Verzekering: slechts één Kamerlid sloot er een Mislukt C.A.O.-overleg in de bouw Dalende inkomens ondernemers in midden- en kleinbedrijf Recron-reakties op aanwijzing natuurmonument „Kop van Schouwen" Starfighter neergestort 2 Kwestie koopsompolissen MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Man hangt zich op in cel Jongen gedood op kermis Gedood door kokend water TERENCE HILL BUD SPENCER TWEE DOOR'T DOLLE HEEN! AGENDA Overleden vrouw gevonden Advertentie DEN HAAG, 8-2. Uit een onderzoek dat de verzeke ringsmaatschappij ,,De Stad Rotterdam" woensdag in gesteld heeft, is gebleken dat tenminste één kamerlid een koopsompolis bij die maatschappij heeft afgeslo ten in de periode tussen 1 en 15 november 1975. Dat heeft de president van de raad van bestuur van de maatschappij P. van Stcensel, het ANP woensdagavond desgevraagd meegedeeld. Van Steensel wilde niet ingaan op de vraag' wie het betreffende kamerlid is of was en van welke partij hü of zjj deel uitmaakt of maakte. Van Steensel wees alle berichten van de hand dat de plaatsvervan gend president van de ragd van be stuur, dr. L. M. van Leeuwen, enige bemoeienis heeft gehad met het tot standkomen van 1 koopsompolissen tussen kamerleden, bewindslieden en de Stad Rotterdam. De heer Van Leeuwen is sinds enige maanden voorzitter van de CHU. Zoals bekend vallen polissen die voor 15 november 1975 zijn afgeslo ten niet onder de verscherpte fiscale maatregelen. Pas vanaf 1 januari 1978 worden de strengere regels voor deze polissen van kracht. Daarvoor kon men nog ruim twee jaar zijn voordeel doen met de gunstige be lastingregeling voor die polissen. Volgens Van Steensel is de omzet van koopsompolissen bij de Stad Rotterdam in de periode van 1 juni tot 15 november 1975 met tien pro cent gestegen. De vereniging van belasthiginspek- teurs heeft gevraagd naar een on derzoek naar onoorbare praktijken van kamerleden en ministers, die zich voor 15 november 1975 nog snel een polis zouden hebben aangeschaft. Nu moeten de feiten door anderen aangedragen worden. Dit kommen - taar heeft de voorzitter van de CDA- fraktie in de Tweede Kamer, mr. W. Aantjes, woensdagavond gegeven. Hij reageerde daarmee op de berich ten over bewindslieden en kamerle den, die nog geprofiteerd zouden hebben van fiscale voordelen bij do aankoop van koopsompolissen. DEN HAAG, 7-2. Werkgevers en werknemers in de bouw, die dinsdag in Den Haag opnieuw bijeen waren om te trachten overeenstemming te bereiken over een nieuwe CAO in de bouwnijverheid, zijn uiteen gegaan zonder dat een akkoord werd be reikt. Dit is na afloop door beide par tijen meegedeeld. Om 14.45 uur zal de Werkgevers delegatie bij de CAO-onderhande- lingen in de bouw een persconferen tie geven ten kantore van het Al gemeen Verbond Bouwbedrijf, Be- noordenhoutseweg 21 in Den Haag. De Federatie Bouw- en Houtbon den (FNV) deelde na afloop van het (negende) CAO-gesprek mee dat het werkgelegenheidsoverleg op het ni veau van de ondernemingen op nieuw het grote knelpunt is geble ken. De bouwwerkgevers blijven om principiële redenen vakbonden af wijzen als overlegpai'tner op onder nemingsniveau. Wie niet wil beweren dat het mid den en kleinbedrijf in de afgelopen decennia, opzettelijk is „verwaar loosd", kan toch niet onder de in druk uit, dat (ook) in deze sektor van het maatschappelijk leven, de bedrüf^voerenden het niet gemak kelijk hebben gehad. Met cijfers kan men niet alles bewijzen, maar vast staat dat over het algemeen genomen de inkomsten in het midden- en kleinbedrijf eerder achteruit zijn gegaan, dan vooruit. Om de werkelijke situatie - bij wijze van spreken - „van dag tot dag" te kunnen sonderen, is het no dig over exakte gegevens en feiten te beschikken en in dit opzicht is er werk voor de Kommissie Research Midden- en Kleinbedrijf. Deze al en kele jaren bestaande kommissie heeft thans van zich doen spreken, in dier voege dat - binnen het ka der van een advies aan het minis terie van Ekonomische Zaken - uit breiding van de taakstelling als no dig wordt aangemerkt. Zo doet de kommissie de aanbe veling van een zelfstandige eenheid binnen het ekonomische instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, „voor een doelmatige manier van opslag en beheer van gegevens". Die gegevens hebben ten doel een momentelijke situatie bij het midden- en kleinbedrijf te markeren, maar vormen ook basis voor verder gaan de research, waarbij de vraag kan werden gesteld of daardoor de taak van andere onderzoekinstituten niet in de knel komt. Zo is er - gelijk be kend - de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf. De kommissie - sail lant onderdeel van het advies aan het ministereie - wil niet van die raad af, maar denkt wel aan taak- beperkig op het gebied va het glo bale onderzoek. BH het beoogde doef van de kom missie - bundeling van researchak- tiviteiten - is dit advies niet vreemd. Versnippering van krachten op dit uiterst gevoelige terrein, kan uiter aard niet dc bedoeling z(jn en daarom is de hernieuwde werkaanzet van de kommissie - destijds ingesteld door de toenmalige staatssecretaris van ekonomische zaken drs. L. J. M. van Sou - hopcl(jb»een gunstig teken «lat het midden- en kleinbedrijf gaat be schikken over een absoluut betrouw baar Instrument voor research. Zo'n instrument zal onmisbaar blijken om niet alleen de mogelijkheden, maar ook dc noden en onmogelijk heden in deze sektor duidelijk te ma ken aan politici en publiek, die met de uitspraak „dat het bij elkaar niet zo best gaat", natuurlijk in prak tische zin niet uit de voeten kunnen. Tweede Kamer DEN HAAG, 8-2. De inkomens van de ondernemers in het Midden, en Kleinbedrijf zijn vanaf 1973 tot 1977 jaarlijks gemiddeld met 2,7 procent gedaald. ASSEN, 8-2. In het Huis van Be waring in Assen heeft de 30-jarige Italiaan S. L. zich in de nacht van zendag, op maandag in zijn cel dcor ophanging van 'het leven beroofd. Dit heeft een woordvoerder van de gevangenis meegedeeld. Samen met een landgenoot was hij op 25 januari in een auto na een wilde achtervol ging aangehouden in Emmen. Daar bij loste de politie waarschuwings schoten. Bij hun aanhouding waren de Italianen in het bezit van wapens Beiden werden in voorarrest gesteld in het Huis van Bewaring in Assen. TILBURG, 8-2. De 13-jarige Theo Dhering is in zijn woonplaats Til burg op de kermis op het NS-plein verongelukt. De jongen viel uit een stoeltje van een zogenaamde Calyp so-draaimolen en kwam tussen de konstruktie terecht. De arbeidsinspektie stelt een on derzoek in naar de oorzaak van hel ongeluk. BREDA, 8-2. De 44-jarige Joego slaaf I. Vukovic is in Breda dodelijk getroffen door kokend water uit een warmwaterleiding. Volgens de poli tie moet hij per ongeluk een afslui ter van de waterleiding in het sou terrain van zijn flat hebben open gedraaid, waardoor hij het onder hoge druk staande kokende water over zich heen kreeg. Het inkomen van de werknemers ging in diezelfde periode met drie procent per jaar vooruit. Deze cij fers 'hebben de overkoepelende or ganisaties in het Midden- en Klein bedrijf, de KNOV en NCOV, woens dagmiddag overlegd aan de vaste kamerkemmissie voor de sector Midden- en Kleinbedrijf. Loonstijging De organisaties zeiden voor dit jaar een loonstijging te verwachten van acht procent, dat in tegenstel ling tot de zes en een halve procent waarvan de regering uitgaat. Zij ba seren zich daarbij cp de naar 'hun mening grote structurele stijging van het minimumloon op 1 januari van vijf procent. In het overleg met de vaste ka merkommissie pleitten de onderne mers in het Midden- en Kleinbedrijf' er voor een groot deel van het geid waarmee de regering de werkloos heid wil .bestrijden aan juist hun sector te besteden omdat daar tegen relatief lage kosten veel arbeids plaatsen gecreerd kunnen worden. ARNHEM YVESTERSCHOUWEN, 7-2. In het onlangs verschenen vak blad voor rekreatie-ondernemers, „Rekreaktie" staat de reaktie gepu bliceerd, van de Recron (organisatie voor rekreatie ondernemers Neder land) op de beschikking van de mi nister van c.r.m. de „Kop van Schouwen" aan te wjjzcn als natuur monument. De Recron maakt in dit artikel duidelijk hevig verontrust te zijn over de gang van zaken cn als de nieuwe minister van c.r.m. ongevoe lig Is voor de ongetwijfeld vele be zwaren, die zullen worden inge bracht dan zal Recron zich niet schromen de werkelijke financiële schade in kaart te brengen en dc overheid daarvoor aansprakelijk stellen. Voorts vermeldt deze organisatie in dit schrijven, dat van de ene op de andere dag enorme schade wordt veroorzaakt vooral in de vermogens- sfeer terwijl de toekomstige exploi tatie afhankelijk is van het al of niet afgeven van een vergunning van dc minister. Dc rechtszekerheid wordt hiermee op een enorme manier ge wold aangedaan. Bestaande bedrij ven, in het bezit van bestemmings plannen en exploitatievergunningen zijn nog niet zeker van een toegesta ne exploitatie, omdat de minister alsnog vergunning voor bepaalde handelingen kan verbieden. Welke van deze handelingen toegestaan of verboden zijn is nog volstrekt ondui delijk. aldus de Recron in dit artikel. Verzoek opschorting Recron heeft de minister in eerste instantie verzocht dc rechtsgevolgen onmiddellijk op te schorten omdat de exploitatie van vele bedrijven in gevaar is zonder dat de noodzaak tot verbindend verklaren van deze rechtsgevolgen zijn aangegeven. Daarnaast verzoekt Recron de mi nister niet over te gaan tot definitie ve aanwijzing. Tevens staal in het vakblad de let terlijke tekst gepubliceerd van de brief, die Recron aan de afdeling rechtspraak van de Raad van State (Arob) heeft toegezonden, waarin een procedure tegen de beschikking van dc minister van c.r.m., wordt aange spannen. Inmiddels werd deze pro- eedure door de rechter afgewezen. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE vertoont a.s. vrijdag 10- en zondag 12 februari (zaterdag 11 februari geen filmvoorstelling) Met de super-smerissen lachend en gierend de bocht uit! -Crimebusters- A WARNER COMMUNICATIONS COMPANY Aanvang 20.00 uur Zaal open 19.30 uur Toegang 12 jaar Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillonconcert. Werkgroep „In 'i zelfde schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. 01110- 4997. Tot en met 15 februari Zierikzee Stadhuis Vierschaar Watersnood ramptentoonstelling. Donderdag 9 februari Zierikzee Huis van Nassau 13.30 uur algemene ledenvergadering kring Schouwen- Duiveland ZLM Nieuwe Bogerdstraat 56, 19.00-20.00 uur, zitting stichting bureau eerste rechtshulp. Hervormd Verenigingsgebouw 20.00 uur Hervormde Vrouwengroep „Wees een zegen". Serooskerkc Dorpshuis 20.00 uur vergadering streekfederatie P.v.d.A. Vrijdag 10 februari Middelburg Statenzaal vergadering provinciale staten 10.00 uur. Zierikzee „Huis van Nassau", 19.30 uur: Vei ling Z.H.Z. Bioscoop Concertzaal, 20.00 uur: Film „Twee door het dolle heen" Scharend ij ke Jeugdgebouw, 19.30 uur, feestavond s.v. Z.S.C. Kerkwerve Verenigingsgebouw. 19.30 uur: Be jaardenavond. Dreisclior Dorpshuis, 20.00 uur: „Nut en Ge noegen" (110-jarig bestaan). Zonnemaire Café Bommenede, 20.00 uur Bingo avond Bond voor alleenstaanden. Ned. Herv. jeugdgebouw, 5(0.00 uur: Filmvoorstelling „Terug uit de hel". Café Bommenede, 20.00 uur, indivi duele klaverjaswedstrijd om prijzen. Noordgouvve Hotel v. d. Weijde, 20.00 uur. Regio nale agrarische kommissie. Nieuwerkerk Gymnastieklokaal, 20.00 uur: Beat- balletles. Middelburg Gebouw Slichting Zeeland, 14.30 uur vergadering Zeeuwse Culturele Raad Vrijdag 17 februari Zierikzee Herv. Ver. Gebouw. Bazar restaura tie Gasthuiskerk, 16.00 uur. Zaterdag 18 februari Zierikzee Herv. Ver. Gebouw. Bazar restaura tie Gasthuiskerk, 10.00 uur. Verenigingsgebouw, 20.00 uur: Op treden van de groep T.S.E. Hotel van Oppen, 15.00 uur Koffie- uurtje Bond voor alleenstaanden. Renesse Dorpshuis, 19.30 uur, uitvoering Luctor et Emergo. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 20.00 uur: Op treden van de groep T.S.E. Zonnemaire Café Bcmmenede 20.00 uur, Praat- en dansavond Bond voor alleen staanden. GRONINGEN, 8-2. In een sloot langs de Rijksweg van Groningen naar Leeuwarden bij Aduard is woensdag het stoffelijk overschot van de 71-janige mevrouw H. Struik uit Groningen aangetroffen. De vrouw liep dinsdagavond weg uit de Niermanstichting in Groningen, waar zij samen met haar man woon de. Waarom zij weg liep is niet dui delijk. Zij is vermoedelijk door de kou bevangen en in.de sloot geval len. DELFT. De kaderleden van de In dustriebonden NVV/NKV bij Phi- lips-Dochter NKF-Kabcl in Delft gaan aktieplannen voorbereiden, die zullen worden uitgevoerd indien de direktie „neen" blijft zeggen tegqn een arbeidsplaatscnovcreenkomst. LAATSTE NIEUWS Zaterdag 11 februari UFFELTE, 9-2. Tussen Ruiner- wold en Havelte is donderdagmor gen een Starfighter van de vliegba sis Leeuwarden neergestort. De pi loot is er goed afgekomen; hij is ge sprongen. De vermoedelijke oorzaak is vol gens de Luchtmachtvoorlichtings dienst in Den Haag brand. De piloot van een vliegtuig achter het veron gelukte oestel zou dat hebben gezien. Een helikopter van de vliegbasis Leeuwarden zou de piloot ophalen. Over de schade is nog niets bekend. Verwachting tot vrijdagavond: Overwegend lichte vorst Énkele verspreid voorkomende op klaringen en plaatselijk een sneeuw bui; matige tot vrij krachtige noord oostelijke wind; minimumtemperatu ren omstreeks min 5 graden, maxi mumtemperaturen ongeveer min 2 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks -4 gr. Max.-tempèratüur: omstreeks 0 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent, N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 febr. Zon op 8.05, onder 17.44 Maan op 9.11, onder 21.43 Eerste kwartier: 14 febr. (23.11) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 10 febr. 5.07 17.35 10.43 22.50 Springtij: 9 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. fl-2. Een noordoostelijke stroming blijft vrij koude lucht aan voeren. Vrijdag zal dus het winterse weer met overwegend lichte vorst zich handhaven. Ook moot dan met sneeuwval rekening worden gehou den. De temperatuur op het vliegveld bij Leeuwarden was donderdagmor gen tot 7 graden onder nul gedaald. De waarnemer in Vlissingen nam op dezelfde tijd een waarde van 2 gra den onder nul op. Het uitgebreide hogedrukgebied boven noord-Europa, mot het cen trum boven Scandinavië, dat bij ons de noordoostelijke stroming teweeg brengt, zal het komende etmaal nau welijks van plaats veranderen of aan betekenis inboeten. Maandag 20 februari Haamstede Rekreatiezaal Ger. kerk, 20.00 uur. Schrijfavond Amnesty International. Dinsdag 21 februari Haamstede „De Graaf van Haemstede", 19.30 uur: Lezing Ned. Ver. van Huis vrouwen. Brouwershaven Tonnenmagazijn, jubileumviering Plattelandsvrouwenbond afd. Brou wershaven. Scharend ij ke Moederkursus, 19.30 uur. Zierikzee Concertzaal 20.00 uur ZVU „Als je lacht dan ben je rijk", Amster dam's Volkstoneel. Haamstede Jeugdsoos „Big S", 20.00 uurcarna valviering. Renesse „De Zeeuwse Stromen", 19.30 uur, feestavond Landelijke Rij vereniging „Westelijk Schouwen". Dorpshuis, 19.30 u^r, uitvoering Luctor et Emergo (donateurs). Oosterland „De Oosterhof" 14.00 tot 16.00 uur, filmmiddag voor kinderen. Zondag 12 februari Zierikzee Mondragon, 14.30 uur. zondagmid dagconcert. Bioscoop Concertzaal, 20.00 uur: Film „Twee door het dolle heen". Maandag 13 februari Middelburg Kantoor provinciale waterstaat, ver gadering kommissie voor financiën 13.30 uur. Provinciehuis, 16.30 uur, vergade ring kommissie voor ekonomische aangelegenheden. Dinsdag 14 februari Zierikzee Cafe-restaurant ..De Witte Raaf". 20.00-24.00 uur. Vrouwencafé. Concertzaal. 20.00 uur, Z.V.U., Am sterdams Philharmonisch Orkest. Burgh/Haamstede Hotel Bom, 20.00 uur: Oranjevereni ging. Kerkwerve Verenigingsgebouw Herv. kerk. 19.30 uur: Bijeenkomst van jeugddienst kommissie. Chr. Geref. kerk, 19.30 uur: Koor repetitie. De Pleisterplaats, 19.30 uur. leden vergadering „Even Buiten". Woensdag IS februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw 14.30 uur bejaardenmiddag NCVB Hotel Van Oppen, lezing Stad cn Lande 20.00 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur. leden vergadering PvdA. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 19.45 uur: Jaar vergadering N.C.V.B. Nieuwerkerk Gymnastiekzaal. 16.00 uur: beat-bal let les (6 t m 10 jaar): 17.00 uur: bcat- baïlelles (11 t/m 15 jaar). Ons Dorpshuis. 19.30 uur. Algemene vergadering. Bruinissc Ned. Herv. Kerk. Zangavond 20.00 u. Middelburg Provinciehuis, 15.00 uur. vergadering kommissie voor sociale zaken, volks gezondheid en maatschappelijk werk Donderdag ft februari „Wapen van Renesse' 19.30 uur, jaarvergadering landbouwvoroniging ..Ons Voordeel" Noordwelle. Verenigingsgebouw, 14.30 uur: Be- jaardensoos. Donderdag 23 februari Nederlands Hervormd Verenigings gebouw. 19.30 uur, bijeenkomst Vei lig Verkeer. Vrijdag 24 februari Zierikzee Mondragon 14.00 uur Coöperatie middag C.C.C. West. Nederland. Huis van Nassau, 19.30 uur, alg. le denvergadering S. V. Delta Sport, afd. atletiek. Hotel Van Oppen, 19.45 uur: Lezing met dia's Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering. Zaterdag 25 februari Zierikzee Huis van Nassau afscheidsreceptie voorzitter p.v. Gevleugelde Vrienden 19.30 uur. Slot Ostende. 13.30 uur, Toogdag Zeeuwse C. P. J. „Prins van Oranje", 19.30 uur: „Die lustige Witwe". Dinsdag 28 februari Zierikzee Aula Chr. Mavo 20.00 uur. Informa tieavond Amnesty international over Zuid-Afrika. Donderdag 2 maart Oosterland Cafétaria „Neffen d' Eule", 19.30 uur „Breng eens een zonnetje". Vrijdag 3 maart Middelburg Provinciehuis vergadering kommis sie van advies cn bijstand voor de streekplannen 14.00 uur. Zaterdag 4 maart Goes „Prins van Oranje". 19.30 uur: „Die lustige Witwe". Dinsdag 7 maart Renesse Dorpshuis, 14.00 uur: Voorlichtings middag Zeeuwse Vrouwenraad. Vrijdag 10 maart Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk, 19.45 uur: Jaarvergadering Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiveland. (OHIO) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teiefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2