DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER TERREUR-IDEEËN HERLEVEN ONDER DE PALESTIJNEN Bronnen illegale drugs 'n Ei hoort erbij Sneeuw teistert New York Nieuwe voorzitter Zevibel Aantal grieppatiënten stijgt snel 7 BLIK DOOR HET WERELD Fontein voor Tel Aviv Dokter duurder Om minimumprijs voor melk Waarschuwing op spuitbussen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 februari 1978 Nr. 22250 Of de met kwik ingespoten si naasappels werkelijk onderdeel zijn van een Palestijnse aklie of niet, de wereld kan erop rekenen dat uit die hoek de terreur waarschijnlijk sterk gaat toenemen. En dan is een dergelijke aanslag op een der voor naamste pijlers van de Israëlische ekonomie bepaald niet de domste methode die in Palestijnse kring bedacht kon worden; als een on schuldig slachtoffer aan een vergif tiging bezwijkt zou dit misschien ook de eigen zaak schade berokke nen, maar die kans schijnt vrij ge ring te zijn. Overigens moet' men uit de bewering van een tamelijk obscure Palestijnse organisatie dat het haar heldendaad was niet direkt opmaken dat het ook zo is. Er kan vrijwel niets gebeuren of er is wel zo'n klubje dat beweert het gedaan te hebben ook als dit niet zo is. Dat mag men besschouwen als gratis advertenties voor de eigen kracht dadigheid, die enerzijds de wereld moet laten schrikken en anderzijds recruten kan werven. Hoe stroef en akelig het ook gaat met de onderhandelingen tussen Is raël en Egypte, de Palestijnen heb ben niet veel illusies dat ze er be ter van kunnen worden. Dat presi dent Sadat haast stelselmatig de naam van de PLO vergeet te noe men, zal Yasser Arafat zeker te recht kunnen opvatten als een te ken dat Sadat alleen behoefte heeft aan Palestijnen die doen wat voor hem nuttig is. In zekere zin is dit jammer. Arafat heeft onder moeilij ke omstandigheden kans gezien het prestige van zijn organisatie enorm op te vijzelen, door juist de nadruk té leggen op zijn gematigdheid. Hij GENÉVE, 8-2. Libanon, Afghani stan en Pakistan staan op het punt de belangrijkste nieuwe bronnen van illegale opium en heroïne op de wereldmarkt te worden, zo heeft de V.N.-raad voor toezicht op narcotica dinsdag bekendgemaakt. Heroïne uit het Midden-Oosten, waarschijnlijk gemaakt van illegaal geproduceerde opium uit Afghani stan en Pakistan, is vorig jaar in kleine hoeveelheden op de illegale markten van West-Europa versche nen. De raad zegt in zijn jaarrapport die een verontrustende nieuwe ont wikkeling te vinden en verzocht de regeringen en betrokken instellin gen de toestand scherp in het oog te houden. AMSTERDAM, 8-2. Een komité van Amsterdammers is bezig geld in te zamelen om de Israëlische stad Tel Aviv een 4,5 meter hoge fontein van glas ten geschenke te geven. De fontein, die momenteel door een Amsterdams bedrijf wordt vervaar digd naar een ontwerp van de Australische kunstenaar Allen Da vid, moet komen te staan op het Diezengoffplein in het centrum van Tel Aviv. In het voorjaar van 1978 hoopt men de fontein te plaatsen, als het plein officieel in gebruik wordt genomen. Advertentie heeft voor de PLO bij de Arabische landen erkenning gekregen van zo goed als de regering in ballingschap van Palestina en vervolgens iets dergelijks in allerlei internationale organen. Wanhoop Dal zijn verrichtingen geweest waarvoor de PLO zich allerlei eigenschappen moest afwennen die onder de beschaafde regeringen niet geaksepteerd zijn: dat was ook een zich afwenden van de al te grove terreur en het overgaan tot diplo matieker werk. De vrucht hiervan was dat mede daardoor de eisen van de Palestijnen geaksepteerder zijn geraakt in allerlei' landen die tevo ren alleen met weerzin gereageerd hadden op gijzelingen, kapingen, moordaanslagen enzoxyooyt. Het suk- ses van Arafat maakte het hem ook makkelijker zijn eraan verbonden plicht te vervullen om te waken te gen' terreurbenden die het Pales tijnse imago gingen schaden: hij kreeg meer geloofhet zag ernaar uit dat Arafat ook wat zou gaan be reiken. Nu, na de vredesoffensieven van Sadat, is er geen Palestijn meer die nog serieus eraan kan geloven dat de Egyptenaren voor de Palestijnen even grond gaan veroveren om hun staat te stichten. Op zijn best zullen ze een akkoord sluiten waardoor er iets Palestijns onder Jordaans toe zicht kan ontstaan. En diploxnatiek valt daar weinig verzet tegen te bieden. Dat verwekt een zekere wanhoop die zich gaarne een uit weg zoekt in terreurdaden. Waarbij ditmaal niet alleen westerse landen zich bezorgd hoeven maken. Het is logisch dat er bedreigingen geuit zijn tegen het leven van Sadat. Maar volgens Arabische bladen die doorgaans goed ingelicht zijn staat vooral ook Saoedi-Arabië op de lijst van landen die visite kunnen krijgen: het is de Palestijnen &ker niet ontgaan dat het Saoedisch geld en Saoedische morele steun geweest zijn die het Sadat mogelijk hebben gemaakt zich zo op te stellen als hij doet. En waardoor de Amerikanen, ondanks hun nauwe relatie met Is raël, weer een hoofdrol zijn gaan spelen in de hele affaire van het Nabije Oosten. Voor de terreur héb je fanatici nodig - en dat is van de weinig dingen die de Palestijnen hebben het enige waarvan ze een overvloed hebben. NEW YORK, 9-2. De stad New York kampt met de zwaarste sneeuwlast sinds 31 jaar. Dié drie grote luchthavens van de stad lig gen stil. Bijna de gehele oostkust ver toont hetzelfde beeld. Duizenden auto's zijn ingesneeuwd. Scholen, fabrieken en banken bleven groten deels gesloten. Het verkeer in New York beperkt zich tot enkele bussen die zich moeizaam een weg banen, en de ondergrondse. Honderdduizenden mensen uit de voorsteden van New York bleven maandagavond al in Manhattan steken. Wie geen hotel kamer krijgen kon, moest de nacht doorbrengen in het Grand Central Station. BRESfcENS, 8-2. Zevibel, de Zeeuwse vereniging voor Vissertfbe- Jangcn, krijgt een nieuwe voorzitter. De Zeeuwse gedeputeerde J. van den Bos is kandidaat gesteld door dc verkiezing tijdens de ledenvergade ring van 8 april. De heer Van den Bos volgt de vo rig jaar overleden, voorzitter drs. A. L. Lockefeer uit Hulst op. Dc heer B. Schot uit Zierikzee trad het af gelopen jaar op als waarnemend voorzitter van Zevibel. De heer van den Bos is al vanaf 1962 Zeeuws ge deputeerde. Hij is bezig aan zijn laatste ambtstermijn en zal na de provinciale statenverkiezingen van 29 maart aanstaande niet meer te rugkeren als lid van het kollege van gedeputeerde staten. De heer Van den Bos is lid van het CDA. UTRECHT. 8-2. Het aantal griep patiënten in Nederland is de laatste weken met forse sprongen omhoog gegaan. De als „meldposten" voor het mi nisterie van volksgezondheid funge rende huisartsen, telden in de derde weck van januari 24 griepgevallen per 10.000 inwoners, in de vierde week van januari waren d&t er 47 en volgens de voorlopige cijfers over de afgelopen week was het aantal toen al gestegen tot 75 per 10.000. Dat is al Heel wat meer dan het hoogste griep cijfer van vorig jaar: 44 per 10.000 in de tweede week van maart. De griep begint nu epidemi sche vormen aan te nemen. Van een „echte" epidemie spreken de des kundigen overigens pas als één pro cent van do bevolking door de ziekte is getroffen, oftewel 90 ft 100 van elke 10.000 Nederlanders. DEN HAAG, 8-2. De minister van ekonomische zaken, drs. G. M. V'. van Aardenne, heeft na overleg met de landelijke huisartsen vereniging (L.H.V.) en de landelijke specialis ten vereniging (L.S.V.) aanpas sing van de tarieven toegestaan. Hij heeft ermee ingestemd, dat het kon- sulttarief van de huisartsen met f 0,75 en het visitetarief met f 1, wordt verhoogd. Deze tarieven zul len daardoor in het algemeen f 20, en f 30,gaan bedragen. DEN HAAG, 8-2. Het is erg on aannemelijk dat. het ministerie van ekonomische zaken langs juridische weg een minimumprijs voor melk zal afdwingen. Een woordvoerder van de ekonomische konti-oledienst heeft dit dinsdag desgevraagd ver klaard. Hij reageerde hiermee op het feit dat een viertal bedrijven met ingang van dinsdag de prijs van een liter Nederlandse volle melk beneden de gulden hebben gebracht. De mini mumprijs voor melk, vastgesteld door het Produktschap voor Zuivel, staat momenteel op f 1,03. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VLISSINGEN. De gemeente Vlis- singen heeft het Griekse vracht schip „Attican Unity" na openbare inschrijving toegewezen aan Reiim- po b.v. uit Capelle aan den IJssel. Dit bedrijf was met een bedrag van 356.000 gulden de hoogste inschrij- DEN HAAG. „De Nederlandse Antillen moeten in de toekomst als één geheel zelfstandig worden. Daarbij krijgen de zes afzonderlijke eilanden weliswaar ieder een eigen grondwet, maar die blijft overkoe peld door één nationale Antilliaanse grondwet". Dat heeft de \Antilliaan- se premier „Boy" Rozendal op een perskonferentie in het Haagse Con gresgebouw gezegd aan het eind van zijn officiële bezoek aan ons land. HILVERSUM. Winst voor de PvdA en D'66, verlies voor CDA en VVD. Dat is het resultaat van een enquetc van het bureau Lagendijk, drie we ken geleden, onder 1.200 personen over de komende Statenverkiezingen In de uitzending van het Avro-ra- dioprogramma Totaal-Theater is dinsdagavond de enquete-uitslag be kend gemaakt. ALKMAAR. De Alkmaarders J. D. (21) en J. van K. (18) hebben te genover de politie bekend schuldig te zijn aan de dood van de Alk- maarse taxichauffeur C. Marees (44). Op 6 november 1977 spanden D. en Van K. een nylon reddingslijia*: over de Tesselsebrug waardoor bromfietser Marees de draad met grote kracht tegen zijn hals kreeg. GRONINGEN. Bij de keurings dienst van waren in Groningen is gebleken dat de zuidvruchten die werden aangeboden voor onderzoek niet met kwik zijn ingespoten. Vol gens de keuringsdienst in Gronin gen gaat het om een schimmelprop je. DEN HAAG. Het is mogelijk dat Engeland en West~D,uitsland uit het Tweede Kamerdebat over de Urenco en de daaraan aangepaste opstelling van de Nederlandse regering, de con clusie trekken dat uitbreiding van de Ultra Centrifuge fabriek in Al melo niet langer aantrekkelijk is. DOKKUM. "Prins N.V. heeft van de Persian Gulf Ship Corporation in Iran een order ontvangen voor de' levering en de bouw van 200 Pre fab huizen en gemeenschapsvoor zieningen. Met deze opdracht is een bedrag van f 40 min. gemoeid. AMSTERDAM. De autokraker, die in de Beursstraat in Amster dam dodelijk door een politiekogel werd getroffen, was de 25-jarige Ulrich Rohwer, geboren in Krogas- pe in West-Duitsland. Het slachtof fer, druggebruiker, was bij de poli tie bekend wegens diefstallen uit auto's en heling. DELFT. In het Rijnwater zitten vele honderden organische stoffen. Dit heeft drs. J. C. Kruithof uit Schiedam aangetoond in zijn proef schrift „Zuivering van Rijnwater met behulp van coagulatie en ozonisatie". Hij promoveert er 8 fe bruari op aan de Technische Hoge school in Delft bij prof. dr. ir. P. M. Heertjes. DEN HAAG. In Belgrado, waar oktober vorig jaar wordt nagegaan sinds oktober vorig jaar wordt nage gaan in hoeverre dc aanbevelingen van dc conferentie over Europese veiligheid en samenwerking (CEVS) van Helsinki in de praktijk zijn ge bracht, is de laatste weken nauwe lijks voortgang gemaakt. EINDHOVEN. Het ministerie van gezondheid van Columbia heeft met Philips Medical Systems een kon- trakt gesloten voor de levering van medische apparatuur ter waarde van f 20 min. DEN HAAG. Minister Albeda van sociale zaken is niet bereid veel meer dan enkele tientallen miljoen beschikbaar te stellen voor maatre gelen in het kader van arbeids plaatsenovereenkomsten. Hij /.ei dit dinsdag in de tv-i'ubrick „Den Haag Vandaag". DEN HAAG. Het aunslagregelend en kontrolerend apparaat van de belastingdienst wordt in 1978 met 420 man uitgebreid tof in totaal 5.980 man. In het afgelopen jaar werd dit personeel van de belas tingdienst met 570 man uitgebreid. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 10 FEBRUARI NED. I: In Pont nietje Horlepiep is het snel gedaan met de rust, die ontstond toen de baron naar een konferenlie vertrok. Een onver wachte gust verstoord de idylle. In de Lucy Show van vanavond komt een nogal beroemd fragment op hel scherm, waarin Lucy die van Ricky op de televisie mag, een gezond heidsdrankje dat ulkohol bevat moet aanprijzen. In Kojak ziet Theo zich genoodzaakt een gezin te ont wrichten, omdat zoon Billy althans daar leiden alle bewijzen naar, twee moorden heeft gepleegd. In hel door Alexander Polu samengestelde pro gramma Wonderlijke wereld wordt vanavond de spot gedreven met Liever naakt dan namaak. Na een gesprek met de minister-president volgt een filmportret van de Engel se fiuittist James Galway, die be schouwd wordt als een van de beste fluitisten van deze eeuw. In de Ge loof, Hoop en Liefde show praat Wim Neijman met zijn gasten en het publiek over kinderen. NED. 11: De VARA begint zijn uitzending met een nieuwe jeugdse rie getiteld Robbi, Tobbi en het Frawaluig. Robbi is een robotje, Tobbi een zeer pienter ventje dal de varende auto of de rijdende boot, het frawatuig heeft uitgevonden. De konsumentenrubriek Koning Klant wordt gevolgd door de vijfde afle vering van de Brave soldaat Schwejk. Soldaat Schwejk onder hand op weg naar het Russische front, is bevorderd tot compagnie ordonnans. Daardoor komt er een nieuwe ordonnans, die alleen maar eten kan en meer niet. Schwejk kwijt zeer konsekwent van zijn laak. en wordt met de bronzen medaille beloond. Vamüt Frascatï theater te Amsterdam presenteert Sonja Ba rend haar Goed nieuws show, waar in ivordt toegegeven dat het goede nieuws van de een, het slechte nieuws van de ander kan zijn. Va- ra-visie besluit de avond. VRIJDAG 10 FEBRUARI NED. I: 18.15 Teleac; 18.45 De fa beltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Pommetje Horlepiep; 19.55 De Lucy how; 20.20 Kojak; 21.05 Wonderlijke wereld; 21.35 Journaal; 21.50 Ge sprek met de minister-president; 22.00 James Galway, fluitist; 22.50 Geloof, hoop liefde show; 23.20 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Robbi, Tobbi en het Frawatuig; 19.30 Koning Klant 20.00 Journaal; 20.25 De brave sol daat Schwejk; 21.25 Sonja's goed nieuws show; 22.30 Vara-visie; 23.20 Journaal. DEN HAAG, 8-2. Op spuitbussen die bepaalde freongassen bevatten, moet een waarschuwingstekst staan. Het ziet er naar uit dat deze stoffen in de stratosfeer de ozon afbreken. Dit zou tot gevolg hebben, dat te veel schadelijke ultraviolette stra ling het aardappervlak bereikt en daar de gezondheid en het milieu bedreigt. Dit zegt de voorlopige centrale raad voor de milieuhygiëne (V.C.R. M.H.) in een advies aan minister Ginjaar van volksgezondheid en milieuhygiëne over het ontwerp-be- sluit betreffende spuitbussen, die bepaalde chloorfluorkoolwaterstof fen (freongassen) als drijfgas bevat ten. Zaterdag 11 februari, 19.40 uur, Nederland I: Bij ons in 's-Gravenland. Zo dicht bij Hilversum levert dit programma ook artiesten van klasse op zoals het optreden van Marjol Flore. ZATERDAG 11 FEBRUARI NED. I: Teuntje, Toon August en Ome Willem openen de uitzending met de Film van Ome Willem, waar in het komische kwartet op straat gaat spelen. Hel blauwe olifantje is de titel van een avontuur van Bollie Blauw Boterkoek, dat te maken heeft met een voetbalwedstrijd. In de tweede aflevering van Het huis van niemand heeft Tom Sinclair be hoorlijk de pé in wanneer hij een opstel over de negentiende eeuw moet schrijven. Het op Cornestones woonachtige spook zal hem echter een helpende hand bieden. Mumbly is een aflevering uil een tekenfilm serie van Hanna en Barbera, makers van de Flintstones, waarin de su- perspenirder Mumbly zich in de strijd tegen de onderwereld werpt. Tot besluit van de middaguitzen ding Siwa de verbeten oase. Deze Zweedse natuurfilm neemt de kij kers mee naar de Siwa-oase in het uiterste westen van Egypte, midden in de hete Lybische woestijn. De oase heeft een zeer interessante kui tuur. Het avondjorogramma begint weer met een fikse ruzie tussen Tom en Jerry, gevolgd door een avontuur van de Flintstones waarin een verlovingsring een grote rol speelt. Bij ons in 's-Graveland is een muzikaal programma vanuit het Wapen van Amsterdam in s- Graveland. Medewerkenden zijn on der meer Conny Vink, Heddy Les ter. In Sanford en zoon moet Fred zijn erfdeel van een zojuist overle den oom ophalen. Per vliegtuig wel te verstaan. Dit levert uiteraard nogal wat angsten op, totdat La- mont wijst op de knappe stewardes sen uit de reklame. Hoe langer, hoe korter is een snel, strak en prima woordenspel onder leiding van Be rend Boudewijn. In *dit spel pro gramma proberen clrie kandidaten aan het langste eind te trekken en worden daarin geassisteerd door drie bekende Nederlanders. De rest van de avond wordt gevuld door een Amerikaanse Western De trein van Yuma met Glenn Ford in de hoofdrol. In deze uit 1957 afkomsti ge film speelt Ford de rol van een bendeleider die een goudzending overvalt en daarbij een man doodt. NED. II: In de Bereboot probeert de dokter het goed te maken. Ver volgens de barometerstanden van het kommerciële hitwezen: Avro's Toppop presenteert de nationale hitparade. Martine Bijl, Eefje Smit, Kees Brusse en Albert Mol beijve ren zich in Wie van de drie? om uit te vinden wie de ware dressman respektievelyk bedrijfsleider van een winkel voor linkshandigen is. In de twaalfde aflevering van Hollands Glorie neemt Wandelaar het voor goed op tegen Kwel. Hij heeft een gevaarlijke opdracht aanvaard, waarbij hij twee kolentransporteurs naar Batavia moet slepen. Al kost dit avontuur een dode, de lading komt aan. Toch is het misschien al lemaal voor niets geweest, wanneer het gevaar dreigt dat er geen lading voor de terugweg beschikbaar lijkt. De rest van de uitzending wordt beJteed aan Televizier Magazine, Avro's Sport panorama en Netwerk. ZATERDAG 11 FEBRUARI NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 De film van Ome Wil lem; 16.00 Het blauwe olifantje; 16.10 Het huis van niemand; 16.35 Numbly; 16.45 Siwa, de vergeten oase; 18.15 Teleac; 1S.45 De fabel tjeskrant; 18:55 Nieuws; 19.05 Tom Jerry19.15 The Flintstones; 19.40 Bij ons in 's-Gravenland; 20.35 Sanford en zoon; 21.00 Hoe langer hoe korter; 21.35 Journaal; 21.50 De trein naar Yuma; 23.20 Journaal. NED. II: 18.40 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Bereboot; 19.10 Top pop; 20.00 Journaal; 20.25 Wie van de drie?'; 20.55 Hollands Glorie; 21.50 Televizier; 22.30 Sportpanora- ma; 22.50 Netwerk; 23.40 Journaal. door G. FRANSSEN „En u hebt die jongedame hier vannacht niet gehad?" De man schoot opnieuw in een lach en di'aait het vuur onder een andere pan uit. „Ik wou, dat het waar was, want ik heb deze negen tienjarige schone gezien. Ze sprak met een der aanwezigen. Moet -ik nog even vaststellen, dat ze hele maal geen oog had voor mij? Niet dat ik me erdoor beledigd voelde, vast niet. Ik ben nu eenmaal nooit moeders mooiste geweest. Maar u mag gerust weten, dat ik toen dacht: je zult zoiets een nacht bij je heb ben; dan verveel je je vast niet." „Mogen we uw slaapkamer even bekijken?" is de weervraag, zonder dat men ingaat op het kommentaar van Bronsa. „Als jullie even geduld hebben, want ik wil m'n vlees niet laten aanbranden; daar is het tegenwoor dig te duur voor." De heren hebben geduld. Dat hoort bij hun vak. Ze kijken toe hoe de man zijn eten verder gereed maakt en dan tenslotte ook het vuur onder de derde pan dooft. „Zo." zegt hij dan, „kom nu maar mee. Waar schijnlijk is het bed een paar dagen niet opgemaakt ik houd er geen boek van. Als man alleen kijk je nu eenmaal niet zo krap." De beide rechercheurs betreden de slaapkamer en zien een groot tweepersoons ledikant. Maar al is de hele kamer rommelig en het bed kennelijk een paar dagen niet op gemaakt, het is duidelijk te zien. dat het maar door één persoon is beslapen. Bronsa staat er intussen gelaten bij. Want hij ziet nu wel heel duidelijk in, dat hij zich wat op de hals heeft gehaald met het be zoek aan de receptie van zijn ouwe schoolmakker, die het overigens kennelijk helemaal niet leuk vond na al die jaren met hem gekonfron- teerd te worden. Maar wie verwacht nu zoiets! Ze gaan gedrieën terug naar de keuken en een der politiemannen zegt: „Gaat u rustig eten, meneer Bronsa. Intussen stelleh we u nog een paar vragen, als u er geen be zwaar tegen hebt." De aangesprokene prikt met een vork een stuk vlees uit de pan en legt dat op zijn bord, waarna hij er enkele aardappelen bij opschept. „En als ik er wel bezwaar tegen heb, wat dan?" „Die uitnodigingskaart, meneer. Mogen we weten, hoc u daar aan kwam? Hij stond namelijk niet op uw naam." Daar heb je het gegooi in de gla zen al, denkt de man. Als baas Piet te weten komt, dat ik die uitnodi gingskaart uit de prullemand heb gevist, komt er bonje van, dat staat als een paal boven water. Dus pro beert hij zich er tussen uit te red den. „Hij was voor de zaak. waar ik werk. Geen van beide bazen had in teresse, trouwens een van de direk- teuren is buitenslands, maar omdat Van Halverdingen een vroegere schoolkameraad van me is, dacht ik: Ik kon er wel eens heengaan om de honneurs waar te nemen." „Hebt u gezegd, dat u namens de zaak kwam, waar u werkt?" „Nee. want het is me niet ge vraagd." De bezoekers kijken toe. als de ander een paar scheppen andijvie op zijn bord stapelt en dan begint te eten. „Vertegenwoordigt u wel va ker uw patroon?" is de volgende vraag. „Ech enkele keer." Het is een leu gen, als jc het precies neemt, maar zo krap moet je niet, kijken, denkt Bronsa, als hij zijn vlees snijdt. „Waar werkt u?" De man, die net een hap naar bin nen heeft, legt mes en vork neer en kijkt dan van de een naar de ander en weer terug. „Luister eens, mijne heren, ik heb nu naar mijn zin vol doende antwoorden gegeven op uw vragen. Als jullie het hart hebben naar mijn bazen te gaan en zegt, dat ik verdacht ben van een ontvoering, neem ik dat niet." Een der rechercheurs zegt: „Het is voor ons natuurlijk een klein kunstje om te weten te komen, bij wie u werkt, dus „Oké, oké, bij de firma Vriczc en Co. Aan de Hovcnsingel. Dat fa briekje nabij de uitwatering sluis. Ik ben daar bedrijfschef, maar dat betekent echt niet zoveel, want we zijn maar met z'n achten. Buiten de bazen en de kantoorjuf dan. We maken patent-diergeneesmiddelen en soms betrekken we bepaalde grondstoffen bij de Pharmolin. Zo bestaat er dus een zakelijke relatie tussen de reus en klein duimpje, snapt u? Maar aan ontvoeringen hebben we eigenlijk nog nooit ge dacht. Zeker niet van de dochters van groot-industrieëlen. Overi gons jullie brengen me op een idee; best mogelijk, dat er wat mee te verdienen valt. he?-Een schnab- bcltje kan ik altijd wel gebruiken. We zullen het eens bestuderen en bekijken, welke risiko's cr aan ver bonden zitten." Ook dit grapje gaat er niet in bij de bezoekers. Maar de man, die nu weer zit te eten. krijgt nog oen vraag te beantwoorden. „Waar bent u gebleven, nadat u de receptie hebt bezocht? O ja. hoe laat ging u eigenlijk weg?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7