mmmm Makelaars gaan gaten opvullen in de Zierikzeese binnenstad Reinigingsdienst vergaderde in nieuw kantoor te Kerkwerve J Beginnen niet Sint Joostmeet /Heeft U nog een\ goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN iMen bepaal meteen uw nieuwe keus. Geen milieu-agent l gesloten x t RIEN KATS DE ZIERIKZEESCHE COURANT NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: Willk<'lc<>ll ll lllII „CüllCOl dï(t ZIERIKZEESCHE ZIERIKZEE. 6-2. Makelaars P. Korstenbroek en J. Bij de Vaate gaan samen een bouwkoinplex van negentien woningen op verschillende plaatsen in de binnenstad ter hand nemen, l.w. aan de St. Joostmeet, Lammer markt, St. Anthoniesdam, Regenboogstraat, Wevers- hoek en het Rode Dorp. Tydens een perskonferentie in het kantoor van Aannemingsmaatsehap- PÜ Schouwen-Duiveland gaven bei de makelaars een toelichting op dit projekt, waarvan de plannen reeds dateren van april 1976. Over veertien dagen zal begonnen worden met de bouw van vijf wo ningen en acht garages aan de St. Joostmeet. Naar ontwerp van architekt G. Pijpers te Bloemen- daal. Voor de bouw van drie woningen op een open plek in de Regenboogstraat is het schetsplan reeds goedgekeurd. Van partikulie- ren kochten de heren Kostenbroek en Bij de Vaate een stukje grond aan de Lammermarkt, hierop zullen drie nieuwe woningen verschijnen. Vier krotwoningen aan de St. An thoniesdam worden opgeruimd en hiervoor in de plaats komen drie woningen. Aanvankelijk lag in de bedoeling van het gemeentebestuur de St. Anthoniesdam te verbreden, maar in de nieuwe struktuurschets binnenstad is deze wijziging niet aangebracht, zodat de rooilijn ge- handhaaft kan blijven. Renovatie Een onbewoonbaar verklaarde woning in het Rode Dorp zal wor den gerenoveerd, terwijl in deze straat ook nog een nieuwe woning gebouwd zal worden. Hoe kwamen de heren Korsten broek en Bij de Vaate nu op het idee gaten te gaan vullen in de bin nenstad? De heer Bij de Vaate ver telt hierop gekomen te zijn naar aanleiding van de vele aanvragen, waaruit een duidelijke tendens van wonen in de binnenstad valt te dis tilleren. „Wij, als enige twee officiële ma kelaars op Schouwen-Duiveland krijgen vaak plannen van proj'ekt- ontwikkelaars op onze bureau's ge gooid, die we dan maar moeten zien te verkopen. Dit betreft nu een projekt, waarvan we zelf tot in de kleinste details alles afweten", aldus de heer Btf de Vaate. De samenwer king tussen de beide makelaars be perkt zich overigens tot deze bouw plannen. „Verder blijven we op ei gen benen staan", aldus de heer Korstenbroek. Het gaat in dit geval niet om his toriserende bouw, maar wel zal ge tracht worden de bouw zoveel moge lijk aan het straatbeeld aan te pas sen. Aan cje verkoop van de grond door de gemeente Zierikzee aan de beide makelaars werd de voorwaar de verbonden dat de te bouwen hui^ zen slechts verkocht mogen worden aan mensen met ekonomische bin ding aan deze regio. De heer Kor stenbroek zegt dat deze voorwaarde niet zo zwaar aankomt, maar toch wel enige beperking oplegt. Onge veer 50 procent van de aanvragen voor een woning in Zierikzee blijkt namelijk afkomstig te zijn van men sen uit de randstad, die geen eko nomische binding hebben met Schouwen-Duiveland. Na tie bouwvakanlie Voor de bouw van de vijf wonin gen en acht garages aan de St. Joostmeet is overeenstemming be reikt met Aannemingsbedrijf Schou wen-Duiveland. De heer J. v. d. Maas van ASD, vertelt dat er vol gens het bouwplan 130 werkbare dagen inzitten. Gestreefd wordt de huizen en garages na de bouwvak- Advertent ie U bent van harte welkom. \NIEUWERKERK, RUKSWEG 26. TEL. 01114-1268 S OUDDORP, MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 Een van de kantoorruimtes in het nieuwe gebouw van de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland in de voormalige onderwijzerswoning in Kerkwerve. (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode) vakantie op te leveren. Voordat met de eigenlijke bouw begonnen kan worden moeten 86 heipalen geslagen worden. „Dit projekt betekent een soort primeur voor ASD. Voorheen hiel den we ons bezig met de bouw van tweede woningen voornamelijk op Zuid-Beveland", aldus de heer Van der Maas. Verder wijst hij op het feit dat de. prijsvorming voor de bouw aan de St. Joostmeet volledig in overleg met de beide makelaars tot stand is gekomen. De adspirant- voor de dienst in de voormalige on derwijzerswoning van Ketfkwerve. Verwachting tot woensdagavond: Iets lagere temperaturen In het algemeen zwaar bewolkt met hier en daar wat lichte sneeuw en plaatselijk mist: zwakke tot matige wind tussen noord en oost; mini mumtemperaturen omstreeks min twee graden; maximumtemperaturen om het vriespunt. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tol. 6. Min.-temperatuur: omstreeks -2 gr. Max.-temperatuur: omstreeks +2 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rend de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 8 febr. Zon op 8.05), onder 17.40 Maan op 8.14. onder 19.12 9 febr. Zon op 8.07, onder 17.42 Maan op 8.44, onder 20.28 Nieuwe maan: 7 febr. (15.54) 1100G- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 8 febr. 3.40 16.09 9.20 21.31 9 febr. 4.23 16.56 10.03 22.13 Springtij: 9 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-2. Het K.N.M.t, deelt mede: Voor woensdag wordt in het algemeen veel bewolking verwacht, maar neerslag van betekenis zal hieruit niet vallen. De temperaturen zullen geleidelijk gaan zakken, zo dat er lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt zullen voorkomen. Een frontale zóne. die dc scheiding vormt tussen koude lucht afkomstig uit Skandinavië cn minder koude en vochtige lucht afkomstig van de Noordzee en Engeland, bevindl zich al een. paar dagen boven ons land. Boven Groenland ligt een hogc- drukgebied. dat een uilloper heeft tot boven Skandinavië. De lucht druk blijft laag boven Zuidoost- Europa, waardoor cr zich geleidelijk een oostelijke stroming heeft inge steld. die koude lucht naar onze om geving aanvoert. De genoemde fron tale zóne zal langzaam naar het zuidwesten wegtrekken. kopers krijgen een nieuw soort fol der toegestuurd. Deze is bedoeld om een duidelijk beeld van de situatie te geven en een eerste indruk te verschaffen. Bij verdere belangstel ling wordt een technisch bestek toe gestuurd. „Een vrij dure bouw", noemen de heren Korstenbroek en Bij de Vaate het gaten opvullen in de binnenstad. Ongetwijfeld zal het straatbeeld van Zierikzee er duidelijk door verhoogd worden. ZIERIKZEE. Het pand Rode Dorp 38, een krot dat al jarenlang onbe woonbaar verklaard staat, zal door de makelaars Korstenbroek en Bij de Vaate geheel gerenoveerd wor den. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Uitspraak Tijdens de vergadering werd on der meer gepraat over de uitspraak van de Hoge Raad der Nederlanden op het beroepschrift van de heer J. P. de Regt in Kerkwerve. Daarbij vond de Hoge Raad een bepaling in de verordening reinigingsrechten onverbindend. De heer De Regt be weerde geen gebruik te maken van de Reinigingsdienst. De heer De Regt werd door de Ho ge Raad ontheven van de verplich ting zijn aanslag voor reinigings rechten te betalen. De voorzitter tekende hierbij wel aan dat dit voor korte duur zal zijn. Wanneer de „afvalstoffenwet" van kracht wordt - deze wet is al dooi de beide kamers der Staten-Gene- raal aangenomen - wordt de grond slag om te betalen waarschijnlijk veranderd en wordt iedereen aange slagen, die daar voor in aanmerking komt. Het argument „ik heb niets mee te geven" gaat dan niet meer op. omdat iedereen afvalstoffen heeft op te ruimen. Krediel De raad van bestuur besloot om (Vervolg pag. 4) Advertentie Wegens vebouwing Evenwel gaat onze service natuurlijk gewoon door X (telefoon 01116-1694) J en om onze vele klanten niet al te veel J teleur te stellen zijn wij op J vrijdag en zaterdag ondanks de rommel geopend van 10.00 tot 17.00 uur X gesloten) Onze vorige aanbiedingen J blijven geldig zolang J de voorraad strekt J Burghsering 27, Burgh (bij Haamstede) J (van 12.00 tot 13.30 uur X KERKWERVE, 2-2. Het is niet haalbaar voor de Rei nigingsdienst Schouwen-Duiveland 0111 samen met het waterschap een milieu-agent aan te stellen, die toe zicht houdt op het ordelijk wegzetten van huisvuil. Daarom zal de rijkspolitie daar nu hij gaan helpen. Brouwershaven, Middenschouwen en Westerschouwen bij de dienst en werd gedacht aan een nieuwe stort plaats. Deze stortplaats, waar het huisvuil op een uiterst moderne ma nier werd verwerkt, werd in 1963 in gebruik genomen. To Verantwoorde aanpak De taken van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland worden en werden gaandeweg uitgebreid. Als voorbeeld noemde voorzitter Bae rends het straatvegen, dat niet dooi de dienst zelf wordt gedaan, maar wel door de dienst centraal wordt geregeld. De meningen in hel be stuur lopen nogal uileen wanneer de vraag wordt gesteld of het straatve gen helemaal door de dienst moet worden gedaan. Hetzelfde geldt voor het kolkzuigen. „Maar wat men ook doet of gaat doen", aldus de heer Baerends, „altijd zal sprake moeten zijn van een verantwoorde aanpak. En dankzij die verantwoorde aanpak beschikt het eiland nu over een goe de dienst". Waardering De heer Baerends bracht hierna de vuilnisophalers nog onder de aan dacht. Zij moeten in weer en wind de vuilnisophaal verzorgen, in zo mer en winter, bij hitte en kou. re gen en droog weer en in de perioden dat iedereen vakantie heefl. Hij sprak daarom grote waardering uit voor het werk van de/.c mensen. Aan het slot van dc vergadering bezichtigde hel bestuur het nieuwe kantoor, een prima onderkomen Dat bleek uit een rapport van een bespreking van het dagelijks bestuur van de reinigingsdienst met de rijks politie. Dat rapport werd besproken tijdens de vergadering, die de raad van bestuur donderdagmiddag hield in het nieuwe kantoor in Kerkwerve. Mensen, die hun afval op een andere manier dan via de Reinigingsdienst proberen kwijt te raken, komen in botsing met de milieuwetgeving. Binnenkort zal de politie strenger gaan optreden. Samenvoeging Voorzitter E. Baerends maakte donderdagmiddag van de gelegen heid dat het bestuur in het nieuwe kantoor vergaderde, gebruik om nog eens na te gaan wat in het 22-jarig bestaan van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland allemaal is ge beurd. Hij huldigde en herdacht daarbij ook de onlangs overleden oud-wethouder C. P. Kuiper, als een van de voortrekkers voor de reini gingsdienst voor Duiveland, die in 1955 tot stand kwam door het sa men voegen van de dorpen Bruinis- se, Sirjansland, Oosterland, Nieu- werkerk, Ouwerkerk en Dreischor. Een van de, bij de ramp overgeble ven, stroomgaten werd als stort plaats gebruikt. In 1961 kwamen Lang is er gedacht en vergaderd over de manier waarop het huisvuil moest worden meegegeven. Met ei gen zakken of door distributie van gratis zakken door de dienst. Uitein delijk kwam men tot de huidige ma nier, die het best voldoet. In 1974 kwam Zierikzee bij de dienst en dat betekende een, flinke vermeerdering van de hoeveelheid vuil, die moest verwerkt. Dat kwantum neemt nog steeds toe. Sinds 1974 is de hoeveel heid met 58 procent toegenomen. Het gevolg daarvan is dat het aantal personeelsleden moest worden uil- gebreid eb dat er nieuwe taken bij kwamen. Op het ogenblik heefl de dienst vijftien man personeel in de buitendienst en drie personen in de binnendienst aan het werk. Dinsdag 7 februari 1978 134ste jaargang Nr. 22249 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1