Meubelzaak ,,'t Lange Uus toont resultaat van grote verbouwing Twee zilveren en een gouden jubilaris bij fanfarekorps „Als je lacht.... z.v.u. Aparte afdelingen (]an ben je rijk" STREEKNIEUWS Uitvoering in Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 februari 1978 Nr. 22252 stopte in de Weststraat te Haamstede met zijn auto en opende plotseling het portier. De achteropkomende fietser L. F. uit Rotterdam reed te gen de openstaande autodeur op en moest vervolgens overgebracht wor den naar het Rode Kruis ziekenhuis, vermoedelijk wegens een gescheurde heup. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over januari Geboren: 5. Jacobus Adrianus, z.v. Jacobus Arie Limburg en Catharina Anna Grootenhuis (Goes); 6. Jürgen, z.v. Jacobus Paulus de Lang en Hé- lène Aleid1 Margareth Antoinette Mulder; 17. Ohantal, d.v. Johannes Krien Doeleman en Marion Segaar; 24. Ivo Alexander, z.v. Johannes Au- gustinus Gerardus de Maat en Adria. na Jannetje de Vos (Dirksland). Gehuwd: 20. Jan Gelderblom en Adriana Catharina Ravesloot (beiden wonende te Zierikzee). Overleden: 3. Krina C. M. G. Bar- telse, 84 jaar; 9. Neeltje Visbeen, 86 jaar; 30. Lena de Bruijne, 83 jaar. Allen overleden te Zierikzee. Geparkeerde auto aangereden Zaterdag had A. v. d. H. uit Brou wershaven zijn auto voor zijn wo ning geparkeerd. Toen hij weer bij de auto kwam, bleek deze een grote deuk te hebben. De dader is spoor loos. Alg. ledenvergadering Oranjevereniging Donderdag 16 februari houdt de Oranjevereniging in café-restaurant „Ringelberg" de algemene ledenver gadering. Naast de gebruikelijke agendapunten zal vaststelling van de kontributie voor 1978 plaats hebben. Het bestuur hoopt op een goed be zochte vergadering, zodat veel sug gesties voor een feestprogramma naar voren kunnen komen. Na de pauze zullen dia's vertoond worden over de feesten in 1977. Aanrijding Een auto bestuurd door J. M. d. K. uit Middelburg raakte zondag in de bocht naar de Zeelandbrug in een slip. Bestuurder H. J. d. G. kon de auto niet meer ontwijken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De auto van d. K. werd zwaar beschadigd, de wagen van d. G. raak te licht beschadigd. Tegen vangrail Een auto bestuurd door T. S. uit Lisse raakte zondag op de Zeeland- brug uit de bocht en kwam vervol gens tegen de vangrail tot stilstand. De auto raakte zwaar beschadigd. BURGH Voorjaarsvergadering „De Krabbe" In café-bar „De Westhoek" te Burgh houdt de H.S.V. „De Krabbe" op vrijdag 24 febr. de voorjaarsver gadering. Op de agenda de gebrui kelijke punten met o.a. financieel verslag, jaarverslag en bestuursver kiezing. Inmiddels is ook het wed strijdprogramma voor 1978 bekend. Op 19 febr. de eerste aan .de Punt, vervolgens 5 maart Plompetoren, 19 maart Levensstrijd, 2 april De Punt, 23 april Kijkduin, 7 mei Brouwers- dam-Ach terzij de, 20 mei internatio naal concours, 4 juni de Punt, 3 sept. Kijkduin, 1 okt. Brouwersdam voorzijde en 16 dec. een verrassings wedstrijd'. Hiervan woi'den de be kerwedstrijden op 19 febr., 4 juni en 1 okt. gehouden. Feestavond D.F.S. De sportvereniging „D.F.S." geelt cp vrijdagavond 3 maart a.s. de jaarlijkse feestavond in rekreatiezaal „Duinrand". Zoals gewoonlijk voert de eigen toneelgroep „de Hutspot" een blijspel op, wordt een grote ver loting gehouden en tot slot dansmu ziek. HAAMSTEDE Fietser tegen portier Bestuurder J. M. K. uit Renesse Tijdens de jaarlijkse uitvoering van „Luctor et Emergo" in Renesse werden drie jubilarissen gehuldigd. Van links naar rechts gouden jubilaris de heer J. P. Oosterling en de zilveren jubilarissen de heren H. A. M. Koper en W, O. Hoogerhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voorzitter J. A. Kouman overhan digde de heren W. O. Hoogerhuis en H. A. M. Koper de zilveren speld van de federatie en de heer J. P. Ooster ling kreeg een embleem, dat de vere niging voor hem had laten maken, omdat hij vijftig jaar lid is van „Luc tor et Emergo". Ook de echtgenotes van de jubilarissen werden in de hul diging betrokken. Zij kregen een boe ket bloemen aangeboden. Burgemeester H. P. Everwijn feli citeerde hierna namens het gemeen tebestuur de jubilarissen. Hij zei dat het hem was opgevallen dat „Luctor et Emergo" zoveel jeugdige muzi- k netn heeft. Daarnaast prees hij de grote inzet van direkteur J. H. Blom en anderzijds die van het korps en de jeugdleden die zich tot deze mu zikale hooby aangetrokken voelen. „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst", zo zei hij, waarna hij kon- kludeerde dat „Luctor et Emergo" wat dat betreft uitstekende vooruit zichten heeft. Aan het slot van zijn toespraak dankte de burgemeester voorzitter Kouman voor zijn bijzon der aktief beleid in zijn funktie. De uitvoering van „Luctor et Emer go" werd na de pauze gevolgd dooi de klucht „Gevaarlijk snoepgoed" van Max Andrea, die door toneel vereniging „Op Drift" werd gebracht. De avond werd besloten met een ge zellig bal, met muziek van The Gold Stars. Jeugdgroep De jeugdgroep van „Luctor et Emergo" opende de avond met twee negrospirituals, in een arrangement van Henk Blom. Onder leiding van onder-direkteur L. J. de Feiter speel de het korps vervolgens de mars „Mein Regiment" van H. L. Blanken burg. Voorzitter Kouman verwelkomde hierna de talrijke aanwezigen en in het bijzonder het kollege van b. en w. met hun echtgenotes, het erelid Padmos en ds. L. de Wit. Vervolgens gaf hij een kort overzicht van het wel en wee van de vereniging gedu rende het afgelopen jaar. Hij deelde mee dat het aantal werkende leden thans 56 bedraagt; hieronder is nog al wat jeugd. Er zijn op dit moment zes muzikanten in opleiding, waar van'er vier na de uitvoering in het korps gaan meespelen. Over de uniformen merkte dc voor zitter op dat, ook nu deze pas ver nieuwd zijn, het altijd een kostbare post blijft. Vooral bij de jeugdleden moet er nogal eens wat vergroot wor den. Verder vertelde hij dat het in strumentarium is uitgebreid met een bas. Suksessen De heer Kouman bracht in herin nering dat in september 1977 het korps en de drumband met sukses deelnamen aan een concours te Co- lijnsplaat. De drumband kwam uit in de tweede divisie en behaalde een eerste prijs. Het korps nam deel aan een marsconcours en won eveneens een eerste prijs Bovendien werd de inslrukteur van do drumband, de heer A. J. Padmos, uit zo'n 20 tam- boer-maïtres gekozen tot de beste. De prijs van het oud papier is nog steeds slecht. De opbrengst in 1977 bedroeg f 992,een kleine f 140, meer dan het jaar daarvoor. Dit re sultaat kon alleen worden behaald dank zij de medewerking van de heer Herman Wandel en de firma Rade maker. Voor deze medewerking wer den zij door de heer Kouman zeer hartelijk bedankt. Ook dankte hij de lampendragers, die hij kon medede len dat er zes nieuwe lampen zijn aangeschaft. Verder richtte hij zich met woor den van dank tot de direkteur, de heer D. Blom, de instrukteur van de drumband de heer A. J. Padmos, de onder-direkteur de heer L. J. de Feiter en tenslotte tot alle muzikan ten. Hij zei dat men gezamenlijk moet blijven proberen de fanfare zo hoog mogelijk te houden, omdat Re nesse op het korps rekent. Waardering Onder leiding van de heer J. H. Blom vervolgde het korps daarna het afwisselende programma. Veel waar dering werd geoogst voor de ouver ture La Fille du Tambourmajor" van Jacques Offenbach, en een arrange ment van A. den Arend. Ook Coun try and Western van Harold L. Wal ters, een potpourri van bekende Ame rikaanse volksliedjes, sloeg bijzonder aan. Harry Koper op bariton en Leen- dert de Feiter op eufonium kwamen uitstekend uit de verf in hun soli in Where ever you walk van G. H. Han del, in een arrangement van Jan de Rooy. Ook het tamboer korps liet zich deze avond niet onbetuigd. Vanachter uit dc zaal marcheerde de drumband in volle aktie door het middenpad tot voor het podium, waar onder leiding van d'- heer A. J. Padmos twee num mers ten gehore werden gebracht. In big-band formatie speelde het korps daarna de Happy Sound Selection 2 van Kees Vlak, waarna het program ma werd besloten van Lastima van Malondo, in een arrangement van Kees Vlak. Bij de uitvoering van dit laatste nummer werd het publiek ak tief betrokken doordat men verzocht het nummer ritmisch mee te klap pen. Klucht Na de pauze, waarin een zeer ge slaagde verloting werd gehouden. Kinderen zakten door ijs De 15-jarige Jan Saman. lid van de Reddingsbrigade Zierikzee Duive- 1 and was zaterdag in Goes getuige van het door het Ijs zakken van twee kinderen van 5 en 6 jaar oud. Door plat op het ijs te gaan liggen kon Jan Saman de kinderen met zijn handen uit het water trekken. Door de scherpe ijsranden liep hij lichte verwondingen op ZIERIKZEE, 10-2. Meubelzaak ,,'t Lauge Uus" aan het Havenpark is door een vier maanden durende ver bouwing een fraaier, sfeervoller en veel langer Uus geworden. Deze zaak die vier jaar geleden werd opgericht als moderne afde ling van Joh. den Boer B.V. werd sinds begin vorig jaar daarvan los gekoppeld en bestaat sinds die tijd als zelfstandige onderneming van de heer J. A. B. den Boer. Reden deze ingrijpende verbou wing ter ihand te nemen was de wens een bredere keur in het assor timent aan te brengen. De achter liggende pakhuisruimte in de St. Ja- cobsstraat werd grotendeels bij de zaak getrokken, zodat de oppervlak te met 250 m2 vergroot kon worden. Hoewel aan het voorste gedeelte van 't Lange Uus nauwelijks iets veranderde, ontstond door het weg breken van een tussenwand een veel ruimere aanblik. Ook verdween de draaitrap en daarvoor in de plaats kwam een fraaie houten schroten- wand. Kunstnijverheid Het niveauverschil tussen de meu belzaak en de kunstnijverheidsaf- deling bleef gehandhaafd, terwijl nog meer onderscheid tussen de ruimten werd aangebracht door een plavu'i- zenvloer, de herakliet-wandbekle- ding en het overkoepelend kaas- doekplafond. Als achterafscheiding van de kunstnij verheidsafdeling werd een zig*-zag wand van rode pa- riso-stenen aangebracht. De vroegere pakhuisruimte is om getoverd in een soort meubel-boer derij. Het zwart verven van de be staande balkenpartij en dc rietbe kleding daartussen leverden een verrassend resultaat. Om wat meer sfeer in de vrij lange afdeling te kreëren is gewerkt met een aantal strowandjes, zodat een intiem effekt werd bereikt. Ook in de2e afdeling komt de herakleit- wandbekleding weer terug. De T.L.- verlichting werd op kunstige wijze weggewerkt in een rode houten om lijsting. Met een stenen achterwand en een boogvormige blank houten deur wordt de winkel tenslotte van dc resterende magazijnruimte ge scheiden. Huiskamer Aparte aandacht verdient verder de sfeervolle „huiskamer", die werd ingericht om de kombinatie-moge- lijkheden te laten zien van meubels en verdere interieurdetails. Door het realiseren van deze aparte afdelin gen beschikt 't Lange Uus niet meer over lange wanden. Een gevolg hier van is, dat exposities - die hier in het verleden weieens plaatsvonden - nu niet meer gehuisvest kunnen worden. Tenslotte werd ook de bovenver dieping aan de verbouwing onder worpen. In de hier ingerichte Behr- slaapkamers zyn nieuwe snufjes als kasten met spiegelwanden en kle- dingliften te bezichtigen. Aan de voorzijde naast het atelier is ten slotte een aparte afdeling voor gre nen meubelen. De heer Den Boer blijkt het woord „modern" voldoende te vinden als stijlomschrijving van 'het gehele as sortiment. Hjj wijst er echter wel op dat het niet gaat om modische meu bels. „Er is in deze stijl beslist geen sprake van rages. Met deze meubels ben je over twintig jaar echt niet ouderwets", aldus de heer Den Boer. Aanvullend merkt hij op dat ont werpers uit de dertiger jaren de istij- len, die. thans modern genoemd wor den, op 'hun naam kunnen schrijven. De verbouwing van 't Lange Uus werd uitgevoerd door architektenbu- ro Chris van den Heuvel, aannemer L. Boogerd, firma Matthee (verlich ting), firma Hanse (staalkonstrukties) firma Quartel (sanitair). De inte rieurinrichting werd ïn eigen be heer uitgevoerd naar adviezen van Behr. In de toekomst zal ,,'t Lange Uus" nog langer worden. Een achterlig gende zolder zal worden benut als verkoopruimte voor Skandinavischc meubels. Kijkje in het interieur van het uit- gebreide „Lange Uus". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Als je lacht dan ben je rijk. Beppie Nooy's Amsterdams Volks toneel is er in elk geval in geslaagd deze boodschap zaterdagavond over te brengen op het talrijke Concert- zaalpubliek. In het programma wordt gezegd dat het niet gaat om een afgerond verhaal, maar om een stukje 1927, met wat momentopna me van zo'n echt gezellig pleintje. Dat teksten en ideeën ontleend wa ren aan stukken en liedjes van Her man Bouber, Louis Davids en Mar gie Morris maakte de hoop gerecht vaardigd 'dat een stukje onvervalst volkstoneel voorgeschoteld zou wor den. Voeg daarbij de naam van Beppie Nooy, wier naam - en die van wijlen haar moeder - onverbre kelijk verbonden is met volksstuk ken als „Op Hoop van Zegen" en „Rooie Sien" en het moest wel een toneelavond van formaat worden. „Als je lacht dan ben je rijk" geeft inderdaad wat het be looft. Een zeer fraai dekor weet het publiek direkt in de sfeer van het intieme pleintje te brengen, teksten en liedjes geven een overduidelijk beeld van het leven in de Jordaan, hoewel het platte Amsterdamse taaltje soms wat al te ver gezocht moest worden. Het niveau van bijvoorbeeld „De Jantjes" werd zeker niet bereikt, maar wel stond de voorstelling borg voor een heerlijke toneelavond. Ondoenlijk om de gehele cast op te dissen, maar uitsehietster Hetty Blok in haar rol van Tante Aal ver dient een zeer aparte vermelding. Het zou te ver voeren te zeggen dat zij het stuk maakte, maar ze gaf er wel net die franje aan die het nodig had om geloofwaardig over te ko men. Wim Wama als Ome Hein deed daar met zijn onderkoelde spel nauwelijks voor onder. Dick Rien- stra bewees zijn volkstoneel-kunnen reeds in „De Jantjes" en stelde ook nu niet teleur. Bovendien was hij de enige die de liedjes verstaanbaar ten gehore bracht. Iets wat beslist niet gezegd kan worden van Carry Tefsen. Zij is in het volkstoneel echt wel op haar plaats, maar het zin gen gaat haar minder goed af en dat was toch wel jammer bij een „ever green" als „De Radijswals". Channah van Dootingh had de zware taak op aannemelijke wijze de jeugdige Lientje op de planken te zetten. Ze slaagde met vlag en wimpel in die opgave. Niet alleen dc lach, maar ook de traan kreeg aandacht. Oprecht ge meende menselijke verdrietjes, die echter wat gechargeerd in scène werden gebracht en daardoor wat aan kracht moesten inboeten. Des ondanks toch een duidelijk beeld van de hechte banden tussen de buurtbewoners op het pleintje. Het voortdurend opdraven van student Van Galen (Martin Brozius) met zijn verklarende uitleg doet vermoeden dat het I.Q. van het publiek wat wordt onderschat. Hij gaf een goede ondersteuning aan het stuk. maar enkele passages tekst waren volko men overbodig en bijna irriterend. Hoogtepunt werd de toespraak van Ome Hein ter gelegenheid van de 40-jarige bruiloft van Tante Mas- sie en Ome Kees. Het publiek rea geerde aleii en het open doekje bleef dan ook niet achterwege. Deze extra Z.V.U.-voorstelIing kreeg een prima uitsmijter waarbij zelfs een pracht van een pony op de planken kwam. Het Amsterdams Volkstoneel kreeg een langdurig applaus van het publiek en - op het laatste nippertje - werden ook dc muzikanten met een applaus beloond. „Als je lacht dan ben je rijk". Jammer dat men tijdens de opstop ping in de garderobe die raad al weer biina was vergeten. A. r. Botsing Zaterdag ontstond een botsing tus sen twee personenauto's op de Oude Haven ter hoogte van hotel „Mon- dragon". Een auto bestuurd door B. v. d. B. uit Maasland reed achteruit tegen de auto van W. A. P. uit Zie rikzee. Er ontstond lichte schade. In memoriam J. Saman Op 76-jarige leeftijd overleed al hier mevr. Johanna Saman, vele ja ren een bekende verschijning in het Zierikzeese stadsbeeld. Mevr. Saman exploiteerde - vele jaren samen met haar broer, de heer H. Saman - de straathandel in si naasappelen, een verkoopvorm, die aan andere tijden herinnerde en op een bepaalde manier kleur gaf aan het straatbeeld. In dier voege had deze handel - waarbij gebruik ge maakt werd van een licht duwkar retje - een opvallende funktie in de stadssamenleving en het is wel ze ker, dat een dergelijke verkoopvorm steeds verder uitslijt uit het stads beeld c.q. daaruit geheel verdwijnt. Juist ook door de eigen aparte aanpak van de exploitante en de recht-toe-recht-aan - konfronlatie met het publiek, betekent het ver scheiden een verlies voor de gemeen schap. De teraardebestelling van de overledene vindt woensdag 15 fe bruari plaats op de algemene be graafplaats. Vissersvereniging >,Helpt Elkander" Donderdag 2 maart houdt de vis sersvereniging „Helpt Elkander" de j ara vergadering in hotel Van Oppen. Op de agenda staat onder meer be noeming bode en kaskommissie, overzicht aanvoer en verzending 1977/'78 en zaadvis perioden. Geslaagd Voor het diploma Verpleegkundige A, slaagde onze stadgenote mej. E. Schell. Zij is werkzaam in het ge meenteziekenhuis in Dordrecht. RENESSE, 11-2. Het fanfarekorps „Luctor et Emer go" in Renesse lieeft tijdens de jaarlijkse uitvoering, in het Dorpshuis te Renesse, veel sukses geoogst. Eén van de hoogtepunten tijdens deze avond was de huldiging van maar liefst twee zilveren en één gouden jubilaris. speelde de toneelvereniging „Op Drift", onder regie van de heer D. Dokman, de klucht „Qevaarlijk snoepgoed". Gedurende een dikke twee uur kon het publiek zich amu seren met een komisch schouwspel, vol vreemde verwikkelingen en mis verstanden. Aan het slot werden alle medewerkers door de voorzitter van „Luctor et Emergo" bedankt. De da mes mochten een bloemetje in ont vangst nemen en voor dc heren was er een presentje. De suksesvolle avond werd besloten met een gezel lig bal met muziek van „The Gold Stars". Hetzelfde programma zal zaterdag 18 februari nog een ke<?r worden her haald. Dan zal de avond ook toegan kelijk zijn voor niet- donateurs. ZIERIKZEE Ouderavonden J. W. v. d. Doelschool Op donderdag 23 en vrijdag 24 fe- bruari worden ouderavonden gehou den van de J. W. van den Doelschool. Frontale botsing Zondag ontstond een frontale bot sing tussen twee personenauto's in de bocht naar de Zeelandbrug. Een auto bestuurd door M. S. uit Borger- hout (B.) raakte door onverklaarbare oorzaak op de linkerweghelft. Be stuurder H. H. uit Scharendijke kon de auto niet meer ontwijken en een frontale botsing was het gevolg. S. werd met verwondingen naar het Rode Kruis Ziekenhuis vervoerd. De beide auto's raakten total loss.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3