeving werd het mei warm water op tempex-atuur gehouden, waar-na het naar een ziekenhuis in Delft wei-d gebracht. Met de naamgeving wordt in ie der geval gewacht tot donderdag, aldus de rijkspolitie. Voor de aan gifte van een gebooi-te staan drie dagen, het weekeinde niet meegere kend. Woensdag kunnen de ouders of kan de moeder zich nog mélden bij de gemeentesecretai-ie om het kind aan te geven. De bui-gemeester van Wateringen is hiermee akkoord gegaan. Haamstede Rekreatiezaal Ger.-kerk, 20.00 uur. Schrijfavond Amnesty International. Serooskerke Dorpshuis, eerste les gymnastiek voor ouderen, 15.45-16.30 uur. Kantine 20.00 uur Ledenvergadering SV W.Ï.K. „Neffen d'Eulc" vergadering D.E.S. 1.9.30 uur Dinsdag 21 lebruari Zierikzec R.K.-Centrum, Mosselstraat 19.30 uur Lf.V.V.-kontaktavond. Concertzaal 20.00 uur filmvoorstel ling „The Deep". Haamstede „De Graaf van Haemstede", 19.30 uur: Lezing Ned. Ver. van Huis vrouwen. 19.30 uur, jaarvei-gadering Pomona, R.T.M.-hotel. ROTTERDAM, 18-2. De 89-jarige IJ. Boltz uit Rottendam heeft onge veer een maand dood in de voorka mer van zijn huis aan de Meeuwen laan in de Maasstad, gelegen. De politie vond hem daar dit weekeinde nadat buurtbewoners hadden laten weten dat zij de bejaarde man lang niet hadden gezien. Volgens de po litie is de heer Boltz ongeveer 20 januari overleden. AMSTERDAM, 18-2. De dirigent van het jubilex-ende Amsterdams Philharmonisch Orkest, Anton Kers jes, is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Burge meester Polak overhandigde hem za terdagavond de onderscheiding in het concertgebouw, waar het orkest zijn 25-jarig bestaan met een feestcon- cert vierde. BURGH. Zaterdagmiddag werd de ijsbaan opengesteld. Omstreeks halj vier echter werd de baan weer geslo ten omdat een groot aantal scheu ren was ontstaan. Zondag was er door de koude wind veel minder toeloop, maar ondanks dat werd al half in de middag de baan gesloten. Alles is nu echter gereed voor een optimale ijspret en de nieuwe licht masten zullen ertoe bijdragen dat ook 's avonds gereden kan worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) GOES, 18-2. De leden van het Gewest Zeeland van de P.v.d.A. hebben zich zaterdag in meerderheid uitge sproken voor de aanleg van de vaste oeververbinding over de Westersclielde. Met een stemverhouding van 98 voor en 25 tegen werd de beslissing van 19 november jl., waarin men zich uitsprak vóór uitstel en heroverweging van de plannen ongedaan gemaakt. Uitspraak van 19 november heeft nogal wat verwarring veroorzaakt zowel binnen als buiten de PvdA-gelederen. tipayoncl Amnesty International over Zuid-Afrika. Huis van Nassau, jaarvergadering zwemvereniging Onderdak, 19.30 uur Ned. Herv. Verenigingsgebouw Jaar vergadering C.P.B. afd. Schouwen- Duiveland 19.45 uur. Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur Gemeente raadsvergadering. Kerkwerve Zaal Chr. Geref. Kerk 19.30 uur, Koorrepetitie. Woensdag 1 maart Scharendijke Putmeet 19.30 uur ledenvergadering C.D.A. Donderdag 2 maart Hotel Van Oppen, 20.00 uur, jaar vergadering vissersvereniging „Helpt Elkander". Nieuwerkerk Dorpshuis 19.30 uur Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Doi-pshuis, eerste les gymnastiek voor jongei*en dan zestig jaar, 19.00- 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn, jubileumviering Plattelandsvrouwenbond afd. Brou wershaven. Scharendijke Moederkursus, 19.30 uur. Verenigingsgebouw, 14.30 uur: Be- jaardensoos. Zaal Chr. Gerei'. Kerk 19.30 uur, Köorrepetitie. Nieuwerkerk Gemeentehuis, raadsvergadering, 19.30 uur. Bruinisse Ned. Hex*vormd Verenigingsgebouw, 19.30 uur filmvooi-stelling. „In 't Opper", Poëzieavond. 19.30 uur. Woensdag 22 lebruari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw 14.30 uur bejaardenmiddag N.C.V.B. Gei-. Kerk. Vesperdienst, 19.00-19.30 uur. Huis van Nassau, vergadering Vrou- wérikontakt PvdA, 20.00 uur. Haamstede Rekreatiezaal Gereformeerde kerk 19.45 uur jaarvergadering N.C.V.B. afd. Haamstede. Donderdag 23 februari De staten van Zeeland hebben zich namelijk vorig jaar unaniem, dus ook de PvdA-fx-aktie, voor de aanleg van de vaste oververbinding over en onder de Westerschelde uitgespro- ken. Drs. M. Verburg, een van de gi*ondleggers van het vaste overver- bindingsplan, hield zaterdag tijdens de gewestelijke ledenvergadering in Goes nog eens een warm pleidooi om toch vooral ja te zeggen tegen dit plan. Tegenstanders De tegenstemmers, voornamelijk afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen vrezen een ongekende verkeei*stoe- neming na de aanleg van de vaste oeververbinding en een toenemende spanning op de arbeidsmarkt, omdat het project samenvalt met de Oos- terschelde-werken. De voorstemmers zijn van mening dat ondanks dc nieuwe verbinding, de huidige fre quentie van het veer Vlissingcn- Breskens gehandhaafd moet blijven. Daarnaast wil men dat bij de aan leg van de vaste oeververbinding ook met het langzaam verkeer en het openbaar vervoer rekening wordt gehouden. J. W. van den Doelschool, feest- en ouderavond 19,30 uur. Hervormd Verenigingsgebouw 20.00 uur Bijeenkomst Hervox-mde en Ge- reformeer-de Vrouwengroep. Haamstede Hotel Bom, 19.15 xxur, algemene le denvergadering landbouwvereniging „C et C". Bruinisse Nederlands Hervormd Verenigings gebouw, 19.30 uur, bijeenkomst Vei lig Verkeer. Vrijdag 24 februari Zierikzee Mondragon 14.00 uur Coöperatie middag C.C.C. West Nederland. Huis van Nassau, 19.30 uur, alg. le denvergadering S. V. Delta Spoi't. afd. atletiek. J. W. van den Doelschool, feest- en ouderavond 19.30 uur. Hotel Van Oppen, 19.45 uur: Lezing met dia's Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Burgh Bar „De Westhoek", 19.30 uur, voor jaarsvergadering H.S.V. „De Krab be". Haamstede R.T.M.-hotel, Hogezoom, 19.30 uur: Jaarvergadering „De opgaande zon". Brouwershaven Tonnenmagazijn, 19.30 uur Ruiter- avond L.R. en P.C. „De Schouwse Ruiters". Ouwerkcrk Dorpshuis 19.30 uur uitvoering „Nieuw Leven". Bruinisse Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering. Durps'Uus, 19.30 uur muziekuitvoe ring „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning". Middelburg Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. Zaterdag 2S februari Kerkwerve Verenigingsgebouw, 20.00 uur: Feest avond V.O.O. Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur. cnrillonconcert. Werkgroep „In 't zelfde schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. 01110- 4997. Maandag 20 februari Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw 19.30 uur bejaarden-ontspanningsavond U.V.V. Gemeentehuis. raadsvergadering. Dinsdag 20 februari 20.00 uur. Cafetaria „Neffen d' Eule", 19.30 uur „Breng eens een zonnetje". Bruinisse Durps'Uus, 20.00 uur jaarvergade ring Ned. Rode Kruis, afd. Bruinisse. Vrijdag 3 maart Zierikzee Vergadering Rode Kruis-afd., 19.30 uur, Paternosterstraat 1. Jaarvergadering van vogelvereniging „Zang en Kleur", 20.00 uur in het „Huis van Nassau". Burgh 19.30 uur, rekreatiezaal camping Duinrand, uitvoering sportvereni ging DFS. Brouwershaven 20.00 uur. Kantine sportpark „Onder de Molen", vergadering voetbalver enigingen op Schouwen-Duiveland. Zonnemairc Café Bommenede 20.00 uur Praten en dansen,-Bond voor alleenstaan den. O u werker k Dorpshuis, 19.00 uur, extra uitvoe ring muziekvereniging „Nieuw Le ven". Middelburg Provinciehuis vergadering kommis sie van advies en bijstand voor de streekplannen 14.00 uur. Zaterdag 4 maart Goes „Prins van Oranje", 19.30 uur: „Die lustige Witwe". Zierikzee Hotel van Oppen 15.00 uur Koffie- lïurfcje Bond voor alleenstaanden. Westenschouwen Café-i-estaurant „Zeelust", 20.00 uur Belangenvereniging. Maandag 6 maart Haamstede 19.30 uur, gemeentehuis, raadsver gadering. Bruinisse Schoolgebouw Chr. kleuterschool vereniging 20.00 uur ledenvergade ring. Dinsdag 7 maart Dorpshuis, 14.00 uur: Voorlichtings middag Zeeuwse Vrouwenraad. Vrijdag 10 maart Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk, 19.45 uur: Jaarvergadering Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiveland. Dinsdag 14 maart Haamstede Hotel Vliegveld, 20.00 uur: Demon stratie schoonheidsverzorging, make up en huidproblemen. Hotel „Bom", 20.00 uur: Voorjaars- vergadei'ing V.V.V. Burgh-Haam- stede. Donderdag 16 maart Haamstede 19.30 uur, jaarvei-gadering Rode Kruis, afdeling Schouwen (West hoek). Renesse Hotel „Het Wapen van Zeeland", 20.00 uur: Voorjaarsvergadering V.V. V. „Renesse Vooruit". Maandag 20 maart Zierikzee Huis van Nassau 20.00 uur Ver. „Philatelica". Huis van Nassau 20.00 uur jaarver gadering Ver. „Philatelica". Slot Ostende. 13.30 uur, Toogdag Zeeuwse C. P. J. „Prins van Oranje". 19 30 uur: „Die lustige Witwe". Maandag 27 februari Zierikzee „De Zeeuwschc Herberghe", 20.00 ,uur algemene ledenvergadering VVV. Dreischor „De Drie Schapen algemene ver gadering landbóuwveieniging „Drei schor". „Huis van Nassau'20.00 uur. ver gadering Ver. „Philatelica". Zirrikxer Aula Chr. Mavo 20.00 uur. Informn (01110) 22SS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. ni half lei Redaktie (01110) 4669, (01110) 5527 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2