wico Saté e e Geslaagde kombinatie vergadering Distrikten II en III Wethouder geeft startsein tot rekonstruktie ringriolering Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ISUPERII (%w}Leverworst Waterschap Schouwen-Duiveland V ZLT-'-y'' DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eerste rioolbuis c ZIERIKZRE, 7-2. Zittend vol zelfvertrouwen in de kabiue van een bydraulisebe graafmachine van A.S.D., plaatste wethouder W. P. den Boer dinsdagmorgen, op de hoek van de Hofferstraat, de eerste buis voor de rekonstruktie ringriolering in Zierikzee. Deze eerste buis - eigenlyk de tweede - is onderdeel van het eerste bestek van de riooirekonstruktie over een lengte van 250 m. langs De Wan deling, Rode Dorp richting Nobel- poort. De ronde Bonna-rioolbuizen hebben een doorsnee van 1250 mm, zyn 240 mm lang en wegen 3,5 ton. MOSKOU. De Russische autori teiten hebben de tenlastelegging voor de dissident Joeri Orlov ver zwaard, zo is in kringen van geest verwanten vernomen. De 52-jarige kernfysicus Orlov richtte in mei 1976 een groep op die zich ten doel stelt toezicht te houden op de nale ving van de akkoorden van Hél- 'sinki in de Sowjet-Unie. Nadat de graafmachine de gleuf op een diepte van 2,50 m had ge bracht, begon het werk voor wet houder Den Boer, waarbij hij werd geassisteerd door kraanmachinist F. Dekker. Bij dit officiële startsein waren aanwezig het voltallige kolle ge van b en w., de heren N. W. de Jonge en J. v. d. Maas van A.S.D., de heren J. Louwerse en D. D. J. v. d. Poel van Gemeentewerken, uit voerder de heer A. J. Viergever, de heren G. W. Koldewijn, A. Hanse en P.. Vink van het raadgevend inge nieursbureau Wittenveen Bos en de he re li E. van Harte en F. J. Dok tor van Bonnavianen, leverancier van de rioolbuizen. Vervanging bard nodig Dit nieuwe ringriool vervangt het oude ringriool rond de binnenstad, dat op vele plaatsen te klein, ver keerd gelegd of in slechte konditie is, zoals bleek uit een onderzoek van het raadgevend ingenieursbureau Wittenveen Bos. De doorsnee van 1,25 m van de Bonna rioolbuizen is aanmerkelijk groter dan die van de ouck? buizen, waarvan de middellijn varieert tussen 30 en 45 cm. De nieuwe ringriolering zal bij zware regenval een veel grotere opvang hebben, hetgeen resulteert in een aanmerkelijk geringere overstort in de Gracht. De huidige situatie - veel overstort en daarmee gepaard gaan de vervuiling - is niet meer aksepta- bel. De aanleg van dit eerste gedeelte van de ringriolering zal ongeveer 2,5 maand in beslag nemen, waarna de aansluiting direkt gerealiseerd kan worden. Naast de rekonstruktie van de ringriolering, zullen ook verande ringen in de binnenstad plaats moe ten vinden en zijn voorzieningen aan het gemaal Zuidwellebrug dringend nodig, evenals de aanleg van een ge- Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 3 stokjes kippe-of varkens saté in pikante saus nu M9 250 gram OU 125 M a ZONNEMAIRE, 7-2. Omdat de belangstelling in vo rige jaren van de distrikten II en III van liet water schap Sclionwen-Diiiveland te wensen overliet, had men besloten deze distriktsvergaderingen dit jaar te kombineren. Tot genoegen van dijkgraaf A. M. Geluk bleek de opkomst, in café „Bommenede" te Zonnemaire, die van de distrikten samen ruimschoots te overtreffen. Onder de bezoekers bevonden zich onder anderen burgemeester C. Slabbekoorn (tevens nieuw hoofd ingeland) en wethouder C. Boot van Middenschouwen. Verdere nieuwe hoofd-ingelanden waren de heren J. M. van Langeraad uit Kerkwerve en W. den Boer uit Zierikzee. De vergadering werd geleid door waarnemend dijkgraaf J. M. Goe- mans, die zich voornamelijk bezig hield met de plaatselijke situaties en problemen. Dijkgraaf Geluk vroeg aandacht voor de concentratie van de water schappen, waarin als voornaam punt liet „algemeen belang" zal moeten worden vertegenwoordigd. Hoewel daarop door de belangheb benden wat gereserveerd wordt ge reageerd, vond de heer Geluk dat men zich toch moet openstellen voor de ontwikkelingen in ons gehele land. „De Waterschapszaken vragen een bredere aanpak", zo meende hij denkende aan het Noordzeekustbe- heer, de waterzuivering en de bete kenis als ge sprekspartner tegenover andere (grotere) distrikten. Wij schreven hierover vorige week reeds uitvoerig. De heer Goemans benadrukte nog eens zijn opinie betreffende het half- openhouden van de Ooslerscheide. „Ik zou me veel veiliger gevoeld hebben, wanneer ook die. zoals oor spronkelijk in de bedoeling lag, ge heel werd afgesloten". Hij wees daarbij op de situatie in de Gouwe Vterpolder. Nu hij zich echter bij de huidige situatie heeft neergelegd, zal hij daaraan ook zijn medewerking verlenen. Gouw eveer-Zuiilhoek De werkzaamheden bij Gouwe- veer/Zuidhoek zou hij graag dit jaar ten uitvoer zien gebracht, maar de kans zit er in, dat deze een jaar wor den opgeschoven. „Het bestuur zit er achter aan", beklemtoonde hij. Over de wegen in zijn distrikt was de heer Goemans tamelijk tevreden. „Wat nodig is, wordt opgeknapt, er is pas weer een stuk gereed gekomen De werkzaamheden aan de Welle- weg, waaraan in verband met de subsidie in het najaar moest worden Ratten en konijnen ZONNEMAIRE, 7-2. „Wordt er tegenwoordig niet te véél aan rattenbestrijding gedaan", vroeg één van de toehoorders op de distriktenvergadering van hel Waterschap te Zonne maire. „Misschien zou het be ter zijn, om dat inplaats van ieder jaar óm het jaar te doen". En dal in een land, waar de rattenbestrijding via de televi sie en op allerlei andere ma nieren wordt gepropageerd! Ter verduidelijking: deze rc- aktie was een repliek op een rondvrang-diskussie naar aan leiding van de konijnen-over last. „Er komen ook steeds meer eenden", werd er nog aan toegevoegd. Dijkgraaf Geluk gaf grif toe, dat de tegenwoordige manier van opwerpen van dijken, ge heel door middel van zand met een deklaag van klei, een ide aal woongebied voor konijnen schept. Daarom ook heeft het Wa terschap onder andere kontakt met een konijnenjager. Maar in het toeristisch hoog seizoen hebben ook de konij nen „vakantie". Want dan blij ven zelfs de jagers thuis, om dat het dan meer „wemelt" van vakantiegangers dan van konijnen! begonnen, zullen zo spoedig mogelijk worden hervat. De Heesterlustweg en de Hoosjes- weg zullen worden verbreed en ver beterd. Aan de Brasweg, wordt de wegkonstruktie versterkt. Waar no dig zullen deze versterkingen ook el ders worden uitgevoerd. De glooiingen De glooiingen verkeren in goede staat, de vertikale maaibalk houdt de wegbermen kort. Spreker ver zocht dè landgebruikers niet over de berm, maar over de weg te rijden, ondanks de verplichting tot schoon maken. Bij hel waterschap is men, met name de heer L. de Bil, bezig een apparaat te ontwikkelen om de be planting van de bennen aan land zijde automatisch te kunnen snoeien. Het zal echter nog wel een jaartje duren, eer deze machine in gebruik kan worden genomen. Over de vierde taak van het wa terschap, de waterkwaliteit, werd een algemene beschouwing gehouden In het middengebied Dreischor en de gehele gemeente Brouwershaven funktioneren de waterzuiverings-in- stallaties goed. De waterleidingen bij het gemaal Sas, een moeilijk te bemalen gebied, zijn pas gepeild. Er zijn een paar „bulten" gevonden, die er binnen kort worden uilgehaald. Het gemaal in Dreischor is dit jaar volledig automatisch geworden. Het werkt prima en is zo beveiligd, dat er niets kan gebeuren. Enige weken geleden is dit, doordat het geniaal was uitgevallen nog eens duidelijk gebleken. Omdat er in het Prunjegcbicd klachten zijn (door zijn lage ligging moet er erg diep worden gemalen), is er aldus de heer J. der Weduwen, een onderzoek gaande tot uitbrei ding van het betreffende gemaal. Hij vestigde nog eens de aandacht op de noodzakelijkheid van een goed on derhoud van de sloten: „Als die in goede slaat zijn. zijn we verzekerd van een goede ontwatering." De duiker-. Hoewel het uiteraard belangrijk is. dat juist de bodems van de sloten goed worden schoongemaakt, zal bij de volgende schouw extra aandacht (Vervolg pag. 4) ZIFRTK7.FF.SCHE NIEUWSBODE REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES' Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: PrijS per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakteur: M. J. Bij de Vaate. nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4.40. wekken 11, 4301 NH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! 4% 8.T.W. Donderdag 9 februari 1978 134ste jaargang Nr, 22250 i&q**/ oy waarin opgenomen (1797 - 1989) rn dit nummer: Slechte resultaten akkerbouw Het leggen van de eerste buis door wethouder Den Boer betekende het begin van de rekonstruktie ringrio lering. Een gezelschap genodigden stond geschaard rondom de vers ge graven gleuf, waarin de buis moest verdwijnen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) inaal in Poortambacht. Dit alles zal een bedrag van ruim f 1 miljoen vergen Hierop wees wethouder Den Boer, nadat het gezelschap zich van uit de vette klei had begeven naar de wat komfortabeler bovenzaal van hotel „Mondragon". HAVENPLEIN16 TEL. 4287 ZIERIKZEE ZIERIKZEE. Dinsdagavond omstreeks 19.30 uur ontstond brand in het pand Oude Haven 40. Het vuur dat vermoedelijk in een prullebak is ontstaan, greep snel om zich heen, maar werd door de vlug ter plekke zijnde brand weer bedwongen. Er ontstond flinke schade. Uit voorzorgsmaatregel werd het plafond lussen de eerste en tweede verdieping opengebroken. De wethouder vestigde in zijn toe spraak ook de aandacht op de niet geringe opgave voor het Waterschap Sohouwen-Duiveland een oplossing te vinden voor de afvoer van 't rio leringswater van Zierikzee. Hij zet te hopen dat het niet al te lang zal duren voordat de noodzakelijke voorzieningen tot stand komen. Zo als bekend zijn hiervoor 2 mogelijk heden in studie: aansluiten met een persleiding op Westerschouwen of bij Prommelsluis een rioolzuive ringsinstallatie bouwen. Tot slot bracht de heer Den Boer dank aan het ingenieursbureau Wit tenveen Bos voor de goede bege leiding, adviezen en samenwerking en wenste Aannemingsbedr. Schou wen-Duiveland veel sukses met de realisering van het werk. Versterkte band Projektleider de heer Koldewijn van Wittenveen Bos illustreerde de problemen van een gemeentebe stuur van een monumentenstad met een korte anekdote, hiermee aandui dend dat het de taak van het ge meentebestuur is altijd een uitweg voor de vele problemen te vinden. Hij zei blij te zijn met de Zierikzeese vestiging van het Ingenieursbureau, waardoor de band met Zeeland versterkt. Hij maakte deze band tastbaar met de aanbieding, van het Zeeuwe Sagen Boek aan burgemees ter Th. H. de Meester. Voor de ver dere aanwezigen waren er ook exemplaren van dit boekwerk. De direktcur Gemeentewerken de heer J. Louwerse zei het een unieke kans te vinden bij deze bijeenkomst twee mensen voor het voetlicht te zetten. Het betrof hier een man uit zjjn eigen dienst de heer Van der Poel en de heer Hanse van Witten veen Bos, voor de prettige samen werking, hulpverlening en adviezen bij het plannen maken voior deze rioleringsrekonstruktie. Namens leverancier Bonnavianen nodigde de heer Van Harte het kol lege uit eens een bezoek aan het be drijf te 'komen brengen. Tot slot wees A.S.D.-direkteur de heer De Jonge op de totale verandering, die zich sinds 25 jaar in de riolerings- techniek heeft voltrokken. Hij dank te het kollege voor het toegewezen karwei, tevens de hoop uitsprekend in de toekomst nog meerdere op drachten van het gemeentebestuur te mogen ontvangen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Advertentie Het nieuwe wordt op hoger prijs gesteld dan iets anders. 9

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1