Colaof Drink wico Belangrijke stap op weg naar verbetering dienstverlening Oranjevereniging maakt plan nen viering Koninginnedag Kok: weinig optimisme Negen doden bij brand in Frankrijk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gebruikte meubelen j als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! voor prima gebruikte meubelen Opening van I.G.S.D. „Voor vorst en vaderland" Dode baby in vaart ZIERIKZEESCHE IM NIEUWSBODE M Donderdag 16 februari 1978 134ste jaargang Nr. 22254 1^24 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 23,90, per jaar f 91.-. Losse nummers 50 cënt - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Fok- en kontrölevereniging literfles nu 75 Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Burgemeester Th. H. de Meester opende woensdagmiddag in zijn kwaliteit als voorzitter van de Ver eniging van Burgemeesters en Wet houders het kantoor van de Inter gemeentelijke Sociale Dienst aan de Meelstraat in Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 15-2. Er is geen en kele reden voor rozig optimisme, maar het resultaat van het gesprek van woensdagavond met de minis ters Albeda van sociale zaken en Van Aardenne van economische zaken heeft de vakbeweging de indruk ge geven dat de bewindslieden is duide lijk gemaakt dat het kabinetsbeleid ten aanzien van de werkgelegenheid zo niet kan werken. Dit heeft de voorzitter van de FNV, de heer Kok, woensdagavond gezegd na afloop van het gesprek dat vertegenwoordi gers van de FNV, van het CNV en van de RMHP met de twee bewinds lieden hebben gehacjl over de brief van minister Albeda over het ar beidsvoorwaardenbeleid 1978 van be gin deze week. PARIJS, 15-2. In de nacht van dinsdiag op woensdag zijn bij een brand in het Franse dorp Noyelles- GodaiiU aan de kanaalkust negen mensen omgekomen. Het zijn een vrouw van 36 en zes van haar kin deren, die 5. 6, 11, 12. 13 en 17 jaar waren. Verder lieten twee kostgan gers het leven, een invalide en een geestelijk gestoorde, beiden in de 50. De echtgenoot, een handelaar in oudijzer, was niet thuis, evenmin als twee andere kinderen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De vaagheid der socialistische leerstellingen is een element van haar succes.' Gustave le Bon Verwachting tot vrijdagavond: Aanhoudend koud Opklaringen maar ook plaatselijk sneeuwbuien, voornamelijk in de kustprovincies; zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen; minimumtemperaturen van ongeveer min twee in het zuidwesten tot om streeks min acht graden in het oos ten van het land; maximumtempera turen om het vriespunt. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperatuur: omstreeks 0 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdhg een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 febr. Zon op 7.52, onder 17.57 Maan op 12.57, onder 3.59 Volle maan: 23 febr. (2.26) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 17 febr. 10.35 23.28 4.22 16.55 Doodtij: 17 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Met een zuidwestelijke stro ming, die in stand wordt gehouden door een groot lagedrukgebied boven het midden van de Atlantische Oce aan, wordt warmere lucht in de rich ting van de Britse eilanden en Frankrijk getransporteerd. Donder dagmorgen bevond de voorste grens van deze lucht zich ongeveer langs de lijn, zuid-west-Engeland via mid den-Frankrijk naar zuidoost-Frank rijk. Op het grensvlak met de koude lucht boven Europa, viel op vele plaatsen regen en sneeuw. Het ziet er naar uit dat deze aanval op de vorst bij ons niet zal slagen. Echte dooi voor vrijdag zit er dan ook niet in. Op de meeste plaatsen in de ons omringende landen vriest het licht tot matig. Zeer strenge vorst komt alleen voor in Scandinavië. ASSEN, 15-2. In de Hoogeveense vaart bij Roogat (gemeente De Wijk) in Drenthe i'g woensdagmiddag het stoffelijk overschot van een pasgebo ren baby gevonden. Het hoofdje was van de romp gescheiden en de navel streng nog niet verwijderd. De rijks politie in Ruinerwold stelt in samen werking met de districtsrecherche in Assen een onderzoek in. de dienstverlening ten aanzien van de uitvoering van de sociale wetge ving". Het moeilijk funktioneren van de afdeling sociale zaken bij de aange sloten gemeenten, was één van de belangrijkste redenen tot. het instel len van een gemeenschappelijke dienst. Aan de behoefte, aan specia^ lisatie kon door de geringe perso neelsbezetting niet worden toegeko men en ook de mogelijkheden bij vakantie, vrije dagen en ziekte wa ren moeilijk op te vangen. Inpassing In het kort schetste de heer Bij de Vaate hierna de totstandkoming van de gemeenschappelijke dienst, waar na hij dankwoorden sprak aan allen die zitting hebben gehad in het voor lopig bestuur van de I.G.S.D. en aan de inpassingskommissie voor het per soneel. „De prettige manier van sa menwerken en het slagen van de in passing van het huidige personeel, verdient eveneens een woord van dank. Mede aan de positieve houding van het personeel en de deskundig heid is het te danken dat deze ope ratie zo goed is geslaagd". Dank Hij dankte verder de dienst ge meentewerken en aannemersmaat schappij Van Sluis en Van Dijk, door wier medewerking het gelukt is het gebouw op tijd gereed te krijgen. De dienst kon op 1 januari 1978 gaan draaien, ook dankzij de inzet van hét personeel. „Veel, veèl werk is verzet om de dienstverlening niet in de knel te laten komen, want het ge wone werk moest nu eenmaal door gaan. De verhuizing van de verschil lende sekretarieën en de opzet van de nieuwe dienst moest tegelijkertijd plaats vinden". Dankwoorden waren er verder aan het adres van alle leden van de W.W. V.-, R.W.W.- en R.Z.-kommissies voor het vele en belangrijke werk dat zij jaren lang als leden van deze advieskommissies hebben verricht en tenslotte dankte de voorzitter burge meester De Meester voor het ver richten van de officiële opening, waarbij hij de hoop uitsprak „dat wij goede buren zullen blijven". Samenwerking nodig Als vertegenwoordiger van de ge zamenlijke gemeenten sprak hierna burgemeester De Meester. In zijn toespraak wees hij op het belang van noodzakelijke deskundigheid over de hele linie van de kleine gemeente te verlangen". Hij wees daarom op de behoefte naar steeds meer samen werking op basis van de wet op de gemeenschappelijke regelingen ter behartiging van gemeenschappelijke belangen. „Men zou kunnen stellen dat dit koren op de molen is van hen die zo spoedig mogelijk zeer ingrijpende be stuurlijke reorganisaties willen in voeren in de vorm van mini-provin cies dan wel samenvoeging van ge meenten, daarbij veelal alle heil ver wachtende van deze schaalvergrotin gen". Reorganisatie De heer De Meester vond het daar om niet ten onrechte dat de Ver. van Nederlandse Gemeenten zeer kriti sche kanttekeningen heeft gezet bij het wetsontwerp bestuurlijke reorga nisatie, omdat een te ver gaande overdracht van gemeentelijke taken aan de mini-provincies, het uitblij ven van konkrete decentralisatie van rijkstaken, vaagheid over de toekom stige relatie tussen provincie en ge meenten en een provinciale taakstel ling, die tot betutteling uitnodigt, aanleiding geeft om een afwijzend oordeel uit te spreken over dit wets ontwerp. Wanneer gemeenten niet tijdig de handen 'ineenslaan, gaan ze achterlo pen en riskeren dat provincie en rijk binnen korte tijd tot het besluit ko- (Vervolg pag. 3) van de 5e en 6e klas werd het plan geopperd van een vossenjacht. Lawaai-optochl Verder werd gedacht aan een la- waai-optocht door de jeugd. Wan neer de weersomstandigheden dit toelaten zullen de feestelijke aktivi- teiten in de middag- en avonduren plaats vinden op de Beatrixweide te Haamstede. Door de aanwezigen werd,dit de meest geschikte plaats gevonden daar men daar geen last heeft van het verkeer waardoor de kinderen vrij op het terrein kunnen rondlopen. In afwijking met vorig jaar zullen er dit jaar geen auto's meer in de Beatrixweide en het gedeelte dat hier toegang tot verschaft worden toegelaten. Van de zijde der verenigingen bleek er weer grote belangstelling te bestaan voor het houden van een feestmarkt. reden om die ook deze keer weer te organiseren. Daarnaast werden een aantal ideeën geopperd als omlijsting van de feestmarkt wel ke op een binnenkort te houden ver gadering van de betrokkenen nader zullen worden uitgewerkt. Van het vrijwillige brandweer korps was een toezegging medewer king te willen verlenen aan het ge ven van de demonstratie. Door hel koninklijke muziekgezelschap „Wit te van Haemstede" werd de toezeg- (Vervolg pag. 4) Advertentie HAVENPLEIN16 TEL. 4287 ZIERIKZEE Advertentie Drs. H. J. M. Broekhuyse, waarne mend sekretaris generaal van c.r.m., wenste woensdagmiddag Schou- wen-Duiveland en St. Philipsland geluk met de oprichting van de In tergemeentelijke Sociale Dienst. (Zie ook elders in dit nummer.) (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Wilt u betere i kaassoorten kopen. *r 5 dan naar J X VAN LOON X toelopenX Iedere vrijdagmorgen op het i Kerkplein te BRUINISSE. 1 X Deze week 4 bij aankoop van kaas: 4 een pakje roomboter X voor f 1,90 X HAAMSTEDE, 14-2. Op de dinsdagavond in hotel „Bom" te Haamstede gebonden vergadering van de oranjevereniging „Voor vorst en vaderland" van Burgh-Haamslede, werden de eerste oriënterende be- sprekingen gehouden over liet op 1 mei te vieren ko- niriginnefeest. ZIERIKZEE, 15-2. Met het - tweemaal - omdraaien van de sleutel van de deur van liet kantoor van de Inter gemeentelijke Sociale Dienst, heeft burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee, als voorzitter van de Ver. van Burgemeesters, Wethouders en Sekretarissen op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland, woensdag middag de I.G.S.D. officieel geopend. Hierna verzamelden allen zich in de trouwzaal van het stadhuis, waar wethouder C. Bij de Vaate, als voor- gemeenschappelijke regelingen en hij zei het dan ook erg te betreuren dat Bruinisse uiteindelijk heeft besloten r niet toe te treden. „Samengevat", zo zei hij, „gaat het om de behoefte die kleine gemeenten voelen om hun eigen zelfstandigheid te handhaven. Steeds weer worden wij immers gekonfronteerd met de drang van de burgerij, en ook van de provincie en het rijk, om ons voor- zieningenpeil aan te passen en op te voeren. Het is bijna onmogelijk de Advertentie In zijn openingswoord sprak de voorzitter de heer A. v. d. Akker zijn voldoening uit over de grote opkomst van de zijde der verenigingen, welke in grote getale waren vertegenwoor digd. Zoals gebruikelijk zullen 's morgens de kinderspelen plaats vinden van de leerlingen van de peuter-, kleuter- en lagere scholen. Gedacht werd deze spelen weer te laten plaats vinden op het weiland bij de voormalige school aan het Duinwegje te Burgh. Mocht even tueel daar met de aanleg van de tennisbanen een aanvang zijn ge maakt dan werd als alternatief ge dacht aan het weiland gelegen bij de kleuterschool ,,'t Kleulerbosje" aan dc Bernhardstraat te Haamste de. Voor wat de lagere scholen be treft werd gedacht voor de kinderen van de le t/m de 4e klas spelen te organiseren en voor de leerlingen Dat gebeurde temidden van een groot aantal genodigden, die de sneeuwbui trotseerden voor het kan toor van de dienst, waar de jongste medewerkster, Marijke Kuntzel, de burgemeester de sleutel op een kus sen aanbood. „Moge in dit gebouw de dienende taak die hier wordt verricht, geken merkt worden door een geest van so ciale bewogenheid, wijsheid en takt, maar ook door een gezonde kritische instelling, zodat het resultaat van dit werk steeds het predikaat „recht vaardig" zal kunnen dragen". Aldus de burgemeester, die hierna de deu ren van het verbouwde pand naast het stadhuis opende en de aanwezi gen daarmee de gelegenheid gaf het te bezichtigen. zitter van het bestuur van de Inter gemeentelijke Sociale Dienst, alle vertegenwoordigers van de gemeen tebesturen, de heren direkteuren van de bijstandsverlening van erm, so ciale zaken en G.A.B., raadsleden, personeel van de I.G.S.D. en andere genodigden verwelkomde. Belangrijke stap „Met het instellen van een inter gemeentelijke sociale dienst voor Schouwen-Duiveland en St. Philips land is", zo meende de heer Bij de Vaate, „een belangrijke stap gezet op de weg die leidt tot verbetering van I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1