Bazar voor konsistoriekamer bracht heel wat geld bijeen Bestuur van de ijsklub kreeg kritiek van leden te verduren Akties bij Hoogovens? Noodtoestand zuid-west-Engeland GELD NODIG Schaatsers verdronken Restauratie Gasthuiskerk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Familie getroffen door kolendamp Niet alleen in Renesse daarmee in verband het toelaten van publiek op de baan. Een kwestie van pech dus voor de ijsvcrcniging, die zondag voor de tweede maal toesloeg, toen een harde koude oostenwind velen van de ijs baan verjoeg, waarna men zich weer in grote getale naar de veel meer be schutte Vroonpias haastte. Van de zijde van de üsvereniging hoopt men nu maar dat de volgende dagen meer toeloop zal brengen. Ak- tief is men in ieder geval genoeg, want voor dinsdagmiddag heeft men kortebaanwedstryden voor kinderen beneden 16 jaar op het programma staan. Overigens deden bovenstaande pro blemen zich niet alleen in Renesse voor. De ijsklubs in Burgh en Zierilc- zee hadden eveneens te kampen met het feit dat zij tegenover hun leden toch iets moesten doen, terwijl de banen nog niet geheel voldeden aan de eisen. Advertentie 's Morgens gebeld *s Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financier ingskautoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 LOENEN, 18-2. In de Locnerveense plas zijn zaterdagmiddag twee inwo ners van Hilversum verdronken. De 36-jarige J. Roos en de 33-jarige H. C. Los zakten door het ijs tijdens een schaatstocht. Ze waren aan het rij den buiten een als schaatsbaan af gezet gedeelte, dat vrijdag nog open water was. De slachtoffers waren buren. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een zilveren hamer breekt een ijzeren dear. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na hall zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar f 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Maandag 20 februari 197» 134ste jaargang Nr. 22256 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) IN DIT NUMMER: Motorklub „De fw/ppefing" ZIERIKZEE. Kijkje in de vrolijke bazar, die vrijdag en zaterdag zeer veel bezoekers trok. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, l»-2. De brulo-opbrengst van de bazar, vrijdag en zaterdag in het Hervormd Verenigingsge bouw, ten bate van de restauratie van de konsistorie kamer in de Gasthuiskerk, bedraagt f 14.000,—. Dc opbrengst van de loterij en van de giften is hier nog niet bij inbegre pen, zodat het bovengenoemde be drag nog wat verhoogd zal worden. In elk geval bestaat by de organise rende werkgroep goede hoop dat men op een nettobedrag van onge veer f 10.000.uit zal komen. UTRECHT, 18-2. De industriebon den N.V.V. en N.K.V. hebben bh Hoogovens een centrale aktiegroep gevormd. De kaderleden willen deze week akties ontketenen in het staal bedrijf, ter ondersteuning van de eisen van de arbeidstijd door het in stellen van de vijf-ploegendienst. Distriktsbestuurder Henk Krul gaf als zijn mening dat Hoogovens dit jaar met 't experiment v'n de vijf ploegendienst moet beginnen. De Eu ropese kommissaris voor sociale aan gelegenheden, ir. H. Vredeling, ver klaarde in Brussel tegen een delega tie van de beide bonden, dat naai zij n mening de Europese staalfabrie ken volgend jaar pas een begin moe ten maken met de vijf-ploegendienst, aldus WIK, het blad van de Indus triebond N.V.V. Het was overigens een vrolijke boel daar in het Hervormd Vereni gingsgebouw met de fraai versierde stands, die van een prima organisa tie getuigden. De publieke belang stelling kon op beide dagen bijzonder groot genoemd worden en van enige konkurrentie van het ijs was nauwe- sprake. De attraklies, die het meeste geld hebben opgebracht waren hel rad van avontuur en de rommelmarkt in de gang van het Hervormd vereni gingsgebouw. Vooral vrijdag vonden de zeer uiteenlopende rommelmarkt- artikelen gretig aftrek. Vele aktiviteiten De bazar stond borg voor vrolijk vertier en bood allerlei aktiviteiten, waaraan ruim honderd vrijwilligers hebben meegewerkt. Reeds bij de entree kon men zijn krachten be proeven op een stevige balk. Als de spijker in drie klappen met de ha mer in de balk was verdwenen, werd een prijsje gewonnen. Het was moei lijker dan het leek. Bont getinte ro zen vielen vanaf hun kalkhoudertjes door de vele schoten, die erop gelost werden. Het betekende een flinke onden-ieuning voor het goede doel. Het voetbalspel en het ballengooien vond ook gretig aftrek. Er stand een beeldige pop in Sehouwse klederdracht en de opga ve luidde: „Raad mijn naam". Er kwamen heel wat suggesties binnen. De naam van de Sehouwse schone bleek Willemien te zijn. Een glazen pot met bruine bonen, hoeveel brui ne bonen? De één dacht 179, een-an der 560, nog een ander 1050. Het wa ren er ruim 1500. Wat behendigheid was zeker nodig bij het ringengooien om allerlei be gerenswaardige artikelen. Fraaie voorbeelden van handvaardigheid waren te zien in de handwerkstand en de kraam met stukjes droogbloe men en planten. Een drietal schilde rijen werd per intekenlijst ter ver koop aangeboden. De goed gevulde grabbelton vond gretig aftrek vooral bij de kleinere bezoekers. Ook de lo ten voor de kleuren TV gingen vlot van de hand. Gelukkige winnares werd mevrouw Nobel uit Heenvliet. Sjoelen Verder kon men zijn geluk beproe ven op de sjoelbak. Bij 135 punten of meer werd een eerste prijs behaald. Tussen 125 en 135 punten betekende een tweede prijs. Alleen de echte sjoelers bleken tot een dergelijk puntental te komen. Veel belangstel ling kreeg verder de oude boeken stand en de rommelstand, waarin al lerlei huishoudelijke artikelen en snuisterijen ter verkoop aangeboden werden. Leuke attraktie was de stand, waar men kon trachten prijs jes te vergaren door ze met een ijze ren staafje aan te wijzen. Dat moest echter wel gebeuren door een gazen net, werk heen en het gaas mocht dan nietworden aangeraakt, gebeurde dat wel dan ging er een belletje en dat belletje klingelde nogal vaak. Als de kelen wat droog waren ge- worden na al deze inspanningen, kon men terecht in het met lampions, balonnen en slingers versierde „res taurant". Het assortiment bevatte daar: koffie, thee, cake, limonade en warme worst. Al met al een uitste kend geslaagde bazar, die de restau ratie van de konsistoriekamer aan zienlijk dichterbij heeft gebracht. Enorme sneeuwval LONDEN, 19-2. De politie liceft er bij degenen die niet noodzakelijker wijs de weg op hoeven in delen van Zuidwest-Engeland op aangedrongen thuis te blijven nu dit gebied getrof fen wordt door de zwaarste sneeuw val in 30 jaar tijd. Ook uit andere Europese landen wordt slecht weer gemeld. Honderden kilometers weggedeel ten in zuidwest- en west-Engeland zijn bedekt met bijna een halve me ter sneeuw. Storm joeg het witte goed op tot metershoog. Weg- en spoorwegverbindingen met veel be langrijke steden, waaronder Ply mouth, Exeter, Salisbury, Weymouth en Dorchester, werden verbroken. Honderden verlaten auto's stonden langs de wegen. Duizenden huizen waren „stroom loos" door het breken van elektrici teitskabels. Naar schatting 100.000 mensen zaten bovendien zonder wa ter, doordat pompstations van elek triciteit verstoken waren. Velen smolten sneeuw toen de kranen droogvielen. Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering Vrij zonnig weer, maar in het zuiden van het land enkele wolkenvelden; weinig wind; minimumtemperaturen van ongeveer min 6 tot omstreeks min 12 graden: maximumtempera tuur iels beneden het vriespunt. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 4 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 1 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond dc opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 febr. Zon op 7.44, onder 18.05 Maan op 16.43, onder 6.38 Volle maan: 23 febr. (2.26) HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 21 febr. 2.33 14.56 8.24 20.30 Springtij: 25 febr. IIET WEEKOVERZICHT DE BILT. 20-2. Het K.N.M.I deelt mede: Een hogedrukgebicd, dat zich uitstrekt van Schotland via noord- Duitsland tot in west-Rusland veran dert weinig van plaats. Dit druksy- steem bepaalt ook dinsdag het weer bij ons. Dit betekent dot er weinig verandering komt in het huidige weerbeeld. Maandagmorgen werd de laagste minimumtemperatuur bij ons in Groningen gemeten. Deze bedroeg 14 graden. In het zuiden van Jut land, waarboven zich toen het cen trum van het hogedrukgebied be vond. daalde het kwik bij windstilte in de mist in het besneeuwde gebied overigens tot 24 graden. De storing, die het afgelopen week end in zuidwest-Engeland en noord- Frankrijk uitzonderlijke winterse toestanden met veel stuifsneeuw ver oorzaakte is vrij snel in betekenis afgenomen. Alleen in het Alpenge bied brengt deze storing nu nog sneeuwval teweeg. ROTTERDAM, 19-2. Zeven leden van de Turkse familie Akilli zijn zon dag overgebracht naar ziekenhuizen in Rotterdam, nadat ze koolmono- xydevergiftiging hadden opgelopen. De zeven (twee vrouwen van 23 en 25 jaar, een man van 27, twee jon gens van 7 jaar en twee meisjes van 5 en, 17 jaar) werden door medebe woners van hun huis aan de Van Harenstraat in de Maasstad, bewus teloos aangetroffen in de voorkamer. De drie jongste kinderen en één van de vrouwen verbleven zondagavond nog in het ziekenhuis. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. De politie vermoedt dat de kool- monoxydevergiftiging is ontstaan door een slecht werkende gasgeiser. RENESSE. Terwijl de officiële ijs baan er zaterdagmorgen nog verla ten bij lag, was het op de Vroonpias al een drukte van belang. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Kw nliteitsverschil Men bleef zich echter hel hoofd breken over het feit van het kwali teitsverschil tussen de ijsbaan en de Vroonpias. De oplossing ligt naar alle zekerheid hierin dat men dc ijsbaan vorige weeft sneeuwvrij maakte, ter wijl dat op de Vroonpias niet ge beurde. terwijl ook het wat langza mer dichtvriezen van dc op sommige plaatsen zeer ondiepe baan de oor zaak kan zijn. Dc ijs vereniging, in eerste instantie fel bekritiseerd, treft in beide geval len geen schuld. Zij handelde over ijverig en naar beste weten, toen ze vorige week trachtte - door sneeuw te ruimen - haar baan in een zo goed mogelijke konditie te krijgen, terwijl zn ook haar verantwoordelijkheden heeft ten aanzien van de ijsdikte en RENESSE, 10-2. „Nu ligt er dan eindelijk eens ijs. Je hebl al een paar jaar voor niets je kontributie betaald en nu mag je niet op de ijsbaan". Dat was de kritiek die zaterdagmorgen te horen was voor het hek van de ijs baan, maar die ook doorklonk op de Vroonpias, waar vele schaatsliefhebbers al sinds vrijdag ongestoord hun baantje trokken en bet zaterdagmorgen al bijzonder druk was. Toen bevonden zich daar zo'n 200 schaatsers op het uitstekende ijs, dat de druk van deze massa goed door stond. En hoe was het dan mogelijk dat, terwijl er op deze, in het mid den toch zo'n vier meter diepe plas zo goed kon worden geschaatst en op de officiële ijsbaan bü het sportveld van dc S.v. „Renesse" niet? Dat vroe gen velen zich af, maar ook het be stuur van de ysvereniging die, ook niet doof voor alle kritiek die over hun hoofd werd uitgestort, van alles probeerde het voor hen ongunstige tij te keren. En terwijl er op dc Vroonpias druk werd geschaatst, keurde de voorzit ter van de ijsclub voor de zoveelste maal de ijsvloer, om tot de konklusie te komen dut cm dik ijs toch niet dc vereiste dikte is. Tenslotte waag de men dan zaterdagmiddag toch dc gok. Dc ijsbaan werd alsnog voor het publick opengesteld. Gelukkig viel hel daarna toch allemaal nogal mee. Ofschoon dc ijskwaliteit niet best was. werd er 's middags door onge veer 200 schaatsers van de baan ge bruik gemaakt, zeer lot genoegen van de ijsvereniging, die daardoor weer wat ruimer in haar financiële mid delen kwam te zitten, maar ook de mogelijkheid kreeg zich te manifes teren. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1